Resultater fra interne turneringer i Sandnes SK, Stavanger SK, Randaberg SKog Sevland SK finner du på klubbenes egne hjemmesider :

  • Sandnes sjakklubb
  • Stavanger sjakklubb
  • Randaberg sjakklubb
  • Sevland sjakklubb

  • Se forøvrig følgende informasjonsside fra NSF med oversikt over all klubbene i Rogaland sjakkrets.


    Andre resultater finner du her :


    
    
    	
    
    
    	
    	   
    7/1-2016 Resultat fra romjulsturneringen på Haugalandet 27/12-2015
    Endelig resultatliste 					kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-2	Monr-1	Monr	Berger	n-Ratingprest
     1 	Ilia Kakushadze		Stavanger	7,0 					 1342 ( +0)
     2 	Hallvard Haug Flatebø	Sevland		6,0 					 1493 ( +0)
     3 	Per Tore Pedersen	Sevland		5,5 	24,5				 1678 ( +0)
     4 	Paal Kristian Levang	Black Knight	5,5 	24,0				 1436 ( +0)
     5 	Stian Hjorteland	Sevland 	5,0 	21,5	24,5	27,5	 17,50	 1384 ( +0)
     5 	Øystein Bredal				5,0 	21,5	24,5	27,5	 17,50	 1123 ( +0)
     7 	Johannes Melkevik	Sevland		5,0 	21,5	24,0			 1182 ( +0)
     8 	Ivar Areklett		Sevland		5,0 	21,0				 1479 ( +0)
     9 	Julian Lothe Ringen	Søråshøgda	5,0 	20,5				 1098 ( +0)
    10 	Egil Melkevik		Sevland		4,5 	22,0				 1123 ( +0)
    11 	Geir Ove Nilsen		Sevland		4,5 	21,5				 1258 ( +0)
    12 	Simen Sørensen				4,0 	25,0				 1292 ( +0)
    13 	Line Jin Jørgensen	Stavanger	4,0 	23,5				 1121 ( +0)
    14 	FM Sjur Ferkingstad	Sevland		4,0 	23,0				 1139 ( +0)
    15 	Alf Magne Rygg		Nordstrand	4,0 	22,5				 1403 ( +0)
    16 	Knut Bævre		Sevland		4,0 	22,0				 1196 ( +0)
    17 	Ole Andre Seglem	Sevland		4,0 	21,0	24,0			 1170 ( +0)
    18 	Krister Ånensen				4,0 	21,0	23,5			 1127 ( +0)
    19 	Eivind Ånensen				4,0 	20,5				 1247 ( +0)
    20 	Sander Joa		Stavanger	4,0 	19,0				 1231 ( +0)
    21 	Stian Andersen		Sevland		4,0 	18,0				 1087 ( +0)
    22 	Rune Nordstokke				4,0 	17,0				 0842 (-756)
    23 	Kjetil Seglem		Sevland		3,5 	25,0				 1259 ( +0)
    24 	Terje Arvid Bårdsen			3,5 	22,0				 0931 ( +0)
    25 	Fredrik Jackson				3,5 	21,0				 1073 ( +0)
    26 	Even Håvold		Sevland		3,5 	18,5				 0632 (-197)
    27 	Harald Veland				3,0 	25,0				 0996 ( +0)
    28 	Jonas Bringsvor Nilsen	Søråshøgda	3,0 	22,0				 0932 ( +0)
    29 	Jon Moi					3,0 	20,0	22,0	24,0		 1077 ( +0)
    30 	Ingeborg M Nyland			3,0 	20,0	22,0	23,5		 0792 ( +0)
    31 	Jan Inge Ånensen			3,0 	19,5	22,5			 0984 ( +0)
    32 	Terje Melkevik				3,0 	19,5	21,5			 0749 ( +0)
    33 	Øystein Knutsen		Stavanger	3,0 	19,0				 0687 (-220)
    34 	Geir Magne Einarsen			3,0 	18,0				 0969 ( +0)
    35 	Arnkjell Bjerkenes	Sevland		3,0 	17,5	19,5	21,0		 0841 ( +0)
    36 	Vegard Joa		Stavanger	3,0 	17,5	19,5	20,5		 0703 ( +0)
    37 	Per M Ferkingstad	Sevland		2,5 	21,5				 0823 ( +0)
    38 	Trygve Bredal				2,5 	15,5				 0861 ( +0)
    39 	Stig Gyland		Sandnes		2,0 	21,5				 1227 ( +0)
    40 	Jonas Jøsang		Sevland		2,0 	21,0				 0822 ( +0)
    41 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland		2,0 	17,0				 0547 ( +0)
    42 	Magnus Mannes		Sevland		2,0 	16,0				 0876 ( +0)
    43 	Ingunn Bringsvor Nilsen	Søråshøgda Ss	2,0 	15,0				 0684 ( +0)
    44 	Bjarne Einarsen				2,0 	13,0				 0366 ( +0)
    45 	Hans Olav Simonsen			1,5 	17,5				 0605 ( +0)
    46 	Ivar Bjørnsen H. Sund			1,5 	13,0				 0345 ( +0)
    47 	Gao Yu		 			1,0 	16,5				 0618 ( +0)
    48 	Liutauras Suminskas			1,0 	16,0				 0503 ( +0)
    	   
    	   

    14/12-2015 Resultat fra Stavanger Advents BGP 13/12
    Resultat Stavanger Advents BGP 13. Desember
    
    Gruppe Ungdom/Kadett
    Endelig resultatliste   		   		   kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Benjamin Fossan			Stavanger	14,0 	44,0	51,0	 45,00	 1716 ( +0)
     2 	Andreas Fossan			Stavanger	13,0 	41,0	48,0	 37,00	 1780 ( +0)
     3 	Andreas Holst Oord		Stavanger	12,0 	44,0	51,0	 33,00	 1520 (+182)
     4 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger	11,0 	49,0	54,0	 27,00	 1307 ( +0)
     5 	Daniel Steen			Stavanger	11,0 	46,0	55,0	 31,00	 1555 ( +0)
     6 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger	10,0 	46,0	55,0	 23,00	 1483 ( +0)
     7 	Alexander Tjora			Stavanger	10,0 	44,0	53,0	 25,00	 1485 ( +0)
     8 	Sverre Skjølingstad		Stavanger	 9,0 	42,0	47,0	 14,00	 1228 ( +0)
     9 	Abyl Kizatbay			Stavanger	 9,0 	41,0	46,0	 14,00	 1224 ( +0)
    10 	Håkon Abeland Myrheim		Sandnes		 9,0 	37,0	42,0	 12,00	 1283 ( +0)
    11 	Roar Sola			Hå Ss		 7,0 	48,0	53,0	  5,00	 1104 (+1104)
    12 	Richard Henriksen		Stavanger	 5,0 	38,0	45,0	  0,00	 1092 (+100)
    
    Gruppe Lilleputt
    Endelig resultatliste 					 		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Mats Nærheim			Smeaheia SS	14,0 	48,0	57,0	 50,50	 1432 ( +0)
     2 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger	13,0 	46,0	56,0	 42,00	 1334 ( +0)
     3 	Alisha Shehzad			Sandved		13,0 	44,0	51,0	 39,00	 1133 ( +0)
     4 	Oskar Feed Jakobsen		Hå Ss		11,0 	46,0	51,0	 24,00	 0963 ( +0)
     5 	Felix Ciobanu			Sandved		11,0 	45,0	53,0	 29,00	 0902 ( +0)
     6 	Julian Aleksander Munk		Stavanger	11,0 	45,0	53,0	 26,00	 1023 ( +0)
     7 	Kevin Chr. Ersdal		Sandved Ssk	11,0 	38,0	45,0	 24,00	 0840 (+840)
     8 	Sander Joa			Stavanger	10,0 	45,0	54,0	 25,00	 1034 ( +0)
     9 	Sofie Løfaldli			Sandnes		10,0 	45,0	53,0	 24,50	 0930 ( +0)
    10 	Benjamin Helbak Lunde		Stavanger	10,0 	34,0	39,0	 16,00	 0683 (+72)
    11 	Sverre Hestholm			Stavanger	 9,0 	46,0	51,0	 13,00	 0785 ( +0)
    12 	Viljar A. Gjerstad		Skadberg Ss	 9,0 	35,0	40,0	 12,00	 0617 ( +0)
    13 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger	 8,0 	43,0	52,0	 14,00	 0730 ( +0)
    14 	Kristian Holst Oord		Stavanger	 8,0 	42,0	51,0	 15,00	 0803 (-21)
    15 	Isak Mikal Røyland		Smeaheia SS	 7,0 	43,0	48,0	  5,00	 0442 (+442)
    16 	Bård Kydland			Hå Ss		 5,0 	39,0	46,0	  0,00	 0270 (+270)
     
     Gruppe Miniputt
     Endelig resultatliste 					 		 kvalitetsregning
     Pl	Navn				Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger	14,0 	50,0	60,0	 53,00	 1315 ( +0)
     2 	Arun Vijay Cithu		Stavanger	14,0 	47,0	54,0	 47,00	 1100 ( +0)
     3 	Shazil Khan Shehzad		Sandved Ssk	13,0 	47,0	56,0	 42,00	 1044 (+1044)
     4 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger	12,0 	48,0	57,0	 38,00	 0908 ( +0)
     5 	Sturle Hoff Skigelstrand	Stavanger	12,0 	46,0	55,0	 35,00	 0911 ( +0)
     6 	Snorre Kristiansen		Stavanger	12,0 	45,0	52,0	 32,50	 0831 ( +0)
     7 	Kirill Shchipanov		Sandnes		12,0 	42,0	49,0	 31,00	 0720 ( +0)
     8 	Fredrik Nyborg Sørensen		Stavanger	12,0 	41,0	50,0	 33,00	 0784 ( +0)
     9 	Sven Tobias Ueland		Hå Ss		11,0 	47,0	56,0	 29,00	 0891 (+891)
    10 	Lars Idsøe Refvem		Stavanger Sku	11,0 	41,0	50,0	 27,00	 0741 (+741)
    11 	Victor B. Johansen		Stavanger Sku	11,0 	40,0	47,0	 26,50	 0683 (+683)
    12 	André Gjestemoen-Von Hirsch	Skadberg Ss	11,0 	40,0	47,0	 23,00	 0722 (+722)
    13 	Gustav Hestholm			Stavanger	10,0 	47,0	57,0	 27,00	 0737 ( +0)
    14 	Daniel Fossan			Stavanger	10,0 	47,0	55,0	 24,00	 0724 ( +0)
    15 	Ivroy Nimki			Smeaheia SS	10,0 	46,0	46,0	 16,00	 0659 (+659)
    16 	Arne Gilje			Stavanger	10,0 	41,0	49,0	 22,00	 0675 ( +0)
    17 	Olav Holten Fiskaaen		Stavanger Sku	10,0 	37,0	44,0	 21,00	 0510 (+510)
    18 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku	10,0 	35,0	35,0	 12,00	 0361 (+361)
    19 	Johannes Pundsnes		Stavanger Sku	 9,0 	45,0	52,0	 16,00	 0534 (+534)
    19 	Vetle Auklend			Stavanger	 9,0 	45,0	52,0	 16,00	 0637 ( -4)
    21 	Asle Kydland			Hå Ss		 9,0 	43,0	50,0	 17,00	 0536 (+536)
    22 	Brede Handal-Tveit		Smeaheia SS	 9,0 	42,0	49,0	 17,00	 0438 (+438)
    23 	Erlend Røisland			Stavanger Sku	 9,0 	40,0	47,0	 16,50	 0491 (+491)
    24 	Birk Christensen		Skadberg Ss	 9,0 	39,0	46,0	 14,00	 0515 (+515)
    25 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku	 8,0 	42,0	51,0	 14,50	 0475 (+475)
    26 	Otto Meringdal			Stavanger Sku	 7,0 	42,0	42,0	  0,00	 0314 (+314)
    27 	Alexander Skrede		Smeaheia SS	 7,0 	41,0	48,0	  7,00	 0308 (+308)
    28 	Håvard Leret-Vatne		Stavanger	 7,0 	39,0	39,0	  0,00	 0171 (-63)
    28 	Simen Feldmann			Stavanger Sku	 7,0 	39,0	39,0	  0,00	 0159 (+159)
     
    Gruppe Mikroputt
    Foreløpig resultatliste etter Runde 5: 				kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Sergey Eliseev			Stavanger Sku	14,0 	49,0	56,0	 49,00	 0000 ( +0)
     2 	Arjun Vijay Cithu		Stavanger Sku	14,0 	48,0	55,0	 48,00	 0000 ( +0)
     3 	Isak B. Johansen		Stavanger Sku	13,0 	49,0	56,0	 42,00	 0000 ( +0)
     4 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	13,0 	48,0	58,0	 45,00	 0000 ( +0)
     5 	Balder Salte			Jæren Ss	13,0 	43,0	50,0	 36,00	 0000 ( +0)
     6 	Ola Lomeland Waldow		Stavanger Sku	13,0 	40,0	48,0	 35,00	 0000 ( +0)
     7 	Endre Hegre			Jæren Ss	11,0 	48,0	53,0	 26,00	 0000 ( +0)
     8 	Jone Mæstad			Smeaheia SS	11,0 	46,0	55,0	 28,00	 0000 ( +0)
     8 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku	11,0 	46,0	55,0	 28,00	 0000 ( +0)
    10 	Håkon Salte			Jæren Ss	11,0 	44,0	51,0	 25,00	 0000 ( +0)
    11 	Marton Moi			Stavanger Sku	11,0 	43,0	51,0	 27,00	 0000 ( +0)
    12 	Martin Holten Fiskaaen		Stavanger Sku	11,0 	33,0	40,0	 23,00	 0000 ( +0)
    13 	Titas Malaiska			Stavanger Sku	10,0 	41,0	49,0	 22,00	 0000 ( +0)
    14 	Martin Jon Grude		Smeaheia SS	10,0 	41,0	48,0	 22,00	 0000 ( +0)
    15 	Alla Rodina			Smeaheia SS	10,0 	41,0	46,0	 17,00	 0000 ( +0)
    16 	Andreas Jansson			Stavanger Sku	10,0 	39,0	48,0	 23,00	 0000 ( +0)
    17 	Mathias Skrede			Smeaheia SS	10,0 	39,0	46,0	 20,00	 0000 ( +0)
    18 	Mihail Veremjov			Smeaheia SS	10,0 	38,0	45,0	 21,00	 0000 ( +0)
    19 	Noa Brakestad			Smeaheia SS	 9,0 	44,0	54,0	 21,00	 0000 ( +0)
    20 	Sondre Larsen			Stavanger Sku	 9,0 	43,0	50,0	 16,00	 0000 ( +0)
    21 	Adam Prama Rismanto		Skadberg Ss	 9,0 	42,0	47,0	 15,00	 0000 ( +0)
    22 	Camilla Broch-Austvoll		Stavanger Sku	 9,0 	39,0	47,0	 17,00	 0000 ( +0)
    23 	Rune Mæstad			Smeaheia SS	 9,0 	37,0	42,0	 12,00	 0000 ( +0)
    24 	Kristian Van Der Meijs		Skadberg Ss	 8,0 	45,0	53,0	 15,00	 0000 ( +0)
    25 	Adam Altamirov			Stavanger Sku	 8,0 	42,0	50,0	 14,00	 0000 ( +0)
    26 	Christopher Breiland		Jæren Ss	 7,0 	48,0	55,0	  7,00	 0000 ( +0)
    27 	Alexander Rettedal		Stavanger Sku	 7,0 	47,0	56,0	 10,00	 0000 ( +0)
    28 	Martin German			Skadberg Ss	 7,0 	43,0	50,0	  7,00	 0000 ( +0)
    29 	William Slogvik Tertnes		Stavanger Sku	 7,0 	35,0	40,0	  5,00	 0000 ( +0)
    30 	Mathias Andersen		Stavanger Sku	 5,0 	39,0	46,0	  0,00	 0000 ( +0)
    
    Gruppe Nybegynner
    Foreløpig resultatliste etter Runde 5:  			kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Kasper Kleppe Tunge		Stavanger Sku	15,0 	46,0	46,0	 46,00	 0000 ( +0)
     2 	Tuva Hauge Nilsen		Skadberg Ss	13,0 	44,0	53,0	 41,00	 0000 ( +0)
     3 	Borys Fass			Stavanger SKU	12,0 	47,0	55,0	 33,50	 0000 ( +0)
     4 	Torkil Sjøgren Ursin		Sandved Ssk	12,0 	47,0	53,0	 31,50	 0000 ( +0)
     5 	Kristian Vassbø			Stavanger Sku	11,0 	46,0	52,0	 24,00	 0000 ( +0)
     6 	Tage Handal-Tveit		Smeaheia SS	11,0 	42,0	50,0	 26,00	 0000 ( +0)
     7 	Lykke Christensen		Skadberg Ss	10,0 	42,0	50,0	 21,50	 0000 ( +0)
     8 	Magnus Volden			Sandved Ssk	10,0 	35,0	41,0	 19,50	 0000 ( +0)
     9 	Mari Idsøe Endresen		Stavanger Sku	 9,0 	45,0	55,0	 21,00	 0000 ( +0)
    10 	Jon Vassbø			Stavanger Sku	 9,0 	43,0	49,0	 16,00	 0000 ( +0)
    11 	Adrian De Miguel Cot		Skadberg Ss	 9,0 	42,0	42,0	  8,00	 0000 ( +0)
    12 	Jonas Brakestad	Nyb		Smeaheia SS	 9,0 	37,0	37,0	  7,00	 0000 ( +0)
    13 	Sara Mathilde Eliassen		Smeaheia SS	 8,0 	39,0	39,0	 18,00	 0000 ( +0)
    14 	Emeline Meringdal		Stavanger Sku	 8,0 	38,0	38,0	  4,50	 0000 ( +0)
    15 	Ilona Meringdal			Stavanger Sku	 6,0 	42,0	51,0	  4,50	 0000 ( +0)
    
    	   
    	   

    30/11-2015 Resultat fra Stavanger Høst NGP 28/11-2015
    Gruppe A over 1750
    Endelig resultatliste 								kvalitetsregning
    Pl	Navn			GP	n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	Innb.	i-Snittm n-Ratingprest
     1 	IM Vadims Daskevics	M	2408	2441	Stavanger	5,0 	18,5	20,5	 17,00	2096	 2430 (-0,00)
     2 	FM Petter Fossan	M	2279	2299	Stavanger	4,5 	18,5	19,5	 13,50	2108	 2305 (+9,40)
     3 	IM Erik Fossan		M	2314	2346	Stavanger	4,0 	18,0	20,0	 12,00	2069	 2228 (-9,60)
     4 	Hrannar Baldursson	M	2085	2135	Sandnes		4,0 	17,5	18,0	  9,50	1984	 2124 (-4,60)
     5 	Ilia Kakushadze		1	2074	2114	Stavanger	4,0 	17,0	19,5	 13,00	1896	 1968 (-9,00)
     6 	Jan Vidar Vestly	M	2014	2062	Sandnes		4,0 	17,0	19,0	 10,50	1970	 2100 (+5,40)
     7 	Oddmund Sande		1	1838	1889	Stavanger	3,5 	19,0	22,0	 11,75	1975	 2047 (+11,40)
     8 	Tor Ketil Larsen	1	1919	1981	Stavanger	3,5 	14,0	14,5	  6,75	1926	 1983 (+16,00)
     9 	Erlend Kyrkjebø		M	2109	2127	Stavanger	3,0 	17,5	20,0	  8,00	1921	 1911 (-13,80)
    10 	Andreas Fossan		1	1940	1897	Stavanger	3,0 	15,5	16,5	  6,00	1940	 1940 (+33,20)
    11 	Alseit Kizatbay		2	1764	1905	Stavanger	3,0 	15,0	17,0	  8,00	1931	 1902 (+1,60)
    12 	Edvin Jarve		3	1531	1707	Stavanger	3,0 	15,0	16,0	  6,00	1996	 1981 (+40,60)
    13 	Hanna B Kyrkjebø	2	1862	1961	Stavanger	3,0 	15,0	15,5	  5,25	1904	 1899 (+35,80)
    14 	Marte B Kyrkjebø	2	1708	1869	Stavanger	2,5 	16,5	17,5	  6,50	1949	 1867 (+9,60)
    15 	Vegard Øverås		2	1796	1886	Sandnes		2,5 	14,0	14,5	  3,75	1908	 1908 (+13,20)
    16 	Lars Bråstein		1	1872	2015	Sandnes		2,0 	18,5	19,0	  4,00	1988	 1721 (-26,40)
    17 	Knut Jarle Hjørnevik	A o	1855	1953	Sandnes		2,0 	18,0	20,0	  6,25	2010	 1938 (-6,60)
    18 	Per Blikra		2	1695	1890	Stavanger	2,0 	17,0	19,0	  6,00	1954	 1820 (-12,40)
    19 	Bjørn M. Ellingsen	3	1490		Stavanger	1,0 	15,5	16,0	  0,50	1848	 1571 (-42,80)
    20 	Svein Folkvord		2	1707	1896	Stavanger	0,5 	15,0	16,0	  1,25	1879	 1513 (-35,00)
     
     Gruppe B 1250-1750
    Endelig resultatliste 								kvalitetsregning
    Pl	Navn			GP	n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	Innb.	i-Snittm n-Ratingprest
     1 	Abyl Kizatbay		2	1772	1834	Stavanger	6,0 	17,5	20,0	 20,00	1683	 2383 (+29,80)
     2 	Sverre Skjølingstad	3	1362	1527	Stavanger	4,5 	18,5	20,5	 12,25	1642	 1642 (+10,80)
     3 	Benjamin Fossan		2	1727	1885	Stavanger	4,5 	18,0	20,0	 15,75	1657	 1930 (+19,20)
     4 	Aleksander Fossan	2	1709	1842	Stavanger	4,0 	19,5	21,0	 10,50	1535	 1572 (-17,40)
     5 	Jan M Øverås		2	1627	1818	Sandnes		4,0 	17,5	19,0	 10,50	1705	 1705 (-3,20)
     6 	Daniel Steen		5	1204	1546	Stavanger	3,5 	17,0	19,0	 10,25	1616	 1688 (+17,20)
     7 	Gunnar Helvig		3	1380	1656	Stavanger	3,5 	16,5	18,0	  8,50	1558	 1558 (+1,20)
     8 	Atle Larsen		3			Stavanger	3,5 	15,5	15,5	  5,75	1763	 0000 (+0,00)
     9 	Kasher Shehzad		3	1390	1617	Sandnes		3,5 	15,0	17,5	  9,25		 0000 (+0,00)
    10 	David Nesse		4	1356	1616	Sandnes		3,0 	17,0	19,5	  8,00	1615	 1615 (+14,40)
    11 	Eigil Gjeseth		3			Stavanger	3,0 	15,0	16,5	  6,50	1544	 1351 (-40,00)
    12 	Gunnar Tungland		4	1199	1512	Stavanger	3,0 	12,5	12,5	  3,50	1601	 1476 (-1,40)
    13 	Kristoffer Bråtveit	3	1396	1707	Stavanger	2,5 	20,0	22,5	  7,75	1604	 1411 (-30,80)
    14 	Håkon Abeland Myrheim	3	1322	1605	Sandnes		2,5 	19,0	19,0	  5,25	1664	 1515 (-2,80)
    15 	Lars Vognsen Jensen	3	1350	1588	Sandnes		2,5 	17,5	19,0	  5,75	1530	 1405 (-4,00)
    16 	David Jess Linjord	4	1347	1443	Stavanger	2,5 	13,5	13,5	  2,75	1547	 1351 (-5,20)
    17 	Stian Auklend		3			Stavanger	2,0 	18,5	20,0	  7,00	1582	 1582 (+0,00)
    18 	Eirik Kyrkjebø		3	1462	1619	Stavanger	2,0 	16,0	17,5	  5,50	1489	 0792 (-38,20)
    19 	Sudhir Gupta		3	1469	1717	Stavanger	2,0 	14,0	14,0	  3,00	1355	 1355 (+0,00)
    20 	Sofie Lofaldli		4	1186	1371	Sandnes		1,5 	14,5	16,5	  3,25	1693	 1615 (+16,80)
    21 	Henrik Bøe Ueland	3	1285		Stavanger	1,5 	14,0	14,0	  1,00	1627	 0000 (+0,00)
     
     
     Gruppe C under 1750
    Endelig resultatliste 								kvalitetsregning
    Pl	Navn			GP	n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	Innb.	i-Snittm n-Ratingprest
     1 	Aksel Bu Kvaløy		4	1123	1442	Stavanger	5,5 	20,5	23,5	 21,00	1421	 2121 (+16,40)
     2 	Shazil Shehzad		4	1182		Sandnes		5,0 	21,0	23,5	 18,75		 0000 (+0,00)
     3 	Ola Kvaløy		4	1026		Stavanger	5,0 	17,5	20,0	 16,00		 0000 (+0,00)
     4 	Oskar Feed Jakobsen	5	 904		Sandnes		5,0 	17,5	19,5	 16,00		 0000 (+0,00)
     5 	Alexander Tjora		5	 896	1436	Stavanger	4,5 	18,5	20,5	 13,75		 0000 (+0,00)
     6 	Andreas Broch-Austvoll	5	 819		Stavanger	4,0 	23,0	24,5	 14,50	1525	 0000 (+0,00)
     7 	Odd Rune Hansen		5	 852	1274	Sandnes		4,0 	20,0	21,5	 12,00		 0000 (+0,00)
     8 	Bjarte Bakketun		5	 889		Direkte		4,0 	19,0	22,0	 13,50	1525	 0000 (+0,00)
     9 	Arun Vijay Cithu	5	1097	1383	Stavanger	4,0 	19,0	21,0	 12,00		 0000 (+0,00)
    10 	Kristian Holst Oord	5	 922		Stavanger	4,0 	17,5	19,5	 10,00		 0000 (+0,00)
    11 	Fredrik Lytomt Jacobsen	5	 732		Stavanger	4,0 	17,5	19,0	 10,75	1421	 0000 (+0,00)
    12 	Ståle Pedersen		5	 837		Stavanger	4,0 	17,0	19,0	 12,00		 0000 (+0,00)
    13 	Alisha Shehzad		5	1125	1357	Sandnes		4,0 	17,0	18,0	  9,75		 0000 (+0,00)
    14 	Fredrik Nyborg Sørensen	5	 729		Stavanger	4,0 	15,0	16,0	  8,00		 0000 (+0,00)
    15 	Sverre Hestholm		5	 800		Stavanger	3,5 	21,0	22,0	 10,50	1473	 1473 (-1,60)
    16 	Erlend Røisland		C u			Stavanger Sku	3,5 	19,0	21,5	 10,50		 0000 (+0,00)
    17 	Stig Jerlow Jacobsen	5	 824		Stavanger	3,5 	17,0	17,0	  6,75		 0000 (+0,00)
    18 	Lars Bakketun		5			Stavanger	3,0 	19,5	22,5	 10,75	1421	 0000 (+0,00)
    19 	Andreas Holst Oord	5	 821		Stavanger	3,0 	19,0	21,0	  8,00		 0000 (+0,00)
    20 	Håkon Støren		5	 800		Stavanger	3,0 	18,5	20,5	  7,50	1525	 0000 (+0,00)
    21 	Vetle Støren		5	 750		Stavanger	3,0 	18,0	20,0	  7,00	1525	 0000 (+0,00)
    22 	Øyvind Hjørnevik	5	 872		Sandnes		3,0 	15,5	17,5	  7,00		 0000 (+0,00)
    23 	Isak Berge Johansen	5	 753		Stavanger	3,0 	15,5	16,5	  5,50		 0000 (+0,00)
    24 	Sergey Eliseev		5	 713		Stavanger	3,0 	15,0	16,0	  6,50		 0000 (+0,00)
    25 	Kirill Shchipanov	5	 734		Sandnes		3,0 	15,0	15,0	  4,00		 0000 (+0,00)
    26 	Freddy Hestholm		5	 582		Stavanger	3,0 	11,0	12,5	  5,00		 0000 (+0,00)
    27 	Jens Kristoffersen	5	 729		Stavanger	3,0 	11,0	12,0	  5,00		 0000 (+0,00)
    28 	Daniel Fossan		5	 755		Stavanger	2,5 	19,5	20,5	  5,25		 0000 (+0,00)
    29 	Torleiv Broch-Austvoll	5	 679		Stavanger	2,5 	18,5	20,0	  5,75		 0000 (+0,00)
    30 	Arjun Vijay Cithu	5	 654		Stavanger	2,5 	17,5	19,0	  5,25	1421	 0000 (+20,00)
    31 	Teodor Kristoffersen	5	 705		Stavanger	2,5 	14,5	16,0	  5,00		 0000 (+0,00)
    32 	Viljar A Gjerstad	5	 677		Sandnes		2,5 	10,5	11,5	  3,75		 0000 (+0,00)
    33 	Sander Joa		5	 816		Stavanger	2,0 	16,5	17,5	  3,50		 0000 (+0,00)
    34 	Gustav Hestholm		5	 688		Stavanger	2,0 	15,5	17,0	  3,50	1421	 0000 (+0,00)
    35 	Victor Berge Johansen	5	 896	1204	Stavanger	2,0 	15,0	16,5	  4,50		 0000 (+0,00)
    36 	Magne Skårland		C u			Sandnes		2,0 	14,0	15,5	  3,50		 0000 (+0,00)
    37 	Johannes Pundsnes	5	 519		Stavanger	2,0 	12,5	12,5	  1,00	1525	 0000 (+0,00)
    38 	Vegard Joa		5	 595		Stavanger	2,0 	11,0	11,0	  1,50		 0000 (+0,00)
    39 	Anders Jess Linjord	5			Stavanger	1,5 	14,0	16,0	  3,00		 0000 (+0,00)
    40 	David Bakketun		5			Stavanger	1,5 	14,0	15,5	  3,25		 0000 (+0,00)
    41 	Ulrik Auklend		5	 885		Stavanger	1,5 	13,5	13,5	  1,00		 0000 (+0,00)
    42 	Lars Idsøe Refvem	C u			Stavanger Sku	1,5 	12,5	12,5	  0,75		 0000 (+0,00)
    43 	Hans Vigleik Jakobsen	5			Sandnes		1,0 	13,5	15,5	  2,00		 0000 (+0,00)
    44 	Sigurd Sagland-Jensen	5			Sandnes		1,0 	 9,5	 9,5	  3,00		 0000 (+0,00)
    44 	Kjetil Jensen		5			Sandnes		1,0 	 9,5	 9,5	  3,00		 0000 (+0,00)
    46 	Vegard Vaula Bråten	5			Stavanger	0,0 	12,0	13,5	  0,00		 0000 (+0,00)
       
    	   

    16/11-2015 Resultat fra NM for barn og ungdom 13-15/11-2015
    Gruppe A, 1998-1999   28 deltakere
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	IM Johan-S.Christiansen	Caissas ungdom		5,0 	19,0	21,0	 16,50	 2168 ( -3)
     2 	Sigve Hølleland		Masfjorden Sku		4,5 	22,0	25,0	 17,75	 2257 (+40)
     3 	Henrik Øie Løbersli	Kristiansund Sku	4,5 	21,0	23,0	 16,25	 2147 ( +5)
     4 	Erlend Kyrkjebø		Stavanger Sku		4,5 	20,0	22,5	 16,50	 2161 ( +8)
     5 	Martin Nilsen		Stavanger Sku		4,5 	18,5	21,0	 14,25	 1968 ( -1)
     6 	Edit Machlik		Tromsø Sku		4,0 	18,0	20,5	 11,00	 1900 ( -1)
     7 	Jon Machlik		Tromsø Sku		4,0 	17,5	19,5	 11,50	 1900 ( +2)
     8 	WFM Maud Rødsmoen	OSSU		 	4,0 	16,0	17,5	 10,00	 1800 ( -7)
     9 	Elise Forså		Tromsø Sku		3,5 	19,0	20,5	  9,75	 1887 ( +8)
    10 	Mathias Sætre		Bergens Sku		3,5 	15,0	16,5	  8,50	 1825 ( -9)
    11 	Kimiya Sajjadi		OSSU		  	3,5 	13,5	13,5	  5,75	 1807 ( -5)
    12 	Alseit Kizatbay		Stavanger Sku		3,0 	20,0	22,0	  8,50	 1866 (+15)
    17 	Hanna B. Kyrkjebø	Stavanger Sku		2,5 	18,0	20,0	  6,25	 1696 (-31)
    23 	Marte B. Kyrkjebø	Stavanger Sku		2,0 	14,5	16,5	  5,00	 1313 (-71)
    27 	Knut Bævre		Sevland Sku		1,5 	13,5	15,0	  2,50	 1290 (+17)
    28 	Richard Henriksen	Stavanger Sku		0,0 	12,5	14,0	  0,00	 1040 (+93)
    
    Gruppe  B 1999-2000     44 deltakere
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	FM Johannes Haug	Nordstrand Sku		5,0 	21,5	24,0	 19,25	 2253 (+15)
     2 	Eskil E. Grønn		OSSU		  	5,0 	18,5	20,0	 16,00	 2158 (+45)
     3 	Eivind X. Djurhuus	Nordstrand Sku		5,0 	18,0	20,0	 15,25	 2093 (+21)
     4 	FM Benjamin Haldorsen	Bergens Sku		4,5 	21,0	23,5	 16,00	 1999 ( -8)
     5 	Trygve Dahl		Gullkongen Stjørdal	4,5 	21,0	23,0	 15,50	 2060 ( +0)
     6 	Andreas Fossan		Stavanger Sku		4,5 	18,5	21,5	 14,75	 1956 (+18)
     7 	Sondre Merkesvik	Bergens Sku		4,5 	18,0	20,5	 14,50	 1884 ( -7)
     8 	Lucas Baumann Ranaldi	1911U		  	4,0 	21,5	24,0	 14,50	 2047 ( +4)
     9 	FM Eivind Olav Risting	1911U		  	4,0 	19,0	22,0	 13,00	 1909 (-12)
    10 	Sara Næss		Vålerenga Usk		4,0 	15,5	17,5	 11,00	 1470 ( -5)
    12 	Martin Saltvedt		Stavanger Sku		3,5 	18,0	20,0	  9,75	 1952 (+35)
    16 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku		3,5 	16,5	18,5	  8,50	 1529 (-14)
    19 	Håkon Abeland Myrheim	Smeaheia SS		3,0 	18,0	20,5	  8,25	 1294 ( -6)
    20 	Edvin Jarve		Stavanger Sku		3,0 	18,0	20,0	  7,00	 1641 (+15)
    22 	Alexander Tjora		Stavanger Sku		3,0 	16,0	18,0	  8,00	 1164 (+102)
    30 	Per Tore Pedersen	Sevland Sku		2,5 	15,5	18,0	  7,25	 1185 (+87)
    32 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku		2,5 	14,0	15,0	  4,50	 1096 (-34)
    33 	Fredrik Fredriksen	Sevland Sku		2,5 	12,0	14,0	  5,25	 0869 (+42)
    39 	Andreas Holst Oord	Stavanger Sku		2,0 	12,5	12,5	  2,00	 0715 (+715)
    40 	Emil Steinstad Myrhaug	Lillehammer Ssu		2,0 	11,0	11,0	  1,00	 0691 (+691)
    41 	Krister Smelvær		Sevland Sku		1,5 	17,0	19,5	  4,50	 1178 ( +0)
     
     Gruppe C 2001-2002  58 deltakere
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-2	Monrad-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Tor Fredrik Kaasen	Tromsø Sku		6,0 	26,0	29,0	32,0	 26,50	 1842 ( -2)
     2 	André Z. Nielsen	Alta Sku		6,0 	24,5	27,5	30,5	 24,75	 1818 ( +7)
     3 	Sigurd Kjelsbøl Huse	Nordstrand Sku		5,5 	26,0	30,0	33,0	 24,00	 2019 (+35)
     4 	Eivind Bruaset		Trondheim Sfu		5,0 	26,0	29,5	32,5	 21,00	 1772 (+20)
     5 	Gunnar Lund		Tromsø Sku		5,0 	22,5	25,5	28,5	 18,75	 1487 ( -5)
     6 	Eirik S. Enersen	Bærum Ssu		5,0 	22,5	25,0	27,0	 16,50	 1498 (+25)
     7 	Andreas G. Tryggestad	Nordstrand Sku		5,0 	21,5	24,5	26,0	 16,50	 1681 ( -8)
     8 	Abyl Kizatbay		Stavanger Sku		5,0 	20,5	24,0	26,0	 17,75	 1621 ( -4)
     9 	Odin Nikolai Heier	1911U		 	5,0 	20,5	23,5	26,0	 17,50	 1472 ( -4)
    10 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sku		5,0 	18,0	21,0	23,0	 15,00	 1336 ( +2)
    11 	Mats Nærheim		Smeaheia SS		4,5 	23,5	27,0	28,0	 15,00	 1528 (+64)
    15 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku		4,5 	21,5	23,5	25,5	 13,75	 1579 ( -1)
    21 	David Jess Linjord	Stavanger Sku		4,0 	20,5	23,5	24,5	 11,00	 1379 ( +1)
    22 	Kristian Holst Oord	Stavanger Sku		4,0 	19,0	22,0	25,0	 13,00	 1294 (+285)
    23 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sku		4,0 	18,5	21,5	23,5	 12,00	 1215 ( -7)
    24 	Daniel Høyland		Sandved Ssk		4,0 	18,0	21,0	23,0	 11,00	 1088 (+77)
    28 	Daniel Steen		Stavanger Sku		3,5 	23,0	26,0	28,0	 11,25	 1387 (+25)
    30 	Håkon Hembre Helgøy	Sandved Ssk		3,5 	21,0	23,5	25,5	 10,75	 1179 (+35)
    31 	Ole Andre Seglem	Sevland Sku		3,5 	19,0	21,5	22,5	  9,00	 1063 ( -6)
    34 	Felix Ciobanu		Sandved Ssk		3,0 	21,5	24,5	27,0	  9,50	 1076 (+36)
    37 	Christopher Robin Munk	Stavanger Sku		3,0 	20,5	23,5	25,0	  8,50	 1024 ( -5)
    38 	Dmitry Rudshin		Smeaheia SS		3,0 	19,0	21,5	23,0	  7,75	 1058 (+38)
    46 	Viljar A. Gjerstad	Skadberg Ssk		3,0 	15,5	17,5	19,0	  6,50	 0909 (+108)
    51 	Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk		2,0 	17,5	19,5	20,5	  3,00	 0708 ( -3)
    52 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland Sku		2,0 	17,0	19,5	19,5	  3,00	 0832 (+11)
    53 	Ola Skartveit Bergsvik	Stavanger Sku		2,0 	17,0	18,0	18,0	  1,00	 0699 (+66)
    56 	Kjetil Seglem		Sevland Sku		1,5 	16,0	18,5	20,5	  3,50	 0659 ( +1)
     
     
    Gruppe D 2003  40 deltakere
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Isak Sjøberg		Nordstrand Sku		6,0 	28,0	30,5	 25,25	 1585 ( +4)
     2 	Afras Mansoor		Søråshøgda Ssk		5,5 	28,0	31,5	 22,75	 1644 ( +5)
     3 	Tobias L. Nilsen	Moss Sku		5,5 	26,5	29,0	 21,50	 1539 ( -3)
     4 	Vetle Velle		Søråshøgda Ssk		5,0 	26,5	29,0	 18,75	 1414 (+10)
     5 	William Sandberg Olsen	Moss Sku		5,0 	26,0	28,0	 19,00	 1299 ( -3)
     6 	Gaute Bergan		SK av 1911U		5,0 	24,5	25,0	 15,25	 1377 (+34)
     7 	Ingrid Skaslien		Vålerenga Usk		5,0 	23,5	25,0	 16,50	 1218 ( -2)
     8 	Oskar Feed Jakobsen	Hå SS		  	4,5 	25,0	27,5	 17,50	 1120 (+49)
     9 	Thyra Kvendseth		Nordstrand Sku		4,5 	24,0	27,0	 16,50	 1350 ( -5)
    10 	Ulrikke Langvik		Gullkongen Stjørdal	4,5 	24,0	26,5	 14,00	 1358 ( +0)
    16 	Sofie Løfaldli		Stavanger Sku		4,0 	18,5	21,0	 11,00	 1111 ( -4)
    21 	Sverre Hestholm		Stavanger Sku		3,5 	23,5	26,0	  9,50	 0866 (+31)
    22 	Sheroni Amarapala	Strømmen Sku		3,5 	23,5	25,0	  9,25	 1115 ( -1)
    23 	Bård Kydland		Hå Ss		  	3,5 	17,5	19,0	  7,50	 0849 (+849)
    24 	Sander Joa		Stavanger Sku		3,0 	24,0	26,5	  9,75	 1053 (+32)
    33 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku		2,5 	20,0	21,5	  4,75	 0755 ( +2)
    37 	Mads Even Hobberstad	Hå Ss		  	1,5 	20,5	22,0	  3,00	 0688 (+688)
    39 	Arvid Feed Jakobsen	Hå Ss		  	1,0 	15,0	15,5	  1,00	 0404 (+404)
    
    Gruppe E 2004   57 deltakere
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Nicholas Sunde		Søråshøgda Ssk		7,0 	28,0	31,0	 31,00	 1466 (+106)
     2 	Jens E. Ingebretsen	Holmestrand Sku		5,5 	29,0	32,5	 24,75	 1312 ( -4)
     3 	Julian Aleksander Munk	Stavanger Sku		5,5 	29,0	32,0	 22,25	 1275 ( -2)
     4 	Liam Jansson Rønnestad	Søråshøgda Ssk		5,5 	25,5	28,0	 21,00	 1307 ( +7)
     5 	Karl Ivar Lavergren	Drammens Sku		5,5 	25,0	28,0	 22,50	 1139 (+52)
     6 	David Nesse		Smeaheia SS		5,0 	29,0	31,0	 18,50	 1163 ( -6)
     7 	Noah M. Christensen	Lillehammer Ssu		5,0 	28,5	30,5	 18,00	 1050 (+1050)
     8 	Gard Alex. Bye Syreng	Nittedal Sku		5,0 	24,0	26,0	 19,00	 1085 (+11)
     9 	Tim Wanvik		OSSU		  	5,0 	23,5	24,5	 14,50	 0992 ( -6)
    10 	Johannes Strømberg	Kristiansand Sku	4,5 	29,5	31,5	 16,75	 0996 ( +9)
    12 	Andreas Broch-Austvoll	Stavanger Sku		4,5 	26,0	29,0	 16,25	 1047 (+53)
    14 	Live J. Skigelstrand	Stavanger Sku		4,5 	24,5	27,0	 14,25	 1070 ( -1)
    16 	Victor B. Johansen	Stavanger Sku		4,5 	22,0	24,5	 13,75	 0886 ( +2)
    17 	Julian Moland Bjørknes	Skadberg Ssk		4,5 	22,0	23,0	 13,25	 0807 (+807)
    18 	Alisha Shehzad		Sandved Ssk		4,0 	29,5	32,5	 16,50	 1103 ( -2)
    19 	Daniel Fossan		Stavanger Sku		4,0 	23,5	26,5	 13,50	 0866 (+35)
    27 	Snorre Kristiansen	Stavanger Sku		3,5 	26,0	27,5	 10,25	 0900 (-16)
    32 	Andreas Haavik		Stavanger Sku		3,5 	19,5	20,5	  7,25	 0541 (+541)
    33 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku		3,5 	19,0	21,0	  8,25	 0649 ( -4)
    37 	Kevin Chr. Ersdal	Sandved Ssk		3,0 	22,5	24,5	  8,75	 0676 (+676)
    42 	Markus Alfredsen Hess	Skadberg Ssk		3,0 	20,0	21,5	  6,75	 0677 (+677)
    43 	Lasse Abeland Myrheim	Smeaheia SS		3,0 	19,5	21,0	  6,00	 0477 (+477)
    46 	Sander Fuglestein	Sevland Sku		2,5 	21,5	23,5	  6,25	 0435 (+435)
    47 	Andreas Nicolai Persson	Skadberg Ssk		2,5 	21,0	22,0	  4,25	 0405 (+405)
    48 	Erik Aurelius Låhne	Stavanger Sku		2,5 	19,0	20,0	  4,50	 0520 ( -5)
    49 	Vetle Andreas Tysland	Stavanger Sku		2,0 	22,5	25,5	  7,00	 0582 (+582)
    57 	Sven Tobias Ueland	Hå Ss		  	1,0 	18,5	18,5	  0,00	 0207 (+207)
     
    Gruppe F 2005    55 deltakere
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Ole-Christian Kran	OSSU		 	6,5 	30,0	33,5	 31,00	 1443 (+10)
     2 	Andreas Tenold		Nordstrand Sku		6,0 	29,5	32,5	 26,00	 1255 ( +3)
     3 	Max Dahl		SK av 1911U		5,5 	26,0	29,0	 22,50	 1156 ( -4)
     4 	Alex Flåtrud		Bærum Sku		5,5 	23,5	25,0	 18,25	 0862 (+45)
     5 	Alexander Øye-Strømberg	Gullkongen		5,0 	29,5	32,5	 22,00	 1179 (+46)
     6 	Mathias L Schouten	Tromsø Sku		5,0 	26,5	29,5	 17,00	 1034 ( +0)
     7 	Hugo Røste		Hamar Sku		5,0 	26,5	28,5	 16,00	 1064 (+26)
     8 	Mathias Unneland	Aalesunds Slu		5,0 	26,5	28,0	 16,50	 0986 ( -1)
     9 	Ask Amundsen		Sørum Sku		5,0 	21,0	23,0	 16,00	 0801 ( +4)
    10 	Linnea G. Tryggestad	Nordstrand Sku		4,5 	29,5	32,0	 18,00	 1074 ( -7)
    14 	Kirill Shchipanov	Smeaheia SS		4,5 	23,5	25,5	 13,25	 0820 ( +8)
    17 	Sturle H. Skigelstrand	Stavanger Sku		4,0 	27,5	30,5	 14,50	 0906 (+62)
    24 	Lars Idsøe Refvem	Stavanger Sku		4,0 	18,5	20,5	  9,00	 0679 (+679)
    25 	Vetle Støren		Stavanger Sku		3,5 	27,5	29,5	 11,25	 0872 (+872)
    26 	Gustav Hestholm		Stavanger Sku		3,5 	25,0	27,0	 12,75	 0769 (+26)
    29 	Vetle Auklend		Stavanger Sku		3,5 	23,5	25,0	 10,25	 0742 (+30)
    30 	Ivan Rozhko		Sandved Ssk		3,5 	19,5	21,0	  8,00	 0599 ( -5)
    31 	Fredrik Nyborg Sørensen	Stavanger Sku		3,5 	19,0	20,5	  7,75	 0616 (+616)
    35 	Håkon Støren		Stavanger Sku		3,0 	24,5	26,0	  8,00	 0581 (+581)
    36 	Knut Wee Tørlen		Stavanger Sku		3,0 	22,0	24,0	  7,00	 0503 ( -1)
    38 	Arne Gilje		Stavanger Sku		3,0 	21,0	23,0	  7,25	 0552 (-17)
    42 	Vegard Vaula Bråten	Stavanger Sku		3,0 	17,0	19,0	  7,50	 0483 (+483)
    43 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia SS		2,5 	22,0	25,0	  8,25	 0540 (+540)
    44 	Jørgen Lervåg Sæther	Aalesund Slu		2,5 	21,0	23,0	  6,75	 0435 (+435)
    48 	Sigurd Lye		Smeaheia SS		2,0 	20,0	21,5	  5,00	 0334 (-46)
    49 	Ivroy Nimki		Smeaheia SS		2,0 	19,5	21,0	  5,00	 0404 (+404)
    51 	Asle Kydland		Hå Ss		  	2,0 	18,0	19,5	  3,00	 0276 (+276)
    52 	Johannes Løvås Pundsnes	Stavanger Sku		2,0 	16,5	16,5	  1,50	 0178 (-77)
      
     
    Gruppe G 2006--  98 deltakere
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Aksel Bu Kvaløy		Stavanger Sku		6,5 	28,5	28,5	 25,50	 1027 ( +6)
     2 	Linnea Larre		OSSU		  	6,0 	26,5	29,0	 25,50	 0849 (+849)
     3 	Axel Tunsjø		OSSU		  	6,0 	25,5	27,0	 21,00	 1037 (+47)
     4 	Torbjørn Valvåg		Tromsø Sku		6,0 	25,0	27,5	 24,50	 0785 ( +5)
     5 	Eivind Grunt Kreken	Nordstrand SKU		6,0 	23,5	26,0	 21,50	 0720 (+720)
     6 	Shazil Khan Shehzad	Sandved Ssk		5,5 	28,5	32,5	 24,50	 0973 ( -3)
     7 	Hy Chang Vo		Bærum Ssu		5,5 	25,5	28,0	 19,50	 0828 (+828)
     8 	Sergey Eliseev		Stavanger Sku		5,5 	23,5	25,5	 19,50	 0760 ( +8)
     9 	Arun Vijay Cithu	Stavanger Sku		5,0 	31,5	33,5	 22,25	 0862 ( -6)
    10 	Jonas Bringsvor Nilsen	Søråshøgda Ssk		5,0 	30,0	33,5	 21,00	 0852 (+58)
    12 	Arjun Vijay Cithu	Stavanger Sku		5,0 	28,0	30,0	 18,75	 0866 (+48)
    13 	Daniel Kjeldsen		Stavanger Sku		5,0 	27,5	31,0	 20,50	 0718 (+49)
    16 	Harald K. L. Jacobsen	Stavanger Sku		5,0 	25,5	28,0	 19,00	 0711 (+711)
    26 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS		4,5 	20,0	22,5	 14,75	 0435 (+435)
    31 	Anders Jess Linjord	Stavanger Sku		4,0 	25,5	28,0	 12,50	 0591 (+591)
    33 	Sverre Lye		Smeaheia SS		4,0 	24,0	25,0	 10,50	 0589 (+589)
    34 	Nikolay Rozhko		Sandved Ssk		4,0 	23,5	26,0	 13,50	 0384 (+384)
    39 	Isak B. Johansen	Stavanger Sku		4,0 	21,5	21,5	  8,50	 0552 ( -9)
    74 	Andreas Jansson		Stavanger Sku		2,5 	20,0	21,5	  4,75	 0000 ( +0)
    79 	Sondre Tysland		Stavanger Sku		2,5 	18,5	18,5	  3,25	 0109 (+109)
    88 	Natalie Alfredsen Hess	Skadberg SSK		2,0 	16,0	16,0	  0,00	 -0013 ( -0)
    89 	Sigurd Eide		Bergens SKU		1,5 	19,5	19,5	  1,25	 0011 (+11)
    90 	Kristjan R. Vinogradov	Bergens SKU		1,5 	17,5	18,0	  1,25	 -0082 ( -0)
    	   
    	   

    8/11-2015 Resultat fra Smeaheia Høst BGP 2015 8/11-2015
    Resultater fra Smeaheia BGP Høst 2015 (8/11-2015)
    Gruppe kadett (1999-2001)
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Berger	n-Ratingprest
     1 	Håkon Abeland Myrheim	Smeaheia SS	18.0 	 60.00	 1272 ( +0)
     2 	Joakim Neresen		Smeaheia SS	14.0 	 32.00	 1081 (+1081)
     3 	Alexander Tjora		Stavanger Sku	10.0 	 12.00	 0909 (+14)
     4 	Henrik Utistog Hausberg	Smeaheia SS	 6.0
    
    
    Gruppe Lilleputt (2002-2003)
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Mon-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Live J. Skigelstrand	Stavanger Sku	17.0 	99.0	112.0	 79.00	 1180 ( +0)
     2 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	17.0 	94.0	107.0	 73.00	 1030 ( +0)
     3 	Sofie Løfaldli		Stavanger Sku	17.0 	93.0	106.0	 74.00	 1002 ( +0)
     4 	Kevin C. Ersdal		Sandved Ssk	17.0 	93.0	104.0	 72.00	 1058 (+1058)
     5 	Felix Ciobanu		Sandved Ssk	17.0 	89.0	 99.0	 66.00	 0939 ( +0)
     6 	David Nesse		Smeaheia SS	16.0 	90.0	103.0	 64.00	 0912 ( +0)
     7 	Ulrik Auklend		Stavanger Sku	16.0 	83.0	 93.0	 55.00	 0857 ( +0)
     8 	Sverre Hestholm		Stavanger Sku	15.0 	99.0	112.0	 62.00	 1040 ( +0)
     9 	Daniel Høyland		Sandved Ssk	15.0 	93.0	104.0	 55.00	 0976 ( +0)
    10 	Oskar Feed Jakobsen	Hå Ss		15.0 	86.0	 88.0	 42.00	 0749 ( +0)
    11 	Håkon Hembre Helgøy	Sandved Ssk	14.0 	91.0	102.0	 47.00	 0889 ( +0)
    12 	Kristian Holst Oord	Stavanger Sku	13.0 	89.0	100.0	 38.00	 0704 ( -8)
    13 	Viljar A Gjerstad	Skadberg Ssk	13.0 	88.0	 98.0	 34.00	 0785 (+75)
    14 	Dmitry Rudshin		Smeaheia SS	13.0 	85.0	 85.0	 24.00	 0775 ( +0)
    15 	Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk	13.0 	84.0	 84.0	 24.00	 0651 ( +0)
    16 	Mads Even Hobberstad	Hå Ss		13.0 	78.0	 80.0	 23.00	 0537 (+537)
    17 	Andreas Furuly		Smeaheia SS	11.0 	88.0	 88.0	 13.00	 0520 (+520)
    18 	Benjamin Helbak Lunde	Stavanger Sku	11.0 	79.0	 79.0	 10.00	 0417 ( +0)
    19 	Trym Amdal Larsen	Sandved Ssk	10.0 	85.0	 85.0	  8.00	 0323 (+323)
    20 	Mathias Sandve Vereide	Jæren Ssk	 2.0 	28.0	 28.0	  0.00	 0453 (+453)
     :
    
    Gruppe Miniputt (2004-2005)
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Andreas Broch-Austvoll	Stavanger Sku	18.0 	100.0	115.0	 88.00	 1017 ( +0)
     2 	Aksel Bu Kvaløy		Stavanger Sku	18.0 	98.0	109.0	 82.00	 0892 ( +0)
     3 	Snorre Kristiansen	Stavanger Sku	18.0 	97.0	109.0	 82.00	 0919 ( +0)
     4 	Arun Cithu Vijay	Stavanger Sku	18.0 	95.0	106.0	 79.00	 0900 (+900)
     5 	Kirill Shchipanov	Smeaheia SS	16.0 	96.0	108.0	 66.00	 0797 ( +0)
     6 	Vetle Auklend		Stavanger Sku	16.0 	88.0	100.0	 62.50	 0685 ( +0)
     7 	Asle Kydland		Hå Ss		15.0 	95.0	108.0	 58.00	 0665 (+665)
     8 	Daniel Fossan		Stavanger Sku	15.0 	94.0	106.0	 54.00	 0666 ( +0)
     9 	Andre G. Hirsch		Skadberg Ssk	15.0 	93.0	 93.0	 42.00	 0636 (+636)
    10 	Andreas Nicolai Persson	Skadberg Ssk	15.0 	91.0	 98.0	 47.00	 0688 (+688)
    11 	Arne Gilje		Stavanger Sku	15.0 	87.0	 98.0	 52.00	 0572 ( +0)
    12 	Lars Bakketun		Stavanger Sku	15.0 	85.0	 96.0	 49.00	 0528 (+528)
    13 	Lars Idsøe Refvem	Stavanger Sku	14.0 	85.0	 92.0	 47.00	 0525 (+525)
    14 	Johannes Løvås Pundsnes	Stavanger Sku	14.0 	84.0	 93.0	 40.00	 0435 (+435)
    15 	Julian Moland Bjørknes	Skadberg Ssk	14.0 	83.0	 94.0	 44.50	 0462 (+462)
    16 	Ivroy Nimki		Smeaheia SS	14.0 	80.0	 80.0	 30.00	 0383 (+383)
    17 	Ivan Rozhko		Sandved Ssk	13.0 	91.0	102.0	 39.00	 0471 (+471)
    18 	Olav Holten Fiskaaen	Stavanger Sku	13.0 	76.0	 85.0	 31.00	 0249 (+249)
    19 	Otto Meringdal		Stavanger Sku	13.0 	72.0	 72.0	 22.00	 0252 (+252)
    20 	Markus Alfredsen Hess	Skadberg Ssk	12.0 	91.0	100.0	 29.00	 0432 (+432)
    21 	Sven Tobias Ueland	Hå Ss		12.0 	82.0	 93.0	 31.00	 0324 (+324)
    22 	Sigurd Lye		Smeaheia SS	11.0 	87.0	 98.0	 24.00	 0295 (+295)
    23 	Andreas T. Kvalbein	Smeaheia SS	11.0 	84.0	 93.0	 22.00	 0176 (+176)
    24 	Vegard Vaula Bråten	Stavanger Sku	11.0 	80.0	 87.0	 20.00	 0194 (+194)
    25 	Anna Maria Rudshina	Smeaheia SS	11.0 	72.0	 81.0	 20.00	 0000 ( +0)
    26 	Alexander Skrede	Smeaheia SS	 9.0 	74.0	 85.0	 13.00	 -0061 ( -0)
    27 	Gustav Hestholm		Stavanger Sku	 7.0 	40.0	 40.0	 25.00	 0594 ( +0)
    							  	  	  	 
    
    Gruppe mikroputt (2006---)
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Arjun Vijay Cithu	Stavanger Sku	21.0 	100.0	113.0	113.00	 0926 ( +0)
     2 	Sergey Eliseev		Stavanger Sku	19.0 	 97.0	108.0	 87.00	 0679 ( +0)
     3 	Endre Hegre		Jæren Ssk	17.0 	104.0	117.0	 77.00	 0661 (+661)
     4 	Jone Mæstad		Smeaheia SS	17.0 	 98.0	109.0	 71.00	 0478 (+478)
     5 	David Bakketun		Stavanger Sku	17.0 	 93.0	106.0	 73.00	 0576 (+576)
     6 	Balder Salte		Jæren Ssk	17.0 	 90.0	101.0	 68.00	 0472 (+472)
     7 	Anders Jess Linjord	Stavanger Sku	16.0 	101.0	114.0	 69.00	 0549 (+549)
     8 	Daniel Kjeldsen		Stavanger Sku	16.0 	 96.0	109.0	 63.50	 0419 ( +0)
     9 	Titas Malaiska		Stavanger Sku	15.0 	 94.0	107.0	 55.00	 0358 (+358)
    10 	Camilla Broch-Austvoll	Stavanger Sku	15.0 	 94.0	105.0	 52.00	 0247 (+247)
    11 	Marton Moi		Stavanger Sku	15.0 	 92.0	103.0	 54.00	 0338 (+338)
    12 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS	15.0 	 92.0	101.0	 49.00	 0385 (+385)
    13 	Martin Jon Grude	Smeaheia SS	15.0 	 84.0	 95.0	 52.00	 0170 (+170)
    14 	Sverre Lye		Smeaheia SS	15.0 	 84.0	 93.0	 44.00	 0149 (+149)
    15 	Mats Gustad Myklebust	Smeaheia SS	15.0 	 83.0	 83.0	 39.00	 0072 (+72)
    16 	Reik Kalveland		Stavanger Sku	15.0 	 81.0	 92.0	 48.00	 -0089 ( -0)
    17 	Lucas Bailly		Stavanger Sku	14.0 	 95.0	106.0	 49.00	 0288 (+288)
    18 	Noa Brakestad		Smeaheia SS	14.0 	 92.0	103.0	 44.50	 0179 (+179)
    19 	Alexander Rettedal	Stavanger Sku	13.0 	 91.0	100.0	 37.00	 0053 (+53)
    20 	Mathias Skrede		Smeaheia SS	13.0 	 88.0	 99.0	 35.00	 -0008 ( -0)
    21 	Teo Kalveland		Stavanger Sku	13.0 	 86.0	 86.0	 22.00	 -0106 ( -0)
    22 	Rune Mæstad		Smeaheia SS	13.0 	 85.0	 94.0	 33.00	 -0006 ( -0)
    23 	Kristian Van Der Meijs	Skadberg Ssk	13.0 	 83.0	 94.0	 35.00	 -0059 ( -0)
    24 	Martin Holten Fiskaaen	Stavanger Sku	13.0 	 82.0	 93.0	 37.00	 0137 (+137)
    25 	Maren Nærheim		Smeaheia SS	13.0 	 76.0	 76.0	 20.00	 -0236 ( -0)
    26 	William Slogvik Tertnes	Stavanger Sku	11.0 	 85.0	 94.0	 22.00	 0007 ( +7)
    27 	Henrik Svela		Smeaheia SS	11.0 	 85.0	 94.0	 18.00	 -0116 ( -0)
    28 	William Lunde Helbak	Stavanger Sku	11.0 	 81.0	 81.0	  9.00	 -0066 ( -0)
    29 	Bjørn Mathias Tollefsen	Smeaheia SS	11.0 	 78.0	 78.0	  9.00	 -0111 ( -0)
    30 	Christopher Breiland	Jæren Ssk	 9.0 	 76.0	 76.0	  0.00	 -0269 ( -0)
    30 	Jan Elias Tollefsen	Smeaheia SS	 9.0 	 76.0	 76.0	  0.00	 -0160 ( -0)
    
    Gruppe nybegynnere
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-2	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Håkon Salte		Jæren Ssk	21.0 	81.0	95.0	107.0	107.00	 0000 ( +0)
     2 	Nikolay Rozhko		Sandved Ssk	19.0 	80.0	91.0	99.0	 78.00	 0000 ( +0)
     3 	Birk Christensen	Skadberg Ssk	17.0 	84.0	98.0	110.0	 70.00	 0000 ( +0)
     4 	Kasper Kleppe Tunge	Stavanger Sku	16.0 	78.0	92.0	105.0	 62.00	 0000 ( +0)
     5 	Mihail Veremjov		Smeaheia SS	15.0 	82.0	96.0	109.0	 57.00	 0000 ( +0)
     6 	Fedor Rudshin		Smeaheia SS	15.0 	70.0	81.0	 92.0	 52.00	 0000 ( +0)
     7 	Alla Rodina		Smeaheia SS	14.0 	85.0	98.0	109.0	 45.50	 0000 ( +0)
     8 	Daria Veremjova		Smeaheia SS	14.0 	84.0	98.0	110.0	 48.00	 0000 ( +0)
     9 	Adrian de Miguel Cot	Skadberg Ssk	14.0 	79.0	93.0	104.0	 47.00	 0000 ( +0)
    10 	Torkil Ursin		Sandved Ssk	14.0 	73.0	84.0	 92.0	 39.50	 0000 ( +0)
    11 	Tuva Hauge Nilsen	Skadberg Ssk	14.0 	71.0	82.0	 93.0	 42.50	 0000 ( +0)
    12 	Roman Nod		Smeaheia SS	14.0 	71.0	82.0	 90.0	 38.00	 0000 ( +0)
    13 	Sara Mathilde Eliassen	Smeaheia SS	14.0 	66.0	77.0	 85.0	 38.00	 0000 ( +0)
    14 	Magnus Widding		Sandved Ssk	13.0 	70.0	81.0	 92.0	 35.00	 0000 ( +0)
    15 	Ingeborg Wik Haga	Smeaheia SS	13.0 	67.0	78.0	 86.0	 31.50	 0000 ( +0)
    16 	Katrine S. Logstein	Smeaheia SS	12.0 	81.0	95.0	108.0	 35.00	 0000 ( +0)
    17 	Lykke Christensen	Skadberg Ssk	11.0 	76.0	90.0	101.0	 29.00	 0000 ( +0)
    18 	Magnus Volden		Sandved Ssk	11.0 	69.0	80.0	 88.0	 21.50	 0000 ( +0)
    19 	Peder Utistog Hausberg	Smeaheia SS	11.0 	65.0	76.0	 84.0	 19.00	 0000 ( +0)
    20 	Dana Mickevicus		Smeaheia SS	 8.0 	74.0	85.0	 96.0	  5.50	 0000 ( +0)
    
    
    	   
    	   
    Resultat fra Sirdal BGP 1/11
    Resultat fra Sirdal BGP 1/11-2015
    Gruppe Lilleputt
    Endelig resultatliste					kvalitetsberegning
    Pl 	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1	Sverre Hestholm		Stavanger Sku	12,0 	48,0	57,0	 37,00	 0000 ( +0)
     2	Viljar A. Gjerstad	Skadberg Ss	12,0 	42,0	51,0	 33,50	 0000 ( +0)
     3	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	11,0 	42,0	51,0	 29,00	 0000 ( +0)
     4	Sander Joa		Stavanger Sku	10,0 	48,0	57,0	 26,50	 0000 ( +0)
     
     gruppe Miniputt:
     Endelig resultatliste					kvalitetsberegning 
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
      1	Aksel Bu Kvaløy		Stavanger Sku	14,0 	45,0	52,0	 45,50	 0000 ( +0)
      2	Andreas Broch-Austvoll	Stavanger Sku	13,0 	44,0	52,0	 40,50	 0000 ( +0)
      3	Arun Vijay Cithu	Stavanger Sku	12,0 	44,0	53,0	 37,00	 0000 ( +0)
      4	Kirill Shchipanov	Smeaheia SS	11,0 	44,0	52,0	 28,00	 0000 ( +0)
      5	Vetle Støren		Stavanger Sku	11,0 	44,0	51,0	 28,50	 0000 ( +0)
      6	Håkon Støren		Stavanger Sku	11,0 	42,0	42,0	 19,50	 0000 ( +0)
      7	Fredrik Nyborg Sørensen	Stavanger Sku	10,0 	46,0	55,0	 23,50	 0000 ( +0)
      8	Snorre Kristiansen	Stavanger Sku	10,0 	41,0	49,0	 21,50	 0000 ( +0)
      9	Erlend Røisland		Stavanger Sku	 9,0 	46,0	55,0	 20,50	 0000 ( +0)
     10	Daniel Fossan		Stavanger Sku	 9,0 	41,0	50,0	 19,50	 0000 ( +0)
     11	Victor B. Johansen	Stavanger Sku	 9,0 	41,0	49,0	 17,50	 0000 ( +0)
     12	Markus Alfredsen Hess	Skadberg Ss	 9,0 	40,0	40,0	  9,00	 0000 ( +0)
     13	Gustav Hestholm		Stavanger Sku	 9,0 	38,0	45,0	 16,00	 0000 ( +0)
     14	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku	 9,0 	37,0	37,0	  9,00	 0000 ( +0)
     15	Andreas Nicolai Persson	Skadberg Ss	 9,0 	37,0	37,0	  7,00	 0000 ( +0)
     16	Andreas Haavik		Stavanger Sku	 8,0 	43,0	52,0	 13,50	 0000 ( +0)
     17	Julian Moland Bjørknes	Skadberg Ss	 7,0 	43,0	43,0	  0,00	 0000 ( +0)
     
     gruppe Mikroputt:
     Endelig resultatliste 
    Endelig resultatliste 					kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1	Arjun Vijay Cithu	Stavanger Sku	15,0 	45,0	50,0	 50,00	 0000 ( +0)
     2	Kristian Van Der Meijs	Skadberg Ss	13,0 	47,0	56,0	 41,00	 0000 ( +0)
     3	Reik Kalveland		Stavanger Sku	11,0 	47,0	54,0	 26,00	 0000 ( +0)
     4	Harald K. L. Jacobsen	Stavanger Sku	11,0 	46,0	53,0	 25,00	 0000 ( +0)
     5	Teo Kalveland		Stavanger Sku	10,0 	37,0	42,0	 16,50	 0000 ( +0)
     6	Sondre Larsen		Stavanger Sku	 9,0 	44,0	51,0	 16,00	 0000 ( +0)
     
     Gruppe nybegynnere:
     Endelig resultatliste  					kvalitetsberegning
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
      1	Mihail Veremjov		Smeaheia SS	10,0 	47,0	52,0	 19,50	 0000 ( +0)
      2	Birk Christensen	Skadberg Ss	 9,0 	40,0	45,0	 15,00	 0000 ( +0)
      3	Tuva Hauge Nilsen	Skadberg Ss	 7,0 	41,0	46,0	  5,00	 0000 ( +0)
      4	Lykke Christensen	Skadberg Ss	 5,0 	44,0	51,0	  0,00	 0000 ( +0)
     	   
    	   

    20/10-2015 Resultat fra KM for barn og ungdom i Haugesund 17/10
    Resultat fra KM for barn og ungdom 17. oktober	
    gruppe A 1989-1998 og gruppe B 1999-2000
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb	        Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Edvin Jarve		Stavanger Sku	15,0 	70,0			 1603 ( +7)
     2 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku	15,0 	69,0			 1537 ( +0)
     1 	Alseit Kizatbay		Stavanger Sku	14,0 	72,0			 1565 ( -4)
     3 	Martin Saltvedt		Stavanger Sku	14,0 	66,0			 1428 ( -4)
     4 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku	14,0 	62,0			 1366 ( +0)
     5 	Håkon Abeland Myrheim	Smeaheia SS	14,0 	59,0			 1292 ( +0)
     2 	Knut Bævre		Sevland Sku	13,0 				 1121 ( +2)
     6 	Per Tore Pedersen	Sevland Sku	12,0 				 1332 (+11)
     7 	Krister Smelvær		Sevland Sku	10,0 	64,0			 1072 ( -3)
     8 	Vebjørn Mysen		Stavanger Sku	10,0 	61,0			 0957 (+957)
     9 	Fredrik V. Fredriksen	Sevland Sku	10,0 	57,0			 0921 ( +3)
     3 	Richard Henriksen	Stavanger Sku	10,0 	56,0			 0833 (+833)
    10 	Alexander Tjora		Stavanger Sku	 9,0 				 0865 ( -4)
    11 	Roar Sola		Hå Ss		 8,0 				 0847 (+847)
    
    Gruppe C 2001-2002
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning 
    Pl	Navn			Klubb	 	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Abyl Kizatbay		Stavanger Sku	18,0 				 1509 ( +7)
     2 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku	15,0 				 1414 ( -2)
     3 	Daniel Steen		Stavanger Sku	14,0 	69,0			 1308 (+13)
     4 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	14,0 	67,0			 1023 ( +0)
     5 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sku	14,0 	66,0	76,0		 1147 ( -2)
     6 	Daniel Høyland		Sandved Ssk	14,0 	66,0	75,0		 1200 (+36)
     7 	David Jess Linjord	Stavanger Sku	14,0 	62,0			 1085 ( +1)
     8 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sku	13,0 				 1214 ( -4)
     9 	Viljar A. Gjerstad	Skadberg Ssk	12,0 	64,0			 1194 (+1194)
    10 	Kristian Holst Oord	Stavanger Sku	12,0 	63,0			 0939 (+939)
    11 	Ole Andre Seglem	Sevland Sku	12,0 	59,0			 0893 ( -5)
    12 	Ola Skartveit Bergsvik	Stavanger Sku	11,0 	63,0	72,0	 24,50	 0863 (+13)
    12 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland Sku	11,0 	63,0	72,0	 24,50	 0960 (+11)
    14 	Kjetil Seglem		Sevland Sku	11,0 	59,0			 0820 ( +8)
    15 	Håkon Hembre Helgøy	Sandved Ssk	10,0 	63,0			 0924 ( +5)
    16 	Jonas Jøsang		Sevland Sku	10,0 	61,0			 0619 (+619)
    17 	Dmitry Rudshin		Smeaheia SS	10,0 	57,0	63,0	 17,00	 0725 ( -2)
    18 	Isak Michal Røyland	Smeaheia SS	10,0 	57,0	63,0	 15,00	 0671 (+671)
    19 	Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk	 9,0 				 0598 ( -6)
    20 	Liutauras Suminskas	Sevland Sku	 6,0 				 0438 (+438)
    
    Gruppe D 2003
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning 
    Pl	Navn			Klubb	 	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Oskar Feed Jakobsen	Hå Ss		17,0 				 1145 (+19)
     2 	Sverre Hestholm		Stavanger Sku	15,0 	68,0			 0936 (+17)
     3 	Sofie Løfaldli		Stavanger Sku	15,0 	66,0			 0847 ( -2)
     4 	Sander Joa		Stavanger Sku	13,0 				 0631 ( -2)
     5 	Trygve Nilsen		Sevland Sku	12,0 				 0652 ( +2)
     6 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	11,0 	69,0			 0626 ( -2)
     7 	Bård Kydland		Hå Ss		11,0 	62,0			 0550 (+550)
     8 	Arvid Feed Jakobsen	Hå Ss		 9,0 	63,0			 0440 (+440)
     9 	Mads Even Hobberstad	Hå Ss		 9,0 	56,0			 0367 (+367)
    10 	Andreas Furuly		Smeaheia SS	 8,0 				 0298 (+298)
      
    Gruppe E 2004
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb	 	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Alisha Shehzad		Sandved Ssk	18,0 				 1172 (+10)
     2 	Andreas Broch-Austvoll	Stavanger Sku	15,0 	70,0			 1005 (+12)
     3 	Live J, Skigelstrand	Stavanger Sku	15,0 	63,0			 0889 ( -2)
     4 	Kevin Chr. Ersdal	Sandved Ssk	13,0 	69,0			 0810 (+810)
     5 	Snorre Kristiansen	Stavanger Sku	13,0 	67,0			 0789 (+789)
     6 	Julian Moland Bjørknes	Skadberg Ssk	13,0 	61,0			 0673 (+673)
     7 	Erik Aurelius Låhne	Stavanger Sku	13,0 	58,0			 0647 ( +4)
     8 	Daniel Fossan		Stavanger Sku	12,0 	71,0			 0679 ( -1)
     9 	Victor Berge Johansen	Stavanger Sku	12,0 	68,0			 0709 ( -4)
    10 	Sven Tobias Ueland	Hå Ss		12,0 	63,0			 0661 (+661)
    11 	Vetle Andreas Tysland	Stavanger Sku	12,0 	61,0			 0590 (+590)
    12 	Sander Fuglestein	Sevland Sku	11,0 	70,0			 0780 (+780)
    13 	Andreas Nicolai Persson	Skadberg Ssk	11,0 	65,0			 0678 (+678)
    14 	Markus Alfredsen Hess	Skadberg Ssk	10,0 	60,0	70,0		 0456 (+456)
    15 	Lasse Abeland Myrheim	Smeaheia SS	10,0 	60,0	60,0		 0359 (+359)
    16 	Johannes T. Rosberg	Sevland Sku	10,0 	56,0			 0344 ( -3)
    17 	Andreas Haavik		Stavanger Sku	10,0 	55,0			 0315 (+315)
     
     Gruppe F 2005
    Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning 
    Pl	Navn			Klubb	 	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Ivan Rozhko		Sandved Ssk	16,0 	74,0			 0848 ( +7)
     2 	Kirill Shchipanov	Smeaheia SS	16,0 	70,0			 0719 ( +3)
     3 	Gustav Hestholm		Stavanger Sku	16,0 	66,0			 0746 ( +8)
     4 	Vetle Auklend		Stavanger Sku	14,0 	73,0			 0651 ( +1)
     5 	Asle Kydland		Hå Ss		14,0 	68,0			 0570 (+570)
     6 	Fredrik Nyborg Sørensen	Stavanger Sku	14,0 	66,0	76,0		 0624 (+624)
     7 	Håkon Støren		Stavanger Sku	14,0 	66,0	75,0		 0407 (+407)
     8 	Knut Wee Tørlen		Stavanger Sku	14,0 	64,0			 0462 (+462)
     9 	Sigurd Lye		Smeaheia SS	13,0 				 0469 (+469)
    10 	Lars Idsøe Refvem	Stavanger Sku	12,0 	66,0			 0331 (+331)
    11 	Ivroy Nimki		Smeaheia SS	12,0 	59,0	67,0		 0317 (+317)
    12 	Vetle Støren		Stavanger Sku	12,0 	59,0	59,0		 0123 (+123)
    13 	Sturle H. Skigelstrand	Stavanger Sku	12,0 	58,0			 0363 (+363)
    14 	Anna Maria Rudshina	Smeaheia SS	12,0 	53,0			 -0002 ( -0)
    15 	Andreas T. Kvalbein	Smeaheia SS	10,0 	68,0			 0215 (+215)
    16 	Arne Gilje		Stavanger Sku	10,0 	67,0	75,0	 20,00	 0244 ( -8)
    17 	Johannes Løvås Pundsnes	Stavanger Sku	10,0 	67,0	75,0	 18,00	 0216 (+216)
    18 	Olav Holten Fiskaaen	Stavanger Sku	10,0 	60,0			 -0040 ( -0)
    19 	Otto Meringdal		Stavanger Sku	10,0 	53,0			 -0244 ( -0)
    20 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia SS	 9,0 				 0089 (+89)
    21 	Vegard Vaula Bråten	Stavanger Sku	 8,0 				 -0026 ( -0)
      
     Gruppe G 2006 og yngre
     Endelig resultatliste 					Kvalitetsregning 
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Shazil Shehzad		Sandved Ssk	17,0 				 1052 ( +2)
     2 	Arun vijay cithu	Stavanger Sku	16,0 				 0909 ( +0)
     3 	Arjun Cithu Vijay	Stavanger Sku	15,0 	73,0			 0897 (+897)
     4 	Sergey Eliseev		Stavanger Sku	15,0 	72,0			 0868 (+10)
     5 	Anders Jess Linjord	Stavanger Sku	15,0 	71,0			 0857 (+857)
     6 	Nikolay Rozhko		Sandved Ssk	14,0 	66,0	76,0	 48,00	 0736 (+736)
     7 	Sondre Tysland		Stavanger Sku	14,0 	66,0	76,0	 45,00	 0680 (+680)
     8 	Isak Berge Johansen	Stavanger Sku	14,0 	65,0			 0701 ( +0)
     9 	Ola Lomeland Waldow	Stavanger Sku	14,0 	62,0			 0552 (+552)
    10 	Daniel Kjeldsen		Stavanger Sku	13,0 	65,0			 0464 (+464)
    11 	Kristian Vold		Sevland Sku	13,0 	63,0	72,0		 0422 (+422)
    12 	Sverre Lye		Smeaheia SS	13,0 	63,0	71,0		 0489 (+489)
    13 	Noa Brakestad		Smeaheia SS	13,0 	63,0	63,0		 0467 (+467)
    14 	Martin Holten Fiskaaen	Stavanger Sku	12,0 	74,0			 0650 (+650)
    15 	Rune Mæstad		Smeaheia SS	12,0 	66,0			 0543 (+543)
    16 	Andreas Jansson		Stavanger Sku	12,0 	65,0			 0541 (+541)
    17 	Kristian Van der Meijs	Skadberg Ssk	12,0 	60,0			 0323 (+323)
    18 	Martin Jon Grude	Smeaheia SS	11,0 	63,0			 0329 (+329)
    19 	Adam Prama Rismanto	Skadberg Ssk	11,0 	57,0	66,0	 24,50	 0232 (+232)
    19 	Camilla Broch-Austvoll	Stavanger Sku	11,0 	57,0	66,0	 24,50	 0000 ( +0)
    21 	Mihail Veremjov		Smeaheia SS	11,0 	56,0			 0126 (+126)
    22 	Reik Kalveland		Stavanger Sku	10,0 	68,0			 0273 (+273)
    23 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS	10,0 	66,0			 0389 (+389)
    24 	Natalie Alfredsen Hess	Skadberg Ssk	10,0 	60,0	60,0	 10,00	 0227 (+227)
    25 	Jonas Hansen Haugsvær	Stavanger Sku	10,0 	60,0	60,0	 8,00	 0138 (+138)
    26 	Jørgen Idsøe-Jakobsen	Stavanger Sku	10,0 	52,0			 -0141 ( -0)
    27 	Daria Veremjova		Smeaheia SS	 9,0 	56,0			 -0124 ( -0)
    28 	Vetle Skjelstad		Stavanger Sku	 9,0 	55,0			 -0018 ( -0)
    29 	Fedor Rudshin		Smeaheia SS	 8,0 				 -0028 ( -0)
    	   
    	   

    8/10-2015 Endelig resultatliste for Stavanger Chess Grand Slam 25-27/9
    Resultat fra Stavanger Chess Grand Slam 25-27/9-2015
    Gruppe A
    Endelig resultatliste 
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	Innb.i-Snittm	i-Ratingprest
     1 	GM Eduardas Rozentalis				4,5 	14,5	16,5	 14,25	2294	 2679 (+7,70)
     2 	GM Arturs Neiksans		Stavanger	4,5 	14,0	16,5	 14,25	2248	 2661 (+3,70)
     3 	IM Eirik Gullaksen		Bergens		4,0 	13,5	15,5	 11,00	2183	 2423 (+4,70)
     4 	IM Erik Fossan			Stavanger	3,5 	13,5	13,5	  7,25	2147	 2296 (-1,40)
     5 	Andreas G Tryggestad		Nordstrand	3,5 	13,0	15,0	  9,50	2055	 2204 (+36,00)
     6 	Sigve Hølleland			Sotra		3,5 	12,5	14,5	  9,75	2127	 2276 (+36,80)
     7 	Sondre Merkesvik		Bergens		3,5 	 9,5	11,0	  6,75	2005	 2154 (-13,20)
     8 	FM Halvard Hagesæther		Sevland		3,0 	15,5	18,5	 10,00	2185	 2268 (+8,00)
     9 	Johannes Luangtep Kvisla	1911		3,0 	13,5	14,5	  6,75	2167	 2239 (+4,00)
    10 	Nicolas Varley			Stavanger	3,0 	12,5	14,5	  6,50	2064	 2118 (+1,60)
    11 	CM Joachim Solberg		Sarpsborg	3,0 	12,0	12,0	  6,00	2188	 2275 (+1,20)
    12 	Ilia Kakushadze			Sandnes		3,0 	11,0	12,0	  5,00	2070	 2142 (+4,60)
    13 	Sigurd Kjelsbøl Huse		Nordstrand	3,0 	10,5	10,5	  4,00	2083	 2069 (+56,00)
    14 	Henrik Øie Løbersli		Kristiansund	3,0 	 9,0	 9,0	  3,50	1949	 2021 (-26,00)
    15 	Thomas Nyland					2,5 	11,5	13,0	  5,75	1988	 1988 (-0,80)
    16 	Tor Kristian Larsen		Bergens		2,5 	11,5	13,0	  4,75	2004	 1975 (-10,80)
    17 	Vegard Øverås			Sandnes		2,5 	11,0	12,5	  5,25	2020	 2020 (+19,60)
    18 	Johannes Melkevik		Sevland		2,5 	10,5	12,0	  4,75	2015	 2015 (-5,40)
    19 	Joar Gullestad Pettersen	Stavanger	2,5 	10,5	11,5	  4,25	2011	 2011 (-1,80)
    20 	Ivar Areklett			Sevland		2,5 	10,5	11,0	  4,00	1988	 1988 (-7,20)
    21 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger	2,5 	10,0	11,0	  4,75	2014	 2014 (+54,80)
    22 	Knut J Hjørnevik		Sandnes		2,0 	12,0	12,5	  3,50	1997	 1925 (-5,40)
    23 	Egil Melkevik			Sevland		2,0 	12,0	12,0	  2,50	2030	 1837 (-0,40)
    24 	Lucas Ranaldi			1911		2,0 	11,5	12,5	  2,00	2127	 2036 (-4,40)
    25 	Jan Vidar Vestly		Sandnes		2,0 	11,5	11,5	  3,25	2004	 1917 (-17,20)
    26 	Snorre Skrede			Sandnes		2,0 	 8,5	 8,5	  1,00	2040	 1847 (-0,20)
    27 	David Imhof			Egersund	1,5 	11,0	11,5	  1,75	1969	 1820 (-9,60)
    28 	Alseit Kizatbay			Stavanger	1,5 	 9,0	 9,0	  0,50	2009	 1816 (-23,20)
    29 	Andreas Fossan			Stavanger	1,0 	10,5	10,5	  0,00	2014	 1774 (-39,20)
    30 	Roar E. Nakken			Aalesunds	1,0 	 9,5	 9,5	  0,00	2025	 1325 (-33,60)
    31 	Trond Jacobsen			1911		0,5 	 7,5	 7,5	  0,00	1942	 1242 (-16,80)
    32 	Tor Ketil Larsen		Stavanger	0,0 	 7,5	 7,5	  0,00	2137	 1437 (-20,60)
    
    Gruppe B
    Endelig resultatliste 
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	Innb. i-Snittm	i-Ratingprest
     1 	Martin Saltvedt			Stavanger	4.5 	13.5	16.0	 14.25	1648	 1984 (+18.00)
     2 	Karl Anda			Stavanger	4.0 	15.5	18.5	 14.00	1786	 2026 (+50.00)
     3 	Jan M Øverås			Sandnes		4.0 	13.5	15.5	 11.50	1621	 2321 (+22.20)
     4 	Benjamin Fossan			Stavanger	4.0 	12.5	15.0	 11.50	1538	 1817 (-10.80)
     5 	Oddvar Solli			Voss		4.0 	11.0	12.5	  9.50	1581	 1821 (+2.60)
     6 	Aleksander Flæsen		Stavanger	3.5 	14.0	16.0	 10.25	1719	 1868 (+79.20)
     7 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger	3.5 	14.0	15.5	  9.25	1677	 1826 (+28.00)
     8 	Vetle Velle			Søråshøgda	3.5 	12.5	14.0	  8.25	1509	 1658 (+0.80)
     9 	Mikael Takle			Bergens		3.5 	12.5	12.5	  8.75	1745	 1870 (+46.80)
    10 	Håvard Myge			Sevland		3.5 	11.5	12.5	  6.75	1516	 1852 (+21.60)
    11 	Gunnar Helvig			Stavanger	3.5 	10.5	12.0	  8.25	1517	 1666 (+5.60)
    12 	Bjørn Røst			SOSS		3.5 	10.0	10.0	  6.00	1559	 2291 (+6.20)
    13 	Kristoffer Bråtveit		Stavanger	3.5 	 9.5	11.5	  8.25	1492	 1579 (-22.80)
    14 	Aleksander Fossan		Stavanger	3.5 	 9.5	10.5	  6.75	1517	 1629 (-41.60)
    15 	Julian Munk			Stavanger	3.0 	11.5	13.5	  6.75	1496	 1568 (-14.00)
    16 	Ole Andre Seglem		Sevland		3.0 	11.5	13.0	  5.50	1618	 1618 (-2.80)
    17 	Eirik Kyrkjebø			Stavanger	3.0 	11.5	13.0	  5.50	1529	 1601 (-0.40)
    18 	Ole Petter Pedersen		Kampen		3.0 	11.0	13.0	  7.00	1523	 1595 (-5.60)
    19 	David Jess Linjord		Stavanger	3.0 	11.0	12.5	  6.75	1634	 1706 (+94.80)
    20 	Kasher Shehzad			Sandnes		3.0 	11.0	12.5	  5.50	1468	 1593 (-0.80)
    21 	Håkon Abeland Myrheim		Sandnes		3.0 	10.0	11.0	  6.00	1576	 1648 (+0.40)
    22 	Henning Ettrup			Bergens		3.0 	 9.0	11.0	  6.25	1533	 1605 (+16.80)
    23 	Kazim Yilmaz			Drammens	2.5 	13.5	16.5	  8.25	1704	 1704 (+38.00)
    24 	Lars Vognsen Jensen		Sandnes		2.5 	13.5	16.0	  7.75	1680	 1593 (-4.40)
    25 	Gaute Ljones			Stavanger	2.5 	13.5	15.0	  5.25	1634	 1634 (+1.00)
    26 	David Nesse			Sandnes		2.5 	13.0	14.5	  4.75	1675	 1675 (+29.60)
    27 	Christopher Munk		Stavanger	2.5 	12.5	12.5	  4.25	1718	 1606 (+37.20)
    28 	Sverre Skjølingstad		Stavanger	2.5 	11.5	12.5	  4.25	1560	 1560 (-16.00)
    29 	Sofie Lofaldli			Sandnes		2.5 	11.5	11.5	  2.75	1686	 1647 (+78.40)
    30 	Atle Smelvær			Sevland		2.5 	10.5	12.5	  5.25	1442	 1442 (-48.00)
    31 	Shazil Shehzad			Sandnes		2.5 	10.5	11.5	  4.00	1650	 1525 (+4.40)
    32 	Stig Gyland			Sandnes		2.0 	12.5	13.5	  4.50	1654	 1529 (+7.60)
    33 	Tahir Riaz			Stavanger	2.0 	11.5	13.0	  3.50	1561	 1489 (-0.80)
    34 	Gunnar Tungland			Stavanger	2.0 	11.5	12.5	  2.50	1544	 1544 (+6.00)
    35 	Anders Ljones			Stavanger	2.0 	10.5	12.0	  4.00	1615	 1615 (+4.40)
    36 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger	2.0 	10.5	12.0	  3.00	1487	 1415 (-24.80)
    37 	Terje Lie			Bergens		2.0 	 9.5	11.0	  3.75	1514	 1427 (-18.80)
    38 	Liam Jansson Rønnestad		Søråshøgda	2.0 	 9.5	 9.5	  2.00	1596	 1524 (+36.40)
    39 	Svetlana Mrachek		OSS		2.0 	 9.5	 9.5	  2.00	1481	 1208 (-29.80)
    40 	Ingrid Jørdre Kvamme		Bergens		2.0 	 9.0	 9.0	  1.50	1801	 1053 (-13.20)
    41 	Torbjørn Krogstad Hystad	Søråshøgda	2.0 	 8.5	 9.5	  2.75	1528	 1456 (-1.60)
    42 	Per-Erik Evensen		Modum		2.0 	 8.0	 8.0	  1.00	1581	 1456 (+14.80)
    43 	Stig Allan Snähre		Egersund	1.5 	12.0	13.0	  2.50	1748	 1048 (-19.80)
    44 	Amalie Isabel Merkesvik		Bergens		1.5 	11.5	12.5	  2.50	1469	 1133 (-84.40)
    45 	Elias Hulleberg Sidali		OSS		1.5 	10.5	12.0	  3.50	1541	 1454 (+6.40)
    46 	Knut Bævre			Sevland		1.5 	 9.0	10.0	  1.75	1483	 1147 (-57.20)
    47 	Ariza Hina			Søråshøgda	1.5 	 9.0	 9.0	  1.00	1574	 0874 (-25.20)
    48 	Mats Nærheim			Sandnes		1.5 	 8.5	 9.5	  2.00	1527	 1378 (+10.80)
    49 	Alisha Shehzad			Sandnes		1.5 	 8.0	 9.0	  2.00	1497	 1348 (+10.40)
    50 	Nicholas Sunde			Søråshøgda	1.0 	11.0	13.0	  3.00	1622	 1429 (+5.60)
    51 	Peter Scott Munk		Stavanger	1.0 	10.0	11.5	  1.50	1465	 1225 (-66.80)
    52 	Stig Atle Ravnås		Porsgrunn	1.0 	 9.0	10.5	  1.75	1604	 1335 (-2.80)
    53 	Ola Kvaløy			Stavanger	1.0 	 8.5	10.0	  2.00	1475	 1235 (-2.00)
    54 	Caroline Beer Jacobsen		Stavanger	0.0 	 7.0	 7.0	  0.00	1331	 0631 (-66.80)
    
    
    Gruppe C
    Endelig resultatliste 
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	Innb.i-Snittm	i-Ratingprest
     1 	Daniel Steen			Stavanger	5.0 	13.5	14.5	 14.50		 0000 (+0.00)
     2 	Oskar Feed Jakobsen		Sandnes		4.5 	13.5	15.5	 13.50	1497	 0000 (+20.00)
     3 	Krister Smelvær			Sevland		4.0 	15.0	17.0	 12.00	1469	 1469 (-4.00)
     4 	Per Tore Pedersen		Sevland		4.0 	14.5	16.5	 12.75		 0000 (+0.00)
     5 	Jonas August Bernstein		Stjernen	4.0 	14.0	15.0	 10.00	1478	 0000 (+0.00)
     6 	Jørgen Brobakken		Hamar		4.0 	13.0	15.0	 11.00		 0000 (+0.00)
     7 	Pål Kjeldsen			Sandnes		4.0 	12.0	14.0	 10.00	1497	 0000 (+0.00)
     8 	Olav Brattetveit		Bergens		3.5 	12.5	12.5	  8.00		 0000 (+0.00)
     9 	Sander Glesnes			Sotra		3.5 	11.0	11.5	  6.75	1346	 2046 (+18.80)
    10 	Jens Kristoffersen		Stavanger	3.5 	10.0	12.0	  7.50	1398	 2098 (+18.80)
    11 	Arun Vijay Cithu		Stavanger	3.0 	13.5	15.5	  7.50	1461	 0000 (+0.00)
    12 	Ivar Havnerås			Søråshøgda	3.0 	13.5	14.5	  5.50	1487	 0000 (+0.00)
    13 	Sander Joa			Stavanger	3.0 	13.0	14.0	  6.00		 0000 (+0.00)
    14 	Anton Krogstad Hystad		Søråshøgda	3.0 	12.5	14.5	  7.25		 0000 (+0.00)
    15 	Knut Wee Tørlen			Stavanger	3.0 	12.5	14.5	  7.00		 0000 (+0.00)
    16 	Andreas Becht			Sandnes		3.0 	12.5	14.0	  7.00		 0000 (+0.00)
    17 	Kirill Shchipanov		Sandnes		3.0 	12.0	13.0	  5.50		 0000 (+0.00)
    18 	Kjetil Selvik			Bergens		3.0 	11.5	13.5	  7.50		 0000 (+0.00)
    19 	Ståle Pedersen			Stavanger	3.0 	11.0	12.5	  5.50		 0000 (+0.00)
    20 	Snorre Kristiansen		Stavanger	3.0 	11.0	12.0	  5.00	1461	 0000 (+0.00)
    21 	Andreas Holst Oord		Stavanger	3.0 	11.0	11.0	  5.00	1447	 1640 (+18.40)
    22 	Jan Helge Halleraker		Bergens		3.0 	10.5	11.0	  5.00	1461	 0000 (+0.00)
    23 	Kjetil Pedersen			Direkte		3.0 	10.0	12.0	  7.50	1398	 2098 (+19.20)
    24 	Hans Vigleik Jakobsen		Sandnes		3.0 	 9.5	 9.5	  3.50	1346	 2046 (+19.20)
    25 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger	2.5 	12.5	13.5	  4.75	1478	 0000 (+0.00)
    26 	Thomas Sekkingstad		Sotra		2.5 	11.5	13.0	  5.75		 0000 (+0.00)
    27 	Malin Floer			Tromsø		2.5 	 9.5	10.5	  4.25	1346	 0000 (+20.00)
    28 	Kristian Holst Oord		Stavanger	2.5 	 9.5	 9.5	  3.50		 0000 (+0.00)
    29 	Scott Birnie			Sotra		2.0 	14.5	15.5	  4.00		 0000 (+0.00)
    30 	Dmitry Rudshin			Sandnes		2.0 	13.0	14.0	  4.00		 0000 (+0.00)
    31 	Viljar A Gjerstad		Sandnes		2.0 	12.0	14.0	  4.75		 0000 (+0.00)
    32 	Daniel Kjeldsen			Stavanger	2.0 	11.5	11.5	  1.50	1497	 0000 (+0.00)
    33 	Teodor Kristoffersen		Stavanger	2.0 	11.0	12.0	  3.00	1403	 0000 (+0.00)
    34 	Thomas Jørdre Kvamme		Bergens		2.0 	11.0	11.0	  3.25		 0000 (+0.00)
    35 	Ola Skartveit Bergsvik		Stavanger	2.0 	10.5	11.5	  2.00		 0000 (+0.00)
    35 	Sergey Eliseev			Stavanger	2.0 	10.5	11.5	  2.00		 0000 (+0.00)
    37 	Elma Selvik			Bergens		2.0 	 9.5	10.5	  2.00		 0000 (+0.00)
    38 	Richard Henriksen		Stavanger	2.0 	 9.5	 9.5	  1.00		 0000 (+0.00)
    39 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger	2.0 	 8.0	 8.5	  1.50		 0000 (+0.00)
    40 	Jonas Bringsvor Nilsen		Søråshøgda	1.5 	11.5	13.5	  3.25		 0000 (+0.00)
    41 	Daniel Fossan			Stavanger	1.5 	 9.0	 9.5	  1.75		 0000 (+0.00)
    42 	Anna Maria Rudshina		Sandnes		1.5 	 9.0	 9.5	  1.25		 0000 (+0.00)
    43 	Vegard Joa			Stavanger	1.0 	11.0	11.0	  0.00	1478	 0000 (+0.00)
    44 	Anders Jess Linjord		Stavanger	1.0 	10.5	12.0	  1.50		 0000 (+0.00)
    45 	Nikolay Rozhko			Sandnes		1.0 	10.0	11.0	  1.00	1398	 0000 (+0.00)
    46 	Arjun Vijay Cithu		Stavanger	1.0 	 9.5	10.5	  1.00		 0000 (+0.00)
    47 	Eirik Løvik			Stavanger	1.0 	 8.0	 9.0	  1.00	1398	 0000 (+0.00)
    48 	Martin Jon Grude		Sandnes		1.0 	 6.5	 6.5	  0.00		 0000 (+0.00)
    49 	Ivan Rozhko			Sandnes		0.5 	10.0	11.5	  0.75		 0000 (+0.00)
    50 	Serin Selvik			Bergens		0.0 	 8.0	 9.0	  0.00		 0000 (+0.00)	   
    	   

    8/9-2015 Resultat fra Åpent Stavangermesterskap i lynsjakk NGP 31/8-2015
    Endelig resultatliste 					kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Innb.	i-Snitt	n-Ratingprest
     1 	IM Vadims Daskevics	Stavanger	9.0 		2072	 2530 (+8.50)
     2 	IM Erik Fossan		Stavanger	8.5 		2056	 2438 (+23.60)
     3 	Dag S Orseth		Masfjorden	8.0 		2051	 2309 (+25.20)
     4 	FM Per Ove Egeli	Stavanger	7.5 		1960	 2191 (-9.00)
     5 	FM Petter Fossan	Stavanger	7.0 	+	2003	 2264 (-3.40)
     6 	Ilia Kakushadze		Sandnes		7.0 	-	2029	 2166 (+15.60)
     7 	Hrannar Baldursson	Sandnes		7.0 		1945	 2098 (-5.00)
     8 	Erlend Kyrkjebø		Stavanger	6.5 		2007	 2135 (+18.80)
     9 	Nicolas Varley		Stavanger	6.5 	+	1814	 1909 (-63.60)
    10 	Tor Ketil Larsen	Stavanger	6.5 	-	1894	 1940 (-10.60)
    11 	Per Omtvedt		Stjernen	6.5 		1853	 1994 (+24.40)
    12 	Bjorn M. Ellingsen	Stavanger	6.5 		1733	 1851 (-16.40)
    13 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger	6.5 		1641	 1766 (-9.00)
    14 	Lars Bråstein		Sandnes		6.0 	+	1915	 1965 (-7.00)
    15 	Karl Anda		Stavanger	6.0 	-	1909	 1969 (+12.40)
    16 	Willy Kristiansen	Stavanger	6.0 		1896	 1943 (-7.60)
    17 	Alseit Kizatbay		Stavanger	6.0 	+	1861	 1957 (+10.00)
    18 	Andreas Fossan		Stavanger	6.0 	+	1828	 1857 (-12.60)
    19 	Anders Ljones		Stavanger	6.0 	-	1866	 1934 (+167.60)
    20 	Stein K. Bru		Stavanger	6.0 		1798	 1724 (-2.80)
    21 	Leo Andreas G.VatnestrømStavanger	6.0 	-	1793	 1761 (+25.40)
    22 	Stian Auklend		Stavanger	6.0 		1764	 1762 (-8.40)
    23 	Benjamin Fossan		Stavanger	6.0 		1710	 1756 (-21.60)
    24 	Edvin Jarve		Stavanger	6.0 		1681	 1704 (+13.80)
    25 	Abyl Kizatbay		Stavanger	5.5 		2086	 1992 (+36.40)
    26 	Kasher Shehzad		Sandnes		5.5 		1843	 1703 (+10.40)
    27 	Atle Larsen		Stavanger	5.5 		1801	 1699 (+1.60)
    28 	Shazil Shehzad		Sandnes		5.5 	+	1651	 1665 (+38.40)
    29 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger	5.5 	-	1759	 1759 (-8.80)
    30 	David Jess Linjord	Stavanger	5.0 		1945	 1569 (+59.20)
    31 	Odd Ristesund		Kampen		5.0 		1888	 1741 (+20.60)
    32 	Jan M Øverås		Sandnes		5.0 	+	1710	 1710 (-21.40)
    33 	David Nesse		Sandnes		5.0 	-	1867	 1858 (+50.40)
    34 	Aksel Bu Kvaloy		Stavanger	5.0 		1683	 1399 (-36.80)
    35 	Aleksander Fossan	Stavanger	5.0 	+	1682	 1708 (-31.00)
    36 	Sverre Skjolingstad	Stavanger	5.0 	-	1712	 1662 (+22.40)
    37 	Geir Ottøy		Stavanger	5.0 	+	1682	 1557 (-19.80)
    38 	Håkon Abeland Myrheim	Sandnes		5.0 		1669	 1640 (-2.40)
    39 	Oddmund Sande		Stavanger	5.0 	-	1662	 1601 (-57.60)
    40 	Per Blikra		Stavanger	5.0 		1613	 1551 (-63.80)
    41 	Alexander Tjora		Stavanger	5.0 	+	1612	 1471 (+4.40)
    42 	Teodor Kristoffersen	Stavanger	5.0 	-	1555	 1315 (-60.80)
    43 	Mats Narheim		Sandnes		4.5 		1797	 1492 (+31.00)
    44 	Daniel Steen		Stavanger	4.5 		1689	 1599 (+33.20)
    45 	Aleksander Flæsen	Stavanger	4.5 	+	1664	 1465 (-17.60)
    46 	Stian Hjorteland	Sevland		4.5 	-	1677	 1597 (-6.00)
    47 	Eivind Svanes		Stavanger	4.5 		1608	 1523 (-9.60)
    48 	Alisha Shehzad		Sandnes		4.0 		1709	 1363 (+8.00)
    49 	Daniel Fossan		Stavanger	4.0 		1660	 1375 (-5.60)
    50 	Eirik Lovik		Stavanger	4.0 		1654	 1529 (-4.00)
    51 	Knut Henrik Tallaksen	Stavanger	4.0 	+	1636	 1393 (+11.80)
    52 	Stig Jerlow Jacobsen	Stavanger	4.0 		1603	 0000 (+0.00)
    53 	Sverre Hestholm		Stavanger	4.0 		1593	 1230 (-6.80)
    54 	Oskar Feed Jakobsen	Sandnes		4.0 		1577	 1384 (-37.40)
    55 	Hans Vigleik Jakobsen	Sandnes		4.0 	-	1519	 1142 (-3.20)
    56 	Thor Øyvind Nilsen	Stavanger	4.0 		1424	 1231 (-3.20)
    57 	Ola Kvaloy		Stavanger	3.5 		1784	 0000 (+0.00)
    58 	Stale Pedersen		Stavanger	3.5 	+	1600	 1459 (-10.80)
    59 	Gunnar Tungland		Stavanger	3.5 		1574	 1472 (-20.40)
    59 	Gustav Hestholm		Stavanger	3.5 	-	1574	 0000 (+0.00)
    61 	Sergey Eliseev		Stavanger	3.0 		1778	 0908 (-33.60)
    62 	Ulrik Auklend		Stavanger	3.0 	+	1712	 0000 (+0.00)
    63 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger	3.0 		1620	 1494 (-6.80)
    64 	Oivind Flasen		Stavanger	3.0 		1616	 1311 (-67.60)
    65 	Anders Jess Linjord	Stavanger	3.0 	+	1605	 0000 (+0.00)
    66 	Vegard Joa		Stavanger	3.0 		1493	 0000 (+0.00)
    67 	Ivan Rozhko		Sandnes		3.0 	-	1485	 0000 (+0.00)
    68 	Freddy Hestholm		Stavanger	2.0 	+	1618	 0000 (+0.00)
    69 	Pal Kjeldsen		Sandnes		2.0 	-	1750	 0000 (+0.00)
    70 	Jens Kristoffersen	Stavanger	1.0 		1478	 0000 (+0.00)
    	   
    	   

    31/8-2015 Resultat fra Stavanger August BGP 29/8
    Resultat Stavanger August 2015 BGP
    Gruppe Lilleputt
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Oskar Feed Jakobsen		Hå Ss		14,0 	46,0	56,0	 50,00	 1264 (+1264)
     2 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku	13,0 	43,0	48,0	 38,00	 1012 ( +0)
     3 	Sofie Løfaldli			Stavanger Sku	12,0 	48,0	58,0	 39,00	 1154 ( +0)
     4 	Felix Ciobanu			Sandnes		12,0 	45,0	53,0	 34,00	 1102 ( +0)
     5 	Sverre Hestholm			Stavanger	12,0 	45,0	53,0	 33,50	 1057 (+118)
     6 	Mats Nærheim			Smeaheia SS	11,0 	44,0	53,0	 28,00	 0901 ( +0)
     7 	Bård Kydland			Hå Ss		11,0 	43,0	51,0	 26,00	 0878 (+878)
     8 	Ola Skartveit Bergsvik		Stavanger Sku	11,0 	43,0	50,0	 26,50	 0791 (+791)
     9 	Kevin Christensen Ersdal	Sandved Ssk	10,0 	51,0	58,0	 26,00	 0947 (+947)
    10 	Ulrik Auklend			Stavanger Sku	10,0 	41,0	48,0	 22,00	 0682 ( +0)
    11 	Dmitry Rudshin			Smeaheia	10,0 	41,0	48,0	 20,00	 0774 ( +0)
    12 	Mads Even Hobberstad		Hå Ss		10,0 	39,0	46,0	 21,00	 0743 (+743)
    13 	Alisha Shehzad			Sandnes		10,0 	36,0	41,0	 16,50	 0570 ( +0)
    14 	Johannes Matre Bergersen	l		 9,0 	44,0	54,0	 20,00	 0799 ( +0)
    15 	Benjamin Helbak Lunde		Stavanger Sku	 9,0 	42,0	49,0	 17,50	 0673 (+673)
    16 	Viljar A. Gjerstad		Skadberg Ss	 9,0 	39,0	44,0	 12,00	 0593 (+593)
    17 	Sander Joa			Stavanger Sku	 8,0 	45,0	55,0	 15,00	 0695 ( +0)
    18 	Arvid Feed Jakobsen		Hå Ss		 7,0 	40,0	45,0	  5,00	 0458 (+458)
    19 	Knut Einar Gilja Johansen	Stavanger Sku	 7,0 	39,0	44,0	  5,00	 0422 (+422)
    20 	Andreas Furuly			Smeaheia SS	 5,0 	39,0	46,0	  0,00	 0266 (+266)
    
    Gruppe miniputt
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Arun Vijay Cithu		Stavanger	14,0 	49,0	58,0	 51,50	 1187 ( +0)
     2 	Shazil Shehzad			Sandnes		13,0 	47,0	57,0	 44,00	 1030 ( +0)
     3 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger	13,0 	44,0	49,0	 35,00	 0855 ( +0)
     4 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger	13,0 	43,0	52,0	 40,00	 0912 ( +0)
     5 	Kirill Shchipanov		Sandnes		12,0 	48,0	58,0	 40,50	 1036 ( +0)
     6 	Ivan Rozhko			Sandnes		12,0 	45,0	52,0	 32,00	 0831 ( +0)
     7 	Gustav Hestholm			Stavanger	12,0 	43,0	50,0	 32,00	 0702 (+24)
     8 	Lars Bakketun			Stavanger Sku	11,0 	45,0	52,0	 25,00	 0776 (+776)
     9 	Vetle Auklend			Stavanger	11,0 	42,0	47,0	 21,00	 0790 ( +0)
    10 	Knut Wee Tørlen			Stavanger	11,0 	40,0	47,0	 26,00	 0645 (+645)
    11 	Daniel Fossan			Stavanger	11,0 	37,0	44,0	 25,00	 0731 ( +0)
    12 	Snorre Kristiansen		Stavanger	10,0 	47,0	57,0	 27,00	 0762 (-34)
    13 	Victor Berge Johansen		Stavanger	10,0 	45,0	54,0	 24,00	 0726 ( +0)
    14 	Johannes Pundsnes		Stavanger Sku	10,0 	44,0	51,0	 23,00	 0628 (+628)
    15 	Erik Aurelius Låhne		Stavanger Sku	10,0 	39,0	46,0	 21,00	 0693 (+693)
    16 	Andre Gjestemoen-Von Hirsch	Skadberg ss	 9,0 	46,0	53,0	 18,00	 0551 (+551)
    17 	Arne Gilje			Stavanger	 9,0 	45,0	52,0	 16,00	 0677 ( +0)
    18 	Fredrik Nyborg Sørensen		Stavanger	 9,0 	44,0	53,0	 20,00	 0608 ( +0)
    19 	Vetle Støren			Stavanger Sku	 9,0 	43,0	50,0	 16,00	 0534 (+534)
    20 	Nikolai K Kavli			Stavanger Sku	 9,0 	42,0	47,0	 12,00	 0634 (+634)
    21 	Lars Idsøe Refvem		Stavanger Sku	 9,0 	37,0	44,0	 14,00	 0435 (+435)
    22 	Vetle Tysland			Stavanger Sku	 7,0 	43,0	50,0	  7,00	 0345 (+345)
    23 	Asle Kydland			Hå Ss		 7,0 	40,0	47,0	  7,00	 0279 (+279)
    24 	Håkon Støren			Stavanger Sku	 7,0 	37,0	42,0	  5,00	 0274 (+274)
    25 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku	 7,0 	36,0	41,0	  5,00	 0342 (+342)
    26 	Håvard Leret-Vatne		Stavanger	 5,0 	40,0	47,0	  0,00	 0133 ( +0)
    
    Gruppe Kadett
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning	
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	6.Marte B Kyrkjebø		Stavanger	14,0 	46,0	55,0	 48,50	 1724 ( +0)
     1 	12.Håkon Abeland Myrheim	Smeaheia SS	13,0 	48,0	57,0	 43,00	 1575 ( +0)
     2 	1.Benjamin Fossan		Stavanger	13,0 	45,0	53,0	 42,00	 1796 ( +0)
     3 	7.David Nesse			Sandnes		13,0 	44,0	51,0	 38,00	 1560 ( +0)
     2 	15.Caroline Beer Jacobsen	Stavanger Sku	11,0 	45,0	52,0	 26,00	 1276 ( +0)
     4 	13.Ole Andre Seglem		Sevland		11,0 	44,0	53,0	 29,00	 1479 ( +0)
     5 	14.Aleksander Fossan		Stavanger	11,0 	39,0	46,0	 25,00	 1286 ( +0)
     3 	9.Hanna B Kyrkjebø		Stavanger	10,0 	47,0	56,0	 25,00	 1475 ( +0)
     6 	17.Per Tore Pedersen		Sevland		10,0 	46,0	46,0	 14,00	 1463 (+1463)
     7 	5.Daniel Steen			Stavanger	10,0 	45,0	45,0	 13,00	 1351 ( +0)
     8 	4.Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger	10,0 	41,0	48,0	 21,00	 1231 ( +0)
     9 	3.Joakim Neresen		Smeaheia SS	 9,0 	45,0	53,0	 18,00	 1318 (+1318)
    10 	11.Sander Gnanavel		Smeaheia SS	 9,0 	42,0	49,0	 14,00	 1115 (+1115)
    11 	10.David Jess Linjord		Stavanger Sku	 9,0 	38,0	38,0	  7,00	 1283 ( +0)
    12 	2.Eivind Svanes			Stavanger	 8,0 	43,0	50,0	 13,50	 1126 (+1126)
    13 	8.Magnus Mannes			Sevland		 7,0 	43,0	43,0	  0,00	 1025 (+1025)
    14 	16.Vebjørn Mysen		Stavanger Sku	 7,0 	37,0	37,0	 0,00	 0826 (+826)
    
    Gruppe Mikroputt:
    Endelig resultatliste  						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Sergey Eliseev			Stavanger	13,0 	45,0	51,0	 38,00	 0759 ( +0)
     2 	Anders Jess Linjord		Stavanger Sku	13,0 	43,0	50,0	 37,00	 0699 (+699)
     3 	Endre Hegre			Jæren Ss	13,0 	41,0	47,0	 36,00	 0699 (+699)
     4 	David Bakketun			Stavanger Sku	13,0 	40,0	48,0	 40,00	 0685 (+685)
     5 	Balder Salte			Jæren		12,0 	38,0	45,0	 29,00	 0564 (+564)
     6 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku	11,0 	49,0	58,0	 32,00	 0617 (+617)
     7 	Arjun Vijay Cithu		Stavanger	11,0 	44,0	50,0	 24,00	 0506 ( +0)
     8 	Jørgen Idsø-Jakobsen		Stavanger Sku	11,0 	42,0	50,0	 29,00	 0538 (+538)
     9 	Martin Jon Grude		Smeaheia SS	10,0 	44,0	52,0	 25,00	 0482 (+482)
    10 	Isak B. Johansen		Stavanger Sku	 9,0 	47,0	56,0	 18,00	 0464 (+464)
    11 	Jone Mæstad			Smeaheia SS	 9,0 	42,0	50,0	 17,00	 0393 (+393)
    12 	Henrik Svela			Smeaheia SS	 9,0 	39,0	46,0	 15,00	 0338 (+338)
    13 	Sigurd Sagland-Jensen		Smeaheia SS	 9,0 	37,0	43,0	 13,00	 0286 (+286)
    14 	Teo Kalveland			Stavanger Sku	 8,0 	46,0	52,0	 13,00	 0338 (+338)
    15 	Andreas Jansson			Stavanger Sku	 8,0 	45,0	53,0	 17,00	 0331 (+331)
    16 	Reik Kalveland			Stavanger Sku	 8,0 	37,0	44,0	 13,00	 0196 (+196)
    17 	Alexander Rettedal		Stavanger Sku	 7,0 	43,0	51,0	  8,00	 0176 (+176)
    18 	William Lunde Helbak		Stavanger Sku	 6,0 	46,0	54,0	  4,00	 0155 (+155)
    
    Gruppe nybegynner
    Endelig resultatliste  						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Ivroy Nimki			Smeaheia SS	18,0 	65,0	75,0	 75,00	 0000 ( +0)
     2 	Adam Altamirov			Stavanger Sku	14,0 	69,0	79,0	 47,00	 0000 ( +0)
     3 	Adam Prama Rismanto		Skadberg Ss	14,0 	69,0	75,0	 44,00	 0000 ( +0)
     4 	Kristian Van der Meijs		Skadberg Ss	14,0 	60,0	70,0	 43,00	 0000 ( +0)
     5 	Anna Viktoria Orstad		Jæren		14,0 	56,0	66,0	 43,00	 0000 ( +0)
     6 	Rune Mæstad			Smeaheia SS	13,0 	73,0	83,0	 44,50	 0000 ( +0)
     7 	Nikolay Rozhko			Sandved Ssk	13,0 	64,0	74,0	 38,50	 0000 ( +0)
     8 	Titas Malaiska			Stavanger Sku	13,0 	61,0	71,0	 37,50	 0000 ( +0)
     9 	Mihail Veremjov			Smeaheia SS	12,0 	64,0	70,0	 30,00	 0000 ( +0)
    10 	Håkon Salte			Jæren		11,0 	73,0	86,0	 33,50	 0000 ( +0)
    11 	Daria Veremjova			Smeaheia SS	10,0 	65,0	71,0	 16,00	 0000 ( +0)
    12 	Vanessa Lunde			Stavanger Sku	10,0 	60,0	70,0	 20,00	 0000 ( +0)
    13 	Adrian De Miguel		skadberg	10,0 	60,0	66,0	 16,00	 0000 ( +0)
    14 	Alla Rodina			Smeaheia SS	10,0 	60,0	66,0	 16,00	 0000 ( +0)
    15 	Agate Levie Olsen		Stavanger Sku	10,0 	58,0	64,0	 16,00	 0000 ( +0)
    16 	Dana Mickevicus			Smeaheia SS	 6,0 	56,0	66,0	  0,00	 0000 ( +0)
    	   
    	   

    29/7-2015 Resultat fra Landsturneringen 2015
    Resutatar fra Landsturnerinen 2015, 4-11 juli.
    
    gruppe elite Endelig resultatliste 				kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	i-Ratingprest
     1 	IM Aryan Tari			Vålerenga	7.0 	35.5	42.0	45.5	2389	 2609 (+12.50)
     2 	IM Johan Salomon		Nordstrand	6.5 	37.0	44.0	48.0	2421	 2587 (+20.40)
     3 	IM Kristian Stuvik Holm		Vålerenga	6.0 	35.0	42.0	44.0	2409	 2534 (+16.60)
     4 	IM Frode Olav Olsen Urkedal	1911		5.5 	38.0	45.0	48.5	2406	 2486 (-2.80)
     5 	IM Frode Elsness		1911		5.5 	37.0	44.0	48.0	2429	 2509 (+9.40)
     6 	GM Berge Østenstad		Asker		5.5 	33.0	39.5	42.5	2371	 2451 (-0.30)
     7 	FM Johan-Sebastian Christiansen	Vålerenga	5.5 	32.0	38.5	40.5	2381	 2461 (+6.50)
     8 	GM Rune Djurhuus		Nordstrand	5.0 	37.0	44.0	47.5	2400	 2443 (+2.80)
     9 	GM Einar J Gausel		OSS		5.0 	37.0	44.0	47.0	2394	 2437 (-5.80)
    10 	IM Nicolai Getz			OSS		5.0 	29.0	34.5	37.5	2343	 2386 (+0.00)
    11 	   Erlend Mikalsen		Alta		4.5 	34.0	41.0	44.5	2401	 2401 (+16.20)
    12 	FM Ørnulf Stubberud		OSS		4.5 	29.0	35.5	38.5	2353	 2353 (+11.80)
    13 	FM Petter Fossan		Stavanger	4.0 	34.0	40.5	44.0	2390	 2347 (+10.40)
    14 	IM Øystein Hole			Akademisk	4.0 	31.5	37.0	40.0	2356	 2313 (-4.10)
    15 	IM Erik Fossan			Stavanger	4.0 	29.0	36.0	39.0	2341	 2298 (-6.70)
    16 	IM Magne Sagafos		Vålerenga	4.0 	28.5	34.0	36.0	2342	 2299 (-13.20)
    17 	FM Joachim B. Nilsen		Bergens		4.0 	25.5	30.5	32.5	2297	 2254 (-13.60)
    18 	IM Atle Grønn			OSS		4.0 	25.0	30.5	32.5	2303	 2260 (-9.60)
    19 	   Eivind X Djurhuus		Nordstrand	3.5 	30.5	37.5	40.5	2365	 2285 (+57.60)
    20 	IM Andreas G.R. Moen		OSS		3.5 	26.0	31.5	33.5	2323	 2243 (-14.70)
    21 	   Jon Kr. Røyset		Tromsø		3.5 	24.0	29.5	29.5	2327	 2186 (-19.20)
    22 	CM Inge Sandstad Skrondal	Stavanger	3.0 	29.5	35.5	39.0	2363	 2238 (-7.60)
    23 	   Pål Røyset			Tromsø		3.0 	27.5	32.5	34.5	2340	 2147 (-18.00)
    24 	FM Bjørnar Byklum		SOSS		2.0 	27.5	33.5	33.5	2366	 2208 (-17.20)
    
    gruppe mester 50 deltakere  Endelig resultatliste 		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Buchh	Mon-1	Monra i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	FM Daniel Jakobsen Kovachev	OSS		7.5 	40.5	47.0	51.0	2180	 2409 (+47)
     2 	  Stig K. Martinsen		Bergens		6.5 	37.5	45.0	49.0	2172	 2306 (+60)
     3 	CM Odd Martin Guttulsrud	1911		6.5 	34.0	41.5	44.5	2145	 2250 ( +9)
     4 	  Johannes Luangtep Kvisla	1911		6.5 	33.5	41.0	44.0	2185	 2308 (+73)
     5 	FM Øivind Johansen		Sarpsborg	6.0 	39.0	46.5	49.0	2179	 2276 (+58)
     6 	  Odin Blikra Vea		Vålerenga	6.0 	36.0	42.5	45.5	2137	 2199 ( -9)
     7 	CM Svetoslav Mihajlov		Asker		6.0 	33.5	39.5	43.0	2101	 2173 (+10)
     8 	WIM Sheila Barth Sahl		Black Knights	5.5 	37.0	44.5	48.5	2157	 2170 ( +8)
     9 	  Ole Emil Frisvold		Bergens		5.5 	35.0	41.0	43.5	2147	 2185 (+73)
    10 	  Dag Ulvin			Lillestrøm	5.5 	34.5	42.0	45.0	2162	 2189 ( +3)
    23 	  Vegar Koi Gandrud		Stavanger	4.5 	35.5	41.5	46.0	2113	 2077 (-54)
    28 	  Erlend Kyrkjebø		Stavanger	4.5 	27.5	34.0	36.5	2112	 2060 ( +3)
    37 	  Jan Vidar Vestly		Sandnes		4.0 	28.0	35.5	38.0	2086	 1994 (-20)
    44 	  Ivar Areklett			Sevland		3.0 	25.0	30.5	33.0	2076	 1889 (-50)
    
    Klasse 1, 47 deltakere  Endelig resultatliste  		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	WFM Sylvia Johnsen		OSS		7.0 	39.0	45.5	49.5	1993	 2103 (+102)
     2 	Magnus Danielsen		Vålerenga	6.5 	40.5	47.5	50.5	1956	 2007 (+41)
     3 	Juan Carlos Rueda-Kjeldsen	Strømmen	6.5 	39.0	46.0	50.0	1967	 2030 (+49)
     4 	Geir Moseng			Nordstrand	6.5 	39.0	45.5	49.5	1993	 2031 (+57)
     5 	Ole Jørn Gyldenås		Nordstrand	6.5 	38.0	44.5	48.0	1969	 2047 (+46)
     6 	Johannes Melkevik		Sevland		6.0 	42.0	49.0	53.0	1957	 1979 ( +7)
     7 	Rasmus L Haugland		Modum		6.0 	36.5	43.0	47.0	1948	 1987 (+82)
     8 	Carsten Aubert			Nordstrand	5.5 	37.0	44.0	46.5	1933	 1912 ( +8)
     9 	Bjørn Emil Jørgensen		Trondheim	5.5 	36.0	42.5	45.5	2004	 1961 (+97)
    10 	Joar Gullestad Pettersen	Stavanger	5.5 	34.5	41.5	44.5	1933	 1902 (-10)
    15 	Knut Jarle Hjørnevik		Sandnes		5.0 	36.5	43.0	45.0	1958	 1875 (+20)
    18 	Leif Trygve Hegvik		Sandnes		5.0 	30.5	36.5	40.0	1966	 1861 (+37)
    31 	Vegard Øverås			Sandnes		4.0 	33.0	38.5	41.5	1973	 1817 (+28)
    41 	Eivind Aartun			Stavanger	3.5 	26.5	32.0	32.0	1971	 1700 ( -9)
    
    Klasse 2, 82 deltakere  Endelig resultatliste   		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Stein Tholo Bjørnsen		NSSF		8.0 	39.0	45.5	49.5	1819	 2014 (+156)
     2 	Arild Tørum			SMPOAÅ		7.0 	40.0	46.5	48.5	1791	 1859 (+70)
     3 	Svein Erik Lurdalen		Kongsberg	6.5 	44.0	52.0	57.5	1841	 1814 (+38)
     4 	Bibek Liu			Lørenskog	6.5 	39.5	47.5	51.0	1807	 1765 (+58)
     5 	Andreas Skotheim		Tønsberg	6.5 	39.0	47.0	51.0	1828	 1798 (+112)
     6 	Svein Folkvord			Stavanger	6.5 	36.5	43.0	47.0	1774	 1774 (+38)
     7 	Alseit Kizatbay			Stavanger	6.5 	36.0	42.5	46.5	1782	 1774 (+33)
     8 	Kristian R Johansen		Sotra		6.5 	33.0	40.0	43.5	1828	 1799 (+1799)
     9 	Snorre Skrede			Sandnes		6.0 	35.5	41.5	45.0	1775	 1707 ( +5)
    10 	Tor Gunnar Nordnes		Sotra		6.0 	35.0	41.5	44.5	1804	 1786 (+85)
    11 	Per Blikra			Stavanger	6.0 	34.5	42.5	45.5	1752	 1698 ( +2)
    21 	Benjamin Fossan			Stavanger	5.5 	25.5	30.5	33.0	1757	 1671 (+58)
    31 	Jan M Øverås			Sandnes		5.0 	31.5	36.5	38.5	1681	 1588 (-15)
    32 	Pål Moe	Kla			OSS		5.0 	31.0	38.0	40.0	1789	 1641 (+23)
    35 	David Imhof			Egersund	5.0 	30.0	36.5	40.0	1845	 1702 (+56)
    
    Klasse 3, 90 deltakere Endelig resultatliste   			kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Yngve Götestam Fossheim		Fribonden	7.5 	36.0	43.0	46.0	1575	 1650 (+233)
     2 	Øyvind Hjelle			Bodø		7.0 	40.0	47.5	51.0	1619	 1611 (+56)
     3 	Jan Fuglseth			Follo		7.0 	35.5	42.0	45.5	1640	 1569 (+43)
     4 	Lars Erik Brobakken		Lillehammer	6.5 	39.5	47.0	48.5	1649	 1591 (+82)
     5 	Rolf Haug			OSS		6.5 	34.5	41.0	44.0	1653	 1509 (+14)
     6 	Martin Bråten			Kristiansand	6.5 	34.0	41.5	44.5	1624	 1559 (+38)
     7 	Benjamin Fjellheim		Groruddalen	6.5 	33.5	40.5	44.0	1624	 1537 (+63)
     8 	Emir Cerkezovic			Lillehammer	6.5 	32.5	38.0	41.5	1616	 1511 (+11)
     9 	Ole Petter Pedersen		Kampen		6.0 	36.5	44.0	47.0	1617	 1482 (+40)
    10 	Dan Vegar Sletten		Indre Østfold	6.0 	36.0	43.0	45.5	1648	 1508 (+87)
    14 	Eirik Kyrkjebø			Stavanger	6.0 	28.0	34.0	36.5	1590	 1444 (-17)
    32 	Vemund Svendsen			Sandnes		5.0 	32.0	38.5	41.0	1647	 1389 (-15)
    34 	Sverre S Dyrhaug		Stavanger	5.0 	31.5	38.5	39.5	1595	 1404 ( +6)
    44 	Frode Fredriksen		Stavanger	4.5 	31.5	37.0	40.0	1619	 1377 (+11)
    51 	Kasher Shehzad			Sandnes		4.0 	38.0	45.5	50.0	1637	 1402 (+36)
    67 	Sverre Skjølingstad		Stavanger	3.5 	34.0	40.5	44.0	1618	 1305 (-18)
    
    Klasse 4, 62 deltakere  Endelig resultatliste   		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Sondre Stai			Hamar		8.0 	42.0	48.5	53.0	1555	 1520 (+92)
     2 	Tony Valle			Akademisk	7.0 	36.0	42.5	45.0	1437	 1347 (+107)
     3 	Ove Johansen			Groruddalen	6.5 	41.0	49.0	51.5	1355	 1320 (+36)
     4 	David A Grøndahl		Asker		6.5 	39.5	47.5	50.5	1530	 1289 (+59)
     5 	Tormund Blikra Vea		Stavanger	6.5 	38.5	46.5	46.5	1421	 1407 (+65)
     6 	Trond Munkejord			OSS		6.5 	37.0	45.0	48.5	1496	 1275 (+31)
     7 	Åsmund Andersen			Bodø		6.5 	36.5	43.0	47.5	1460	 1329 (+47)
     8 	Khaled Yusefi			Asker		6.0 	39.0	47.0	50.0	1405	 1249 (+93)
     9 	Helmer Nilsen			Konnerud	6.0 	35.5	42.5	46.0	1508	 1224 (+21)
    10 	Bjørn Lie			Bergens		6.0 	32.0	40.0	43.0	1437	 1234 (+31)
    19 	Knut Bævre			Sevland		5.5 	29.0	34.5	37.5	1387	 1184 (+98)
    33 	Atle Smelvær			Sevland		4.5 	29.0	34.5	37.0	1368	 1080 (+54)
    45 	Peter Scott Munk		Stavanger	3.5 	33.0	39.0	41.5	1491	 1051 (+16)
    54 	Ola Kvaløy			Stavanger	3.0 	32.0	38.5	42.0	1502	 0979 (-14)
    
    Klasse 5, 57 deltakere  Endelig resultatliste   		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Arne Vestrheim			Direkte		8.5 	43.0	50.0	55.0	1383	 1264 (+1264)
     2 	Christopher Munk		Stavanger	7.0 	39.0	47.5	49.5	1386	 1119 (+125)
     3 	Eskil Åsmul			Konnerud	7.0 	38.5	47.0	50.0	1383	 1185 (+470)
     4 	Katja Hanebuth			Fredriksstad	6.5 	40.0	48.5	52.5	1383	 1109 (+52)
     5 	Krister Smelvær			Sevland		6.5 	35.5	44.0	47.0		 1061 (+91)
     6 	Terje Wahl			Lillestrøm	6.0 	39.5	48.0	51.5	1383	 1079 (+120)
     7 	Ole-Andreas Sjømoen		Groruddalen	6.0 	36.5	43.5	47.0	1383	 1010 (+1010)
     8 	Morten Bentsen			Nordstrand	6.0 	36.5	43.0	47.5		 1009 (+44)
     9 	Odd Morten Øvereng		Stjørdal	6.0 	33.5	42.0	45.5		 1002 (+21)
    10 	Jonas August Bernstein		Stjernen	6.0 	33.5	40.5	43.5	1381	 0998 (+998)
    29 	Jens Kristoffersen		Stavanger	4.5 	30.0	36.0	38.5		 0761 (+46)
    31 	Per Tore Pedersen		Sevland		4.5 	29.0	35.0	37.0	1389	 0821 (+40)
    
    Gruppe senior A, 46 deltakere  Endelig resultatliste   		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Lars Kjølberg			1911		7.5 	38.5	45.5	50.0	1987	 2169 (+23)
     2 	FM Jarl H Ulrichsen		Trondheim	7.0 	38.0	45.5	50.0	1982	 2106 ( +5)
     3 	Ole Morten Skogheim		Lillehammer	6.5 	39.0	46.5	49.5	1951	 1989 (+49)
     4 	Vidar Taksrud			Tempo		6.0 	37.5	45.0	49.0	1949	 1957 (-22)
     5 	Gunnar Stake-Larsen		OSS		6.0 	37.5	45.0	48.5	1995	 2019 (+37)
     6 	Roaul Abrahamsson		1911		6.0 	35.5	42.0	45.5	1920	 1954 (+13)
     7 	Jan Synnestvedt			Nordstrand	6.0 	31.5	38.5	38.5	1907	 1939 (+22)
     8 	Leif Kverndal			Stjernen	5.5 	34.5	40.5	44.0	1950	 1865 (+62)
     9 	Tor Arne Hauge			1911		5.5 	34.5	40.0	43.0	1880	 1799 (-43)
    10 	Kjetil Strand			Asker		5.5 	33.0	39.0	42.5	1943	 1896 (-24)
    15 	Karsten Ovesen			Sevland		5.0 	32.5	38.5	42.0	1879	 1783 (+1783)
    19 	Sigmund Løvåsdal		Smeaheia SS	5.0 	29.0	34.5	37.0	1811	 1694 (+1694)
    39 	Per M Ferkingstad		Sevland		3.5 	25.5	30.5	32.5	1795	 1516 (+48)
    					
    					
    Gruppe senior B, 39 deltakere
    Endelig resultatliste 
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Rune A. Jørgensen		Asker		7.5 	36.0	43.0	46.5	1609	 1578 (+93)
     2 	Harald Omland			Asker		7.0 	40.5	48.0	52.0	1688	 1574 (+102)
     3 	Per Steinar Runde		Volda Ørsta	7.0 	39.0	46.5	50.5	1568	 1579 (+45)
     4 	Viggo Andersen			Kristiansand	6.0 	38.0	45.0	49.0	1618	 1465 (+10)
     5 	Thrond Kleppe			Stjernen	6.0 	37.0	44.0	48.0	1630	 1456 (+1456)
     6 	Berge Frimanslund		Sotra		6.0 	29.0	35.0	37.5	1525	 1329 ( +2)
     7 	Lars Sæther			Fredriksstad	5.5 	38.5	46.0	50.0	1542	 1348 (-32)
     8 	Trygve Lindsjørn		Stjernen	5.5 	38.0	45.5	49.5	1544	 1362 (-11)
     9 	Thorbjørn Skaug			Fredriksstad	5.5 	29.5	36.5	39.5	1534	 1345 (+92)
    10 	Leiv Røsok			Direkte		5.0 	36.5	44.0	47.5	1582	 1384 (+61)
    19 	Oddvar Nordmark			Sandnes		4.5 	29.5	35.0	38.0	1535	 1259 (+22)
    34 	Tom Steinskog			Sandnes		3.0 	31.5	37.0	40.0	1585	 1083 (-42)
    37 	Odd Rune Hansen			Sandnes		3.0 	24.5	29.0	29.0	1583	 1001 (+31)
    
    Gruppe junior A og B, 27 deltakere  Endelig resultatliste  	kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	FM Sebastian Mihajlov		OSS		8.0 	38.0	44.5	49.0	2105	 2419 (+57)
     2 	Henning Jakhelln Kjøita		1911		6.5 	36.0	44.0	45.0	2131	 2173 (+69)
     3 	FM Benjamin Haldorsen		Bergens		6.0 	39.5	47.5	52.0	2121	 2195 ( -1)
     4 	Monika Machlik			Tromsø		6.0 	36.0	44.0	45.5	2014	 2083 (+35)
     5 	Endre Machlik			Tromsø		6.0 	34.0	40.5	42.0	2036	 2059 (+42)
     6 	FM Johannes Haug		Nordstrand	6.0 	33.5	41.5	45.0	2086	 2165 ( -4)
     7 	Tor Fredrik Kaasen		Tromsø		5.5 	36.5	44.5	48.0	2068	 2086 (+36)
     8 	Eivind Olav Risting		1911		5.5 	33.5	41.5	43.0	1984	 1976 ( -7)
     9 	Trygve Dahl			Hell		5.0 	31.5	37.5	40.5	1953	 1938 ( -1)
    10 	Andreas G Tryggestad		Nordstrand	5.0 	30.5	36.5	39.5	1975	 1959 (-39)
    13 	Martin Nilsen			OSS		4,5 	36,5	44,5	46,0	2048	 1990 ( +4)
    17 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger	4.5 	28.0	33.5	33.5	1951	 1775 (+31)
    20 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger	4.0 	26.0	32.0	32.0	1969	 1839 (+43)
    :
    Gruppe Kadett A, 20 deltakere  Endelig resultatliste   		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	August Berntsen-Øybø		1911		7.5 	33.5	39.5	42.5	1749	 1886 (+84)
     2 	Andreas Fossan			Stavanger	6.0 	35.0	42.5	45.5	1726	 1717 (-20)
     3 	Eivind Bruaset			Trondheim	5.5 	37.0	44.5	48.5	1717	 1725 (+80)
     4 	Aleksander Lindbøl		1911		5.5 	35.0	42.5	45.5	1694	 1666 (+26)
     5 	Ulrik Olsen			OSS		5.5 	30.0	37.5	40.5	1669	 1564 (-41)
     6 	Sigve Sundsbø			Elefantene 	5.0 	36.0	43.5	46.5	1727	 1653 (+49)
     7 	Odin Nikolai Heier		1911		5.0 	36.0	43.5	46.5	1706	 1635 (-19)
     8 	Sigurd Kjelsbøl Huse		Nordstrand	5.0 	32.0	38.0	40.0	1738	 1588 (+24)
     9 	Ingrid Andrea Greibrokk		Alta		5.0 	30.5	36.0	39.0	1676	 1585 (-17)
    10 	Elise Sjøttem Jacobsen		Tromsø		5.0 	28.5	34.0	36.0	1650	 1472 (-30)
    15 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger	3.5 	27.0	32.5	34.5	1666	 1423 (+136)
    17 	Erling Dyrhaug Skjølås		Stavanger	3.0 	31.5	39.0	41.0	1660	 1381 (-44)
    
    Gruppe Kadett B, 16 deltakere  Endelig resultatliste   		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Vladimir Merzliakov		Alta		7,5 	34,5	41,0	44,5	1403	 1262 (+41)
     2 	Mattis Mikelsen			Asker		6,5 	34,0	41,5	45,5	1421	 1133 (+1133)
     3 	Haakon Garfjell			Asker		6,0 	34,0	41,5	43,0	1451	 1003 (+10)
     4 	Haakon Wright			Groruddalen	5,5 	33,5	41,0	44,5	1421	 1024 ( +4)
     5 	Henrik Jacobsson		Asker		5,0 	35,5	43,0	44,5	1444	 0941 (-17)
     6 	Daniel Steen			Stavanger	5,0 	32,5	40,0	40,0	1417	 0968 (+43)
     7 	Håkon Waage			Kristiansand	5,0 	30,5	36,5	36,5	1403	 0938 (+129)
     8 	Rasmus Arvola Gabrielsen	Kirkenes	4,5 	37,0	44,5	48,0	1422	 0986 (+986)
     9 	Øyvind Hjørnevik		Sandnes		4,5 	31,5	39,0	39,0	1496	 0816 (-20)
    10 	Henrik Kristoffersen		Alta		4,5 	30,0	36,5	38,0	1383	 0845 ( -7)
    
    Gruppe lilleputt, 50 deltakere  Endelig resultatliste  		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Andre Nielsen			Alta		7.5 	37.0	44.0	47.0	1656	 1614 (-17)
     2 	Aleksander Fossan		Stavanger	7.0 	39.5	47.0	51.0	1641	 1681 (+57)
     3 	Bjørn Robertsen			Moss		6.5 	39.5	47.0	51.0	1735	 1605 (+51)
     4 	Abyl Kizatbay			Stavanger	6.5 	39.5	46.0	48.5	1670	 1584 ( +4)
     5 	Mads Vestby-Ellingsen		Tromsø		6.5 	36.5	43.5	47.0	1534	 1446 (-28)
     6 	Isak Sjøberg			Nordstrand	6.5 	34.5	41.0	44.5	1555	 1464 (-24)
     7 	Benjamin Halvorsen		Tromsø		6.0 	42.0	49.5	53.0	1632	 1584 (+113)
     8 	Brage Myran			Trondheim	6.0 	33.5	39.5	42.5	1587	 1367 (+365)
     9 	Noam Aviv Vitenberg		1911U		6.0 	31.5	37.5	40.5	1379	 1163 (+1163)
    10 	Vetle Velle			Søråshøgda	5.5 	38.5	46.0	49.5	1610	 1321 ( +8)
    33 	Mats Nærheim			Sandnes		4.0 	30.5	37.5	40.0	1537	 1026 (+16)
     
    Gruppe Miniputt 61 deltakere  Endelig resultatliste    		kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Buchh	Monr-1	Monr  i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Julian Munk			Stavanger	8.0 	41.5	48.5	53.5	1453	 1367 (+50)
     2 	David Nesse			Sandnes		7.0 	41.0	49.0	52.0	1548	 1197 (+35)
     3 	Afras Mansoor			Søråshøgda	7.0 	40.5	47.5	52.5	1446	 1237 (-17)
     4 	Jens E Ingebretsen		Holmestrand	6.5 	41.0	49.0	53.5	1539	 1238 (-16)
     5 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger	6.5 	38.5	46.5	50.5	1500	 1152 (+40)
     6 	Ole-Christian Bakken Kran	OSS		6.5 	38.0	45.0	49.5	1485	 1038 (-18)
     7 	Linnea Garberg Tryggestad	Nordstrand	6.5 	37.5	44.5	47.5	1455	 1036 (-18)
     8 	Andreas Tenold			Nordstrand	6.0 	41.0	49.0	52.0	1572	 1180 (+78)
     9 	Max Dahl			1911		6.0 	39.0	47.0	50.5	1512	 0995 (-20)
    10 	Liam Jansson Rønnestad		Søråshøgda	6.0 	39.0	46.0	51.0	1429	 1064 (+107)
    13 	Shazil Khan Shehzad		Sandnes		5.5 	37.5	44.0	48.0	1536	 0953 (-21)
    24 	Snorre Kristiansen		Stavanger	5.0 	33.5	40.0	43.0	1402	 0839 (+839)
    26 	Alisha Shehzad			Sandnes		5.0 	32.5	39.0	42.0	1367	 0800 (-19)
    34 	Ivan Rozhko			Sandnes		4.5 	28.0	34.5	36.5	1522	 0634 ( -5)
    36 	Teodor Kristoffersen		Stavanger	4.0 	33.0	38.5	41.5	1313	 0718 (+30)
    38 	Daniel Fossan			Stavanger	4.0 	30.0	36.5	38.5	1385	 0682 ( -6)
    61 	Maren Nærheim			Smeaheia SS	1.0 	21.5	26.5	26.5		 0016 (+16)
    	   
    	   

    5/7-2015 Resultater fra sommersjakktreffet uke 26 og 27 (26/6 og 3/7-2015);
    Resultater fra Sommersjakktreffet BGP 2015 uke 26 på Jåtten skole 26.juni
    gruppe Ungd/kadett/lilleputt						kvalitetsregning
    Pl	Name				GP	Club		Score	Buchh-1	Buchh	Berger	
    1 	David Nesse			Kad	Smeaheia SS	17.0	67.0	77.0	70.50	
    2 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Lil	Stavanger Sku	14.0	70.0	82.0	51.00	
    3 	Alisha Shehzad			Lil	Sandved Ssk	14.0	66.0	66.0	36.00	
    4 	Daniel Steen			Kad	Stavanger Sku	14.0	62.0	62.0	31.00	
    5 	Oskar Feed Jakobsen		Lil	Hå Ss		13.0	71.0	79.0	42.50	
    6 	Roar Sola			Kad	Hå Ss		12.0	65.0	65.0	20.00	
    7 	Ola Skartveit Bergsvik		5	Stavanger Sku	12.0	57.0	57.0	18.00	
    8 	Arvid Feed Jakobsen		Lil	Hå Ss		10.0	65.0	65.0	 8.00	
    9 	Viljar A. Gjerstad		Lil	Skadberg Ssk	 8.0	61.0	61.0	 0.00	
    
    gruppe miniputt								kvalitetsregning
    Pl	Navn				GP	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Shazil Khan Shehzad		Min	Sandved Ssk	17.0 	67.0	78.0	 71.00	
     2 	Aksel Bu Kvaløy			Min	Stavanger Sku	15.0 	68.0	76.0	 52.50	
     3 	Kirill Shchipanov		Min	Smeaheia SS	14.0 	68.0	78.0	 48.00	
     4 	Andreas Broch-Austvoll		Min	Stavanger Sku	14.0 	68.0	77.0	 45.00	
     5 	Ivan Rozhko			Min	Sandved Ssk	13.0 	63.0	71.0	 37.00	
     6 	Snorre Kristiansen		Min	Stavanger Sku	12.0 	65.0	73.0	 30.00	
     7 	Andre' Gjestemoen-Von Hirsch	Min	Skadberg Ss	12.0 	64.0	73.0	 30.00	
     8 	Andreas Nicolai Persson		Min	Skadberg Ss	12.0 	55.0	63.0	 29.00	
     9 	Olav Holten Fiskaaen		Min	Stavanger Sku	12.0 	51.0	59.0	 30.00	
     10 	Vetle Andreas Tysland		Min	Stavanger Sku	11.0 	70.0	79.0	 27.50	
     11 	Sven Tobias Ueland		Min	Hå Ss		10.0 	65.0	74.0	 24.00	
     12 	Vegard Vaula Bråten		Min	Stavanger Sku	 9.0 	60.0	69.0	 14.50	
     13 	Magnus Magerøy			Min	Stavanger SKU	 9.0 	57.0	65.0	 12.50	
     14 	Magnus Sebastian Eide-Gundersen	Min	Stavanger Sku	 8.0 	64.0	73.0	 12.00	
    Rangering:
    
    gruppe mikroputt							kvalitetsregning
    Pl	Navn				GP	Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Kevin Kulandairaj		Mik	Stavanger Sku	18.0 	65.0	75.0	 75.00	
     2 	Daniel Kjeldsen			Mik	Stavanger Sku	16.0 	69.0	79.0	 61.00	
     3 	Sondre Tysland			Mik	Stavanger Sku	14.0 	64.0	74.0	 45.00	
     4 	Reik Kalveland			Mik	Stavanger Sku	13.0 	69.0	79.0	 40.00	
     5 	Sondre Larsen			Mik	Stavanger Sku	12.0 	71.0	81.0	 33.00	
     6 	Martin Holten Fiskaaen		Mik	Stavanger Sku	12.0 	68.0	68.0	 20.00	
     7 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	5	Stavanger Sku	12.0 	60.0	60.0	 20.00	
     8 	Teo Kalveland			Mik	Stavanger Sku	11.0 	59.0	59.0	 15.00	
     9 	Camilla Broch-Austvoll		M	Stavanger Sku	10.0 	66.0	66.0	 12.00	
    10 	Alexander Solberg		Mik	Stavanger Sku	10.0 	64.0	64.0	 10.50	
    11 	Titas Malaiska			Mik	Stavanger Sku	10.0 	58.0	58.0	 11.50	
    
    gruppe nybegynnere						kvalitetsregning
    Pl	Navn				GP	Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Lars Ribsskog			Nyb	Stavanger Sku	18.0 	69.0	80.0	 80.00	
     2 	Elias Aspøy Berge		Nyb	Stavanger Sku	16.0 	68.0	78.0	 60.00	
     3 	Thea Kvaløy Tungland		Nyb	Stavanger Sku	14.0 	72.0	82.0	 48.00	
     4 	Kristian Løland Torjusen	Nyb	Stavanger Sku	14.0 	67.0	67.0	 35.00	
     5 	Ulrikke Fossmark-Solvang	Nyb	Stavanger Sku	13.0 	67.0	77.0	 40.50	
     5 	Johanne Steinsland Mork		Nyb	Stavanger Sku	13.0 	67.0	77.0	 40.50	
     7 	Oline K Tungland		Nyb	Stavanger Sku	13.0 	57.0	66.0	 37.50	
     8 	Jørgen Idsø-Jakobsen		Nyb	Stavanger Sku	12.0 	68.0	68.0	 24.00	
     9 	Hanne Ribsskog			Nyb	Stavanger Sku	12.0 	64.0	75.0	 34.50	
    10 	Christoffer Fjellheim		Nyb	Stavanger Sku	12.0 	61.0	70.0	 31.50	
    11 	Helena Wigen			Nyb	Stavanger Sku	12.0 	58.0	67.0	 32.00	
    12 	Seline Andreassen		Nyb	Stavanger Sku	12.0 	54.0	54.0	 21.00	
    13 	Sanna Valseth			Nyb	Stavanger Sku	11.0 	65.0	76.0	 30.00	
    14 	Eskil Eriksen			Nyb	Stavanger Sku	11.0 	64.0	73.0	 26.00	
    15 	Daria Veremjova			Nyb	Smeaheia SS	11.0 	60.0	60.0	 15.50	
    16 	Vanessa Lunde			Nyb	Stavanger Sku	11.0 	58.0	58.0	 16.00	
    17 	Josephine Skogstad		Nyb	Stavanger Sku	10.0 	67.0	77.0	 23.00	
    18 	Pernille Skogstad		Nyb	Stavanger Sku	10.0 	58.0	58.0	 12.00	
    19 	Mathilde Skogstad		Nyb	Stavanger Sku	 9.0 	60.0	71.0	 17.00	
    
    
    
    Resultater fra Sommersjakktreffet BGP 2015 uke 27 på Jåtten skole 3. juli
    gruppe kadett/lilleputt:						kvalitetsregning
    Pl	Navn				GP	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Abyl Kizatbay			Kad	Stavanger Sku	18.0 	65.0	75.0	 75.00	
     2 	David Nesse			Kad	Smeaheia SS	16.0 	68.0	78.0	 60.00	
     3 	Oskar Feed Jakobsen		Lil	Hå Ss		14.0 	65.0	75.0	 41.00	
     4 	Live Jørgensen Skigelstrand	Lil	Stavanger	13.0 	67.0	73.0	 33.50	
     5 	Alisha Shehzad			Lil	Sandved Ssk	12.0 	67.0	73.0	 26.00	
     6 	Roar Sola			Kad	Hå Ss		11.0 	63.0	69.0	 22.50	
     7 	Sander Joa			Lil	Stavanger Sku	10.0 	67.0	73.0	 16.00	
     8 	Arvid Feed Jakobsen		Lil	Hå Ss		10.0 	65.0	71.0	 16.00	
     9 	Viljar A. Gjerstad		Lil	Skadberg Ss	10.0 	61.0	67.0	 17.00	
    10 	Mads Even Hobberstad		Lil	Hå Ss		 6.0 	56.0	66.0	  0.00	
     
    gruppe miniputt								kvalitetsregning
    Pl	Navn				GP	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Shazil Khan Shehzad		Min	Sandved Ssk	17.0 	67.0	73.0	 65.50	
     2 	Andreas Broch-Austvoll		Min	Stavanger Sku	16.0 	68.0	77.0	 60.00	
     3 	David Luangtep Vangen		Min	SK av 1911 U	15.0 	70.0	80.0	 55.50	
     4 	Ivan Rozhko			Min	Sandved Ssk	13.0 	65.0	74.0	 37.50	
     5 	Kevin Kulandairaj		Min	Stavanger Sku	13.0 	62.0	68.0	 32.00	
     6 	Knut Wee Tørlen			Min	Stavanger Sku	12.0 	69.0	78.0	 30.00	
     7 	Markus Alfredsen Hess		Min	Skadberg Ss	12.0 	58.0	64.0	 26.50	
     8 	Erik Aurelius Låhne		Min	Stavanger Sku	11.0 	70.0	80.0	 28.50	
     9 	Arne Gilje			Min	Stavanger Sku	10.0 	61.0	67.0	 16.00	
    10 	Julian Moland Bjørknes		Min	Skadberg Ss	10.0 	57.0	63.0	 16.50	
    11 	Johannes Pundsnes		Min	Stavanger Sku	 9.0 	63.0	69.0	 11.00	
    12 	Håvard Leret-Vatne		Min	Stavanger Sku	 6.0 	62.0	71.0	  0.00	
    
    gruppe mikroputt								kvalitetsregning
    Pl	Navn				GP	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Julian Lothe Ringen		Mik	Sevland Sku	18.0 	68.0	78.0	 78.00	
     2 	Daniel Kjeldsen			Mik	Stavanger Sku	16.0 	66.0	72.0	 54.00	
     3 	Lykke-Merlot Helliesen		Mik	Caissas ungdom	14.0 	70.0	79.0	 45.00	
     4 	Sigurd Sagland-Jensen		Mik	Smeaheia SS	14.0 	62.0	68.0	 36.00	
     5 	Seth Alexander Brz.-Grostøl	Mik	Stavanger Sku	12.0 	67.0	73.0	 25.00	
     6 	Camilla Broch-Austvoll		Mik	Stavanger Sku	12.0 	66.0	72.0	 24.00	
     7 	Nikolay Rozhko			Mik	Sandved Ssk	10.0 	69.0	78.0	 18.00	
     8 	Natalie Alfredsen Hess		Mik	Skadberg Ss	 9.0 	59.0	65.0	 10.50	
     9 	Daria Veremjova			Mik	Smeaheia SS	 9.0 	57.0	63.0	 10.50	
    10 	Kristian Kvame Lorentzen	Mik	Smeaheia SS	 6.0 	63.0	72.0	  0.00	
     
    gruppe nybegynnere								kvalitetsregning
    Pl	Navn				GP	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Johan Nicolai Brandt		Nyb	Stavanger Sku	17.0 	71.0	81.0	 73.50	
     2 	Eirik Gitlelsen			Nyb	Stavanger Sku	16.0 	68.0	80.0	 63.00	
     3 	Jørgen Idsø-Jakobsen		Nyb	Stavanger Sku	15.0 	66.0	66.0	 44.50	
     4 	Balder Grude			Nyb	Stavanger Sku	14.0 	67.0	76.0	 43.00	
     5 	Ola Fosse Mathisen		Nyb	Stavanger Sku	14.0 	57.0	57.0	 32.00	
     6 	Martin Ueland			Nyb	Stavanger Sku	13.0 	70.0	80.0	 43.50	
     7 	Adrian Hetle			Nyb	Stavanger Sku	13.0 	67.0	77.0	 39.00	
     8 	Ivroy Nimki			Nyb	Smeaheia SS	13.0 	66.0	76.0	 39.50	
     9 	Marius Halseth			Nyb	Stavanger Sku	12.0 	69.0	81.0	 38.00	
    10 	Magnus Sommerstad		Nyb	Stavanger Sku	12.0 	69.0	79.0	 39.00	
    11 	Nicolai Vedvik-Chia		Nyb	Stavanger Sku	12.0 	63.0	63.0	 21.50	
    12 	Marius Skjæveland		Nyb	Stavanger Sku	12.0 	54.0	63.0	 30.50	
    13 	Alfred Låhne			Nyb	Stavanger Sku	10.0 	66.0	76.0	 20.00	
    14 	Vanessa Lunde			Nyb	Stavanger Sku	10.0 	64.0	64.0	  9.00	
    15 	Jostein Hetlesæter		Nyb	Stavanger Sku	10.0 	61.0	71.0	 22.00	
    16 	Valentin Rumyantsev		Nyb	Stavanger Sku	10.0 	54.0	54.0	  9.00	
    17 	Vanessa Salamonsen		Nyb	Stavanger Sku	 9.0 	58.0	58.0	  6.00	
    	   
    	   

    23/6-2015 resultat fra Norway chess skuleturnering 20/6-2015
    Endelig resultatliste Norway Chess skuleturnering 20/6-20115
    Pl	Navn		Poeng	Ind.p	Innb.
     1 	Sandved		15.0 	 15.0 	
     2 	Tjensvoll	13.0 	 20.0 	
     3 	Lura		13.0 	 17.5 	
     4 	Madlavoll	13.0 	 17.0 	
     5 	Søråshøgda	12.0 	 16.5 	
     6 	Varhaug		11.0 	 16.5 	
     7 	Lassa		11.0 	 15.0 	
     8 	Eiganes		11.0 	 14.5 	
     9 	Skadberg	11.0 	 13.0 	
    10 	Hana		11.0 	 12.5 	
    11 	Vigrestad	11.0 	 12.0 	
    12 	Jåtten		10.0 	 14.5 	
    13 	Oasen Birkeli	10.0 	 11.0 	
    13 	Frøyland	10.0 	 11.0 	
    15 	Vaulen		 9.0 	 13.0 	
    16 	Sørbø		 9.0 	 12.5 	
    17 	Bærland		 9.0 	 12.0 	
    17 	Solås		 9.0 	 12.0 	
    19 	Bryne		 9.0 	 11.5 	
    20 	Mosterøy	 9.0 	 10.0 	
    21 	Dirdal		 9.0 	  9.5 	
    22 	Nylund		 9.0 	  8.5 	
    23 	Lassa 2		 7.0 	  9.5 	+
    24 	Porsholen	 7.0 	  9.5 	-
    25 	Aspervika	 7.0 	  6.0 	
    26 	Tau		 5.0 	  5.0 	
    	   
    	   

    22/6-2015 Resultat fra NM for klubblag 12-14/6-2015
    Endelig resultatliste NM for klubblag 12-14/6
    Pl	Navn			Poeng	Ind.p	Innb.	Monr-1	Monrad
     1 	OSS 1			12.0 	 20.5 		40.0	44.0
     2 	SK 1911 1		10.0 	 18.0 		39.0	45.0
     3 	Bergens 1		 9.0 	 19.0 		37.0	41.0
     4 	Stavanger 3		 9.0 	 16.5 		33.0	38.0
     5 	Stavanger 2		 9.0 	 16.0 		36.0	42.0
     6 	Vålerenga		 8.0 	 16.5 		47.0	52.0
     7 	Stavanger 1		 8.0 	 15.5 		43.0	47.0
     8 	Tromsø 2 - LP		 8.0 	 14.5 		33.0	35.0
     9 	Masfjorden		 8.0 	 14.5 		32.0	35.0
    10 	SOSS			 8.0 	 14.0 		45.0	51.0
    11 	Moss 1			 8.0 	 14.0 		36.0	38.0
    12 	Tromsø 1		 7.0 	 13.5 		36.0	40.0
    13 	Sandnes 1		 7.0 	 13.0 		38.0	44.0
    14 	Arendal			 7.0 	 11.5 		28.0	32.0
    15 	Bergens 2		 6.0 	 14.5 		31.0	35.0
    16 	Kristiansund		 6.0 	 14.0 		33.0	35.0
    17 	Sevland 2		 6.0 	 12.5 		41.0	46.0
    18 	Moss 2 - LP		 6.0 	 12.5 		39.0	42.0
    19 	Sevland 1		 6.0 	 12.5 	+	37.0	43.0
    20 	Stavanger 4- KD		 6.0 	 12.5 	+	36.0	40.0
    21 	SK 1911 2 - KAD		 6.0 	 12.5 	-	31.0	35.0
    22 	Stavanger 7 - Knights	 6.0 	 12.0 		35.0	40.0
    23 	Stavanger 8 - KAD	 6.0 	 11.0 		34.0	38.0
    24 	Sandnes Lilleputt - LP	 6.0 	 10.5 		31.0	35.0
    25 	OSS 3 - KAD		 6.0 	 10.5 		27.0	29.0
    26 	Sevland 4 - KAD		 5.0 	 10.5 		24.0	26.0
    27 	Sandnes 2		 5.0 	 10.0 		32.0	34.0
    28 	Sevland 3		 5.0 	 10.0 		29.0	32.0
    29 	Søråshøgda - LP		 5.0 	 10.0 		29.0	31.0
    30 	Bergens 3 - KAD		 4.0 	 11.5 		31.0	33.0
    31 	OSS 2 - LP		 4.0 	 10.5 		29.0	33.0
    32 	Drammens - Tigers	 4.0 	 10.0 		31.0	33.0
    33 	Kirkegata		 4.0 	  9.5 	+	32.0	35.0
    34 	Stavanger 6 - KAD	 4.0 	  9.5 	-	23.0	25.0
    35 	Sandnes 3		 4.0 	  7.0 		28.0	31.0
    36 	Stavanger 10 - Hinna LP	 3.0 	  8.0 		24.0	26.0
    37 	Stavanger 5 - Torleiv A	 3.0 	  6.5 		20.0	22.0
    38 	Sevland 5	 	 2.0 	  6.0 		24.0	26.0
    39 	Stavanger 11 - Fjottene	 2.0 	  5.0 		25.0	27.0
    40 	Stavanger 9 - Jåttene 	 2.0 	  4.0 		22.0	24.0
    	   
    	   

    11/5-2015 Resultat fra Jæren Mai-sjakk 9/5
    Jæren Maisjakk 2015 resultatliste
    Endelig resultatliste nybegynnere	 			kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Andre' Gjestemoen-von Hirsch	Skadberg SS	18.0 	73.0	83.0	 83.00	 0000 ( +0)
     2 	Sondre Tysland			Stavanger Sku	16.0 	66.0	74.0	 56.00	 0000 ( +0)
     3 	Leif Sverre Gimre Håland	Hå skulesjakk	15.0 	69.0	80.0	 56.50	 0000 ( +0)
     4 	Noa Brakestad			Smeaheia SS	14.0 	72.0	72.0	 38.00	 0000 ( +0)
     5 	Sondre Nesvik Løvaas		Randaberg	14.0 	68.0	78.0	 46.00	 0000 ( +0)
     6 	Nikolay Rozhko			Smeahei SS	14.0 	67.0	77.0	 44.00	 0000 ( +0)
     7 	Alla Rodina			Smeaheia SS	13.0 	60.0	60.0	 29.00	 0000 ( +0)
     8 	Anna Viktoria Orstad		Jæren SSK	13.0 	57.0	65.0	 34.50	 0000 ( +0)
     9 	Camilla Broch-Austvoll		Stavanger Sku	12.0 	66.0	76.0	 34.00	 0000 ( +0)
    10 	Jone Mæstad			Smeaheia SS	12.0 	64.0	74.0	 31.00	 0000 ( +0)
    11 	Rune Mæstad			Smeaheia SS	12.0 	62.0	70.0	 29.00	 0000 ( +0)
    12 	Ivroy Nimki			Smeaheia SS	12.0 	60.0	70.0	 33.50	 0000 ( +0)
    13 	Roman Nod			Smeaheia SS	12.0 	58.0	66.0	 29.00	 0000 ( +0)
    14 	Adam Prama Rismanto		Skadberg SS	11.0 	67.0	78.0	 30.50	 0000 ( +0)
    15 	Katrine Synnøve Logstein	Smeaheia SS	11.0 	59.0	59.0	 16.00	 0000 ( +0)
    16 	Anastasia de klerk		Smeaheia SS	11.0 	58.0	58.0	 16.50	 0000 ( +0)
    17 	Aleksander Nesvik Løvaas	Randaberg	10.0 	69.0	77.0	 21.00	 0000 ( +0)
    18 	Fedor Rudshin			Smeaheia SS	10.0 	66.0	76.0	 22.00	 0000 ( +0)
    19 	Dana Mickevicus			Smeaheia SS	10.0 	60.0	70.0	 22.50	 0000 ( +0)
    20 	Mikolaj Wojewoda		Jæren SSK	10.0 	55.0	55.0	 11.00	 0000 ( +0)
    21 	Daria Veremjova			Smeaheia SS	 8.0 	63.0	63.0	  0.00	 0000 ( +0)
    
    
    Endelig resultatliste gruppe mikroputt (2006--)
     Pl	Navn				Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Sverre Lye			Smeaheia SS	17,0 	68,0	78,0	 71,50	 0000 ( +0)
     2 	Endre Hegre			Jæren SSK	16,0 	69,0	82,0	 65,00	 0000 ( +0)
     3 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku	14,0 	70,0	80,0	 49,00	 0000 ( +0)
     4 	Anders Jess Linjord		Stavanger Sku	14,0 	66,0	79,0	 53,00	 0000 ( +0)
     5 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	13,0 	71,0	81,0	 42,50	 0000 ( +0)
     6 	Martin Jon Grude		Smeaheia SS	13,0 	68,0	78,0	 40,50	 0000 ( +0)
     7 	David Bakketun			Stavanger Sku	13,0 	67,0	79,0	 42,50	 0000 ( +0)
     7 	Sigurd Sagland-Jensen		Smeaheia SS	13,0 	67,0	79,0	 42,50	 0000 ( +0)
     9 	William Lunde Helbak		Stavanger Sku	13,0 	67,0	77,0	 40,50	 0000 ( +0)
    10 	Christopher Breiland		Jæren SSK	13,0 	63,0	73,0	 38,50	 0000 ( +0)
    11 	Balder Salte			Klubbløs	13,0 	60,0	69,0	 35,50	 0000 ( +0)
    12 	Sondre Larsen			Stavanger Sku	12,0 	66,0	68,0	 25,00	 0000 ( +0)
    13 	Reik Kalveland			Stavanger Sku	12,0 	60,0	70,0	 31,00	 0000 ( +0)
    14 	Peywen Abdelkader		Smeaheia SS	12,0 	56,0	58,0	 21,00	 0000 ( +0)
    15 	Maren Nærheim			Smeaheia SS	11,0 	57,0	66,0	 26,50	 0000 ( +0)
    16 	Sondre Lillo			Skadberg SSK	10,0 	67,0	77,0	 20,00	 0000 ( +0)
    17 	Teo Kalveland			Stavanger Sku	10,0 	59,0	69,0	 21,00	 0000 ( +0)
    18 	Henrik Svela			Smeaheia SS	10,0 	58,0	58,0	 10,00	 0000 ( +0)
    19 	Titas Malaiska			Stavanger Sku	10,0 	57,0	57,0	  9,00	 0000 ( +0)
    20 	Oskaras Titlius			Jæren SSK	10,0 	55,0	55,0	  9,00	 0000 ( +0)
    21 	Maia Olsen			Skadberg SSK	 9,0 	56,0	56,0	  5,50	 0000 ( +0)
    22 	Mikal Olsen					 2,0 	24,0	24,0	  0,00	 0000 ( +0)
    
    
    Endelig resultatliste gruppe miniputt (2004-2005) 		kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monrad-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Shazil Khan Shehzad		Sandved Ssk	17,0 	72,0	84,0	 75,50	 1264 (+1264)
     2 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger Sku	17,0 	68,0	73,0	 64,50	 1248 ( +0)
     3 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger Sku	16,0 	68,0	77,0	 60,00	 1018 ( +0)
     4 	Ivan Rozhko			Sandved Ssk	15,0 	63,0	74,0	 52,50	 0795 (+795)
     5 	Lars Bakketun			Stavanger Sku	14,0 	72,0	84,0	 50,00	 1007 (+1007)
     6 	Knut Wee Tørlen			Stavanger Sku	14,0 	62,0	72,0	 46,00	 0833 (+833)
     7 	Snorre Kristiansen		Stavanger Sku	14,0 	58,0	68,0	 42,00	 0741 (+741)
     8 	Lasse Abeland Myrheim		Smeaheia SS	13,0 	73,0	83,0	 42,50	 0887 (+887)
     9 	Johannes Strømberg		Kristiansand Sku13,0 	67,0	77,0	 42,50	 0738 (+738)
    10 	Vetle Andresen			SjakkMatt United13,0 	58,0	66,0	 37,00	 0588 (+588)
    11 	Andreas Nicolai Persson		Skadberg SSK	12,0 	70,0	78,0	 32,00	 0733 (+733)
    12 	Daniel Fossan			Stavanger Sku	12,0 	69,0	79,0	 35,00	 0776 ( +0)
    13 	Håkon Støren			Stavanger Sku	12,0 	68,0	78,0	 36,00	 0710 (+710)
    14 	Oliver Håland			Stavanger Sku	12,0 	67,0	77,0	 34,00	 0765 (+765)
    15 	Fredrik N. Sørensen		Stavanger Sku	12,0 	63,0	72,0	 32,00	 0654 (+654)
    16 	Vetle Andreas Tysland		Stavanger Sku	12,0 	61,0	70,0	 29,00	 0592 (+592)
    17 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku	12,0 	59,0	68,0	 31,00	 0582 ( +0)
    18 	Vetle Støren			Stavanger Sku	12,0 	59,0	64,0	 26,00	 0676 (+676)
    19 	Lars Idsøe Refvem		Stavanger Sku	12,0 	58,0	67,0	 28,00	 0531 (+531)
    20 	Arne Gilje			Stavanger Sku	11,0 	67,0	77,0	 29,50	 0620 ( +0)
    21 	Magnus Nerland			Stavanger Sku	11,0 	53,0	61,0	 22,50	 0366 (+366)
    22 	Nikolai Kraft-Kavli		Stavanger Sku	10,0 	63,0	75,0	 24,00	 0577 (+577)
    23 	Sigurd Lye			Smeaheia SS	10,0 	61,0	70,0	 20,00	 0403 (-31)
    24 	Gustav Hestholm	Min		Stavanger Sku	10,0 	61,0	61,0	 10,00	 0380 (+380)
    25 	Andreas Strømberg		Kristiansand Sku10,0 	56,0	65,0	 21,00	 0381 (+381)
    26 	Håvard Leret-Vatne		Stavanger Sku	10,0 	56,0	56,0	  9,00	 0260 ( +0)
    27 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku	 9,0 	63,0	73,0	 16,00	 0360 (+360)
    28 	Julian Moland Bjørknes		Skadberg SSK	 9,0 	55,0	63,0	 13,50	 0242 (+242)
    29 	Anna Maria Rudshina		Smeaheia SS	 8,0 	50,0	50,0	  0,00	 0083 (+83)
    30 	Benjamin Anda			Smeaheia SS	 5,0 	37,0	37,0	  8,00	 0485 (+485)
    
    Endelig resultatliste gruppe Lilleputt (2002-2003) 		kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Sofie Løfaldli			Stavanger Sku	15.0 	71.0	83.0	 60.50	 0932 ( +0)
     2 	Dmitry Rudshin			Smeaheia SS	15.0 	70.0	80.0	 57.50	 0900 ( +0)
     3 	Alisha Shehzad			Sandved Ssk	15.0 	67.0	77.0	 55.50	 0893 ( +0)
     4 	Sander Joa			Stavanger Sku	15.0 	66.0	76.0	 56.50	 0761 ( +0)
     5 	Oskar Feed Jakobsen		Hå Ss		14.0 	69.0	75.0	 45.00	 0835 (+835)
     6 	Ulrik Auklend			Stavanger Sku	14.0 	66.0	76.0	 46.00	 0764 ( +0)
     7 	Kevin Christensen Ersdal	Sandved Ssk	12.0 	67.0	79.0	 36.00	 0727 (+727)
     8 	Ruben Walvick			Kristiansand Sku12.0 	66.0	74.0	 32.00	 0561 (+561)
     9 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku	12.0 	65.0	75.0	 34.00	 0640 ( +0)
    10 	Ola Bergsvik			Stavanger Sku	12.0 	63.0	71.0	 30.00	 0508 (+508)
    11 	Mathias Sandve Vereide		Jæren SSK	12.0 	61.0	71.0	 30.00	 0461 (+461)
    12 	Benjamin Helbak Lunde		Stavanger Sku	12.0 	61.0	69.0	 33.00	 0425 (+425)
    13 	Sverre Hestholm			Stavanger Sku	12.0 	61.0	67.0	 28.00	 0514 (+514)
    14 	Isak Michal Røyland		Smeaheia SS	10.0 	63.0	69.0	 16.00	 0279 (+279)
    15 	Arvid Feed Jakobsen		Hå Ss		10.0 	62.0	68.0	 14.00	 0307 (+307)
    16 	Magnar Torp Nielsen		SjakkMatt United10.0 	54.0	60.0	 14.00	 0018 (+18)
    17 	Eirik Riveland			Jæren SSK	 8.0 	56.0	62.0	  6.00	 -0037 ( -0)
    18 	Runar Taksdal			Jæren SSK	 6.0 	56.0	64.0	  0.00	 -0010 ( -0)
    
    Endelig resultatliste gruppe Kadett (1999-2001) 		kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Abyl Kizatbay			Stavanger Sku	18.0 	66.0	77.0	 77.00	 1594 ( +0)
     2 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger Sku	15.0 	67.0	75.0	 50.50	 1383 ( +0)
     3 	Aleksander Flæsen		Stavanger Sku	14.0 	66.0	72.0	 42.00	 1230 ( +0)
     4 	Håkon Abeland Myrheim		Smeaheia SS	13.0 	70.0	78.0	 38.50	 1257 ( +0)
     5 	Daniel Steen			Stavanger Sku	12.0 	69.0	80.0	 35.00	 1189 (+1189)
     6 	David Nesse			Smeaheia SS	12.0 	68.0	74.0	 29.00	 1152 ( +0)
     7 	David Jess Linjord		Stavanger Sku	12.0 	65.0	71.0	 31.00	 1116 ( +0)
     8 	Eirik Løvik			Stavanger Sku	12.0 	57.0	63.0	 26.00	 1075 (+1075)
     9 	Vebjørn Mysen			Stavanger Sku	11.0 	65.0	73.0	 25.50	 1090 (+1090)
    10 	Joakim Neresen			Smeaheia SS	11.0 	58.0	64.0	 19.50	 1016 (+1016)
    11 	Øyvind Hjørnevik		Sandved Ssk	 8.0 	62.0	68.0	  6.00	 0765 ( +0)
    12 	Jonas Malmin			Jæren SSK	 6.0 	61.0	69.0	  0.00	 0697 (+697)
    
    	   
    	   

    26/4-2015 Resultater fra NM i sjakk for skolelag 17-19/4-2015
    Endelig resultatliste ungdomsskoler            kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Poeng	Ind.p	Berger
     1 	Nordberg 1		12.0 	 21.5 	 30.00
     2 	Kannik Ungdomsskole 1	10.0 	 18.0 	 20.00
     3 	Kristianslyst		 5.0 	 12.5 	  8.50
     3 	Nordberg 2		 5.0 	 12.5 	  8.50
     5 	Hokksund		 4.0 	 11.0 	 10.00
     6 	Tranby	 		 4.0 	  9.5 	  6.00
     7 	Grevlingen 1		 2.0 	  9.5 	  4.0
     
     
    Endelig resultatliste barneskoler       kalitetsberegning
    Pl	Navn			Poeng	Ind.p	Monr-2	Monr-1	Monrad	Berger
     1 	Korsvoll 1		13.0 	 21.5 	50.0	58.0	65.0	 58.50
     2 	Lassa Tigers		13.0 	 21.5 	48.0	54.0	58.0	 51.50
     3 	Søråshøgda Hvit		10.0 	 18.0 	50.0	57.0	62.0	 36.00
     4 	Lura	 		10.0 	 17.0 	46.0	53.0	59.0	 37.00
     5 	Sandved	 		 9.0 	 17.0 	49.0	55.0	60.0	 34.50
     6 	Lassa Vikings (Mix)	 9.0 	 16.0 	36.0	39.0	40.0	 24.50
     7 	Søråshøgda Svart	 9.0 	 14.5 	44.0	50.0	54.0	 28.50
     8 	Nøkkeland		 8.0 	 18.5 	54.0	62.0	70.0	 34.00
     9 	Rotnes	 		 8.0 	 17.5 	42.0	49.0	55.0	 27.00
    10 	Lilleaker	 	 8.0 	 14.5 	47.0	53.0	58.0	 27.00
    11 	Høyenhall	 	 8.0 	 14.5 	46.0	52.0	56.0	 25.00
    12 	Nøklevann		 8.0 	 13.5 	38.0	43.0	44.0	 18.00
    13 	Korsvoll 2 S	 	 8.0 	 12.5 	34.0	39.0	43.0	 20.00
    14 	Lambertseter		 7.0 	 16.0 	42.0	46.0	49.0	 15.50
    15 	Kringsjå		 7.0 	 16.0 	41.0	46.0	51.0	 19.50
    16 	Bekkelaget		 7.0 	 13.5 	39.0	45.0	50.0	 22.00
    17 	Lassa Lions S		 7.0 	 13.0 	40.0	46.0	51.0	 23.50
    18 	Munkerud S		 6.0 	 14.0 	43.0	48.0	53.0	 17.00
    19 	Nordbygda		 6.0 	 12.0 	25.0	28.0	29.0	  8.00
    20 	Skadberg Hurricanes	 6.0 	 11.5 	36.0	41.0	46.0	 16.00
    21 	Hennummarka 1		 6.0 	 10.5 	39.0	44.0	48.0	 15.00
    22 	Jong			 5.0 	 14.0 	34.0	38.0	42.0	 11.00
    23 	Kjelsås S		 5.0 	 12.5 	37.0	42.0	46.0	 14.50
    24 	Søråshøgda Mini S	 5.0 	 12.5 	36.0	42.0	45.0	 12.00
    25 	Lassa Stars S		 5.0 	 12.5 	32.0	35.0	36.0	  6.50
    26 	Hennummarka 2		 5.0 	 11.0 	31.0	34.0	35.0	  8.50
    27 	Frydenlund		 4.0 	 10.0 	34.0	39.0	40.0	  6.50
    28 	Hallermoen		 4.0 	  8.5 	39.0	42.0	43.0	  5.50
    29 	Greveløkka S		 3.0 	  7.5 	32.0	37.0	41.0	  7.00
    30 	Moss Mix		 1.0 	  8.5 	33.0	37.0	41.0	  4.50
    	   
    	   

    13/4-2015 Resultat fra Kristiansand BGP vår 2015 12/4-2015
    Resultat Kristiansand BGP vår 2015 12/4
    Gruppe mini og mikroputt
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl  Kl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 MIN Johannes Strømberg	Kristiansand Sku	17.0 	65.0	75.0	 67.50	 1205 (+1205)
     2 MIN John Oommen		Kristiansand Sku	15.0 	73.0	85.0	 61.50	 1135 (+1135)
     3 MIN Albin Skårdal		Kristiansand Sku	15.0 	71.0	79.0	 55.50	 1067 (+1067)
     4 MIN Lasse Wikanes Bjelland	Kristiansand Sku	14.0 	68.0	78.0	 48.00	 0933 (+933)
     1 MIK Vidar Jr Bjørnås		Arendal		  	14.0 	64.0	74.0	 48.00	 0835 ( +0)
     5 MIN Trym Evensen		Kragerø SKU		14.0 	61.0	61.0	 32.00	 0782 (+782)
     6 MIN Maksym Fabulyak		Kristiansand Sku	13.0 	67.0	75.0	 35.50	 0827 (+827)
     7 MIN Tygo Prinsen		Kragerø SKU		12.0 	68.0	78.0	 34.00	 0839 (+839)
     8 MIN Andreas Strømberg	Kristiansand Sku	12.0 	65.0	73.0	 28.00	 0685 (+685)
     9 MIN Martin Bildøen Fjellstad	Kristiansand Sku	12.0 	58.0	58.0	 20.00	 0546 ( -2)
     2 MIK Olav Trannum		Kristiansand Sku	10.0 	65.0	73.0	 18.00	 0572 (+572)
    10 MIN Mantas Petruokas		Kragerø SKU		10.0 	64.0	64.0	 12.00	 0538 (+538)
    11 MIN Alexander Filinas	Kristiansand Sku	10.0 	62.0	62.0	 10.00	 0461 (+461)
    12 MIN Sondre Elias Noddeland	Krisitansand Sku	10.0 	57.0	57.0	  8.00	 0369 (+369)
     3 MIK Leif Birger Olsen	Kristiansand Sku	 8.0 	60.0	60.0	  0.00	 0304 (+304)
    
    Gruppe ungdom, kadett og lilleputt
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl  Kl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 KAD Jackie Yao Yun Zhang	Kristiansand Sku	16.0 	70.0	78.0	 62.50	 0932 ( +0)
     1 LIL David Yao Bin Zhang	Kristiansand Sku	16.0 	68.0	78.0	 63.50	 0949 ( +0)
     2 LIL Oskar Feed Jakobsen	Hå Ss		  	15.0 	72.0	82.0	 58.00	 0900 (+900)
     3 LIL Marius Karlsson		Kristiansand Sku	14.0 	68.0	80.0	 51.00	 0894 (+894)
     2 KAD Tor Harald Aa Olsen	Kragerø		  	14.0 	65.0	73.0	 42.00	 0798 ( +0)
     4 LIL Malgosia Kopaczek-StyczenKragerø		  	14.0 	63.0	73.0	 46.00	 0735 ( +0)
     3 KAD Einar Clausen Frøvik	Kragerø		  	13.0 	72.0	84.0	 46.00	 0753 ( +0)
     4 KAD Simon T Johannessen	Kragerø		  	12.0 	67.0	77.0	 34.00	 0691 ( +0)
     5 LIL Sindre Fossum		Arendal		  	12.0 	64.0	72.0	 30.00	 0526 (+526)
     6 LIL Peter Naper Schjølberg	Kragerø		  	12.0 	62.0	68.0	 26.00	 0391 (+391)
     5 KAD David Frøytland		Kristiansand Sku	12.0 	61.0	67.0	 26.00	 0538 (+538)
     6 KAD Sebastian Johansson	Kristiansand Sku	12.0 	60.0	70.0	 34.00	 0475 (+475)
     7 LIL Georg Risøy		Kristiansand Sku	12.0 	58.0	64.0	 30.00	 0366 (+366)
     8 LIL Ruben Walvick		Kristiansand Sku	12.0 	54.0	60.0	 26.00	 0159 (+159)
     9 LIL Arvid Feed Jakobsen	Hå Ss		  	12.0 	53.0	59.0	 22.00	 0228 (+228)
    10 LIL Odin Hedman		Kristiansand Sku	10.0 	68.0	80.0	 24.00	 0426 (+426)
    11 LIL Henning Waage		Kristiansand Sku	10.0 	65.0	73.0	 20.00	 0434 ( +0)
     7 KAD August Broch		Kristiansand Sku	 8.0 	62.0	70.0	  8.00	 0113 (+113)
    12 LIL Fredrik Espeland		Kristiansand Sku	 8.0 	58.0	64.0	  6.00	 -0047 ( -0)
    13 LIL Theodor Flåten		Kristiansand Sku	 6.0 	60.0	68.0	  0.00	 -0064 ( -0)
    	   
    	   

    22/3-2015 Resultat fra åpent Stavangermesterskap i hurtigsjakk NGP 2015 22/3
    Endelig resultatliste  gruppe A				Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	IM Vadims Daskevics	Stavanger	5,0 	20,5	23,5	 18,75	 2452 (+3,80)
     2 	IM Erik Fossan		Stavanger	5,0 	19,5	22,0	 17,75	 2420 (+11,20)
     3 	Nicolas Varley		Stavanger	4,5 	18,5	21,0	 13,50	 2318 (+63,60)
     4 	WGM Carla H. Serrano			4,0 	16,5	17,5	  9,00	 2197 (+6,60)
     5 	FM Petter Fossan	Stavanger	3,5 	20,5	21,5	 10,00	 2204 (-11,20)
     6 	Thomas Thomassen	Stavanger	3,5 	19,0	21,0	  9,75	 2170 (+22,80)
     7 	Alseit Kizatbay		Stavanger	3,5 	14,0	15,0	  7,75	 2042 (+29,80)
     8 	Jan Vidar Vestly	Sandnes		3,0 	18,0	19,0	  6,00	 2082 (-4,80)
     9 	Ilia Kakushadze		Sandnes		3,0 	16,5	17,5	  4,50	 1972 (-12,20)
    10 	Knut J Hjørnevik	Sandnes		2,5 	18,5	20,5	  6,75	 1971 (-3,60)
    11 	Per Blikra		Stavanger	2,5 	16,0	17,0	  4,75	 1890 (-0,80)
    12 	Lars Bråstein		Sandnes		2,5 	14,0	15,0	  4,75	 1873 (-9,80)
    13 	Andreas Fossan		Stavanger	2,5 	12,0	13,0	  3,75	 1863 (-2,80)
    14 	Oddmund Sande		Stavanger	2,0 	15,0	16,0	  3,50	 1833 (-10,80)
    15 	Øystein Knutsen		Stavanger	1,0 	14,5	17,0	  2,50	 1672 (-46,40)
    16 	Abyl Kizatbay		Stavanger	1,0 	14,0	14,0	  0,00	 1282 (-28,00)
    17 	Terje Melkeråen		Randaberg	1,0 	 3,5	 3,5	  0,00	 1600 (-1,60)
    
    
    Endelig resultatliste gruppe B 				Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger	5,0 	18,5	21,5	 17,25	 1950 (+22,40)
     2 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger	4,5 	19,0	20,5	 14,25	 1801 (+1,00)
     3 	Aleksander Fossan	Stavanger	4,0 	19,5	22,5	 14,25	 1743 (-2,80)
     4 	Benjamin Fossan		Stavanger	3,5 	20,0	22,0	 11,25	 1821 (+16,00)
     5 	David Imhof		Egersund	3,5 	17,5	19,5	 9,75	 1602 (-15,60)
     6 	Stian Auklend		Stavanger	3,5 	17,0	18,0	 7,75	 1666 (-22,40)
     7 	Aleksander Flæsen	Stavanger	3,0 	19,0	20,0	 7,00	 1615 (+8,80)
     8 	Kasher Shehzad		Sandnes		3,0 	15,5	17,0	 6,50	 1578 (-4,00)
     9 	Sverre Skjølingstad	Stavanger	3,0 	15,5	16,5	 6,00	 0989 (-17,00)
    10 	Clement Endresen	Randaberg	3,0 	13,0	14,0	 5,00	 1471 (-20,00)
    11 	Håkon Abeland Myrheim	Sandnes		2,0 	14,5	16,0	 3,00	 1420 (-2,00)
    12 	Gunnar Tungland		Stavanger	1,5 	14,0	15,0	 1,75	 0998 (-21,60)
    13 	Geir Ottoy		Stavanger	1,5 	13,0	14,0	 1,75	 0000 (+20,00)
    14 	Eirik Thorbjornsen	Stavanger	1,0 	14,0	15,5	 3,00	 0000 (+0,00)
    
    
    Endelig resultatliste gruppe C  				Kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Julian Munk			Stavanger	6,0 	20,0	22,0	 22,00	 2075 (+16,00)
     2 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger	5,0 	19,5	22,5	 16,50	 0935 (-12,00)
     3 	Mats Nærheim			Sandnes		4,5 	21,5	24,5	 16,25	 1570 (+44,00)
     4 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger	4,5 	21,5	22,5	 14,25	 1372 (-6,40)
     5 	Alisha Shehzad			Sandnes		4,5 	19,5	21,5	 14,25	 0000 (+20,00)
     6 	David Jess Linjord		Stavanger	4,5 	19,0	21,0	 15,25	 0000 (+0,00)
     7 	Ola Kvaløy			Stavanger	4,5 	18,5	21,5	 16,25	 0000 (+0,00)
     8 	Bjarte Bakketun			Direkte		4,5 	16,5	18,5	 12,75	 0000 (+0,00)
     9 	Shazil Shehzad			Sandnes		4,5 	16,5	17,5	 12,75	 0000 (+0,00)
    10 	Victor Berge Johansen		Stavanger	4,5 	16,5	17,5	 11,25	 0000 (+0,00)
    11 	Sofie Lofaldli			Stavanger Sku	4,0 	19,5	22,5	 13,50	 0567 (-8,20)
    12 	Arun Vijay Cithu		Stavanger	4,0 	19,5	21,0	 10,50	 0000 (+0,00)
    13 	Dmitry Rudshin			Smeahea		4,0 	18,0	19,0	 10,00	 0000 (+0,00)
    14 	Daniel Steen			Stavanger Sku	4,0 	16,5	19,5	 13,00	 0000 (+0,00)
    15 	Sergey Eliseev			Stavanger	4,0 	15,5	17,5	 11,50	 0000 (+0,00)
    16 	Stian Hjorteland		Sevland		4,0 	15,5	17,5	 10,25	 0000 (+0,00)
    17 	David Nesse			Sandnes		4,0 	15,5	17,0	  9,00	 0567 (-31,60)
    18 	Oskar Feed Jakobsen		Sandnes		3,5 	20,5	23,5	 12,25	 1434 (-1,60)
    19 	Øyvind Hjørnevik		Sandnes		3,5 	20,0	22,5	 11,25	 0000 (+20,00)
    20 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger	3,5 	19,5	22,0	 11,50	 0000 (+0,00)
    21 	Erik Aurelius Låhne		Stavanger	3,5 	19,5	21,5	 11,25	 0000 (+0,00)
    22 	Torgeir Bjelland		Stavanger	3,5 	19,0	21,0	 10,25	 0000 (+20,00)
    23 	Snorre Kristiansen		Stavanger Sku	3,5 	16,0	17,0	  7,00	 0000 (+0,00)
    24 	Kirill Shchipanov		Sandnes		3,5 	14,0	16,0	  8,50	 0000 (+0,00)
    25 	Ulrik Auklend			Stavanger	3,0 	21,5	23,5	 10,50	 0000 (+0,00)
    26 	Daniel Fossan			Stavanger	3,0 	19,5	21,5	  8,50	 1376 (-20,40)
    27 	Pavan Ravi Dev			Stavanger	3,0 	18,5	20,5	  8,00	 0000 (+0,00)
    28 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger	3,0 	18,0	20,0	  8,00	 0000 (+0,00)
    29 	Teodor Kristoffersen		Stavanger	3,0 	17,5	19,5	  6,00	 0000 (+0,00)
    30 	Jean-Paul Guise					3,0 	17,0	19,0	  7,50	 0000 (+0,00)
    31 	Andreas Becht			Sandnes		3,0 	17,0	19,0	  7,00	 0000 (+0,00)
    32 	Magnus Falck			Stavanger	3,0 	17,0	18,5	  8,00	 0000 (+0,00)
    33 	Mikkel Andersen					3,0 	17,0	18,5	  7,00	 0000 (+0,00)
    34 	Benjamin Anda			Sandnes		3,0 	16,5	18,5	  7,50	 0000 (+0,00)
    35 	Jan Olav Fåland			Stavanger	3,0 	14,0	16,0	  6,00	 0000 (+0,00)
    35 	Sander Joa			Stavanger	3,0 	14,0	16,0	  6,00	 0000 (+0,00)
    37 	Ivan Rozhko			Sandved Ssk	3,0 	12,5	14,0	  6,00	 0000 (+0,00)
    38 	Markus Åsland			Stavanger	3,0 	12,0	13,0	  4,00	 0000 (+0,00)
    39 	Sebastian Martinez Stenbakken	Stavanger Sku	2,5 	16,5	17,5	  5,25	 0000 (+0,00)
    40 	Lars Bakketun			Stavanger	2,5 	16,5	16,5	  3,25	 0000 (+0,00)
    41 	Odd Rune Hansen			Sandnes		2,5 	14,0	15,5	  4,50	 0000 (+0,00)
    42 	Erling Bjelland			Stavanger	2,0 	20,0	22,0	  5,00	 0000 (+0,00)
    43 	Gustav Hestholm			Stavanger Sku	2,0 	16,5	17,5	  4,50	 0000 (+0,00)
    44 	Trisha Ravi Dev			Stavanger Sku	2,0 	16,5	16,5	  1,00	 0000 (+0,00)
    45 	Ola Bergsvik			Stavanger SKU	2,0 	16,0	16,0	  4,00	 0000 (+0,00)
    46 	Sverre Hestholm			Stavanger Sku	2,0 	15,5	15,5	  2,25	 0000 (+0,00)
    47 	Arjun Vijay Cithu		Stavanger	2,0 	15,0	15,0	  4,00	 0000 (+0,00)
    48 	Freddy Hestholm			Stavanger	2,0 	14,5	15,5	  3,00	 0000 (+0,00)
    49 	Trym Prestholm					2,0 	14,0	15,5	  5,75	 0000 (+0,00)
    50 	Marius Jakobsen					2,0 	14,0	15,0	  2,50	 0000 (+0,00)
    51 	Anders Jess Linjord		Stavanger Sku	2,0 	13,0	14,0	  2,00	 0000 (+0,00)
    52 	Nils Alexander Hoem Hegre			2,0 	12,5	13,5	  4,25	 0000 (+0,00)
    53 	Johannes Pundsnes		Stavanger Sku	2,0 	11,0	11,0	  2,00	 0000 (+0,00)
    54 	Isak B. Johansen		Stavanger Sku	2,0 	 9,5	10,5	  2,00	 0000 (+0,00)
    55 	Elias V. Kristiansen		Sandnes		2,0 	 9,5	 9,5	  1,00	 0000 (+0,00)
    56 	Nikolai Børresen		Stavanger	1,5 	13,5	15,5	  3,00	 0000 (+0,00)
    57 	Terje Jensen Berg				1,5 	13,0	14,0	  2,00	 0000 (+0,00)
    58 	Sylve Herland			  		1,0 	16,0	16,0	  0,00	 0000 (+0,00)
    59 	David Bakketun			Stavanger	1,0 	13,5	15,5	  2,00	 0000 (+0,00)
    60 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku	1,0 	12,5	14,0	  1,50	 0000 (+0,00)
    61 	Jens Kristoffersen		Stavanger	1,0 	11,5	13,0	  2,00	 0000 (+0,00)
    62 	Knut Wee Tørlen			Stavanger	0,0 	 9,5	 9,5	  0,00	 0000 (+0,00)
    	   
    	   

    22/3-2015 Resultat fra KM i sjakk for skolelag 21/3
    Endelig resultatliste barneskoler
    Pl	Navn				Poeng	Ind.p	Innb.
     1 	Lassa Tigers			  11.0 	 21.5 	
     2 	Lura				  10.0 	 19.0 	
     3 	Tjensvoll			  10.0 	 18.5 	
     4 	Sandved_mix			   9.0 	 17.0 	
     4 	Jåtten Oilers			   9.0 	 17.0 	
     6 	Vaulen				   9.0 	 16.5 	
     7 	Madlavoll			   9.0 	 15.0 	
     8 	BISS Bears			   8.0 	 16.0 	
     9 	Godeset mix			   8.0 	 14.0 	
    10 	Frøyland			   7.0 	 14.0 	
    11 	Lassa Vikings			   7.0 	 13.5 	
    11 	Lassa Lions			   7.0 	 13.5 	
    13 	Skadberg Hurricanes		   7.0 	 13.0 	+
    13 	Bryne_2				   7.0 	 13.0 	
    13 	Solås				   7.0 	 13.0 	+
    16 	Hana_1				   7.0 	 13.0 	-
    17 	Bryne_1				   7.0 	 12.5 	+
    18 	Eiganes_1			   7.0 	 12.5 	-
    19 	Varhaug_1			   7.0 	 12.0 	
    20 	Sørbø_2				   6.0 	 12.5 	
    20 	Hana_2				   6.0 	 12.5 	
    20 	Soma-Stangeland			   6.0 	 12.5 	
    23 	Varhaug_2			   6.0 	 11.5 	
    24 	Lassa Stars			   6.0 	 11.0 	
    24 	Tjensvoll ung			   6.0 	 11.0 	
    24 	Kopervik Young Guns		   6.0 	 11.0 	
    27 	Vigrestad			   6.0 	 10.0 	
    28 	Lassa Sjakk Mix			   5.0 	 12.0 	
    29 	Porsholen			   5.0 	 11.5 	
    29 	Harestad			   5.0 	 11.5 	
    31 	Vigre				   5.0 	 10.0 	
    32 	Dirdal				   5.0 	 8.5 	
    33 	Klepp				   4.0 	 10.5 	
    34 	Lunde Løper-MIX			   4.0 	 10.0 	
    35 	Nylund				   4.0 	 9.5 	
    36 	Ålgård_6a			   4.0 	 9.0 	
    37 	Aspervika_1			   4.0 	 8.0 	
    38 	Lunde Springer-MIX		   4.0 	 7.5 	
    39 	Aspervika_2			   4.0 	 7.0 	
    40 	Engelsvoll			   3.0 	 7.5 	+
    41 	Skadberg Lightning		   3.0 	 7.5 	-
    42 	Sjakk Attack			   2.0 	 10.5 	
    43 	BISS Eagles			   2.0 	 8.0 	
    44 	Sørbø_1				   0.0 	 3.0 	
     
    Endelig resultatliste ungdomsskoler og videregående skoler 
    Poeng	Ind.p	Berger
    Pl	Navn			Kl	Poeng	Ind.p	Berger	
     1 	Kannik_ungdomsskole	Ung	12.0 	 23.0 	 30.00
     1 	St. Olav		Vid	 9.0 	 19.5 	 17.00
     2 	Kristianslyst		Ung	 8.0 	 17.0 	 14.50
     3 	Kannik_mix		Ung	 6.0 	 13.5 	 9.00
     4 	Varhaug_U		Ung	 4.0 	 9.5 	 4.50
     5 	Lurahammeren		Ung	 3.0 	 9.5 	 2.00
     6 	lolsjakk (Austbø)	Ung	 0.0 	 2.5 	 0.00
    	   
    	   

    11/3-2015Resultat fra NM for barne og ungdomsklubblag 28-29/2-2015 i Alta
    resultat fra NM for Ungdomslag i Alta 27-28/2			Kvalitetsberegning
    Endelig resultatliste  junior/ungdom
    Pl Navn			n-Elo	i-Elo		Poeng	Ind.p	Monr-1	Monrad	Berger	.
     1 SK1911U		1809	1841		11.0 	 16.5 	38.0	42.0	 38.50	
     2 Stavanger Jr		1999	2051		 9.0 	 16.0 	40.0	44.0	 29.00	
     3 Tromsø Ung 2		1489	1675		 8.0 	 15.0 	36.0	38.0	 19.00	
     4 Stavanger Ung	1613	1757		 8.0 	 14.5 	38.0	38.0	 18.00	
     5 Tromsø Ung 1		1616	1732		 7.0 	 15.5 	36.0	36.0	 15.00	
     6 Nordstrand Ung	1607	1957		 7.0 	 14.5 	35.0	37.0	 17.50	
     7 Tromsø Jr		1764	1802		 6.0 	 13.0 	39.0	44.0	 17.00	
     8 Vålerenga Ung	1406	1467		 5.0 	 12.0 	28.0	28.0	 4.50	
     9 Smeaheia SS	 	 915	1379		 5.0 	  9.0 	27.0	27.0	 4.50	
    10 Alta Ung Broilers	1521	1660		 4.0 	 11.5 	38.0	38.0	 2.00	
    11 Alta Ung Camels	1076			 2.0 	  5.0 	29.0	29.0	 0.00	
    12 Alta Ung Revolvers	 933			 0.0 	  1.5 	29.0	31.0	 0.00
     
     
     Endelig resultatliste barn					Kvalitetsberegning
     Pl Navn		n-Elo	i-Elo		Poeng	Ind.p	Monr-1	Monrad	Berger	
      1 Moss Barn		1469	1645		12.0 	 21.5 	37.0	42.0	 42.00	
      2 NSKU Løper		1049	1416		10.0 	 19.0 	37.0	37.0	 25.00	
      3 OSSU Barn		 982	1353		 8.0 	 17.0 	41.0	46.0	 24.00	
      4 Vålerenga Barn	 882	1398		 8.0 	 15.5 	37.0	40.0	 20.00	
      5 Stavanger Barn Olje				 6.0 	 12.0 	35.0	35.0	  9.00	
      6 Tromsø		 664			 6.0 	 10.5 	29.0	29.0	  6.00	
      7 Alta Steggene	 645			 6.0 	  9.5 	29.0	29.0	  6.00	
      8 Stavanger Barn Gass	 846			 5.0 	 11.5 	39.0	42.0	 11.50	
      9 NSKU Springer	 676			 5.0 	 10.0 	41.0	44.0	 11.50	
     10 Alta Konglomeratene	 539			 3.0 	  7.5 	28.0	28.0	  1.50	
     11 Alta Havørnene				 3.0 	  7.0 	26.0	26.0	  1.50	
     12 Alta Laksene				 0.0 	  3.0 	31.0	34.0	  0.00	
    	   
    	   

    11/3-2015 Resultat fra Stavanger vinter BGP 8/3-2015
    Stavanger vinter BGP 2015
    Endelig resultatliste Mkroputt					Kvalitetsberegning
    Pl Navn			 	Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 Daniel Kjeldsen		Stavanger Sku		16.0 	70.0	80.0	 64.00	
     2 Sergey Eliseev		Stavanger Sku		16.0 	66.0	77.0	 65.00	
     3 Arun Vijay Cithu		Stavanger Sku		16.0 	65.0	77.0	 63.00	
     4 Baybol Fanomezana		Stavanger Sku		15.0 	61.0	71.0	 52.50	
     5 Arjun Vijay Cithu		Stavanger Sku		14.0 	72.0	83.0	 52.00	
     6 Jacob Netland Li		Stavanger Sku		14.0 	70.0	81.0	 49.00	
     7 Isak B. Johansen		Stavanger Sku		14.0 	69.0	79.0	 47.00	
     8 David Bakketun		Stavanger Sku		14.0 	61.0	61.0	 35.00	
     9 Endre Hegre			Jæren Ss		13.0 	64.0	74.0	 38.00	
    10 Martin Fiskaaen					13.0 	63.0	71.0	 39.00	
    11 Harald K. L. Jacobsen	Stavanger Sku		12.0 	72.0	81.0	 35.00	
    12 Martin Jon Grude		Smeaheia SS		12.0 	67.0	77.0	 36.50	
    13 Samuel Weld			Randaberg Sku		12.0 	66.0	77.0	 34.50	
    14 Anders Jess Linjord		Stavanger Sku		12.0 	64.0	73.0	 33.00	
    15 Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS		12.0 	64.0	73.0	 28.00	
    16 Seth A. Brzoz.-Grostøl	Stavanger Sku		12.0 	62.0	62.0	 19.00	
    17 Kristian Van Der Meis	Skadberg Ss		11.0 	63.0	71.0	 22.50	
    18 Andreas Jansson		Stavanger Sku		11.0 	62.0	71.0	 25.50	
    19 William Lunde Helbak		Stavanger Sku		11.0 	57.0	57.0	 13.50	
    20 Anna Maria Rudshina		Smeaheia SS		10.0 	63.0	74.0	 23.00	
    21 Henrik Svela			Smeaheia SS		10.0 	60.0	69.0	 19.00	
    22 Christopher Breiland		Jæren Ss		10.0 	58.0	58.0	  8.00	
    23 Digambari Chandrasekar	Stavanger Sku		 9.0 	57.0	57.0	  5.00	
    24 Yuvasri Chandrasekar		Stavanger Sku		 9.0 	56.0	64.0	 13.00	
    25 Amanda Netland Li		Stavanger Sku		 8.0 	54.0	54.0	  0.00	
     
    Endelig resultatliste Miniputt					Kvalitetsberegning
    Pl Navn				Klubb	Land		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 Benjamin Anda		Smeaheia Ss		17.0 	72.0	83.0	 75.00	 1311 (+1311)
     2 Shazil Khan Shehzad		Sandved Ssk		16.0 	74.0	86.0	 69.00	 1188 (+1188)
     3 Aksel Bu Kvaløy		Stavanger Sku		16.0 	72.0	82.0	 66.50	 1097 ( +0)
     4 Pavan Ravi Dev		Stavanger Sku		16.0 	68.0	74.0	 58.00	 1014 (+1014)
     5 Victor B. Johansen		Stavanger Sku		15.0 	68.0	78.0	 54.50	 0950 (+950)
     6 Erlend Røisland		Stavanger Sku		15.0 	65.0	75.0	 51.50	 0964 (+964)
     7 Kevin Christensen Ersdal	Sandved Ssk		14.0 	74.0	87.0	 54.00	 0993 (+993)
     8 Alisha Shehzad		Sandved Ssk		14.0 	70.0	80.0	 49.00	 0906 ( +0)
     9 Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku		14.0 	68.0	80.0	 50.00	 0895 ( +0)
    10 Vetle Støren			Stavanger Sku		14.0 	68.0	80.0	 49.00	 0938 (+938)
    11 Erik Aurelius Låhne		Stavanger Sku		14.0 	65.0	75.0	 47.00	 0756 (+756)
    12 Andreas Broch-Austvoll	Stavanger Sku		14.0 	62.0	72.0	 42.00	 0820 ( +0)
    13 Håvard Weld			Randaberg Sku		13.0 	60.0	68.0	 34.50	 0712 (+712)
    14 Gustav Hestholm		Stavanger Sku		13.0 	59.0	67.0	 34.00	 0685 (+685)
    15 Kirill Shchipanov		Smeaheia SS		12.0 	72.0	83.0	 35.00	 0860 ( +0)
    16 Andreas Nikolay Persson	Skadberg Ss		12.0 	67.0	75.0	 32.00	 0683 (+683)
    17 Snorre Kristiansen		Stavanger Sku		12.0 	66.0	76.0	 32.00	 0696 (+696)
    18 Vetle Auklend		Stavanger Sku		12.0 	63.0	73.0	 33.00	 0687 ( +0)
    19 Lars Bakketun		Stavanger Sku		12.0 	63.0	71.0	 30.00	 0630 (+630)
    20 Lasse Abeland Myrheim	Smeaheia SS		12.0 	62.0	72.0	 34.00	 0555 (+555)
    21 Lennart Håvarstein		Stavanger Sku		12.0 	61.0	69.0	 30.50	 0589 (+589)
    22 Erling Bjelland		Stavanger Sku		12.0 	61.0	69.0	 29.00	 0576 ( +0)
    23 Ivan Rozhko			Sandved Ssk		12.0 	60.0	70.0	 32.00	 0534 ( +0)
    24 Asle Kydland			Hå Ss		  	12.0 	60.0	70.0	 30.00	 0644 (+644)
    25 Julian Moland Bjørknes	Skadberg Ss		11.0 	65.0	75.0	 26.50	 0632 (+632)
    26 Marcus Alfredsen Hess	Skadberg Ss		11.0 	63.0	69.0	 23.00	 0576 (+576)
    27 Gabriel L Cardozo		Stavanger		11.0 	57.0	65.0	 23.00	 0488 ( +0)
    28 Håkon Støren			Stavanger Sku		10.0 	62.0	72.0	 20.00	 0499 (+499)
    29 Nikolai Kraft-Kavli		Stavanger Sku		10.0 	61.0	72.0	 24.00	 0492 (+492)
    30 Andreas T. Kvalbein		Smeaheia SS		10.0 	60.0	66.0	 16.00	 0474 (+474)
    31 Markus S. Håland		Stavanger Sku		10.0 	59.0	67.0	 18.00	 0433 (+433)
    32 Daniel Fossan		Stavanger Sku		10.0 	59.0	65.0	 16.00	 0464 ( +0)
    33 Lars Idsøe Refvem		Stavanger Sku		10.0 	58.0	68.0	 20.00	 0489 (+489)
    34 Ola Skarding			Jæren Ss		10.0 	57.0	65.0	 18.00	 0405 (+405)
    35 Tanguy Montagnon		Stavanger Sku		10.0 	56.0	64.0	 20.00	 0403 (+403)
    36 Dafnel Fanomezana		Stavanger Sku		10.0 	53.0	59.0	 14.00	 0379 (+379)
    37 Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku		10.0 	52.0	62.0	 20.00	 0366 (+366)
    38 Magnus S. Eide-Gundersen	Stavanger Sku		 8.0 	59.0	65.0	  6.00	 0318 (+318)
    39 Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia SS		 8.0 	56.0	66.0	 10.00	 0213 (+213)
    40 Håvard Leret-Vatne		Stavanger Sku		 6.0 	57.0	65.0	  0.00	 0175 ( +0)
    
    Endelig resultatliste Lilleputt 				Kvalitetsberegning
    Pl Navn				Klubb			Poeng	Monrad-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 David Nesse			Smeaheia SS		17.0 	70.0	80.0	 73.50	 1151 ( +0)
     2 Julian Aleksander Munk	Stavanger Sku		16.0 	71.0	79.0	 62.00	 0947 ( +0)
     3 Live J. Skigelstrand		Stavanger Sku		16.0 	66.0	76.0	 60.00	 0957 ( +0)
     4 Oskar Feed Jakobsen		Hå Ss		 	15.0 	70.0	82.0	 58.00	 0977 (+977)
     5 Torgeir Bjelland		Stavanger Sku		14.0 	71.0	71.0	 40.50	 0957 ( +0)
     6 Magnus Falck			Stavanger		14.0 	70.0	79.0	 46.00	 0854 ( +0)
     7 Sofie Løfaldli		Stavanger Sku		14.0 	67.0	77.0	 48.50	 0794 (+794)
     8 Dmitry Rudshin		Sandnes		 	14.0 	62.0	72.0	 44.00	 0655 ( -3)
     9 Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk		14.0 	61.0	71.0	 46.50	 0707 ( +0)
    10 Kristian Oord		Stavanger Sku		14.0 	59.0	59.0	 31.00	 0620 (+620)
    11 Mats Nærheim			Smeaheia SS		13.0 	71.0	77.0	 38.50	 0749 (+749)
    12 Sander Joa			Stavanger		13.0 	66.0	76.0	 40.00	 0711 ( +0)
    13 Sebastian Cardozo		Stavanger Sku		13.0 	58.0	66.0	 36.50	 0528 (+528)
    14 Håkon Hembre Helgøy		Sandved Ssk		12.0 	68.0	78.0	 33.00	 0652 (+652)
    15 Bård Kydland			Hå Ss		 	12.0 	67.0	73.0	 30.00	 0664 (+664)
    16 Viljar Gjerstad		Skadberg		12.0 	65.0	75.0	 32.00	 0553 (+553)
    17 Benjamin Helbak Lunde	Stavanger Sku		12.0 	60.0	69.0	 33.50	 0457 (+457)
    18 Arvid Feed Jakobsen		Hå Ss		 	12.0 	57.0	65.0	 27.00	 0393 (+393)
    19 Sebastian M. Stenbakken	Stavanger Sku		12.0 	52.0	60.0	 28.00	 0344 (+344)
    20 Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku		11.0 	68.0	78.0	 29.00	 0546 (+546)
    21 Edvard Skryten		Stavanger Sku		11.0 	63.0	73.0	 26.50	 0486 (+486)
    22 Trym Amdal Larsen		Sandved Ssk		10.0 	64.0	72.0	 18.00	 0343 (+343)
    23 Ola Bergsvik	Lil		Stavanger SKU		10.0 	61.0	69.0	 18.00	 0305 (+305)
    24 Joakim Ravneng Jacobsen	Randaberg Sku		10.0 	61.0	67.0	 14.00	 0428 (+428)
    25 Trisha Ravi Dev		Stavanger Sku		10.0 	60.0	66.0	 22.00	 0374 (+374)
    26 Magnar Torp Nielsen		SjakkMatt United	10.0 	60.0	60.0	  8.00	 0230 (+230)
    27 Sverre Hestholm		Stavanger Sku		10.0 	58.0	66.0	 20.00	 0308 (+308)
    28 Nikolai Eltervåg		Randaberg Sku		 9.0 	64.0	74.0	 18.00	 0306 (+306)
    29 Alexander Emerson		Randaberg Sku		 8.0 	61.0	69.0	  8.00	 0159 (+159)
    30 Lena Bakketun		Stavanger Sku		 8.0 	50.0	50.0	  0.00	 -0114 ( -0)
    31 Eskil Sandland		Sandved Ssk		 6.0 	45.0	45.0	 10.00	 0361 (+361)
    
    Endelig resultatliste Kadett/ungdom				Kvalitetsberegning
    Pl Navn				Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 Abyl Kizatbay		Stavanger Sku		18.0 	66.0	76.0	 76.00	 1690 ( +0)
     2 Andreas Fossan		Stavanger Sku		14.0 	70.0	82.0	 51.00	 1477 ( +0)
     3 Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger Sku		14.0 	65.0	73.0	 42.00	 1349 ( +0)
     4 Sverre Skjølingstad		Stavanger Sku		14.0 	61.0	69.0	 42.00	 1347 ( +0)
     5 Aleksander Flæsen		Stavanger Sku		13.0 	73.0	84.0	 45.00	 1453 ( +0)
     6 Håkon Abeland Myrheim	Smeaheia SS		13.0 	70.0	80.0	 42.00	 1460 ( +0)
     7 Daniel Steen	Kad		Stavanger Sku		13.0 	55.0	63.0	 33.50	 0970 (+970)
     8 David Jess Linjord		Stavanger Sku		12.0 	65.0	73.0	 29.00	 1105 ( +0)
     9 Vebjørn Mysen		Stavanger Sku		12.0 	61.0	71.0	 35.00	 1136 ( +0)
    10 Benjamin Fossan		Stavanger		12.0 	61.0	71.0	 32.00	 1139 ( +0)
    11 Lars A Baustad		Stavanger Sku		11.0 	65.0	75.0	 28.50	 1171 ( +0)
    12 Martin Bø			Follo sfu		10.0 	71.0	79.0	 20.00	 0955 ( +0)
    13 Eirik Løvik			Stavanger Sku		10.0 	55.0	63.0	 16.00	 0827 (+827)
    14 Jan Olav Fåland		Stavanger Sku		10.0 	54.0	62.0	 18.00	 0903 ( +0)
    15 Joakim Neresen		Smeaheia SS		 8.0 	60.0	68.0	 10.00	 0741 (+741)
    16 Andreas Oord			Stavanger Sku		 8.0 	55.0	63.0	  8.00	 0697 (+697)
    
    Endelig resultatliste nybegynner				Kvalitetsberegning
    PlNavn				Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 Ivo Kalveland		Stavanger Sku		18.0 	70.0	79.0	 79.00	
     2 Stine Pedersen		Skadberg Ss	  	16.0 	75.0	86.0	 68.00	
     3 Vetle Andreas Tysland	Stavanger Sku		16.0 	67.0	77.0	 63.00	
     4 Sondre Larsen		Stavanger Sku		15.0 	60.0	69.0	 47.50	
     5 Sondre Nesvik Løvaas		Randaberg SKU		14.0 	78.0	90.0	 56.00	
     6 Sindre Mikalsen		Stavanger Sku		14.0 	70.0	82.0	 48.00	
     7 Lucas Bailly			Stavanger Sku		14.0 	68.0	77.0	 45.00	
     8 Sondre Tysland		Stavanger Sku		14.0 	67.0	77.0	 47.00	
     9 Mikal Olsen			Stavanger Sku		14.0 	64.0	68.0	 38.00	
    10 Teo Kalveland		Stavanger Sku		14.0 	62.0	62.0	 35.00	
    11 Brede Ellingsen		Randaberg Sku		13.0 	62.0	71.0	 38.00	
    12 Camilla Broch-Austvoll	Stavanger Sku		13.0 	60.0	70.0	 38.50	
    13 Titas Malaiska		Stavanger Sku		13.0 	56.0	66.0	 38.50	
    14 Reik Kalveland		Stavanger Sku		12.0 	69.0	79.0	 34.00	
    15 Adam Prama Rismanto		Skadberg Ss		12.0 	66.0	66.0	 20.00	
    16 Kyrre Bertelsen		Skadberg Ss		12.0 	65.0	74.0	 34.00	
    17 Sander Ravneng Jacobsen	Randaberg SKU		12.0 	63.0	73.0	 33.00	
    17 Nikolay Rozhko		Smeaheia SS		12.0 	63.0	73.0	 33.00	
    19 Jone Mæstad			Smeaheia SS		12.0 	61.0	71.0	 31.00	
    20 Alexander Rettedal		Stavanger Sku		12.0 	55.0	63.0	 27.00	
    21 Ivroy Nimki			Smeaheia SS		11.0 	68.0	78.0	 32.50	
    22 William Nilsen		Lunde Sjakkklubb	11.0 	60.0	68.0	 24.00	
    23 Rune Mæstad			Smeaheia SS		11.0 	59.0	69.0	 27.00	
    24 Fedor Rudshin		Smeaheia SS		11.0 	57.0	67.0	 25.00	
    25 Roman Nod			Smeaheia SS		11.0 	57.0	57.0	 13.00	
    26 Simen Valla			Stavanger Sku		10.0 	66.0	77.0	 24.00	
    27 Alla Rodina			Smeaheia SS		10.0 	64.0	72.0	 20.00	
    28 Katrine Logstein		Smeaheia SS		10.0 	59.0	70.0	 23.00	
    29 Natalie Alfredsen Hess	Skadberg Ss		10.0 	59.0	63.0	 14.00	
    30 Alexander Solberg		Stavanger Sku		10.0 	53.0	57.0	 16.00	
    31 Dana Mickevicus		Smeaheia SS		10.0 	52.0	60.0	 17.50	
    32 Ruchitha Thalapakku		Stavanger Sku		 9.0 	65.0	75.0	 17.00	
    33 Anastasia Deklerk		Smeaheia SS		 9.0 	62.0	70.0	 14.00	
    34 Daria Veremjova		Smeaheia SS		 8.0 	54.0	63.0	 10.00	
    35 Emma Kolstø			Stavanger Sku		 4.0 	34.0	34.0	  5.00	
    	   
    	   

    23/2-2015Resultat fra NM for jenter 13/2
     
    Endelig resultatliste ungdom					kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Kimiya Sajjadi			OSS		4,5 	17,5	20,0	 14,75	 1898 (+47)
     2 	Line Jin Jørgensen		Stavanger Sku	4,5 	16,0	17,0	 11,50	 1821 ( -5)
     3 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger	4,0 	19,0	19,0	 11,25	 1891 (+38)
     4 	Elise Forså			Tromsø		4,0 	15,5	15,5	 7,75	 1751 (-10)
     5 	Erle Andrea Marki Hansen	OSS		3,5 	20,0	21,0	 10,25	 1698 (-12)
     6 	Ramona Grotle			Sotra		3,0 	16,5	16,5	 4,00	 1639 (+19)
     7 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger	3,0 	15,5	15,5	 5,50	 1572 (-25)
     8 	WFM Maud Rødsmoen		OSS		2,5 	20,0	20,0	 5,00	 1615 (-39)
     9 	Lisbeth Haugsvær		Masfjorden	1,0 	18,0	18,0	 0,00	 1327 (-15)
     
     Endelig resultatliste  Lilleputt					kvalitetsberegning
     Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
      1 	Maria Næss			Vålerenga	5,0 	19,5	23,0	 19,25	 1376 (+27)
      2 	Thyra Kvendseth			Nordstrand	4,5 	17,5	19,5	 12,75	 1229 ( -1)
      3 	Embla Ekeland Grønn		OSS		4,0 	18,0	20,0	 11,00	 1122 (+17)
      4 	Polina Bronder			Vålerenga	4,0 	18,0	19,0	 11,25	 1052 (+43)
      5 	Amalie Isabel Merkesvik		Bergens		3,5 	20,5	22,5	 11,25	 1121 (-11)
      6 	Ingrid Skaslien			Vålerenga	3,5 	20,5	20,5	 9,00	 1063 ( +6)
      7 	Maria Greibrokk			Alta		3,5 	19,5	21,5	 10,50	 1009 (-11)
      8 	Sofie Løfaldli			Stavanger Sku	3,5 	14,5	15,5	 6,75	 0947 (+12)
      9 	Ingrid Jørdre Kvamme		Bergens		3,5 	13,5	13,5	 4,75	 0858 (-12)
     10 	Sheroni Amarapala		Strømmen	2,0 	17,5	17,5	 2,00	 0795 ( -6)
     11 	Ann Regine Kvingedal		Masfjorden Sku	2,0 	16,5	16,5	 1,00	 0688 (+688)
     12 	Mursal Norani			Alta Sku	2,0 	14,0	14,0	 1,00	 0676 (+676)
     13 	Julie B Haugsdal		Masfjorden	1,0 	15,0	15,0	 0,00	 0431 (+431)
     
     Endelig resultatliste  Mikroputt 					kvalitetsberegning
     Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1  	Gabriela Lunde Haugsdal		Masfjorden Sku	3,0 	16,5	18,5	 6,00	 0514 (+514)
     2  	Sofie Kristine Ratama		Alta SKU	3,0 	16,5	18,0	 5,50	 0446 (+446)
     3  	Shemorin Amarapala		Strømmen Sku	2,0 	16,5	17,0	 2,50	 0296 (+296)
     4  	Anne-Johanna Løvik Hartvigsen	Tromsø		2,0 	13,5	14,0	 3,50	 0160 (+160)
     5  	Elma Selvik			Bergens SKU	2,0 	13,5	14,0	 2,00	 0157 (+157)
     6  	Zsofia Rooney Akantisz		Sotra SKU	1,5 	14,0	14,5	 2,25	 0133 (+133)
     7 	Luise Wietschorke		Sotra SKU	0,5 	12,0	13,5	 0,75	 -0144 ( -0)
    
     Endelig resultatliste  miniputt					kvalitetsberegning
     Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
      1 	Linnea Garberg Tryggestad	Nordstrand SKU	5,5 	18,5	21,5	 18,75	 0995 ( +5)
      2 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger	5,5 	18,5	20,5	 17,75	 1013 (+45)
      3 	Eva Skaslien			Vålerenga	4,0 	18,5	20,5	 11,00	 0714 (+37)
      4 	Ariza Hina			Søråshøgda	4,0 	18,5	20,0	 11,50	 0640 ( -4)
      5 	Mina Johanne Heier		1911		3,0 	21,0	23,0	 8,00	 0630 (+11)
      6 	Ishildur Ådnedottir		Vålerenga	3,0 	20,0	20,5	 5,50	 0608 (+608)
      7  	Josefine Lunde Haugsdal		Masfjorden Sku	3,0 	16,0	16,5	 5,00	 0368 (+368)
    
    Endelig resultatliste kadett					kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Berger	n-Ratingprest
     1 	Ingrid Andrea Greibrokk		Alta		4.0 	 10.25	 1607 ( -7)
     2 	Sara Næss			Vålerenga	3.5 	 9.50	 1600 (+14)
     3 	Megan Alyssa Garcia		Vålerenga	2.5 	 7.50	 1569 (+75)
     4 	Elise Sjøttem Jacobsen		Tromsø		2.0 	 6.25	 1386 (-22)
    	   
    	   
    >
    21/1-2015 Resultat fra Åpent Rogalandsmesterskap i lynsjakk 19/1
    Resultat fra Åpent Rogalandsmesterskap i lynsjakk 19/1-2015
    							ratingprestasjon
    Pl	Name			Klubb		Score	Mutual	i-AvgRtg	
     1 IM Vadims Daskevics		Stavanger	9,5   	2042  	2626 (+24,80)
     2 IM Erik Fossan		Stavanger	9,0 	1969  	2453 (+18,40)
     3 CM Inge Sandstad Skrondal	Stavanger	8,0 	1947  	2308 (+18,00)
     4 Ilia Kakushadze		Stavanger	7,0 	+2126  2157 (+31,60)
     5 Eivind Aartun		Stavanger	7,0 	1985  	1906 (+22,00)
     6 Erlend Kyrkjebo		Stavanger	7,0 	-1869  	2040 (+2,00)
     7 Abyl Kizatbay		Stavanger	7,0 	+1801  1876 (+5,80)
     8 Tor Ketil Larsen		Stavanger	7,0 	+1663  1900 (-17,40)
     9 Trond Svela			SmeaheiaSandved	7,0 	-1804  1931 (+55,25)
    10 Andreas Fossan		Stavanger	7,0 	1445  1796 (-22,00)
    11 Snorre Skrede		Sandnes		6,5 	2007  1972 (+38,00)
    12 FM Petter Fossan		Stavanger	6,5 	1967  2158 (-28,20)
    13 Lars Brastein				6,5 	+1796  1923 (-19,40)
    14 Jan Magne Overas		Sandnes		6,5 	-2016  1888 (+20,60)
    15 Svein Folkvord		Stavanger	6,0 	+2081  1903 (+13,40)
    16 Alseit Kizatbay		Stavanger	6,0 	+1910  1877 (+12,00)
    17 Farhad Askari		Stavanger	6,0 	-1967  1927 (+58,80)
    18 Marte B. Kyrkjebo		Stavanger	6,0 	1958  1838 (+65,20)
    19 Benjamin Fossan		Stavanger	6,0 	+1869  1864 (+63,80)
    20 Stein K. Bru			Stavanger	6,0 	-1905  1889 (+53,20)
    21 Rudi Sersch			Strand		6,0 	1842  1913 (+56,50)
    22 Julian Munk			Stavanger	6,0 	+1714  1783 (+16,50)
    23 Aleksander Flæsen		Stavanger	6,0 	-1824  1805 (+67,00)
    24 Atle Larsen			Stavanger	6,0 	1722  1796 (+22,50)
    25 Leo Andreas Giske Vatnestrom	Stavanger	6,0 	1652  1713 (-4,00)
    26 Vegard Overas		Sandnes		6,0 	+1582  1751 (-22,20)
    27 Bjorn M. Ellingsen		Stavanger	6,0 	-1737  1860 (-25,60)
    28 Joar Gullestad Pettersen	Stavanger	6,0 	-1577  1744 (-49,00)
    29 Per Blikra			Stavanger	6,0 	1546  1725 (-36,00)
    30 Sudhir Kumar Gupta		Stavanger	5,5 	+1823  1837 (+31,00)
    31 Aleksander Fossan		Stavanger	5,5 	-1920  1845 (+25,80)
    32 Hanna B. Kyrkjebo		Stavanger	5,0 	2019  1785 (-8,60)
    33 Stian Auklend		Stavanger	5,0 	1909  1861 (+45,00)
    34 David Nesse			SmeaheiaSandved	5,0 	+1843  1661 (+54,80)
    35 Mats Narheim			SmeaheiaSandved	5,0 	1817  1626 (+66,00)
    36 Sofie Lofaldli		Stavanger	5,0 	1810  1530 (+76,80)
    37 Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger	5,0 	1763  1681 (-12,75)
    38 Eigil Gjeseth		Stavanger	5,0 	-1724  1699 (-6,00)
    39 Christopher Munk		Stavanger	5,0 	1701  1630 (+74,75)
    40 Hakon Abeland Myrheim	SmeaheiaSandved	5,0 	1697  1680 (-12,25)
    41 Edvin Jarve			Stavanger	5,0 	1676  1715 (+9,00)
    42 Knut Henrik Tallaksen	Stavanger	5,0 	+1615  1581 (+59,40)
    43 Reidar Agasøster		Stavanger	5,0 	+1641  1660 (-19,00)
    44 Henrik Ueland				5,0 	-1759  1694 (-8,75)
    45 Daniel Fossan		Stavanger	5,0 	1580  1636 (-26,50)
    46 Ivan Rozhko			SmeaheiaSandved	5,0 	1329  1550 (-51,50)
    47 Øivind Flæsen		Stavanger	4,5 	+1773  1649 (-13,50)
    48 Andreas Broch-Austvoll	Stavanger	4,5 	-1893  1646 (-13,00)
    49 Sverre Skjolingstad		Stavanger	4,5 	1828  1642 (+27,40)
    50 Lars A Baustad		Stavanger	4,5 	1768  1681 (-0,25)
    51 Ståle Pedersen		Stavanger	4,5 	1709  1598 (+16,80)
    52 Aksel Bu Kvaløy		Stavanger	4,5 	-1528  1569 (-35,50)
    53 Daniel Steen			Stavanger Sku	4,5 	1507  1580 (-32,75)
    54 Ulrik Auklend		Stavanger	4,0 	1765  1603 (-19,00)
    55 Johannes Matre Bergersen	SmeaheiaSandved	4,0 	1720  1626 (-9,50)
    56 Kirill Shchipanov		SmeaheiaSandved	4.0 	1718 1608 (-15,50)
    57 Teodor Kristoffersen		Stavanger	4,0 	1691  1556 (-33,00)
    58 Peter Scott Munk		Stavanger	4,0 	1598  1572 (-26,25)
    59 Victor Berge Johansen	Stavanger	4,0 	1527  1513 (-45,25)
    60 Nikolai Johansen		Stavanger Sku	4,0 	1448  1485 (-52,25)
    61 Vebjørn Mysen		Stavanger	4,0 	1429  1521 (-43,00)
    62 Sturla Hoff Skigelstrand	Stavanger	4,0  	1571 (-28,25)
    63 Sergey Eliseev		Stavanger	3,5 	+2258  1501 (+25,35)
    64 Jan Olav Fåland		Stavanger	3,5 	-1690  1506 (-39,25)
    65 Erlend Røisland		Stavanger Sku	3,5 	1672  1538 (-27,25)
    66 Alexander Tjora		Stavanger Sku	3,5 	1665  1504 (-38,00)
    67 Eirik Lovik			Stavanger	3,5 	1565  1479 (-46,00)
    68 Håkon Helgøy			SmeaheiaSandved	3,0 	1753  1520 (-24,25)
    69 Markus S. Håland		Stavanger Sku	3,0 	1733  1493 (-31,25)
    70 Stig Jerlow Jacobsen		Stavanger	3,0 	1726  1511 (-25,75)
    71 Sverre Hestholm		StavangerSku	3,0 	1696 1457 (-42,25)
    72 Vegard Joa			Stavanger	3,0 	1642  1497 (-30,50)
    73 Anish Reddy Athmakoor	Stavanger	3,0 	1603  1470 (-37,50)
    74 Erlend Rånes Salte		Stavanger	2,0 	+1379  1334 (-50,50)
    75 Gustav Hestholm		Stavanger Sku	2,0 	+1965  1361 (-43,25)
    76 Isak Berge Johansen		Stavanger	2,0 	+1450  1269 (-72,50)
    77 Torleiv Broch-Austvoll	Stavanger	2,0 	-1631  1299 (-62,50)
    78 Dmitry Rudshin		SmeaheiaSandved	1,5 	1324  1252 (-54,50)
    	   
    	   

    5/1-2015 Resultat fra Åpent NM i hurtigsjakk 3-4/1-2015
    Endelig resultatliste 								kvalitetsregning
    Pl	Navn				n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Med.Buc	Monrad	n-Ratingprest
     1 	GM Simen Agdestein		2611	2626	OSS		8,0 	52,0	65,5	 2565 (-3,40)
     2 	GM Einar Gausel			2476	2499	OSS		8,0 	50,0	62,5	 2524 (+11,80)
     3 	IM Atle Grønn			2330	2342	OSS		7,5 	52,5	65,0	 2485 (+31,20)
     4 	IM Kjetil Stokke		2326	2353	Bergens		7,0 	55,0	68,5	 2439 (+6,20)
     5 	FM Lars Oskar Hauge		2344	2356	OSS		7,0 	49,5	62,0	 2398 (+11,80)
     6 	IM Erik Fossan			2336	2361	Stavanger	7,0 	47,5	58,5	 2328 (+10,40)
     7 	FM Johan-Sebastian Christiansen	2318	2354	Vålerenga	6,5 	52,0	64,5	 2331 (+52,20)
     8 	FM Joachim Birger Nilsen	2372	2398	Bergens		6,5 	47,5	59,5	 2302 (+13,60)
     9 	IM Andreas Moen			2331	2357	OSS		6,5 	46,5	58,5	 2314 (-0,40)
    10 	Mats Persson			2233	2258	OSS		6,5 	46,5	58,0	 2239 (+1,00)
    11 	FM Jøran Aulin-Jansson		2106	2169	Asker		6,5 	46,5	56,5	 2288 (+17,60)
    12 	FM Ole Christian Moen		2217	2209	OSS		6,5 	45,0	56,5	 2266 (+9,40)
    13 	Bror Thanke			2114	2147	Nordstrand	6,5 	42,0	53,0	 2196 (+25,00)
    14 	FM Harald Borchgrevink		2225	2272	Bergens		6,0 	48,5	60,0	 2260 (+1,40)
    15 	FM Anders Hobber		2321	2336	SOSS		6,0 	46,0	57,0	 2206 (-21,20)
    16 	FM Sebastian Mihajlov		2265	2288	OSS		6,0 	45,0	57,0	 2187 (+0,20)
    17 	Martin Nilsen			2001	2011	OSS		6,0 	43,5	54,0	 2156 (+50,00)
    18 	Kristian Livendahl		1899	2027	Fredriksstad	6,0 	40,5	50,5	 2118 (+5,00)
    19 	FM Petter Fossan		2315	2307	Stavanger	5,5 	52,0	63,5	 2266 (+0,20)
    20 	Svetoslav Mihajlov		2208	2192	OSS		5,5 	46,5	59,0	 2176 (+9,60)
    21 	Kjell Håkon Lien		2036	2020	Hønefoss	5,5 	43,0	54,0	 2127 (+34,20)
    22 	Paul Johansen			2026	2115	Moss		5,5 	42,5	51,5	 2119 (+6,00)
    23 	Andreas Garberg Tryggestad	1975	2074	Nordstrand	5,5 	41,5	52,0	 2115 (+32,00)
    24 	Victor Hansen			2144	2119	Direkte		5,5 	40,0	50,0	 2059 (-6,80)
    25 	Ole Johan Ski			1963	2127	Asker		5,5 	39,0	50,5	 2060 (+18,60)
    26 	Ivar Areklett			2018	2078	Sevland		5,5 	38,5	48,5	 2091 (-0,75)
    27 	Christian Harstad		1878	1920	OSS		5,5 	37,5	48,0	 2100 (+39,60)
    28 	Vidar Taksrud			1997	2009	Tempo		5,5 	37,0	44,0	 2045 (+12,80)
    29 	FM Lars Hjelmås			2238	2264	Drammens	5,0 	43,5	55,0	 2132 (+14,25)
    30 	Juan Carlos Rueda-Kjeldsen	1818	1994	Drammens	5,0 	42,0	52,0	 2009 (+14,00)
    31 	Jan Gunnar Fredriksen		1749	1899	Akademisk	5,0 	35,5	44,5	 1936 (-3,60)
    32 	Pål Farmen			1755	1972	Caissa		4,5 	45,5	56,0	 2053 (+22,80)
    33 	Arnt-Ole Johansen		1832	1819	Kongsberg	4,5 	41,5	51,5	 2010 (+11,20)
    34 	Francisco Silva Gonzalez	2083	2131	Strømmen	4,5 	41,0	51,5	 2029 (-20,20)
    35 	Robin Olsen			2008	2042	Moss		4,5 	39,5	49,0	 2025 (+23,00)
    36 	Anders Høyer Berg			2046	OSS		4,5 	39,5	48,5	 1930 (-39,00)
    37 	Ragnar Knudsen			1826	1973	Halden		4,5 	37,5	47,0	 1954 (+1,40)
    38 	Jorgen M Andersen		1871	2008	Strømmen	4,5 	37,0	46,5	 1941 (-19,00)
    39 	Roger Stampe			1823	2039	Caissa		4,5 	37,0	46,0	 1948 (-31,75)
    40 	Tarjei Svensen			2066	2112	OSS		4,5 	36,5	45,5	 1890 (-44,00)
    41 	Tore Tjensvoll			1867	1968	Bergens		4,5 	36,0	45,5	 1925 (-6,20)
    42 	Per Omtvedt			1855	1932	Stjernen	4,5 	35,5	41,5	 1913 (-25,40)
    43 	WFM Maud Rødsmoen		1881	1925	OSS		4,5 	32,5	41,5	 1921 (+40,20)
    44 	Eskil Ekeland Grønn		1948	1996	OSS		4,5 	30,0	38,5	 1892 (+6,00)
    45 	Jon Gunnar Tufta		1773	1835	Bergens		4,0 	38,0	47,5	 1938 (-10,60)
    46 	Kjetil J Bergersen		1902		Gjøvik		4,0 	37,0	46,5	 1946 (-25,25)
    47 	Amir Keadana			1627	1712	Tromsø		4,0 	32,5	41,5	 1835 (+37,20)
    48 	Ragnar Edvardsen		1895	2030	Drammens	4,0 	32,5	40,0	 1920 (-25,20)
    49 	Ingvar Gundersen			1801	Arendal SS	4,0 	31,0	37,0	 1809 (-49,00)
    50 	Erland Henrichsen		1895	1967	Porsgrunn	4,0 	27,5	34,5	 1801 (-20,80)
    51 	Ole Smeby			1780	1910	Kongsvinger	3,5 	36,5	44,5	 1866 (-16,40)
    52 	Lucas Ranaldi			1838	1931	1911		3,5 	36,5	42,0	 1793 (-7,80)
    53 	Rasmus L Haugland		1721	1850	Modum		3,5 	35,0	42,0	 1813 (-18,40)
    54 	Per Kr Vigdal			1871	1989	Nordstrand	3,5 	34,5	41,0	 1827 (-12,00)
    55 	Andreas Fossan			1835	1907	Stavanger	3,5 	33,0	40,0	 1793 (+23,40)
    56 	Hans R Thjømøe			1874	1898	Drammens	3,0 	36,5	44,5	 1841 (-22,80)
    57 	Per H. Wibe			1702	1800	Asker		3,0 	33,5	40,0	 1781 (-19,20)
    58 	Roger E Østebø			1779	1963	Hønefoss	3,0 	33,0	40,0	 1758 (-49,40)
    59 	Tom Zakariassen			1746	1792	Fredriksstad	1,5 	30,5	36,5	 1582 (-66,75)
    60 	Babak Irandoust			1475	1933	Sarpsborg	0,5 	30,0	37,0	 1420 (-62,60)
    	   
    
    Endelig resultatliste  gruppe B 						kvalitetsregning
    
    Pl	Navn				n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Med.Buc	Monrad	n-Ratingprest
     1 	Alseit Kizatbay			1633	1823	Stavanger	8,5 	51,5	63,5	 2073 (+63,00)
     2 	Eivind Lilleseth		1585	1743	Asker		8,0 	50,5	63,0	 1997 (+51,80)
     3 	Cornelius Kvendseth		1718	1943	Nordstrand	8,0 	48,5	61,0	 1940 (+15,40)
     4 	Abyl Kizatbay			1745	1861	Stavanger	7,0 	51,5	64,0	 1909 (+34,80)
     5 	Thor Roverud			1719	1921	Caissa		7,0 	49,0	62,5	 1879 (-13,60)
     6 	Carl Christian Aarnes		1576	1773	Nordstrand	7,0 	47,5	59,0	 1892 (+24,20)
     7 	Sigurd Kjelsbøl Huse		1639	1856	Nordstrand	7,0 	45,0	57,0	 1857 (+42,00)
     8 	Steinar Leite			1623	1691	Modum		6,5 	51,0	61,0	 1822 (+21,60)
     9 	Kristoffer Gressli		1421	1595	Kampen		6,5 	49,0	61,5	 1902 (+48,50)
    10 	Bjørn M. Ellingsen		1475		Stavanger	6,5 	46,0	58,0	 1846 (+4,80)
    11 	Arne Unneland			1389		Aalesunds	6,5 	46,0	56,5	 1839 (+77,60)
    12 	Odin Nikolai Heier		1689	1815	1911		6,5 	45,0	54,5	 1811 (+62,00)
    13 	Thomas Stene			1624	1806	Groruddalen	6,5 	43,5	54,5	 1746 (+0,00)
    14 	Tobias Lang Nilsen		1570	1746	Moss		6,5 	42,5	53,5	 1840 (+38,20)
    15 	Anders Nilsson Aure		1600	1688	Tromsø		6,5 	42,5	51,5	 1779 (+43,00)
    16 	Oddbjørn Christensen		1494	1642	Direkte		6,5 	42,0	50,0	 1839 (+41,60)
    17 	Jussi Dyrnes			1705	1831	Nordstrand	6,0 	46,0	58,0	 1769 (-7,60)
    18 	Einar Kjæmperud			1680	1881	Caissa		6,0 	45,5	57,5	 1811 (+23,50)
    19 	Finn Henrik Aas			1632	1829	Nittedal	6,0 	45,5	56,0	 1754 (+5,75)
    20 	Benjamin Fossan			1466	1608	Stavanger	6,0 	43,0	53,5	 1822 (+59,80)
    21 	Åsmund Sem-Johansen		1669	1822	Groruddalen	6,0 	42,5	53,0	 1743 (-0,80)
    22 	Leif Kverndal			1663	1830	Stjernen	6,0 	40,5	50,0	 1711 (-17,20)
    23 	Jan Stokke			1712	1850	Drammens	5,5 	49,5	59,5	 1702 (-36,20)
    24 	Reidar Magne Wangen				Lillehammer 	5,5 	46,5	58,0	 1777 (+15,50)
    25 	Richard Flores					Nittedal	5,5 	45,5	54,0	 1740 (+6,25)
    26 	Ingrid Andrea Greibrokk		1723	1758	Alta		5,5 	44,0	54,0	 1749 (+36,20)
    26 	Anders Sørjordet		1533	1725	1911		5,5 	44,0	54,0	 1757 (+9,25)
    28 	Rolf E Syvertsen		1721	1928	Tønsberg	5,5 	40,0	49,5	 1691 (-17,60)
    29 	Frank Eggerud			1472	1710	Tinn		5,5 	39,0	50,5	 1757 (+8,00)
    30 	Jan Magnus Olaisen		1508	1666	Konnerud	5,5 	37,0	45,5	 1677 (-17,25)
    31 	Jan Hugo Eriksen		1414		Stjernen	5,0 	47,0	60,0	 1755 (+55,00)
    32 	Bjørn Robertsen			1492	1755	Moss		5,0 	43,0	53,5	 1665 (+68,80)
    33 	Hans K. Gaarder			1455	1705	Nordstrand	5,0 	42,0	52,0	 1685 (-4,40)
    34 	John Olav Kroken		1355	1602	Stjernen	5,0 	41,5	53,5	 1707 (+26,80)
    35 	Stig-Atle Paulsen		1424	1711	Modum		5,0 	39,5	49,5	 1649 (-4,80)
    36 	Sara Næss			1533	1528	Vålerenga	5,0 	38,5	49,5	 1660 (+36,20)
    37 	Tommy Hansen			1679	1799	OSS		5,0 	38,5	48,5	 1593 (-42,40)
    38 	Rolf Livendahl			1400		Fredriksstad	5,0 	38,0	46,5	 1642 (-33,40)
    39 	Espen Solli			1604	1845	Moss		5,0 	37,0	46,5	 1697 (-7,25)
    40 	Henrik G Tallaksen		1583	1730	Stavanger	5,0 	35,0	44,5	 1642 (-25,60)
    41 	Torben Winther Jensen		1516	1657	OSS		5,0 	34,5	43,5	 1642 (-25,75)
    42 	Svein Erik Lurdalen		1722	1799	Kongsberg	5,0 	33,5	43,0	 1626 (-56,00)
    43 	Sindre Brobakken		1355	1537	Hamar		5,0 	33,0	39,0	 1604 (-23,00)
    44 	Aleksander Fossan		1539	1742	Stavanger	5,0 	30,0	40,0	 1678 (-10,00)
    45 	Aage Mella			1711	1963	Strømmen	4,5 	45,0	55,5	 1624 (-27,20)
    46 	Tomm Gulliksen			1414	1636	Stjernen	4,5 	38,0	47,5	 1695 (+2,75)
    47 	Halvor H Hartvig		1526	1764	Indre Østfold 	4,5 	37,5	47,0	 1646 (-32,60)
    48 	Vidar Johansen			1685	1879	Tønsberg	4,5 	35,0	44,5	 1591 (-32,50)
    49 	Harald Omland			1296	1533	Asker		4,5 	34,5	44,0	 1597 (+7,80)
    50 	Kimiya Sajjadi			1594	1634	OSS		4,5 	30,5	39,0	 1600 (+10,20)
    51 	Isak Sjøberg			1409	1632	Nordstrand	4,0 	48,5	61,5	 1665 (-1,80)
    52 	Geir Brobakken			1714	1908	Hamar		4,0 	41,5	51,5	 1614 (-89,60)
    53 	Leif Gulliksen			1347		Stjernen	4,0 	41,0	50,5	 1650 (-15,00)
    54 	Harald Mottang			1339	1622	Stjernen	4,0 	38,5	48,5	 1603 (-14,40)
    55 	William Sandberg Olsen		1527	1708	Moss		4,0 	36,0	47,0	 1593 (+15,20)
    56 	Benjamin Fjellheim		1331	1645	Groruddalen	4,0 	35,5	44,5	 1578 (+11,80)
    57 	Rolf Haug			1515		OSS		4,0 	33,0	43,0	 1585 (-25,25)
    58 	Trygve Olsen			1234		Follo		4,0 	32,5	39,0	 1532 (-5,60)
    59 	Erik Kr. Zahl Pettersen		1302		Fredriksstad	3,5 	39,5	46,5	 1545 (-53,40)
    60 	Kazim Yilmaz			1414	1632	Drammens	3,5 	37,5	48,0	 1540 (-25,80)
    61 	Jens E Ingebretsen		1389	1394	Holmestrand	3,5 	37,5	47,0	 1556 (+24,40)
    62 	Jonar Lensebakken		1301	1512	Nord-Odal	3,5 	35,0	42,0	 1496 (-6,40)
    63 	Gunnar Bue			1498	1673	Tønsberg	3,5 	31,5	40,5	 1524 (-41,00)
    64 	Sverre Skjolingstad		1333	1532	Stavanger	3,5 	28,0	33,0	 1434 (-21,40)
    65 	Tor Ivar Bjorklund		1449	1767	Nordstrand	3,0 	39,5	49,0	 1492 (-67,40)
    66 	Roy Drange Hansen		1438		1911		3,0 	38,5	47,0	 1523 (-20,50)
    67 	Tor Skaslien			1279	1578	Vålerenga	3,0 	33,0	38,5	 1469 (-20,20)
    68 	Rune A. Jørgensen		1329		Asker		3,0 	32,5	41,0	 1475 (-36,75)
    69 	Leif E Wærstad			1382	1622	OSS		3,0 	32,0	38,5	 1452 (-22,00)
    70 	Magne Lind			1359	1597	Lillehammer	2,0 	35,5	42,0	 1245 (-75,40)
    71 	Roger Granum			1472	1711	Hønefoss	2,0 	28,5	34,0	 1236 (-35,50)
    72 	Lasse Lie			1555	1705	Bergens		0,0 	 0,0	 3,5	 0000 (+0,00)
    73 	Sherington Amarapala		1628	1771	Lørenskog	0,0 	 0,0	 0,0	 0000 (+0,00)
    73 	Richard Wicklund-Hansen		1634	1789	OSS		0,0 	 0,0	 0,0	 0000 (+0,00)
    
    Endelig resultatliste Gruppe C 							kvalitetsregning
    
    Pl	Navn				n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Med.Buc	Monrad	n-Ratingprest
     1 	Stig Omar Eide					Luster		9,0 	42,5	52,5	 1800 (+65,75)
     2 	Ahmed Hirsi					Groruddalen	8,0 	47,5	58,0	 1676 (+50,25)
     3 	Rune Livendahl			1147		Sarpsborg	8,0 	43,0	54,5	 1641 (+38,00)
     4 	Helge Fischer Pedersen		1007	1634	Moss		7,5 	51,0	62,0	 1698 (+18,20)
     5 	Yngve Götestam Fossheim		1371		Fribonden	7,5 	49,0	60,5	 1664 (+53,00)
     6 	Terje Ulstrup Engebretsen			Fredriksstad	7,5 	43,5	52,0	 1637 (+44,25)
     7 	Lars Seval Leknes		1262	1892	Akademisk	7,0 	52,5	65,5	 1599 (+37,00)
     8 	Maria Greibrokk			1038	1347	Alta		7,0 	51,0	63,0	 1637 (+65,60)
     9 	Erik Lind Pedersen		1138	1594	Moss		7,0 	44,0	55,5	 1577 (+30,25)
    10 	Hilmar Johansen					Horten		7,0 	42,5	53,0	 1568 (+27,50)
    11 	Embla Eikeland Gronn		 995	1353	OSS		7,0 	42,0	53,0	 1543 (+40,20)
    12 	Eirik Norbakken			1137	1765	Hønefoss	6,5 	55,0	67,5	 1583 (+36,75)
    13 	Kristian Markhus Brekke				Groruddalen	6,5 	48,0	60,0	 1546 (+24,50)
    14 	Jens Petter Olsen		1193	1589	OSS		6,5 	48,0	57,5	 1553 (-8,40)
    15 	Thyra Kvendseth			1335	1502	Nordstrand	6,5 	46,0	58,0	 1569 (+14,40)
    16 	Aksel Bu Kvaløy			 950		Stavanger	6,5 	42,5	51,0	 1553 (+26,00)
    17 	Maximilian L Lystad		 981		Vålerenga	6,5 	41,5	52,5	 1528 (+17,75)
    18 	Ingrid Skaslien			1014	1398	Vålerenga	6,5 	38,5	51,5	 1539 (+40,00)
    19 	Erik Grindbakken		1353		Stjernen	6,5 	37,5	46,0	 1503 (+9,75)
    20 	Leif Runar Forsth		1058		Groruddalen	6,5 	33,5	42,5	 1478 (+1,00)
    21 	Ole Andreas Thrana		1179		Moss		6,0 	50,0	62,0	 1509 (+16,25)
    22 	Bjørn Lie			1096		Bergens		6,0 	47,5	61,0	 1516 (+19,00)
    23 	Maria Næss			1218	1446	Vålerenga	6,0 	46,5	56,5	 1504 (+18,00)
    24 	Trond Munkejord					OSS		6,0 	45,5	56,5	 1522 (+20,75)
    25 	Max Dahl			1009		1911		6,0 	43,0	52,5	 1519 (+19,75)
    26 	Tim Wanvik			 947		OSS		6,0 	41,5	52,0	 1467 (+4,50)
    27 	Per-Erik Evensen		1025		Modum		6,0 	39,5	48,5	 1471 (+4,75)
    28 	Alexander K. Ski		 877		OSS		6,0 	38,5	48,0	 1450 (-2,25)
    29 	Markus Knutsen			 967		Moss		6,0 	37,5	46,5	 1451 (-2,00)
    30 	Einar Elfinn Glasø		1201		Hamar		5,5 	45,5	56,5	 1480 (+11,00)
    31 	David Luangtep Vangen		 860		1911		5,5 	44,5	55,5	 1487 (+13,25)
    32 	Ulrik Ruud			 871	1342	Trondheim	5,5 	44,5	55,0	 1409 (+17,00)
    33 	Linnea Garberg Tryggestad	1130	1413	Nordstrand	5,5 	41,5	53,5	 1467 (+16,00)
    34 	Vegard Engan-Larsen		1112		Moss		5,5 	41,0	51,0	 1441 (-2,75)
    35 	Finn Syvertsen			1204	1428	Asker		5,5 	40,0	50,0	 1449 (-0,00)
    36 	Jonathan K. Ski			1080	1607	OSS		5,5 	39,0	50,0	 1462 (+4,25)
    37 	Per Nicolai Robertsen		1175		Caissa		5,5 	39,0	49,5	 1440 (+57,00)
    38 	Oliver Opseth			 879	1372	Hamar		5,5 	39,0	47,5	 1463 (+4,50)
    39 	Ola Kvaløy					Stavanger	5,5 	38,0	47,0	 1418 (-6,25)
    40 	Odd-Einar Ingebretsen		1170		Holmestrand	5,5 	37,5	47,0	 1431 (-5,75)
    41 	Anton Amarapala			1119	1482	Strømmen	5,5 	34,5	44,5	 1418 (-10,25)
    42 	Sigurd Lauvås Gaure		 897	1386	OSS		5,5 	34,5	42,0	 1436 (-4,00)
    43 	Ole-Christian Bakken Kran	 841		OSS		5,0 	46,5	57,0	 1455 (+6,25)
    44 	Roger Brekke					Groruddalen	5,0 	44,0	55,0	 1425 (-4,50)
    45 	Ivar Endeberg					Kongsberg	5,0 	44,0	54,5	 1427 (-3,50)
    46 	Astrid Sofia Jacobsen				Kampen		5,0 	43,0	54,5	 1436 (-1,25)
    47 	Rasmus Berglund			 585		Hønefoss	5,0 	43,0	52,5	 1421 (-5,25)
    48 	Live Jørgensen Skigelstrand	 822		Stavanger	5,0 	42,5	53,0	 1427 (-4,25)
    49 	Haakon Wright			1017	1408	Groruddalen	5,0 	41,5	54,5	 1426 (-4,00)
    50 	Håvard Hole					Horten		5,0 	41,0	49,0	 1389 (-2,25)
    51 	Johanne Bratland Tjernshaugen			Moss		5,0 	40,0	49,5	 1424 (-4,75)
    52 	Arne Kjelsbøl Huse		 681	1266	Nordstrand	5,0 	39,0	47,0	 1358 (+21,40)
    53 	Atle Stærli			1133	1368	Nordstrand	5,0 	37,0	47,5	 1358 (-23,75)
    54 	Tor-Ivar Paulsen		 894		Modum		5,0 	35,5	45,0	 1345 (-27,75)
    55 	Martin Lyngås			 784		Drammens	4,5 	44,5	53,5	 1359 (-15,25)
    55 	Bendik Johannesen				Stjernen	4,5 	44,5	53,5	 1416 (+3,75)
    57 	Vegar Holter			1006		Moss		4,5 	43,5	52,0	 1416 (+3,50)
    58 	Trond Nygaard			1208		Groruddalen	4,5 	42,0	51,5	 1386 (-6,50)
    59 	Erik Kristiansen		 779		Moss		4,5 	39,0	49,0	 1382 (-7,75)
    60 	Mikkel Berglund			 937	1511	Hønefoss	4,5 	37,0	46,0	 1344 (-19,25)
    61 	Espen Idås					Horten		4,5 	36,5	45,5	 1355 (-16,75)
    62 	Sander Sandvik			 833		Follo		4,5 	36,0	45,0	 1319 (-15,00)
    63 	Oddvar Aasen			1123	1730	Moss		4,5 	32,0	41,0	 1313 (-31,00)
    64 	Maria Skaslien			1075	1404	Vålerenga	4,5 	27,5	32,5	 1399 (-13,00)
    65 	Tormod Thingstad		1165	1415	Hønefoss	4,0 	51,0	65,0	 1385 (+3,75)
    66 	Andreas Tenold			 868	1450	Nordstrand	4,0 	42,5	54,0	 1342 (-10,75)
    67 	Einar Tofteng Tømmerhol		 789		Drammens	4,0 	41,5	52,5	 1339 (-11,50)
    68 	Håvard Weld					Randaberg Sku	4,0 	40,5	50,0	 1315 (-19,50)
    69 	Henrik Seljeset Berg-Olsen	1128		Kampen		4,0 	40,0	50,5	 1334 (-13,50)
    70 	Johnny Myklebust				OSS		4,0 	39,5	48,5	 1354 (-6,50)
    71 	Sheroni Amarapala		 740	1191	Strømmen	4,0 	39,0	50,0	 1312 (-21,00)
    72 	Hy Chang Vo					Bærum		4,0 	37,5	47,5	 1302 (-24,50)
    73 	Mathias Unneland				Aalesunds	4,0 	37,0	45,5	 1248 (-21,75)
    74 	Christoffer Møllenhoff		1074		Stjernen	4,0 	35,5	44,5	 1284 (-29,50)
    75 	Jon Nilsen					Asker		4,0 	35,0	42,0	 1568 (+20,75)
    76 	Jørgen Brobakken		1024		Hamar		4,0 	34,5	43,0	 1274 (-34,00)
    77 	Arjun Cithu Vijay				Stavanger	4,0 	34,5	42,5	 1279 (-31,00)
    78 	Ivan Vielfaure					Stjernen	4,0 	32,5	42,0	 1270 (-34,50)
    79 	Ådne Hole					Horten		3,5 	40,5	48,5	 1242 (-13,50)
    80 	Egil Peter Budde				Vålerenga	3,5 	36,0	45,0	 1262 (-25,75)
    81 	Arun Cithu Vijay		 655		Stavanger	3,5 	34,5	44,0	 1234 (-15,75)
    82 	Eva Skaslien			 583		Vålerenga	3,5 	32,5	43,0	 1252 (-21,25)
    83 	Sivakumar Padigalingam		 841		Groruddalen	3,5 	32,5	42,5	 1177 (-33,00)
    84 	Elias Fredrik Budde				Vålerenga	3,5 	31,5	39,5	 1223 (-18,75)
    85 	Terje Wahl					Lillestrøm	3,5 	30,0	38,0	 1173 (-33,75)
    86 	Varanann Varathalingam				Nordstrand SKU	3,0 	34,0	42,0	 1187 (-38,25)
    87 	Magne H Røed					Direkte		3,0 	33,0	40,5	 1156 (-22,25)
    88 	Ask Amundsen					Sørum SKU	3,0 	27,5	32,5	 1096 (-39,00)
    89 	Mina Johanne Heier		 544		1911		3,0 	26,0	33,0	 1088 (-41,50)
    90 	Eskil Åsmul					Direkte		2,5 	33,5	43,0	 1137 (-28,75)
    91 	Niklas Unneland			 729		Aalesunds	2,5 	31,0	42,5	 1141 (-39,75)
    92 	Gerry Larsen			1188		Fredriksstad	2,5 	30,5	36,5	 0000 (+12,50)
    93 	Marie Hotvedt Rystad				Horten		2,5 	28,5	34,0	 1050 (-36,00)
    94 	Pradheeban Sivaranjan		1091		Nordstrand	2,5 	26,0	35,0	 1331 (-12,75)
    95 	Alekseander Kjærstad				Groruddalen	2,0 	29,5	37,5	 0994 (-25,00)
    96 	August Kristiansen Kløfsrud	1530	1643	Moss		2,0 	26,0	33,5	 1341 (-42,80)
    97 	Erik Opseth			 598		Elverum		1,5 	24,0	29,0	 0000 (+12,50)
    98 	Andreas Salvesen		1028	1454	1911		1,0 	16,5	24,0	 1488 (+3,50)
    
    	   

    31/12-2014 Resultat fra romjulsturnering med tidshandicap på Karmøy 27/12-2014
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-2	Monra-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Terje A Bårdsen				 6,0 					 2721 (+10,25)
     2 	Geir Olsen				 5,5 	25,0				 2253 (+9,00)
     3 	Ivar Areklett		Sevland		 5,5 	22,0				 2721 (+7,80)
     4 	Gunnar Eilertsen	Sevland		 5,5 	20,5				 0000 (+0,00)
     5 	Are Jaastad				 5,0 	21,0				 0000 (+0,00)
     6 	Kjetil Seglem		Sevland		 5,0 	18,0				 0000 (+0,00)
     7 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland		 5,0 	17,0				 0000 (+0,00)
     8 	Johannes Melkevik	Sevland		 4,5 	27,0				 1399 (-7,80)
     9 	Egil Melkevik		Sevland		 4,5 	25,0				 0000 (+0,00)
    10 	Fredrik Jackson				 4,5 	22,0				 0000 (+12,50)
    11 	Per Tore Pedersen	Sevland		 4,0 	23,5				 0000 (+0,00)
    12 	Stian Hjorteland	Sevland Sku	 4,0 	23,0				 1867 (-0,50)
    13 	Fredrik V. Fredriksen	Sevland		 4,0 	22,0				 2335 (+12,00)
    14 	Rune Nordstokke		Sevland		 4,0 	21,5	24,5			 0000 (+0,00)
    15 	Knut Bævre		Sevland		 4,0 	21,5	23,5			 0000 (+0,00)
    16 	Ole Andre Seglem	Sevland		 4,0 	20,5				 0000 (+0,00)
    17 	Jan Inge Ånensen			 4,0 	20,0				 0000 (+0,00)
    18 	Johannes T. Rosberg	Sevland		 4,0 	19,0				 0000 (+0,00)
    19 	Jøran Kvilhaugsvik	Sevland		 4,0 	16,5				 0000 (+0,00)
    20 	Oddvar Thorsen				 3,5 	23,5				 0000 (+0,00)
    21 	Jon Moi		 			 3,5 	21,5				 0000 (+0,00)
    22 	Vegard Joa		Stavanger	 3,5 	18,0				 0000 (+0,00)
    23 	Gosse Ten Napel				 3,0 	24,0				 0000 (+0,00)
    24 	Eivind Ånensen				 3,0 	22,5				 0000 (+0,00)
    25 	Julian Lothe Ringen	Sevland		 3,0 	20,5	23,5	26,0		 0000 (+0,00)
    26 	Terje Ringen				 3,0 	20,5	23,5	25,5		 0000 (+0,00)
    27 	Daniel Rolfsnes				 3,0 	20,0				 0000 (+0,00)
    28 	Stian Andersen		Sevland		 3,0 	18,0	20,0	22,0		 0000 (+0,00)
    29 	Harm Ten Napel				 3,0 	18,0	20,0	20,0		 0000 (+0,00)
    30 	Sandra Salvanes				 3,0 	14,0				 0000 (+0,00)
    31 	Relin Seglem				 3,0 	 7,0				 0000 (+0,00)
    32 	Ingvill Thorsen				 2,5 					 1867 (-0,00)
    33 	Hans Olav Simonsen			 2,0 	22,0				 0000 (+0,00)
    34 	Morgan Karlsen				 2,0 	17,5	19,5	19,5	 2,00	 0000 (+0,00)
    34 	Sander Joa		Stavanger	 2,0 	17,5	19,5	19,5	 2,00	 0000 (+0,00)
    36 	Jonas Jøsang		Sevland		 2,0 	17,0	20,0	22,0		 0000 (+0,00)
    37 	Krister Ånensen				 2,0 	17,0	20,0	21,0		 0000 (+0,00)
    38 	Florian Ten Napel			 2,0 	14,5				 0000 (+0,00)
    39 	Arnkjell Bjerkenes	Sevland		 1,0 					 0000 (+0,00)
    40 	Mathias Rolfsnes			 0,0 	15,5	17,5			 0000 (+0,00)
    41 	Elin Thorsen				 0,0 	15,5	15,5			 0000 (+0,00)
    	   
    	   

    15/12-2014 Resultat fra Stavanger advents BGP 14/12:
    Stavanger advents BGP 2014, 14/12-2014
    Endelig resultatliste gruppe Kadett og ungdom			kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Alseit Kizatbay			Stavanger Sku	17,0 	69,0	81,0	 72,50	 0000 ( +0)
     2 	Aleksander Fossan		Stavanger Sku	17,0 	68,0	68,0	 59,50	 0000 ( +0)
     3 	Abyl Kizatbay			Stavanger Sku	14,0 	73,0	85,0	 51,00	 0000 ( +0)
     4 	Benjamin Fossan			Stavanger Sku	14,0 	66,0	74,0	 43,00	 0000 ( +0)
     5 	Lars Andre Baustad		Stavanger Sku	13,0 	65,0	74,0	 36,50	 0000 ( +0)
     6 	Håkon Abeland Myrheim		Smeaheia SS	13,0 	55,0	55,0	 23,50	 0000 ( +0)
     7 	Torbjørn Frøvik			Smeaheia SS	12,0 	72,0	80,0	 32,00	 0000 ( +0)
     8 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger Sku	12,0 	71,0	80,0	 32,00	 0000 ( +0)
     9 	Jan Olav Fåland			Stavanger Sku	12,0 	65,0	65,0	 23,00	 0000 ( +0)
    10 	Krister Smelvær			Fana Sku	12,0 	58,0	66,0	 30,00	 0000 ( +0)
    11 	Ruurd Kuipers			Hå Ss		12,0 	57,0	65,0	 30,00	 0000 ( +0)
    12 	Steffen Dybing Thune		Hå Ss		11,0 	59,0	59,0	 17,50	 0000 ( +0)
    13 	Per Tore Pedersen		Sevland Sku	10,0 	63,0	72,0	 21,00	 0000 ( +0)
    14 	Roar Sola			Hå Ss		 9,0 	59,0	59,0	  5,50	 0000 ( +0)
    15 	Tharanath Thiruthiyappan	Stavanger Sku	 8,0 	63,0	63,0	  0,00	 0000 ( +0)
    
    Endelig resultat klasse Lilleputt				kvalitetsregning
    Pl	Name				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Mats Nærheim			Smeaheia SS	17,0 	73,0	85,0	 77,50	 0000 ( +0)
     2 	Daniel Steen			Stavanger Sku	16,0 	71,0	81,0	 64,00	 0000 ( +0)
     3 	David Nesse			Smeaheia SS	16,0 	69,0	78,0	 61,00	 0000 ( +0)
     4 	Ulrik Auklend			Stavanger Sku	15,0 	70,0	80,0	 55,50	 0000 ( +0)
     5 	Julian Aleksander Munk		Stavanger Sku	14,0 	70,0	82,0	 50,00	 0000 ( +0)
     6 	Matias Grude Eriksen		Smeaheia SS	14,0 	70,0	80,0	 49,00	 0000 ( +0)
     7 	Felix Ciobanu			Sandved Ssk	14,0 	67,0	77,0	 47,00	 0000 ( +0)
     8 	Torgeir Bjelland		Stavanger Sku	13,0 	67,0	75,0	 38,50	 0000 ( +0)
     9 	Ole Andre Seglem		Sevland Sku	13,0 	66,0	76,0	 40,50	 0000 ( +0)
    10 	Daniel Høyland			Sandved Ssk	12,0 	66,0	76,0	 34,00	 0000 ( +0)
    11 	David Jess Linjord		Stavanger Sku	12,0 	65,0	74,0	 31,00	 0000 ( +0)
    12 	Alexander Gouchan		Stavanger Sku	12,0 	65,0	73,0	 28,00	 0000 ( +0)
    13 	Håkon Hembre Helgøy		Sandved Ssk	12,0 	64,0	74,0	 34,00	 0000 ( +0)
    14 	Henrik Utistog Hausberg		Smeaheia SS	12,0 	61,0	69,0	 27,00	 0000 ( +0)
    15 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku	12,0 	60,0	60,0	 20,00	 0000 ( +0)
    16 	Kjetil Seglem			Sevland Sku	12,0 	58,0	66,0	 26,00	 0000 ( +0)
    17 	Sebastian Cardozo		Stavanger Sku	12,0 	55,0	55,0	 20,00	 0000 ( +0)
    18 	Joakim Neresen			Smeaheia SS	10,0 	66,0	76,0	 22,00	 0000 ( +0)
    19 	Eirik Løvik			Stavanger Sku	10,0 	59,0	67,0	 16,00	 0000 ( +0)
    20 	Sander Gnanavel			Smeaheia SS	10,0 	56,0	66,0	 20,00	 0000 ( +0)
    21 	Frank Hov			Stavanger Sku	10,0 	54,0	54,0	  8,00	 0000 ( +0)
    21 	Viljar A. Gjerstad		Skadberg Ssk	10,0 	54,0	54,0	  8,00	 0000 ( +0)
    23 	Johannes Matre Bergersen	Sandved Ssk	 9,0 	62,0	62,0	 22,00	 0000 ( +0)
    24 	Isak Mikal Røyland		Smeaheia SS	 8,0 	56,0	64,0	  8,00	 0000 ( +0)
    25 	Stian Risa Lea			Smeaheia SS	 8,0 	53,0	53,0	  0,00	 0000 ( +0)
    
    Endelig resultatliste klasse miniputt				kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Sofie Løfaldli			Stavanger Sku	18,0 	73,0	85,0	 85,00	 0000 ( +0)
     2 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku	16,0 	66,0	76,0	 58,00	 0000 ( +0)
     3 	Erlend Røisland			Stavanger Sku	15,0 	71,0	81,0	 57,00	 0000 ( +0)
     4 	Daniel Fossan			Stavanger Sku	15,0 	69,0	79,0	 54,50	 0000 ( +0)
     5 	Håvard Weld			Randaberg Sku	15,0 	65,0	77,0	 55,50	 0000 ( +0)
     6 	Olav Frøvik			Smeaheia SS	14,0 	66,0	76,0	 48,00	 0000 ( +0)
     6 	Benjamin Helbak Lunde		Stavanger Sku	14,0 	66,0	76,0	 48,00	 0000 ( +0)
     8 	Sverre Hestholm			Stavanger Sku	14,0 	62,0	70,0	 42,00	 0000 ( +0)
     9 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger Sku	13,0 	71,0	81,0	 40,50	 0000 ( +0)
    10 	Oskar Feed Jakobsen		Hå Ss		13,0 	70,0	81,0	 43,50	 0000 ( +0)
    11 	Lennart Håvarstein		Stavanger Sku	13,0 	66,0	66,0	 30,50	 0000 ( +0)
    12 	Erling Bjelland			Stavanger Sku	13,0 	65,0	75,0	 40,50	 0000 ( +0)
    13 	Bård Kydland			Hå Ss		12,0 	70,0	80,0	 36,50	 0000 ( +0)
    14 	Andreas Haavik			Stavanger Sku	12,0 	69,0	79,0	 34,00	 0000 ( +0)
    15 	Sander Joa			Stavanger Sku	12,0 	69,0	77,0	 32,00	 0000 ( +0)
    16 	Snorre Kristiansen		Stavanger Sku	12,0 	62,0	70,0	 30,00	 0000 ( +0)
    17 	Markus S. Håland		Stavanger Sku	12,0 	61,0	71,0	 32,00	 0000 ( +0)
    18 	Julian Moland Bjørknes		Skadberg Ssk	12,0 	61,0	69,0	 28,00	 0000 ( +0)
    19 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku	12,0 	60,0	70,0	 32,00	 0000 ( +0)
    20 	Mads Even Hobberstad		Hå Ss		12,0 	60,0	70,0	 31,50	 0000 ( +0)
    21 	Gabriel L Cordozo		Stavanger Sku	12,0 	54,0	54,0	 20,00	 0000 ( +0)
    22 	Tanguy Montagnon		Stavanger Sku	11,0 	58,0	68,0	 26,00	 0000 ( +0)
    23 	Emma Gustad Myklebust		Smeaheia Sandv  10,0 	68,0	76,0	 22,00	 0000 ( +0)
    24 	Andreas Nikolay Persson		Skadberg Ssk	10,0 	63,0	71,0	 19,00	 0000 ( +0)
    25 	Lasse Abeland Myrheim		Smeaheia SS	10,0 	62,0	70,0	 18,00	 0000 ( +0)
    26 	Kristoffer Kristiansen		Stavanger Sku	10,0 	60,0	70,0	 22,00	 0000 ( +0)
    27 	Jesper Aareskjold		Stavanger Sku	10,0 	59,0	67,0	 18,00	 0000 ( +0)
    28 	Jonatan Jacobsen		Stavanger Sku	10,0 	56,0	56,0	  8,00	 0000 ( +0)
    28 	Victor B. Johansen		Stavanger Sku	10,0 	56,0	56,0	  8,00	 0000 ( +0)
    30 	Keziah Bunag			Stavanger Sku	 8,0 	56,0	56,0	  0,00	 0000 ( +0)
    31 	Simen Feldmann			Stavanger Sku	 8,0 	54,0	54,0	  0,00	 0000 ( +0)
    
    
    Endelig resultatliste klasse mikroputt				kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger Sku	16,0 	71,0	83,0	 68,00	 0000 ( +0)
     2 	Benjamin Anda			SjakkMatt United16,0 	70,0	80,0	 64,00	 0000 ( +0)
     3 	Sergey Eliseev			Stavanger Sku	15,0 	70,0	78,0	 55,00	 0000 ( +0)
     4 	Arun Vijay Cithu		Stavanger Sku	15,0 	69,0	80,0	 57,00	 0000 ( +0)
     5 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku	15,0 	66,0	77,0	 56,50	 0000 ( +0)
     6 	Kirill Shchipanov		Smeaheia SS	14,0 	70,0	80,0	 49,00	 0000 ( +0)
     7 	Asle Kydland			Hå Ss		14,0 	69,0	79,0	 50,00	 0000 ( +0)
     8 	Anders Linjord			Stavanger Sku	14,0 	64,0	72,0	 41,00	 0000 ( +0)
     9 	Knut Wee Tørlen			Stavanger Sku	13,0 	69,0	77,0	 40,50	 0000 ( +0)
    10 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku	13,0 	61,0	69,0	 35,50	 0000 ( +0)
    11 	Håvard Leret-Vatne		Stavanger Sku	13,0 	60,0	68,0	 34,50	 0000 ( +0)
    12 	Sebastian Martinez Stenbakken	Stavanger Sku	13,0 	55,0	63,0	 33,50	 0000 ( +0)
    13 	Isak B. Johansen		Stavanger Sku	12,0 	71,0	81,0	 35,00	 0000 ( +0)
    14 	Arne Gilje			Stavanger Sku	12,0 	65,0	73,0	 31,00	 0000 ( +0)
    15 	Arjun Vijay Cithu		Stavanger Sku	12,0 	64,0	74,0	 33,00	 0000 ( +0)
    16 	Kevin Kulandairaj		Stavanger Sku	12,0 	62,0	70,0	 31,00	 0000 ( +0)
    17 	Samuel Weld			Randaberg Sku	12,0 	62,0	70,0	 30,00	 0000 ( +0)
    18 	Gustav Hestholm			Stavanger Sku	11,0 	58,0	66,0	 24,50	 0000 ( +0)
    19 	Ivan Rozhko			Sandved Ssk	11,0 	56,0	56,0	 26,00	 0000 ( +0)
    20 	Jacob Netland Li		Stavanger Sku	10,0 	63,0	74,0	 23,00	 0000 ( +0)
    21 	Oline Utistog Hausberg		Smeaheia SS	10,0 	62,0	70,0	 16,00	 0000 ( +0)
    22 	Henrik Sagland-Jensen		Smeaheia SS	10,0 	62,0	66,0	 14,00	 0000 ( +0)
    23 	Maren Nærheim			Smeaheia SS	10,0 	57,0	65,0	 18,00	 0000 ( +0)
    24 	Stine Pedersen			Skadberg	10,0 	57,0	61,0	 12,00	 0000 ( +0)
    25 	Henrik Svela			Smeaheia SS	 8,0 	63,0	71,0	  8,00	 0000 ( +0)
    26 	Johannes Pundsnes		Stavanger Sku	 8,0 	57,0	61,0	  4,00	 0000 ( +0)
    27 	Lars Kristiansen		Stavanger Sku	 8,0 	56,0	56,0	  0,00	 0000 ( +0)
    28 	Sigurd Sagland-Jensen		Smeaheia SS	 4,0 	39,0	39,0	  0,00	 0000 ( +0)
    
    Endelig resultatliste klasse nybegynner				kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Marcus Alfredsen Hess		Skadberg Ssk	18,0 	68,0	79,0	 79,00	 0000 ( +0)
     2 	Ola S. Bergsvik			Stavanger Sku	15,0 	68,0	78,0	 53,00	 0000 ( +0)
     3 	Soltan Isgandar			Smeaheia SS	14,0 	75,0	87,0	 54,00	 0000 ( +0)
     4 	Vetle Andreas Tysland		Stavanger Sku	14,0 	67,0	77,0	 50,00	 0000 ( +0)
     5 	Baybol Fanomezana		Stavanger Sku	14,0 	67,0	74,0	 42,00	 0000 ( +0)
     6 	William Slogvik Tertnes		Stavanger Sku	14,0 	65,0	75,0	 47,00	 0000 ( +0)
     7 	Seth Alex. Brzozowski-Grostøl	Stavanger Sku	14,0 	63,0	73,0	 45,00	 0000 ( +0)
     8 	Dafnel Fanomezana		Stavanger Sku	13,0 	72,0	82,0	 43,00	 0000 ( +0)
     9 	Adam Prama Rismanto		Skadberg Ssk	12,0 	68,0	78,0	 33,00	 0000 ( +0)
    10 	Sondre Tysland			Stavanger Sku	12,0 	64,0	74,0	 33,00	 0000 ( +0)
    11 	Dang Nhung Khong		Stavanger Sku	12,0 	60,0	70,0	 30,00	 0000 ( +0)
    12 	Peywen Abdelkader		Smeaheia SS	12,0 	55,0	64,0	 30,00	 0000 ( +0)
    13 	Sondre Larsen			Stavanger Sku	12,0 	53,0	60,0	 26,00	 0000 ( +0)
    14 	William Lunde Helbak		Stavanger Sku	11,0 	65,0	75,0	 26,00	 0000 ( +0)
    15 	Tom Andre Storli		Smeaheia SS	11,0 	59,0	66,0	 23,00	 0000 ( +0)
    16 	Borys Fass			Stavanger Sku	10,0 	66,0	76,0	 22,00	 0000 ( +0)
    17 	Jørgen Idsø-Jakobsen		Stavanger Sku	10,0 	61,0	71,0	 22,00	 0000 ( +0)
    18 	Håvid Bilstad Ødegård		Sandved Ssk	10,0 	61,0	68,0	 16,00	 0000 ( +0)
    19 	Viet Uy Tran			Stavanger Sku	10,0 	58,0	65,0	 16,00	 0000 ( +0)
    20 	Mats Gustad Myklebust		Smeaheia SS	10,0 	56,0	65,0	 22,00	 0000 ( +0)
    21 	Amanda Netland Li		Stavanger Sku	 9,0 	54,0	61,0	 14,50	 0000 ( +0)
    22 	Noah Solli			Stavanger Sku	 7,0 	57,0	66,0	  4,50	 0000 ( +0)
    
    	   
    	   

    5/12-2014 Resultat fra Kristiansand Open 21/11:
    Resultat fra Kristiansand Open 21. november
    Endelig resultatliste gruppe A				kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	FM Joachim Birger NilsenBergens		4.5 	12.5	14.5	 12.75	 2512 (+10.35)
     2 	FM Petter Fossan	Stavanger	4.0 	13.0	15.5	 12.00	 2356 (+6.60)
     3 	IM Magne Sagafos	Vålerenga	4.0 	12.5	14.0	 10.25	 2409 (+1.50)
     4 	Robin Olsen		Moss		4.0 	 9.5	 9.5	  8.25	 2234 (+13.05)
     5 	IM Erik Fossan		Stavanger	3.5 	14.5	17.0	 10.50	 2326 (-1.50)
     6 	CM Joachim Solberg	Sarpsborg	3.5 	14.5	16.5	 10.25	 2246 (-0.15)
     7 	Babak Irandoust		Sarpsborg	3.5 	 9.5	 9.5	  6.00	 2049 (+20.00)
     8 	Terje Torgersen		Kristiansand	3.0 	13.5	15.0	  7.50	 2047 (+7.65)
     9 	Eivind Olav Risting	1911		3.0 	11.0	12.5	  6.00	 1949 (+6.60)
    10 	Andreas Fossan		Stavanger	3.0 	 9.5	11.0	  5.50	 1999 (+10.95)
    11 	Thomas Nyland		Arendal		3.0 	 9.5	10.5	  4.50	 1996 (-2.85)
    12 	Kai Ørtoft		Kristiansand	2.5 	13.0	14.5	  4.75	 2005 (+0.45)
    13 	Lucas Ranaldi		1911		2.5 	11.5	13.0	  5.25	 1850 (-10.95)
    14 	Dani Barouta		Kristiansand	2.5 	11.5	12.5	  3.75	 1925 (+10.50)
    15 	John A Kvamme		SK 96		2.5 	11.5	11.5	  4.75	 2073 (-6.30)
    16 	Ryaad Aabid		Kristiansand	2.5 	10.5	12.0	  3.75	 1856 (+7.80)
    17 	Rune Taranger		Nordstrand	2.5 	10.0	11.0	  5.00	 1820 (+17.70)
    18 	Steinar Leite		Modum		2.5 	 9.0	10.5	  5.25	 1800 (+11.25)
    19 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger	2.0 	13.0	15.5	  5.75	 2020 (+18.60)
    20 	Jøran Sten Pettersen	Porsgrunn	2.0 	12.5	14.0	  4.00	 1797 (-1.80)
    21 	Hans Hovden		Kirkegata	2.0 	11.5	11.5	  1.50	 1627 (-12.75)
    22 	Eivind Lilleseth	Asker		2.0 	10.0	10.0	  1.00	 1732 (-0.15)
    23 	Tommy V. Thoresen	Arendal		1.5 	11.0	12.5	  2.75	 1668 (-17.25)
    24 	William Sandberg Olsen	Moss		1.5 	11.0	11.0	  1.50	 1186 (-6.45)
    25 	Leif Bjornes		Kristiansand	1.5 	10.5	11.5	  3.25	 1736 (-15.60)
    26 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger	1.5 	 9.0	 9.0	  0.75	 1190 (-7.50)
    27 	Terje Lie		Bergens		1.5 	 8.5	 8.5	  0.75	 1147 (-9.30)
    28 	Martin Bråten		Kristiansand	1.5 	 7.0	 7.0	  1.50	 1451 (-0.25)
    29 	Ole Smeby		Kongsvinger	1.0 	10.0	11.5	  2.00	 1572 (-38.10)
    30 	FM Johan Salomon	Nordstrand	0.0 	 0.0	 0.0	  0.00	 0000 (+0.00)
    
    
    resultat gruppe B					kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Abyl Kizatbay		Stavanger	4.5 	14.5	17.0	 14.75	 1721 ( +9)
     2 	Aleksander Fossan	Stavanger	4.5 	13.0	14.5	 12.25	 1604 (+17)
     3 	Eirik Kyrkjebø		Stavanger	4.0 	14.5	16.5	 12.00	 1433 ( +3)
     4 	Kurt Normann Sevland	Sevland		4.0 	13.5	15.0	 11.50	 1547 (+25)
     5 	Hans Stabbetorp		Fredriksstad	4.0 	12.0	14.0	 10.75	 1438 ( +4)
     6 	Julian Munk		Stavanger	4.0 	11.5	13.5	  9.50	 1328 (+33)
     7 	Odd Ristesund		Kampen		3.5 	14.0	16.5	 11.00	 1229 ( -4)
     8 	Stig Allan Snähre	Egersund	3.5 	14.0	15.0	  8.50	 1310 ( +5)
     9 	Henrik G Tallaksen	Stavanger	3.5 	13.5	15.5	  9.00	 1294 ( -8)
    10 	Kazim Yilmaz		Drammens	3.5 	12.0	14.0	  9.25	 1336 ( -3)
    11 	Jon Anders Stabbetorp	Fredriksstad	3.5 	11.5	13.5	  8.75	 1415 ( +2)
    12 	Shazil Shehzad		Smeaheia Sandved3.5 	10.5	11.5	  7.25	 1049 (+25)
    13 	Ulrich Dalseth		Kristiansand	3.5 	10.5	11.5	  6.75	 1216 ( -7)
    14 	Leo A. G. Vatnestrøm	Stavanger	3.0 	14.0	16.5	  9.25	 1223 (+10)
    15 	Rolf Rasmussen		Kongsberg	3.0 	13.5	16.0	  9.25	 1354 ( -8)
    16 	Benjamin Fossan		Stavanger	3.0 	12.5	14.0	  6.50	 1252 ( -3)
    17 	Håkon Abeland Myrheim	Smeaheia Sandved3.0 	12.5	13.5	  5.00	 1323 (+1323)
    18 	Geir Arne Skorge	Kristiansand	3.0 	11.0	12.0	  5.00	 1168 ( +0)
    19 	Sondre Risdal		Arendal		3.0 	10.5	12.5	  7.00	 1217 (+1217)
    20 	Ulrik Auklend		Stavanger	3.0 	10.5	12.0	  5.50	 1018 (+21)
    21 	Kasher Shehzad		Smeaheia Sandved3.0 	10.0	12.0	  6.00	 1196 ( -3)
    22 	Eric Torgersen		Kristiansand	3.0 	 9.5	10.5	  5.00	 1098 ( -4)
    23 	Susanne Quist		Kristiansand	2.5 	13.0	14.5	  6.25	 1067 (+1067)
    24 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger	2.5 	13.0	14.5	  5.50	 1080 (-25)
    25 	Per Magnus Larsen	Porsgrunn	2.5 	13.0	14.5	  5.00	 1190 ( +9)
    26 	Lars Ziegler		Porsgrunn	2.5 	12.0	13.5	  5.25	 1211 (+1211)
    27 	Finn Gordon Hauge	Kristiansand	2.5 	11.0	12.5	  5.75	 1142 ( -4)
    28 	Ingrid Jørdre Kvamme	Bergens		2.5 	11.0	11.0	  4.00	 0992 ( +5)
    29 	Finn Arild Wister	Kirkegata	2.5 	10.0	11.5	  4.00	 1008 (-18)
    30 	Knut Are Hansen		Kristiansand	2.5 	10.0	11.0	  3.50	 0849 (-22)
    31 	Rune Skomedal		Kristiansand	2.0 	13.0	15.0	  4.50	 1187 (+13)
    32 	Alisha Shehzad		Smeaheia Sandved2.0 	12.0	12.0	  2.25	 0715 ( +3)
    33 	Johannes M Bergersen	Smeaheia Sandved2.0 	12.0	12.0	  1.50	 0761 ( -5)
    34 	Mats Nærheim		Smeaheia Sandved2.0 	11.5	12.5	  3.50	 1166 (+15)
    35 	Jens Kristoffersen	Stavanger	2.0 	11.5	12.5	  3.00	 0964 ( +6)
    36 	Sander Joa		Stavanger	2.0 	10.5	11.5	  2.50	 0975 (+11)
    37 	Esben Bjornes		Arendal		2.0 	10.5	11.5	  2.00	 1105 (+1105)
    38 	David Jess Linjord	Stavanger	2.0 	10.0	11.0	  2.75	 1075 ( +4)
    39 	Peter Scott Munk	Stavanger	2.0 	 8.5	 8.5	  2.50	 0767 (+767)
    40 	Torstein M Johansen	Kristiansand	2.0 	 7.0	 8.0	  2.00	 0921 (-13)
    41 	Jens Østmann		Tønsberg	1.5 	11.5	12.5	  1.75	 0842 ( -3)
    42 	Teodor Kristoffersen	Stavanger	1.5 	11.5	12.0	  2.25	 0942 (+942)
    43 	Henning Waage		Kristiansand	1.5 	10.0	10.5	  1.25	 0752 (+752)
    44 	Håkon Waage		Kristiansand	1.5 	 9.5	 9.5	  0.75	 0690 (+690)
    45 	Magnus Finnset		Kristiansand	1.5 	 9.0	 9.5	  1.25	 0747 (+747)
    46 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia Sandved1.5 	 8.0	 8.0	  0.50	 0690 (+690)
    47 	Christopher Munk	Stavanger	1.0 	11.5	13.5	  2.50	 0954 ( +6)
    48 	Frank Andresen		Kristiansand	1.0 	11.0	11.0	  0.00	 0580 (+580)
    49 	Kai Rothschild		Arendal		1.0 	 9.0	11.0	  2.00	 0845 (-49)
    50 	Daniel Fossan		Stavanger	1.0 	 8.0	 8.0	  0.00	 0555 (-11)
    51 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia Sandved0.5 	 6.0	 6.0	  0.00	 0383 (+383)
    52 	Ariza Hina		Søråshøgda	0.0 	 0.0	 0.0	  0.00	 0000 ( +0)
    52 	Afras Mansoor		Søråshøgda	0.0 	 0.0	 0.0	  0.00	 0000 ( -0)
    
    
    
    	   
    	   

    5/12-2014 Resuktat fra Haugalandet Grand prix 28-30/11:
    Resultatliste Haugalandet Grand Prix 28-30/11-2014
    
    resultat gruppe A						kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Halvard Hagesæther	Sevland		4.5 				 2142 ( +6)
     2 	Sondre Merkesvik	Bergens		4.0 				 1938 ( -1)
     3 	Johannes Melkevik	Sevland		3.0 	14.0			 1923 ( +5)
     4 	Abyl Kizatbay		Stavanger	3.0 	11.5			 1720 (+10)
     5 	Kasher Shehzad		Smeaheia Sandved3.0 	10.5			 1535 (+20)
     6 	Ivar Areklett		Sevland		2.5 	12.5			 1667 (-17)
     7 	Per M Ferkingstad	Sevland		2.5 	10.0			 1397 ( -7)
     8 	Egil Melkevik		Sevland		2.0 	12.5			 1559 (+1559)
     9 	Sverre Skjølingstad	Stavanger	2.0 	11.5			 1576 (+31)
    10 	Afras Mansoor		Søråshøgda	2.0 	 8.5			 1238 ( +0)
    11 	Vetle Velle		Søråshøgda	1.0 				 1090 ( -1)
    12 	Gunnar Tungland		Stavanger	0.5 				 1214 (+1214)
    
    resultat gruppe B						kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	David Nesse		Smeaheia Sandved4.5 				 1154 (+15)
     2 	Alisha Shehzad		Smeaheia Sandved4.0 	12.5			 1025 (+62)
     3 	Knut Bævre		Sevland		4.0 	11.0			 0950 (+950)
     4 	Ole Andre Seglem	Sevland		3.5 	14.5			 0803 (+19)
     5 	Håkon Abeland Myrheim	Smeaheia Sandved3.5 	13.0			 0815 (-14)
     6 	Krister Smelvær		Sevland		3.5 	12.0	14.0		 0905 (+11)
     7 	Per Tore Pedersen	Sevland		3.5 	12.0	12.5		 0831 (+831)
     8 	Dani Wade		Sevland		3.0 	13.5			 0836 (+836)
     9 	Atle Smelvær		Sevland		3.0 	12.0			 0692 (-18)
    10 	Shazil Shehzad		Smeaheia Sandved3.0 	11.5			 0743 ( +2)
    11 	Ariza Hina		Søråshøgda	2.5 	12.0			 0724 (+14)
    12 	Arnkjell Bjerkenes	Sevland		2.5 	10.5			 0537 (+537)
    13 	Fredrik V. Fredriksen	Sevland		2.5 	10.0	10.5	 3.25	 0526 ( +2)
    13 	Julian Lothe Ringen	Sevland		2.5 	10.0	10.5	 3.25	 0627 (+35)
    15 	Mats Nærheim		Smeaheia Sandved2.0 	15.0			 0688 (-23)
    16 	Arun Vijay Cithu	Stavanger	2.0 	11.0			 0522 (-15)
    17 	Arjun Vijay Cithu	Stavanger	2.0 	10.0			 0516 (+516)
    18 	Kjetil Seglem		Sevland		2.0 	 9.5			 0500 ( -8)
    19 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland		1.5 	12.0			 0404 (-17)
    20 	Sigurd Lye		Smeaheia sk	1.5 	11.0			 0435 (+435)
    21 	Sverre Lye		Smeaheia sk	1.5 	 6.5			 0245 (+245)
    22 	Daniel Nes		Sevland		1.0 				 0333 (+333)
    23 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia Sandved0.5 	10.5			 0151 (+151)
    24 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia Sandved0.5 	 9.0			 0069 (+69)
    	   
    	   

    16/11-2014 Resultater fra NM i sjakk for barn og ungdom 14-16/22-2014
    Endelig resultatliste gruppe G, 2005 og yngre				kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr.-2	Monr.-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
      1 	Ole-Christian Bakken Kran	OSSU		  	6.5 	25.5	29.0	31.5	 28.50	 1072 (+50)
      2 	Max Dahl			SK av 1911U		6.0 	28.0	33.0	36.0	 29.75	 1085 (+1085)
      3 	Hugo Røste			Hamar Sku		6.0 	25.0	29.0	31.0	 25.75	 0978 (+978)
      4 	Andreas Tenold			Nordstrand Sku		6.0 	24.5	27.5	28.5	 22.00	 0916 (+916)
      5 	Syver Svelle Kyvik		Nordstrand Sku		5.5 	24.5	28.5	30.5	 22.25	 0834 (+834)
      6 	Herman Sæthre			Nittedal Sku		5.5 	24.0	27.5	30.0	 21.75	 0819 (+819)
      7 	Rasmus Berglund			Veien Ssk		5.5 	22.5	26.0	29.0	 21.50	 0658 (+25)
      8 	Benjamin Anda			SjakkMatt United	5.5 	21.5	25.0	27.0	 19.50	 0692 (+692)
      9 	Ariza Hina			Søråshøgda Ssk		5.5 	21.0	23.0	25.0	 17.75	 0708 (+11)
     10 	Jakob Horstad			Søråshøgda Ssk		5.0 	26.5	31.0	35.0	 22.50	 0776 (+37)
     11 	Sturle Hoff Skigelstrand	Stavanger Sku		5.0 	24.5	28.0	30.0	 19.00	 0764 (+764)
     12 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger Sku		5.0 	24.5	27.5	30.5	 19.75	 0781 (-80)
     13 	Arun Vijay Cithu		Stavanger Sku		5.0 	23.5	27.5	30.5	 20.00	 0677 (+677)
     14 	Elias Fredrik Budde		Vålerenga USK		5.0 	23.5	27.0	29.5	 19.75	 0679 (+679)
     15 	Kasper Johansen Sandø		Gullkongen Sku		5.0 	23.5	25.5	27.0	 16.00	 0628 (+21)
     16 	Kirill Shchipanov		Smeaheia SS		5.0 	23.0	27.0	31.0	 20.75	 0755 (+50)
     17 	Fredrik Berg Buxrud		SK av 1911U		5.0 	22.5	26.0	29.0	 19.50	 0717 (+717)
     18 	Thomas Sekkingstad		Sotra Sku		5.0 	21.5	25.5	28.5	 19.00	 0639 (+639)
     19 	Ola Lomeland Waldow		Stavanger Sku		5.0 	17.5	19.5	20.5	 14.00	 0567 (+567)
     20 	Eva Skaslien			Vålerenga USK		4.5 	26.5	31.0	35.0	 22.00	 0691 (+31)
     21 	David Luangtep Vangen		SK av 1911U		4.5 	25.5	28.5	31.0	 16.75	 0677 ( -4)
     22 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku		4.5 	24.5	28.0	31.0	 18.25	 0627 (+43)
     23 	Sigurd Høiseter Brattlien	Nittedal Sku		4.5 	24.0	27.0	30.0	 17.25	 0614 (+614)
     24 	Alexander Øye-Strömberg		Gullkongen Sku		4.5 	23.5	27.5	30.5	 17.75	 0560 (+560)
     25 	Marius Gøbel			Nordstrand Sku		4.5 	22.5	26.0	28.0	 16.00	 0688 (+688)
     26 	Shazil Shehzad			Sandved Ssk		4.5 	22.5	25.5	26.0	 13.75	 0624 (-19)
     27 	Edvin Ekeland Halvorsen		Elefantene Ska		4.5 	22.0	25.0	27.0	 14.75	 0559 (+559)
     28 	Asle Kydland			Hå Ss		 	4.5 	21.5	24.5	27.5	 16.25	 0512 (+512)
     29 	Ivan Rozhko			Sandved Ssk		4.5 	20.0	23.5	26.0	 15.25	 0559 ( -8)
     30 	Mathias Lind Schouten		Tromsø Sku		4.5 	19.5	22.5	25.5	 15.25	 0487 (+487)
     31 	Vetle Auklend			Stavanger Sku		4.5 	19.5	22.5	25.0	 14.75	 0594 (+594)
     32 	Pavan Ravi Dev			Stavanger Sku		4.5 	19.5	22.0	23.0	 12.75	 0650 (+650)
     33 	Karl Edvard Wallevik		Bergens Sku		4.0 	23.0	26.0	29.0	 13.50	 0444 (+444)
     34 	Torbjørn Valvåg			Tromsø Sku		4.0 	23.0	25.0	27.0	 12.00	 0419 (+419)
     35 	Emma Victoria Lian Martinussen	Konnerud Sku		4.0 	22.5	25.5	27.5	 12.50	 0493 (+493)
     35 	Håkon Støren			Stavanger Sku		4.0 	22.5	25.5	27.5	 12.50	 0523 (+523)
     37 	Halvor Leira			Nordstrand Sku		4.0 	21.5	24.5	26.5	 12.00	 0521 (+521)
     38 	Sergey Eliseev			Stavanger Sku		4.0 	21.5	24.5	25.0	 12.25	 0522 (+522)
     39 	Kevin Kulandairaj		Stavanger Sku		4.0 	21.5	23.5	25.5	 10.00	 0350 (+350)
     40 	Vetle Støren			Stavanger Sku		4.0 	21.0	24.0	26.5	 13.50	 0506 (+506)
     41 	Jakob Westgård			Tønsberg Usk		4.0 	21.0	24.0	26.0	 12.50	 0464 (+464)
     42 	Livar Vigre			Hå Ss		  	4.0 	21.0	24.0	26.0	 11.00	 0485 (+485)
     43 	Mathias Unneland		Aalesunds Slu		4.0 	21.0	23.5	25.5	 11.00	 0460 (+460)
     44 	Arne Gilje			Stavanger Sku		4.0 	20.5	24.0	26.5	 14.00	 0460 (-36)
     45 	Mattis Gammelmo Wiksén		Greveløkka Sku		4.0 	20.0	23.0	26.0	 12.50	 0402 (+402)
     46 	Julian Lothe Ringen		Sevland Sku		4.0 	20.0	21.5	22.5	  9.00	 0598 ( +5)
     47 	Håvard Leret-Vatne		Stavanger Sku		4.0 	19.5	21.5	23.5	 11.00	 0444 (+444)
     48 	Jens Teigen			Gullkongen Sku		4.0 	18.5	20.5	22.5	 10.00	 0354 (+354)
     49 	Anton Krogstad Hystad		Søråshøgda Ssk		4.0 	18.0	21.0	23.0	 11.00	 0313 (+313)
     50 	Knut Wee Tørlen			Stavanger Sku		4.0 	17.5	20.0	22.0	 10.50	 0280 (+280)
     51 	Tommy Aleksander Strachan-Dufey	Groruddalen Sk USF	4.0 	17.0	19.0	21.0	  9.00	 0297 (+297)
     52 	Baybol Fanomezana		Stavanger SKU		4.0 	16.5	18.0	19.0	  8.50	 0009 ( +9)
     53 	Magnus Ørn Lavergren		Drammen Sku		3.5 	24.0	27.5	30.5	 12.75	 0379 (+379)
     54 	Hy Chang Vo			Bærum Ssu		3.5 	24.0	27.0	29.0	 10.75	 0459 (+459)
     55 	Andreas Røberg Beitnes		Nordstrand Sku		3.5 	22.5	25.5	28.5	 13.25	 0384 (+384)
     56 	Kasper Edland			Stavanger Sku		3.5 	22.0	24.5	27.0	 11.75	 0551 (+551)
     57 	Sigurd Lye			Smeaheia SS		3.5 	21.0	23.5	26.0	 11.25	 0513 (+513)
     58 	Sigurd Sagland-Jensen		Smeaheia SS		3.5 	21.0	23.5	25.5	  9.75	 0414 (+414)
     59 	Timur Gusarov			Nordstrand Sku		3.5 	20.5	23.5	26.0	 11.25	 0360 (+360)
     60 	Jonas Bringsvor Nilsen		Søråshøgda Ssk		3.5 	20.5	23.0	25.0	  9.50	 0400 (+400)
     61 	Shemorin Amarapala		Strømmen Sku		3.5 	20.0	22.0	23.5	  8.25	 0329 (+329)
     62 	Yuvasri Chandrasekar		Stavanger Sku		3.5 	17.5	20.0	22.5	  8.75	 0279 (+279)
     63 	Henrik Svela			Smeaheia SS		3.5 	17.0	19.5	20.5	  7.25	 0293 (+293)
     64 	Lykke-Merlot Helliesen		Caissas ungdom		3.0 	22.0	25.0	28.0	 10.00	 0271 (+271)
     65 	Storm Høiseter Brattlien	Nittedal Sku		3.0 	22.0	24.0	26.0	  7.00	 0240 (+240)
     66 	Fredrik Nyborg Sørensen		Stavanger Sku		3.0 	21.5	24.5	25.5	  8.00	 0464 (+464)
     67 	Alexander Grøstad		Lillehammer Ssu		3.0 	21.5	23.5	25.5	  8.50	 0414 (+414)
     68 	Arjun Vijay Cithu		Stavanger Sku		3.0 	20.5	23.5	26.0	 10.00	 0291 (+291)
     69 	Sverre Lye			Smeaheia SS		3.0 	20.0	22.0	23.0	  6.00	 0187 (+187)
     70 	Dafnel Fanomezana		Stavanger SKU		3.0 	19.5	22.0	24.0	  7.50	 0240 (+240)
     71 	Jacob Netland Li		Stavanger Sku		3.0 	19.5	21.5	23.0	  7.00	 0300 (+300)
     72 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku		3.0 	18.5	21.5	23.5	  9.00	 0144 (+144)
     73 	Andreas T Kvalbein		Smeaheia SS		3.0 	18.5	21.5	23.5	  8.00	 0132 (+132)
     74 	Julie Sømhovd			Nittedal Sku		3.0 	18.5	21.0	23.0	  7.50	 0125 (+125)
     75 	Haakon Faye-Lund		Caissas ungdom		3.0 	18.5	20.5	22.5	  8.00	 0062 (+62)
     76 	Ulrik Tvedt			Sandved Ssk		3.0 	18.0	20.0	22.0	  7.00	 0152 (+152)
     77 	Isak Berge Johansen		Stavanger Sku		3.0 	18.0	20.0	21.0	  8.00	 0036 (+36)
     78 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku		3.0 	17.0	19.0	21.0	  9.00	 -0029 ( -0)
     79 	Amelia Nordquelle		Nordstrand Sku		3.0 	17.0	19.0	21.0	  7.00	 0144 (+144)
     80 	Adrian Bogner			Bergens Sku		3.0 	17.0	19.0	20.5	  5.50	 -0263 ( -0)
     81 	Oline Utistog Hausberg		Smeaheia SS		3.0 	17.0	18.0	19.0	  4.50	 -0028 ( -0)
     82 	Daniel Braut			Smeaheia SS		3.0 	16.5	18.5	20.5	  6.50	 0038 (+38)
     83 	Marius Eriksen Pönitz		Stavanger Sku		3.0 	15.5	16.5	17.5	  4.00	 -0056 ( -0)
     84 	Tobias Price			Søråshøgda Ssk		3.0 	15.0	17.0	18.5	  5.50	 -0147 ( -0)
     85 	Digambari Chandrasekar		Stavanger Sku		2.5 	21.5	24.0	26.5	  6.75	 0116 (+116)
     86 	Tia Schjølberg-Olavsen		Vålerenga USK		2.5 	18.5	21.0	23.0	  7.25	 0102 (+102)
     87 	Lars Idsøe Refvem		Stavanger Sku		2.5 	18.5	21.0	22.0	  6.75	 0269 (+269)
     88 	William Lunde Helbak		Stavanger Sku		2.5 	18.5	21.0	22.0	  5.25	 0201 (+201)
     89 	Soltan Isgandar			Smeaheia SS		2.5 	18.0	20.0	21.0	  4.75	 -0029 ( -0)
     90 	Otto Georg Vallteri Meringdal	Stavanger Sku		2.5 	17.5	19.5	21.5	  5.25	 -0065 ( -0)
     91 	Gabriela Lunde Haugsdal		Masfjorden Sku		2.5 	16.0	18.5	20.0	  5.25	 0153 (+153)
     92 	Martin Jon Grude		Smeaheia SS		2.5 	14.0	16.0	17.5	  6.25	 0061 (+61)
     93 	Gustav Hestholm			Stavanger Sku		2.0 	21.5	24.5	27.5	  7.00	 0183 (+183)
     94 	Vidar Jr Bjørnås		Arendal Sku		2.0 	21.5	24.0	26.0	  4.50	 0045 (+45)
     95 	Helene Svensson Johannessen	Stavanger Sku		2.0 	20.5	23.5	24.5	  4.00	 0106 (+106)
     96 	Linnea Svensson Johannessen	Stavanger Sku		2.0 	20.0	22.0	23.0	  3.00	 -0078 ( -0)
     97 	Mats Gustad Myklebust		Smeaheia SS		2.0 	19.0	22.0	23.0	  4.00	 0104 (+104)
     98 	Jonas Hansen Haugsvær		Stavanger Sku		2.0 	18.5	21.5	24.0	  5.50	 -0087 ( -0)
     99 	Jan Elias Tollefsen		Smeaheia SS		2.0 	18.0	20.0	20.5	  2.50	 0116 (+116)
    100 	David Bakketun			Stavanger Sku		2.0 	17.5	19.5	19.5	  3.00	 0024 (+24)
    101 	Max Johansen Sandø		Gullkongen Sku		2.0 	17.0	18.5	18.5	  1.50	 -0272 ( -0)
    102 	Andreas Jansson			Stavanger Sku		2.0 	17.0	18.0	18.5	  1.50	 -0004 ( -0)
    103 	Henrik Sagland-Jensen		Smeaheia SS		2.0 	15.0	17.5	19.5	  4.50	 -0165 ( -0)
    104 	Johannes Pundsnes		Stavanger Sku		2.0 	15.0	16.0	16.5	  1.50	 0023 (+23)
    105 	Anton Godtlibsen Johansen	Stavanger SKU		2.0 	14.5	15.5	16.5	  2.50	 -0104 ( -0)
    106 	William Hasselknippe		Dragulf		 	2.0 	13.0	13.5	13.5	  1.25	 -0052 ( -0)
    107 	Peywend Abdelkader		Smeaheia SS		1.5 	17.5	19.0	20.0	  1.75	 -0269 ( -0)
    108 	Vetle Skjelstad			Stavanger Sku		1.5 	15.0	16.5	17.5	  1.75	 0050 (+50)
    109 	Maren Nærheim			Smeaheia SS		1.0 	18.0	20.5	22.5	  3.00	 -0020 ( -0)
    110 	Kristian Van der meijs		Skadberg Ssk		1.0 	16.0	17.5	17.5	  0.00	 -0147 ( -0)
    111 	Abdul Rahman Elkaffas		Stavanger Sku		1.0 	14.5	16.5	16.5	  0.00	 -0107 ( -0)
    112 	Bjørn Mathias Tollefsen		Smeaheia SS		1.0 	14.5	16.0	16.0	  1.00	 -0103 ( -0)
    113 	Frans Mo Foldnes		Stavanger Sku		0.5 	14.5	16.5	16.5	  1.00	 0138 (+138)
     
    
    
    Endelig resultatliste  Gruppe F, 2004					kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr-2	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Afras Mansoor			Søråshøgda Ssk		7.0 	23.0	27.0	28.5	 28.50	 1204 (+10)
     2 	Julian Munk			Stavanger Sku		6.0 	20.0	23.0	25.0	 22.00	 1014 ( +0)
     3 	Jens Evang Ingebretsen		Holmestrand Skj		5.5 	23.5	27.0	29.5	 22.00	 1008 ( -5)
     4 	Karl Ivar Lavergren		Drammens Sku		5.5 	21.5	25.5	28.5	 22.00	 0980 (+980)
     5 	David Nesse			Smeaheia SS		5.0 	27.0	30.5	34.0	 21.00	 1103 (+37)
     6 	Nicholas Sunde			Søråshøgda Ssk		5.0 	25.5	29.0	32.5	 20.50	 0976 (+976)
     7 	Liam Jansson Rønnestad		Søråshøgda Ssk		5.0 	24.5	28.0	31.0	 19.25	 1004 (+68)
     8 	Daniel Fossan			Stavanger Sku		5.0 	21.0	24.5	26.5	 17.50	 0699 ( +1)
     9 	Amanda Høst Sellevaag		Vålerenga USK		5.0 	21.0	24.0	27.0	 18.50	 0801 (+35)
    10 	Erlend Røisland			Stavanger Sku		5.0 	18.5	21.5	23.0	 15.25	 0872 (+872)
    11 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku		4.5 	22.5	26.0	29.5	 17.75	 0912 (+28)
    12 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger Sku		4.5 	22.5	25.5	27.0	 15.75	 0806 ( +9)
    13 	Thomas Thorvaldsen		Follo Sfu		4.5 	22.0	25.5	29.0	 18.25	 0820 ( -8)
    14 	Gard Alexander Bye Syreng	Nittedal Sku		4.5 	22.0	25.5	28.5	 17.00	 0885 ( +6)
    15 	Linnea Garberg Tryggestad	Nordstrand Sku		4.5 	22.0	25.5	27.0	 14.75	 0792 ( -8)
    16 	Tim Wanvik			Bærum Ssu		4.5 	22.0	25.0	27.0	 14.25	 0878 ( -2)
    17 	Torbjørn Krogstad Hystad	Søråshøgda Ssk		4.0 	28.0	31.0	34.0	 16.00	 0928 (+38)
    18 	Alisha Shehzad			Sandved Ssk		4.0 	26.0	29.0	30.0	 12.00	 0811 (+16)
    19 	Håvard Weld			Randaberg Sku		4.0 	24.0	27.5	30.0	 14.50	 0796 (+796)
    20 	Johannes Strømberg		Kristiansand Sku	4.0 	24.0	27.0	30.0	 14.00	 0845 (+845)
    21 	Kevin Christensen Ersdal	Sandved Ssk		4.0 	23.0	26.0	27.5	 12.25	 0746 (+746)
    22 	Magnus Øyvind Lange		Follo Sfu		4.0 	22.5	25.5	27.0	 13.50	 0830 (+31)
    23 	Theodor Østebrøt		Søråshøgda Ssk		4.0 	22.0	25.5	28.0	 13.75	 0660 (+660)
    24 	Mina Johanne Heier		SK av 1911U		4.0 	21.0	24.0	25.5	 11.50	 0669 (+669)
    25 	Anders Ivan Stein		Nittedal Sku		4.0 	19.5	22.0	23.5	 11.00	 0591 ( +2)
    26 	Kristoffer Kristiansen		Stavanger Sku		4.0 	18.0	21.0	24.0	 12.50	 0639 (+639)
    27 	Joakim Isaksen			Hamar Sku		4.0 	17.0	19.0	20.5	 9.00	 0425 (+425)
    28 	Benjamin Hitland		Bergens Sku		3.5 	22.5	25.5	28.0	 11.25	 0569 ( +2)
    29 	Ådne Tveit			Elefantene Ska		3.5 	21.5	25.0	28.0	 12.50	 0662 (+662)
    30 	Noah Myklebust Christensen	Lillehammer Ssu		3.5 	20.0	22.5	25.0	 10.25	 0649 (+649)
    31 	Erlend Raugstad Kluge		Smeaheia SS		3.5 	20.0	22.5	25.0	 9.25	 0602 ( -5)
    32 	Bjarke F.K. Petersen		Smeaheia SS		3.5 	19.5	22.5	24.0	 9.25	 0519 (+519)
    33 	Lars Bakketun			Stavanger Sku		3.5 	19.5	22.0	24.5	 9.75	 0611 (+611)
    34 	Håvard Wathne			Kristiansand Sku	3.5 	19.5	22.0	23.5	 8.75	 0497 (+497)
    35 	Vebjørn Undstad Rostadmo	Tromsø Sku		3.5 	17.0	19.5	20.0	 6.75	 0479 (+479)
    36 	Lukas Haarr Riis		Smeaheia SS		3.5 	16.5	19.0	20.5	 8.25	 0435 (+435)
    37 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku		3.0 	24.0	26.5	28.5	 8.50	 0552 (+552)
    38 	Eskil Bruaset			Trondheim Sfu		3.0 	22.5	24.5	26.5	 10.00	 0642 (-14)
    39 	Thomas Jørdre Kvamme		Bergens Sku		3.0 	20.5	23.5	26.0	 10.00	 0685 (+20)
    40 	Victor Berge Johansen		Stavanger Sku		3.0 	20.5	23.0	23.5	 7.00	 0479 (+479)
    41 	Martin Bildøen Fjeldstad	Kristiansand Sku	3.0 	19.5	23.0	25.0	 9.00	 0552 (+552)
    42 	Andreas Haavik			Stavanger Sku		3.0 	19.5	22.0	23.5	 8.00	 0389 (+389)
    43 	Andreas Price			Søråshøgda Ssk		3.0 	18.5	20.5	22.5	 7.00	 0513 (+513)
    44 	Olav Frøvik			Smeaheia SS		3.0 	17.5	19.5	21.0	 6.00	 0315 (+315)
    45 	Lennart Håvarstein		Stavanger Sku		3.0 	17.5	19.5	20.5	 5.50	 0281 (+281)
    46 	Ivar Havnerås			Søråshøgda Ssk		2.5 	18.0	20.5	22.5	 7.25	 0266 (+266)
    47 	Andreas Nicolai Persson		Skadberg Ssk		2.5 	17.5	19.0	20.5	 4.50	 0213 (+213)
    48 	Lasse Abeland Myrheim		Smeaheia SS		2.5 	17.0	19.0	21.0	 5.25	 0387 (+387)
    49 	Markus Alfredsen Hess		Skadberg Ssk		2.5 	16.0	18.5	20.5	 5.75	 0348 (+348)
    50 	Jonatan Jacobsen		Stavanger Sku		2.5 	15.5	17.0	18.0	 5.00	 0210 (+210)
    51 	Erik Aurelius Låhne		Stavanger Sku		2.5 	15.5	17.0	17.5	 3.25	 0146 (+146)
    52 	Erling Bjelland			Stavanger Sku		2.5 	15.0	16.5	17.5	 3.25	 0193 (-14)
    53 	Julian Moland Bjørknes		Skadberg Ssk		2.5 	11.0	12.5	13.0	 3.25	 -0130 ( -0)
    54 	Vetle Andreas Tysland		Stavanger Sku		2.0 	19.0	21.5	22.5	 3.50	 0368 (+368)
    55 	Truls Skjæveland		Stavanger Sku		2.0 	18.0	20.5	23.0	 5.00	 0214 (+214)
    56 	Kristian Fatland-Øye		Stavanger Sku		2.0 	14.0	16.5	18.0	 4.00	 0171 (+171)
    57 	Jesper Aareskjold		Stavanger Sku		1.5 	22.0	24.5	25.0	 2.75	 0148 (+148)
    58 	Sven Tobias Ueland		Hå Ss		  	1.5 	18.5	21.0	22.0	 2.75	 0118 (+118)
    59 	Magnus Sebastian Eide-Gundersen	Stavanger Sku		1.5 	16.5	19.0	19.5	 1.75	 0000 ( +0)
    60 	Markus Strauss Håland		Stavanger Sku		1.5 	15.0	16.0	16.5	 1.75	 0038 (+38)
    61 	Simen Feldmann			Stavanger Sku		1.0 	14.0	15.5	17.0	 1.50	 -0019 ( -0)
    62 	Josefine Lunde Haugsdal		Masfjorden Sku		0.5 	13.0	14.5	16.0	 0.75	 -0134 ( -0)
    
    
    Endelig resultatliste Gruppe E 2003					kvalitetsberegning
     Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr-2	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Isak Sjøberg			Nordstrand Sku		6.5 	24.0	28.0	30.0	 27.25	 1433 ( +7)
     2 	Sondre Piiksi			Moss Sku		5.5 	26.0	30.0	34.0	 24.75	 1364 (+50)
     3 	William Sandberg Olsen		Moss Sku		5.5 	25.0	29.0	30.0	 22.00	 1371 ( +2)
     4 	Tobias Lang Nilsen		Moss Sku		5.5 	24.0	27.5	29.5	 21.75	 1328 ( -7)
     5 	Kristian Natvig			SK av 1911U		5.5 	22.5	25.5	28.5	 21.25	 1160 (+47)
     6 	Ulrikke Langvik			Trondheim Sfu		5.0 	25.0	29.0	31.5	 20.50	 1175 ( +1)
     7 	Ingrid Skaslien			Vålerenga USK		5.0 	23.0	26.0	29.0	 18.50	 1126 (+10)
     8 	Bjørn Robertsen			Moss Sku		4.5 	25.0	29.0	32.0	 19.00	 1129 (-21)
     9 	Gaute Bergan			SK av 1911U		4.5 	23.0	26.0	29.0	 16.75	 0978 ( +1)
    10 	Maximillian L. Lystad		Vålerenga USK		4.5 	22.5	26.5	28.5	 16.50	 1108 (+33)
    11 	Torben Skogen			Harstad Sku		4.5 	21.5	24.5	24.5	 12.75	 0901 ( -2)
    12 	Sigurd Moen Hagen		Harstad Sku		4.5 	21.5	24.0	26.5	 13.75	 0896 (+61)
    13 	Olav Brattetveit		Bergens Sku		4.5 	20.0	23.5	25.5	 15.00	 0861 (+861)
    14 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku		4.5 	19.0	21.0	23.0	 13.25	 0795 (+47)
    15 	Embla Eikeland Grønn		OSSU		  	4.0 	24.0	27.0	30.0	 14.00	 0898 (-10)
    16 	Ulrik Ruud			Trondheim Sfu		4.0 	24.0	27.0	30.0	 13.00	 0899 ( -1)
    17 	Thyra Kvendseth			Nordstrand Sku		4.0 	23.0	26.0	29.0	 14.00	 1141 ( -5)
    18 	Vetle Velle			Søråshøgda Ssk		4.0 	22.5	25.0	27.5	 13.50	 0905 (-18)
    19 	Niklas Unneland			Aalesund Slu		4.0 	21.5	23.5	25.5	 12.50	 0776 ( -2)
    20 	Sofie Løfaldli			Sandnes Usk		4.0 	21.0	24.0	26.5	 12.50	 0866 (+866)
    21 	Mikkel Berglund			Veien Ssk		4.0 	20.5	23.5	25.5	 12.50	 0807 (-15)
    22 	Sander Joa			Stavanger Sku		4.0 	19.0	22.0	24.0	 11.75	 0812 (+49)
    23 	David Yao Bin Zhang		Kristiansand Sku	4.0 	18.5	21.0	22.0	  9.50	 0614 ( -3)
    24 	Sander Glesnes			Sotra Sku		4.0 	17.5	20.0	21.0	 10.00	 0589 (+589)
    25 	Bjørn Magnus Bø			Larvik Sku		4.0 	17.5	19.5	21.5	 10.00	 0670 (+670)
    26 	Brage Myran			Gullkongen Sku		3.5 	21.5	24.5	26.5	 11.50	 0773 (+773)
    27 	Dario Kristensen		Harstad Sku		3.5 	20.5	23.5	26.0	 11.25	 0680 (+680)
    28 	Christian Ramsrud Foreman	Gjøvik Sku		3.5 	20.0	23.0	25.0	 11.00	 0653 (+653)
    29 	Elias Draugedalen		Tønsberg Usk		3.5 	18.0	20.0	20.0	  6.25	 0502 (+502)
    30 	Levi Haldorsen			Harstad Sku		3.0 	21.5	24.5	26.5	  9.00	 0724 (+18)
    31 	Henrik Iversen			Søråshøgda Ssk		3.0 	21.0	24.0	26.0	  9.50	 0723 (+12)
    32 	Sverre Hestholm			Stavanger Sku		3.0 	20.5	22.5	24.5	  8.00	 0538 (+538)
    33 	Tollef Vikerødegården		Hamar Sku		3.0 	19.5	21.5	23.5	  8.50	 0507 (+507)
    34 	Arne Kjelsbøl Huse		Nordstrand Sku		3.0 	19.0	22.0	24.5	  9.50	 0611 (-10)
    35 	Charlotte Tallaksen		Stavanger Sku		3.0 	19.0	21.5	24.0	  8.25	 0580 (+20)
    36 	Sheroni Amarapala		Strømmen		3.0 	19.0	21.0	23.0	  6.75	 0594 (-19)
    37 	Vegard Steinheim		Harstad Sku		3.0 	18.5	21.5	24.0	  8.75	 0685 ( -5)
    38 	Bård Kydland			Hå Ss		  	3.0 	18.0	20.0	21.0	  5.50	 0343 (+343)
    39 	Marius Karlsson			Kristiansand Sku	3.0 	17.5	19.5	21.5	  7.00	 0490 (+490)
    40 	Nikolai Rist			Alta Sku		2.5 	18.5	21.0	23.5	  7.25	 0573 ( -7)
    41 	Oskar Feed Jakobsen		Hå Ss		  	2.5 	18.0	20.5	21.5	  5.25	 0539 (+539)
    42 	Kenan Keric			Veien Ssk		2.5 	17.0	19.0	20.0	  4.25	 0251 (+251)
    43 	David Wallevik			Bergens Sku		2.5 	16.5	17.5	17.5	  2.25	 0088 (+88)
    44 	Trygve Nilsen			Sevland Sku		2.0 	22.0	25.0	26.0	  5.00	 0632 (+632)
    45 	Trisha Ravi Dev			Stavanger Sku		2.0 	20.0	22.0	23.0	  3.00	 0413 (+413)
    46 	Ola Bergsagel Hølleland		Masfjorden Sku		2.0 	20.0	22.0	22.0	  2.00	 0133 (+133)
    47 	Benjamin H. Lunde		Stavanger Sku		2.0 	15.5	17.5	17.5	  2.00	 0251 (+251)
    48 	Mads Even Hobberstad		Hå Ss		  	2.0 	14.5	16.5	16.5	  2.00	 0005 ( +5)
    49 	Andreas Furuly			Smeaheia SS		2.0 	13.0	14.0	15.0	  2.00	 -0013 ( -0)
    50 	Øystein Furnes Hammervold	Aalesunds schaklag	1.0 	15.5	17.5	18.5	  1.00	 -0001 ( -0)
    51 	Jonas Westgård			Tønsberg Usk		1.0 	14.5	15.5	15.5	  0.00	 -0085 ( -0)
    52 	Arvid Feed Jakobsen		Hå Ss		  	0.0 	14.5	16.5	17.5	  0.00	 -0204 ( -0)
     
    
    Endelig resultatlisteGruppe D 2002						kvalitetsberegning
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr-2	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Andreas G Tryggestad		Nordstrand Sku		6.5 	27.0	31.0	34.0	 30.75	 1861 ( +3)
     2 	Daniel Nordquelle		Nordstrand Sku		6.5 	25.5	29.5	33.0	 29.75	 1780 (+10)
     3 	Abyl Kizatbay			Stavanger Sku		5.5 	26.0	29.5	32.0	 23.00	 1585 (+13)
     4 	Aleksander Flæsen		Stavanger Sku		5.0 	24.5	28.5	30.5	 19.00	 1361 (+10)
     5 	Gunnar Lund			Tromsø Sku		5.0 	24.5	27.5	30.5	 17.50	 1416 ( +2)
     6 	Tor Fredrik Kaasen		Tromsø Sku		5.0 	24.0	28.0	30.5	 20.75	 1471 ( -6)
     7 	Andre Nielsen			Alta Sku		5.0 	24.0	27.5	30.5	 20.25	 1364 ( -7)
     8 	Mads Wollan Myhre		Kristiansund Sku	5.0 	24.0	27.5	30.0	 18.50	 1404 ( -2)
     9 	Aleksander Fossan		Stavanger Sku		5.0 	23.0	26.5	30.0	 19.50	 1327 ( -2)
    10 	Ingrid Jørdre Kvamme		Bergens Sku		5.0 	20.5	23.5	26.0	 16.75	 1186 (+50)
    11 	Maria Næss			Vålerenga USK		5.0 	19.5	22.0	24.0	 15.50	 1137 ( +1)
    12 	Amalie Isabel Merkesvik		Bergens Sku		4.5 	26.0	30.0	31.5	 17.00	 1591 (+71)
    13 	Mads Vestby-Ellingsen		Tromsø Sku		4.5 	23.0	27.0	30.5	 18.25	 1317 ( -3)
    14 	Kirill Fedchuk			Tromsø Sku		4.5 	21.5	24.5	27.5	 16.00	 1161 ( -2)
    15 	Jonathan K Ski			OSSU		  	4.5 	21.5	24.0	25.0	 12.00	 1076 ( +1)
    16 	Abdulla Al-Kanany		Modum Sku		4.5 	20.0	23.0	25.5	 14.75	 1018 (+44)
    17 	Andreas Salvesen		SK av 1911U		4.0 	24.5	27.0	29.0	 12.50	 1092 ( -2)
    18 	August Kristiansen Kløfsrud	Moss Sku		4.0 	23.5	26.5	29.0	 13.00	 1199 ( -9)
    19 	Benjamin Halvorsen		Tromsø Sku		4.0 	23.0	26.0	29.0	 14.50	 1187 ( +7)
    20 	Håkon Hembre Helgøy		Sandved Ssk		4.0 	22.0	25.0	27.5	 13.50	 0928 (+44)
    21 	Håkon Kristoffersen		Alta Sku		4.0 	21.0	24.5	27.5	 15.00	 0963 ( +1)
    22 	Harald Christian Vestjord	Tromsø Sku		4.0 	21.0	24.0	26.5	 12.00	 1128 ( -3)
    23 	Mats Nærheim			Smeaheia SS		4.0 	20.5	24.0	27.5	 15.00	 0961 ( +1)
    24 	Daniel Høyland			Sandved Ssk		4.0 	19.5	22.5	25.0	 12.50	 0720 (+720)
    25 	Felix Ciobanu			Sandved Ssk		4.0 	19.0	22.0	24.5	 12.50	 0888 (+888)
    26 	Ulrik Auklend			Stavanger Sku		4.0 	18.5	21.0	23.5	 11.00	 0812 (+10)
    27 	Alexander K Ski			OSSU		  	4.0 	18.0	20.5	20.5	  9.75	 0823 ( -1)
    28 	Magnus Sæthre			Nittedal Sku		3.5 	24.0	27.5	30.0	 11.75	 1103 (+73)
    29 	Polina Bronder			Vålerenga		3.5 	22.0	25.0	27.0	 11.25	 0745 ( -1)
    30 	Sigurd Lauvås Gaure		OSSU		  	3.5 	21.5	24.0	25.5	 10.75	 0979 (+14)
    31 	Jens Christian L Opdahl		Bergens Sku		3.5 	20.5	22.5	24.0	  9.25	 0816 (-11)
    32 	Magnus Falck			Stavanger Sku		3.5 	20.0	22.5	24.5	  8.75	 0976 ( +2)
    33 	Elias Haukenes			Hamar Sku		3.5 	19.5	22.5	23.5	  9.50	 0845 ( -5)
    34 	Kjetil Seglem			Sevland Sku		3.5 	18.0	20.5	23.0	  9.25	 0740 ( +7)
    35 	Oliver Opseth			Hamar Sku		3.5 	18.0	20.0	21.5	  7.75	 0783 ( -5)
    36 	Agnete Vonheim			Alta Sku		3.5 	15.5	17.5	19.0	  7.25	 0564 (+564)
    37 	Richard Birkeland Tøndel	SK av 1911 U		3.0 	21.5	25.0	28.0	 10.75	 0820 (+820)
    38 	Torgeir Bjelland		Stavanger Sku		3.0 	20.5	23.0	25.5	  8.00	 0994 ( +5)
    39 	Maria Greibrokk			Alta Sku		3.0 	20.0	22.5	24.5	  7.50	 0897 ( -7)
    40 	Johannes Matre Bergersen	Sandved Ssk		3.0 	19.5	21.5	23.5	  6.50	 0594 ( -7)
    41 	Henrik Mikal Wilhelmsen		Alta Sku		3.0 	19.0	22.0	23.5	  8.50	 0821 (+821)
    42 	Eirik Lorgen			Aalesund Slu		3.0 	18.5	21.0	23.0	  8.75	 0657 (+657)
    43 	Håkon Hammerås			Aalesund Slu		3.0 	18.5	20.0	20.0	  4.00	 0526 (+526)
    44 	Varanann Varathalingam		Nordstrand Sku		3.0 	15.5	17.0	18.0	  5.00	 0445 (+445)
    45 	Hannah Sesilie Stangeland	Sandved Ssk		2.5 	19.5	22.5	25.0	  7.25	 0688 (+688)
    46 	Oskar Lilleaas Oveland		Stavanger Sku		2.5 	19.5	22.0	24.0	  5.75	 0563 (+563)
    47 	Viljar A. Gjerstad		Skadberg Ssk		2.5 	19.0	22.0	24.5	  8.00	 0647 (+647)
    48 	Mursal Norani			Alta Sku		2.5 	17.5	19.5	20.5	  4.25	 0358 (+358)
    49 	Isak Michal Røyland		Smeaheia SS		2.5 	17.5	19.0	19.0	  2.75	 0392 (+392)
    50 	Oskar Kleven Frøyland		Stavanger Sku		2.5 	17.0	19.5	21.5	  5.75	 0516 (-11)
    51 	Henning Waage			Kristiansand Sku	2.5 	16.5	19.0	21.0	  5.75	 0464 (-14)
    52 	Sebastian Laksfoss Cardozo	Stavanger Sku		2.5 	16.5	19.0	20.0	  4.75	 0493 (+493)
    53 	Elise Sørensen			Alta Sku		2.5 	15.5	17.0	18.0	  3.75	 0436 (+436)
    54 	Aleksander Emil Nersveen	Holmestrand Skj		2.0 	16.0	18.0	18.0	  2.00	 0381 (+381)
    55 	Jakob Kolstad Olsen		Alta Sjakklubb Ungdom	2.0 	16.0	17.0	18.0	  2.00	 0237 (+237)
    56 	Lena Bakketun			Stavanger Sku		2.0 	16.0	17.0	17.0	  2.50	 0450 (+450)
    57 	Edvard Skryten			Stavanger Sku		2.0 	15.0	16.0	16.0	  1.00	 0113 (+113)
    58 	Andreas Flo			Stavanger Sku		1.5 	17.0	19.5	21.0	  3.75	 0385 (+385)
    59 	Andreas Stavenes		Smeaheia SS		1.5 	15.0	16.5	17.5	  1.75	 0166 (+166)
    60 	Josef Auklend			Hå Ss		  	1.0 	13.5	15.5	16.5	  1.00	 -0055 ( -0)
    61 	Inger Frøvik			Smeaheia SS		1.0 	12.5	13.5	13.5	  0.00	 -0099 ( -0)
    
    
    Endelig resultatliste Gruppe C, 2000-2001					kvalitetsberegning
     Pl	Navn				Klubb	Land		Poeng	Monr-2	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Eivind X Djurhuus		Nordstrand Sku		6.5 	26.5	31.0	34.5	 31.25	 2079 (+10)
     2 	Endre Machlik			Tromsø Sku		6.5 	25.5	28.0	29.0	 25.75	 2137 (+28)
     3 	Eivind Olav Risting		SK av 1911U		5.5 	24.0	28.5	30.5	 23.00	 1893 ( +2)
     4 	Martin Bergsjø Østby		OSSU		  	5.0 	27.0	30.0	32.5	 19.50	 1708 ( -3)
     5 	Sondre Merkesvik		Bergens Sku		5.0 	26.5	30.0	33.0	 21.25	 1981 ( -4)
     6 	Johannes Haug			Nordstrand Sku		5.0 	26.5	29.5	32.0	 20.50	 1794 ( -6)
     7 	Odin Nikolai Heier		SK av 1911U		5.0 	26.5	29.5	32.0	 19.00	 1674 (+11)
     8 	Aleksander Lindbøl		SK av 1911U		5.0 	23.0	26.5	29.5	 19.50	 1828 (+71)
     9 	Kristoffer Bråtveit		Stavanger Sku		5.0 	23.0	26.0	27.0	 15.50	 1677 (+41)
    10 	Benjamin Fossan			Stavanger Sku		5.0 	22.5	25.5	28.5	 18.00	 1478 ( +9)
    11 	Trygve Dahl			Gullkongen Stjørdal	5.0 	22.5	25.5	26.5	 16.75	 1631 ( -5)
    12 	Sara Næss			Vålerenga USK		5.0 	21.0	25.0	28.5	 20.00	 1443 ( -2)
    13 	Eivind Bruaset			Trondheim Sfu		5.0 	19.5	23.0	25.0	 17.00	 1582 (+11)
    14 	August Berntsen-Øybø		SK av 1911U		4.5 	24.0	27.5	30.5	 17.50	 1677 (+13)
    15 	Idar Evenstad			Harstad Sku		4.5 	23.5	26.0	28.0	 14.50	 1329 (+47)
    16 	Henrik G Tallaksen		Stavanger Sku		4.5 	22.0	24.5	27.0	 14.50	 1511 ( +1)
    17 	Sigve Sundsbø			Elefantene Ska		4.5 	21.5	25.0	28.0	 15.50	 1558 ( +0)
    18 	Eirik S Enersen			Bærum Ssu		4.5 	21.0	24.5	26.5	 15.75	 1211 ( -4)
    19 	Sigve Saman Zandi		Tromsø Sku		4.5 	21.0	24.0	26.0	 13.75	 1182 ( -3)
    20 	Sigurd Kjelsbøl Huse		Nordstrand Sku		4.0 	26.0	30.0	33.0	 17.25	 1626 ( -2)
    21 	Lucas Ranaldi			SK av 1911U		4.0 	22.5	25.5	27.5	 13.50	 1324 (-17)
    22 	Edvin Jarve			Stavanger Sku		4.0 	21.5	24.5	27.0	 13.00	 1208 ( -8)
    23 	Pradheeban Sivaranjan		Nordstrand Sku		4.0 	21.0	24.0	26.5	 13.00	 1197 (+28)
    24 	Elise Sjøttem Jacobsen		Tromsø Sku		4.0 	19.5	22.5	24.5	 12.50	 1180 (-11)
    25 	Ingrid Andrea Greibrokk		Alta Sku		4.0 	19.0	22.0	23.0	 11.25	 1349 (-13)
    26 	Torgeir H Bø			Vålerenga USK		4.0 	19.0	21.5	24.0	 11.50	 1177 ( -9)
    27 	Sverre Skjølingstad		Stavanger Sku		4.0 	18.5	21.5	23.5	 11.75	 1276 ( +1)
    28 	Håkon Abeland Myrheim		Smeaheia SS		4.0 	18.5	21.0	23.5	 12.00	 0927 (+927)
    29 	David Jess Linjord		Stavanger Sku		4.0 	18.5	21.0	22.0	 10.50	 1068 (+35)
    30 	Jackie Yao Yun Zhang		Kristiansand Sku	4.0 	18.0	20.0	21.0	  9.25	 0865 ( -2)
    31 	Tobias Kvilhaugsvik		Sevland Sku		4.0 	18.0	20.0	21.0	  9.00	 0815 (+68)
    32 	Yngve Götestam Fossheim		Fribonden		3.5 	23.5	27.0	29.0	 12.00	 1478 ( +5)
    33 	Olav Førde Nymo			SK av 1911U		3.5 	22.0	24.5	26.5	 10.25	 1095 (+29)
    34 	Megan Alyssa Garcia		Vålerenga USK		3.5 	21.5	24.5	27.0	 11.00	 1287 ( +1)
    35 	Torbjørn Frøvik			Smeaheia SS		3.5 	21.0	24.0	26.0	 11.00	 1017 (+136)
    36 	Per Tore Pedersen		Sevland Sku		3.5 	19.0	21.5	24.0	 10.25	 1076 (+1076)
    37 	Steffen Dybing Thune		Hå Ss		  	3.5 	18.0	21.0	23.5	 11.00	 1078 (+1078)
    38 	Jan Olav Fåland			Stavanger Sku		3.5 	17.5	20.0	21.0	  7.75	 1111 (+1111)
    39 	Sivert Nikolai Ørsleie		Hamar Sku		3.5 	17.0	19.5	20.5	  7.25	 1137 ( +7)
    40 	Sander Gnanavel			Smeaheia SS		3.5 	17.0	19.0	19.0	 6.00	 0851 (+851)
    41 	Henrik Utistog Hausberg		Smeaheia SS		3.0 	22.0	25.0	28.0	 11.00	 1234 (+1234)
    42 	Sebastian Nordbr. Berg-Olsen	SK av 1911U		3.0 	21.5	24.5	26.5	  8.00	 1087 (+23)
    43 	Jerlow Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku		3.0 	21.0	25.0	28.0	 11.00	 1017 (+57)
    44 	Jacob Ounji Nygård		Larvik Sku		3.0 	21.0	23.5	25.5	  9.25	 0680 (+680)
    45 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger Sku		3.0 	21.0	23.5	25.5	  8.00	 1287 ( -1)
    46 	Jonas Haukenes			Hamar Sku		3.0 	20.0	23.0	25.0	 10.00	 1299 (+21)
    47 	Christopher Munk		Stavanger Sku		3.0 	19.5	22.5	24.5	  9.00	 0959 (+25)
    48 	Matias Grude Eriksen		Smeaheia SS		3.0 	18.0	20.0	21.0	  6.00	 0746 (-22)
    49 	Vebjørn Mysen			Stavanger Sku		3.0 	16.5	18.5	20.5	  6.50	 0761 (+49)
    50 	Per Heien Førde			Smeaheia SS		3.0 	16.5	18.5	18.5	  5.00	 0775 (+775)
    51 	Alexander Tjora			Stavanger Sku		3.0 	16.0	17.0	17.0	  3.00	 0527 (+527)
    52 	Ole Andre Seglem		Sevland Sku		2.5 	20.0	22.5	25.0	  6.75	 0996 (+32)
    53 	Einar Frøvik Clausen		Kragerø Sku		2.5 	19.0	21.5	23.5	  6.25	 0824 ( -2)
    54 	Roar Sola			Hå Ss		 	2.5 	18.5	21.5	23.5	  6.50	 0764 (+764)
    55 	Sindre Idsø			Smeaheia SS		2.5 	18.0	20.5	21.5	  4.75	 0907 (+907)
    56 	Krister Smelvær			Sevland Sku		2.5 	18.0	20.0	21.0	  4.25	 0746 (-52)
    57 	Fredrik Vereide Fredriksen	Sevland Sku		2.5 	17.5	19.5	19.5	  3.50	 0690 ( +2)
    58 	Lars Johan Høie Thorsen		Sandved Ssk		2.5 	16.0	18.0	19.0	  4.75	 0714 (+714)
    59 	Håkon Waage			Kristiansand Sku	2.5 	15.5	17.5	18.5	  6.75	 0834 (+834)
    60 	Sander Bjørkevoll		Setskog Usk		2.0 	18.5	21.0	23.0	  4.50	 0658 (+658)
    61 	Truls Bjørkli Kristiansan	Kristiansand Sku	2.0 	18.5	20.5	21.5	  4.00	 0815 (+815)
    62 	Joakim Neresen			Smeaheia SS		2.0 	17.0	19.0	21.0	  4.00	 0470 (+470)
    63 	Egil Peter Budde		Vålerenga USK		2.0 	17.0	18.0	18.0	  1.00	 0485 (+485)
    64 	Daniel Steen			Stavanger Sku		2.0 	15.0	17.5	19.5	  4.75	 0645 (+645)
    65 	Brage Martin Norbakken		Sandved Ssk		2.0 	15.0	16.0	16.0	  1.00	 0443 (+443)
    66 	Ivan Tvedt			Sandved Ssk		2.0 	10.5	11.5	11.5	  1.00	 0392 (+392)
    67 	Gjermund Tandberg		Modum Sku		1.0 	20.5	23.0	25.0	  2.50	 0721 (-22)
    68 	Simon Sletthei Rustad		Holmestrand Skj		1.0 	17.5	19.5	21.5	  2.00	 0499 (-54)
    69 	Halvor Heien Førde		Smeaheia SS		1.0 	17.0	19.0	21.0	  2.00	 0325 (+325)
    
    Endelig resultatliste gruppe B 1998-1999				kvalitetsberegning
     Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	FM Lars Oskar Hauge		OSSU		  	5.5 	21.5	24.0	 21.75	 2205 ( +1)
     2 	Cornelius Kvendseth		Nordstrand Sku		5.0 	18.0	20.0	 14.50	 1839 (+30)
     3 	Benjamin Haldorsen		Bergens Sku		4.5 	21.0	23.0	 16.25	 2015 ( +6)
     4 	Kjell Håkon Lien		Tyristrand SK		4.5 	20.0	22.5	 14.75	 1959 ( -1)
     5 	Ludvig Brannsether Ellingsen	Stavanger Sku		4.5 	18.0	20.5	 14.25	 1742 (+17)
     6 	Eskil Ekeland Grønn		OSSU		  	4.0 	21.0	24.0	 13.50	 1913 ( -3)
     7 	Mathias Sætre			Bergens Sku		4.0 	16.5	19.0	 12.00	 1632 ( -4)
     8 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger Sku		4.0 	16.0	18.5	 11.00	 1596 ( +6)
     9 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger Sku		4.0 	15.5	15.5	  9.00	 1690 ( +4)
    10 	Marius Eriksen			Kongsvinger Sku		3.5 	20.5	23.0	 10.75	 1674 (+10)
    11 	Petter Andreas Wadstensvik	Kristiansund Sku	3.5 	19.5	20.5	  9.25	 1374 (+29)
    12 	Anders Nilsson Aure		Drammens Sku		3.5 	16.0	17.5	  7.75	 1322 (-10)
    13 	Andreas Fossan			Stavanger Sku		3.0 	19.5	22.5	 10.50	 1748 ( -5)
    14 	Rasmus L Haugland		Modum Sku		3.0 	18.5	20.5	  9.00	 1723 ( +1)
    15 	Aschmirthan Sivaranjan		Nordstrand Sku		3.0 	17.0	18.0	  4.50	 1284 (-14)
    16 	Kimiya Sajjadi			OSSU		  	3.0 	16.0	18.0	  8.50	 1455 ( +0)
    17 	Johan Pettersen			Harstad Sku		3.0 	16.0	17.5	  5.50	 1349 ( -3)
    18 	Dag E B Nord			Nittedal Sku		3.0 	15.5	16.5	  4.50	 1195 ( +3)
    19 	Eirik Brådland Bjelland		Sandved Ssk		3.0 	14.0	16.0	  6.50	 1265 (+58)
    20 	Vegard Engan-Larsen		Moss Sku		2.5 	19.5	21.5	  6.25	 1365 (+43)
    21 	Daniel Sinnes			Sandnes USK		2.5 	15.5	17.0	  5.25	 1037 (+21)
    22 	Edgar Strobel			Tromsø Sku		2.5 	14.0	15.5	  4.75	 1003 ( -3)
    23 	Vegar Holter			Moss Sku		2.5 	13.0	14.5	  4.75	 0927 ( -4)
    24 	Markus Knutsen			Moss Sku		2.5 	11.5	11.5	  1.75	 0789 ( -8)
    25 	Martin Røren			Modum Sku		2.0 	15.5	17.5	  5.00	 0946 ( +0)
    26 	Christoffer Langseth		Harstad Sku		2.0 	15.0	17.0	  4.50	 1141 (+18)
    27 	Jørgen Brobakken		Hamar Sku		2.0 	15.0	16.5	  4.00	 0898 (-12)
    28 	Henrik Kristoffersen		Alta Sku		2.0 	14.5	14.5	  1.00	 0882 ( -4)
    29 	Marlene S. Østebø		Stavanger Sku		1.5 	14.0	14.0	  1.25	 0729 (+729)
    30 	Esben Bjornes			Arendal Sku		1.5 	13.0	13.0	  1.25	 0692 (+692)
    31 	Hallstein Søderholm		Lillehammer Ssu		1.0 	14.0	14.0	  0.00	 0749 (+749)
    
    
    Endelig resultatliste  gruppe A 1988-1997				kvalitetsberegning
     Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Sigve Hølleland			Masfjorden Sku		5.5 	20.5	22.5	 19.75	 2267 (+30)
     2 	Erlend Kyrkjebø			Stavanger Sku		5.5 	19.5	22.0	 19.25	 2221 (+28)
     3 	Henrik Øie Løbersli		Kristiansund Sku	4.5 	18.5	20.0	 12.75	 1925 ( +1)
     4 	Nicolas Varley			Stavanger Sku		4.0 	19.5	22.5	 13.50	 2067 ( +9)
     5 	Martin Nilsen			Stavanger Sku		4.0 	19.5	21.5	 12.25	 1910 ( +3)
     6 	Ødøn Toth Engegård		Harstad Sku		3.5 	21.5	23.5	 10.25	 1866 (+15)
     7 	Kjetil H. Andås			Masfjorden Sku		3.5 	18.0	18.0	  6.25	 1806 (+17)
     8 	Alseit Kizatbay			Stavanger Sku		3.5 	17.5	19.5	 10.25	 1727 (+29)
     9 	Monika Machlik			Tromsø Sku		3.5 	17.0	19.0	 10.00	 1782 (-18)
    10 	Fredrik Beer Jacobsen		Stavanger		3.5 	15.5	17.5	  9.75	 1881 (-17)
    11 	WFM Maud Rødsmoen		OSSU		  	3.5 	15.5	17.5	  8.25	 1701 (-16)
    12 	Edit Machlik			Tromsø Sku		3.5 	15.0	16.5	  7.25	 1626 (-13)
    13 	Snorre Rygg			Nord-Odal Sku		3.0 	19.0	20.5	  7.75	 1839 ( +2)
    14 	Vegard Øverås			Sandnes Usk		3.0 	18.0	20.5	  9.50	 1756 ( +7)
    15 	Jon Machlik			Tromsø Sku		3.0 	16.0	18.0	  7.00	 1555 (-31)
    16 	Erlend Svebestad		Follo Sku		3.0 	12.5	14.0	  5.00	 1309 (+1309)
    17 	Eivind Aartun			Stavanger Sku		2.5 	18.0	18.0	  4.75	 1643 (-26)
    18 	Kazim Yilmaz			Drammens Sku		2.5 	17.0	19.0	  6.00	 1499 (+25)
    19 	Lars A Baustad			Stavanger Sku		2.0 	17.0	17.0	  3.00	 1467 ( +0)
    20 	Amir Keadana			Tromsø Sku		2.0 	16.5	18.0	  3.50	 1333 (-27)
    21 	Caroline Beer Jacobsen		Stavanger Sku		2.0 	14.5	16.5	  4.00	 1522 ( -1)
    22 	Markus Slettmoen		Hamar Sku		2.0 	14.0	15.5	  3.50	 1337 (+38)
    23 	Magnus Lindbeck			Setskog Usk		2.0 	12.0	12.0	  1.50	 0981 (+981)
    24 	Martin Bø			Follo Sku		1.5 	13.0	13.0	  0.75	 0887 (+887)
    24 	Max Armand Olsen Teian		Setskog Usk		1.5 	13.0	13.0	  0.75	 0936 (+936)
    26 	Jan Sendecki			Stavanger Sku		0.0 	 8.0	 8.0	  0.00	 1305 (+1305)
    	   
    	   

    6/11-2014 Resultat fra Åpent Stavangermesterskap i lynsjakk NGP 2014 3/11-2014
    Endelig resultatliste "Åpent Stavangermesterskap i lynsjakk NGP 2014"
    Pl	Navn			GP	i-Elo	Klubb			Poeng	Monrad-kval    i-Snittm  n-Ratingprest
     1 	IM Erik Fossan		M	2369	Stavanger		8,5 	56,0	62,0	2085	 2433 (+16,80)
     2 	FM Petter Fossan	M	2309	Stavanger		8,5 	55,5	61,5	2012	 2362 (+38,00)
     3 	IM Vadims Daskevics	M	2441	Stavanger		8,5 	55,5	61,5	2010	 2466 (+2,00)
     4 	Bjorn M. Ellingsen	3	1577	Stavanger		7,0 	56,5	62,5	2063	 2121 (+48,00)
     5 	CM Inge S. Skrondal	M	2245	Stavanger		7,0 	52,0	57,0	2077	 2158 (-18,20)
     6 	Lars Brastein		1	2024	Sandnes		  	7,0 	49,0	53,5	1959	 2024 (+5,20)
     7 	FM Per Ove Egeli	M	2285	Stavanger		6,5 	55,5	60,5	2021	 2212 (-13,60)
     8 	Erlend Kyrkjebo		1	2025	Stavanger		6,5 	55,5	60,5	1919	 2035 (+0,80)
     9 	Svein Folkvord		2	1847	Stavanger		6,5 	50,0	54,5	1966	 1908 (+43,00)
    10 	Farhad Askari		2	1665	Stavanger		6,5 	54,5	60,5	1963	 1965 (+33,60)
    11 	Aleksander Fossan	3	1684	Stavanger		6,5 	47,5	52,5	1807	 1874 (+68,80)
    12 	Joar G. Pettersen	1	1953	Stavanger		6,0 	52,5	57,5	2121	 2074 (+29,20)
    13 	Hanna B. Kyrkjebo	1	1764	Stavanger		6,0 	51,0	56,0	1853	 1797 (+57,40)
    14 	Jan Vestly		M	2088	Sandnes		  	6,0 	51,0	55,0	1982	 2001 (-18,60)
    15 	Alseit Kizatbay		2	1809	Stavanger		6,0 	49,5	54,5	1794	 1833 (-7,00)
    16 	Snorre Skrede		2	1801	Sandnes		  	6,0 	50,5	55,5	1958	 1901 (+3,20)
    17 	Odmund Sande		1	1898	Stavanger		6,0 	49,0	53,5	1918	 1885 (-6,20)
    18 	Jan Magne Overas	2	1806	Sandnes		  	6,0 	46,5	51,0	1826	 1845 (+7,60)
    19 	Stein K. Bru		2	1717	Stavanger		6,0 	46,5	49,5	1915	 1842 (+26,75)
    20 	Andreas Fossan		2	1881	Stavanger		6,0 	46,0	50,5	1681	 1745 (+17,60)
    21 	Henrik G Tallaksen	3	1734	Stavanger		6,0 	46,0	50,0	1749	 1800 (+31,00)
    22 	Sverre Skjolingstad	4	1531	Stavanger		6,0 	41,5	45,5	1775	 1775 (+6,25)
    23 	Abyl Kizatbay		3	1812	Stavanger		6,0 	40,5	44,5	1719	 1761 (-39,00)
    24 	Vegard Overas		2	1807	Sandnes		  	5,0 	48,0	52,0	1872	 1801 (-6,60)
    25 	Benjamin Fossan		3	1611	Stavanger		5,0 	47,0	51,0	1787	 1740 (+34,00)
    26 	Nneoma Unegbu		2	1665	Stavanger		5,0 	45,5	49,5	1902	 1799 (+18,75)
    27 	Julian Munk		5		Stavanger		5,0 	44,0	48,0	1745	 1737 (+1,25)
    28 	Magnus Falck		5		Stavanger		5,0 	41,5	45,5	1447	 1620 (-35,50)
    29 	Mats Narheim		5	1310	Smeaheia Sandved	5,0 	43,5	47,5	2018	 1644 (+70,20)
    30 	Matias Grude Eriksen	5		Smeaheia Sandved	5,0 	44,5	48,5	1676	 1659 (-22,25)
    31 	Peter Scott Munk	5		Stavanger		5,0 	41,5	45,5	1956	 1727 (-6,00)
    32 	Aleksander Flasen	4	1539	Stavanger		5,0 	41,0	45,0	1763	 1683 (+57,60)
    33 	Geir Ottoy		4		Stavanger		5,0 	40,5	44,5	1949	 1700 (-6,20)
    34 	Harald M. Dahle		4		Sandnes		  	5,0 	40,5	43,5	1791	 1722 (-3,90)
    35 	David Nesse		5	1414	Smeaheia Sandved	5,0 	40,0	44,0	1831	 1655 (+75,60)
    36 	Eigil Gjeseth		3		Stavanger		5,0 	40,0	44,0	1714	 1671 (-23,50)
    37 	Torbjorn Frovik		5		Smeaheia Sandved	5,0 	38,0	41,5	1481	 1605 (-41,50)
    38 	Marte B. Kyrkjebo	1	1601	Stavanger		4,5 	48,0	52,0	1879	 1727 (+21,20)
    39 	Leo Andr. G. Vatnestrom	4		Stavanger		4,5 	45,0	49,0	2232	 1749 (+9,75)
    40 	Christopher Munk	5		Stavanger		4,0 	44,0	48,5	1619	 1577 (-29,75)
    41 	Hakon Abeland Myrheim	5		Smeaheia Sandved	4,0 	41,5	45,5	1651	 1582 (-30,00)
    42 	Gary P Smith			1682	Streatham (UK), Stav 	4,0 	42,0	46,0	2148	 1683 (-1,00)
    43 	Kirill Shchipanov	5		Smeaheia Sandved	4,0 	38,0	40,5	1648	 1506 (-35,75)
    44 	Stale Pedersen		5		Stavanger		4,0 	39,5	42,5	1849	 1593 (-10,75)
    45 	Knut Henrik Tallaksen	5		Stavanger		4,0 	37,5	40,5	1529	 1526 (-47,25)
    46 	Fredrik Lytomt Jacobsen	5		Stavanger		4,0 	37,0	40,0	1720	 1585 (-29,75)
    47 	Daniel Fanomezana			Stavanger		4,0 	36,0	39,5	1458	 1566 (-33,75)
    48 	Anders Glenne		5		Stavanger		4,0 	37,0	40,0	1603	 1553 (-39,75)
    49 	Jan Ove Motland				Stavanger		4,0 	36,0	39,0	1444	 1475 (-37,80)
    50 	Torgeir Bjelland	5		Stavanger		4,0 	34,5	37,5	1671	 1489 (-40,50)
    51 	Trond-André Ottøy Salte	4		Stavanger		4,0 	31,5	32,5	1320	 1347 (-32,70)
    52 	Sofie Lofaldli		5	1188	Sandnes		  	3,5 	36,5	39,0	2210	 1361 (+27,40)
    53 	Oivind Flasen		5		Stavanger		3,0 	38,0	40,5	1921	 1463 (-21,25)
    54 	Daniel Fossan		5		Stavanger		3,0 	38,0	40,5	1579	 1411 (-35,25)
    55 	Ulrik Auklend		5		Stavanger		3,0 	34,5	37,5		 1403 (-37,75)
    56 	Erik Aurelius Låhne			Stavanger Sku		3,0 	32,5	33,5	1266	 1194 (-52,00)
    57 	Pal Kjeldsen		5		Smeaheia Sandved	3,0 	32,5	33,5		 1278 (-30,50)
    58 	Teodor Kristoffersen	5		Stavanger		2,5 	33,5	36,5	1415	 1286 (-54,25)
    59 	Jens Kristoffersen	5		Stavanger		1,0 	32,0	35,0	1512	 0000 (+0,00)
    	   
    	   

    26/10-2014 Resultat fra KM for barn og unge 26/10-2014 på Sola VGS
    Resultat fra KM i sjakk, 26. oktober på Sola VGS
    Gruppe A (født 1988-1997 og gruppe B (født 1998-1999)     kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng    1 Monrad 2	Berger	i-Ratingprest
     1 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger	16.0 	69.0	79.0	 64.50	 2013 (+27.75)
     2 	Alseit Kizatbay		Stavanger	15.0 	68.0	77.0	 56.00	 1848 (+1.20)
     3 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger	14.0 	67.0	74.0	 46.50	 1858 (+19.65)
     4 	Vegard Øverås		Sandnes		14.0 	66.0	76.0	 45.00	 1809 (+0.40)
     5 	Ludvig Br. Ellingsen	Stavanger	13.0 	67.0	76.0	 40.50	 1744 (+8.80)
     6 	Andreas Fossan		Stavanger	13.0 	66.0	76.0	 41.00	 1707 (-27.20)
     7 	Eivind Aartun		Stavanger	13.0 	65.0	72.0	 35.50	 1464 (-58.80)
     8 	Erling Dyrhaug Skjølås	Stavanger	12.0 	63.0	73.0	 35.00	 1808 (+0.50)
     9 	Martin Saltvedt		Stavanger	12.0 	60.0	69.0	 29.00	 1036 (-51.20)
    10 	Marlene S. Østebø	Stavanger Sku	10.0 	67.0	74.0	 19.00	 0000 (+0.00)
    11 	Daniel Sinnes		Sandnes		10.0 	59.0	66.0	 17.00	 0000 (+0.00)
    12 	Ruurd Kuipers		Hå Ss		10.0 	56.0	63.0	 16.00	 0000 (+0.00)
    13 	Eirik Brådland Bjelland	Sandved		 9.0 	60.0	67.0	 13.50	 0000 (+0.00)
    14 	Stian Andersen		Sevland		 7.0 	57.0	66.0	  4.50	 0000 (+0.00)
    
    
    
    gruppe C født 2000-2001					kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	    Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Henrik G Tallaksen	Stavanger Sku	17.0 	66.0	77.0	 70.50	 2231 (+9.60)
     2 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku	16.0 	66.0	76.0	 62.00	 0831 (-30.00)
     3 	Edvin Jarve		Stavanger Sku	15.0 	66.0	76.0	 57.00	 0000 (+0.00)
     4 	Matias Grude Eriksen	Smeaheia SS	15.0 	61.0	71.0	 52.50	 0000 (+12.50)
     5 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sku	14.0 	74.0	86.0	 55.00	 1815 (+44.80)
     6 	David Jess Linjord	Stavanger Sku	14.0 	73.0	81.0	 48.00	 1650 (-3.25)
     7 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku	14.0 	66.0	76.0	 48.00	 0831 (-24.40)
     8 	Ole Andre Seglem	Sevland		14.0 	64.0	74.0	 47.00	 0000 (+0.00)
     9 	Håkon Abeland Myrheim	Smeaheia SS	14.0 	63.0	63.0	 34.00	 0000 (+0.00)
    10 	Roar Sola		Hå Ss		13.0 	67.0	79.0	 43.50	 0000 (+0.00)
    11 	Sindre Idsø		Smeaheia SS	13.0 	65.0	75.0	 40.50	 0000 (+12.50)
    12 	Jerlow Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	13.0 	64.0	72.0	 37.50	 0000 (+12.50)
    13 	Torbjørn Frøvik		Smeaheia SS	13.0 	63.0	63.0	 27.50	 0000 (+0.00)
    14 	Leo Andreas GVatnestrøm	Stavanger Sku	12.0 	68.0	78.0	 36.00	 0000 (+0.00)
    15 	Jan Olav Fåland		Stavanger Sku	12.0 	67.0	77.0	 34.00	 0000 (+0.00)
    16 	Per Tore Pedersen	Sevland Sku	12.0 	63.0	63.0	 22.00	 0000 (+0.00)
    17 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland		12.0 	62.0	72.0	 32.00	 0000 (+0.00)
    18 	Lars Johan Høie Thorsen	Sandved Ssk	12.0 	60.0	68.0	 31.00	 0000 (+0.00)
    19 	Daniel Steen		Stavanger Sku	12.0 	57.0	65.0	 26.00	 0000 (+0.00)
    20 	Eirik Løvik		Stavanger Sku	12.0 	55.0	63.0	 26.00	 0000 (+0.00)
    21 	Krister Smelvær		Sevland		11.0 	71.0	81.0	 31.00	 0000 (+0.00)
    22 	Steffen Dybing Thune	Hå Ss		11.0 	68.0	76.0	 28.50	 0000 (+0.00)
    23 	Henrik Utistog Hausberg	Smeaheia SS	11.0 	56.0	64.0	 23.50	 0000 (+0.00)
    24 	Fredrik V. Fredriksen	Sevland		10.0 	66.0	77.0	 23.00	 0000 (+0.00)
    25 	Christopher Munk	Stavanger Sku	10.0 	64.0	74.0	 23.00	 0000 (+12.50)
    26 	Per Heien Førde		Smeaheia SS	10.0 	59.0	59.0	 10.00	 0000 (+0.00)
    27 	Halvor Heien Førde	Smeaheia SS	10.0 	58.0	68.0	 20.00	 0000 (+0.00)
    28 	Brage Martin Norbakken	Sandved Ssk	10.0 	56.0	64.0	 16.00	 0000 (+0.00)
    29 	Vebjørn Mysen		Stavanger Sku	10.0 	54.0	54.0	 10.00	 0000 (+0.00)
    30 	Ivan Tvedt		Sandved Ssk	 8.0 	61.0	71.0	 12.00	 0000 (+0.00)
    31 	Daniel Enrico Rasmussen	Smeaheia SS	 8.0 	58.0	58.0	  0.00	 0000 (+0.00)
    
    
    Gruppe D født 2002					kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	  Monrad	Berger	
     1 	Abyl Kizatbay		Stavanger Sku	17.0 	67.0	77.0	 69.50	
     2 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku	16.0 	72.0	81.0	 64.00	
     3 	Magnus Falck		Stavanger Sku	16.0 	59.0	59.0	 45.00	
     4 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sku	15.0 	70.0	81.0	 56.50	
     5 	Ulrik Auklend		Stavanger Sku	14.0 	70.0	79.0	 50.00	
     6 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	14.0 	69.0	79.0	 48.00	
     7 	Torgeir Bjelland	Stavanger Sku	14.0 	68.0	80.0	 50.00	
     8 	Håkon Hembre Helgøy	Sandved Ssk	14.0 	64.0	67.0	 39.00	
     9 	Edvard Skryten		Stavanger Sku	13.0 	61.0	61.0	 25.00	
     10 	Daniel Høyland		Sandved Ssk	12.0 	70.0	80.0	 36.00	
     11 	Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk	12.0 	67.0	77.0	 34.00	
     12 	Kjetil Seglem		Sevland		12.0 	66.0	74.0	 31.00	
     13 	Andreas Flo		Stavanger Sku	12.0 	60.0	68.0	 28.00	
     14 	Felix Ciobanus		Sandved Ssk	12.0 	57.0	65.0	 31.00	
     15 	Hannah . Stangeland	Sandved Ssk	12.0 	57.0	65.0	 30.00	
     16 	Sebastian L Cardozo	Stavanger Sku	12.0 	53.0	56.0	 21.00	
     17 	Viljar A. Gjerstad	Skadberg Ssk	11.0 	66.0	74.0	 24.00	
     18 	Andreas Stavenes	Smeaheia SS	11.0 	60.0	68.0	 24.50	
     19 	Oskar Lilleaas Oveland	Stavanger Sku	10.0 	67.0	77.0	 22.00	
     20 	Josef Auklend		Hå Ss		10.0 	64.0	73.0	 21.00	
     21 	Lena Bakketun		Stavanger Sku	10.0 	56.0	59.0	 11.00	
     22 	Isak Michal Røyland	Smeaheia SS	 9.0 	69.0	79.0	 17.50	
     23 	Trym Saltkjel		Stavanger Sku	 8.0 	60.0	68.0	  8.00	
     24 	Inger Frøvik		Smeaheia SS	 8.0 	53.0	53.0	  0.00	
     25 	David Jøssang		Stavanger Sku	 3.0 	36.0	36.0	  0.00	
    
    
    Gruppe E (født 2003)					kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	    Monrad	Berger	
     1 	Sofie Løfaldli		Sandnes USK	16.0 	65.0	75.0	 61.00	 
     2 	Oskar Feed Jakobsen	Hå Ss		16.0 	64.0	74.0	 63.00	 
     3 	Sander Joa		Stavanger Sku	14.0 	70.0	79.0	 49.00	 
     4 	Charlotte G. Tallaksen	Stavanger Sku	14.0 	69.0	80.0	 48.00	 
     5 	Bård Kydland		Hå Ss		14.0 	68.0	78.0	 46.00	 
     6 	Trisha Ravi Dev		Stavanger Sku	13.0 	62.0	70.0	 36.50	 
     7 	Jørgen Bilstad Ødegård	Sandved SSK	12.0 	62.0	71.0	 31.00	 
     8 	Trygve Nilsen		Sevland Sku	12.0 	59.0	68.0	 30.00	 
     9 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	11.0 	71.0	83.0	 34.00	 
     10 	Benjamin H. Lunde	Stavanger Sku	11.0 	68.0	78.0	 27.50	 
     11 	Ari Maman		Hå Ss		11.0 	58.0	66.0	 24.00	 
     12 	Mads Even Hobberstad	Hå Ss		11.0 	52.0	60.0	 22.00	 
     13 	Jone Ege		Hå Ss		10.0 	62.0	70.0	 19.00	 
     14 	Andreas Furuly		Smeaheia SS	10.0 	61.0	69.0	 19.00	 
     15 	Sverre Hestholm		Stavanger Sku	 9.0 	59.0	67.0	 16.00	 
     16 	Arvid Feed Jakobsen	Hå Ss		 8.0 	55.0	64.0	  9.00	 
    
    
    Gruppe F (født 2004)					kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	     Monrad	Berger	
     1 	David Nesse		Smeaheia SS	17.0 	72.0	82.0	 74.00	 
     2 	Kevin Chr. Ersdal	Sandved Ssk	16.0 	70.0	81.0	 67.00	 
     3 	Julian Munk		Stavanger Sku	16.0 	67.0	78.0	 63.00	 
     4 	Andreas Broch-Austvoll	Stavanger Sku	15.0 	75.0	85.0	 60.50	 
     5 	Alisha Shehzad		Sandved Ssk	15.0 	71.0	81.0	 56.50	 
     6 	Erlend Raugstad Kluge	Smeaheia SS	14.0 	70.0	80.0	 49.00	 
     7 	Live J. Skigelstrand	Stavanger Sku	14.0 	68.0	76.0	 43.00	 
     8 	Daniel Fossan		Stavanger Sku	14.0 	66.0	77.0	 48.00	 
     9 	Lars Bakketun		Stavanger Sku	14.0 	65.0	74.0	 47.00	 
    10 	Håvard Weld		Randaberg Sku	14.0 	58.0	58.0	 32.00	 
    11 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku	13.0 	67.0	77.0	 40.00	 
    12 	Victor B. Johansen	Stavanger Sku	13.0 	63.0	74.0	 40.50	 
    13 	Lasse Abeland Myrheim	Smeaheia SS	13.0 	63.0	73.0	 38.50	 
    14 	Lukas Haarr Riis	Smeaheia SS	13.0 	63.0	73.0	 37.50	 
    15 	Snorre Kristiansen	Stavanger Sku	13.0 	63.0	71.0	 40.50	 
    16 	Andreas Haavik		Stavanger Sku	13.0 	56.0	64.0	 32.50	 
    17 	Julian Moland Bjørknes	Skadberg Sk	12.0 	69.0	77.0	 31.00	 
    18 	Truls Skjæveland	Stavanger Sku	12.0 	66.0	76.0	 35.00	 
    19 	Erik Aurelius Låhne	Stavanger Sku	12.0 	65.0	75.0	 35.00	 
    20 	Olav Frøvik		Smeaheia SS	12.0 	61.0	61.0	 20.00	 
    21 	Andreas Nicolai Persson	Skadberg Sk	12.0 	60.0	70.0	 30.00	 
    22 	Emma Gustad Myklebust	Smeaheia SS	11.0 	67.0	76.0	 27.00	 
    23 	Jesper Aareskjold	Stavanger Sku	11.0 	63.0	73.0	 28.50	 
    24 	Erling Bjelland		Stavanger Sku	11.0 	63.0	71.0	 24.50	 
    25 	Simen Feldmann		Stavanger Sku	11.0 	60.0	69.0	 25.50	 
    26 	Markus Alfredsen Hess	Skadberg Sk	10.0 	63.0	63.0	 10.00	 
    27 	Kristian Fatland-Øye	Stavanger Sku	10.0 	61.0	69.0	 19.00	 
    28 	Lennart Håvarstein	Stavanger Sku	10.0 	60.0	70.0	 20.00	 
    29 	Vetle Andreas Tysland	Stavanger Sku	10.0 	59.0	67.0	 18.00	 
    30 	Magnus S.Eide-Gundersen	Stavanger Sku	10.0 	59.0	59.0	  8.00	 
    31 	Hemant Anilkumar	Stavanger Sku	10.0 	57.0	65.0	 16.00	 
    32 	SvenTobias Ueland	Hå Ss		10.0 	53.0	53.0	  8.00	 
    33 	Bjarke F. K. Petersen	Smeaheia SS	 9.0 	61.0	71.0	 17.00	 
    34 	Kristoffer Kristiansen	Stavanger Sku	 8.0 	60.0	70.0	 13.00	 
    35 	Nathaniel Pedersen	Smeaheia SS	 8.0 	53.0	53.0	  0.00	 
    
    
    Gruppe G (født 2005 eller senere)			kvalitetsberegning
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	   Monrad	Berger	
     1 	Aksel Bu Kvaløy		Stavanger Sku	18.0 	76.0	88.0	 88.00	
     2 	Shazil Shehzad		Sandved Ssk	16.0 	72.0	84.0	 66.00	
     3 	Ivan Rozhko		Sandved Ssk	16.0 	71.0	80.0	 62.00	
     4 	Vetle Auklend		Stavanger Sku	16.0 	69.0	78.0	 63.00	
     5 	Pavan Ravi Dev		Stavanger Sku	16.0 	69.0	78.0	 60.00	
     6 	Knut Wee Tørlen		Stavanger Sku	16.0 	68.0	80.0	 66.00	
     7 	Arjun Vijay Cithu	stavanger	16.0 	64.0	70.0	 55.00	
     8 	Sturle H.Skigelstrand	Stavanger Sku	15.0 	74.0	84.0	 60.00	
     9 	Kirill Shchipanov	Smeaheia SS	15.0 	71.0	80.0	 56.00	
    10 	Harald K. L. Jacobsen	Stavanger Sku	14.0 	73.0	83.0	 50.00	
    11 	Even Nylund Bø		Randaberg Sku	14.0 	73.0	80.0	 48.00	
    12 	Julian Lothe Ringen	Sevland		14.0 	68.0	80.0	 50.00	
    13 	Arun vijay cithu	stavanger	14.0 	67.0	74.0	 44.00	
    14 	Andreas T. Kvalbein	Smeaheia SS	14.0 	65.0	74.0	 47.00	
    15 	Benjamin Anda		SjakkMatt United14.0 	65.0	74.0	 42.00	
    16 	Håkon Støren		Stavanger Sku	14.0 	65.0	73.0	 43.00	
    17 	Inga Dyrhaug Skjølås	Stavanger Sku	14.0 	64.0	74.0	 48.00	
    18 	Håvard Leret-Vatne	Stavanger Sku	14.0 	64.0	72.0	 43.00	
    19 	Asle Kydland		Hå Ss		14.0 	62.0	72.0	 45.00	
    20 	Jacob Netland Li	Stavanger Sku	14.0 	62.0	72.0	 44.00	
    21 	Daniel Kjeldsen		Stavanger Sku	14.0 	60.0	67.0	 39.00	
    22 	David Bakketun		Stavanger Sku	13.0 	64.0	75.0	 42.50	
    23 	Jonas Hansen Haugsvær			13.0 	64.0	74.0	 40.50	
    24 	Baybol M. FANOMEZANA			13.0 	64.0	74.0	 37.50	
    25 	Kristian Gramstad	Hå Ss		13.0 	63.0	69.0	 35.00	
    26 	Oline Utistog Hausberg	Smeaheia SS	13.0 	61.0	71.0	 38.50	
    27 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS	13.0 	61.0	67.0	 34.50	
    28 	Stine Pedersen		Skadberg Sk	13.0 	59.0	68.0	 34.00	
    29 	Otto Georg V. Meringdal	Stavanger Sku	13.0 	58.0	60.0	 28.00	
    30 	Adrian Svendsen		Hå Ss		12.0 	74.0	82.0	 36.00	
    31 	Fredrik Nyborg Sørensen	Stavanger Sku	12.0 	71.0	82.0	 36.00	
    32 	Vetle Støren		Stavanger Sku	12.0 	69.0	81.0	 39.00	
    33 	Kasper Edland		Stavanger Sku	12.0 	68.0	77.0	 35.00	
    34 	Samuel Weld		Randaberg Sku	12.0 	67.0	77.0	 32.00	
    35 	Dafnel J, FANOMEZANA			12.0 	66.0	78.0	 38.00	
    36 	Gustav Hestholm		Stavanger Sku	12.0 	66.0	76.0	 32.00	
    37 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia SS	12.0 	65.0	73.0	 29.00	
    38 	Chris Tunheim Risa	Hå Ss		12.0 	64.0	74.0	 33.00	
    39 	Magnus Nerland		Stavanger Sku	12.0 	64.0	72.0	 31.00	
    40 	Ulrik Tvedt		Sandved Ssk	12.0 	63.0	73.0	 33.00	
    41 	Sigurd Lye		Smeaheia SS	12.0 	57.0	66.0	 29.00	
    42 	Daniel Braut		Smeaheia SS	12.0 	56.0	66.0	 30.00	
    43 	Maren Nærheim		Smeaheia SS	12.0 	56.0	64.0	 27.00	
    44 	Mats Gustad Myklebust	Smeaheia SS	11.0 	66.0	75.0	 26.50	
    45 	Isak B. Johansen	Stavanger Sku	11.0 	62.0	72.0	 27.50	
    46 	Noah Eskeland		Lassa sjakklubb	11.0 	61.0	69.0	 23.50	
    47 	Nandita Anilkumar	Stavanger Sku	11.0 	57.0	66.0	 23.50	
    48 	Helene S, Johannessen	Stavanger Sku	11.0 	55.0	64.0	 23.50	
    49 	Andreas Jansson		Lunde skolesjakk11.0 	54.0	54.0	 15.50	
    50 	Jan Elias Tollefsen	Smeaheia SS	11.0 	51.0	60.0	 22.50	
    51 	Filip Aarsland		Hå Ss		10.0 	66.0	74.0	 20.00	
    52 	Karsten Aase				10.0 	65.0	75.0	 22.50	
    53 	Ludvig Spikkeland	Smeaheia SS	10.0 	63.0	71.0	 17.00	
    54 	Kristian Van der meijs			10.0 	62.0	72.0	 22.50	
    55 	Livar Vigre		Hå Ss		10.0 	61.0	71.0	 20.00	
    56 	Aron Harald Solbakken	Smeaheia SS	10.0 	60.0	68.0	 18.00	
    57 	Ola Lomeland Waldow	Stavanger Sku	10.0 	59.0	67.0	 18.00	
    58 	William Lunde Helbak	Stavanger Sku	10.0 	58.0	64.0	 14.00	
    59 	Sverre Lye		Smeaheia SS	10.0 	57.0	65.0	 19.00	
    60 	Bjørn Mathias Tollefsen	Smeaheia SS	10.0 	52.0	60.0	 19.00	
    61 	Agate Levie Olsen	Stavanger Sku	 9.0 	65.0	74.0	 14.50	
    62 	Vetle Skjelstad		Stavanger Sku	 9.0 	61.0	63.0	  7.50	
    63 	Abdul El Kaffas		Stavanger Sku	 9.0 	60.0	69.0	 14.50	
    64 	Henrik Svela		Smeaheia SS	 9.0 	60.0	67.0	 14.00	
    65 	Peywend Abdelkader	Smeaheia SS	 9.0 	58.0	58.0	  6.50	
    66 	Amanda Netland Li	Stavanger Sku	 8.0 	64.0	64.0	  0.00	
    67 	Christopher Breiland	Engelsvoll Sk	 8.0 	54.0	64.0	 10.00	
    68 	Adam Prama Rismanto	Skadberg Sk	 8.0 	53.0	60.0	  7.00	
    69 	Oscar Sagland		Stavanger	 7.0 	59.0	65.0	  3.00	
    70 	Linnea S. Johannessen	Stavanger Sku	 6.0 	59.0	59.0	  3.50	
    71 	Sergey Eliseev		Stavanger Sku	 2.0 	22.0	22.0	  0.00	
    	   
    	   

    26/10-2014 Sandnes Hurtigsjakk GP 2014
    Resultat fra Sandnes hurtigsjakk GP 2014
    Gruppe A over 1750 i rating						kvalitetsberegning
    EPl	Navn			n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	    Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	IM Vadims Daskevics	2406	2441	Stavanger	5.0 	19.0	20.5	 16.00	 2450 (+1.70)
     2 	FM Petter Fossan	2232	2263	Stavanger	5.0 	18.5	20.5	 15.50	 2433 (+19.35)
     3 	Hrannar Baldursson	2101	2157	Sandnes		4.5 	19.5	21.5	 14.75	 2325 (+20.40)
     4 	IM Erik Fossan		2324	2374	Stavanger	3.5 	21.0	23.0	 10.75	 2223 (-14.40)
     5 	Oddmund Sande		1831	1898	Stavanger	3.5 	12.5	13.0	  5.25	 2118 (+26.10)
     6 	Vegard Øverås		1739	1807	Sandnes		3.0 	19.0	20.5	  6.00	 2091 (+30.00)
     7 	Erlend Kyrkjebø		1963	2016	Stavanger	3.0 	18.5	19.0	  6.00	 2118 (+9.90)
     8 	Knut J Hjørnevik	1841	1988	Sandnes		2.5 	15.0	15.5	  4.50	 1924 (-8.70)
     9 	Jan Vidar Vestly	2067	2088	Sandnes		2.0 	17.0	17.5	  2.50	 1918 (-20.25)
    10 	Andreas Fossan		1786	1891	Stavanger	2.0 	13.5	14.0	  2.50	 1921 (+3.15)
    11 	Tore Tjensvoll		1886	1999	Bergens		1.5 	16.0	16.5	  1.50	 1800 (-24.45)
    12 	Lars Bråstein		1882	2030	Sandnes		0.5 	13.0	14.5	  1.25	 1579 (-43.65)
    
    Gruppe B over 1250 i rating						kvalitetsberegning
    Pl	Navn			n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	    Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	David Imhof		1518	1803	Egersund	5.0 	19.5	21.5	 16.75	 1931 (+9.75)
     2 	Farhad Askari		1562	1665	Stavanger	5.0 	19.0	20.0	 15.50	 1971 (+24.15)
     3 	Svein Erik Lurdalen	1738	1788	Kongsberg	4.5 	19.0	21.0	 14.75	 1899 (+11.25)
     4 	Marte B Kyrkjebø	1687	1665	Stavanger	4.5 	14.5	15.5	 10.25	 1807 (+8.55)
     5 	Abyl Kizatbay		1484	1785	Stavanger	4.0 	20.5	23.0	 15.00	 1842 (+5.10)
     6 	Snorre Skrede		1657	1801	Sandnes		4.0 	20.0	21.5	 11.50	 1738 (-5.70)
     7 	Svein Folkvord		1669	1847	Stavanger	4.0 	15.0	16.0	  9.50	 1709 (-10.50)
     8 	Hanna B Kyrkjebø	1756	1720	Stavanger	3.5 	18.0	20.5	 10.50	 1487 (-12.60)
     9 	Kurt Normann Sevland	1361	1698	Sevland		3.5 	18.0	20.5	 10.25	 1629 (-4.05)
    10 	Henrik G Tallaksen	1625	1735	Stavanger	3.5 	16.0	18.5	 10.25	 1816 (+7.05)
    11 	Asbjørn Myhre		1757		Kristiansand SK	3.5 	15.5	17.0	  7.75	 1688 (-1.75)
    12 	Kristoffer Bråtveit	1488	1725	Stavanger	3.5 	15.5	16.5	  7.75	 1681 (-1.80)
    13 	Aleksander Fossan	1420	1708	Stavanger	3.0 	19.5	22.0	  9.25	 1639 (-6.90)
    14 	Aleksander Flæsen	1320	1539	Stavanger	3.0 	16.0	17.5	  7.50	 1721 (+13.80)
    15 	Kasher Shehzad		1280		Smeaheia Sandved3.0 	13.5	14.5	  5.00	 1647 (+0.00)
    16 	Gaute Ljones		1379	1624	Stavanger	3.0 	13.0	14.0	  4.50	 1608 (-0.90)
    17 	Lars Vognsen Jensen	1285		Sandnes		2.5 	20.5	23.0	  8.25	 1677 (-1.25)
    18 	Wilhelm Øverås		1076		Sandnes		2.5 	18.0	21.0	  8.50	 1711 (+0.00)
    19 	Stein Tore Gausdal	1497		Sandnes		2.5 	16.5	18.5	  6.75	 0000 (+12.50)
    20 	Jan M Øverås		1589	1806	Sandnes		2.5 	14.0	15.0	  4.00	 1091 (-15.60)
    21 	Håkon Abeland Myrheim			Smeaheia Sandved2.5 	12.0	12.0	  2.75	 0000 (+12.50)
    22 	Frode Snerthammer	1319		Sandnes		2.0 	18.0	19.5	  4.50	 1587 (-0.50)
    23 	Stein Oftedal		1237		Sandnes		2.0 	14.5	16.0	  4.00	 1505 (-1.25)
    24 	0 Erik Thorbjørnsen			Stavanger	2.0 	12.0	12.0	  2.50	 0000 (+0.00)
    25 	Sverre Skjølingstad	1281	1574	Stavanger	1.5 	15.0	16.0	  3.50	 1101 (-3.15)
    26 	Nneoma Unegbu		1472	1665	Stavanger	1.5 	14.0	16.0	  3.25	 0881 (-18.45)
    27 	Ståle Pedersen		 838		Stavanger	1.0 	17.0	17.0	  0.00	 0000 (+0.00)
    28 	Bjørn M. Ellingsen	1477		Stavanger	1.0 	10.0	10.0	 1.50	 1529 (-0.25)
    
    
    Gruppe C under 1250 i rating						kvalitetsberegning
    Pl	Navn			n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	    Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Mats Nærheim		 920	1310	Smeaheia Sandved5.5 	22.0	25.0	 22.75	 0000 (+0.00)
     2 	Matias Grude Eriksen	 872		Smeaheia Sandved5.0 	23.0	25.5	 20.00	 0000 (+0.00)
     3 	Julian Munk		 888		Stavanger	5.0 	19.5	21.5	 16.50	 0000 (+0.00)
     4 	Shazil Shehzad		 729		Smeaheia Sandved5.0 	19.0	21.0	 16.00	 0000 (+0.00)
     5 	Harald M. Dahle		1067		Sandnes		4.5 	22.0	24.0	 16.25	 0000 (+12.50)
     6 	Kirill Shchipanov	 566		Smeaheia Sandved4.5 	18.5	20.0	 13.75	 0000 (+0.00)
     7 	Live J. Skigelstrand	 810		Stavanger	4.5 	18.0	20.0	 12.75	 0000 (+0.00)
     8 	Håkon Hembre Helgøy	 703		Smeaheia Sandved4.0 	21.0	23.0	 13.00	 0000 (+0.00)
     9 	Odd Rune Hansen				Sandnes		4.0 	20.0	23.0	 13.00	 0000 (+0.00)
    10 	Daniel Fossan		 571		Stavanger	4.0 	19.0	19.0	  9.00	 1249 (-0.75)
    11 	Daniel Sinnes		 966		Sandnes		4.0 	18.5	21.0	 13.50	 0000 (+0.00)
    12 	Atle Smelvær				Sevland		4.0 	17.5	19.5	 11.50	 0000 (+0.00)
    13 	Peter Scott Munk	1079		Stavanger	4.0 	17.5	19.5	 11.00	 0000 (+0.00)
    14 	Christopher Munk	 803		Stavanger	4.0 	17.5	18.5	 10.25	 0000 (+0.00)
    15 	Sofie Løfaldli			1188	Sandnes		4.0 	16.0	19.0	 12.00	 0000 (+0.00)
    16 	Anders Glenne				Stavanger	4.0 	15.5	17.0	  9.25	 0000 (+0.00)
    17 	Torgeir Bjelland	 835		Stavanger	3.5 	20.0	22.0	 11.75	 0000 (+0.00)
    18 	Bjarte Bakketun				Direkte		3.5 	17.5	19.5	  9.25	 0000 (+0.00)
    19 	Andreas Broch-Austvoll	 743		Stavanger	3.5 	15.5	16.5	  7.25	 0000 (+0.00)
    20 	Reidar Agasøster			Stavanger	3.5 	14.5	15.5	  7.75	 0000 (+0.00)
    21 	Alisha Shehzad		 592		Smeaheia Sandved3.0 	19.5	21.0	  8.00	 0000 (+0.00)
    22 	Fredrik Lytomt Jacobsen	 590		Stavanger	3.0 	19.0	21.0	  8.50	 0000 (+0.00)
    23 	Sander Joa		 674		Stavanger	3.0 	18.5	19.5	  6.00	 0000 (+0.00)
    24 	Torbjørn Frøvik		 746		Smeaheia Sandved3.0 	18.5	18.5	  7.00	 3350 (+2.75)
    25 	Krister Smelvær		 894		Sevland		3.0 	18.0	19.0	  5.50	 0000 (+0.00)
    26 	Stig Jerlow Jacobsen	 931		Stavanger	3.0 	17.0	19.0	  7.50	 0000 (+0.00)
    27 	Sebastian L Cardozo			Stavanger	3.0 	17.0	18.0	  6.00	 0000 (+0.00)
    28 	Torleiv Broch-Austvoll	 508		Stavanger	3.0 	16.0	18.0	  6.00	 0000 (+0.00)
    29 	Ulrik Auklend		 741		Stavanger	3.0 	15.5	16.5	  6.00	 0000 (+0.00)
    30 	Erik Aurelius Låhne			Stavanger	3.0 	15.5	16.5	  5.00	 0000 (+0.00)
    31 	Arun Vijay Cithu			Stavanger	3.0 	13.0	14.0	  3.50	 0000 (+0.00)
    32 	Julian Lothe Ringen			Sevland		3.0 	13.0	13.0	  4.00	 0000 (+0.00)
    33 	Ravindira C Dev						2.5 	21.0	22.0	  7.25	 0000 (+0.00)
    34 	Øivind Flæsen				Stavanger	2.5 	14.5	16.0	  4.25	 0000 (+0.00)
    35 	Arnkjell Bjerkenes			Sevland		2.5 	10.5	11.5	  3.25	 0000 (+0.00)
    36 	Daniel Kjeldsen		 519		Stavanger	2.0 	17.0	18.5	  4.00	 0000 (+0.00)
    37 	Jens Kristoffersen	 750		Stavanger	2.0 	16.5	17.5	  3.50	 0000 (+0.00)
    38 	Teodor Kristoffersen			Stavanger	2.0 	16.5	17.5	  2.00	 0000 (+0.00)
    39 	Sergey Eliseev				Stavanger	2.0 	15.5	16.5	  2.50	 0000 (+0.00)
    40 	Pavan Ravi Dev				Stavanger	2.0 	15.0	16.0	  3.50	 0000 (+0.00)
    41 	Sturle H. Skigelstrand			Stavanger	2.0 	15.0	16.0	  3.00	 0000 (+0.00)
    42 	Pål Kjeldsen		 733		Smeaheia Sandved2.0 	14.0	16.0	  4.00	 0000 (+0.00)
    43 	Olav Frøvik				Smeaheia Sandved1.5 	14.0	15.5	  3.25	 0000 (+0.00)
    44 	Ivan Tvedt				Smeaheia Sandved1.5 	12.0	13.0	  1.75	 0000 (+0.00)
    45 	Daniel Andre Hjorhaug			Smeaheia Sandved1.5 	10.5	10.5	  0.75	 0000 (+0.00)
    46 	Erling Bjelland		 512		Stavanger	1.0 	13.5	15.0	  1.50	 0000 (+0.00)
    47 	Borys Fass				Stavanger Sku	1.0 	13.5	13.5	  0.00	 0000 (+0.00)
    48 	Lars Bakketun				Stavanger	1.0 	13.0	14.5	  1.50	 0000 (+0.00)
    49 	Arjun Vijay Cithu			Stavanger	1.0 	13.0	13.0	  0.00	 0000 (+0.00)
    
    	   

    22/10-2014 Resultat fra NM for klubblag 17-19/10
    Pl	Name			n-Rtg	i-Rtg	Ind.p	Score
     1 	OSS-1			2417	2440	 19,5 	12,0 
     2 	1911-1			2396	2404	 18,0 	11,0 
     3 	Vålerenga-1		2333	2354	 17,5 	10,0 
     4 	SK96			2077	2158	 17,5 	8,0 
     5 	Nordstrand-1		2329	2350	 16,5 	10,0 
     6 	Moss-1			2038	2114	 15,5 	9,0 
     7 	Stavanger-1		2120	2133	 15,5 	8,0 
     8 	Black Knights		2186	2227	 15,5 	7,0 
     9 	Sevland-1		2142	2199	 15,0 	9,0 
    10 	OSS-2			2157	2181	 15,0 	8,0 
    11 	Asker			2317	2361	 15,0 	7,0 
    12 	Bergens-1		2236	2270	 15,0 	7,0 
    13 	SOSS-1			2292	2292	 15,0 	7,0 
    14 	Nordstrand-2		1968	2056	 15,0 	7,0 
    15 	1911-2			1944	1977	 14,5 	7,0 
    16 	Stjernen-1		1904	1980	 14,0 	7,0 
    17 	Hønefoss		2046	2094	 14,0 	7,0 
    18 	Akademisk-1		2073	2156	 14,0 	7,0 
    19 	SOSS-2			1729	2064	 13,5 	8,0 
    20 	OSS-Jr			1768	1827	 13,0 	7,0 
    21 	Modum-1			1734	1920	 13,0 	6,0 
    22 	Alta-1			1788	2003	 13,0 	6,0 
    23 	Nordstrand-4		1658	1809	 12,5 	7,0 
    24 	Akademisk-3		1573	1754	 12,5 	6,0 
    25 	Stjernen-2		1745	1964	 12,5 	6,0 
    26 	Bergens-2		1781	1895	 12,5 	5,0 
    27 	Nordstrand-3		1806	1910	 12,0 	7,0 
    28 	Kristiansund-1		1548	1813	 12,0 	6,0 
    29 	Akademisk-2		1714	1912	 11,5 	6,0 
    30 	Eidsvoll		1437		 11,5 	6,0 
    31 	Kirkegata		1497	1737	 11,5 	6,0 
    32 	1911-4 Kd		1392	1675	 11,5 	5,0 
    33 	Moss-Lp			1318	1613	 11,0 	7,0 
    34 	1911-3			1367	1977	 11,0 	6,0 
    35 	Kampen			1310	1724	 11,0 	6,0 
    36 	Molde			1450	1782	 10,5 	6,0 
    37 	Lørenskog		1532	1771	 10,5 	6,0 
    38 	1911-5 Lp		1423	1619	 10,5 	6,0 
    39 	Arendal SS		1814	1925	 10,5 	5,0 
    40 	Groruddalen		1175		 10,0 	5,0 
    41 	Sevland-2		1155	1753	 10,0 	5,0 
    42 	Moss-3			1384	1667	 10,0 	4,0 
    43 	Vålerenga-2		1556	1996	 10,0 	3,0 
    44 	Stjernen Old Boys	1499	1705	 10,0 	3,0 
    45 	Stavanger Juniors	1622	1799	 9,0 	4,0 
    46 	Kristiansund-2		1128	1529	 8,5 	5,0 
    47 	OSS-Hobby		1291		 8,5 	3,0 
    48 	OSS-kvinner		1454	1616	 8,5 	2,0 
    49 	Stjernen-4		1067		 8,0 	5,0 
    50 	OSS-Lp			 780		 8,0 	4,0 
    51 	Alta-2			1235	1856	 8,0 	4,0 
    52 	Modum-2			1045	1640	 8,0 	4,0 
    53 	Stjernen-5		1223	1494	 8,0 	2,0 
    54 	Nordstrand-5		1081	1493	 7,0 	4,0 
    55 	Alta-3			 970		 6,5 	2,0 
    56 	Bergens-Lp		1026	1535	 5,5 	0,0 
    	   
    	   

    4/10 Resultat fra Karmøy BGP 4/10-2014
    Karmøy BGP 4/10-2014
    gruppe Mikroputt 2005 og yngre
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	
     1 	Julian Lothe Ringen	Sevland		16,0 	
     2 	Shazil Shehzad		Smeaheia Sandved16,0 	
     3 	Arun Cithu Vijay	stavanger	14,0 	
     4 	Knut Wee Tørlen		Stavanger Sku	14,0 	
     5 	Arjun Vijay Cithu	stavanger	14,0 	
     6 	Harald K.L. Jacobsen	Stavanger Sku	13,0 	
     7 	Vegard Vaula Bråten	Stavanger Sku	12,0 	
     8 	Håvard Leret-Vatne	Stavanger Sku	12,0 	
     9 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS	12,0 	
    10 	Asle Kydland		Hå Ss		12,0 	
    11 	Trygve Bredal		Sevland Sku	11,0 	
    12 	Maren Nærheim		Smeaheia SS	 8,0 	
    13 	Kristian Vold		Sevland Sku	 8,0 	
    
    gruppe Miniputt, 2003-2004
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	
     1 	Live J. Skigelstrand	Stavanger	16,0 	
     2 	Oskar Feed Jakobsen	Hå Ss		15,0 	
     3 	Alisha Shehzad		Smeaheia Sandved15,0 	
     4 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku	13,0 	
     5 	Håvard Weld		Randaberg Sku	13,0 	
     6 	Trygve Nilsen		Sevland		12,0 	
     7 	Magnus S. Eide-GundersenStavanger	12,0 	
     8 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger	11,0 	
     9 	Arvid Feed Jakobsen	Hå Ss		11,0 	
    10 	Johannes T. Rosberg	Sevland		10,0 	
    11 	Gabriel L. Cardozo	Stavanger Sk	10,0 	
    
    gruppe Lilleputt 2001
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	t
     1 	Ole Andre Seglem	Sevland		18,0 	
     2 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	15,0 	
     3 	Matias Grude Eriksen	Smeaheia Sandved13,0 	
     4 	Kjetil Seglem		Sevland		12,0 	
     5 	Daniel Steen		Stavanger Sku	12,0 	
     5 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland		12,0 	
     7 	Johannes M. Bergersen	Smeaheia Sandved12,0 	
     8 	Jonas Jøsang		Sevland Sku	10,0 	
     9 	Sebastian L. Cardozo	Stavanger Sk	10,0 	
    10 	Isak Michal Røyland	Smeaheia SS	 6,0 	
    
    gruppe Kadett (1998) og Junior (1988)
     Pl	Navn			Kl	Klubb		Poeng	
     1 	Håkon Abeland Myrheim	Kad	Smeaheia SS	18,0 	
     2 	Knut Bævre		Ung	Sevland		14,0 	
     3 	Torbjørn Frøvik		Kad	Smeaheia Sandved14,0 	
     4 	Krister Smelvær		Kad	Fana sku	13,0 	
     5 	Per Tore Pedersen	Kad	Sevland		11,0 	
     6 	Dani Wade		Kad	Sevland		10,0 	
     7 	Fredrik V. Fredriksen	Kad	Sevland		 8,0 	
     8 	Roar Sola		Kad	Hå Ss		 8,0 	
    	   
    	   

    30/9 Resultat fra Åpent Rogalandsmessterskap 19/9-2014
    Gruppe A, klasse M og 1
     Pl	Navn			Kl	Klubb		Poeng	i-Ratingprest
     1 	FM Petter Fossan	M	Stavanger	4.0 	2384 (+8.25)
     2 	Johannes L. Kvisla	M	1911		3.5 	2299 (+26.20)
     3 	IM Erik Fossan		M	Stavanger	3.5 	2268 (-7.80)
     4 	Hrannar Baldursson	M	Sandnes		3.5 	2227 (+9.60)
     5 	IM Aryan Tari		M	Vålerenga	3.5 	2269 (-8.90)
     6 	John A Kvamme		M	SK 96		3.5 	2206 (+13.60)
     1 	Erling D. Skjølås	1	Stavanger	2.5 	2005 (+28.95)
     7 	Sondre Merkesvik	M	Bergens		2.5 	2104 (-7.80)
     8 	Thomas Nyland		M	Arendal		2.5 	2065 (+3.00)
     2 	Eivind Olav Risting	1	1911		2.5 	2037 (+0.90)
     9 	Jan Vidar Vestly	M	Sandnes		2.5 	2003 (-7.80)
    10 	Victor Havik		M	Stavanger	2.5 	2003 (-8.55)
     3 	Erle Andrea M.Hansen	1	Stavanger	2.5 	1933 (+12.15)
    11 	Fredrik B. Jacobsen	M	Stavanger	2.5 	1873 (-15.00)
     4 	Line Jin Jørgensen	1	Stavanger	2.0 	1874 (-9.80)
     5 	Øyvind Mørkedal		1	Bergens		2.0 	1766 (-1.05)
     6 	Knut J Hjørnevik	1	Sandnes		1.5 	1906 (-12.00)
     7 	Joar G.Pettersen	1	Stavanger	1.5 	1816 (-22.60)
     8 	Henrik G Tallaksen	1	Stavanger	1.5 	1758 (+7.05)
     9 	Andreas Fossan		1	Stavanger	0.5 	1635 (-19.20)
    
    
    Gruppe B, klasse 2 og 3
     Pl	Navn			Kl	Klubb		Poeng	i-Ratingprest
     1 	Erlend Stangeland	2	Sandnes		4.5 	2085 (+58.00)
     2 	Sigvat Stensholt	2	Sevland		4.0 	1960 (+15.60)
     1 	David Imhof		3	Egersund	4.0 	1770 (-3.60)
     3 	Farhad Askari		2	Stavanger	3.5 	1738 (+12.75)
     2 	Kristoffer Bråtveit	3	Stavanger	3.5 	1709 (+5.60)
     4 	Nneoma Unegbu		2	Stavanger	3.5 	1755 (+35.60)
     3 	Benjamin Fossan		3	Stavanger	3.0 	1702 (+8.25)
     4 	Mikael Takle		3	Bergens		3.0 	1773 (+22.50)
     5 	Vegard Øverås		2	Sandnes		3.0 	1682 (-14.00)
     6 	Alseit Kizatbay		2	Stavanger	3.0 	1693 (-43.60)
     5 	Aleksander Flæsen	3	Stavanger	2.5 	1661 (+32.00)
     6 	Vetle Velle		3	Søråshøgda	2.5 	1606 (+6.00)
     7 	Aleksander Fossan	3	Stavanger	2.5 	1564 (-14.25)
     8 	Afras Mansoor		3	Søråshøgda	2.5 	1537 (+0.15)
     7 	Svetlana Mrachek	2	OSS		2.5 	0878 (-47.60)
     9 	Gunnar Tungland		3	Stavanger	2.5 	1535 (-14.50)
    10 	Michael W. Fuglesang	3	OSS		2.0 	1482 (+1.25)
    11 	Sverre Skjølingstad	3	Stavanger	2.0 	1462 (-8.85)
    12 	Gunnar Helvig		3	Stavanger	2.0 	1563 (-0.75)
    13 	Stig Gyland		3	Sandnes		2.0 	1562 (-2.00)
    14 	Mohammed Furqan Khan	3	Søråshøgda	2.0 	1580 (+2.75)
    15 	Stig Allan Snähre	3	Egersund	2.0 	1341 (-21.60)
    16 	Stein Tore Gausdal	3	Sandnes		1.5 	0000 (+12.50)
    17 	Amalie I. Merkesvik	3	Bergens		1.5 	1392 (-10.50)
    17 	Jens Chr. L Opdahl	3	Bergens		1.5 	0000 (+12.50)
    19 	Stein Oftedal		3	Sandnes		1.5 	0000 (+12.50)
    20 	Per Magnus Larsen	3	Porsgrunn	1.5 	1365 (-11.50)
     
    gruppe C, klasse 4 og 5
     Pl	Navn			Kl	Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Harald M. Dahle		4	Sandnes		5.0 	1065 (+15)
     1 	Julian Munk		5	Stavanger	4.5 	1133 (+18)
     2 	Eirik Thorbjørnsen	5	Stavanger	4.0 	0966 (+18)
     3 	Atle Smelvær		5	Sevland		4.0 	1045 (+1045)
     4 	Andreas Br.-Austvoll	5	Stavanger	4.0 	0950 (+16)
     5 	Aksel Bu Kvaløy		5	Stavanger	4.0 	1030 (+1030)
     6 	Krister Smelvær		5	Sevland		4.0 	0860 (+860)
     2 	Leo A. G. Vatnestrøm	4			4.0 	0882 ( -3)
     7 	Mats Nærheim		5 	Smeaheia Sandved4.0 	0905 ( +2)
     8 	Trond André O. Salte	5	Stavanger	4.0 	0781 (+781)
     9 	David Jess Linjord	5	Stavanger	3.5 	0848 (+848)
    10 	Knut Henrik Tallaksen	5	Stavanger	3.5 	0849 ( -2)
    11 	Kolbjørn Bø		5	NSSF		3.5 	0781 ( -4)
    12 	Daniel Sinnes		5	Sandnes		3.5 	0704 (+704)
    13 	David Nesse		5 	Smeaheia Sandved3.5 	0789 ( -2)
    14 	Sebastian Cardozo	5	Stavanger	3.5 	0655 (+655)
    15 	Ole Andre Seglem	5	Sevland		3.0 	0773 ( +6)
    16 	Bjarte Bakketun		5	Direkte		3.0 	0669 (+669)
    17 	Torleiv Broch-Austvoll	5	Stavanger	3.0 	0726 (+726)
    18 	Fredrik V.Fredriksen	5	Sevland		3.0 	0677 (+12)
    19 	Peter Scott Munk	5	Stavanger	3.0 	0789 ( +8)
    20 	Daniel Fossan		5	Stavanger	3.0 	0706 (+14)
    21 	Sofie Løfaldli		5 	Sandnes		3.0 	0835 (+835)
    22 	Fredrik L. Jacobsen	5	Stavanger	3.0 	0506 ( -9)
    23 	Matias Grude Eriksen	5	Smeaheia Sandved3.0 	0855 ( +0)
    23 	Magnus Falck		5	Stavanger	3.0 	0705 ( -8)
    23 	Geir Ove Nilsen		5	Sevland		3.0 	0698 ( -8)
    23 	Kjetil Seglem		5	Sevland		3.0 	0674 (+11)
    27 	Teodor Kristoffersen	5	Stavanger	2.5 	0719 (+719)
    28 	Odd Rune Hansen		5	Sandnes		2.5 	0781 (+781)
    29 	Ivan Rozhko		5	Smeaheia Sandved2.5 	0600 ( +1)
    30 	Ulrik Auklend		5	Stavanger	2.5 	0610 (-17)
    31 	Charlotte Tallaksen	5	Stavanger	2.5 	0435 (-10)
    32 	Ruurd Kuipers		5	Hå Ss		2.5 	0387 (+387)
    32 	Live J. Skigelstrand	5	Stavanger	2.5 	0677 ( -5)
    32 	Shazil Shehzad		5	Smeaheia Sandved2.5 	0734 ( +2)
    35 	Alisha Shehzad		5	Smeaheia Sandved2.0 	0641 ( +6)
    36 	Harald S. Dyrhaug	5	Stavanger	2.0 	0475 (-10)
    37 	Jens Kristoffersen	5	Stavanger	2.0 	0475 (+475)
    38 	Vetle Auklend		5	Stavanger Sku	2.0 	0360 (+360)
    39 	Ariza Hina		5	Søråshøgda	2.0 	0428 (+428)
    40 	Harald K. L.Jacobsen	5	Stavanger Sku	2.0 	0448 (+448)
    41 	Arne Gilje		5	Stavanger	2.0 	0402 (+402)
    42 	Arun Vijay Cithu	5	Stavanger	2.0 	0505 (+505)
    43 	Jan Sendecki		5			2.0 	0504 (+504)
    44 	Perry Johan Y. Olsen	5	Stavanger	2.0 	0611 (+611)
    45 	Per Tore Pedersen	5	Sevland		2.0 	0512 (+512)
    46 	Julian Lothe Ringen	5	Sevland		2.0 	0402 (+402)
    47 	Ravidev Pavan		5			2.0 	0404 (+404)
    48 	Ingrid Jørdre Kvamme	5	Bergens		2.0 	0576 (-15)
    49 	Stian Hjorteland	5	Sevland Sku	1.5 	0625 (+625)
    50 	Sindre Idsø		5	Smeaheia SS	1.5 	0520 (+520)
    51 	Lars Bakketun		5	Stavanger Sku	1.5 	0298 (+298)
    51 	Digamb. Chandrasekar	5	Stavanger Sku	1.5 	0358 (+358)
    53 	Kevin Kulandairaj	5	Stavanger	1.0 	0115 (+115)
    54 	Sigurd Lye		5	Smeaheia SS	1.0 	0277 (+277)
    55 	Kjetil Pedersen		5	Direkte		1.0 	0257 (+257)
    56 	Sverre Lye		5	Smeaheia SS	1.0 	0242 (+242)
    57 	Eliseev Sergej		5			1.0 	0184 (+184)
    58 	Inga Dyrhaug Skjølås	5	Stavanger	1.0 	0171 (+171)
    59 	Kirill Shchipanov	5	Smeahea		1.0 	0402 (+402)
    59 	Tha. Thiruthiyappan	5	Stavanger Sku	1.0 	0261 (+261)
    61 	Arjun Cithu Vijay	5	Stavanger	0.0 	0142 (+142)
    61 	Yuvasri Chandrasekar	5	Stavanger Sku	0.0 	0077 (+77)
    	   
    	   

    11/9-2014 Resultat fra Horve BGP 31/8-2014
    Resultat Horve BGP 31/8-2014
    
    klasse Miniputt 2003-2004
    Pl	Navn				GP	Klubb			Poeng	
     1 	Julian Aleksander Munk		5	Stavanger Sku		 14,0 	
     2 	David Nesse			Min	Smeaheia SS		 13,0 	
     3 	Sofie Løfaldli			Min	Stavanger Sku		 13,0 	
     4 	Shazil Khan Shehzad		Min	Sandved Sk		 13,0 	
     5 	Sander Joa			Min	Stavanger Sku		 11,0 	
     6 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Min	Stavanger Sku		 11,0 	
     7 	Live J. Skigelstrand		5	Stavanger Sku		 11,0 	
     8 	Oskar Feed Jakobsen		Min	Hå Ss		 	 11,0 	
     9 	Andreas Broch-Austvoll		Min	Stavanger Sku		 11,0 	
    10 	Erlend Røisland			Min	Stavanger Sku		 11,0 	
    11 	Daniel Fossan			Min	Stavanger Sku		 11,0 	
    12 	Teodor Kristoffersen		Min	Stavanger Sku		 10,0 	
    13 	Alisha Shehzad			Min	Sandved Ssk		 10,0 	
    14 	Mads Even Hobberstad		Min	Hå Ss		 	  9,0 	
    15 	Lars Bakketun			Min	Stavanger Sku		  9,0 	
    16 	Sverre Hestholm			Min	Stavanger Sku		  9,0 	
    17 	Markus S. Håland		Min	Stavanger Sku		  9,0 	
    18 	Emma Gustad Myklebust		Min	Smeaheia SS		  9,0 	
    19 	Charlotte Tallaksen		Min	Stavanger Sku		  8,0 	
    20 	Victor B. Johansen		Min	Stavanger Sku		  8,0 	
    21 	Andreas Haavik			Min	Stavanger Sku		  8,0 	
    22 	Erling Bjelland			Min	Stavanger Sku		  8,0 	
    23 	Trisha Ravi Dev			Min	Stavanger Sku		  7,0 	
    24 	Arvid Feed Jakobsen		Min	Hå Ss		 	  6,0 	
    
    Gruppe Lilleputt 2001-2002 og kadett 1998-2000
    Pl	Navn			Kl	GP	Klubb			Poeng	n-Ratingprest
     1 	Magnus Falck		Lil	Lil	Stavanger		 15,0 	 1184 ( +0)
     2 	Daniel Høyland		Lil	Lil	Sandved Ssk		 13,0 	 1021 (+1021)
     3 	Håkon Abeland Myrheim	Kad	Kad	Smeaheia ss		 11,0 	 0752 (+752)
     4 	Torgeir Bjelland	Lil	5	Stavanger		 11,0 	 0871 ( +0)
     5 	Mats Nærheim		Lil	5	Smeaheia Sandved	 11,0 	 0734 ( +0)
     6 	Johannes M. Bergersen	Lil	Lil	Sandved Ssk		 11,0 	 0779 (+779)
     7 	Sindre Idsø		Lil	Lil	Smeaheia SS		 11,0 	 0640 (+640)
     8 	Christopher Munk	Lil	5	Stavanger		 10,0 	 0744 ( +0)
     9 	Ruurd Kuipers		Kad	Kad	Hå Ss		  	 10,0 	 0639 (+639)
    10 	Torbjørn Frøvik		Kad	Kad	Smeaheia Sandved	  9,0 	 0569 ( +0)
    11 	Per Heien Førde		Lil	Lil	Smeaheia sjakklubb	  9,0 	 0430 (+430)
    12 	Henrik Utistog Hausberg	Lil	Lil	Smeaheia SS		  9,0 	 0596 (+596)
    13 	Halvor Heien Førde	Lil	Lil	Smeaheia sjakklubb	  9,0 	 0450 (+450)
    14 	Sebastian Cardozo	Lil	Lil	Stavanger Sku		  8,0 	 0284 (+284)
    14 	Sondre Støren		Lil	Lil	Stavanger Sjakklubb	  8,0 	 0309 (+309)
    16 	Isak Røyland		Lil	Lil	Smeaheia SS		  5,0 	 0060 (+60)
    
    Gruppe mikroputt 2005 og nybegynner
    
    Pl	Navn			Kl	GP	Klubb			Poeng	
     1 	Aksel Bu Kvaløy		Mik	5	Stavanger Sku		 18,0 	
     2 	Benjamin Anda		Mik	Mik	SjakkMatt United	 16,0 	
     3 	Vetle Støren		Mik	Mik	Stavanger Sjakklubb	 16,0 	
     4 	Håkon Støren		Mik	Mik	Stavanger Sjakklubb	 14,0 	
     5 	Pavan Ravi Dev		Mik	Mik	Stavanger Sku		 14,0 	
     6 	Arun Cithu Vijay	Mik	5	Stavanger Sku		 14,0 	
     7 	Viljar A. Gjerstad	Nyb	Lil	Skadberg Skolesjakklubb	 14,0 	
     8 	Sturle H. Skigelstrand	Mik	5	Stavanger Sku		 13,0 	
     9 	Arjun Vijay		Nyb	Nyb	Stavanger Sku		 13,0 	
    10 	Oline Utistog Hausberg	Mik	Mik	Smeaheia SS		 13,0 	
    11 	Andreas Nikolay Persson	Nyb	Nyb	Skadberg Skolesjakklubb	 13,0 	
    12 	Kevin Kulandairaj	Mik	Mik	Stavanger Sku		 13,0 	
    13 	Daniel Kjeldsen		Mik	5	Stavanger Sku		 12,0 	
    14 	Knut Wee Tørlen		Mik	5	Stavanger		 12,0 	
    15 	Lars Idsøe Refvem	Mik	Mik	Stavanger Sku		 12,0 	
    16 	Julian Moland Bjørknes	Nyb	Nyb	Skadberg Skolesjakklubb	 12,0 	
    17 	Harald K. L. Jacobsen	Mik	Mik	Stavanger Sku		 11,0 	
    18 	Håvard Leret-Vatne	Mik	Mik	Stavanger Sku		 11,0 	
    19 	Vegard Vaula Bråten	Mik	5	Stavanger Sku		 10,0 	
    20 	Camilla Broch-Austvoll	Nyb	Nyb	Stavanger Sku		 10,0 	
    21 	Gustav Hestholm		Mik	Mik	Stavanger Sku		 10,0 	
    22 	David Bakketun		Mik	Mik	Stavanger Sku		 10,0 	
    23 	Henrik Svela		Nyb	Mik	Smeaheia SS		  9,0 	
    24 	Vetle Andresen		Mik	Mik	Smeaheia SS		  9,0 	
    25 	Borys Fass		Nyb	Nyb	Stavanger SKU		  9,0 	
    26 	Ola Lomeland Waldow	Nyb	Nyb	Stavanger Sku		  8,0 	
    27 	Maren Nærheim		Mik	Mik	Smeaheia SS		  8,0 	
    	   
    	   

    29/7-2014 Resultatene fra lndsturneringen (NM) 12-19. juli
    resultat fra NM
    klasse ELITE
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	i-Ratingprest
      1 	IM Frode Olav O.Urkedal	1911		7,0 	 2601 (+12,50)
      2 	IM Aryan Tari		Vålerenga	6,5 	 2517 (+12,60)
      3 	IM Erik Fossan		Stavanger	5,5 	 2458 (+12,20)
      4 	GM Einar J Gausel	OSS		5,5 	 2456 (-4,80)
      5 	FM Anders Hobber	Moss		5,0 	 2429 (+20,55)
      6 	FM Lars Oskar Hauge	OSS		5,0 	 2449 (+24,60)
      7 	IM Espen Lie		Asker		5,0 	 2424 (-1,80)
      8 	GM Berge Østenstad	Asker		4,5 	 2349 (-14,90)
      9 	GM Rune Djurhuus	Nordstrand	4,5 	 2360 (-10,40)
     10 	CM Sebastian Mihajlov	OSS		4,5 	 2395 (+29,10)
     11 	FM Lasse Østebø Løvik	Stavanger	4,5 	 2313 (-4,95)
     12 	IM Andreas G.R. Moen	OSS		4,5 	 2314 (-5,60)
     13 	Johan Salomon		Nordstrand	4,5 	 2373 (+5,10)
     14 	Erlend Mikalsen		Alta		4,5 	 2327 (+27,60)
     15 	FM Petter Fossan	Stavanger	4,0 	 2281 (+4,65)
     16 	FM Kristian Stuvik Holm	Vålerenga	3,5 	 2203 (-17,70)
     17 	IM Øystein Hole		Akademisk	3,0 	 2291 (-7,00)
     18 	IM Atle Grønn		OSS		3,0 	 2120 (-25,70)
     19 	IM Nicolai Getz		OSS		2,5 	 2236 (-14,00)
     20 	IM Frode Elsness	Moss		1,0 	 2161 (-12,40)
    
    
    klasse Mester 40 deltakere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Jon Kr. Røyset		Tromsø		8,0 	 2473 (+97)
      2 	Pål Røyset		Tromsø		8,0 	 2435 (+89)
      3 	Lars Breivik		Drammens	6,0 	 2195 (+13)
      4 	Fredrik Aunan Lindsøe	Elefantene	5,5 	 2177 (+41)
      5 	Odin Blikra Vea		Vålerenga	5,5 	 2190 ( -8)
      6 	Jon Kristian Haarr	Stavanger	5,5 	 2196 ( -5)
      7 	Bror Thanke		Nordstrand	5,5 	 2149 (+14)
      8 	FM Lars Even Andersen	Black Knights	5,5 	 2137 (-37)
      9 	Svetoslav Mihajlov	OSS		5,5 	 2160 ( -5)
     10 	Øystein R. Andersen	Black Knights	5,5 	 2170 (+106)
     37 	Line Jin Jørgensen	Stavanger	2,5 	 1939 ( -1)
    
    
    Klasse 1 28 deltakere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Christian Harstad	OSS		 6,5 	2036 (+55)
      2 	Ole Smeby		Kongsvinger	 6,5 	2023 (+57)
      3 	Per O Andersen		SOSS		 6,0 	1996 (+15)
      4 	Tore Langmyhr		Trondheim	 5,5 	1931 (+14)
      5 	Terje Lund		Levanger	 5,5 	1935 ( +6)
      6 	Per Kr Vigdal		Nordstrand	 5,5 	1933 (+52)
      7 	Aleksander Omtvedt	1911		 5,5 	1917 (+58)
      8 	David Lilleøren		OSS		 5,0 	1925 (+12)
      9 	Tore Tjensvoll		Bergens		 5,0 	1916 (+18)
     10 	Brede Hagen		Elefantene	 5,0 	1916 (-17)
     18 	Asbjørn O. Steinskog	Sandnes		 4,0 	1788 (-15)
     22 	Leif Trygve Hegvik	Sandnes		 3,5 	1758 ( -6)
    :
    
    klasse 2 81 deltakere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Ola Liabøtrø		Akademisk	8,0 	1981 (+70)
      2 	Gisle Bjugn		Sotra		7,0 	1824 (+115)
      3 	Knut Ø Abrahamsen	Nordstrand	7,0 	1799 (+82)
      4 	Torstein Furnes		Follo		6,5 	1785 (+63)
      5 	Yonne Tangelder		OSS		6,5 	1802 (+46)
      6 	Bjørn Emil Jørgensen	Trondheim	6,5 	1799 (+92)
      7 	Vegard Øverås		Sandnes		6,0 	1768 (+17)
      8 	Per Blikra		Stavanger	6,0 	1780 (+53)
      9 	Fredrik Johnsen		Trondheim	6,0 	1758 (+59)
     10 	Eirik V Kallset		Kristiansund	6,0 	1740 (+61)
     26 	Jonny Schmidt				5,0 	1626 (-42)
     29 	Jan M Øverås		Sandnes		5,0 	1658 (+45)
     39 	Martin Saltvedt		Stavanger	4,5 	1540 (-14)
     42 	Svein Folkvord		Stavanger	4,5 	1599 (+1599)
     48 	Magnus Aartun		Stavanger	4,5 	1521 (-57)
     64 	Aina Marie Svendsen	Stavanger	3,5 	1500 (+1500)
     79 	Eirik Kyrkjebø		Stavanger	2,5 	1314 (-58)
    
    
    klasse 3 57 deltkere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Henrik Karlstrøm	Svartlamon	 7,0 	1565 (+32)
      2 	Torge Ugland		Nordstrand	 7,0 	1565 (+48)
      3 	Alexander Berezkin	Trondheim	 7,0 	1587 (+64)
      4 	Frank Eggerud		Tinn		 6,5 	1548 (+49)
      5 	Mathias Nesheim		OSS		 6,5 	1543 (+157)
      6 	Andreas Skotheim	Tønsberg	 6,5 	1541 (+246)
      7 	Olav K Hageberg		Vålerenga	 6,0 	1430 (+50)
      8 	Martin Bråten		Kristiansand	 6,0 	1484 (+59)
      9 	Aleksander Jacobsen	Trondheim	 6,0 	1477 (+126)
     10 	Bengt-Arne Jørgensen	Komsa SK	 6,0 	1446 ( +1)
     14 	Frode Fredriksen	Stavanger	 5,5 	1445 (+49)
     15 	Erik Søiland		Stavanger	 5,5 	1475 (+1475)
     22 	Edvin Jarve		Stavanger	 5,0 	1370 ( -2)
     23 	Harald Mottang		Stjernen	 5,0 	1381 (-26)
     25 	Sverre S Dyrhaug	Stavanger	 4,5 	1367 (+29)
     44 	Kasher Shehzad		Smeaheia Sandved 3,5 	1238 (-46)
    
    klasse 4 42 deltakere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Arne Unneland		Aalesunds	7,0 	1397 (+1397)
      2 	Vidar Gjære		Direkte		6,5 	1375 (+100)
      3 	Benjamin Fjellheim	Groruddalen	6,5 	1366 (+73)
      4 	Kjetil Holm		Trondheim	6,5 	1380 (+73)
      5 	Tormund Blikra Vea	Stavanger	6,0 	1310 (+77)
      6 	Michael W. Fuglesang	OSS		6,0 	1292 (+1292)
      7 	Stig Gyland		Sandnes		6,0 	1266 (+47)
      8 	Morten Rolstad		OSS		6,0 	1252 (+1252)
      9 	Idar Sørensen		Kirkenes	6,0 	1237 (+13)
     10 	Petter A. Wadstensvik	Kristiansund	5,5 	1211 (+109)
     18 	Leo Andreas G.VatnestrømStavanger	4,5 	1138 (+72)
    :
    
    klasse 5  46 deltakere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Martin Raknes Holth	Trondheim	8,0 	1289 (+1289)
      2 	Egil Horstad		Søråshøgda	6,5 	1129 (+137)
      3 	Morten Frost		Kristiansund	6,5 	1114 (+82)
      4 	Peter Scott Munk	Stavanger	6,5 	1102 (+1102)
      5 	Klaus Smedtorp		Kongsvinger	6,5 	0991 (+17)
      6 	Christoffer Møllenhoff	Stjernen	6,0 	1004 (+1004)
      7 	Truls Helge Øi		Trondheim	6,0 	0986 (+986)
      8 	Idun Thorvaldsen	Follo		6,0 	1037 (+1037)
      9 	Daniel Mollan		Direkte		6,0 	0968 (+968)
     10 	Øivind Flæsen		Stavanger	5,5 	0956 (+956)
     12 	Knut Henrik Tallaksen	Stavanger	5,5 	1022 (+57)
    
    
    klasse senior A 30 deltkere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	FM Jarl H Ulrichsen	Trondheim	7,0 	2008 (-11)
      2 	Gunnar Stake-Larsen	OSS		7,0 	2013 (+40)
      3 	Ole Morten Skogheim	Lillehammer	6,5 	1950 (+44)
      4 	Kjetil Strand		Asker		6,0 	1899 ( -1)
      5 	Per Omtvedt		Stjernen	5,5 	1874 ( +3)
      6 	Jan Synnestvedt		Nordstrand	5,5 	1874 (+11)
      7 	Øyvin Strand		Bergens		5,5 	1851 (+22)
      8 	Arnold Mundal		Vålerenga	5,5 	1727 ( -8)
      9 	Jan Arne Bjørgvik	Direkte		5,0 	1676 (-23)
     10 	Finn Øverlie		Direkte		5,0 	1752 (+1752)
    
    
    klasse senior B 33 deltakere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Per M Ferkingstad	Sevland		7,0 	1592 (+160)
      2 	Trond Solstad		Namsos		6,5 	1429 (-13)
      3 	Pål Inge Østgaard	Trondheim	6,5 	1465 (+57) 
      4 	Steinar Simonsen	Follo		6,5 	1394 (+33)
      5 	Tore Teigen		Porsgrunn	6,0 	1414 ( +2)
      6 	Øyvind Gabrielsen	Trondheim	5,5 	1338 (-16)
      7 	Øistein Yggeseth	Asker		5,5 	1387 (+57)
      8 	Tor Petterson		Porsgrunn	5,5 	1278 (+49)
      9 	Jarle M. Urdal		Tromsø		5,5 	1337 (+64)
     10 	Tore Thonstad		Moss		5,5 	1278 (-16)
     21 	Oddvar Nordmark		Sandnes		4,0 	1199 ( -1)
     30 	Tom Steinskog		Sandnes		3,0 	1148 (-53)
    
    
    klasse junior A 19 deltakere
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Eivind X Djurhuus	Nordstrand	6,5 	2105 (+26)
      2 	Sigve Hølleland		Masfjorden	6,0 	2020 (+31)
      3 	Ole Emil Frisvold	Bergens		6,0 	2012 (+37)
      4 	Lasse E Bjørn		Tromsø		6,0 	1958 (+23)
      5 	Martin Nilsen		OSS		5,5 	2035 (+29)
      6 	Kjell Håkon Lien	Hønefoss	5,5 	2024 ( +0)
      7 	Jens Hjorth Kjølberg	1911		5,5 	2012 ( -2)
      8 	Torgeir Jakhelln Kjøita	1911		5,0 	1965 (-19)
      9 	Henning Jakhelln Kjøita	1911		5,0 	1935 (-28)
     10 	Benjamin Haldorsen	Bergens		4,5 	1907 (-36)
     14 	Håkon N Nordstrøm	Fana		4,0 	1756 (-23)
     15 	Eivind Aartun		Stavanger	3,5 	1924 (+79)
    
    
    klasse kadett a+b 20 deltkere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Eskil Ekeland Grønn	OSS		8,5 	2145 (+135)
      2 	Trygve Dahl		Hell		6,5 	1903 (+15)
      3 	Eivind Olav Risting	1911		6,0 	1804 (+35)
      4 	Lucas Ranaldi		1911		5,5 	1837 (+80)
      5 	Ingrid Andrea Greibrokk	Alta		5,5 	1767 (+47)
      6 	Andreas Fossan		Stavanger	5,5 	1808 (+94)
      7 	Mathias Sætre		Bergens		5,0 	1681 (-33)
      8 	Daniel Nordquelle	Nordstrand	5,0 	1623 ( +2)
      9 	Endre Machlik		Tromsø		4,5 	1720 (-38)
     10 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger	4,5 	1644 (-41)
     12 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger	4,5 	1639 (-38)
     14 	Erling Dyrhaug Skjølås	Stavanger	4,0 	1463 (-23)
     15 	Henrik G Tallaksen	Stavanger	4,0 	1476 (+16)
     16 	Benjamin Fossan		Stavanger	3,5 	1423 (+57)
    
    
    klasse lilleputt 37 deltaakere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Andreas G Tryggestad	Nordstrand	7,5 	1562 ( -8)
      2 	Eivind Bruaset		Trondheim	6,5 	1516 (+88)
      3 	Aleksander Fossan	Stavanger	6,5 	1359 (+15)
      4 	Andre Nielsen		Alta		6,5 	1374 (-19)
      5 	Tor Fredrik Kaasen	Tromsø		6,5 	1388 ( -7)
      6 	Abyl Kizatbay		Stavanger	6,0 	1472 (+127)
      7 	Torgeir H Bø		Vålerenga	6,0 	1248 ( -8)
      8 	Odin Nikolai Heier	1911		5,5 	1409 (-18)
      9 	Sigurd Kjelsbøl Huse	Nordstrand	5,5 	1277 (-23)
     10 	Mads Vestby-Ellingsen	Tromsø		5,5 	1180 ( -5)
     11 	Aleksander Flæsen	Stavanger	5,0 	1420 (+249)
     15 	Sverre Skjølingstad	Stavanger	5,0 	1184 ( -8)
     16 	Amalie Isabel Merkesvik	Bergens		5,0 	0964 (-22)
     30 	Mats Nærheim		Smeaheia Sandved3,5 	0921 (-11)
     32 	Christopher Munk	Stavanger	3,5 	0962 (+78)
    
    
    klasse miniputt 51 deltakere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
      1 	Bjørn Robertsen		Moss		7,5 	1171 ( +7)
      2 	Tobias Lang Nilsen	Moss		7,0 	1234 ( +0)
      3 	Afras Mansoor		Søråshøgda	7,0 	1162 (+106)
      4 	Isak Sjøberg		Nordstrand	6,5 	1149 ( -3)
      5 	Thyra Kvendseth		Nordstrand	6,5 	1133 (+33)
      6 	Ulrikke Langvik		Trondheim	6,0 	1124 (+35)
      7 	Sondre Piiksi		Moss		6,0 	1012 (-13)
      8 	Jens E Ingebretsen	Holmestrand	6,0 	0974 (+91)
      9 	William Sandberg Olsen	Moss		6,0 	0992 (-22)
     10 	Embla Eikeland Grønn	OSS		6,0 	0935 (+10)
     11 	Julian Munk		Stavanger	6,0 	0941 (+24)
     18 	David Nesse		Smeaheia Sandved5,0 	0801 (-12)
     28 	Shazil Shehzad		Smeaheia Sandved4,5 	0670 (-16)
     29 	Niklas Unneland		Aalesunds	4,5 	0632 (-10)
     36 	Alisha Shehzad		Smeaheia Sandved4,0 	0568 (+13)
     44 	Charlotte Tallaksen	Stavanger	3,0 	0353 (-34)
     45 	Harald Skjølås Dyrhaug	Stavanger	3,0 	0392 (-54)
     46 	Inga Dyrhaug Skjølås	Stavanger	3,0 	0293 (+293)
    
    
    klasse begynner
     Pl	Navn				Klubb		Poeng	
      1 	Halvor Arnesen			Asker		24,0 	
      2 	Kasper Skaret Skipnes		Ørland		20,0 	
      3 	Leonard Frost			Gullkongen Sk	18,0 	
      4 	Johannes Iversen		Gullkongen Sk	18,0 	
      5 	Ludvik Leding Ringstad		Ørland		15,0 	
      6 	Torbjørn Dannevig				13,0 	
      7 	Tuva Iversen					12,0 	
      8 	Areeb Mansoor					 8,0 	
    	   
    	   

    5/7-2014 Resultater fra Sommersjakktreffet uke 26 og uke 27 i Stavanger
    Resultat fra 27/6
    Gruppe Kadett og Lilleputt (før 2003)
    Pl	Navn				Kl	Klubb		Poeng	
     1 	Sverre Skjølingstad		LIL	Stavanger Sku	18.0 	
     2 	Georg Skryten			KAD	Stavanger Sku	15.0 	
     3 	Magnus Falck			LIL	Stavanger Sku	14.0 	
     4 	Christopher Robin Munk		LIL	Stavanger Sku	14.0 	
     5 	Torgeir Bjelland		LIL	Stavanger Sku	13.0 	
     6 	Tharanath Thiruthiyappan	KAD	Stavanger	13.0 	
     7 	Johannes Matre Bergersen	LIL	Sandved Ssk	12.0 	
     8 	Mats Nærheim			LIL	Smeaheia SS	12.0 	
     9 	Oda Vatland			LIL	Stavanger Sku	12.0 	
    10 	Sebastian Cardozo		LIL	Stavanger Sku	12.0 	
    11 	Charlotte Tallaksen		LIL	Stavanger Sku	12.0 	
    12 	Eirik Løvik			LIL	Stavanger Sku	11.0 	
    13 	Trond Karlsen Strøm		KAD			10.0 	
    1 	Sindre Idsø			LIL	Smeaheia SS	 9.0 	
    15 	Andreas Flo			LIL	Stavanger Sku	 8.0 	
    16 	Edvard Skryten			LIL	Stavanger Sku	 7.0 	
    
    Gruppe miniputt (2003-2004)
    Pl	Navn					Klubb		Poeng	
     1 	Julian Aleksander Munk			Stavanger Sku	17.0 	
     2 	Live Jørgensen Skigelstrand		Stavanger Sku	14.0 	
     3 	David Nesse				Smeaheia SS	14.0 	
     4 	Teodor Kristoffersen			Stavanger Sku	14.0 	
     5 	Andreas Broch-Austvoll			Stavanger Sku	14.0 	
     6 	Fredrik Lytomt Jacobsen			Stavanger Sku	14.0 	
     7 	Tor Øverland Blikra			Stavanger Sku	12.0 	
     8 	Erling Bjelland				Stavanger Sku	12.0 	
     9 	Markus S. Håland			Stavanger Sku	11.0 	
    10 	Victor B. Johansen			Stavanger Sku	11.0 	
    11 	Lennart Håvarstein			Stavanger Sku	10.0 	
    12 	Erik Aurelius Låhne			Stavanger Sku	10.0 	
    13 	Sverre Hestholm						 8.0 	
    14 	Jonatan Jacobsen			Stavanger Sku	 7.0	
    
    Gruppe mikroputt (2005--->)
    Pl	Navn					Klubb		Poeng	
     1 	Aksel Bu Kvaløy				Stavanger Sku	18.0 	
     2 	Ivan Rozhko				Stavanger Sku	16.0 	
     3 	Håkon Støren				Stavanger Sku	14.0 	
     4 	Arun Cithu Vijay			Stavanger Sku	14.0 	
     5 	Kirill Shchipanov			Stavanger Sku	13.0 	
     6 	Vetle Støren				Stavanger Sku	12.0 	
     7 	Isak B. Johansen			Stavanger Sku	12.0 	
     8 	Daniel Kjeldsen				Stavanger Sku	12.0 	
     9 	Sevil Ismayilova			Stavanger Sku	12.0 	
    10 	Sturle Hoff Skigelstrand		Stavanger Sku	11.0 	
    11 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku	11.0 	
    12 	Jacob Netland Li			Stavanger Sku	11.0 	
    13 	Thesen Alfred Karlsen			Stavanger Sku	10.0 	
    14 	Maren Nærheim				Smeaheia SS	10.0 	
    15 	Linnea S Johannessen			Stavanger Sku	 9.0 	
    16 	Helene Svensson Johannessen		Stavanger Sku	 7.0 	
    
    Gruppe nybegynner (2006 ...>)
    Pl	Navn					Klubb		Poeng	
     1 	Storm Aleksander K Skandsen				17.0 	
     2 	Arjun Vijay Cithu			Stavanger	16.0 	
     3 	Digambari Chandrasekar			Stavanger Sku	16.0 	
     4 	Camilla Broch- Austvoll					14.0 	
     5 	Michael Erik Skjold					14.0 	
     6 	Yuvasri Chandrasekar			Stavanger Sku	13.0 	
     7 	Ragnvald Jakobsen					13.0 	
     8 	Magnus Hettervik					13.0 	
     9 	Alex Viland						12.0 	
    10 	Anna Furre Hvid						12.0 	
    11 	Jonathan Aasnes-Berdal					12.0 	
    12 	Camilla Grini				Stavanger Sku	11.0 	
    13 	Sunniva Vader						11.0 	
    14 	Teodor Holme						10.0 	
    15 	Selesta Tollaksen					10.0 	
    16 	Sofie Voll Rosnes					10.0 	
    17 	Amanda Netland Li			Stavanger Sku	10.0 	
    18 	Lotte Lindefjell					 9.0 	
    19 	Nova Johnsen						 8.0 	
    
    Gruppe Nybegynner (<... 2005)
    Pl	Navn					Klubb		Poeng	
     1 	Alexander Gouchan					17.0 	
     2 	Lars Ribsskog						16.0 	
     3 	Oline K. Tungland					13.0 	
     4 	Gustav Hestholm						12.0 	
     5 	Frank Hov						12.0 	
     6 	Thea K. Tungland			Stavanger Sku	12.0 	
     7 	Hanne Ribsskog						11.0 	
     8 	Filippa Mollan						 8.0 	
     9 	Halvor Mohn Hove					 6.0 	
    
    
    Resultat fra 4/7
    Gruppe Kadett og Lilleputt (1998-2001)
    
    
    Pl	Navn				Kl	Klubb		Poeng	
     1 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Ka	Stavanger Sku	17.0 	
     2 	Steffen Dybing Thune		Ka	Hå Ss		15.0 	
     3 	David Jess Linjord		Lil	Stavanger Sku	14.0 	
     4 	Edvard Skryten			Lil	Stavanger SKU	12.0 	
     5 	Steinar Arnason			Ka	SjakkMatt Unit 	12.0 	
     6 	Jinwar Amir Kawany		Lil	SjakkMatt Unit	10.0 	
     7 	Roar Sola			Ka	Hå Ss		8.0 	
     8 	Tharanath Thiruthiyappan	Ka	Stavanger SKU	8.0 	
     
    Gruppe Miniputt 2003-2004
    Pl	Navn					Klubb		Poeng	
     1 	David Nesse				Smeaheia SS	16.0 	
     2 	Sander Joa				Stavanger Sku	16.0 	
     3 	Andreas Broch-Austvoll			Stavanger Sku	15.0 	
     4 	Daniel Høyland				Sandved Ssk	14.0 	
     5 	Thomas Thorvaldsen			Follo SKU	13.0 	
     6 	Victor B. Johansen			Stavanger Sku	11.0 	
     7 	Emil Alexander Bakken			Stavanger Sku	11.0 	
     8 	Markus S. Håland			Stavanger Sku	 9.0 	
     9 	Magnus Sebastian Eide-Gundersen		Stavanger Sku	 9.0 	
    10 	Digambari Chandrasekar			Stavanger Sku	 6.0 	
    
    Gruppe mikroputt 2005 --->
    Pl	Navn					Klubb		Poeng	
     1 	David Luangtep Vangen			SK av 1911 U	18.0 	
     2 	Daniel Kjeldsen				Stavanger Sku	14.0 	
     3 	Benjamin Anda				Sjakkmatt Unit	14.0 	
     4 	Isak B. Johansen			Stavanger Sku	14.0 	
     5 	Arun Cithu Vijay			Stavanger Sku	12.0 	
     6 	Arne Gilje				Stavanger Sku	12.0 	
     7 	Sevil Ismayilova			Stavanger Sku	12.0 	
     8 	Lars Idsøe Refvem			Stavanger Sku	12.0 	
     9 	Håvard Leret-Vatne			Stavanger Sku	10.0 	
    10 	Yuvasri Chandrasekar			Stavanger Sku	10.0 	
    11 	Vegard Vaula Bråten			Stavanger Sku	10.0 	
    
    
    gruppe nybegynner
    
    Pl	Navn					Klubb		Poeng	
     1 	Eirik Hana Rettedal			Stavanger Sku	17.0 	
     2 	Jesper Aareskjold			Stavanger Sku	17.0 	
     3 	Johan Nicolai Brandt			Stavanger Sku	16.0 	
     4 	Arjun Vijay				Stavanger Sku	14.0 	
     5 	Ola Wathne Thingbø			Stavanger Sku	14.0 	
     6 	Kristoffer Kristiansen			Stavanger Sku	14.0 	
     7 	Linnea Svensson Johannessen		Stavanger Sku	14.0 	
     8 	Hemant Anilkumar			Stavanger Sku	13.0 	
     9 	Camilla Broch- Austvoll			Stavanger Sku	13.0 	
    10 	Helene Svensson Johannessen		Stavanger Sku	13.0 	
    11 	Nicolai Vedvik-Chia			Stavanger Sku	12.0 	
    12 	Benjamin Kasumacic			Stavanger Sku	12.0 	
    13 	Sigurd Rommeteveit			Stavanger Sku	12.0 	
    14 	Teodor Holme				Stavanger Sku	12.0 	
    15 	Jay Christoffer Byberg			Stavanger Sku	12.0 	
    16 	Sofie Voll Rosnes			Stavanger Sku	12.0 	
    17 	Oliver Muir				Stavanger Sku	11.0 	
    18 	Rubi Rogneflåten			Stavanger Sku	11.0 	
    19 	Andreas Wiig Olsen			Stavanger Sku	11.0 	
    20 	Josephine Elisabeth Skogstad		Stavanger Sku	11.0 	
    21 	Nandita Anil				Stavanger Sku	10.0 	
    22 	Nora Idsøe Refvem			Stavanger Sku	10.0 	
    23 	Mathilde Elisabeth Skogstad		Stavanger Sku	10.0 	
    24 	Dina Rogneflåten			Stavanger Sku	10.0 	
    25 	Marlen Rogneflåten			Stavanger Sku	 9.0 	
    26 	Emma White				Stavanger Sku	 8.0 	
    27 	Pernille Elisabeth Skogstad		Stavanger Sku	 8.0 	
    	   
    	   
    	   

    11/6-2014 Resultat fra Stavanger Open 6-9/6-2014
    Stavanger Open NGP 2014 6-9.juni 2014.
    
    Endelig resultatliste  gruppe A 1750-
    Pl Navn 			GP n-Elo  Klubb 	Poeng .  i-Ratingprest 
     1  GM Aleksa Strikovic 	M 2532			5.0     2661 (+10.00) 
     2  GM Andrey Sumets 		M 2640			5.0     2664 (+2.70) 
     3  GM Vladimir Burmakin 	M 2592			5.0     2562 (-1.10) 
     4  GM Oleg Korneev 		M 2599			4.5     2600 (+1.60) 
     5  IM Torbjørn R. Hansen 	M 2423 1911    		4.5     2431 (+0.50) 
     6  FM Lasse Østebø Løvik 	M 2318 Stavanger    	4.0     2480 (+19.20) 
     7  Johan Salomon 		M 2347 Nordstrand    	4.0     2447 (+17.10) 
     8  Johan-Sebastian Christiansen M 2248 Vålerenga    	4.0     2339 (+13.05) 
     9  FM Lars Oskar Hauge 	M 2337 OSS    		4.0     2331 (+3.75) 
    10  Johannes Luangtep Kvisla 	M 2093 1911    		4.0     2280 (+16.35) 
    11  IM Andreas G.R. Moen 	M 2340 OSS    		4.0     2247 (-6.40) 
    12  GM Milos Pavlovic 		M 2498			4.0     2330 (-10.30) 
    13  Victor Havik 		M 2015 Stavanger 	4.0     2251 (+20.55) 
    14  IM Atle Grønn 		M 2393 OSS       	3.5     2289 (-4.30) 
    15  IM Erik Fossan 		M 2324 Stavanger  	3.5     2249 (-7.20) 
    16  Jan Vidar Vestly 		M 2053 Sandnes    	3.5     2191 (+12.00) 
    17  Stein Jensen 		M 1973 Harstad    	3.5     2191 (+13.05) 
    18  IM Kjetil Stokke 		M 2339 Bergens    	3.5     2149 (-14.50) 
    19  CM Sebastian Mihajlov 	M 2300 OSS    		3.5     2104 (-13.20) 
    20  Damir Marinc 		M 2064 Kocevje    	3.5     1893 (-17.55) 
    21  Joar Gullestad Pettersen 	1 1925 Stavanger    	3.0     2168 (+21.75) 
    21  Sondre Merkesvik 		1 2002 Bergens    	3.0     2161 (+15.15) 
    23  Sigve Hølleland 		2 1956 Masfjorden   	3.0     2159 (+24.75) 
    24  Svetoslav Mihajlov 		M 2175 OSS    		3.0     2167 (+2.10) 
    25  Martin Nilsen 		2 1976 OSS    		3.0     2074 (+13.50) 
    26  Leif Trygve Hegvik 		1 1772 Sandnes   	3.0     2050 (+14.85) 
    27  Jon Kristian Haarr 		M 2221 Stavanger 	3.0     2045 (-19.05) 
    28  Knut J Hjørnevik 		1 1820 Sandnes   	3.0     2002 (+0.60) 
    29  Eivind Aartun 		1 1717 Stavanger 	3.0     1904 (+9.45) 
    30  Kjell Håkon Lien 		1 2023 Hønefoss  	2.5     2038 (-1.05) 
    31  Lasse E Bjørn 		1 1902 Tromsø    	2.5     2040 (+14.55) 
    32  Tor Ketil Larsen 		1 1958 Stavanger   	2.5     1987 (-5.40) 
    33  Henrik Øie Løbersli 	2 1926 Kristiansund   	2.5     1898 (-1.20) 
    34  Håkon N Nordstrøm 		2 1855 Fana    		2.5     1881 (-1.35) 
    35  Nigel Chapman 		1 1831 			2.5     1877 (+3.90) 
    36  Oddmund Sande 		1 1881 Stavanger  	2.0     1917 (-8.25) 
    37  Jonathan Time 		2 1582 Bergens    	2.0     1887 (+7.95) 
    38  Daniel Snerthammer 		2 1737 Sandnes    	2.0     1887 (-3.00) 
    39  Øystein Knutsen 		2 1845 Stavanger  	2.0     1722 (-26.40) 
    40  Asbjørn O. Steinskog 	1 1831 Sandnes    	2.0     1797 (-13.20) 
    41  Fredrik Beer Jacobsen 	1 2063 Stavanger   	2.0     1726 (-37.65) 
    42  Per Omtvedt 		1 1867 Stjernen    	1.5     1861 (-14.55) 
    43  Marte B Kyrkjebø 		2 1814 Stavanger        1.5     1744 (-1.20) 
    44  Maud Rødsmoen 		2 1796 OSS    		1.5     1791 (-1.50) 
    45  Hanna B Kyrkjebø 		2 1844 Stavanger        1.5      1652 (-10.50) 
    46  Snorre Skrede 		2 1679 Sandnes   	1.5      1555 (-19.65) 
    47  Asbjørn Hjørnevik 		4 1173 Sandnes   	1.0      1292 (-37.20 
    							        
    Endelig resultatliste  gruppe B 1250-1750
    Pl Navn 			GP n-Elo Klubb 	Poeng Innb.   i-Ratingprest 
     1  Eskil Ekeland Grønn 	2 1796  OSS    		5.5    2060 (+9.30) 
     2  Henrik G Tallaksen 		3 1445  Stavanger    	5.0    2101 (+34.80) 
     3  Kjetil Andås 		3 1614  Masfjorden      5.0    2435 (+14.40) 
     4  David Imhof 		3 1461  Egersund    	4.5    2010 (+29.75) 
     5  Stein K. Bru 		2 1699  Stavanger    	4.5    1979 (+31.50) 
     6  Ludvig Brannsether Ellingsen3 1615  Stavanger    	4.0    1844 (+19.50) 
     7  Eirik Kyrkjebø 		2 1517  Stavanger    	4.0    1875 (+12.15) 
     8  Alseit Kizatbay 		5 1626  Stavanger       4.0    1924 (+5.70) 
     9  Sigvat Stensholt 		2 1643  Sevland    	4.0    1787 (-9.45) 
    10  Lucas Ranaldi 		3 1676  1911    	4.0    2030 (+18.15) 
    11  Andreas Fossan 		3 1620  Stavanger  	4.0    1657 (-1.95) 
    12  Vegard Øverås 		2 1729  Sandnes    	4.0    2223 (+2.70) 
    13  Franzke Kalkman - De Koster 2 1572     		3.5    1751 (+16.95) 
    14  Jan M Øverås 		3 1535  Sandnes    	3.5    1789 (-0.60) 
    15  Erlend Hukkelås Gaustad 	2 1660  Trondheim  	3.5    1851 (-20.70) 
    16  Kristoffer Bråtveit 	3 1429  Stavanger  	3.5    1654 (-12.90) 
    17  Bard Fjellengen 		2 1600  Sarpsborg  	3.5    1803 (+1.05) 
    18  Karsten Kierkegaard Olsen 	2 1693     		3.5    1810 (+5.85) 
    19  Erling Dyrhaug Skjølås 	3 1569  Stavanger  	3.0    1192 (-3.15) 
    20  Morten Hamra 		3 1477  Sandnes    	3.0    1635 (-12.75) 
    21  Caroline Beer Jacobsen 	3 1522  Stavanger  	3.0    1147 (-6.75) 
    22  Aleksander Fossan 		3 1420  Stavanger  	3.0    1769 (+0.50) 
    23  Tom Steinskog 		4 1293  Sandnes    	3.0    1705 (-0.25) 
    24  Oddvar Solli 		2 1626  Voss    	3.0    1476 (-26.70) 
    25  Benjamin Fossan 		4 1349  Stavanger  	3.0    1615 (-2.70) 
    26  Kimiya Sajjadi 		4 1406  OSS    		2.5    1681 (+16.80) 
    27  Gunnar Bue 			3 1468  Tønsberg   	2.5    1052 (-18.30) 
    28  Afras Mansoor 		5 1058  Søråshøgda 	2.5    1538 (+2.40) 
    29  Farhad Askari 		2 1571  Stavanger  	2.5    1661 (-0.75) 
    30  Stig Allan Snähre 		3 1340  Egersund   	2.5    1627 (+0.45) 
    31  Joran Kvilhaugsvik 		5 901   Sevland    	2.5    1621 (-1.00) 
    32  Edvin Jarve 		3 1372  Stavanger  	2.5    1589 (+0.00) 
    33  Kjetil Nylund 		4 1204  Tromsø    	2.5    1571 (-0.75) 
    34  Gaute Ljones 		3 1395  Stavanger 	2.5    0915 (-7.80) 
    35  Kurt Normann Sevland 	3 1361  Sevland    	2.5    1562 (-25.20) 
    36  Anders Ljones 		5 1466  Stavanger  	2.0    0000 (+12.50) 
    37  Kasher Shehzad 		3 1345  Smeaheia Sa	2.0    0000 (+0.00) 
    38  Gunnar Tungland 		3       Stavanger  	2.0    1507 (+0.00) 
    39  Tahir Riaz 			3 1324  Stavanger  	2.0    1380 (-0.75) 
    40  Jens Petter Olsen 		3 1233  OSS    		1.5    1502 (-4.35) 
    41  Finn Arild Wister 		3 1274  Kirkegata  	1.5    1499 (-23.40) 
    42  Sverre S Dyrhaug 		3 1312  Stavanger  	1.0    1147 (-4.95) 
    43  Sverre Skjolingstad 	5 1210  Stavanger  	1.0    1604 (-1.00) 
    44  Jostein Sørhus 		3 1365  Bergens    	1.0    1320 (-19.95) 
    45  Nneoma Unegbu 		2 1505  Stavanger  	0.0    0000 (+0.00) 
    
    
    Endelig resultatliste  gruppe C -1250
    Pl Navn 			GP n-Elo Klubb 		Poeng  n-Ratingprest 
     1  Abyl Kizatbay 		5 1318  Stavanger    	5.5    1326 ( +9) 
     2  Lars A Baustad 		4 1090  Stavanger    	5.5    1171 (+53) 
     3  Geir Ove Nilsen 		4 796   Sevland    	5.0    1164 (+100) 
     4  Gunnar Helvig 		4   	Stavanger    	5.0    1120 (+1120) 
     5  Vetle Velle 		5 717  	Søråshøgda    	5.0    1148 (+108) 
     6  Rafails Voldemars 		5 873  	Stavanger    	5.0    1023 (+44) 
     7  Peter Scott Munk 		4   	Stavanger    	4.5    0967 (+967) 
     8  Mats Nærheim 		5 919 	Smeaheia Sandved4.5    0915 ( +3) 
     9  Asgeir Krokvik 		3   	Stavanger    	4.5    0922 (+922) 
    10  Svenn Solberg 		4 1235  Caissa    	4.5    1021 ( -8) 
    11  Julian Munk 		5 888  	Stavanger    	4.0    1093 (+75) 
    12  Mathias Gunnarshaug 	5 757  	Stavanger    	4.0    0903 (+53) 
    13  David Jess Linjord 		5   	Stavanger    	4.0    0997 (+997) 
    14  Embla Eikeland Grønn 	5 913   OSS    		4.0    0864 ( -9) 
    15  Anton Amarapala 		4 1112  Strømmen        4.0    1087 ( +0) 
    16  David Nesse 		5 854   Smeaheia Sandved4.0    0994 (+42) 
    17  Aleksander Flæsen 		5 1079  Stavanger    	4.0    0894 (-21) 
    18  Leo Andreas G. Vatnestrøm 	4 1067 	Stavanger    	4.0    1022 ( -7) 
    19  Torgeir Bjelland 		5 775   Stavanger    	4.0    0892 (+42) 
    20  Live Jørgensen Skigelstrand 5 753   Stavanger    	4.0    0936 (+61) 
    21  Knut Henrik Tallaksen 	5 872   Stavanger    	4.0    0882 ( +1) 
    22  Amalie Isabel Merkesvik 	5 1069  Bergens    	3.5    0925 (-21) 
    23  Odd Rune Hansen 		4 782   Sandnes    	3.5    0831 ( +4) 
    24  Jean-Paul Guise 		4   	Stavanger    	3.5    0930 (+930) 
    25  Shazil Shehzad 		5 717   Smeaheia Sandved3.5    0804 (+31) 
    26  Ståle Pedersen 		5 833   Stavanger    	3.5    0832 ( +0) 
    27  Ariza Hina 			5   	Søråshøgda Ssu  3.5    0692 (+692) 
    28  Joachim Guise 		4   	Stavanger    	3.5    0746 (+746) 
    29  Ulrik Auklend 		5 749   Stavanger    	3.5    0689 (-12) 
    30  Sturle Hoff Skigelstrand 	5   	Stavanger Sku   3.5    0693 (+693) 
    31  Perry Johan Yara Olsen 	4   	Stavanger    	3.5    0666 (+666) 
    32  Kirill Shchipanov 		5 510  	Stavanger    	3.0    0770 (+104) 
    33  Johan Lien 			5 997   Hønefoss    	3.0    0783 (-23) 
    34  Egil Horstad 		4 931   Søråshøgda    	3.0    0769 (-51) 
    35  Christopher Munk 		5 712   Stavanger    	3.0    0685 ( -5) 
    36  Aksel Bu Kvaløy 		5   	Stavanger Sku   3.0    0787 (+787) 
    37  Pål Kjeldsen 		5 698   Smeaheia Sandved3.0    0846 (+52) 
    38  Sander Joa 			5 622   Stavanger    	3.0    0715 (+51) 
    39  Arne Gilje 			5   	Stavanger Sku   3.0    0588 (+588) 
    40  Kolbjorn Bo 		5 871   NSSF    	3.0    0781 (-11) 
    41  Daniel Sinnes 		5   	Sandnes    	3.0    0841 (+841) 
    42  Erlend Raugstad Kluge 	5 597  	Smeaheia Sandved3.0    0738 (+41) 
    43  Andreas Broch-Austvoll 	5 810   Stavanger    	3.0    0684 (-36) 
    44  Anders R Jensen 		5 850   Harstad    	3.0    0680 (-14) 
    45  Erlend Rånes Salte 		4   	Stavanger    	3.0    0544 (+544) 
    46  Sheroni Amarapala 		5 740   Strømmen        3.0    0624 (-18) 
    47  Edvard Skryten 		5   	Stavanger    	3.0    0600 (+600) 
    48  David Luangtep Vangen 	5 	1911    	2.5    0787 (+787) 
    49  Magnus Falck 		5 792   Stavanger    	2.5    0611 (-34) 
    50  Harald Skjølås Dyrhaug 	5 535   Stavanger    	2.5    0654 (+48) 
    51  Arun Cithu Vijay 		5   	Stavanger Sku   2.5    0712 (+712) 
    52  Jens Kristoffersen 		4   	Stavanger    	2.5    0657 (+657) 
    53  Alisha Shehzad 		5 543   Smeaheia Sandved2.5    0591 (+17) 
    54  Daniel Kjeldsen 		5   	Stavanger    	2.5    0606 (+606) 
    55  Magnus S. Eide-Gundersen 	5   	Stavanger Sku   2.5    0421 (+421) 
    56  Jardar Iversen 		5   	Kongsberg SKU   2.5    0360 (+360) 
    57  Helene Gunnarshaug 		5   	Stavanger Sku   2.0    0567 (+567) 
    58  Vegard Joa 			4   	Stavanger    	2.0    0545 (+545) 
    58  Julian Lothe Ringen 	5   	Sevland    	2.0    0617 (+617) 
    60  Ivan Rozhko 		5 592   Smeaheia Sandved2.0    0505 (-20) 
    61  Teodor Kristoffersen 	5   	Stavanger    	2.0    0527 (+527) 
    62  Sebastian Cardozo 		5   	Stavanger Sku   2.0    0423 (+423) 
    62  Torleiv Broch-Austvoll 	4   	Stavanger    	2.0    0345 (+345) 
    64  Charlotte Tallaksen 	5 512   Stavanger    	2.0    0537 ( -3) 
    65  Kevin Kulandairaj 		5   	Stavanger Sku   2.0    0433 (+433) 
    66  Jakob Horstad 		5 652   Søråshøgda    	2.0    0558 (-16) 
    67  Georg Skryten 		5 662   Stavanger    	2.0    0393 (-43) 
    68  Gabriel L Cardozo 		5   	Stavanger Sku   2.0    0309 (+309) 
    69  Sergey Eliseev 		5   	Stavanger Sku   2.0    0200 (+200) 
    70  Knut Wee Tørlen 		5   	Stavanger Sku   1.5    0372 (+372) 
    71  Håvard Leret-Vatne 		5   	Stavanger Sku   1.0    0203 (+203) 
    72  Erling Bjelland 		5 512   Stavanger    	1.0    0338 (-32) 
    73  Daniel Fossan 		5 571   Stavanger    	1.0    0333 (-38) 
    74  Inga Dyrhaug Skjølås 	5   	Stavanger Sku   1.0    0110 (+110) 
    75  Vegard Vaula Bråten 	5   	Stavanger Sku   1.0    0285 (+285) 
    75  Digambari Chandrasekar 	5   	Stavanger Sku   1.0    0217 (+217) 
    77  Yuvasri Chandrasekar 	5   	Stavanger Sku   1.0    -0114 ( -0) 
    	   
    	   

    9/6-2014 Resultat fra Norway chess skoleturnering 6/6-2014
    Endelig resultatliste 
    Pl	Navn			Poeng	Ind.p.
     1 	Lassa			  15.0 	 24.0 	
     2 	Sandved	 		  13.0 	 19.0 	
     3 	Jåtten			  13.0 	 17.0 	
     4 	Aspervika		  13.0 	 16.0 	
     5 	Vaulen	 		  12.0 	 16.5 	
     6 	Solås	 		  12.0 	 15.5 	
     7 	The British school 	  12.0 	 14.0 	
     8 	Lura	 		  11.0 	 15.0 	
     9 	Smeaheia		  11.0 	 14.5 	
     9 	Madlavoll		  11.0 	 14.5 	
    11 	Vedavågen	 	  11.0 	 12.5 	
    11 	Hana			  11.0 	 12.5 	
    11 	Rosseland		  11.0 	 12.5 	
    14 	Tjensvoll	 	  10.0 	 15.5 	
    15 	Dirdal			  10.0 	 13.5 	
    16 	Bryne			  10.0 	 13.5 	
    17 	Undheim			  10.0 	 12.5 	
    17 	Bærland			  10.0 	 12.5 	
    19 	Soma-Stangeland	 	   9.0 	 10.5 	
    19 	Varhaug			   9.0 	 10.5 	
    21 	Lunde			   9.0 	  9.5 	
    22 	Sunde	 		   9.0 	  9.0 	
    23 	Frøyland		   9.0 	  8.5 	
    24 	Lye			   8.0 	 13.0 	
    25 	Oltedal			   8.0 	  8.0 	
    26 	Vassøy			   8.0 	  7.5 	
    27 	Figgjo			   7.0 	  7.0 	
    28 	Ålgård			   7.0 	  6.0 	
    29 	Nylund			   6.0 	  4.5
    	   

    28/4-2014 Resultat fra NM for skolelag 25-27/4
    Resultat fra NM for skolelag 25-27. april i Hugesund
    gruppe barneskoler
    Pl	Navn			Poeng	Ind.p	
     1 	Korsvoll		12,0 	 20,0 	
     2 	Lassa Tigers		11,0 	 18,5 	
     3 	Nøkkeland		10,0 	 18,0 	
     4 	Høyenhall		10,0 	 16,5 	
     5 	Søråshøgda Hvit		9,0 	 17,0 	
     6 	Sandved Miks		9,0 	 16,0 	
     7 	Rotnes	 		8,0 	 15,0 	
     8 	Veavågen		8,0 	 14,0 	
     9 	Kringsjå		7,0 	 16,5 	
    10 	Lassa Vikings		7,0 	 16,0 	
    11 	Lura	 		7,0 	 14,5 	
    12 	Veien	 		7,0 	 14,0 	
    13 	Vaulen Mikslag		6,0 	 16,0 	
    14 	Jong			6,0 	 15,5 	
    15 	Hennummarka		6,0 	 15,0 	
    16 	Søråshøgda Svart Miks	6,0 	 13,0 	
    17 	Søråshøgda Blå		6,0 	 12,0 	
    18 	Varhaug			6,0 	 11,5 	
    19 	Lassa Lions		5,0 	 8,5 	
    20 	Karmøy Miks		4,0 	 9,5 	
    21 	Lassa Stars		3,0 	 7,0 	
    22 	Kopervik		1,0 	 4,0 	
    
    gruppe ungdomsskole
    Pl	Navn			Poeng	Ind.p	
     1 	Kannik		 	10,0 	 18,0 	
     2 	Nordberg	 	8,0 	 16,0 	
     3 	Blokkhaugen	 	6,0 	 11,0 	
     4 	Sevland Miks	 	4,0 	 7,0 	
     5 	Grevlingen 1	 	2,0 	 5,5 	
     6 	Grevlingen 2	 	0,0 	 2,5 	
    	   
    	   

    28/4-2014 Resultat fra Stavanger Grand Prix 25-30/3
    Resultat fra Stavanger Grand prix 28-30. mars
    gruppe A
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	i-Ratingprest
     1 	FM Lasse Østebø Løvik	Stavanger	4,0 	 2402 (+5,40)
     2 	Nicolas Varley		Stavanger	4,0 	 2236 (+33,90)
     3 	Vegar Koi Gandrud	Stavanger	4,0 	 2296 (+4,80)
     4 	Øystein Knutsen		Stavanger	3,5 	 2160 (+9,75)
     5 	Joar G. Pettersen	Stavanger	3,5 	 2369 (+25,50)
     6 	Ilia Kakushadze		Stavanger	3,5 	 2045 (+0,45)
     7 	Jon Machlik		Tromsø		3,5 	 2069 (+10,35)
     8 	Jan Vestly		Sandnes		3,5 	 2069 (-1,20)
     9 	Henrik Øie Løbersli	Kristiansund	3,5 	 2143 (+16,20)
     10 	FM Petter Fossan	Stavanger	3,0 	 2149 (-8,25)
     11 	Johannes L. Kvisla	1911		3,0 	 2014 (-12,30)
     12 	Sveinung Økland		Stavanger	3,0 	 2026 (+14,70)
     13 	Martin Nilsen		Stavanger	3,0 	 2029 (+9,60)
     14 	John A Kvamme		SK 96		3,0 	 2034 (-8,10)
     14 	Sondre Merkesvik	Bergens		3,0 	 1869 (-12,30)
     16 	Fredrik Beer Jacobsen	Stavanger	3,0 	 2043 (+2,10)
     17 	Snorre Skrede		Sandnes		3,0 	 1811 (+8,10)
     18 	Lars Bråstein		Sandnes		3,0 	 1635 (-22,80)
     19 	Ole Tommy Nilsen	Sandnes		2,5 	 2037 (+12,25)
     20 	Daniel Snerthammer	Sandnes		2,5 	 1852 (-5,40)
     20 	Aleksander Omtvedt	1911		2,5 	 1843 (-4,35)
     22 	Snorre Rygg		Nord-Odal	2,5 	 1960 (+13,65)
     23 	Lasse E Bjørn		Tromsø		2,5 	 1848 (-2,25)
     24 	Jan Magne Øverås	Sandnes		2,5 	 1794 (-2,70)
     25 	Sigvat Stensholt	Sevland		2,5 	 1792 (-6,30)
     26 	Erling Dyrhaug Skjølås	Stavanger	2,5 	 1835 (+17,25)
     27 	Sigve Hølleland		Masfjorden	2,0 	 1804 (-5,55)
     28 	Lucas Ranaldi		119111		2,0 	 1858 (+12,00)
     29 	Vegard Øverås		Sandnes		2,0 	 1304 (-10,95)
     30 	Leif Trygve Hegvik	Sandnes		2,0 	 1742 (-14,70)
     31 	Henrik G Tallaksen	Stavanger	1,5 	 1808 (+5,70)
     32 	Svein Folkvord		Stavanger	1,5 	 1768 (-1,50)
     33 	Aina Marie Svendsen	Stavanger	1,5 	 0000 (+12,50)
     34 	Eivind Olav Risting	1911		1,5 	 1775 (+0,75)
     35 	Håkon N Nordstrøm	Fana		1,5 	 1688 (-11,55)
     36 	Gaute Ljones		Stavanger	1,5 	 1588 (-9,60)
     37 	Alex E Goral				1,5 	 0000 (+0,00)
     38 	Alseit Kizatbay		Stavanger	1,0 	 1637 (-0,75)
     39 	Nneoma Unegbu		Stavange	0,5 	 0000 (+12,50)
     40 	Caroline Beer Jacobsen	Stavanger	0,0 	 1059 (-23,10)
     
     
     gruppe B
      pl	Navn			Klubb			Poeng	n-Ratingprest
      1 	Frode Fredriksen	Stavanger		5.0 	 1459 (+21)
      2 	Andreas Fossan		Stavanger		4.5 	 1511 (+11)
      3 	David Imhof		Egersund		4.5 	 1636 (+22)
      4 	Kasher Shehzad		Smeaheia Sandved	4.0 	 1473 (+1473)
      5 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger		4.0 	 1169 ( -5)
      6 	Abyl Kizatbay		Stavanger		4.0 	 1350 (+43)
      7 	Knut Henrik Tallaksen	Stavanger		4.0 	 1148 (+25)
      8 	Edvin Jarve		Stavanger		3.5 	 1222 (-11)
      9 	Aleksander Fossan	Stavanger		3.5 	 1158 (-11)
     10 	David Nesse		Smeaheia Sandved	3.5 	 1142 (+45)
     11 	Jerlow Lytomt Jacobsen	Stavanger		3.5 	 1114 (+82)
     12 	Jonathan Lazaro Israel	Egersund		3.5 	 1147 ( +0)
     13 	Sverre S Dyrhaug	Stavanger		3.0 	 1093 (-16)
     14 	Asgeir Krokvik		Stavanger		3.0 	 1204 (+1204)
     15 	Leo Andreas GVatnestrøm	Stavanger		3.0 	 1071 (+10)
     16 	Benjamin Fossan		Stavanger		3.0 	 1045 (-27)
     17 	Roald Kluge		Smeaheia SS		3.0 	 1150 (+1150)
     18 	Lars A Baustad		Stavanger		3.0 	 1078 ( -3)
     19 	Geir Ove Nilsen		Sevland		  	3.0 	 0911 ( +4)
     20 	Ståle Pedersen		Stavanger		3.0 	 1073 (+140)
     21 	Kimiya Sajjadi		OSS		  	3.0 	 0978 (-25)
     22 	Per Magnus Larsen	Porsgrunn		3.0 	 0939 ( -3)
     23 	Harald Michael Dahle	Sandnes 		3.0 	 0961 ( -7)
     24 	Amalie Isabel Merkesvik	Bergens		  	3.0 	 0815 (-18)
     25 	Aleksander Flæsen	Stavanger		2.5 	 1030 ( -2)
     26 	Stig Jerlow Jacobsen	Stavanger		2.5 	 0876 (-35)
     27 	Magnus Falck		Stavanger		2.5 	 0869 (+20)
     28 	Odd-Rune Hansen		Sandnes		  	2.5 	 0782 (+782)
     29 	Rafail Voldemars	Stavanger		2.5 	 0867 ( -2)
     30 	Sverre Skjølingstad	Stavanger		2.5 	 0813 (-38)
     31 	Erling Bjelland		Stavanger		2.5 	 0662 (+662)
     32 	Mats Nærheim		Smeaheia Sandved	2.5 	 0800 (-11)
     33 	Stig Gyland		Stavanger		2.0 	 0905 (+905)
     34 	Mathias Gunnarshaug	Stavanger		2.0 	 0856 ( +8)
     35 	Ingrid Jørdre Kvamme	Bergens		  	2.0 	 0894 (+15)
     36 	Erlend Raugstad Kluge	Smeaheia SS		2.0 	 0793 (+10)
     37 	Charlotte Tallaksen	Stavanger		2.0 	 0659 (+659)
     38 	Ivan Rozhko		Smeaheia Sandved	2.0 	 0666 (+28)
     38 	Torgeir Bjelland	Stavanger		2.0 	 0741 ( -2)
     40 	David Jess Linjord	Stavanger		2.0 	 0507 (+507)
     41 	Matias Grude Eriksen	Smeaheia Sandved	2.0 	 0723 (-20)
     42 	Daniel Fossan		Stavanger		2.0 	 0559 ( +4)
     43 	Andreas Broch-Austvoll	Stavanger		1.5 	 0866 (+866)
     44 	Pål Kjeldsen		Smeaheia Sandved	1.5 	 0783 (+37)
     45 	Sander Joa		Stavanger		1.5 	 0709 (+709)
     46 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger		1.5 	 0473 (-18)
     47 	Alisha Shehzad		Smeaheia Sandved	1.0 	 0539 (+539)
     48 	Shazil Shehzad		Smeaheia Sandved	1.0 	 0575 (+575)
     49 	Eirik Thorbjornsen	Stavanger		1.0 	 0831 ( -5)
     50 	Kirill Shchipanov	Stavanger		1.0 	 0526 ( -6)
     51 	Vegard Joa		Stavanger		1.0 	 0458 (+458)
     52 	Teodor Kristoffersen	Stavanger		1.0 	 0461 (+461)
     53 	Julian Munk		Stavanger		1.0 	 0821 ( -2)
     54 	Sebastian Folgerø	Stavanger		1.0	 0323 (+323)
     55 	Jonas Mæland		Sandved Ssk		0.5	 0981 (+981)
     56 	Daniel Kjeldsen		Stavanger		0.0 	 0439 (+439)
     57 	Christopher Munk	Stavanger		0.0 	 0889 ( -2)
    	   
    	   

    8/3-2014 Resultat fra KM for skolelag på Ganddal
    Resultat fra KM for skolelag 8/3
    ungdomsskoleklasse
    Pl	Navn			Poeng	
     1 	Kannik			8,0 	
     2 	Sevland 		6,0 	
     3 	SjakkMattUnited Øygard	3,0 	
     4 	BISS U			2,0 	
     5 	Gjesdal			1,0 	
    
    Barneskoleklasse
    Pl	Navn			Poeng	Ind.p	
     1 	Lassa Tigers		11,0 	 21,0 	
     2 	Lassa Vikings		11,0 	 20,0 	
     3 	Vaulen 1		9,0 	 18,0 	
     4 	Lura 4-			9,0 	 14,5 	
     5 	BISS Strangers		9,0 	 13,5 	
     6 	Vedavågen		8,0 	 15,0 	
     6 	Jåtten			8,0 	 15,0 	
     6 	Madlavoll		8,0 	 15,0 	
     9 	Sandved Mix2		8,0 	 14,0 	
    10 	Sandved 1		8,0 	 13,5 	
    10 	Aspervika 1		8,0 	 13,5 	
    12 	Varhaug 2		7,0 	 14,5 	
    13 	Solås 1			7,0 	 14,0 	
    14 	Tjensvoll Springer	7,0 	 13,5 	
    15 	Varhaug 1		7,0 	 13,0 	
    16 	Lassa Stars 4-		7,0 	 12,5 	
    16 	Aspervika 4		7,0 	 12,5 	
    18 	Lunde 4-		7,0 	 12,0 	
    19 	Soma-Stangeland		7,0 	 11,5 	
    20 	Sandved Mix1		6,0 	 14,5 	
    20 	Godeset 4-		6,0 	 14,5 	
    22 	Vaulen 2 4-		6,0 	 13,0 	
    22 	Kampen			6,0 	 13,0 	
    24 	Tjensvoll Nybegynnere	6,0 	 12,0 	
    25 	Smeaheia 1		6,0 	 11,0 	
    25 	BISS Mix		6,0 	 11,0 	
    27 	ByfjordGauselEiganes Mix6,0 	 8,5 	
    28 	Vigrestad Mix		5,0 	 12,5 	
    29 	Hana 4-2		5,0 	 11,5 	
    30 	Tjensvoll Løper 4-	5,0 	 10,5 	
    31 	Aspervika 2		5,0 	 9,0 	
    31 	Hana 4-1		5,0 	 9,0 	
    33 	Lassa Lions		4,0 	 12,0 	
    34 	Solås S4		4,0 	 10,5 	
    35 	Sandved 2		4,0 	 9,5 	
    36 	Lassa Penguins 4-	4,0 	 9,0 	
    37 	Aspervika 3		4,0 	 8,5 	
    38 	Hana 6			4,0 	 7,5 	
    39 	EiganesLassaKampen Mix	3,0 	 9,0 	
    40 	Kopervik		3,0 	 8,5 	
    41 	Smeaheia Mix2		3,0 	 6,5 	
    42 	Smeaheia Mix1		3,0 	 5,0 	
    43 	Skadberg		2,0 		
    	   
    	   

    8/2-2014 Resultat fra Stavanger vinter-BGP 5/2-2014
    gruppe kadett og ungdom
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Martin Saltvedt		Stavanger	4,0 	1514 ( +0)
     2 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger	3,5 	1357 ( +0)
     3 	Benjamin Fossan		Stavanger	3,5 	1411 ( +0)
     4 	Alseit Kizatbay		Stavanger	3,5 	1396 (+1396)
     5 	Henrik G Tallaksen	Stavanger	3,5 	1167 ( +0)
     6 	Andreas Fossan		Stavanger	3,0 	1445 ( +0)
     7 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger	2,5 	1075 ( +0)
     8 	Fredrik Fredriksen	Sevland Sku	2,5 	1221 ( +0)
     9 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger	2,5 	1013 ( +0)
    10 	Jan Olav Fåland		Stavanger Sku	2,0 	0885 (+885)
    11 	Mathias Gunnarshaug	Stavanger	2,0 	1054 ( +0)
    12 	Lars A Baustad		Stavanger	1,5 	1160 ( +0)
    13 	Marlene Østebø		Stavanger	1,0 	0591 (+591)
    14 	Torbjørn Frøvik		Smeaheia SS	0,0 	0536 (-62)
    
    gruppe lilleputt(2001-2002)
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Aleksander Fossan	Stavanger	4,5 	1090 ( +0)
     2 	Håkon Helgøy		Smeaheia Sandved4,0 	1043 ( +0)
     3 	Ole Andre Seglem	Sevland Sku	4,0 	0981 ( +0)
     3 	Magnus Falck		Stavanger Sku	4,0 	0895 ( +0)
     5 	Abyl Kizatbay		Stavanger Sku	4,0 	0966 (+966)
     6 	Ulrik Auklend		Stavanger	3,5 	0695 ( +0)
     7 	Matias Grude Eriksen	Smeaheia SS	3,0 	0764 (+764)
     8 	David Jess Linjord	Stavanger	3,0 	0616 (+616)
     9 	Daniel Høyland		Sandved Ssk	3,0 	0592 (+592)
     10 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	3,0 	0663 ( +0)
     11 	Christopher Munk	Stavanger	2,5 	0703 ( +0)
     12 	Sebastian Folgerø	Stavanger Sku	2,5 	0551 (+551)
     13 	Oskar Kleven Frøyland	Stavanger	2,5 	0597 ( +0)
     14 	Henrik Utistog Hausberg	Smeaheia ss	2,5 	0516 (+516)
     15 	Felix Ciobanu		Sandved Ssk	2,0 	0709 (+709)
     16 	Torgeir Bjelland	Stavanger Sku	2,0 	0553 ( +0)
     17 	Helge Håvarstein	Randaberg	2,0 	0634 (+634)
     18 	Kjetil Seglem		Sevland Sku	2,0 	0667 (+667)
     19 	Oda Vatland		Stavanger Sku	2,0 	0514 ( +0)
     20 	Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk	2,0 	0492 ( +0)
     21 	Hannah S.Stangeland	Sandved Ssk	2,0 	0364 (+364)
     22 	Eirik Løvik		Stavanger Sku	2,0 	0234 (+234)
     23 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland Sku	1,0 	0306 (+306)
     24 	Stian Risa Lea		Smeaheia SS	1,0 	0275 (+275)
     25 	Joakim Jacobsen		Randaberg Sku	1,0 	0052 (+52)
    
    gruppe miniputt (2003-2004)
    Pl	Navn			klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Live J. Skigelstrand	Stavanger Sku	15,0 	0807 (+807)
     2 	Andreas Broch-Austvoll	Stavanger Sku	13,0 	0791 (+791)
     3 	Julian Aleksander Munk	Stavanger Sku	13,0 	0746 ( +0)
     4 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku	13,0 	0722 (+722)
     4 	Erlend Raugstad Kluge	Smeaheia SS	13,0 	0699 ( +0)
     6 	Oskar Feed Jakobsen	Hå Ss		13,0 	0455 (+455)
     7 	Daniel Fossan		Stavanger Sku	11,0 	0617 (+617)
     8 	Jørgen Ødegård		Sandved		11,0 	0382 (+382)
     9 	Anish Reddy Athmakoor	Stavanger	11,0 	0555 (+555)
    10 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	11,0 	0454 ( +0)
    10 	David Nesse		Smeaheia SS	11,0 	0391 (+391)
    12 	Erik Aurelius Låhne	Stavanger Sku	11,0 	0339 (+339)
    13 	Charlotte Tallaksen	Stavanger Sku	11,0 	0195 (+195)
    14 	Alisha Shehzad		Sandved Ssk	11,0 	0391 (+391)
    15 	Bård Kydland		Hå Ss		11,0 	0353 (+353)
    16 	Sander Joa		Stavanger Sku	11,0 	0144 (+144)
    17 	Lars Bakketun		Stavanger Sku	10,0 	0080 (+80)
    18 	Emma Gustad Myklebust	Smeaheia SS	10,0 	0088 (+88)
    19 	Erling Bjelland		Stavanger Sku	 9,0 	0052 (+52)
    20 	Harald Skjølås Dyrhaug	Stavanger Sku	 9,0 	-0047 ( -0)
    20 	Victor B. Johansen	Stavanger Sku	 9,0 	0107 (+107)
    20 	Tanguy Montagnon	Stavanger Sku	 9,0 	0175 (+175)
    23 	Arvid Feed Jakobsen	Hå Ss		 9,0 	0001 ( +1)
    24 	Erlend Røisland		Stavanger Sku	 9,0 	0052 (+52)
    25 	Magnus S.Eide-Gundersen	Stavanger Sku	 9,0 	-0152 ( -0)
    26 	Olav Frøvik		Smeaheia SS	 9,0 	-0292 ( -0)
    27 	Lukas Haarr Riis	Smeaheia SS	 9,0 	-0140 ( -0)
    28 	Truls Skjæveland	Stavanger Sku	 9,0 	-0302 ( -0)
    29 	Helene Gunnarshaug	Stavanger Sku	 7,0 	-0224 ( -0)
    29 	Matias Meling		Stavanger Sku	 7,0 	-0099 ( -0)
    31 	Markus S. Håland	Stavanger Sku	 7,0 	-0177 ( -0)
    32 	Emil Alexander Bakken	Stavanger Sku	 7,0 	-0356 ( -0)
    33 	Alf Sigurd Skartveit	Stavanger Sku	 7,0 	-0293 ( -0)
    
    gruppe mikroputt (2005 og yngre)
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	
     1 	Asle Kydland		Hå Ss		14,0 	
     2 	Ivan Rozhko		Sandved Ssk	13,0 	
     3 	Shazil Khan Shehzad	Sandved Ssk	13,0 	
     4 	Kirill Shchipanov	Stavanger Sku	13,0 	
     5 	Vetle Auklend		Stavanger Sku	12,0 	
     6 	Arne Gilje		Stavanger Sku	12,0 	
     7 	Daniel Kjeldsen		Stavanger Sku	12,0 	
     8 	Vetle Støren		Stavanger Sku	11,0 	
     9 	Aksel Bu Kvaløy		Stavanger Sku	11,0 	
    10 	Sturle H. Skigelstrand	Stavanger Sku	11,0 	
    11 	Jacob Netland Li	Stavanger Sku	11,0 	
    12 	Oline Utistog Hausberg	Smeaheia SS	11,0 	
    13 	Herman Bendiksen	Stavanger Sku	11,0 	
    14 	Inga Dyrhaug Skjølås	Stavanger Sku	11,0 	
    15 	Lars Idsøe Refvem	Stavanger Sku	10,0 	
    16 	Håkon Støren		Stavanger Sku	10,0 	
    17 	Knut Tørlen		Stavanger Sku	10,0 	
    18 	Isak B. Johansen	Stavanger Sku	 9,0 	
    19 	Fredrik Nyborg Sørensen	Stavanger Sku	 9,0 	
    20 	Julian Lothe Ringen	Sevland Sku	 9,0 	
    21 	David Bakketun		Stavanger Sku	 9,0 	
    22 	Emil Marton Gunnarshaug	Stavanger Sku	 9,0 	
    23 	Linus Baltasar H. Hegre	Stavanger Sku	 9,0 	
    24 	Harald K. L. Jacobsen	Stavanger Sku	 9,0 	
    25 	Vegard Vaula Bråten	Stavanger Sku	 8,0 	
    26 	Maren Nærheim		Smeaheia SS	 8,0 	
    27 	Tormod Bru Ferkingstad	Stavanger Sku	 7,0 	
    28 	Even Nylund Bø		Randaberg Sku	 7,0 	
    29 	Casper Cock		Stavanger Sku	 7,0 	
    30 	Sondre Tysland		Stavanger Sku	 6,0 	
    
    
    gruppe nybegynnere
    Pl	Navn			Klubb	Land	Poeng	
     1 	Kasper Edland		Stavanger Sku	15,0 	
     2 	Arun Cithu Vijay	Stavanger Sku	13,0 	
     3 	Thomas Sleire		Stavanger Sku	12,0 	
     4 	Kevin Kulandairaj	Stavanger Sku	12,0 	
     5 	Sergey Eliseev		Stavanger Sku	11,0 	
     6 	Yuvasri Chandrasekar	Stavanger Sku	11,0 	
     7 	Adrian Strømstad	Smeiaheia SS	11,0 	
     8 	Benjamin O Søndervik	Sandved Ssk	11,0 	
     9 	Fillip Hamer		Stavanger Sku	11,0 	
    10 	Sindre Jonasson		Stavanger Sku	10,0 	
    11 	Morgan Ringstad		Stavanger Sku	 9,0 	
    12 	Diambari Chandrasekar	Stavanger Sku	 9,0 	
    13 	Håvard Leret-Vatne	Stavanger Sku	 9,0 	
    14 	Henrik Svela		Smeaheia SS	 9,0 	
    15 	Alexander Aukland	Smeaheia SS	 8,0 	
    16 	Sander Jacobsen		Randaberg Sku	 8,0 	
    17 	Simen Jøssang Olsen	Randaberg Sku	 8,0 	
    18 	Tord Stumpe Lillegraven	Stavanger Sku	 7,0 	
    	   
    	   

    8/2-2014 Resultat fra NM for jenter 31/1-2/2
     
    klasse ungdom (1988-1997)
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Edit Machlik		Tromsø		4,5 	 2071 (+25)
     2 	Monika Machlik		Tromsø		4,0 	 1968 ( +1)
     3 	Maud Rødsmoen		OSS		2,5 	 1845 ( +6)
     4 	Elise Forså		Tromsø		1,0 	 1598 (-16)
    
    gruppe kadett (1998-2000)
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Ingrid Andrea Greibrokk	Alta		4,5 	 1610 (+54)
     2 	Elise Sjøttem Jacobsen	Tromsø		4,0 	 1564 ( -5)
     3 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger	4,0 	 1456 ( -3)
     4 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger	4,0 	 1428 ( -5)
     5 	Sara Næss		Vålerenga	3,5 	 1360 ( -1)
     6 	Kimiya Sajjadi		OSS		3,0 	 1331 (+16)
     7 	Ida S. Andreassen	Tromsø		1,0 	 1166 (+10)
     8 	Stina B. Henriksen	Tromsø Sku	0,0 	 1017 (+1017)
    
    gruppe lilleputt (2001-2002)
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Maria Skaslien		Vålerenga	5,5 	 1263 (+41)
     2 	Maria Næss		Vålerenga	5,0 	 1166 ( +5)
     3 	Megan Alyssa Garcia	Vålerenga	4,5 	 1047 ( -3)
     4 	Amalie Isabel Merkesvik	Bergens		4,0 	 0851 ( -3)
     5 	Agnete Vonheim		Alta Sku	3,5 	 0650 (+650)
     6 	Ina Hammersvik		Alta Sku	3,5 	 0583 (+583)
     7 	Polina Leganger Bronder	Vålerenga	3,0 	 0908 (+41)
     8 	Maria Greibrokk		Alta		3,0 	 0796 ( -7)
     9 	Ingrid Jørdre Kvamme	Bergens		3,0 	 0783 (+25)
     10 	Linn Hege Fors		Alta Sku	3,0 	 0759 (+759)
     11 	Elise Sørensen		Alta Sku	3,0 	 0630 (+630)
     12 	Stephanie Bull		Alta Sku	2,0 	 0474 (+474)
     13 	Anja Elise Kames	Alta Sku	2,0 	 0470 (+470)
     14 	Mursal Norani		Alta Sku	2,0 	 0404 (+404)
     15 	Hanita Tajeri		Alta Sku	1,0 	 0220 (+220)
    
    
    gruppe miniputt/mikroputt (2003-2006)
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Ingrid Skaslien		Vålerenga	5,5 	 1220 (+32)
     2 	Thyra Kvendseth		Nordstrand SKU	5,0 	 1112 ( +6)
     3 	Embla Eikeland Grønn	OSS		4,0 	 0977 (+23)
     4 	Ulrikke Langvik		Trondheim SFU	4,0 	 0931 ( +5)
     5 	Eva Skaslien		Vålerenga	3,0 	 0723 (+723)
     6 	Linnea G. Tryggestad	Nordstrand	3,0 	 0736 (-11)
     7 	Mina Heier		SK1911 U	2,0 	 0675 (+675)
     8 	Sofie Kristine Ratama	Alta Sku	2,0 	 0626 (+626)
     9 	Tia Schjølberg Olavsen	Vålerenga	1,5 	 0549 (+549)
    10 	Mia Hammersvik		Alta Sku	0,0 	 0348 (+348)	   
    	   

    8/2-2014 resultat fra KM i lynsjakk 27/1-2014
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	IM Erik Fossan		Stavanger	8,5 	2094 (+12)
     2 	FM Lasse Østebø Løvik	Stavanger	8,0 	2047 ( +2)
     3 	FM Per Ove Egeli	Randaberg	7,5 	2155 ( +9)
     4 	CM Inge S. Skrondal	Akademisk	7,5 	2042 ( +9)
     5 	Ilia Kakushadze		Stavanger	7,5 	2030 (+2030)
     6 	IM Vadims Daskevics	Stavanger	7,5 	2134 (-12)
     7 	FM Petter Fossan	Stavanger	7,5 	2078 ( +3)
     8 	Victor Havik		Stavanger	7,0 	1938 (+27)
     9 	Evgeny Fedorov		Stavanger	7,0 	1690 (+1690)
    10 	Joar G. Pettersen	Stavanger	7,0 	1619 (-24)
    11 	Vegard Overas		Sandnes		7,0 	1585 (+32)
    12 	Erlend Gaustad		Trondheim	6,5 	1876 (+66)
    13 	Lars Brastein		Sandnes		6,5 	1721 ( -9)
    14 	Abyl Kizatbay		Stavanger	6,5 	1793 (+200)
    15 	Hakon Strand		Stavanger	6,5 	1685 (-45)
    16 	Bjorn M. Ellingsen	Stavanger	6,5 	1315 ( -6)
    17 	Jan Magne Overas	Sandnes		6,0 	1801 (+66)
    18 	Snorre Skrede		Sandnes		6,0 	1656 (+51)
    19 	Oddmund Sande		Stavanger	6,0 	1622 (-30)
    20 	Sudhir Kumar Gupta	Stavanger	6,0 	1482 (+24)
    21 	Jan Vidar Vestly	Sandnes		6,0 	1575 (-54)
    22 	Tor Ketil Larsen	Stavanger	6,0 	1531 (-54)
    23 	Rudi Sersch		Strand		6,0 	1568 (-57)
    24 	Asgeir Krokvik		Stavanger	6,0 	1380 (+1380)
    25 	Leo Andreas Vatnestrøm	Stavanger	6,0 	1364 (+112)
    26 	Alseit Kizatbay		Stavanger	6,0 	1473 (+34)
    27 	David Nesse		Smeaheia Sandved6,0 	1268 (+156)
    28 	Edvin Jarve		Stavanger	6,0 	1246 (-36)
    29 	Hanna B. Kyrkjebo	Stavanger	5,5 	1228 (-96)
    30 	Kjell T Vatland		Stavanger	5,5 	1212 (-27)
    31 	Felix Hilbig		Sevland		5,5 	1144 (+185)
    32 	Per Blikra		Stavanger	5,5 	1202 (-81)
    33 	Julian Munk		Stavanger	5,5 	1095 (+84)
    34 	Trond Svela		Smeaheia Sandved5,0 	1489 (+1489)
    35 	Lars A Baustad		Stavanger	5,0 	1300 (+36)
    36 	Henrik G Tallaksen	Stavanger	5,0 	1312 (-72)
    37 	Henrik Ueland		Stavanger	5,0 	1254 (-11)
    38 	Marte B. Kyrkjebo	Stavanger	5,0 	1348 (-80)
    38 	0 Stein K. Bru		Stavanger	5,0 	1402 (-30)
    40 	Kurt Normann Sevland	Sevland		5,0 	1453 (+21)
    41 	Benjamin Fossan		Stavanger	5,0 	1384 ( +0)
    42 	Aleksander Fossan	Stavanger	5,0 	1263 (-28)
    43 	Hakon Helgoy		Smeaheia Sandved5,0 	1085 (+128)
    44 	Matias Grude Eriksen	Smeaheia SS	5,0 	1170 (+1170)
    45 	Anders Glenne		Stavanger	5,0 	1122 (+1122)
    46 	Stig Gyland		Stavanger	5,0 	0907 (+907)
    47 	Eigil Gjeseth		Stavanger	5,0 	0971 (+971)
    48 	Torgeir Bjelland	Stavanger	5,0 	0994 (+88)
    49 	Geir Ottoy		Stavanger	4,5 	1338 (+63)
    50 	Kasher Shehzad		Smeaheia Sandved4,5 	1098 (+1098)
    51 	Shazil Shehzad		Smeaheia Sandved4,5 	1068 (+1068)
    52 	Aleksander Flasen	Stavanger	4,5 	1163 ( +8)
    53 	Øivind Flæsen		Stavanger	4,0 	1271 (+1271)
    54 	Geir Ove Nilsen		Sevland		4,0 	1111 (+1111)
    55 	Torbjorn Frovik		Smeaheia SS	4,0 	0896 (+896)
    56 	Mats Narheim		Smeaheia Sandved4,0 	1064 (+28)
    57 	Vebjørn Mysen		Stavanger	4,0 	1006 (+108)
    58 	Sverre Skjolingstad	Stavanger	4,0 	0928 (-108)
    59 	Jan Olav Faland		Stavanger Sku	4,0 	0984 (+984)
    60 	Roar Narheim		Smeaheia Sandved4,0 	0886 (+54)
    61 	Stale Pedersen		Stavanger	4,0 	0915 (+132)
    62 	Oddvar Nesse		Smeaheia Sandved4,0 	0809 (+809)
    63 	Alisha Shehzad		Smeaheia Sandved4,0 	0736 (+736)
    64 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger	4,0 	0827 (+48)
    65 	Christopher Munk	Stavanger	4,0 	0728 ( -4)
    66 	Johannes M. Bergersen	Smeaheia Sandved3,5 	1024 (+56)
    67 	Anish Reddy Athmakoor	Stavanger Sku	3,5 	0850 (+850)
    68 	Gunnar Tungland		Stavanger	3,5 	0810 (+810)
    69 	Stilian Pishmishev	Sevland		3,5 	0710 (+125)
    70 	Ulrik Auklend		Stavanger	3,0 	0913 (+115)
    71 	Erling Bjelland		Stavanger	3,0 	0820 (+820)
    72 	Stig Jerlow Jacobsen	Stavanger	3,0 	0785 (+785)
    73 	Kirill Shchipanov	Stavanger Sku	3,0 	0856 (+856)
    74 	Knut Henrik Tallaksen	Stavanger	3,0 	0699 (-48)
    75 	Pal Kjeldsen		Smeaheia Sandved3,0 	0664 (-14)
    76 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku	3,0 	0597 (+597)
    77 	Sander Joa		Stavanger	2,0 	0556 (+556)
    78 	Vegard Joa		Stavanger	2,0 	0470 (+470)
    79 	Daniel Fossan		Stavanger	2,0 	0458 (-20)
    80 	Ivan Rozhko		Stavanger Sku	0,0 	0404 (+404)
    	   
    	   

    8.des 2013 Resultat fra Karmøy juleBGP 7/12-2013
    
    Endelig resultatlisteKarmøy juleBGP
    gruppene miniputt/lilleputt/kadett/ungdom,
    Pl	Navn				GP	Klubb		Poeng	n-Ratingprest
     1 	Ilia Kakushadze			Ung	Stavanger Sku	18,0 	1333 (+1333)
     2 	Mats Nærheim			Min	Smeaheia SS	14,0 	0967 ( +0)
     3 	Mathias Helland			Kad	Sevland Sku	14,0 	0955 (+955)
     4 	Matias Grude Eriksen		Lil	Smeaheia SS	14,0 	0907 ( +0)
     5 	Felix Hilbig			Kad	Sevland Sku	14,0 	0670 (+670)
     6 	Sander Joa			Min	Stavanger Sku	12,0 	0894 (+894)
     7 	Stilian Pishmishev		Kad	Sevland Sku	12,0 	0887 (+887)
     8 	Fredrik Vereide Fredriksen	Lil	Sevland Sku	12,0 	0578 (+578)
     9 	Per Tore Pedersen		Lil	Sevland Sku	12,0 	0547 (+547)
    10 	Noah Jørgensen			Min	Sevland Sku	12,0 	0572 (+572)
    11 	Morten Hauge Sikveland		Min	Hå Ss		12,0 	0391 (+391)
    12 	Trygve Nilsen			Min	Sevland Sku	 8,0 	0273 (+273)
    12 	Jonas Jøsang			Lil	Sevland Sku	 8,0 	0317 (+317)
    14 	Erik Eliassen-Røvang		Min	Sevland Sku	 6,0 	0062 (+62)
     
     
     gruppe mikroputt
     Pl	Navn				GP	Klubb		Poeng	
      1 	Live Jørgensen Skigelstrand	Mik	Stavanger Sku	16,0 	
      2 	Sigurd Lye			Mik	Smeaheia SS	15,0 	
      3 	Teodor Kristoffersen		Mik	Stavanger Sku	14,0 	
      4 	Daniel Kjeldsen			Mik	Stavanger Sku	14,0 	
      5 	Andreas Broch-Austvoll		Mik	Stavanger Sku	14,0 	
      6 	Arne Gilje			Mik	Stavanger Sku	14,0 	
      7 	Erik Jaatun			Mik	Stavanger Sku	14,0 	
      8 	Håvard Leret-Vatne		Mik	Stavanger Sku	12,0 	
      9 	William Furdal - Ervik		Mik	Sevland Sku	12,0 	
     10 	Lukas Haarr Riis		Mik	Smeaheia SS	12,0 	
     11 	Lars Idsøe Refvem		Mik	Stavanger Sku	12,0 	
     12 	Johannes Tollessen Rosberg	Mik	Sevland Sku	12,0 	
     13 	Kristian Vold			Mik	Sevland Sku	12,0 	
     14 	Sverre Lye			Mik	Smeaheia SS	11,0 	
     15 	Maren Nærheim			Mik	Smeaheia SS	11,0 	
     16 	Torjus Areklett			Mik	Sevland Sku	10,0 	
     17 	Odin Årseth			Mik	Sevland Sku	10,0 	
     18 	Vegard Vaula Bråten		Mik	Stavanger Sku	10,0 	
     19 	Jonas S Mjølhus			Mik	Sevland Sku	 8,0 	
     20 	Henrik Thorheim Ådland		Mik	Sevland Sku	 7,0 	
    	   
    	   

    25.nov 2013 Resultat fra Akademiet BGP 24/11
    gruppe ungdom
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	n-Ratingprest
     1 	Evgeny Fedorov			Stavanger Sku		14,0 	( +0)
     2 	Ilas Kakushadze			Stavanger Sku		11,0 	( +0)
     3 	Fredrik Beer Jacobsen		Stavanger Sku		10,0 	( +0)
     4 	Nicolas Varley			Stavanger Sku		10,0 	( +0)
     5 	Vegard Øverås			Sandnes Usk		 8,0 	( +0)
     6 	Erlend Kyrkjebø			Stavanger Sku		 7,0 	( +0)
    
    
    gruppe kadett
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	n-Ratingprest
     1 	Martin Saltvedt			Stavanger Sku		14,0 	( +0)
     2 	Alseit Kizatbay			Stavanger Sku		13,0 	( +0)
     3 	Andreas Fossan			Stavanger Sku		13,0 	( +0)
     4 	Kristoffer Bråtveit		Stavanger Sku		11,0 	( +0)
     5 	Ludvig Brannsether Ellingsen	Sandnes Usk		11,0 	( +0)
     6 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger Sku		10,0 	( +0)
     7 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger Sku		 9,0 	( +0)
     8 	Erling Dyrhaug Skjølås		Stavanger Sku		 9,0 	( +0)
     9 	Lars Andre Baustad		Stavanger Sku		 9,0 	( +0)
    10 	Eirik B. Bjelland		Sandved Ssk		 9,0 	( +0)
    11 	Ruurd Kuipers			Hå Ss		 	 6,0 	(+897)
    12 	Ida Fåland			Stavanger Sku		 6,0 	(+858)
    
    
    gruppe lilleputt
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	n-Ratingprest
     1 	Henrik G Tallaksen		Stavanger Sku		15,0 	( +0)
     2 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger Sku		12,0 	( +0)
     3 	Matias Grude Eriksen		Smeaheia SS		11,0 	( +0)
     4 	Sverre Skjølingstad		Stavanger Sku		11,0 	( +0)
     5 	Henrik Utistog Hausberg		Smeaheia SS		11,0 	(+772)
     6 	Jan Olav Fåland			Stavanger Sku		10,0 	(+864)
     7 	Torbjørn Frøvik			Smeaheia SS		9,0 	( +0)
     8 	Vebjørn Mysen			Stavanger Sku		9,0 	( +0)
     9 	Mathias Gunnarshaug		Stavanger Sku		7,0 	( +0)
    
    
    gruppe miniputt
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	n-Ratingprest
     1 	Abyl Kizatbay			Stavanger Sku		15,0 	(+1122)
     2 	Aleksander Flæsen		Stavanger Sku		13,0 	( +0)
     3 	Magnus Falck			Stavanger Sku		13,0 	( +0)
     4 	Mats Nærheim			Smeaheia SS		13,0 	( +0)
     5 	Jonas Mæland			Sandved Ssk		12,0 	( +0)
     6 	Johannes Matre Bergersen	Sandved Ssk		11,0 	( +0)
     7 	Håkon Helgøy			Sandved Ssk		11,0 	( +0)
     8 	Torgeir Bjelland		Stavanger Sku		11,0 	( +0)
     9 	Harald Skjølås Dyrhaug		Stavanger Sku		11,0 	(+629)
    10 	David Tskhovrebov		Smeaheia SS		11,0 	(+648)
    11 	Oskar Lilleaas Oveland		Stavanger Sku		11,0 	(+573)
    12 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku		11,0 	( +0)
    13 	Oda Vatland			Stavanger Sku		11,0 	( +0)
    14 	Charlotte Tallaksen		Stavanger Sku		10,0 	(+674)
    15 	Hannah Sesilie Stangeland	Sandved Ssk		10,0 	( +0)
    16 	Andreas Stavenes		Smeaheia SS		 9,0 	(+569)
    17 	Sander Joa			Stavanger Sku		 9,0 	(+465)
    18 	Ulrik Auklend			Stavanger Sku		 9,0 	( +0)
    19 	Ari Maman			Hå Ss		  	 9,0 	(+351)
    20 	Helge Håvarstein		Randaberg Sku		 9,0 	(+350)
    21 	Trym Saltkjel			Stavanger Sku		 9,0 	(+283)
    22 	Morten Hauge Sikveland		Hå Ss		  	 8,0 	(+342)
    23 	Joakim Ravneng Jacobsen		Randaberg Sku		 7,0 	(+340)
    24 	Alexander Emerson Vistnes	Randaberg Sku		 7,0 	(+140)
    25 	Andrea Avellone			Stavanger Sku		 5,0 	(+93)
    26 	Stian Risa Lea			Smeaheia SS		 5,0 	( -0)
    
    gruppe mikroputt
    Pl	Navn				Klubb			Poeng 	
     1 	Kirill Shchipanov		Stavanger Sku		14,0 	
     2 	Anish Reddy Athmakoor		Stavanger Sku		14,0 	
     3 	Alisha Shehzad			Stavanger Sku		13,0 	
     4 	Lukas Haarr Riis		Smeaheia SS		13,0 	
     5 	Sturle Hoff Skigelstrand	Stavanger Sku		13,0 	
     6 	David Nesse			Smeaheia SS		13,0 	
     7 	Lars Bakketun			Stavanger Sku		12,0 	
     8 	Shazil Khan Shehzad		Stavanger Sku		12,0 	
     9 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger Sku		11,0 	
    10 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku		11,0 	
    11 	Lasse Abeland Myrheim		Smeaheia SS		11,0 	
    12 	Arne Gilje			Stavanger Sku		11,0 	
    13 	Victor Berge Johansen		Stavanger Sku		11,0 	
    14 	Olav Frøvik			Smeaheia SS		11,0 	
    15 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku		11,0 	
    16 	Erling Bjelland			Stavanger Sku		11,0 	
    17 	Asle Kydland			Hå Ss		 	11,0 	
    18 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku		10,0 	
    19 	Ivan Rozhko			Stavanger Sku		10,0 	
    20 	Markus Strauss Håland		Stavanger Sku		10,0 	
    21 	Erik Aurelius Låhne		Stavanger Sku		 9,0 	
    22 	Erlend Røisland			Stavanger Sku		 9,0 	
    22 	Sigurd Lye			Smeaheia SS		 9,0 	
    24 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku		 9,0 	
    25 	Henrik Sagland-Jensen		Smeaheia SS		 9,0 	
    26 	David Bakketun			Stavanger Sku		 9,0 	
    27 	Svend Tobias Ualand		Hå Ss		    	 9,0 	
    28 	Sverre Lye			Smeaheia SS		 8,0 	
    29 	Bjørnar Schei			Stavanger Sku		 8,0 	
    30 	Inga Dyrhaug Skjølås		Stavanger Sku		 8,0 	
    31 	Sander Ravneng Jacobsen		Randaberg Sku		 7,0 	
    32 	Isak Berge Johansen		Stavanger Sku		 7,0 	
    33 	Vittorio Avellone		Stavanger Sku		 7,0 	
    34 	Magnus Sebastian Eide-Gundersen	Stavanger Sku		 7,0 	
    35 	Sigurd Sagland-Jensen		Smeaheia SS		 6,0 	
    36 	Rolf Erik Hvalby		Stavanger Sku		 6,0 	
    
    gruppe nybegynner
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	
     1 	Kevin Ersdal			Sandved Ssk		15,0 	
     2 	Oline Utistog Hausberg		Smeaheia SS		13,0 	
     3 	David Jøssang			Stavanger Sku		13,0 	
     4 	Benjamin H. Lunde		Stavanger Sku		13,0 	
     5 	Fredrik Nyborg Sørensen		Stavanger Sku		13,0 	
     6 	Maren Nærheim			Smeaheia SS		12,0 	
     7 	Linus Baltasar Hoem Hegre	Stavanger Sku		11,0 	
     8 	Lennart Larsen Håvarstein	Stavanger Sku		11,0 	
     9 	Matias Meling			Stavanger Sku		11,0 	
    10 	Håvard Leret-Vatne		Stavanger Sku		11,0 	
    11 	Lucas Bailly			Stavanger Sku		11,0 	
    12 	Arun Vijay			Stavanger Sku		11,0 	
    13 	Magnus Nerland			Stavanger Sku		10,0 	
    14 	Andreas Flo			Stavanger Sku		10,0 	
    15 	Oscar Tønnesen			Stavanger Sku		10,0 	
    16 	Marthe Bore Hovland		Stavanger Sku		10,0 	
    17 	Kevin Kulandai Raj		Smeaheia SS		10,0 	
    18 	Robin Bauge Malmin		Sandved Ssk		 9,0 	
    19 	Allis Bore Hovland		Stavanger Sku		 9,0 	
    20 	Jacob Netland Li		Stavanger Sku		 9,0 	
    21 	Mathias Vada Klungtveit		Smeaheia SS		 9,0 	
    22 	Eirik Håvarstein Lothe				  	 9,0 	
    23 	Benjamin Søndervik		Sandved Ssk		 8,0 	
    24 	Sander Nøkling Johansen		Stavanger Sku		 8,0 	
    25 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku		 8,0 	
    26 	Henrik Svela			Smeaheia SS		 8,0 	
    27 	Jan Elias Tollefsen		Smeaheia SS		 8,0 	
    28 	Mathea Johansen			Stavanger Sku		 7,0 	
    29 	Agathe Levia Teigen Olsen	Stavanger Sku		 7,0 	
    30 	Steffen S. Johannessen		Smeaheia SS		 6,0 	
    
    	   
    	   

    17. nov 2013 Resultat fra NM for barn og unge på Hamar 15-17/11-2013
    gruppe A (1987-1996)
    Pl	Navn				Klubb			poeng	rate
     1 	Stian Johansen			Alta SKU		5.5 	( -3)
     2 	Elise Forså			Tromsø Sku		5.0 	(+21)
     3 	Henrik Storesund		OSSU		  	5.0 	( +7)
     4 	Håkon N Nordstrøm		Bergens Sku		5.0 	(+22)
     5 	Erlend Mikalsen			Alta SKU		5.0 	(-15)
     6 	Ødøn Toth Engegård		Harstad Sku		5.0 	(+29)
     7 	Eivind Aartun			Stavanger Sku		4.0 	( +5)
     8 	Sigve Hølleland			Masfjorden Sku		3.5 	( -1)
     9 	Line Jin Jørgensen		Stavanger Sku		3.5 	( -5)
    10 	Fredrik Beer Jacobsen		Stavanger Sku		3.5 	(-28)
    10 	Bjørn Emil Jørgensen		Trondheim Sfu		3.5 	(+108)
    12 	Trym Daniel Rødvik		Hamar Ssu		3.5 	(-13)
    13 	Jon Machlik			Tromsø Sku		3.5 	( -1)
    14 	Vegard Simensen			Kristiansund Sku	3.5 	( -9)
    15 	Simen Nyborg			Setskog Usk		3.0 	(+1396)
    16 	Snorre Rygg			Nord-Odal Sku		3.0 	(-19)
    17 	Edel Johanne Myraunet		Frosta Bsk		3.0 	(+28)
    18 	Per Aslak Myraunet		Frosta Bsk		3.0 	( +5)
    19 	Vegard A. Roen			Setskog Usk		2.5 	(+1043)
    20 	Rolf Arne Myraunet		Frosta BSK		2.0 	(+991)
    21 	Silje M. Roen			Setskog Usk		1.5 	(+1006)
    
    Gruppe B (1997-1998)
    Pl	Navn				Klubb			poeng	rate
     1 	Johan-Sebastian Christiansen	Vålerenga Sku		6.5 	( +3)
     2 	Henrik Øie Løbersli		Kristiansund Sku	5.0 	(+23)
     3 	Kjell Håkon Lien		Tyristrand SK		5.0 	( -2)
     4 	Mathias Sætre			Bergens Sku		5.0 	(+14)
     5 	Martin Nilsen			Stavanger Sku		4.5 	( +9)
     6 	Kjetil Andås			Masfjorden Sku		4.5 	( -2)
     7 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger Sku		4.5 	( -8)
     8 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger Sku		4.5 	( -4)
     9 	Lasse E Bjørn			Tromsø Sku		4.0 	( -7)
    10 	Alseit Kizatbay			Stavanger Sku		4.0 	(+188)
    11 	Edit Machlik			Tromsø Sku		4.0 	(-10)
    12 	Maud Rødsmoen			OSSU		  	4.0 	(-10)
    13 	Aschmirthan Sivaranjan		Nordstrand SKU		4.0 	( +7)
    14 	Marius Eriksen			Nord-Odal Sku		3.5 	(+23)
    15 	Kazim Yilmaz			Drammens Sku		3.5 	( +0)
    16 	Amir Keadana			Tromsø Sku		3.0 	( -2)
    17 	Iver Halse			Kristiansund Sku	3.0 	( +7)
    18 	Caroline Beer Jacobsen		Stavanger Sku		3.0 	( -7)
    19 	Johan Pettersen			Harstad Sku		3.0 	(+26)
    20 	Markus Slettmoen		Hamar Ssu		3.0 	(+10)
    21 	Anders Nilsson Aure		Drammens Sku		2.5 	(-11)
    22 	Anders Søberg			Hamar Ssu		2.0 	( +4)
    23 	Dawan Wilairam			Gjøvik Sku		2.0 	(+846)
    24 	Magnus Lindbeck			Setskog Usk		2.0 	(+839)
    25 	Jon Even H. Pehrson		Gjøvik Sku		1.0 	(+836)
    26 	Helmer Hernes			Drammens Sku		0.0 	(+553)
    
    Gruppe C (1999-2000)
    Pl	Navn				Klubb			poeng	rate
     1 	Sebastian Mihajlov		OSSU		  	6.5 	( +3)
     2 	Eivind X Djurhuus		Nordstrand SKU		6.0 	(+21)
     3 	Sondre Merkesvik		Bergens Sku		5.5 	( -3)
     4 	Johannes Haug			Nordstrand Sku		5.5 	( -2)
     5 	Ulrik Olsen			OSSU		  	5.5 	( +0)
     6 	Trygve Dahl			Hell Bsk		5.5 	( +2)
     7 	Benjamin Haldorsen		Bergens Sku		5.0 	( -2)
     8 	Eivind Olav Risting		SK av 1911 U		5.0 	(+12)
     9 	Cornelius Kvendseth		Nordstrand SKU		5.0 	(+13)
    10 	Shaun Ondo			OSSU		  	5.0 	( -2)
    11 	Lucas Ranaldi			SK av 1911 U		5.0 	(+19)
    12 	Benjamin Fossan			Stavanger Sku		4.5 	( +2)
    13 	Andreas Fossan			Stavanger Sku		4.5 	( +3)
    14 	Rasmus L Haugland		Modum Sku		4.5 	( -5)
    15 	Sigve Sundsbø			Elefantene		4.5 	( +7)
    16 	Martin Saltvedt			Stavanger Sku		4.5 	(+11)
    17 	Endre Machlik			Tromsø Sku		4.0 	(+10)
    18 	August Berntsen-Øybø		SK av 1911 U		4.0 	(+22)
    19 	Ingrid Andrea Greibrokk		Alta SKU		4.0 	( -1)
    20 	Magnus Dahl Jenssen		Kristiansund Sku	4.0 	(+31)
    21 	Elise Sjøttem Jacobsen		Tromsø Sku		4.0 	(-11)
    22 	Sara Næss			Tiger Usk		4.0 	( +3)
    23 	Edgar Strobel			Tromsø Sku		4.0 	(+62)
    24 	Vegar Holter			Moss Sku		4.0 	(+86)
    25 	Mathias Gunnarshaug		Stavanger Sku		4.0 	(+71)
    26 	Øyvind Brekke Fløtten		Modum Sku		4.0 	( -5)
    27 	Henrik G Tallaksen		Stavanger Sku		3.5 	(-11)
    28 	Eskil Ekeland Grønn		OSSU		  	3.5 	(-15)
    29 	Jørgen Brobakken		Hamar Ssu		3.5 	(+51)
    30 	Kristoffer Bråtveit		Stavanger Sku		3.5 	(-12)
    31 	Tobias Frisvold Ruud		Hamar Ssu		3.5 	(+17)
    32 	Anne Margrete Myraunet		Frosta Bsk		3.5 	(+69)
    33 	Erling Dyrhaug Skjølås		Stavanger Sku		3.5 	(-11)
    34 	Gustav A Gleine			Alta SKU		3.5 	(+41)
    35 	Gjermund Tandberg		Modum Sku		3.5 	(+28)
    36 	Erlend Reigstad			Hamar Ssu		3.5 	(+28)
    37 	Thomas Hartvig			Nittedal Sku		3.5 	(+1154))
    38 	Henrik Øieroset			Fredriksstad US		3.0 	(+35)
    39 	Dag E B Nord			Nittedal Sku		3.0 	( -5)
    40 	Olav Baade Møen			Veien SSK		3.0 	( -1)
    41 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger Sku		3.0 	( -8)
    42 	Martin Lopez			Strømmen Sku		3.0 	( +5)
    43 	Iacob Nedreaas			Tiger Usk		3.0 	( +6)
    44 	Sander Bjørkevoll		Setskog Usk		3.0 	(+829)
    45 	Eirik B. Bjelland		Sandved Ssk		3.0 	(+810)
    46 	Christoffer Langseth		Harstad Sku		2.5 	( +0)
    47 	Idar Evenstad			Harstad Sku		2.5 	( -2)
    48 	Jonas Haukenes			Hamar Ssu		2.5 	( -6)
    49 	Torbjørn Frøvik			Smeaheia SS		2.5 	(+785)
    50 	Henrik Kristoffersen		Alta SKU		2.5 	(+25)
    51 	Edvin Jarve			Stavanger Sku		2.0 	(-21)
    52 	John Elijah Bussinger		Nittedal Sku		2.0 	(-52)
    53 	Sivert Nikolai Ørsleie		Hamar Ssu		2.0 	( -8)
    54 	Emil Andre Olsen		Kristiansund Sku	2.0 	(-26)
    55 	Elias Kjerpeseth		Trondheim Sfu		2.0 	( +0)
    56 	Krister Smelvær			Fana Sku		2.0 	(+719)
    57 	Vegard Engan-Larsen		Moss Sku		2.0 	(-13)
    58 	Ida Sundsvoll Andreassen	Tromsø Sku		2.0 	( +5)
    59 	Kim Rune Erøy			Moss Sku		1.5 	(+636)
    60 	Henning Buskum			Gjøvik Sku		1.0 	(+523)
    61 	Christine Julia Lange		Follo Sfu		1.0 	(+644)
    62 	Jostein Tvedten			Drammens Sku		0.5 	(+361)
    
    Gruppe D (2001)
    Pl	Navn				Klubb			poeng	rate
     1 	Daniel Nordquelle		Nordstrand SKU		7.0  	(+34)
     2 	Andreas G Tryggestad		Nordstrand SKU		6.0  	( -3)
     3 	Eivind Bruaset			Trondheim Sfu		5.0  	(+10)
     4 	Even Elias Yuan Hem		SK av 1911 U		4.5  	(+30)
     5 	Eirik S. Enersen		Bærum Ssu		4.5  	( +7)
     6 	Aleksander Fossan		Stavanger Sku		4.0  	(+10)
     7 	Aleksander Lindbøl		SK av 1911 U		4.0  	(+28)
     8 	Mikael Takle			Bergens Sku		4.0  	( +5)
     9 	Yngve Götestam Fossheim		OSSU		  	4.0  	(+13)
    10 	Sigurd Kjelsbøl Huse		Nordstrand SKU		4.0  	(-14)
    11 	Jackie Yao Yun Zhang		Kristiansand Sku	4.0  	(+24)
    12 	Odin Nikolai Heier		OSSU		  	3.5  	(-15)
    13 	Torgeir H Bø			Tiger Usk		3.5  	(-14)
    14 	Ole Andre Seglem		Sevland Sku		3.5  	(+25)
    15 	Lars Opheim Barmen		Tiger Usk		3.5  	(+949)
    16 	Even Lyche			SK av 1911 U		3.5  	( -1)
    17 	Sverre Skjølingstad		Stavanger Sku		3.0  	( -8)
    18 	Matias Grude Eriksen		Smeaheia SS		3.0  	(-65)
    19 	Jerlow Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku		3.0  	(+34)
    20 	Sigve Saman Zandi		Tromsø Sku		2.5  	( +2)
    21 	David Simonsen			Alta SKU		2.5  	(+812)
    22 	Simon Ulrik Kvalheim		Tiger Usk		2.5  	(+670)
    23 	Rafail Voldemars		Stavanger Sku		2.5  	(-12)
    24 	Christopher Munk		Stavanger Sku		2.0  	( +0)
    25 	Olav Andreas Førde Nymo		SK av 1911 U		1.5  	(+573)
    26 	Tobias Kvilhaugsvik		Sevland Sku		0.0  	(-10)
    
    
    Gruppe E (2002)
    Pl	Navn				Klubb			poeng	rate
     1 	Andre Nielsen			Alta SKU		6.5 	( +2)	
     2 	Tor Fredrik Kaasen		Tromsø Sku		6.0 	(+10)	
     3 	Maria Næss			Tiger Usk		5.5 	( -1)	
     4 	Mads Wollan Myhre		Kristiansund Sku	5.0 	( -2)	
     5 	Mats Nærheim			Smeaheia SS		5.0 	(+15)	
     6 	August Kristiansen Kløfsrud	Moss Sku		5.0 	( +2)	
     7 	Jens Christian L Opdahl		Bergens Sku		5.0 	(+22)	
     8 	Aleksander Flæsen		Stavanger Sku		5.0 	(+10)	
     9 	Magnus Falck			Stavanger Sku		5.0 	(+22)	
    10 	Benjamin Halvorsen		Tromsø Sku		5.0 	( +2)	
    11 	Torgeir Bjelland		Stavanger Sku		4.5 	(+16)	
    12 	Maria Greibrokk			Alta SKU		4.5 	( -7)	
    13 	Marcus Hidle-Bahreini		Stavanger Sku		4.0 	( +1)	
    14 	Harald Christian Vestjord	Tromsø Sku		4.0 	(+14)	
    15 	Andreas Salvesen		Dragulf USK		4.0 	(+829)	
    16 	Abyl Kizatbay			Stavanger Sku		4.0 	(+12)	
    17 	Abdulla Al-Kanany		Modum Sku		4.0 	( +4)	
    18 	Kirill Fedchuk			Tromsø Sku		4.0 	(-35)	
    19 	Richard Birkeland Tøndel	SK av 1911 U		4.0 	(+18)	
    20 	Elias Haukenes			Hamar Ssu		4.0 	( -1)	
    21 	Ingrid Jørdre Kvamme		Bergens Sku		4.0 	(+20)	
    22 	Mads Vestby-Ellingsen		Tromsø Sku		4.0 	( -9)	
    23 	Jonas Mæland			Sandved Ssk		3.5 	(+43)	
    24 	Gunnar Lund			Tromsø Sku		3.5 	(+25)	
    25 	Arman Lange			Tiger Usk		3.5 	( -9)	
    26 	Amalie Isabel Merkesvik		Bergens Sku		3.5 	( -8)	
    27 	Polina Leganger Bronder		Tiger Usk		3.5 	(+10)	
    28 	Leander Eriksen			Hamar Ssu		3.5 	(-11)	
    29 	Magnus Rabben Bautz-Holter	SK av 1911 U		3.0 	(+822)	
    30 	Aleksander Lilleeide		Kristiansand Sku	3.0 	(+84)	
    31 	Håkon Kristoffersen		Alta SKU		3.0 	(+13)	
    32 	Daniel Høyland			Sandved Ssk		3.0 	(+614)	
    33 	Oskar Kleven Frøyland		Stavanger Sku		3.0 	( -5)	
    34 	Magnus Sæthre			Nittedal Sku		3.0 	(-14)	
    35 	Kjetil Seglem			Sevland Sku		3.0 	(+576)	
    36 	Håkon Helgøy			Sandved Ssk		2.5 	(-12)	
    37 	Jonas Henriksen			Lørenskog Sku		2.5 	(-23)	
    38 	Niko Idivuoma			Tromsø Sku		2.5 	(+381)	
    39 	Sander Aae Skotheim		SK av 1911 U		2.5 	(+491)	
    40 	Håvard Ørnhøi-Falnes		SK av 1911 U		2.5 	(+566)	
    41 	Johannes Matre Bergersen	Sandved Ssk		2.5 	( +1)	
    42 	Jonathan K. Ski			Dragulf USK		2.5 	(+515)	
    43 	Henning Waage			Kristiansand Sku	2.5 	(+203)	
    44 	Hannah Sesilie Stangeland	Sandved Ssk		2.0 	(+605)	
    45 	Morten Hauge Sikveland		Hå Ss		  	2.0 	(+397)	
    46 	Elise Sørensen			Alta SKU		2.0 	(+201)	
    47 	Alexander K. Ski		Dragulf USK		2.0 	(+324)	
    48 	Mursal Norani			Alta SKU		1.0 	(+293)	
    49 	Marius Trelvik			Hamar Sku		1.0 	(+246)	
    
    
    
    
    Gruppe F (2003)
    Pl	Navn				Klubb			poeng	rate
     1 	Bjørn Robertsen			Moss Sku		6,0 	(+28)
     2 	Isak Sjøberg			Nordstrand SKU		5,5 	(+19)
     3 	Sondre Piiksi			Moss Sku		5,5 	(+52)
     4 	William Sandberg Olsen		Moss Sku		5,0 	( -3)
     5 	Ingrid Skaslien			Tiger Usk		5,0 	( +3)
     6 	Ulrikke Langvik			Nordstrand SKU		5,0 	( +7)
     7 	Gaute Bergan			SK av 1911 U		5,0 	(+1012)
     8 	Tobias L. Nilsen		Moss Sku		5,0 	(-10)
     9 	Thyra Kvendseth			Nordstrand SKU		4,5 	( -1)
    10 	Vegard Steinheim		Harstad Sku		4,5 	(+763)
    11 	Mikkel Berglund			Veien SSK		4,5 	(+41)
    12 	Vetle Velle			Søråshøgda SSK		4,0 	(+792)
    13 	Simon Levin Bodd		Dragulf USK		4,0 	(+808)
    14 	Levi Haldorsen			Harstad Sku		4,0 	(+667)
    15 	Bernt Magnus Myraunet		Frosta BSK		4,0 	( -5)
    16 	Embla Eikeland Grønn		OSSU		 	3,5 	( -3)
    17 	Torben Skogen			Harstad Sku		3,5 	(+32)
    18 	Kristian Natvig			SK av 1911 U		3,5 	(+771)
    19 	Edvard Sire			Fredriksstad US		3,5 	(+658)
    20 	Sigurd Moen Hagen		Harstad Sku		3,5 	(+685)
    21 	David Yao Bin Zhang		Kristiansand Sku	3,5 	( -4)
    22 	Maximilian L Lystad		Tiger Usk		3,5 	(-14)
    23 	Sheroni Amarapala		Strømmen Sku		3,0 	(-13)
    24 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku		3,0 	( +7)
    25 	Sander Joa			Stavanger Sku		3,0 	(+513)
    26 	Nikolai Rist			Alta SKU		3,0 	(+509)
    27 	Niklas Unneland			Aalesunds Slu		3,0 	(+301)
    28 	Arne Kjelsbøl Huse		Nordstrand SKU		2,5 	( +0)
    29 	Charlotte Tallaksen		Stavanger Sku		2,5 	(+540)
    30 	Ottar Opsal			Harstad Sku		2,5 	(+257)
    31 	Bård Kydland			Hå Ss		  	2,5 	(+374)
    32 	Julie Skjerve			Hamar Ssu		2,5 	(+329)
    33 	Kenan Keric			Veien SSK		2,5 	(+227)
    34 	Selmer Sundell			Moss Sku		2,0 	(+374)
    35 	Niklas Lauritzen		Modum Sku		2,0 	(+427)
    36 	Ulrik Ruud			Byåsen SK		2,0 	(+460)
    37 	Noah Jørgensen			Sevland Sku		1,0 	 ( -0)
    38 	Martin Risting			SK av 1911 U		0,0 	 ( -0)
    
    Gruppe G (2004 og yngre)
    Pl	Navn				Klubb			poeng	rate
     1 	Linnea Garberg Tryggestad	Nordstrand SKU		6,5 	(+11)
     2 	Jens Evang Ingebretsen		Holmestrand Sku		5,5 	(+980)
     3 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku		5,5 	(+1005)
     4 	Amanda Høst Sellevaag		Tiger Usk		5,5 	(+22)
     5 	Torbjørn K. Hystad		Søråshøgda SSK		5,5 	(+1000)
     6 	Gard Alexander Bye Syreng	Nittedal Sku		5,5 	(+977)
     7 	Eskil Bruaset			Trondheim Sfu		5,0 	(+41)
     8 	Liam Jansson Rønnestad		Søråshøgda SSK		5,0 	(+727)
     9 	Afras Mansoor			Søråshøgda SSK		5,0 	(+759)
    10 	Ole-Christian B. Kran		OSSU		 	4,5 	(+834)
    11 	Eva Skaslien			Tiger Usk		4,5 	(+867)
    12 	Julian Munk			Stavanger Sku		4,5 	( +5)
    13 	Jakob Horstad			Søråshøgda SSK		4,5 	(+836)
    14 	David Nesse			Smeaheia SS		4,5 	( +7)
    15 	Karl Ivar Lavergren		Drammens Sku		4,5 	(+754)
    16 	Alisha Shehzad			Stavanger Sku		4,5 	(+606)
    17 	Tomas Jørdre Kvamme		ergens Sku		4,5 	(+712)
    18 	David Luangtep Vangen		SK av 1911 U		4,5 	(+669)
    19 	Shazil Khan Shehzad		Stavanger Sku		4,0 	(+685)
    20 	Magnus Øyvind Lange		Follo Sfu		4,0 	(+678)
    21 	Vetle W. Liaset	Gru		Søråshøgda SSK		4,0 	(+674)
    22 	Daniel Fossan			Stavanger Sku		4,0 	(+580)
    23 	Halvor Leira			Nordstrand SKU		4,0 	(+571)
    24 	Erlend Raugstad Kluge		Smeaheia SS		4,0 	( -2)
    25 	Benjamin Hitland		Bergens Sku		4,0 	(+507)
    26 	Anders Ivan Stein		Nittedal Sku		4,0 	(+417)
    27 	Ishildur Ulva Ådnedottir	Tiger Usk		3,5 	(+483)
    28 	Tim Wanvik			Bærum Ssu		3,5 	(-12)
    29 	Erling Bjelland			Stavanger Sku		3,5 	(+326)
    30 	Inga Hem			SK av 1911 U		3,5 	(+353)
    31 	Ivar Havnerås			Søråshøgda SSK		3,0 	(+465)
    32 	Marius Gøbel			Nordstrand SKU		3,0 	(+479)
    33 	Oskar Andreassen		Hamar Ssu		3,0 	(+414)
    34 	Mina Johanne Heier		OSSU		  	3,0 	(+400)
    35 	Erik Aurelius Låhne		Stavanger Sku		3,0 	(+357)
    36 	Mathias Unneland		Aalesunds Slu		3,0 	(+178)
    37 	Johannes Reigstad		Hamar Ssu		3,0 	(+317)
    38 	Marcus Myksvoll Means		Dragulf USK		3,0 	(+348)
    39 	Asle Kydland			Hå Ss		 	3,0 	(+230)
    40 	Dina Holst-Larsen		Moss Sku		2,5 	(+408)
    41 	Rasmus Berglund			Veien SSK		2,5 	(+281)
    42 	Martin Bildøen Fjeldstad	Kristiansand Sku	2,5 	(-69)
    43 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku		2,5 	( +5)
    44 	Kasper Johansen Sandø		Byåsen SK		2,5 	(+297)
    45 	Sigurd Vermundsberget		Nord-Odal Sku		2,5 	(+212)
    46 	Karl Kristian Helgøy		Sandved Ssk		2,5 	 ( -0)
    47 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku		2,0 	(+27)
    48 	Noah Hyggen Frilseth		Hamar Ssu		2,0 	(+17)
    49 	Emil Marton Gunnarshaug		Stavanger Sku		2,0 	 ( -0)
    50 	Oliver Bautz-Holter		SK av 1911 U		2,0 	(+14)
    51 	Noah Myklebust Christensen	Lillehammer Ssu		2,0 	(+189)
    52 	Ludvig Koteng			Holmestrand Sku		1,5 	(+48)
    53 	Shemorin Amarapala		Strømmen Sku		1,5 	(+19)
    54 	Helene Gunnarshaug		Stavanger Sku		1,0 	 ( -0)
    55 	Maren Nærheim			Smeaheia SS		1,0 	(+61)
    56 	Vilde Marie Bye Syreng		Nittedal Sku		1,0 	 ( -0)
    	   
    	   

    20. okt 2013 Resultat fra KM for barn og unge Rogaland 2013, 19. oktober
    Gruppe A (17-26 år) og B (15-16 år) 
     Pl kl	Navn				Klubb	Land		Poeng	Ratingprest
      1 A	Fredrik Beer Jacobsen		Stavanger Sku		17,0 	2067 
      1 B	Alseit Kizatbay			Stavanger Sku		15,0 	1753 
      2 B	Ludvig Brannsether Ellingsen	Sandnes Usk		14,0 	1649 
      2 A	Eivind Aartun			Stavanger Sku		14,0 	1650 
      3 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger Sku		13,0 	1570 
      4 	Caroline Beer Jacobsen		Stavanger Sku		12,0 	1545 
      5 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger Sku		11,0 	1513 
      6 	Askild Heiret			Stavanger Sku		10,0 	1288 
      7 	Ida Fåland			Stavanger Sku		 8,0 	1179 
    
    
    
    Gruppe C (13-14 år)
     Pl	Navn				Klubb			Poeng	Ratingprest
      1 	Benjamin Fossan			Stavanger Sku		16,0 	1641 
      2 	Henrik G Tallaksen		Stavanger Sku		16,0 	1517 
      3 	Erling Dyrhaug Skjølås		Stavanger Sku		14,0 	1451 
      4 	Kristoffer Bråtveit		Stavanger Sku		14,0 	1197 
      5 	Andreas Fossan			Stavanger Sku		14,0 	1188 
      6 	Edvin Jarve			Stavanger Sku		14,0 	1217 
      7 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	Stavanger Sku		14,0 	1173 
      8 	Fredrik Vereide Fredriksen	Sevland Sku		12,0 	1244 
      9 	Håkon Abeland Myrheim		Smeaheia SS		12,0 	1084 
     10 	Eirik B. Bjelland		Sandved Ssk		12,0 	0866 
     11 	Jan Olav Fåland			Stavanger Sku		12,0 	1032 
     12 	Torbjørn Frøvik			Smeaheia SS		12,0 	0876 
     13 	Rino Haver Figenschou		Hå Ss		  	11,0 	0734 
     14 	Mathias Gunnarshaug		Stavanger Sku		10,0 	0848 
     15 	Jens Marius Tjelta		Sandved Ssk		10,0 	0585 
     16 	Vebjørn Mysen			Stavanger Sku		 9,0 	0840 
     17 	Ruurd Kuipers			Hå Ss		  	 8,0 	0399 
    
    
    Gruppe D (12 år)
     Pl	Navn				Klubb			Poeng	Ratingprest
      1 	Ole Andre Seglem		Sevland Sku		18,0 	1118 
      2 	Matias Grude Eriksen		Smeaheia SS		14,0 	0737 
      3 	Sverre Skjølingstad		Stavanger Sku		14,0 	0689 
      4 	Rafail Voldemars		Stavanger Sku		13,0 	0739 
      5 	Christopher Munk		Stavanger Sku		13,0 	0603 
      6 	Jerlow Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku		12,0 	0602 
      7 	Henrik Utistog Hausberg		Smeaheia SS		12,0 	0527 
      8 	Tobias Kvilhaugsvik		Sevland Sku		10,0 	0408 
      9 	Sondre Dahl Obrestad		Sevland Sku		 8,0 	0245 
    
    
    
    Gruppe E (11 år)
    Pl	Navn				Klubb	Land		Poeng	Ratingprest
     1 	Aleksander Fossan		Stavanger Sku		17,0 	 1153 
     2 	Mats Nærheim			Smeaheia SS		16,0 	 0994 
     3 	Magnus Falck			Stavanger Sku		15,0 	 0935 
     4 	Abyl Kizatbay			Stavanger Sku		15,0 	 0711 
     5 	Jonas Mæland			Sandved Ssk		14,0 	 0918 
     6 	Kjetil Seglem			Sevland Sku		14,0 	 0846 
     7 	Torgeir Bjelland		Stavanger Sku		14,0 	 0706 
     8 	Oskar Kleven Frøyland		Stavanger Sku		13,0 	 0742 
     9 	Marcus Hidle-Bahreini		Stavanger Sku		13,0 	 0774 
     10 	Daniel Høyland			Sandved Ssk		13,0 	 0741 
     11 	Aleksander Flæsen		Stavanger Sku		13,0 	 0731 
     12 	Hannah Sesilie Stangeland	Sandved Ssk		13,0 	 0657 
     13 	Ulrik Auklend			Stavanger Sku		12,0 	 0737 
     14 	Oda Vatland			Stavanger Sku		12,0 	 0591 
     15 	Johannes Matre Bergersen	Sandved Ssk		12,0 	 0529 
     16 	Emil Tjelta			Sandved Ssk		12,0 	 0523 
     17 	Josef Auklend			Hå Ss			12,0 	 0247 
     18 	Elias Aarsland			Hå Ss			10,0 	 0432 
     19 	Håkon Hembre Helgøy		Sandved Ssk		10,0 	 0548 
     20 	Stian Risa Lea			Smeaheia SS		10,0 	 0285 
     21 	Cassandra Breiland		Engelsvoll Ss		10,0 	 0419 
     22 	Tor Øverland Blikra		Sandved Ssk		10,0 	 0183 
     23 	Andreas Flo			Stavanger Sku		10,0 	 0149 
     24 	Morten Hauge Sikveland		Hå Ss			 8,0 	 0305 
     25 	David Jøssang			Stavanger Sku		 8,0 	 0015 
    
    
    Gruppe F (10 år)
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	Ratingprest
      1 	Bård Kydland			Hå Ss		 	16,0 	0785 
      2 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku		16,0 	0720 
      3 	Charlotte Tallaksen		Stavanger Sku		16,0 	0665 
      4 	Noah Jørgensen			Sevland Sku		14,0 	0694 
      5 	Mads Even Hobberstad		Hå Ss		 	14,0 	0501 
      6 	Ari Maman			Hå Ss		 	14,0 	0515 
      7 	Jone Ege			Hå Ss		 	13,0 	0424 
      8 	David Tskhovrebov		Smeaheia SS		13,0 	0258 
      9 	Oskar Feed Jakobsen		Hå Ss		 	12,0 	0486 
     10 	Trygve Nilsen			Sevland Sku		12,0 	0367 
     11 	Rasmus Auestad			Hå Ss		 	12,0 	0308 
     12 	Livar Lende			Hå Ss		 	12,0 	0197 
     13 	Sander Joa			Stavanger sku		12,0 	0093 
     14 	Ole Dvergsdal			Hå Ss		 	10,0 	-0047
     15 	Arvid Feed Jakobsen		Hå Ss		 	10,0 	-0049
     16 	Thilo Aasland Sund		Sandved Ssk		10,0 	-0054
     17 	Aslak Moland			Hå Ss		 	10,0 	0020 
     18 	Kristian Varhaug		Hå Ss		 	10,0 	-0211
     19 	Oscar Skjøldt Tønnesen		Stavanger Sku		 8,0 	-0169
     20 	Aksel H. Halvorsen		Stavanger Sku		 6,0 	-0014
    
    
    Gruppe G (9år og yngre)
    Pl	Navn				Klubb			poeng	Ratingprest
      1 	David Nesse			Smeaheia SS		17,0 	 0946 
      2 	Shazil Khan Shehzad		Stavanger Sku		17,0 	 0885 
      3 	Erlend Raugstad Kluge		Smeaheia SS		16,0 	 0805 
      4 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku		16,0 	 0705 
      5 	Julian Munk			Stavanger Sku		16,0 	 0649 
      6 	Alisha Shehzad			Stavanger Sku		16,0 	 0739 
      7 	Ivan Rozhko			Stavanger Sku		14,0 	 0620 
      8 	Erik Aurelius Låhne		Stavanger Sku		14,0 	 0634 
      9 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku		14,0 	 0560 
     10 	Inga Dyrhaug Skjølås		Stavanger Sku		14,0 	 0548 
     11 	Bjørnar Schei			Stavanger Sku		14,0 	 0530 
     12 	Daniel Fossan			Stavanger Sku		14,0 	 0613 
     13 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku		14,0 	 0498 
     14 	Lasse Abeland Myrheim		Smeaheia SS		14,0 	 0457 
     15 	Kirill Shchipanov		Stavanger Sku		14,0 	 0392 
     16 	Arne Gilje			Stavanger Sku		14,0 	 0552 
     17 	Vetle Støren			Stavanger Sku		14,0 	 0294 
     18 	Erlend Røisland			Stavanger Sku		13,0 	 0558 
     19 	Sigurd Lye			Smeaheia SS		13,0 	 0464 
     20 	Lars Bakketun			Stavanger Sku		13,0 	 0362 
     21 	Sturle Hoff Skigelstrand	Stavanger Sku		13,0 	 0196 
     22 	Helene Gunnarshaug		Stavanger Sku		13,0 	 0268 
     23 	Asle Kydland			Hå Ss			13,0 	 0192 
     24 	Vetle Auklend			Stavanger Sku		13,0 	 0257 
     25 	Lukas Haarr Riis		Smeaheia SS		12,0 	 0480 
     26 	Linus Baltasar Hoem Hegre	Stavanger Sku		12,0 	 0419 
     27 	Erling Bjelland			Stavanger Sku		12,0 	 0427 
     28 	Matias Meling			Stavanger Sku		12,0 	 0178 
     29 	Tanguy Montagnon		Stavanger Sku		12,0 	 0140 
     30 	Simon Auklend			Hå Ss			12,0 	 0142 
     31 	Oline Utistog Hausberg		Smeaheia SS		12,0 	 0178 
     32 	Filip Aarsland			Hå Ss			12,0 	 0123 
     33 	Håkon Støren			Stavanger Sku		11,0 	 0331 
     34 	Olav Frøvik			Smeaheia SS		11,0 	 0276 
     35 	Truls Skjæveland		Stavanger Sku		11,0 	 0038 
     36 	Simen Feldmann			Stavanger Sku		11,0 	 0063 
     37 	Jarl Aleksander Kaasen		Stavanger Sku		11,0 	 0017 
     38 	Casper Cock			Stavanger Sku		11,0 	 0131 
     39 	Oda Helen Meling		Stavanger Sku		11,0 	 -0160
     40 	Karl Kristian Hembre Helgøy	Sandved Ssk		10,0 	 0247 
     41 	Isak Berge Johansen		Stavanger Sku		10,0 	 -0012
     42 	Håvard Leret-Vatne		Stavanger Sku		10,0 	 0024 
     43 	Emil Marton Gunnarshaug		Stavanger Sku		10,0 	 0218 
     44 	Svend Tobias Ualand		Hå Ss			10,0 	 0092 
     45 	Henrik Sagland-Jensen		Smeaheia SS		10,0 	 -0028
     46 	Victor Berge Johansen		Stavanger Sku		10,0 	 0102 
     47 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku		10,0 	 0204 
     48 	Magnus Sebastian Eide-Gundersen	Stavanger Sku		10,0 	 -0023
     49 	David Bakketun			Stavanger Sku		10,0 	 -0133
     50 	Helene Svensson Johannessen	Stavanger Sku		 9,0 	 -0257
     51 	Sverre Lye			Smeaheia SS		 8,0 	 -0076
     52 	Nora Isabel Hansen		Smeaheia SS		 8,0 	 -0152
     53 	Maren Nærheim			Smeaheia SS		 8,0 	 -0078
     54 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku		 8,0 	 -0217
     55 	Sigurd Sagland-Jensen		Smeaheia SS		 8,0 	 -0122
     56 	Linnea Svensson Johannessen	Stavanger Sku		 7,0 	 -0139	   
    	   

    15. okt 2013 Resultat fra åpent KM Rogaland 2013, 11. oktober
    Pl	Navn			Kl GP	Klubb	 	Poeng
     1 	Petter Fossan		M  A	Stavanger	4,5 
     2 	Sondre Merkesvik	1  A	Bergens		4,5 
     3 	Line Jin Jørgensen	1  A	Stavanger	4,0 
     4 	Helgi Hauksson		1  1	Sevland		3,5 
     5 	Henrik G Tallaksen	3  3	Stavanger	3,5 
     6 	Andreas Fossan		3  3	Stavanger	3,0 
     7 	Per M Ferkingstad	4  B	Sevland		3,0 
     8 	Abyl Kizatbay		5  B	Stavanger	3,0 
     9 	Jøran Kvilhaugsvik	5  5	Sevland		3,0 
    10 	Alseit Kizatbay		5  A	Stavanger	3,0 
    11 	Caroline Beer Jacobsen	3  A	Stavanger	2,5 
    12 	Amalie Isabel Merkesvik	5  5	Bergens		2,5 
    13 	Ole Andre Seglem	5  B	Sevland		2,0 
    13 	Fredrik V. Fredriksen	5  B	Sevland		2,0 
    15 	Geir Ove Nilsen		4  B	Sevland		2,0 
    16 	David Nesse		5  5	Smeaheia Sandved2,0 
    17 	Afras Mansoor		5  B	Bergens		2,0 
    18 	Stig Jerlow Jacobsen	4  B			1,0 
    19 	Felix Hilbig		4  B	Sevland		1,0 
    20 	Fredrik Lytomt Jacobsen	5  B	Stavanger	1,0 
    21 	Kjetil Seglem		5  B	Sevland		1,0 
    22 	Tobias Kvilhaugsvik	5  5	Sevland		1,0 	   
    	   

    8. okt 2013 Resultat fra NM for klubblag
    resultat fra NM for klubblag
     Pl	Navn			Ind.p	Poeng
      1 	OSS 1			 18,5 	11,0 	
      2 	SK 1911			 17,0 	10,0 	
      3 	Bergens SK		 16,0 	11,0 	
      4 	Black Knights		 16,0 	8,0 	
      5 	SOSS 1			 15,5 	9,0 	
      6 	Drammen Tigers		 15,5 	9,0 	
      7 	Vålerenga SK		 15,5 	6,0 	
      8 	Alta SK 1		 15,0 	9,0 	
      9 	Moss SK 1		 15,0 	7,0 	
     10 	Tønsberg SK 1		 14,0 	7,0 	
     11 	SOSS 2			 13,5 	8,0 	
     12 	Kristiansund SK 1	 13,5 	7,0 	
     13 	Stjørdal Sjakklubb	 13,0 	7,0 	
     14 	SMPOAÅ			 12,5 	7,0 	
     15 	Nordstrand H		 12,5 	7,0 	
     16 	Trondheim		 12,5 	6,0 	
     17 	Sevland SK		 12,5 	6,0 	
     18 	Moss SK 3		 12,0 	7,0 	
     19 	Moss SK 2		 12,0 	6,0 	
     20 	Eidsvoll Sjakklubb	 11,5 	6,0 	
     21 	Hønefoss SK		 11,5 	5,0 	
     22 	Stjernen		 11,5 	5,0 	
     23 	Molde Sjakklubb		 11,5 	4,0 	
     24 	Lillehammer 1		 11,0 	6,0 	
     25 	Alta SK 2		 11,0 	6,0 	
     26 	Stavanger		 11,0 	5,0 	
     27 	Masfjorden SK		 11,0 	5,0 	
     28 	Kristiansund SK 2	 11,0 	4,0 	
     29 	Kirkegata Sjakklubb	 11,0 	4,0 	
     30 	Fredriksstad SS		 10,5 	6,0 	
     31 	OSS 2			 10,0 	5,0 	
     32 	Modum SK 1		 9,5 	4,0 	
     33 	Alta SK 3		 9,5 	3,0 	
     34 	Hamar			 8,0 	4,0 	
     35 	Tønsberg SK 2		 6,0 	3,0 	
     36 	Modum SK 2		 5,0 	2,0 	
     37 	Lillehammer 2		 4,5 	3,0 	
    	   
    	   

    8. okt 2013 Resultat fra åpent Stavangermesterskap i lynsjakk
      
    resultatliste Åpent Stavangermesterskap i lynsjakk 3013
     Pl	Navn				Klubb		  Poeng	
      1 	IM Vadims Daskevics		Stavanger	  9,5 	
      2 	Ilia Kakushadze			Stavanger	  9,0 	
      3 	FM Per Ove Egeli		Randaberg	  8,0 	
      4 	IM Erik Fossan			Stavanger	  8,0 	
      5 	Jan Vestly			Sandnes		  7,0 	
      6 	FM Petter Fossan		Stavanger	  7,0 	
      7 	Tor Ketil Larsen		Stavanger	  7,0 	
      8 	Erlend Hukkelås Gaustad		Trondheim	  7,0 	
      9 	Svein Folkvord			Stavanger	  7,0 	
     10 	Heykel Fattoumi			Stavanger	  6,5 	
     11 	Lars Bråstein			Sandnes		  6,5 	
     12 	Joar Gullestad Pettersen	Stavanger	  6,5 	
     13 	Snorre Skrede			Sandnes		  6,5 	
     14 	Fredrik Beer Jacobsen		Stavanger	  6,0 	
     15 	Bjorn M. Ellingsen		Stavanger	  6,0 	
     16 	Martin Saltvedt			Stavanger	  6,0 	
     17 	Alseit Kizatbay			Stavanger	  6,0 	
     18 	Per Blikra			Stavanger	  6,0 	
     19 	Anders Ljones			Stavanger	  6,0 	
     20 	Håkon Strand			Stavanger	  6,0 	
     21 	Sudhir Gupta			Stavanger	  6,0 	
     22 	Henrik G Tallaksen		Stavanger	  6,0 	
     23 	Kasher Shehzad			Smeaheia Sandved  6,0 	
     24 	Andreas Fossan			Stavanger	  6,0 	
     25 	Aleksander Omtvedt		1911		  5,5 	
     26 	Abyl Kizatbay			Stavanger	  5,5 	
     27 	Oddmund Sande			Stavanger	  5,5 	
     28 	178 Jan Magne Overas		Sandnes		  5,5 	
     29 	Benjamin Fossan			Stavanger	  5,5 	
     30 	Aleksander Fossan		Stavanger	  5,0 	
     31 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger	  5,0 	
     32 	Geir Ottøy			Stavanger	  5,0 	
     33 	Odd Ristesund			Kampen		  5,0 	
     34 	Edvin Jarve			Stavanger	  5,0 	
     35 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger	  5,0 	
     36 	Kjell T Vatland			Stavanger	  5,0 	
     37 	Eirik Thorbjørnsen		Stavanger	  5,0 	
     38 	Ståle Pedersen			Stavanger	  5,0 	
     39 	Johannes Matre Bergersen	Smeaheia Sandved  5,0 	
     40 	Jan Olav Fåland			Stavanger Sku	  5,0 	
     41 	Ida Fåland			Stavanger Sku	  5,0 	
     42 	Matias Grude Eriksen		Smeaheia Sandved  5,0 	
     43 	Lars A Baustad			Stavanger	  4,5 	
     44 	Rafail Voldemars		Stavanger	  4,5 	
     45 	Henning Melhus			Stavanger	  4,5 	
     46 	Ove H Harestad			Randaberg	  4,0 	
     47 	Mats Nærheim			Smeaheia Sandved  4,0 	
     48 	Sverre Skjølingstad		Stavanger	  4,0 	
     49 	Christopher Munk		Stavanger	  4,0 	
     50 	Aleksander Flæsen		Stavanger	  4,0 	
     51 	Torgeir Bjelland		Stavanger	  4,0 	
     52 	Alexander Kristiansen		Stavanger	  4,0 	
     53 	Knut Henrik Tallaksen		Stavanger	  4,0 	
     54 	Pål Kjeldsen			Smeaheia Sandved  4,0 	
     55 	Julian Munk			Stavanger	  4,0 	
     56 	Anish Reddy Athmakoor		Stavanger	  4,0 	
     57 	Daniel Høyland			Smeaheia Sandved  4,0 	
     58 	Magnus Falck			Stavanger	  4,0 	
     59 	Gunnar Tungland			Stavanger	  3,5 	
     60 	Shazil Shehzad			Smeaheia Sandved  3,0 	
     61 	David Nesse			Smeaheia Sandved  3,0 	
     62 	Torbjørn Frøvik			Smeaheia Sandved  3,0 	
     63 	Mathias Gunnarshaug		Stavanger	  3,0 	
     64 	Alisha Shehzad			Smeaheia Sandved  3,0 	
     65 	Oddvar Nesse			Smeaheia Sandved  3,0 	
     66 	Olav Frøvik			Smeaheia Sandved  3,0 	
     67 	Emma Gaustad Myklebust		Smeaheia Sandved  3,0 	
     68 	Håkon Helgøy			Smeaheia Sandved  2,0 	
     69 	Inger Frøvik			Smeaheia Sandved  1,0 	
    	   
    	   

    16. aug 2013 Resultat fra Landsturneringen 2013 (NM)
    Resultat fra Landsturneringen (NM) 28/6
    De 10 beste i hver klasse pluss Rogalandspillere, unntatt elite og mester der alle er vist
    
    Resultat gruppe elite (22 deltakere)
    pl	navn				klubb		poeng
     1 	GM Jon Ludvig Hammer		OSS		 7,0 	
     2 	IM Frode Elsness		Moss		 6,0 	
     3 	IM Atle Grønn			OSS		 5,5 	
     4 	GM Leif E Johannessen		OSS		 5,5 	
     5 	GM Rune Djurhuus		Nordstrand	 5,5 	
     6 	GM Berge Østenstad		Asker		 5,5 	
     7 	IM Frode Olav Olsen Urkedal	1911		 5,0 	
     8 	FM Aryan Tari			Kristiansund	 5,0 	
     9 	IM Espen Lie			Porsgrunn	 4,5 	
     10 	GM Kjetil A. Lie		Porsgrunn	 4,5 	
     11 	IM Kjetil Stokke		Bergens		 4,5 	
     12 	IM Øystein Hole			Akademisk	 4,5 	
     13 	FM Kristian Stuvik Holm		Kristiansund	 4,5 	
     14 	IM Nicolai Getz			OSS		 4,0 	
     14 	IM Maxim Devereaux		Black Knights	 4,0 	
     16 	FM Ørnulf Stubberud		OSS		 4,0 	
     17 	Ivar Chavannes			Nordstrand	 4,0 	
     18 	IM Andreas G.R. Moen		OSS		 3,5 	
     19 	FM Brede Alex. Kvisvik		Kristiansund	 3,5 	
     20 	FM Lasse Østebø Løvik		Stavanger	 3,5 	
     21 	FM Ole Christian Moen		OSS		 3,0 	
     22 	Johannes Luangtep Kvisla	Stavanger	 2,0 	
    
    Resultat gruppe Mester (35 deltakere)
     Pl	Navn				Kl  gp 	Klubb		Poeng	
     1 	Sebastian Mihajlov		Jun M	OSS		6,5 
     2 	FM Petter Fossan		Mes M	Stavanger	6,5 
     3 	Rune Myhrvold			Mes M	Hønefoss	6,5 
     4 	Johan-Sebastian Christiansen	Mes M	Moss		6,0 
     5 	Johan Salomon			Mes M	Nordstrand	6,0 
     6 	Even Thingstad			Mes M	Trondheim	6,0 
     7 	Anders Hobber			Mes M	Moss		5,5 
     8 	Svetoslav Mihajlov		Mes M	OSS		5,5 
     9 	WIM Sheila Barth Sahl		Mes M	Black Knights	5,0 
    10 	FM Espen Forså			Mes M	Tromsø		5,0 
    11 	Frode Lillevold			Mes M	Strømmen	5,0 
    12 	Odin Blikra Vea			Mes M	Vålerenga	5,0 
    13 	Vegar Koi Gandrud		Mes M	Stavanger	5,0 
    14 	Bror Thanke			Mes M	Nordstrand	5,0 
    15 	Tor Gulbrandsen			Mes 1	Nordstrand	5,0 
    16 	Kjell Magne Johnsen		Mes M	Vadsø		5,0 
    17 	Anders Olsen			Mes 1	Kristiansund	4,5 
    18 	FM Jøran Aulin-Jansson		    M	Asker		4,5 
    19 	Ole Woldseth			Mes 1	Sotra		4,5 
    20 	Fredrik Aunan Lindsøe		Mes M	Trondheimstud	4,0 
    21 	Dag Ulvin			Mes M	Lillestrøm	4,0 
    22 	Christian Laverton		Mes M	Trondheim	4,0 
    23 	Kristoffer Madland		Mes M	Trondheim	4,0 
    24 	Arnold Andreassen		Mes 1	Tromsø		4,0 
    25 	Askild Bryn			Mes M	Vålerenga	4,0 
    26 	Stig K. Martinsen		Mes M	Bergens		4,0 
    27 	Sondre Merkesvik		Mes 1	Bergens		4,0 
    28 	Gunnar Stray			Mes M	Moss		3,5 
    29 	Anita Grønnestad		Mes 1	Bergens		3,5 
    30 	Per O Andersen			Mes 1	SOSS		3,5 
    31 	Monika Machlik			Mes 1	Tromsø		3,0 
    32 	Øystein Johnsen			Mes M	Tønsberg	2,5 
    33 	Øyvind Pedersen			Mes 1	Tromsø		2,0 
    34 	Jan Sørgjerd			Mes M	Nordstrand	2,0 
    35 	Aslak Haanshuus			Mes M	Stjernen	1,5 
    
    Resultat gruppe 1 (39 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	
     1 	Øystein R. Andersen		Black Knights	6,5 	
     2 	Jørn Snellingen			Black Knights	6,5 	
     3 	Rafael Tirado Gonzalez		Aalesund	6,5 	
     4 	Ole Johan Ski			Asker		6,5 	
     5 	Espen Thorstensen		Kongsvinger	6,0 	
     6 	Gunnar Stake-Larsen		OSS		5,5 	
     7 	Carsten Aubert			Nordstrand	5,5 	
     8 	Lasse Tveter Solbu		Trondheim	5,5 	
     9 	Svein Bjørnland			Fredriksstad	5,0 	
    10 	Vidar Edvardsen			Stavanger	5,0 	
    11 	Simon Barane			Sandnes		5,0 	
    12 	Asbjørn O. Steinskog		Sandnes		5,0 	
    18 	Leif Trygve Hegvik		Sandnes		5,0 	
    23 	Martin Nilsen			Stavanger	4,0 	
    26 	Tor Ketil Larsen		Stavanger	4,0 	
    37 	Eivind Aartun			Stavanger	3,0 	
    
    Resultat gruppe 2 (63 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Daniel Snerthammer		Sandnes		7,0 	
     2 	Torbjørn Dahl			Hell		7,0 	
     3 	Sigmund Lunde			Sarpsborg	6,5 	
     4 	Guttorm Andersen		Stjernen	6,5 	
     5 	Aleksander Omtvedt		1911		6,5 	
     6 	Snorre Skrede			Sandnes		6,0 	
     7 	Tore Sandmark			Trondheim	6,0 	
     8 	Jøran Sten Pettersen		Porsgrunn	6,0 	
     9 	Sigurd Kittilsen		Elverum		6,0 	
    10 	Leif Bjornes			Kristiansand	5,5 	
    15 	Per Blikra			Stavanger	5,5 	
    23 	Even Emberland			Sandnes		5,0 	
    50 	Eirik Kyrkjebø			Stavanger	3,5 	
    
    
    Resultat gruppe 3 (53 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
    1 	Audun Hoem			Kristiansund	 7,0 	
    2 	Geir F Lorem			Tromsø		 6,5 	
    3 	S. Kristian Røilid		Mosjøen		 6,5 	
    4 	Rudolf Steinkellner		Kirkegata	 6,5 	
    5 	Hans K. Gaarder			Nordstrand	 6,5 	
    6 	Olav Hjortås			Nord-Odal	 6,5 	
    7 	Henrik G Tallaksen		Stavanger	 6,0 	
    8 	Trond Kristensen		Mosjøen		 6,0 	
    9 	Bård Fadnes			Bergens		 6,0 	
    10 	Andreas Fossan			Stavanger	 5,5 	
    16 	Bror Johannes Larsen		Stavanger	 5,5 	
    26 	Caroline Beer Jacobsen		Stavanger	 4,5 	
    32 	Sverre S Dyrhaug		Stavanger	 4,0 	
    46 	Frode Fredriksen		Stavanger	 3,5 	
    
    
    Resultat gruppe 4 (32 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Ola Torstein Endresen		Moss		7,5 	
     2 	Leiv Røsok			Direkte		7,0 	
     3 	Tor Skaslien			Tiger		6,0 	
     4 	Vegard Garmark			Follo		6,0 	
     5 	Christian Ancher Elboth		Nittedal	6,0 	
     6 	Knut Johnsen			Lillehammer	6,0 	
     7 	Tormod Thingstad		Hønefoss	6,0 	
     8 	Svein A Lillesand		Direkte		5,5 	
     9 	Torbjørn Vevle Grønn		Sevland		5,5 	
    10 	Karl Edvin Simenstad		Kirkenes	5,5 	
    
    
    Resultat gruppe 5 (35 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Bjørn Emil Jørgensen		Direkte		 9,0 
     2 	Tormund Blikra Vea		Stavanger	 7,5 
     3 	Aud Norunn Strand		Modum		 6,5 
     4 	Johan Lien			Hønefoss	 6,0 
     5 	Sverre Hoem			Kristiansund	 6,0 
     6 	Jørgen Brobakken		Hamar		 5,5 
     7 	Paul Ivar Johansen		Trondheim	 5,5 
     8 	Leif Runar Forsth		Groruddalen	 5,5 
     9 	Knut Henrik Tallaksen		Stavanger	 5,5 
    10 	Asle Tandberg			Modum		 5,5 
    31 	Oddvar Nesse			Smeaheia Sandved 3,0 
    
    
    Resultat Senior A (38 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Lars Kjølberg			1911		7,5 	
     2 	FM Jarl H Ulrichsen		Trondheim	7,0 	
     3 	Aage Mella			Strømmen	6,0 	
     4 	Jan Synnestvedt			Nordstrand	6,0 	
     5 	Stein Sollid			OSS		6,0 	
     6 	Kjetil Strand			Asker		6,0 	
     7 	Øyvin Strand			Bergens		6,0 	
     8 	Ole Morten Skogheim		Lillehammer	6,0 	
     9 	Einar Kjæmperud			Caissa		5,5 	
    10 	Per Omtvedt			Stjernen	5,5 	
    17 	Magnus Monsen			Sandnes		4,5 	
    34 	Karsten Ovesen			Sevland		3,0 	
    
    
    Resultat Senior B (33 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Hans Stabbetorp			Fredriksstad	7,0 	
     2 	Leif Gulliksen			Stjernen	7,0 	
     3 	Per Steinar Runde		Volda Ørsta	6,5 	
     4 	Odd Frydendal			Hamar		6,0 	
     5 	Tore Høe Løvaas			Trondheim	6,0 	
     6 	Tore Teigen			Porsgrunn	6,0 	
     7 	Tom Steinskog			Sandnes		5,5 	
     8 	Tore Thonstad			Moss		5,5 	
     9 	Svein Erik Kringstad		Sotra		5,5 	
    10 	Finn Arild Wister		Kirkegata	5,5 	
    24 	Oddvar Nordmark			Sandnes		4,0 	
    
    
    Resultat Junior A og B (20 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Erlend Mikalsen			Alta		8,0 	
     2 	Jens Hjorth Kjølberg		1911		6,5 	
     3 	Johannes Haug			Nordstrand	6,0 	
     4 	Torgeir Jakhelln Kjøita		1911		6,0 	
     5 	Erlend Kyrkjebø			Stavanger	5,5 	
     6 	Fredrik Beer Jacobsen		Stavanger	5,5 	
     7 	Henning Jakhelln Kjøita		1911		5,0 	
     8 	Jørgen Hoel			Bergens		5,0 	
     9 	Håvard M Skagseth		Tromsø		4,5 	
    10 	Håkon N Nordstrøm		Fana		4,5 	
    11 	Kjell Håkon Lien		Hønefoss	4,5 	
    12 	Henrik Storesund		OSS		4,5 	
    13 	Magnus Aartun			Stavanger	4,5 	
    14 	Sigve Hølleland			Masfjorden	4,5 	
    15 	Vegard Simensen			Kristiansund	3,5 	
    16 	Åsmund Neubauer			Lillehammer	3,5 	
    17 	Jon Machlik			Tromsø		3,5 	
    18 	Jonas H Rasmussen		Bergens		3,0 	
    19 	Flemming Aas			Bergens		2,0 	
    20 	CM Odd Martin Guttulsrud	1911		0,0 	
    
    
    Resultat Kadett A (17 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Eivind X Djurhuus		Nordstrand	7,0 
     2 	Eskil Ekeland Grønn		OSS		6,5 
     3 	Henrik Øie Løbersli		Kristiansund	6,0 
     4 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger	6,0 
     5 	Ulrik Olsen			OSS		5,5 
     6 	Benjamin Haldorsen		Bergens		5,0 
     7 	Kjetil Andås			Masfjorden	5,0 
     8 	Ludvig Brannsether Ellingsen	Sandnes		5,0 
     9 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger	5,0 
    10 	Lasse E Bjørn			Tromsø		4,5 
    11 	Maud Rødsmoen			OSS		4,5 
    12 	Amir Keadana			Stavanger	4,0 
    13 	Erling Dyrhaug Skjølås		Stavanger	4,0 
    14 	Aschmirthan Sivaranjan		Nordstrand	3,5 
    14 	Sherington Amarapala		Lørenskog	3,5 
    16 	Mathias Sætre			Bergens		3,5 
    17 	Anders Nilsson Aure		Konnerud	2,5 
    
    
    Resultat Kadett B (10 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Emil Andre Olsen		Kristiansund	6,5 	
     2 	Theodor Jørgen Lund		Lillehammer	6,5 	
     3 	Øyvind B Fløtten		Modum		6,0 	
     4 	Dag Einar Bjørkevoll Nord	Nittedal	6,0 	
     5 	Andreas Skotheim		Tønsberg	5,5 	
     6 	Martin G Johnsen		Tromsø		5,0 	
     7 	Magnus Dahl Jenssen		Kristiansund	4,0 	
     8 	Petter Andreas Wadstensvik	Kristiansund	3,0 	
     9 	Jon Oddvar Rambjør		Kristiansund	2,0 	
    10 	Espen Haltvik Bakke		Kristiansund	0,5 	
    
    
    Resultat Lilleputt (37 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1  	Martin Bergsjø Østby		OSS		8,5 	
     2 	Eivind Olav Risting		1911		7,0 	
     3 	Andreas G Tryggestad		Nordstrand	6,5 	
     4 	Trygve Dahl			Elefantene	6,0 	
     5 	August Berntsen-Øybø		1911		6,0 	
     6 	Sigve Sundsbø			Elefantene	6,0 	
     7 	Endre Machlik			Tromsø		5,5 	
     8 	Sigurd Kjelsbøl Huse		Nordstrand	5,5 	
     9 	Daniel Nordquelle		Nordstrand	5,5 	
    10 	Odin Nikolai Heier		OSS		5,5 	
    14 	Kristoffer Bråtveit		Stavanger	5,0 	
    18 	Eivind Svanes			Stavanger Sku	4,5 	
    21 	Rafail Voldemars		Stavanger	4,5 	
    22 	Edvin Jarve			Stavanger	4,5 	
    24 	Sverre Skjølingstad		Stavanger	4,0 	
    28 	Jinwar Amir Kawany		SjakkMatt United4,0 	
    30 	Aron Alex			SjakkMatt United3,5 	
    33 	Jerlow Lytomt Jacobsen		Stavanger	3,5 	
    
    
    Resultat Miniputt (54 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
    1 	Tor Fredrik Kaasen		Tromsø		 7,5 
    2 	Andre Nielsen			Alta		 7,0 
    3 	Isak Sjøberg			Nordstrand SKU	 6,5 
    4 	Thyra Kvendseth			Nordstrand	 6,5 
    5 	Mads Vestby-Ellingsen		Tromsø		 6,5 
    6 	Benjamin Halvorsen		Tromsø		 6,5 
    7 	Bjørn Robertsen			Caissa		 6,0 
    8 	Mads Wollan Myhre		Kristiansund	 6,0 
    9 	William Sandberg Olsen		Moss		 6,0 
    10 	Sondre Piiksi			Moss		 6,0 
    21 	Mats Nærheim			Smeaheia Sandved 5,0 
    23 	David Nesse			Smeaheia Sandved 5,0 
    28 	Alland Amir Kawany		SjakkMatt United 4,5 
    39 	Harald Skjølås Dyrhaug		Stavanger Sku	 4,0 
    46 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger	 3,0 
    47 	Charlotte Tallaksen		Stavanger	 3,0 
    52 	Inga Dyrhaug Skjølås		Stavanger Sku	 2,0 
    53 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	 1,0 
    54 	Maren Nærheim			Smeaheia Sandved 1,0 
    
    
    Resultat Nybegynner (8 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	Einar Tofteng Tømmerhol		Drammen		21,0 
     2 	Martin Bilden Fjeldstad		Kristiansand	17,0 
     3 	Noah Myklebust Christensen	Lillehammer	17,0 
     4 	Shemorin Amarapala		Strømmen	14,0 
     5 	Thor Marius W. Johannessen	Drammen		13,0 
     6 	Sebastian Rekdal Henriksen	Modum		13,0 
     7 	Vilde Marie Bye Syreng		Nittedal	9,0 	
     8 	Herbjørg Lind			Lillehammer	8,0 	
     
     
    Resultat  Gruppe Lyn NM - Finale Mester   (8 deltakere)
    Pl	Navn				Klubb		poeng
     1 	FM Brede Alex. Kvisvik		Kristiansund	5,0 	
     2 	GM Kjetil A. Lie		Porsgrunn	4,5 	
     3 	Svetoslav Mihajlov		OSS		4,0 	
     4 	Johannes Kvisla			Stavanger	3,5 	
     5 	IM Kjetil Stokke		Bergens		3,0 	
     6 	Aryan Tari			Kristiansund	3,0 	
     7 	FM Jøran Aulin-Jansson		Asker		3,0 	
     8 	FM Petter Fossan		Stavanger	2,0 	
    	   
    	   

    16. aug-2013 Resultat velkomstlyn ved NM 28/6-2013
    Resultat velkomstlynsjakk ved NM 28/6
    Resultat Klasse A
    Pl	Navn			Kl gp	Klubb		Poeng	
     1 FM Jøran Aulin-Jansson	A  M	Asker		9,0 	
     2 FM Petter Fossan		A  M	Stavanger	7,5 	
     3 Robin Olsen			A  1	Moss		6,5 	
     4 Jørgen Hoel			A  1	Bergens		6,0 	
     5 Henrik Storesund		A  1	OSS		6,0 	
     6 Martin Bergsjø Østby		A  1	OSS		6,0 	
     7 John Macarthur		A  A			5,5 	
     8 Sondre Merkesvik		A  1	Bergens		5,0 	
     9 FM Nils Ragnar Grotnes	A  M	Stjernen	5,0 	
    10 Sophia Rohde			A  A			4,0 	
    
    Resultat Klasse B
    Pl	Navn			Kl gp	Klubb		Poeng	
     1 	Martin Nilsen		B  2	Stavanger	  6,0 	
     2 	Åsmund Neubauer		B  3	Lillehammer	  6,0 	
     3 	Andreas G Tryggestad	B  2	Nordstrand	  5,5 	
     4 	Bård Fadnes		B  3	Bergens		  5,5 	
     5 	Torbjørn Vevle Grønn	B  5	Sevland		  5,5 	
     6 	Sigve Hølleland		B  2	Masfjorden	  5,0 	
     7 	Tore Kristiansen	B  2	Kristiansund	  5,0 	
     8 	Sven E. Harberg		B  2	Lillestrøm	  5,0 	
     9 	Daniel Snerthammer	B  2	Sandnes		  5,0 	
    10 	Kristoffer Bråtveit	B  3	Stavanger	  5,0 	
    11 	Eivind Olav Risting	B  2	1911		  4,5 	
    12 	Kazim Yilmaz		B  3	Drammens	  4,5 	
    13 	Henrik Øie Løbersli	B  2	Kristiansund	  4,5 	
    14 	Andreas Fossan		B  3	Stavanger	  4,0 	
    15 	William Sandberg Olsen	B  5	Moss		  4,0 	
    16 	Amir Keadana		B  3	Stavanger	  4,0 	
    17 	Jørn Utstøl		B  B	Ringsaker	  4,0 	
    18 	Sigurd Kjelsbøl Huse	B  4	Nordstrand	  4,0 	
    19 	Shaina Peters		B  B			  3,5 	
    20 	Mats Nærheim		B  5	Smeaheia Sandved  3,5 	
    21 	Bård Fjellengen		B  2	Sarpsborg	  3,0 	
    22 	Mads Wollan Myhre	B  5	Kristiansund	  3,0 	
    23 	Flemming Aas		B  3	Bergens		  3,0 	
    24 	Espen Haltvik Bakke	B  5	Kristiansund	  3,0 	
    25 	Ole Ivar Kjernlie	B  4	Lillehammer	  3,0 	
    26 	Bjørn P Kristoffersen	B  2	Gjøvik		  2,5 	
    27 	Ingeborg Marie Nyland	B  4	Lillehammer	  2,0 	
    28 	Tor Petterson		B  4	Porsgrunn	  2,0 	
    29 	Øyvind B Fløtten	B  4	Modum		  2,0 	
    30 	Ulrikke Langvik		B  5	Trondheim	  1,0 	
    	   
    	   

    16. Aug 2013 Resultat fra sommersjakken BGP 27/6
    resultater sommersjakk 27/6
    gruppe nybegynner 2004-2007
    Pl	Navn				klubb			poeng	
      1 	Shazil Khan Shehzad		Stavanger Sku		  18,0 	
      2 	Julie Haugvaldstad		Stavanger Sku		  18,0 	
      3 	Johan Nicolai Brandt		Stavanger Sku		  17,0 	
      4 	Alisha Shehzad			Stavanger Sku		  17,0 	
      5 	Sevil Ismayilova		Stavanger Sku		  17,0 	
      6 	Simon Andersen			Stavanger Sku		  15,0 	
      7 	Nikolai Midjord Torkildsen	Stavanger Sku		  15,0 	
      8 	Sander Gravdal Strømme		Stavanger Sku		  15,0 	
      9 	Erlend Torkildsen Seldal	Stavanger Sku		  15,0 	
     10 	Oliver Heimsnes			Stavanger Sku		  15,0 	
     11 	Ole Patrick Welmer		Stavanger Sku		  15,0 	
     12 	Johannes Bortne			Stavanger Sku		  15,0 	
     13 	Alexander Hegelstad Benso	Stavanger Sku		  15,0 	
     14 	Marius Bjørnsgaard		Stavanger Sku		  13,0 	
     15 	Peter Sværen Mehus		Stavanger Sku		  13,0 	
     16 	Ragnvald Jakobsen		Stavanger Sku		  13,0 	
     17 	Marie G Grøsfjeld		Stavanger Sku		  13,0 	
     18 	Florian Selmer Reinertsen	Stavanger Sku		  13,0 	
     19 	Tuva Marie Selmer Reinertsen	Stavanger Sku		  13,0 	
     20 	Helene Svensson Johannessen	Stavanger Sku		  13,0 	
     21 	Linnea Svensson Johannessen	Stavanger Sku		  12,0 	
     22 	Adrian G. Hetle			Stavanger Sku		  12,0 	
     23 	Arun Cithu Vijay		Stavanger Sku		  12,0 	
     24 	Oline Kvaløy Tungland		Stavanger Sku		  11,0 	
     25 	Martin Brandt-Eilertsen		Stavanger Sku		  10,0 	
     26 	Robert Geidane			Stavanger Sku		   9,0 	
     
    
    
    gruppe nybegynner 2002-2003
    Pl	Navn				klubb			poeng	
      1 	Tor Øverland Blikra		Stavanger Sku		  21,0 	
      2 	Skage Rollheim Larsen		Stavanger Sku		  17,0 	
      3 	Sander Idland Rage		Stavanger Sku		  17,0 	
      4 	Thea Kvaløy Tungland		Stavanger Sku		  15,0 	
      5 	Max-Ruben Mikkelsen		Stavanger Sku		  15,0 	
      6 	Henrik Rødne			Stavanger Sku		  15,0 	
      7 	Trond Karlsen Strøm		Stavanger Sku		  15,0 	
      8 	August Hanevik			Stavanger Sku		  14,0 	
      9 	Une Ma Bergum			Stavanger Sku		  14,0 	
     10 	Cecilie Lind Moen		Stavanger Sku		  14,0 	
     11 	Lars Høyland Gundesø		Stavanger Sku		  13,0 	
     12 	Simen T. Holmen			Stavanger Sku		  12,0 	
     13 	Elias Madsen-Rennan		Stavanger Sku		  12,0 	
     14 	Jonas Asgautsen Stokkebø	Stavanger Sku		  12,0 	
     15 	Sander Joa			Stavanger Sku		  12,0 	
     16 	Mathias Grøsfjeld		Stavanger Sku		  11,0 	
     17 	Mathias Dunseth			Stavanger Sku		  10,0 	
    
     Gruppe mikroputt
    Pl	Navn				klubb			poeng	
      1 	David Nesse	 		Smeaheia SS		 19,0 	
      2 	Julian Aleksander Munk		Stavanger Sku		 19,0 	
      3 	Anish Reddy Athmakoor		Stavanger Sku		 16,0 	
      4 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku		 16,0 	
      5 	Erlend Raugstad Kluge		Smeaheia SS		 15,0 	
      6 	Helene Gunnarshaug		Stavanger Sku		 15,0 	
      7 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku		 13,0 	
      8 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger Sku		 13,0 	
      9 	Inga Dyrhaug Skjølås		Stavanger Sku		 13,0 	
     10 	Emil Marton Gunnarshaug		Stavanger Sku		 11,0 	
     11 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku		 11,0 	
     12 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku		  7,0 	
    
    
    gruppe kadett/lilleputt/mini
    Pl	Navn			kl      grp	klubb		poeng	
     1  7.Henrik G Tallaksen	Lil	3	Stavanger	18,0 	
     1  8.Abyl Kizatbay		MIn	MIn	Stavanger Sku	18,0 	
     2 15.Aleksander Flæsen		MIn	5	Stavanger	18,0 	
     2 13.Ole Andre Seglem		Lil	5	Sevland		16,0 	
     3 16.Sverre Skjølingstad	Lil	5	Stavanger	16,0 	
     1 17.Eirik B. Bjelland	K	Kad	Kad	Sandved Ssk	16,0 	
     4 12.Christopher Munk		Lil	5	Stavanger	16,0 	
     5  9.Jerlow Lytomt Jacobsen	Lil	5	Stavanger	15,0 	
     3  6.Magnus Falck		MIn	5	Stavanger	14,0 	
     6  2.Niwat Wuthiboon		Lil	Lil	Stavanger Sku	14,0 	
     4  3.Fredrik Lytomt Jacobsen	MIn	5	Stavanger	13,0 	
     5 11.Kjetil Seglem		MIn	4	Sevland		13,0 	
     6  1.Oskar Lilleaas Oveland	MIn	MIn	Stavanger Sku	13,0 	
     7 10.Oda Vatland		MIn	5	Stavanger	13,0 	
     8  4.Charlotte Tallaksen	MIn	MIn	Stavanger Sku	12,0 	
     9 14.Marianne Haugvaldstad	MIn	MIn	Stavanger Sku	11,0 	
     7 5.Bjørnar Schei		Lil	Lil	Stavanger Sku	 9,0 	
    	   
    	   

    29. april 2013Resultater fra Akademiet Norway chess BGP 28/4-2013
     Akademiet Norway Chess BGP 28/4-2013 resultater
     
     gruppe ungdom/kadett
     nr	navn			klubb		poeng
      1 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger Sku	15,0 	
      2 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger Sku	15,0 	
      3 	Martin Saltvedt		Stavanger Sku	15,0 	
      4 	Amir Keadana		Stavanger Sku	14,0 	
      5 	Lars A Baustad		Stavanger Sku	14,0 	
      6 	Erling Dyrhaug Skjølås	Stavanger Sku	13,0 	
      7 	Askild Heiret		SjakkMatt United10,0 	
      1 Ung	Sigurd Anders Berg			 9,0 	
      8 	Rino Haver Figenschou	Hå Ss		 8,0 	
      9 	David Bjerg		Smeaheia SS	 7,0 	
     
     gruppe lilleputt
     nr	navn			klubb		poeng
      1 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku	16,0 	
      2 	Lucas Ranaldi		Stavanger Sku	16,0 	
      3 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku	15,0 	
      4 	Henrik G Tallaksen	Stavanger Sku	14,0 	
      5 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku	13,0 	
      6 	Vebjørn Mysen		Stavanger Sku	12,0 	
      7 	Matias Grude Eriksen	Smeaheia SS	12,0 	
      7 	Torbjørn Frøvik		Smeaheia SS	12,0 	
      9 	Mathias Gunnarshaug	Stavanger Sku	12,0 	
     10 	Christopher Munk	Stavanger Sku	11,0 	
     11 	Henrik Utistog Hausberg	Smeaheia SS	10,0 	
     12 	Zhen Wei Liu		Smeaheia SS	 9,0 	
     13 	Thomas Nevland		Smeaheia SS	 8,0 	
     14 	Jens Marius B Tjelta	Sandved Ssk	 8,0 	
    
    gruppe miniputt
     nr	navn			klubb		poeng
     1 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sku	18,0 	
     2 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	16,0 	
     3 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	14,0 	
     4 	Julian Munk		Stavanger Sku	14,0 	
     5 	Ulrik Auklend		Stavanger Sku	14,0 	
     6 	Oskar Oveland		Stavanger Sku	14,0 	
     7 	David Tskhovrebov	Smeaheia SS	13,0 	
     8 	Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk	12,0 	
     9 	Jonas Mæland		Sandved Ssk	12,0 	
    10 	Thomas Sveinsvoll	Smeaheia SS	12,0 	
    11 	Josef Auklend		Hå Ss		12,0 	
    12 	Noah Ranaldi		Stavanger Sku	12,0 	
    13 	Hannah S. Stangeland	Sandved Ssk	12,0 	
    14 	Torgeir Bjelland	Stavanger Sku	11,0 	
    15 	Oda Vatland		Stavanger Sku	11,0 	
    16 	Ari Maman		Hå Ss		10,0 	
    17 	Charlotte Tallaksen	Stavanger Sku	10,0 	
    18 	Andreas Stavenes	Smeaheia SS	10,0 	
    19 	Stian Risa Lea		Smeaheia SS	10,0 	
    20 	Emil B Tjelta		Sandved Ssk	10,0 	
    21 	Thilo Aasland Sund	Sandved Ssk	 8,0 	
    
    gruppe mikroputt
     nr	navn			klubb		poeng
     1 	David Nesse		Smeaheia SS	18,0 	
     2 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku	16,0 	
     3 	Erlend Raugstad Kluge	Smeaheia SS	14,0 	
     4 	Inga Dyrhaug Skjølås	Stavanger Sku	13,0 	
     5 	Live J. Skigelstrand	Stavanger Sku	12,0 	
     6 	Erling Bjelland		Stavanger Sku	12,0 	
     7 	Daniel Fossan		Stavanger Sku	12,0 	
     8 	Henrik Hetland		Smeaheia SS	12,0 	
     9 	Vetle Auklend		Stavanger Sku	12,0 	
    10 	Harald Skjølås Dyrhaug	Stavanger Sku	12,0 	
    11 	Olav Frøvik		Smeaheia SS	10,0 	
    12 	Haris Baljic		Smeaheia SS	10,0 	
    13 	Emma Gustad Myklebust	Smeaheia SS	 8,0 	
    14 	Svend Tobias Ualand	Hå Ss		 6,0 	
    
    gruppe nybegynnere
     nr	navn			klubb		poeng
     1 	Lukas Haarr Riis	Smeaheia SS	18,0 	
     2 	Daniel Olsen				16,0 	
     3 	Ivan Rozhko		Stavanger Sku	15,0 	
     4 	Aslak Moland		Hå Ss		15,0 	
     5 	Daniel Kjeldsen		Stavanger Sku	15,0 	
     6 	Andreas Broch-Austvoll	Stavanger Sku	14,0 	
     7 	Kirill Shchipanov	Stavanger Sku	14,0 	
     8 	Benjamin Danielsen			14,0 	
     9 	Simon Auklend		Hå ss		13,0 	
    10 	Harald K. L. Jacobsen	Stavanger Sku	13,0 	
    11 	Sigurd Lye		Smeaheia SS	13,0 	
    12 	Helene Gunnarshaug	Stavanger Sku	13,0 	
    13 	Oline Utistog Hausberg	Smeaheia SS	13,0 	
    14 	Linus Baltasar H. Hegre	Stavanger Sku	13,0 	
    15 	Fredrik Nyborg Sørensen	Stavanger Sku	12,0 	
    16 	Daniel Nilsen		Smeaheia SS	12,0 	
    17 	Andreas Hedberg Flo			11,0 	
    18 	Emil Marton Gunnarshaug	Stavanger Sku	11,0 	
    19 	Fredrik Nilsson		Smeaheia SS	11,0 	
    20 	Karoline Bø		Smeaheia SS	11,0 	
    21 	Andrea Nybø				11,0 	
    22 	Olav Hagalid Sæbø	Smeaheia SS	11,0 	
    23 	Hanne Sofie S. Kvia	Smeaheia SS	11,0 	
    24 	Sverre Lye		Smeaheia SS	11,0 	
    25 	Maren Nærheim		Smeaheia SS	11,0 	
    26 	Svein Inge Lutsi	Hå Ss		10,0 	
    27 	Levi Sandblost		Smeaheia SS	10,0 	
    28 	Inger Frøvik		Smeaheia SS	10,0 	
    29 	Nora Isabel Hansen	Smeaheia SS	10,0 	
    30 	Helene S. Johannessen	Stavanger Sku	 8,0 	
    31 	Linnea S. Johannessen	Stavanger Sku	 8,0 	
    	   
    	   

    21. april 2013 Resultater fra NM for skolelag 19-21/4-2013
    Resultat ungdomsskoler
    Pl	Navn			Poeng	Ind.p	.
     1 	Stavanger MIX		13,0 	 22,0 	
     2 	Blokkhaugen		11,0 	 19,5 	
     3 	Hokksund Ungdomsskole	 9,0 	 18,5 	
     4 	Kannik			 7,0 	 15,0 	
     5 	Kristanslyst		 7,0 	 12,0 	
     6 	St. Sunniva skole	 6,0 	 14,0 	
     7 	Grevlingen	 	 3,0 	  7,0 	
     8 	BISS			 0,0 	  4,0 	
    
    Resultat barneskoler
     Pl	Navn			Poeng	Ind.p	
      1 	Lassa Tigers		13,0 	 24,5 	
      2 	Korsvoll Skole	 	11,0 	 22,0 	
      3 	Kringsjå Skole		10,0 	 20,0 	
      4 	Høyenhall	 	10,0 	 19,0 	
      5 	Lassa Vikings	 	10,0 	 16,5 	
      6 	Lassa Eagles	 	 9,0 	 17,0 	
      7 	Sunde barneskole	 9,0 	 16,0 	
      8 	Vedavågen	 	 9,0 	 15,5 	
      9 	Karl Johans Minne Skole	 9,0 	 15,0 	
     10 	Grefsen Løpere	 	 8,0 	 17,5 	
     11 	Nøkkeland	 	 8,0 	 17,0 	
     12 	SomaStangeland 1	 8,0 	 15,5 	
     13 	Veien Skole	 	 8,0 	 15,0 	
     14 	Kampen			 8,0 	 15,0 	
     15 	Grefsen Springere	 8,0 	 14,0 	
     16 	Aspervika 2		 8,0 	 12,0 	
     17 	Tjensvoll barneskole	 7,0 	 16,0 	
     18 	Aspervika 1		 7,0 	 14,0 	
     19 	Sandved Gaukene		 7,0 	 13,0 	
     20 	Søråshøgda Hvit		 7,0 	 12,0 	
     21 	Dirdal Skole		 7,0 	 11,5 	
     22 	Solås			 6,0 	 13,5 	
     23 	Hellemyr Skole	 	 6,0 	 13,5 	
     24 	Sandved Ulvene	 	 6,0 	 13,0 	
     25 	Søråshøgda Svart	 6,0 	 12,0 	
     26 	Lassa Stars		 6,0 	 10,5 	
     27 	Jåtten Skole	 	 5,0 	 12,5 	
     28 	Vaulen Skole	 	 5,0 	 12,0 	
     29 	Varhaug Skule		 5,0 	 12,0 	
     30 	Lura			 5,0 	 10,0 	
     31 	Vaulen 2		 5,0 	  9,5 	
     32 	Smeaheia		 5,0 	  8,0 	
     33 	Godeset			 4,0 	 12,0 	
     34 	Maudland		 4,0 	  9,5 	
     35 	Eiganes Jenter		 3,0 	  7,5 	
    	   
    	   

    7. april 2013Resultat fra Karmøy BGP 6/4-2013
    resultat mikroputt
    nr	navn				klubb		poeng
     1 	David Nesse			Smeaheia SS	18,0 	
     2 	Erlend Raugstad Kluge		Smeaheia SS	16,0 	
     3 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku	14,0 	
     4 	Andreas Broch-Austvoll		Stavanger Sku	14,0 	
     5 	Johannes Tollessen Rosberg	Sevland Sku	12,0 	
     6 	Asle Kydland			Hå Ss		12,0 	
     7 	Isak Berge Johansen		Stavanger Sku	11,0 	
     8 	Daniel Kjeldsen			Stavanger Sku	10,0 	
     9 	Victor Berge Johansen		Stavanger Sku	10,0 	
    10 	Sverre Lye			Smeaheia SS	10,0 	
    11 	Helene Gunnarshaug		Stavanger Sku	9,0 	
    12 	Sigurd Lye			Smeaheia SS	8,0 	
    
    resultat miniputt
    nr	navn				klubb		poeng
     1 	Mats Nærheim			Smeaheia SS	16,0 	
     2 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku	14,0 	
     3 	Bård Kydland			Hå Ss		12,0 	
     4 	Morten Hauge Sikveland		Hå Ss		12,0 	
     5 	Kjetil Seglem			Sevland Sku	12,0 	
     6 	Håvar Dahl Obrestad		Sevland Sku	12,0 	
     7 	Kristian Varhaug		Hå Ss		11,0 	
     8 	Elling Kydland			Hå Ss		10,0 	
     9 	Stian Risa Lea			Smeaheia SS	10,0 	
     10 	Ole Dvergsdal			Hå Ss		10,0 	
     11 	Noah Jørgensen			Sevland Sku	 9,0 	
    
    
     resultat lilleputt
    nr	navn				klubb		poeng
     1 	Ole Andre Seglem		Sevland Sku	18,0 	
     2 	Fredrik Vereide Fredriksen	Sevland Sku	16,0 	
     3 	Mathias Gunnarshaug		Stavanger Sku	13,0 	
     4 	Jerlow Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku	13,0 	
     5 	Tobias Kvilhaugsvik		Sevland Sku	12,0 	
     6 	Sondre Dahl Obrestad		Sevland Sku	10,0 	
    
    resultat kadett og ungdom
    nr	navn			gruppe	klubb		poeng
     1 	Espen Andreassen	Ung	Sevland Sku	16,0 	 
     1 	Sindre Løndalen		Kad	Sevland Sku	16,0 	 
     3 	Felix Hilbig		Kad	Sevland Sku	10,0 	
     4 	Stilian Pishmishev	Kad	Sevland Sku	 6,0 	
    	   
    	   

    1. januar 2013 Resultat fra NM i sjakk 16-18/11-2012
    De 10 første i hver klasse pluss Rogalandspillere
    gruppe A (1986-1995)  20 deltakere
     Pl	Navn			GP	Klubb			Poeng	
      1 	Kenneth Hamre		1	Kristiansand Sku	6,0 	
      2 	Erlend Mikalsen		M	Alta		  	5,5 	
      3 	Fredrik Beer Jacobsen	1	Stavanger		5,0 	
      4 	Trym Daniel Rødvik	1	Ridabu Skolesjakklubb	4,5 	
      5 	Fredrik Seim		3	Kristiansand Sku	4,0 	
      6 	Magnus Aartun		2	Stavanger		4,0 	
      7 	Håvard M Skagseth	2	Tromsø		  	4,0 	
      8 	Eivind Sæteren Berntsen	2	Nordstrand		4,0 	
      9 	Simon Barane		2	Sandnes		  	4,0 	
     10 	Petter Gjertsen		3	Arendal		  	3,5 
     
    gruppe B(1996-97) (26 deltakere)
     Pl	Navn			GP	Klubb			Poeng
      1 	Snorre Rygg		2	Nord-Odal		6,0 
      2 	Håkon N Nordstrøm	2	Fana Sku		5,5 
      3 	Jon Machlik		2	Tromsø		  	5,0 
      4 	Henrik Storesund	5	OSS		  	5,0 
      5 	Jonas H Rasmussen	2	Bergens		  	5,0 
      6 	Kjetil Andås		3	Masfjorden		4,5 
      7 	Sigve Hølleland		2	Masfjorden		4,5 
      8 	Martin Nilsen		3	Stavanger		4,0 
      9 	Ødøn Toth Engegård	3	Harstad		  	4,0 
     10 	Sherington Amarapala	2	Strømmen		4,0 
     14 	Amir Keadana		5	Stavanger		3,5 
     18 	Morten Hamra		3	Sandved Ssk		3,0 
     19 	Lars A Baustad		4	Stavanger		3,0 
     20 	Sverre S Dyrhaug	4	Stavanger		3,0 
    
    Gruppe C (1998-99)  (37 deltakere)
    Pl	Navn			GP	Klubb			Poeng	
      1 	Lars Oskar Hauge	M	OSS		  	6,5 	
      2 	Kjell Håkon Lien	1	Tyristrand SK		5,5 	
      3 	Samuel Riiser		2	OSS		  	5,0 	
      4 	Benjamin Haldorsen	2	Bergens		  	5,0 	
      5 	Shervin Koushan		4	Elefantene		5,0 	
      6 	Rasmus L Haugland	3	Modum		  	5,0 	
      7 	Daniel Steen Hauge	3	Strømmen SKU		4,5 	
      8 	Mathias Sætre		2	Bergens		  	4,5 	
      8 	Shaun Ondo		4	OSS		  	4,5 	
     10 	Ludvig B. Ellingsen	5	Sandved Ssk		4,5 	
     12 	Andreas Fossan		4	Stavanger		4,5 	
     15 	Martin Saltvedt		3	Stavanger		4,0 	
     19 	Erling Dyrhaug Skjølås	4	Stavanger		3,5 	
     29 	Eirik B. Bjelland	C 	Sandved Ssk		2,5 	
     36 	David Bjerg		C 	Smeaheia SS		2,0 	
    
    Gruppe D (2000) (35 deltakere)
     Pl	Navn			GP	Klubb			Poeng	
      1 	Eivind Olav Risting	3	1911		  	6,0 	
      2 	Lucas Ranaldi		3	Stavanger		5,5 	
      3 	August Berntsen-Øybø	4	1911		  	5,5 	
      4 	Henrik G Tallaksen	5	Stavanger		5,0 	
      5 	Regine Forså		5	Tromsø		  	5,0 	
      6 	Martin Lopez		5	Strømmen Sku		5,0 	
      7 	Sander Sunde Bernhus	4	Strømmen Sku		4,5 	
      8 	Benjamin Fossan		4	Stavanger		4,5 	
      9 	Jonas Haukenes		5	Ridabu Skolesjakklubb	4,5 	
     10 	Kristoffer Bråtveit	5	Stavanger		4,0 	
     12 	Leo Andreas G.VatnestrømD 	Stavanger SKU		4,0 	
     24 	Edvin Jarve		D 	Stavanger		3,0 	
     27 	Vebjørn Mysen		5	Stavanger		3,0 	
     28 	Lars Johan Høie Thorsen	D 	Sandved Ssk		3,0 	
     29 	Fredrik Fredriksen	5	Sevland		  	3,0 	
    
    
    Gruppe E (2001)  (27 deltakere)
     Pl	Navn			GP	Klubb			Poeng	
      1 	Odin Nikolai Heier	4	OSS		  	6,0 	
      2 	Daniel Nordquelle	5	Nordstrand		5,5 	
      3 	Yngve Götestam Fossheim	4	Lindern Sk		5,0 	
      4 	Even Elias Yuan Hem	5	1911		 	5,0 	
      5 	Eivind Bruaset		3	Trondheim SFU		5,0 	
      6 	Mikael Takle		4	Bergens		  	4,5 	
      7 	Torgeir H Bø		5	Tiger		  	4,5 	
      8 	Sigurd Kjelsbøl Huse	5	Nordstrand		4,5 	
      9 	Sverre Skjølingstad	5	Stavanger		4,0 	
     10 	Sigve Saman Zandi	5	Tromsø		  	4,0 	
     19 	Henrik Utistog Hausberg	E 	Smeaheia SS		3,0 	
     20 	Ole Andre Seglem	5	Sevland		  	3,0 	
     24 	Christopher Munk	5	Stavanger		2,5 	
     27 	Sondre Dahl Obrestad	E 	Sevland		  	1,0 	
    
    
    Gruppe F (2003) (53 deltakere)
     Pl	Navn			GP	Klubb			Poeng	
      1 	Andre Nielsen		4	Alta		  	7,0 	
      2 	Aleksander Flæsen	5	Stavanger		6,0 	
      3 	Marcus Hidle-Bahreini	5	Stavanger		6,0 	
      4 	Andreas G Tryggestad	3	Nordstrand SKU		5,0 	
      5 	Aleksander Fossan	4	Stavanger		5,0 	
      6 	August K. Kløfsrud	5	Moss		  	5,0 	
      7 	Kjetil Seglem		5	Sevland		  	5,0 	
      8 	Mads Wollan Myhre	5	Kristiansund		5,0 	
      9 	Abdulla Al-Kanany	5	Modum		  	5,0 	
     10 	Arman Lange		5	Tiger		  	5,0 	
     16 	Torgeir Bjelland	5	Stavanger		4,0 	
     18 	Magnus Falck		5	Stavanger Sku		4,0 	
     19 	Oskar Kleven Frøyland	5	Stavanger		4,0 	
     21 	Mats Nærheim		5	Smeaheia SS		4,0 	
     24 	Dmitry Rudshin		F 	Stavanger Sku		4,0 	
     31 	Håkon Helgøy		5	Sandved Ssk		3,0 	
     32 	Johannes M. Bergersen	F 	Sandved Ssk		3,0 	
     49 	Andreas Stavenes	F 	Smeaheia SS		2,0 	
     50 	Daniel Høyland		F 	Sandved Ssk		2,0 	
     53 	Hannah S. Stangeland	5	Sandved Ssk		1,0 	
    
    Gruppe G (2003 og yngre) (51 deltakere)
    Pl	Navn			GP	Klubb			Poeng	
      1 	Ingrid Skaslien		5	Tiger		  	6,0 	
      2 	Bjørn Robertsen		G 	Caissa		  	6,0 	
      3 	Thyra Kvendseth		5	Nordstrand		6,0 	
      4 	Isak Sjøberg		G 	Nordstrand SKU		6,0 	
      5 	Ulrikke Langvik		5	Trondheim SFU		5,0 	
      6 	Linnea G.Tryggestad	5	Nordstrand		5,0 	
      7 	Gaute Bergan		G 	SK av 1911 U		5,0 	
      8 	Julian Munk		5	Stavanger Sku		5,0 	
      9 	William Sandberg Olsen	5	Moss		  	5,0 	
     10 	Embla Ekeland Grønn	5	OSS		  	5,0 	
     13 	David Nesse		5	Smeaheia SS		4,0 	
     22 	Fredrik Lytomt Jacobsen	5	Stavanger		4,0 	
     29 	Daniel Fossan		G 	Stavanger Sku		3,0 	
     30 	Mikael Gjeddevann	G 	Nord-Odal SKU		3,0 	
     31 	Benjamin Wold		G 	Moss SKU		3,0 	
     32 	Sofie Bråtveit		5	Stavanger		3,0 	
     32 	Arne Gabriel Lindter	G 	Stavanger Sku		3,0 	
     40 	Teodor Kristoffersen	G 	Stavanger Sku		2,5 	
     42 	Håvar Dahl Obrestad	G 	Sevland Sku		2,5 	
     43 	Charlotte Tallaksen	G 	Stavanger Sku		2,0 	
     47 	Karl Kristian Helgøy	G 	Sandved Ssk		2,0 	
     48 	Hanne Sofie S. Kvia	G 	Smeaheia SS		2,0 	
     49 	Julie Matre Bergersen	G 	Sandved Ssk		1,5 	
     50 	Maren Nærheim		G 	Smeaheia SS		1,5 	
     51 	Erling Bjelland		G 	Stavanger Sku		1,0 	
    	   
    	   

    1. januar 2013 Resultater fra Åpent Stavangermesterskap i lynsjakk 26/11-2012
    resultat alle, gruppe A
     Pl	Navn			Kl	GP	Klubb		Poeng	
      1 	IM Erik Fossan		M	M	Stavanger	9,5 	
      2 	Hrannar Baldursson	M	M	Sandnes		7,5 	
      3 	Per Ove Egeli		M	M	Randaberg	7,5 	
      4 	FM Petter Fossan	M	M	Stavanger	7,0 	
      5 	Daniel Snerthammer	2	2	Sandnes		6,5 	
      6 	Erlend Kyrkjebø		M	M	Stavanger	6,0 	
      7 	Thomas Thomassen	M	M	Stavanger	5,5 	
      8 	Lars Bråstein		1	1	Sandnes		5,5 	
      9 	Raymond Boger		1	1	1911		5,5 	
     10 	Magnus Aartun		2	2	Stavanger	5,5 	
     11 	Eivind Aartun		2	2	Stavanger	5,5 	
     12 	Tallak Naerland		4	4	Stavanger	5,0 	
     13 	Jan M Øverås		2	2	Sandnes		5,0 	
     14 	Joar G. Pettersen	1	1	Stavanger	5,0 	
     15 	Jone Riska Pedersen	4	4	Stavanger	5,0 	
     16 	Bjørn M. Ellingsen	3	3	Stavanger	4,5 	
     17 	Bjørn Espeland		4	4	Stavanger	4,5 	
     18 	Snorre Skrede		2	2	Sandnes		4,5 	
     19 	Martin Nilsen		3	3	Stavanger	4,5 	
     20 	Leif Trygve Hegvik	2	2	Stavanger	4,5 	
     21 	Oddmund Sande		1	1	Stavanger	4,5 	
     22 	Sindre Ims		4	4	Stavanger	4,5 	
     23 	Tor Ketil Larsen	1	1	Stavanger	4,0 	
     24 	Ricardo Martinez	2	2	Stavanger	4,0 	
     25 	Vetle Faag		4	4	Randaberg	4,0 	
     26 	Geir Ottøy		4	5	Stavanger	4,0 	
     27 	Hanna B Kyrkjebø	3	3	Stavanger	1,0 	
    
    
    resultat alle, gruppe B
     Pl	Navn			Kl	GP	Klubb		Poeng	
      1 	Andreas Fossan		4	4	Stavanger	8,0 	
      2 	Benjamin Fossan		4	4	Stavanger	7,5 	
      3 	Lucas Ranaldi		3	3	Stavanger	7,5 	
      4 	Aleksander Fossan	4	4	Stavanger	6,5 	
      5 	Mats Nærheim		5	5	Stavanger	6,0 	
      6 	Kristoffer Bråtveit	5	5	Stavanger	5,5 	
      7 	Henrik G Tallaksen	5	5	Stavanger	5,0 	
      8 	Amir Keadana		5	5	Stavanger	5,0 	
      9 	Alexander Blonz		5	5	Stavanger	5,0 	
     10 	Edvin Jarve		5	5	Stavanger	5,0 	
     11 	Sverre Skjølingstad	5	5	Stavanger	5,0 	
     12 	Stig Jerlow Jakobsen	4	4	Stavanger	5,0 	
     13 	Leo Andres Vatnestrøm	5	5	Stavanger	5,0 	
     14 	Dmitry Rudshin		5	5	Stavanger	4,0 	
     15 	Fredrik Lytomt Jacobsen	5	5	Stavanger	4,0 	
     16 	David Nesse		5	5	Smeaheia	3,0 	
     17 	Andreas Stavenes	5	5	Smeaheia	2,0 	
     18 	Jerlow Lytomt Jacobsen	5	5	Stavanger	1,0 	
    	   
    	   

    30. oktober 2012 Resultat fra KM for barn og unge 20. oktober
    Gruppe A 17-26 år 
     Pl	Navn			Klubb		 Poeng	
      1 	Vidar Edvardsen		Stavanger Sku	 17,0 	
      2 	Erlend Kyrkjebø		Stavanger Sku	 15,0 	
      3 	Fredrik Beer Jacobsen	Stavanger Sku	 14,0 	
      4 	Magnus Aartun		Stavanger Sku	 14,0 	
      5 	Simon Barane		Sandnes Usk	 12,0 	
      6 	Line Jin Jørgensen	Stavanger Sku	 12,0 	
    
    Gruppe  B 15-16 år
     Pl	Navn			Klubb		 Poeng	
      1 	Eivind Aartun		Stavanger Sku	 13,0 	
      2 	Lars A Baustad		Stavanger Sku	 12,0 	
      3 	Caroline B. Jacobsen	Stavanger Sku	 11,0 	
      4 	Amir Keadana		Stavanger Sku	 10,0 	
      5 	Espen Andreassen	Sevland Sku	  8,0 	
    
    
     Gruppe C 13-14 år   
     Pl	Navn			Klubb		 Poeng	
      1 	Ludvig B. Ellingsen	Sandved Ssk	 16,0 	
      2 	Hanna B Kyrkjebø¸	Stavanger Sku	 15,0 	
      3 	Marte B Kyrkjebø¸	Stavanger Sku	 15,0 	
      4 	Martin Saltvedt		Stavanger Sku	 14,0 	
      5 	Askild Heiret		SjakkMatt United 13,0 	
      6 	Andreas Fossan		Stavanger Sku	 12,0 	
      7 	Sindre Løndalen		Sevland Sku	 11,0 	
      8 	Eirik B. Bjelland	Sandved Ssk	 11,0 	
      9 	David Bjerg		Smeaheia SS	 11,0 	
     10 	Stilian Pishmishev	Sevland Sku	 10,0 	
     11 	Eavan Thomas Pattie	Stavanger Sku	 10,0 	
     12 	Sondre HelistSjakkMatt United  6,0 	
    
    
    Gruppe D 12 år  
     Pl	Navn			Klubb		 Poeng	
      1 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku	 16,0 	
      2 	Lucas Ranaldi		Stavanger Sku	 16,0 	
      3 	Henrik G Tallaksen	Stavanger Sku	 15,0 	
      4 	Aleksander Leraand	Kristiansand Sku 14,0 	
      5 	Edvin Jarve		Stavanger Sku	 14,0 	
      6 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku	 13,0 	
      7 	Leo Andres G. VatnestrømStavanger Sku	 12,0 	
      8 	Fredrik Fredriksen	Sevland Sku	 12,0 	
      9 	Torbjørn Frøvik		Smeaheia SS	 12,0 	
     10 	Erik Musum		Stavanger Sku	 12,0 	
     11 	Lars Johan Høie Thorsen	Sandved Ssk	 10,0 	
     12 	Vebjørn Mysen		Stavanger Sku	 10,0 	
     13 	Martin Sortland		Sande skole, Sola10,0 	
     14 	Thomas Nevland		Smeaheia SS	 10,0 	
     15 	Alexander T. Lilleland	Sande skole, Sola10,0 	
    
    
    Gruppe E 11 år 
     Pl	Navn			Klubb	Land	 Poeng	
      1 	Christopher Munk	Stavanger Sku	 16,0 	
      2 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sku	 16,0 	
      3 	Aron Alex		SjakkMatt United 14,0 	
      4 	Ole Andre Seglem	Sevland Sku	 14,0 	
      5 	Jinwar Amir Kawany	SjakkMatt United 14,0 	
      6 	Henrik Utistog Hausberg	Smeaheia SS	 11,0 	
      7 	Jerlow Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	 10,0 	
      8 	Leo Kjosnes Fredsvik	Smeaheia SS	 10,0 	
      9 	Sondre Dahl obrestad	Sevland Sku	  9,0 	
    
    
    Gruppe F 10 år  
     Pl	Navn			Klubb	Land	 Poeng	
      1 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sku	 18,0 	
      2 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku	 16,0 	
      3 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	 14,0 	
      4 	Håkon Helgøy		Sandved Ssk	 14,0 	
      5 	Magnus Falck		Stavanger Sku	 14,0 	
      6 	Marcus Hidle-Bahreini	Stavanger Sku	 14,0 	
      7 	Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk	 14,0 	
      8 	Dmitry Rudshin		Stavanger Sku	 12,0 	
      9 	Ulrik Auklend		Stavanger Sku	 12,0 	
      9 	Daniel Høyland		Sandved Ssk	 12,0 	
     11 	Kjetil Seglem		Sevland Sku	 12,0 	
     12 	Torgeir Bjelland	Stavanger Sku	 12,0 	
     13 	Sebastian Folgerø	Stavanger Sku	 12,0 	
     14 	Kristoffer Bratteteig	SjakkMatt United 11,0 	
     15 	Hannah S. Stangeland	Sandved Ssk	 10,0 	
     16 	Stian Risa Lea		Smeaheia SS	 10,0 	
     17 	Andreas Stavenes	Smeaheia SS	 10,0 	
     18 	Oda Eline Vatland	Stavanger Sku	  9,0 	
     19 	Jostein Helistø		SjakkMatt United  8,0 	
    
    
    Gruppe G 9 år og yngre    
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	
      1 	Julian Aleksander Munk	Stavanger Sku	 18,0 	
      2 	David Nesse		Smeaheia SS	 16,0 	
      3 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	 16,0 	
      4 	Erlend Raugstad Kluge	Smeaheia SS	 14,0 	
      5 	David Tskhovrebov	Smeaheia SS	 14,0 	
      6 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku	 14,0 	
      7 	Arne Gabriel Lindter	Stavanger Sku	 14,0 	
      8 	Ari Maman		Hå Ss		 14,0 	
      9 	Vetle Auklend		Stavanger Sku	 14,0 	
     10 	Kristoffer Jensen	Stavanger Sku	 14,0 	
     11 	Daniel Fossan		Stavanger Sku	 13,0 	
     12 	Oda Auklend		Stavanger Sku	 13,0 	
     13 	Live J. Skigelstrand	Stavanger Sku	 13,0 	
     14 	Alland Kawani		SjakkMatt United 12,0 	
     15 	Olav Frøvik		Smeaheia SS	 12,0 	
     16 	Håvard Dahl obrestad	Sevland Sku	 12,0 	
     17 	Charlotte Tallaksen	Stavanger Sku	 12,0 	
     18 	Karl Kristian Helgøy	Sandved Ssk	 12,0 	
     19 	Erling Bjelland		Stavanger Sku	 11,0 	
     20 	Julie Larsen		Smeaheia SS	 11,0 	
     21 	Hanne Sofie S. Kvia	Smeaheia SS	 11,0 	
     22 	Sofie Bråtveit		Stavanger Sku	 11,0 	
     22 	Tobias Østensen		Stavanger Sku	 11,0 	
     24 	Haris Baljic		Smeaheia SS	 11,0 	
     25 	Haakon Jentoft		Stavanger Sku	 11,0 	
     26 	Erik Aurelius Låhne	Stavanger Sku	 11,0 	
     27 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia SS	 10,0 	
     28 	Harald Skjølås Dyrhaug	Stavanger Sku	 10,0 	
     29 	Mathias Larsen		Smeaheia SS	 10,0 	
     30 	Linus Baltasar H. Hegre	Stavanger Sku	 10,0 	
     31 	Askil Hamre		Smeaheia SS	 10,0 	
     32 	Inga Dyrhaug Skjølås	Stavanger Sku	  9,0 	
     33 	Julie Matre Bergersen	Sandved Ssk	  8,0 	
     34 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS	  6,0 	
    	   
    	   

    8. oktober 2012 Resultat fra Stavanger Høst BGP 3. oktober
    
    nybegynnere
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	
     1 	Leo Andres G Vatnestrøm	Stavanger Sku	14.0 	
     2 	Edvin Jarve		Stavanger Sku	13.0 	
     3 	Torbjørn Frøvik		Smeaheia SS	12.0 	
     4 	Vetle Auklend		Stavanger Sku	12.0 	
     5 	David Bjerg		Smeaheia SS	11.0 	
     6 	Ask Joakim Støre	Stavanger Sku	11.0 	
     7 	Oda Auklend		Stavanger Sku	11.0 	
     8 	Olav Frøvik		Smeaheia SS	 9.0 	
     9 	Harald K. L. Jacobsen	Stavanger Sku	 9.0 	
     10 	Sigve Wiedswang		Stavanger Sku	 9.0 	
     11 	Hanne Sofie S Kvia	Smeaheia SS	 9.0 	
     12 	Julie Matre Bergersen	Sandved Ssk	 8.0 	
     13 	Fredrik Nyborg Sørensen	Stavanger Sku	 7.0 	
    
    Mikroputt  2003->
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	
     1 	Julian Munk		Stavanger Sku	15.0 	
     2 	Daniel Fossan		Stavanger Sku	13.0 	
     3 	David Nesse		Smeaheia SS	13.0 	
     4 	Tobias Østensen		Stavanger Sku	12.0 	
     5 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	11.0 	
     6 	Ishildur U. Ådnedottir	Tiger Usk	11.0 	
     6 	Charlotte Tallaksen	Stavanger Sku	11.0 	
     8 	Erling Bjelland		Stavanger Sku	11.0 	
     9 	Arne Gabriel Lindtner	Stavanger Sku	 9.0 	
     10 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sku	 9.0 	
     11 	David Tskhovrebov	Smeaheia SS	 9.0 	
     12 	Haris Baljic		Smeaheia SS	 9.0 	
     13 	Kristoffer Jensen	Stavanger Sku	 9.0 	
     14 	Truls Vinje Skjæveland	Stavanger Sku	 9.0 	
     15 	Sofie Bråtveit		Stavanger Sku	 9.0 	
     16 	Erik Severin Scheibe	Stavanger Sku	 7.0 	
     17 	Jone Bastiansen		Stavanger Sku	 7.0 	
     18 	Haakon Jentoft		Stavanger Sku	 6.0 	
    
    miniputt 2001-2002
     
    Pl	Navn			Klubb		Poeng	
     1 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	15.0 	
     2 	Ole Andre Seglem	Sevland		13.0 	
     3 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sku	13.0 	
     4 	Christopher Munk	Stavanger Sku	13.0 	
     5 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sku	11.0 	
     6 	Rafails Voldemars	Stavanger Sku	11.0 	
     7 	Dmitry Rudshin		Stavanger Sku	11.0 	
     8 	Marcus Hidle-Bahreini	Stavanger Sku	11.0 	
     9 	Oskar Kleven Frøyland	Stavanger Sku	11.0 	
     10 	Magnus Falck		Stavanger Sku	11.0 	
     11 	Jerlow Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku	11.0 	
     12 	Ulrik Auklend		Stavanger Sku	10.0 	
     13 	Håkon Helgøy		Sandved Ssk	10.0 	
     14 	Oda Vatland		Stavanger Sku	 9.0 	
     15 	Torgeir Bjelland	Stavanger Sku	 9.0 	
     16 	Johannes M. Bergersen	Sandved Ssk	 9.0 	
     17 	Hannah S. Stangeland	Sandved Ssk	 9.0 	
     18 	Kjetil Seglem		Sevland		 9.0 	
     19 	Anish Reddy Athmakoor	Stavanger Sku	 9.0 	
     20 	Thea Josefine Nerseth	Smeaheia SS	 8.0 	
     21 	Leo Kjosnes Fredsvik	Smeaheia SS	 8.0 	
     22 	Quin Arundel		Stavanger Sku	 7.0 	
     23 	Stian Risa Lea		Smeaheia SS	 6.0 	
     24 	Daniel Høyland		Sandved Ssk	 6.0 	
    
    
    lilleputt 1999-2000
     Pl	Navn			Klubb		Poeng	
     1 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku	12.0 	
     2 	Henrik G Tallaksen	Stavanger Sku	11.0 	
     3 	Andreas Fossan		Stavanger Sku	11.0 	
     4 	Vebjørn Mysen		Stavanger Sku	 9.0 	
     5 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku	 9.0 	
     6 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku	 9.0 	
     7 	Jan Olav Fåland		Stavanger Sku	 9.0 	
     8 	Lucas Ranaldi		Stavanger Sku	 9.0 	
     9 	Erik Musum		Stavanger Sku	 7.0 	
    
    
    kadett  1996-1998
    Pl	Navn			Klubb	Land	Poeng	
     1 	Martin Saltvedt		Stavanger Sku	14.0 	
     2 	Morten Hamra		Sandnes Usk	13.0 	
     3 	Amir Keadana		Stavanger Sku	13.0 	
     4 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger Sku	12.0 	
     5 	Martin Nilsen		Stavanger Sku	11.0 	
     6 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger Sku	11.0 	
     7 	Lars Andre Baustad	Stavanger Sku	10.0 	
     8 	Askild Heiret		SjakkMattUnited  6.0 	
     9 	Oddmund Andrà Alsåker	Hå Ss		 5.0 	
     10 	Martin Kvia		Hå Ss		 3.0 	
    	   
    	   

    12. Juni 2012 Resultat fra VÃ¥rsprinten 3. juni
    	   VÃ¥rsprinten gruppe A
    Pl	Navn			Kl grp	Klubb			Score	
      1 	Hrannar Baldursson	M M	Sandnes			5,5	
      2 	Sondre Merkesvik	2 2	Bergens			5,0	
      3 	FM Petter Fossan	M M	Stavanger	  	4,5	
      4 	IM Erik Fossan		M M	Stavanger		4,5	
      5 	Erlend Stangeland	2 2	Sandnes			4,0	
      6 	FM Sjur Ferkingstad	M M	Sandnes		  	3,5	
      7 	Tor Ketil Larsen	1 1	Stavanger		3,5	
      8 	Erlend Kyrkjebø		M M	Stavanger		3,5	
      9 	Vidar Edvardsen		2 2	Stavanger		3,0	
     10 	Fredrik Beer Jacobsen	1 1	Stavanger		3,0	
     11 	Eirik Kyrkjebø		2 2	Stavanger		3,0	
     12 	Frode Arntsen		2 2	Kristiansand		2,5	
     13 	Jan M Øverås		2 2	Sandnes		  	2,5	
     14 	Eivind Aartun		2 2	Stavanger		2,5	
     15 	Vegard Øverås		2 2	Sandnes			2,0	
     16 	Martin Nilsen		2 2	Stavanger		2,0	
     17 	Ivar Dommersnes		2 2	Stavanger		2,0	
     18 	Leif Bjornes		1 1	Kristiansand		1,5	
     19 	Sudhir Gupta		2 2	Stavanger	  	1,0	
     20 	Fredrik Seim		2 4	Kristiansand		1,0	
    
    
    Gruppe B
    Pl	Navn		       Kl GP	klubb			Score	
      1 	Henrik G Tallaksen	5 5	Stavanger		5,0 	
      2 	Vestein Laur. Langseth	5 5	Kristiansand		5,0 	
      3 	Kristoffer Bråtveit	5 5	Stavanger		5,0 	
      4 	Sigvat Stensholt	3 3	Sevland		  	4,5 	
      5 	Lucas Ranaldi		5 5	Stavanger		4,5 	
      6 	Benjamin Fossan		5 5	Stavanger		4,5 	
      7 	Per M Ferkingstad	3 3	Sevland		  	4,5 	
      8 	Gaute Ljones		3 3	Stavanger		4,0 	
      9 	Aleksander Leraand	5 5	Kristiansand		4,0 	
     10 	Alexander Blonz		5 5	Stavanger		4,0 	
     11 	Amir Keadana		5 5	Stavanger		3,5 	
     12 	Aleksander Fossan	5 5	Stavanger		3,5 	
     13 	Andreas Fossan		5 5	Stavanger		3,5 	
     14 	Jøran Kvilhaugsvik	5 5	Sevland		  	3,5 	
     15 	Geir Ottøy		4 4	Stavanger		3,0 	
     16 	Sverre Skjølingstad	5 5	Stavanger		3,0 	
     17 	Mats Nærheim		5 5	Stavanger		3,0 	
     18 	Marcus Hidle-Bahreini	5 5	Stavanger		3,0 	
     19 	Knut Henrik Tallaksen	5 5	Stavanger		3,0 	
     20 	Amalie Isabel Merkesvik	5 5	Bergens		  	3,0 	
     21 	Ole Andre Seglem	5 5	Sevland		  	3,0 	
     22 	Rafails Voldemars	5 5	Rogaland Chess School	3,0 	
     23 	David Yao Bin Zhang	5 5	Kristiansand		3,0 	
     24 	Fredrik Lytomt Jacobsen	5 5	Stavanger		2,5 	
     25 	Martin Bild. Fjellstad	5 5	Kristiansand		2,5 	
     26 	Jackie Yao Yun Zhang	5 5	Kristiansand		2,0 	
     27 	Dirk Hogerwerf		4 4	Stavanger		2,0 	
     28 	Aleksander Lilleeide	5 5	Kristiansand		2,0 	
     29 	Kjetil Seglem		5 5	Sevland		  	2,0 	
     30 	David Nesse		5 5	Smeaheia		2,0 	
     31 	Fredrik Fredriksen	5 5	Sevland			2,0 	
     32 	Per Tore Pedersen	5 5	Sevland			2,0 	
     33 	Steinar Torkelsen	4 4	Sevland			1,0 	
     34 	Torgeir Bjelland	5 5	Stavanger		1,0 	
     35 	Tobias Kvilhaugsvik	5 5	Sevland			1,0 	
     				  
    
    
    	   

    12. Juni 2012 Resultat fra "Bykampen" 2. juni
    
    Pl	Name			GP	Klubb			Score	
     1 	Sondre Merkesvik	2	Sandnes - Bergen	15,0 	
     2 	Alexander Blonz		5	Stavanger 2		14,0 	
     3 	Andreas Fossan		5	Stavanger 1		13,0 	
     3 	Kristoffer Bråtveit	5	Stavanger 2		13,0 	
     3 	Aleksander Fossan	5	Stavanger 1		13,0 	
     6 	Henrik G Tallaksen	5	Stavanger 2		12,0 	
     6 	Aleksander Leraand	5	Kristiansand		12,0 	
     6 	Ludvig Br. Ellingsen	5	Sandnes - Bergen	12,0 	
     6 	Benjamin Fossan		5	Stavanger 2		12,0 	
     6 	Vestein Lauritsen		Kristiansand		12,0 	
     11 	Håkon Helgøy			Sandnes - Bergen	11,0 	
     11 	Niwat Wuthiboon			Stavanger 2		11,0 	
     11 	Aleksander Lilleeide	5	Kristiansand		11,0 	
     11 	Mats Nærheim		5	Sandnes - Bergen	11,0 	
     11 	Dmitry Rudshin			Stavanger 1		11,0 	
     11 	Vebjørn Mysen			Stavanger 2		11,0 	
     11 	Amalie Isabel Merkesvik	5	Sandnes - Bergen	11,0 	
     11 	David Nesse			Sandnes - Bergen	11,0 	
     11 	Lars Andre Baustad		Stavanger 1		11,0 	
     11 	Ulrik Auklend			Stavanger 2		11,0 	
     21 	Torgeir Bjelland		Stavanger 1		10,0 	
     21 	Charlotte Tallaksen		Stavanger 2		10,0 	
     21 	Felix Eriksen			Kristiansand		10,0 	
     24 	Jens M. Fredriksen		Kristiansand		9,0 	
     24 	Truls Eriksen			Kristiansand		9,0 	
     24 	Marcus Sørfossmo		Stavanger 2		9,0 	
     24 	Theodor Kristoffersen		Stavanger 2		9,0 	
     24 	Oda Auklend			Stavanger 1		9,0 	
     24 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger 1		9,0 	
     24 	David You Bin Zhang		Kristiansand		9,0 	
     24 	Arne Gabriel Lindtner		Stavanger 1		9,0 	
     24 	Aina Ediassen			Sandnes - Bergen	9,0 	
     24 	Martin Bild. Fjellstad		Kristiansand		9,0 	
     24 	Julian Aleksander Munk		Stavanger 1		9,0 	
     24 	Jackie You Yun Zhang		Kristiansand		9,0 	
     36 	Magnus Falck			Stavanger 1		8,0 	
     37 	Andreas Stavenes		Sandnes - Bergen	7,0 	
     37 	Sofie Bråtveit			Stavanger 2		7,0 	
     37 	David Tskhovrebov		Sandnes - Bergen	7,0 	
     40 	Julie Larsen			Sandnes - Bergen	5,0 	
     40 	Henrik Sagland-Jensen		Sandnes - Bergen	5,0 	
     40 	Sigurd Sagland-Jensen		Sandnes - Bergen	5,0 	
     43 	Eivind Aartun		3	Stavanger 1		0,0 	
    	   
    	   
    	   
    	   

    13. mai 2012 Resultat fra Smeaheia BGP 19. april
    Smeaheia BGP 19. april
    
    resultat gruppe A nybegynner
     Pl	Navn			Klubb		poeng	
      1 	Marcus Sørfossmo	Stavanger Sk	15,0 	
      2 	Erik Musum		Stavanger Sk	13,0 	
      3 	Thomas Nevland		Smeaheia SS	11,0 	
      4 	Oda Vatland		Stavanger Sk	11,0 	
      5 	Simon Endsjø Johansen	Stavanger Sk	11,0 	
      6 	Lars Aase		Smeaheia SS	11,0 	
      7 	Sara Keadana		Smeaheia SS	10,0 	
      8 	Stian Risa Lea		Smeaheia SS	10,0 	
      9 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia SS	 9,0 	
     10 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS	 9,0 	
     11 	Jacob Haworth		BISS		 9,0 	
     12 	Tanishk Tomar		Stavanger Sk	 8,0 	
     13 	Peder Lutsi Sandvoll	Smeaheia SS	 7,0 	
    
    
    resultat gruppe B mukroputt
     Pl	Navn			Klubb		poeng	
      1 	David Nesse		Smeaheia SS	15,0 	
      2 	Anish Reddy Athmakoor	Stavanger Sk	14,0 	
      3 	Erlend Raugstad Kluge	Smeaheia SS	13,0 	
      4 	Martin B. Fjeldstad	Kristiansand Sku13,0 	
      5 	Teodor Kristoffersen	Stavanger Sk	12,0 	
      6 	Arne Gabriel Lindtner	Stavanger Sk	12,0 	
      7 	Julian Aleksander Munk	Stavanger Sk	12,0 	
      8 	Daniel Fossan		Stavanger Sk	12,0 	
      9 	Isak Tze Tou Yau	Smeaheia SS	11,0 	
     10 	Livar Sørfossmo		Stavanger Sk	11,0 	
     11 	Charlotte Tallaksen	Stavanger Sk	11,0 	
     12 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sk	11,0 	
     13 	Vetle Auklend		Stavanger Sk	11,0 	
     14 	Haris Baljic		Smeaheia SS	11,0 	
     15 	Arya Rezai		Stavanger Sk	10,0 	
     16 	Mathias Man Fong Yau	Smeaheia SS	10,0 	
     17 	Toby Lowe		Sravanger Sk	 9,0 	
     18 	Malin Ottesen-Fosse	Smeaheia SS	 9,0 	
     18 	Mattias Knutsen		Smeaheia SS	 9,0 	
     20 	Erik LÃ¥hne		Stavanger Sk	 9,0 	
     21 	Lars Idsøe Refvem	Stavanger Sk	 9,0 	
     22 	Haakon Jentoft		Stavanger Sk	 9,0 	
     23 	Jone Bastiansen		Stavanger Sk	 9,0 	
     24 	Tobias Østensen		Stavanger Sk	 9,0 	
     25 	Erling Bjelland		Stavanger Sk	 8,0 	
     26 	Julie Larsen		Smeaheia SS	 8,0 	
     27 	Markus Beyer		Stavanger Sk	 8,0 	
     28 	Emma Gustad Myklebust	Smeaheia SS	 7,0 	
     29 	Sofie Bråtveit		Stavanger Sk	 7,0 	
     30 	Sindre Taalelsen	Stavanger Sk	 7,0 	
     31 	Fredrik Bergerød	Stavanger Sk	 7,0 	
    
    resultat gruppe C miniputt
     Pl	Navn			Klubb		poeng	
      1 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sk	15,0 
      2 	Magnus Falck		Stavanger Sk	13,0 
      3 	Mats Nærheim		Smeaheia SS	13,0 
      4 	Christopher Munk	Stavanger Sk	13,0 
      5 	Birgit Braut		Engelsvoll Ss	12,0 
      6 	Ulrik Auklend		Stavanger Sk	12,0 
      7 	Thomas Sveinsvoll	Smeaheia SS	11,0 
      8 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sk	11,0 
      9 	Aina Ediassen		Smeaheia SS	11,0 
     10 	Thea Josefine Nerseth	Smeaheia SS	10,0 
     11 	Johannes Bergersen	Sandved Ssk	10,0 
     12 	Dmitry Rudshin		Stavanger Sk	10,0 
     13 	Leo Kjosnes Fredsvik	Smeaheia SS	10,0 
     14 	Daniel Høyland		Sandved Ssk	10,0 
     15 	Torgeir Bjelland	Stavanger Sku	 9,0 
     16 	Håkon Helgøy		Sandved Ssk	 9,0 
     17 	Jonas Mæland		Sandved Ssk	 9,0 
     18 	Andreas Stavenes	Smeaheia SS	 9,0 
     19 	Mathias G. Petersen	Smeaheia SS	 9,0 
     20 	Cassandra Breiland	Engelsvoll Ss	 8,0 
     21 	Sebastian Folgerø	Stavanger Sk	 7,0 
     22 	Bendik Skarpnes		Stavanger Sku	 7,0 
     22 	Sondre Sæther Hegerberg	Smeaheia SS	 7,0 
    
    
    resultat gruppe D lilleputt
     Pl	Navn			Klubb		poeng	
      1 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sk	15,0 
      2 	Andreas Fossan		Stavanger Sk	13,0 
      3 	Lucas Ranaldi		Stavanger Sk	11,0 
      4 	Aleksander Fossan	Stavanger Sk	11,0 
      5 	Alexander Blonz		Stavanger Sk	11,0 
      6 	Benjamin Fossan		Stavanger Sk	11,0 
      7 	Henrik G Tallaksen	Stavanger Sk	11,0 
      8 	Vebjørn Mysen		Stavanger Sk	 9,0 
      9 	Aleksander Leraand	Kristiansand Sku 9,0 
     10 	Eirik B. Bjelland	Sandved Ssk	 7,0 
     11 	Mathias Gunnarshaug	Stavanger Sk	 7,0 
     12 	Martin Saltvedt		Stavanger Sk	 0,0 
    
    
    resultat gruppe E kadett og ungdom
     Pl	Navn		  grp	Klubb		poeng	
      1 	Martin Nilsen	  Kad	Stavanger Sk	14,0 
      2 	Eivind Aartun	  Kad	Stavanger Sk	13,0 
      3 	Morten Hamra	  Kad	Sandnes		10,0 
      1 	Erlend Kyrkjebø	  Ung	Stavanger	10,0 
      4 	Marte B Kyrkjebø  Kad	Stavanger Sk	10,0 
      5 	Amir Keadana	  Kad	Stavanger Sk	10,0 
      6 	Lars A.Baustad	  Kad	Stavanger Sk	 7,0 
      7 	Hanna B Kyrkjebø  Kad	Stavanger Sk	 6,0 
    	   
    	   
    	   

    16. april 2012 Resultat fra KM for skolelag 12. Februar
    	   KM for skolelag 12/2 på Jåtten skole
    
    Final standings 
    Pl Navn 	       poeng  ind.p.
     1  Lassa Tigers  	11,0  20,0   
     2  Vaulen  		10,0  21,0   
     3  Sunde  		 9,0  16,5   
     4  Lassa Vikings  	 8,0  15,0   
     5  Lassa Lions Små      7,0  14,0   
     5  BISS       		 7,0  14,0   
     5  Tjensvoll mix Små    7,0  14,0   
     8  Engelsvoll       	 7,0  12,5   
     9  Soma  	     	 7,0  10,5   
    10  Aspervika 1       	 6,0  14,0   
    11  Vedavågen       	 6,0  13,5   
    12  Smeaheia Mix       	 6,0  11,0   
    13  Sandved       	 6,0  10,5   
    14  Aspervika 2       	 5,0  11,5   
    15  Stavanger Mix lag    4,0   9,5   
    16  Lassa Patriots Små   4,0   8,0   
    17  Sunde Mix Små      	 4,0   7,0   
    18  Hana 1 Små      	 4,0   6,5   
    19  Lassa mix Små      	 2,0   5 
    
    	   
    Resultat fra Skagenfond BGP på Tjensvoll skole 7. mars
    Resultat fra 7. mars Skagenfond BGP på 
    
    klasse Lilleputt
    Pl	Navn			GP	Klubb		poeng	Score	
     1 	Martin Saltvedt		Lil	Stavanger	4,5 	10,5	
     2 	Kristoffer Bråtveit	Lil	Stavanger	4,0 	10,5	
     3 	Benjamin Fossan		Lil	Stavanger	3,5 	12,0	
     4 	Erling Dyrhaug Skjølås	Lil	Stavanger	3,0 	13,5	
     5 	Henrik G Tallaksen	Lil	Stavanger	3,0 	 9,5	
     6 	Alexander Blonz		Lil	Stavanger	2,5 	14,0	
     7 	Lucas Ranaldi		Lil	Stavanger	2,5 	14,0	
     8 	Andreas Fossan		Lil	Stavanger	2,5 	13,5	
     9 	Aleksander Fossan	Lil	Stavanger	2,5 	10,0	
    10 	Eirik Brådland Bjelland	Lil	Sandved Ssk	2,0 	13,0	
    11 	Vebjørn Mysen		Lil	Stavanger Sku	2,0 	10,0	
    12 	Camilla Johnsen		Lil	Stavanger	2,0 	 9,5	
    13 	Mathias Gunnarshaug	5	Stavanger	0,5 	11,5	
    14 	Lars Johan Høie Thorsen	Lil	Sandved Ssk	0,5 	 8,5	
    
    
    Klasse Miniputt
    Pl	Navn			GP	Klubb		poeng	Score	
     1 	Sverre Skjølingstad	Min	Stavanger	4,5 	13,0	
     2 	Marcus Hidle-Bahreini	Min	Stavanger	4,0 	14,0	
     3 	Ã…dne Bjelland		Min	Stavanger	3,5 	14,0	
     4 	Mikael Bjerk		Min	Stavanger SKU	3,0 	14,5	
     5 	Aleksander Flæsen	Min	Stavanger	3,0 	12,5	
     6 	Ulrik Auklend		Min	Stavanger	3,0 	11,5	
     7 	Dmitry Rudshin		Min	Stavanger Sku	3,0 	10,5	
     8 	Thomas Sveinsvoll	Min	Smeaheia SS	3,0 	10,5	
     9 	Elias Viland		Min	Stavanger Sku	2,5 	13,0	
    10 	Mats Nærheim		Min	Smeaheia SS	2,5 	10,5	
    11 	Torgeir Bjelland	Min	Stavanger Sku	2,5 	 8,5	
    12 	Magnus Falck		Min	Stavanger Sku	2,0 	11,5	
    13 	Oskar Kleven Frøyland	Min	Stavanger	1,5 	11,5	
    14 	Christopher Munk	Min	Stavanger	1,0 	11,5	
    15 	Helge HÃ¥varstein	Min	Randaberg	1,0 	 8,5	
    16 	Daniel Høyland		Min	Sandved Ssk	0,0 	 8,5	
    
    Klasse Junior og kadett
    Pl	Navn			GP	Klubb		poeng	Score	
     1 	Line Jin Jørgensen	Jun	Stavanger	5,0 	13,5	
     2 	Erlend Kyrkjebø		Jun	Stavanger	4,0 	13,5	
     3 	Nicolas Varley		Jun	Stavanger	4,0 	11,5	
     4 	Marte B Kyrkjebø	Kad	Stavanger	3,0 	14,5	
     5 	Vegard Øverås		Jun	Sandnes		3,0 	13,0	
     6 	Martin Nilsen		Kad	Stavanger	3,0 	10,0	
     7 	Amir Keadana		Kad	Stavanger	2,5 	12,5	
     7 	Eivind Aartun		Jun	Stavanger	2,5 	12,5	
     9 	Hanna B Kyrkjebø	Kad	Stavanger	2,0 	10,0	
    10 	Sverre S Dyrhaug	Kad	Stavanger	2,0 	10,0	
    11 	Lars A Baustad		Kad	Stavanger	2,0 	 9,0	
    12 	Morten Hamra		Kad	Sandved Ssk	1,0 	12,0	
    13 	Ane Friestad		Kad	Smeaheia SS	1,0 	11,0	
    
    Klasse Mikroputt
    Pl	Navn			GP	Klubb		poeng	Score	
     1 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Mik	Stavanger Sku	4,5 	13,0	
     2 	Julian Munk		Mik	Stavanger	4,0 	14,0	
     3 	David Nesse		Mik	Smeaheia SS	4,0 	12,5	
     4 	Arne Gabriel Lindter	Mik	Stavanger Sku	4,0 	10,0	
     5 	Anish Reddy Athmakoor	Nyb	Stavanger Sku	3,5 	14,0	
     6 	Erlend Raugstad Kluge	Mik	Smeaheia SS	3,0 	14,0	
     7 	David Tskhovrebov	Mik	Smeaheia SS	3,0 	12,5	
     8 	Teodor Kristoffersen	Mik	Stavanger Sku	3,0 	11,5	
     9 	André Vautier		Nyb	Stavanger Sku	3,0 	10,0	
    10 	Haris Baljic		Nyb	Smeaheia SS	3,0 	 9,0	
    11 	Daniel Fossan		Mik	Stavanger Sku	2,5 	13,5	
    12 	Charlotte Tallaksen	Mik	Stavanger Sku	2,5 	13,0	
    13 	Tore V. Fosså		Mik	Stavanger Sku	2,5 	12,0	
    14 	Erling Bjelland		Mik	Stavanger Sku	2,0 	12,0	
    15 	Haakon Jentoft		Mik			2,0 	11,5	
    16 	Livar Sørfossmo		Mik	Stavanger Sku	2,0 	10,5	
    17 	Julie Larsen		Mik	Smeaheia SS	2,0 	10,5	
    18 	Oda Auklend		Nyb	Stavanger SKU	2,0 	 9,5	
    19 	Truls Skjæveland	Mik	Stavanger SKU	2,0 	 6,0	
    20 	Adam Dalene		Mik	Smeaheia SS	1,5 	10,0	
    21 	Vetle Auklend		Nyb			1,5 	 9,5	
    22 	Jone Bastiansen		Mik	Stavanger Sku	1,0 	10,0	
    23 	Sofie Bråtveit		Nyb	Stavanger Sku	1,0 	 9,5	
    24 	Sara Keadana		Nyb	Smeaheia SS	0,5 	 7,5	
    
    Klasse nybegynner
    Pl	Navn			GP	Klubb		poeng	Score	
     1 	Erik Musum		Nyb			3,5 	12,5	
     2 	Hannah S.Stangeland	Min	Sandved Ssk	3,5 	11,0	
     3 	Sebastian Folgerø	Nyb			3,0 	11,5	
     4 	Sondre Sæther Hegerberg	Nyb	Smeaheia SS	3,0 	11,5	
     5 	Niwat Wuthiboon		Nyb	Stavanger SKU	3,0 	11,0	
     6 	Oda Vatland		Nyb	Stavanger	1,5 	11,0	
     7 	Simon Endsjø Johansen	Nyb	Stavanger SKU	1,5 	11,0	
     8 	Quin Arundel		Nyb	Stavanger Sku	1,0 	11,0	
    
    
    	   
    	   

    16. april 2012 Resultat fra Rica Dyreparken GP 24/2
    Rica Dyreparken 24/febr Gruppe A
    Pl	Navn			GP	Klubb		poeng	Score	
     1 	IM Erik Fossan		M	Stavanger	4,5 	13,5	
     2 	Levi André Tallaksen	M	Porsgrunn	4,0 	13,5	
     3 	Aryan Tari		M	Asker		4,0 	11,5	
     4 	FM Petter Fossan	M	Stavanger	3,5 	14,5	
     5 	Erlend Kyrkjebø		1	Stavanger	3,0 	14,0	
     6 	Jon Kristian Haarr	M	Stavanger	3,0 	13,0	
     7 	Kai Ørtoft		1	Kristiansand	3,0 	13,0	
     8 	Anders Hobber		M	Porsgrunn	3,0 	12,5	
     9 	Leif Bjornes		1	Kristiansand	3,0 	11,5	
    10 	Lars Bråstein		1	Sandnes		3,0 	11,0	
    11 	Sondre Merkesvik	2	Bergens		3,0 	11,0	
    12 	John A Kvamme		M	SK 96		3,0 	11,0	
    13 	Øystein Johnsen		2	Tønsberg	2,5 	12,5	
    14 	Eivind Aartun		3	Stavanger	2,5 	11,5	
    15 	Tore Garberg		2	1911		2,5 	10,5	
    16 	Terje Torgersen		1	Kristiansand	2,5 	10,0	
    17 	Tarjei Joten Svensen	1	OSS		2,0 	13,5	
    18 	Henrik Sjøl		1	Akademisk	2,0 	11,5	
    19 	Frode Arntsen		2	Kristiansand	2,0 	10,0	
    20 	Benjamin Imsrud		3	Caissa		2,0 	 9,0	
    21 	Gaute Ljones		3	Stavanger	1,5 	 9,0	
    22 	Jan M Øverås		2	Sandnes		1,5 	 8,5	
    23 	Kjell F. Pettersen	2	Asker		1,5 	 7,0	
    24 	Gunnar Bue		2	Tønsberg	1,0 	10,0	
    25 	Ryaad Aabid		3	Kristiansand	1,0 	10,0	
    
    Rica Dyreparken 24/febr gruppe B
    Pl	Navn			GP	Klubb		poeng	Score	
     1 	Viatseslav Sotov	3	Kristiansand	 4,5 	14,0	
     2 	Tommy V. Thoresen	3	Tveit		 4,0 	14,0	
     3 	Johnny Sebastian	3	Porsgrunn	 4,0 	13,5	
     4 	Sverre S Dyrhaug	5	Stavanger	 4,0 	12,5	
     5 	Lars Ivar Bratsberg	4	Kristiansand	 4,0 	11,0	
     6 	Hanna B Kyrkjebø	4	Stavanger	 3,5 	13,5	
     7 	Jøran Sten Pettersen	4	Porsgrunn	 3,5 	12,5	
     8 	Andreas G Tryggestad	4	Nordstrand	 3,5 	11,5	
     9 	Erling Dyrhaug Skjølås	5	Stavanger	 3,5 	11,0	
    10 	Aleksander Fossan	5	Stavanger	 3,5 	10,0	
    11 	Geir Arne Skorge	4	Kristiansand	 3,0 	13,5	
    12 	Per Magnus Larsen	5	Porsgrunn	 3,0 	13,5	
    13 	Benjamin Fossan		5	Stavanger	 3,0 	13,0	
    14 	Andreas Fossan		5	Stavanger	 3,0 	12,0	
    15 	Kazim Yilmaz		5	Modum		 3,0 	10,5	
    16 	Torstein M Johansen	4	Kristiansand	 2,5 	13,5	
    17 	Dani Barouta		3	Kristiansand	 2,5 	12,0	
    18 	Ulrich Dalseth		3	Kristiansand	 2,5 	12,0	
    19 	Knut Are Hansen		3	Kristiansand	 2,5 	11,5	
    20 	Marte B Kyrkjebø	4	Stavanger	 2,5 	11,5	
    21 	Ole Jacob Johnsen	4	Nittedal	 2,5 	11,0	
    22 	Lucas Ranaldi		5	Stavanger	 2,5 	10,5	
    23 	Kent-Ronny Ervik	4	Tveit		 2,5 	10,5	
    24 	Frode Merkesvik		4	Bergens		 2,5 	 8,5	
    25 	Robert Hansen		5	Kristiansund	 2,0 	12,5	
    26 	Odin Nikolai Heier	4	OSS		 2,0 	12,5	
    27 	Amalie Isabel Merkesvik	5	Bergens		 2,0 	11,5	
    28 	Mats Nærheim		5	Stavanger	 2,0 	10,5	
    29 	Ole Birkeland		5	Kristiansand	 1,5 	10,5	
    30 	Kristoffer Bråtveit	5	Stavanger	 1,5 	10,0	
    31 	Aleksander Leraand	5	Kristiansand Sku 1,5 	10,0	
    32 	Karsten We		4	Tveit		 1,5 	 9,5	
    33 	Linnea G. Tryggestad	5	Nordstrand	 1,5 	 7,5	
    34 	Karl Ilyas Hagen	5	Kristiansand Sku 1,5 	 7,5	
    35 	Øyvind B Fløtten	5	Modum		 1,0 	10,0	
    36 	Ingrid Jødre Kvamme	5	Bergens		 1,0 	10,0	
    37 	Martin Fjeldstad	5	Kristiansand SKU 0,5 	11,0	
    38 	Aleksander Lilleeide	5	Kristiansand Sku 0,0 	 9,0	
    
    
    	   
    	   

    5. desember 2011 Resultat fra HÃ… BGP/UGP 4/12
    Resultat HÃ… bgp 4/12-2011
     gruppe F Nybegynner
     Pl	Navn			GP	Klubb		Poeng	
       1 	Magnar Torp Nielsen	F N	sjakk matt unite3,0 	
       2 	Charlotte Tallaksen	F N	Stavanger Sku	3,0 	
       3 	Ari Maman		F N	HÃ¥ Ss		3,0 	
       4 	Teodor Kristoffersen	F N	Stavanger Sku	3,0 	
       5 	Thomas Gauksås		F N	HÅ ss		3,0 	
       6 	Haris Baljic		F N	Smeaheia SS	3,0 	
       7 	Karl Kristian Helgøy	F N	Sandved 	2,5 	
       8 	Jone Bastiansen		F N	Stavanger Sku	2,0 	
       9 	Robin Ljosdal		F N	sjakk matt unite2,0 	
      10 	Erlend Raugstad Kluge	F N	Smeaheia SS	2,0 	
      11 	Livar Sørfossmo		F N	Stavanger Sku	2,0 	
      12 	Erling Bjelland		F N	Stavanger Sku	2,0 	
      13 	Lars Aase		F N	Smeaheia SS	1,5 	
      14 	Sofie Bråtveit		F N	Stavanger Sku	1,0 	
    
     
     gruppe A Mikroputt
     Pl	Navn			GP	Klubb		Poeng	
      1 	Mats Nærheim		A M	Smeaheia	6,0 	
      2 	Thomas Sveinsvoll	A M	Smeaheia SS	5,0 	
      3 	Håkon Helgøy		A M	Sandved Ssk	4,0 	
      4 	Fredrik Lytomt Jacobsen	A M	Stavanger Sku	4,0 	
      5 	Dmitry Rudshin		A M	Stavanger Sku	4,0 	
      6 	Torgeir Bjelland	A M	Stavanger Sku	4,0 	
      7 	Daniel Fossan		A M	Stavanger Sku	4,0 	
      8 	Josef Auklend		A M	HÃ¥ Ss		4,0 	
      9 	Arne Gabriel Lindter	A M	Stavanger Sku	3,5 	
      10 	Marcus Sørfossmo	A M	Stavanger Sku	3,5 	
      11 	Mathias Man Fong Yau	A M	Smeaheia SS	3,0 	
      12 	Daniel Høyland		A M	Sandved Ssk	3,0 	
      13 	Isak Tze Tou Yau	A M	Smeaheia SS	3,0 	
     
    
    
    gruppe B Miniputt
    Pl	Navn			GP	Klubb		Poeng	
      1 	Aleksander Fossan	B M	Stavanger	5,5 	
      2 	Alexander Blonz		B M	Stavanger	5,0 	
      3 	Rafails Voldemars	B M	Chess School	4,5 	
      4 	Lucas Ranaldi		B M	Stavanger	3,0 	
      5 	Ã…dne Bjelland		B M	Stavanger	3,0 	
      6 	Sven Lassen		B M	HÃ¥ Ss		2,0 	
      7 	Aina Ediassen		B M	Smeaheia SS	2,0 	
      8 	Kristoffer R Bjordal	B M	Sandved Ssk	2,0 	
      9 	Jan Olav FÃ¥land		B M	Stavanger Sku	2,0 	
     10 	Alice Andreassen	B M	Stavanger Sku	1,0 	
     
    
    Gruppe C Lilleputt
     Pl	Navn			GP	Klubb		Poeng	
      1	Martin Saltvedt		C L	Stavanger	4,0 	
      2	Hanna B Kyrkjebø	C L	Stavanger	4,0 	
      3	Marte B Kyrkjebø	C L	Stavanger	4,0 	
      4	Henrik G Tallaksen	C L	Stavanger	4,0 	
      5 	Kristoffer Bråtveit	C L	Stavanger	3,5 	
      6 	Andreas Fossan		C L	Stavanger	3,0 	
      7 	Erling Dyrhaug Skjølås	C L	Stavanger	3,0 	
      8 	Benjamin Fossan		C L	Stavanger	3,0 	
      9 	Eirik B. Bjelland	C L	Sandved Ssk	3,0 	
     10 	Ludvig B. Ellingsen	C L	Sandved		3,0 	
     11 	Ane Friestad		C L	Smeaheia SS	2,0 	
     12 	Ida FÃ¥land		C L	Stavanger Sku	2,0 	
     13 	Sofie Beer Wegge	C L	Smeaheia SS	2,0 	
     14 	Oddmund André Alsåker	C L	Hå Ss		1,0 	
     15 	Martin Kvia		C L	HÃ¥ Ss		1,0 	
    
    
    Gruppe D/E (Kadett/Ungdom)
    Pl	Navn			GP	Klubb		Poeng	
      1	Fredrik Beer Jacobsen	D k	Stavanger	5,0 	
      2	Vadim Daskevics		E u	Stavanger Sku	5,0 	
      3	Vegard Øverås		E u	Sandnes		4,5 	
      4	Eivind Aartun		D k	Stavanger	4,0 	
      5	Morten Hamra		D k	Sandved		4,0 	
      6 	Sverre S Dyrhaug	D k	Stavanger	3,0 	
      7 	Christopher Andreassen	D k	Stavanger Sku	3,0 	
      8 	Joachim Andreassen	D k	Stavanger Sku	3,0 	
      9 	Amir Keadana		D k	Stavanger	2,0 	
     10 	Lars Andre Baustad	D k	Stavanger Sku	2,0 	
    
    	   
    	   

    17. November Resultat fra Sandvedsprinten 14/11
    Gruppe nybegynner
    
    Pl	Navn			Klubb			poeng 
      1 	Daniel Fossan		Stavanger		14,0 
      2 	Mikael Bjerk		Stavanger		13,0 
      3 	Haris Baljic		Smeaheia		13,0 
      4 	John Kåre Fiskå		SjakkMatt United	12,0 
      5 	Julie Larsen		Smeaheia		12,0 
      6 	Robin Ljosdal		SjakkMatt United	11,0 
      7 	Karl Kristian Helgøy	Sandved		  	11,0 
      8 	Toby Lowe		Chess Stavanger		11,0 
      9 	Sebastian Rettore	Smeaheia		10,0 
     10 	Oda Auklend		Stavanger		10,0 
     11 	Diana Aiobian		Smeaheia		10,0 
     12 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia		 9,0 
     13 	Erlend Raugstad Kluge	Smeaheia		 9,0 
     14 	Tore V. Fosså		Stavanger		 9,0 
     15 	Adam Dalene		Smeaheia		 9,0 
     16 	Jone Bastiansen		Stavanger		 9,0 
     17 	Peder Lutsi Sandvoll	Smeaheia		 8,0 
     18 	Sara Keadana		Smeaheia		 8,0 
     19 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia		 7,0 
    
    
    Ã…pen Gruppe
    Pl	Navn			Klubb			poeng 
     1 	Vidar Edvardsen		Stavanger		4,5 	
     2 	Daniel Snerthammer	Sandnes		  	3,5 	
     3 	Lars Bråstein		Sandnes		  	3,0 	
     4 	Eirik Kyrkjebø		Stavanger		3,0 	
     5 	Stein K. Bru		Randaberg		2,5 	
     6 	Even Emberland		Sandnes		  	2,5 	
     7 	Stian Auklend				  	2,5 	
     8 	Morten Hamra		Sandved		  	2,5 	
    
    Hovedgruppe
    Pl	Navn			klasse  Klubb			poeng 
     1 	Fredrik Beer Jacobsen	Kad	Stavanger		15,0 	
     2 	Andreas Fossan		Lil	Stavanger		13,0 	
     3 	Eivind Aartun		Kad	Stavanger		13,0 	
     4 	Aleksander Flæsen	Mik	Stavanger Sku		13,0 	
     5 	Amir Keadana		Kad	Stavanger		13,0 	
     6 	Lucas Ranaldi		Min	Stavanger		13,0 	
     7 	Kristoffer Bråtveit	Min	Stavanger		13,0 	
     8 	Lars A Baustad		Kad	Stavanger		13,0 	
     9 	Marte B Kyrkjebø	Lil	Stavanger		13,0 	
     10 	Kristoffer R Bjordal	Min	Sandved		 	13,0 	
     11 	Caroline Beer Jacobsen	Kad	Stavanger		12,0 	
     12 	Benjamin Fossan		Min	Stavanger		12,0 	
     13 	Abyl Kizatbay		Mik	Stavanger		11,0 	
     14 	Aleksander Fossan	Mik	Stavanger		11,0 	
     15 	Alexander Blonz		Min	Stavanger		11,0 	
     16 	Hanna B Kyrkjebø	Lil	Stavanger		11,0 	
     17 	Sverre Skjølås Dyrhaug	Kad	Stavanger		11,0 	
     18 	Thomas Sveinsvoll	Mik	Smeaheia		11,0 	
     19 	Henrik G Tallaksen	Min	Stavanger		11,0 	
     19 	Marlene S Østebø	Lil	Stavanger		11,0 	
     21 	Torgeir Bjelland	Mik	Stavanger		11,0 	
     22 	Erling Dyrhaug Skjølås	Lil	Stavanger		11,0 	
     23 	Jon Olav FÃ¥land		Min	Stavanger		11,0 	
     24 	Christopher Andreassen	Kad	Stavanger		11,0 	
     25 	Alice Andreassen	Min	Stavanger		10,0 	
     26 	Ulrik Auklend		Mik	Stavanger		10,0 	
     27 	Mathias Man Fong Yau	Mik	Smeaheia SS		10,0 	
     28 	Christopher Robin Munk	Min	Stavanger		10,0 	
     29 	Sverre Skjølingstad	Min	Stavanger		 9,0 	
     30 	Joachim Andreassen	Kad	Stavanger		 9,0 	
     31 	Håkon Helgøy		Mik	Sandved		  	 9,0 	
     31 	Julian Munk		Mik	Stavanger		 9,0 	
     33 	Benjamin Rettore	Mik	Smeaheia		 9,0 	
     34 	Eirik B. Bjelland	Lil	Sandved		  	 9,0 	
     35 	Mats Nærheim		Mik	Smeaheia		 9,0 	
     35 	Jonas Mæland		Mik	Sandved		 	 9,0 	
     37 	Oskar Kleven Frøyland	Mik	Stavanger		 9,0 	
     38 	Dmitry Rudshin		Mik	Stavanger		 9,0 	
     39 	Elias Viland		Mik	Stavanger		 9,0 	
     40 	David Nesse		Mik	Smeaheia		 9,0 	
     41 	Aina Ediassen		Min	Smeaheia		 9,0 	
     42 	Daniel Høyland		Mik	Sandved		  	 8,0 	
     43 	Johannes M. Bergersen	Mik	Sandved		  	 8,0 	
     44 	Thea Josefine Nerseth	Mik	Smeaheia		 8,0 	
     45 	Isak Tze Tou Yau	Mik	Smeaheia SS		 7,0 	
     46 	Ida FÃ¥land		Lil	Stavanger		 7,0 	
     47 	Mathias Sandre Vereide	Mik	Engelsvoll		 7,0 	
     48 	David Tskhovrebov	Mik	Smeaheia		 7,0 	
     49 	Lars Johan Høie Thorsen	Min	Sandved		 	 7,0 	
     50 	Hannah S Stangeland	Mik	Sandved		 	 6,0 	
     51 	Magnar Torp Nielsen	Mik	SjakkMatt United	 5,0 	
     51 	Arne Gabriel Lindter	Mik	Stavanger		 5,0 	
    
    	   
    	   

    29. Oktober Resultat fra KM i sjakk for barn og ungdom på Smeaheia 29/10
    Gruppe A (17-26 år) 
    Pl	Navn			Klubb			poeng	
     1 	Simon Barane		Sandnes Usk		5.0 	
     2 	Line Jin Jørgensen	Stavanger Sku		4.0 	
     3 	Erlend Kyrkjebø	 	Stavanger Sku		3.5 	
     4 	Even Emberland	 	Sandnes Usk		3.5 	
     5 	Vegard Øverås		Sandnes Usk		2.5 	
     
     Gruppe B (født 1995-1996)
    Pl	Navn			Klubb	 		poeng	
     1 	Fredrik Beer Jacobsen	Stavanger Sku		5.0 	
     2 	Eivind Aartun		Stavanger Sku		3.5 	
     3 	Espen Andreassen	Sevland Sku		2.0 	
     4 	Christopher Andreassen  Stavanger Sku		1.0 	
    
    
     Gruppe C (født 1997-1998)
     Pl	Navn			Klubb	 		poeng
      1 	Amir Keadana		Stavanger Sku		5.0 
      2 	Caroline Beer Jacobsen	Stavanger Sku		4.0 
      3 	Lars A Baustad		Stavanger Sku		4.0 
      3 	Askild Heiret		SjakkMatt United	4.0 
      5 	Ludvig B.Ellingsen	Sandved Ssk		4.0 
      6 	Sverre Skjølås Dyrhaug	Stavanger Sku		4.0 
      7 	Ane Friestad		Smeaheia SS		3.0 
      7 	Sofie Beer Wegge	Smeaheia SS		3.0 
      9 	Joachim Andreassen	Stavanger Sku		2.0 
      9 	Idar G. Nicolaisen	Smeaheia SS		2.0 
      11 	Live Marie Lima		Smeaheia SS		1.0 
    
    
    Gruppe D (født 1999)
    Pl	Namvn			Klubb			poeng	
     1 	Martin Saltvedt		Stavanger Sku		6.0 	
     2 	Andreas Fossan		Stavanger Sku		4.5 	
     3 	Erling D. Skjølås	Stavanger Sku		4.0 	
     4 	Marlene S Østebø	Stavanger Sku		3.5 	
     5 	Sindre Løndalen		Sevland Sku		2.0 	
     6 	Camilla Johnsen		Stavanger Sku		1.0 	
     7 	Eirik B. Bjelland	Sandved Ssk		0.0 	
    
    
    Gruppe E 11 år (født 2000)
    Pl	Navn			Klubb	 		poeng	
     1 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku		5.0 	
     2 	Henrik G Tallaksen	Stavanger Sku		4.5 	
     3 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku		4.5 	
     4 	Alexander Blonz		Stavanger Sku		4.0 	
     5 	Vebjørn Mysen		Stavanger Sku		3.5 	
     6 	Lucas Ranaldi		Stavanger Sku		3.5 	
     7 	Georg Skryten		Stavanger Sku		3.0 	
     8 	Jan Olav FÃ¥land		Stavanger Sku		2.0 	
     9 	Mathias Gunnarshaug	Stavanger Sku		2.0 	
     10 	Lars Johan Høie Thorsen	Sandved Ssk		2.0 	
     11 	Alice Andreassen	Stavanger Sku		1.0 	
     12 	Kristoffer Bjordal	Sandved Ssk		1.0 	
    
    
    Gruppe F 10 år (født 2001)
    Pl	Navn			Klubb	 		poeng	
     1 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sku		5.0 	
     2 	Ã…dne Bjelland		Stavanger Sku		4.5 	
     3 	Rafails Voldemars	Chess School of Rogaland4.0 	
     4 	Aron Alex		SjakkMatt United	4.0 	
     5 	Aina Ediassen		Smeaheia SS		4.0 	
     6 	Birgit Braut		Engelsvoll Ss		3.5 	
     7 	Matias Fredriksen	Smeaheia SS		3.5 	
     8 	Christopher Robin Munk	Stavanger Sku		3.0 	
     9 	Lea Runaninova		Smeaheia SS		2.0 	
     10 	Emil Dragsund		SjakkMatt United	2.0 	
     11 	Leo Fredsvik		Smeaheia SS		1.0 	
     12 	Kristian H. Hetland	SjakkMatt United	0.0 	
     
    Gruppe G  9 år og yngre (født etter 2001)
    Pl	Namvn			Klubb	 		poeng	
     1 	Abyl Kizatbay		Stavanger Sku		5,5 	
     2 	Marcus Hidle-Bahreini	Stavanger Sku		5,5 	
     3 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku		5,0 	
     4 	Mats Nærheim		Smeaheia SS		5,0 	
     5 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sku		4,0 	
     6 	Ulrik Auklend		Stavanger Sku		4,0 	
     7 	Torgeir Bjelland	Stavanger Sku		4,0 	
     8 	Thomas Sveinsvoll	Smeaheia SS		4,0 	
     9 	Benjamin S. Rettore	Smeaheia SS		4,0 	
     10 	Magnus Falck		Stavanger Sku		4,0 	
     11 	Helge HÃ¥varstein	Randaberg Sku		4,0 	
     12 	Julian Munk		Stavanger Sku		4,0 	
     13 	Isak Tze Tou Yau	Smeaheia SS		3,0 	
     14 	Elias Viland		Stavanger Sku		3,0 	
     14 	Omid Paya		Stavanger Sku		3,0 	
     16 	Johannes Bergersen	Sandved Ssk		3,0 	
     17 	Håkon Helgøy		Sandved Ssk		3,0 	
     17 	Jonas Mæland		Sandved Ssk		3,0 	
     19 	Elias Aarsland		HÃ¥ Ss		  	3,0 	
     20 	Dmitry Rudshin		Stavanger Sku		3,0 	
     21 	Alexander Vistnes	Randaberg Sku		3,0 	
     22 	Bendik Skarpnes		Stavanger Sku		3,0 	
     23 	Fredrik Lytomt Jacobsen	Stavanger Sku		3,0 	
     24 	Mathias Vereide		Engelsvoll Ss		2,5 	
     25 	Joakim Ravneng Jacobsen	Randaberg Sku		2,5 	
     26 	David Tskhovrebov	Smeaheia SS		2,0 	
     27 	Daniel Høyland		Sandved Ssk		2,0 	
     28 	Mathias Man Fong Yau	Smeaheia SS		2,0 	
     29 	David Nesse		Smeaheia SS		2,0 	
     30 	Josef Auklend		HÃ¥ Ss		  	2,0 	
     31 	Hannah S. Stangeland	Sandved Ssk		2,0 	
     32 	Thea Josefine Nerseth	Smeaheia SS		2,0 	
     33 	Daniel Fossan		Stavanger Sku		1,0 	
     34 	Mathias G. Petersen	Smeaheia SS		1,0 	
     35 	Andreas Stavenes	Smeaheia SS		1,0 	
     36 	Haris Baljic		Smeaheia SS		0,0 	
     
    Gruppe H  nybegynnere 9 år og yngre
    Pl	Namvn			Klubb	 		poeng	
     1 	Alejandro Araque	Stavanger Sku		6,0 	
     2 	Marcus Sørfossmo	Stavanger Sku		5,0 	
     3 	Charlotte Tallaksen	Stavanger Sku		4,5 	
     4 	Mikael Bjerk		Stavanger Sku		4,0 	
     5 	Ari Maman		HÃ¥ Ss		  	4,0 	
     6 	Magnar Torp Nielsen	SjakkMatt United	4,0 	
     7 	Sondre Voll		Randaberg Sku		3,5 	
     8 	Sofie Bråtveit		Stavanger Sku		3,5 	
     9 	Emma Gustad Myklebust	Smeaheia SS		3,0 	
     10 	Julie Larsen		Smeaheia SS		3,0 	
     11 	Adam Dalene		Smeaheia SS		3,0 	
     12 	Livar Sørfossmo		Stavanger Sku		3,0 	
     13 	Jone Bastiansen		Stavanger Sku		3,0 	
     14 	Sara Keadana		Smeaheia SS		3,0 	
     15 	Oda Auklend		Stavanger Sku		3,0 	
     16 	Fredrik Bergerød	Stavanger Sku		3,0 	
     17 	Erlend Raugstad Kluge	Smeaheia SS		2,5 	
     18 	Erling Bjelland		Stavanger Sku		2,5 	
     19 	Henrik Sagland-Jensen	Smeaheia SS		2,5 	
     20 	Sebastian S. Rettore	Smeaheia SS		2,5 	
     21 	Peder Lutsi Sandvoll	Smeaheia SS		2,0 	
     22 	Karl Kristian Helgøy	Sandved ssk		2,0 	
     23 	Aleksander Vestre	Smeaheia SS		2,0 	
     24 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS		2,0 	
     25 	Robin Aase Ljosdal 	SjakkMatt United	1,5 	
     
    
    
    	   
    	   

    25. OktoberResultat fra NM i hurtigsjakk for senior 22-23/10
    Se resultat i pdf

    
    
    	
    
    
    
    
    
    	
    	   
    19. september Resultater fra NM for lag 16-18/9 på Scandic Forus
    Resultat fra innbytte- og barneturnering på Scandic 17. september
    Pl	navn	           grp     klubb		Score
      1 Arne Gabriel Lindter    A	Stavanger Sku		15,0
      2 Julian Aleksander Munk  A	Stavanger Sku		13,0
      3 Bendik Skarpnes	    A	Stavanger Sku		12,0
      1 Marcus Sørfossmo	    B	Stavanger		12,0
      2 Tore V. Fosså	    B	Stavanger		12,0
      4 Elias Aarsland	    A	HÃ… SS		  	11,0
      5 Daniel Fossan	    A	Stavanger Sku		11,0
      6 Mathias Man Fong Yau    A	Smeaheia SS		11,0
      3 Marie Bjørk Moen	    B	Stavanger Sku		11,0
      4 Rolf Erik Krag Hvalbye  B	Stavanger		10,0
      5 Sara Keadana	    B	Smeaheia		 9,0
      6 Haris Baljic	    B	Smeaheia SS		 9,0
      7 Charlotte Tallaksen	    A	Stavanger Sku		 9,0
      7 Andre Vautier	    B	Stavanger		 9,0
      8 Emma Gustad Myklebust   B	Smeaheia SS		 9,0
      9 Sebastian Rettore	    B	Smeaheia		 8,0
     10 Livar Sørfossmo	    B	Stavanger		 8,0
     11 Erling Bjelland	    B	Stavanger		 8,0
      8 Sofie Bråtveit	    A	Stavanger Sku		 8,0
    
    Resultat fra NM i lagsjakk, barnelag
    
     Pl	lag		  Score	ind.p
      1 	Nordstrand 2	  12,0 	 22.0
      2 	Stavanger Tigers  10,0 	 22.0
      3 	Tiger 2	 	   8,0 	 14,0
      4 	Tiger 1	 	   8,0 	 14,0
      5 	Bergens 5	   8,0 	 12,0
      6 	Stavanger Vikings  7,0 	 16,5
      7 	Alta	 	   7,0 	 14,0
      8 	Stavanger Storm	   7,0 	 11,5
      9 	Stavanger Knights  7,0 	 11,0
     10 	Tromsø 2	   6,0 	 13,5
     11 	Smeaheia 1	   6,0 	 12,0
     12 	Kragerø	 	   6,0 	 11,5
     13 	Stavanger Fighters 6,0 	 11,0
     14 	Tromsø 4	   5,0 	 11,0
     15 	OSSU Miniputt	   5,0 	 11,0
     16 	Tromsø 3	   5,0 	 11,0
     17 	Moss		   4,0 	 11,5
     18 	HÃ¥ 2		   4,0 	 10,0
     19 	Engelsvoll	   4,0 	  9,5
     20 	Stavanger Kings	   4,0 	  8,5
     21 	Sandved Miniputt   2,0 	  7,5
     22 	Smeaheia 2	   1,0 	  2,0
    
    Resultat fra NM i lagsjakk, ungdomslag
    Pl	Nlag		  Score	Ind.p
      1 	OSSU Gutta	  12,0 	 19,0
      2 	Bergens 2	  10,0 	 16,5
      3 	Bergens 3	   8,0 	 16,5
      4 	OSSU Girls	   7,0 	 13,5
      5 	Tromsø 1	   7,0 	 13,0
      6 	Nordstrand 1	   7,0 	 12,0
      7 	Sandved Kadett	   7,0 	 12,0
      8 	Strømmen	   6,0 	 14,0
      9 	Stavanger Lions	   6,0 	 12,5
     10 	Stavanger Panthers 6,0 	 12,5
     11 	Bergens 4	   6,0 	 12,0
     12 	Kristiansand	   5,0 	 13,5
     13 	Stavanger Patriots 5,0 	 10,5
     14 	Sevland Mix	   5,0 	 10,0
     15 	Kragerø Mix 1	   5,0 	  8,0
     16 	Rogaland Bulls	   3,0 	  6,0
     17 	HÃ¥ 1		   3,0 	  5,5
    
    
    Resultat fra NM i lagsjakk, juniorlag
    
    
     Pl	Lag		   Score  Ind.p
     1 	Stavanger Bears	   11,0   19,5
     2 	Bergens 1	    9,0   16,0
     3 	Stavanger Pitbulls  4,0    8,5
     4 	Sandnes		    0,0    3,0
    
    
    	   

    22-24 juni Resultater fra sommersjakkskole 2011 BGP på Hinna
    
    
    Klasse miniputt/lilleputt/kadett
    
    Pl	Nnavn			Cl	Club		Score
     1 	Henrik G Tallaksen	Min	Stavanger	5,0
     1 	Andreas Fossan		Lil	Stavanger	5,0
     1 	Amir Keadana		Kad	Stavanger	4,5
     2 	Askild Heiret		Lil	Sjakk United	4,5
     2 	Eivind Svanes		Min	Stavanger	4,0
     3 	Aleksander Fossan	Min	Stavanger	4,0
     4 	Kristoffer Bråtveit	Min	Stavanger	4,0
     5 	Alexander Ch Blonz	Min	Stavanger	3,5
     6 	Benjamin Fossan		Min	Stavanger	3,0
     2 	Alseit Kizatbay		Kad	Stavanger	3,0
     3 	Marlene S Østebø	Lil	Stavanger	3,0
     4 	Eavan Thomas Pattie	Lil	Stavanger	3,0
     3 	Lars A Baustad		Kad	Stavanger	2,5
     7 	Abyl Kizatbay		Min	Stavanger	2,5
     8 	Sverre Skjølingstad	Min	Stavanger	2,5
     9 	Vebjørn Mysen		Min	Stavanger	2,0
     10 	Georg Skryten		Min	Stavanger	2,0
     11 	Mathias Gunnarshaug	Min	Stavanger	1,0
     12 	Jacob Midtsæther	Min	Stavanger	0,5
     13 	Christopher Robin Munk	Min	Stavanger	0,5
    
    
    Klasse mikroputt
    Pl	Navn				Club		Score
     1 	Mats Nærheim			Smeaheia	5,0
     2 	Aleksander Flæsen		Stavanger	5,0
     3 	Magnus Falck			Stavanger	4,5
     4 	Ulirk Auklend			Stavanger	3,5
     5 	Elias Viland			Stavanger	3,0
     6 	David Tskhovrebov		Smeaheia	2,0
     7 	Erling B. Steinsland		Stavanger	1,0
    
    Klasse nybegynnere
    Pl	Navn				Club		Score
     1 	Sverre Schutz			Stavanger	7,0
     2 	Marie Bjørk Moen		Stavanger	5,0
     3 	Mats B Vadla			Stavanger	5,0
     4 	Anne Gulliksen			Stavanger	4,5
     5 	Jenny Møller			Stavanger	3,5
     6 	Alf Bakka Dverseth		Stavanger	3,5
     7 	Andreas Kaada			Stavanger	3,5
     8 	Sindre Østebø			Stavanger	3,5
     9 	Sofie Bråtveit	03		Stavanger	3,5
     10 	Cecilia Lind Moen		Stavanger	3,0
     11 	Elise Bakka Dverseth		Stavanger	3,0
     12 	Marianne Haugvalstad		Stavanger	3,0
     13 	Sigurd Bethulsen		Stavanger	1,0
    
    
    	   

    2-10 juli NMResultatliste fra Landsturneringen
    Resultat fra NM i sjakk. (Bortsett fra Elite er bare de 10 beste listet, pluss de fra Rogaland)
    Resultat NM klasse Elite
    Pl	Name			Club		Score
     1 	IM Axel Smith		Kristiansund	6,0
     2 	IM Frode Elsness	Moss		6,0
     3 	GM Berge Østenstad	Asker		6,0
     4 	IM Frode O. O. Urkedal	1911		5,5
     5 	GM Leif E Johannessen	OSS		5,5
     6 	GM Rune Djurhuus	Akademisk	5,0
     7 	FM Nicolai Getz		OSS		5,0
     8 	IM Øystein Hole		Akademisk	5,0
     9 	IM Joachim Thomassen	Stavanger	4,5
     10 	FM Stig Gabrielsen	Bergens		4,5
     11 	FM Daniel J. Kovachev	OSS		4,0
     12 	FM Espen Forså		Tromsø		4,0
     13 	WIM Katrine Tjølsen	Bergens		4,0
     14 	IM Atle Grønn		OSS		4,0
     15 	FM Andreas G.R. Moen	OSS		4,0
     16 	FM Trond Gabrielsen	Bergens		3,0
     17 	Edwin David		Kristiansund	2,5
     18 	IM Bjarke Sahl		Asker		2,5
    
    
    Resultat NM klasse Mester (over 2000)
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Brede Alex. Kvisvik	Kristiansund	7,5
     2 	Bror Thanke		Nordstrand	7,0
     3 	FM Jøran Aulin-Jansson	Asker		6,0
     4 	Erik Eikeland		Nordnes		6,0
     5 	Hans Olav Lahlum	Porsgrunn	6,0
     6 	Stig K. Martinsen	Bergens		5,5
     7 	Svetoslav Mihajlov	OSS		5,5
     8 	Rune Myhrvold		Hønefoss	5,5
     9 	Arne Danielsen		VÃ¥lerenga	5,0
     10 	Johannes L. Kvisla	Stavanger	5,0
    
     11 	FM Petter Fossan	Stavanger	5,0
     30 	Joar G. Pettersen	Stavanger	3,5
     33 	Thomas Thomassen	Stavanger	3,0
    
    
    
    
    resultat NM klasse 1 (1850-1999)
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Kenneth Einarsen	Akademisk	7,5
     2 	Tor Wetle Hoem		OSS		6,5
     3 	Ole Woldseth		Sotra		6,5
     4 	Egmond-Gabriel Dulman	Akademisk	6,0
     5 	Fredrik Aunan Lindsøe	Verdal		6,0
     6 	Per Nestande		Førde		6,0
     7 	Øyvind Ukkelberg	Stjørdal	5,5
     8 	Per Omtvedt		Stjernen	5,5
     9 	Endre S. Steigum	Akademisk	5,5
     10 	David Lilleøren		Lørenskog	5,5
    
     37 	Leif Trygve Hegvik	Stavanger	3,5
     42 	Line Jin Jørgensen	Stavanger	3,0
    
     resultat NM klasse 2 (1500-1749) 62 deltakere
     Pl	Name			Club		Score
      1 	Jonny Schmidt		Sørum		7,5
      2 	Erling Skjelstad	SMPOAÃ…		7,0
      3 	Johannes Høva Bøhler	1911		7,0
      4 	Knut Engli		Stjernen	6,5
      5 	Jan Rune Moberg		Follo		6,5
      6 	Jan Gunnar Fredriksen	Akademisk	6,0
      7 	Andreas Strand		Modum		6,0
      8 	Svein Johansen		Stjørdal	6,0
      9 	PÃ¥l H Johansen		Akademisk	5,5
      10 	Per Chr Ødegaard	Trondheim	5,5
    
      25 	Magnus Aartun		Stavanger	5,0
    
    
    Resultat NM klasse 3 (1250-1499)  70 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Eirik V Kallset		Kristiansund	8,0
     2 	Ketil Drevvatn		Mosjøen		7,5
     3 	Vegard Øverås		Sandnes		7,0
     4 	Sigurd Kittilsen	Elverum		6,5
     5 	Olav Hjortås		Nord-Odal	6,5
     6 	Mads Munkejord		Sevland		6,5
     7 	Ørjan Jørgensen		Kongsvinger	6,5
     8 	Otto Brokke		Drammens	6,0
     9 	Svein J Albrigtsen	Longyearbyen	6,0
     10 	Oddvar Kristiansen	Stjernen	6,0
    
     20 	Eirik Kyrkjebø		Stavanger	5,0
     42 	Gaute Ljones		Stavanger	4,0
     67 	Kjetil Nylund		Stavanger	2,5
    
    resultat NM klasse 4 (1000-1249)  41 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Kurt Normann Sevland	Sevland		7,0
     2 	Benjamin M. Andersen	Moss		6,5
     3 	Tom Steinskog		Sandnes		6,5
     4 	Eivind Ellingsrud	Nordstrand	6,5
     5 	Vegard Gundersen	Kampen		6,0
     6 	Kristian Røilid		Mosjøen		6,0
     7 	Ivar Alexander Mossin	1911		6,0
     8 	Idar Sørensen		Drammens	5,5
     9 	Tom Jøran S Rønning	Direkte		5,5
     10 	Frode Fredriksen	Stavanger	5,5
    
     13 	Caroline Beer Jacobsen	Stavanger	5,5
    
    resultat NM klasse 5 (under 1000) 37 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Kazim Yilmaz		Modum		7,5
     2 	Asle Jørgensen		Kampen		7,0
     3 	Jens Petter Olsen	OSS		7,0
     4 	Tor Skaslien		Tiger		6,5
     5 	Marius Sliper		Drammens	6,5
     6 	Ã…vald Sommervoll	1911		6,0
     7 	Elin Johnson		Bergens		6,0
     8 	Lars A Baustad		Stavanger	5,5
     9 	Stein Sjuls Hansen	Kampen		5,5
     10 	Jarle Melby		Drammens	5,5
    
     11 	Espen Andreassen	Sevland		5,5
     14 	Terje Baustad		Stavanger	5,0
     19 	Eirik Thorbjørnsen	Stavanger	4,5
     29 	Jonas Andreassen	Sevland		3,5
     35 	Knut M Baustad		Stavanger	3,0
    
    resultat NM klasse Miniputt (U11)  43 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Sondre Merkesvik	Bergens		8,0
     2 	Martin Bergsjø Østby	OSS		7,0
     3 	Eivind X Djurhuus	Nordstrand	7,0
     4 	Arman K Ghaderi		Elefantene	6,5
     5 	Endre Machlik		Tromsø		6,5
     6 	Sigve Sundsbø		Elefantene	6,0
     7 	Andreas G Tryggestad	Nordstrand	6,0
     8 	Henrik G Tallaksen	Stavanger	5,5
     9 	Regine Forså		Tromsø		5,5
     10 	Ingrid Andrea Greibrokk	Alta		5,5
    
     13 	Eivind Svanes		Stavanger	5,5
     14 	Yngve Fossheim		Fribonden	5,0
     20 	Alexander Ch Blonz	Stavanger	5,0
     24 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger	4,5
    
    resultat NM klasse Kadett (U16)  28 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Johan-Seb. Christiansen	Caissa		7,0
     2 	Gregor Taube		1911		6,5
     3 	Henning Kjøita		1911		6,5
     4 	Kjetil Andås		Masfjorden	6,0
     5 	Fredrik Beer Jacobsen	Stavanger	6,0
     6 	Monika Machlik		Tromsø		6,0
     7 	Sherington Amarapala	Strømmen	5,5
     8 	Samuel Riiser		OSS		5,5
     9 	Viktor W Mathisen	Nittedal	5,0
     10 	Henrik Øie Løbersli	Kristiansund	5,0
    
     14 	Eivind Aartun		Stavanger	4,5
     28 	Sverre S Dyrhaug	Stavanger	0,5
    
    resultat NM klasse Junior (U20) 19 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Jon Kristian Haarr	Stavanger	7,0
     2 	Aryan Tari		Asker		6,5
     3 	Erlend Kyrkjebø		Stavanger	6,0
     4 	Jens Hjorth Kjølberg	1911		6,0
     5 	Benjamin Arvola		Tromsø		5,5
     6 	Lars Oskar Hauge	OSS		5,5
     7 	Øystein Aagedal Skage	Bergens		4,5
     8 	Johan Salomon		Nordstrand	4,5
     9 	Anders Thingstad	Hønefoss	4,5
     10 	Armin Gholami		OSS		4,5
    
     13 	Asbjørn O. Steinskog	Sandnes		4,0
     15 	Simon Barane		Sandnes		3,5
     16 	Jonatan Ekelund Time	Sevland		3,0
    
    resultat NM klasse Lilleputt (U13)  31 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Ulrik Olsen		OSS		7,5
     2 	Benjamin Imsrud		Caissa		6,5
     3 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger	6,0
     4 	Cornelius Kvendseth	Nordstrand	6,0
     5 	Eskil Ekeland Grønn	OSS		6,0
     6 	Martin Saltvedt		Stavanger	6,0
     7 	Rasmus L Haugland	Modum		6,0
     8 	Didrik Braathen		Nordstrand	6,0
     9 	Adrian Hitland		Bergens		5,5
     10 	Mathias Sætre		Bergens		5,5
    
     12 	Erling Skjølås		Stavanger	5,0
     14 	Sindre Løndalen		Sevland		5,0
     16 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger	4,5
     21 	Andreas Fossan		Stavanger	4,0
     22 	Odin Aa Solum		Strømmen	4,0
    
    resultat NM klasse Senior (over 60)  45 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     3 	Per Ofstad		OSS		6,0
     4 	Stein Sollid		OSS		6,0
     5 	Øystein Leif Olsen	Direkte		6,0
     6 	Tor Arne Hauge		1911		6,0
     7 	Kjetil Strand		Asker		6,0
     8 	Richard Wicklund-Hansen	OSS		6,0
     9 	Leif Kverndal		Stjernen	6,0
     10 	Eddy Nygaard		Strømmen	6,0
    
     20 	Magnus Monsen		Sandnes		4,5
     33 	Karsten Ovesen		Sevland		3,5
    
    resultat NM klasse Senior B 19 deltakere
    Pl	Name			Club		Score
     1 	Svein-Erik Bakken	Follo		7,0
     2 	Arvid Gundersen		Hønefoss	7,0
     3 	Morten Røine		Hønefoss	6,5
     4 	Steinar Simonsen	Follo		6,5
     5 	Tore Teigen		Porsgrunn	5,0
     6 	Leif Gulliksen		Stjernen	5,0
     7 	Tore Thonstad		Moss		5,0
     8 	Reidar Skjold		Tempo		5,0
     9 	Oddvar Nordmark		Sandnes		4,5
     10 	Oddvar Aasen		Moss		4,5
    
     19 	Ragnvald Monge		Sandnes		2,0
    
    	   

    28/4-2011 Smeaheia BGP
    Nybegynnerklasse (for de som er helt ferske i sjakksammenheng)
     Pl	Name			GP	Club		Score
      1 	Lea Runaninova		01	Smeaheia	15,0
      2 	David Nesse		04	Smeaheia	13,0
      3 	Johannes M.Bergersen	Nyb	Sandved		13,0
      4 	Håkon Helgøy		Nyb	Sandved		12,0
      5 	Eavan Thomas Pattie	Nyb	Stavanger SKU	11,0
      6 	Jacob Midtsæther	Nyb	Stavanger SKU	11,0
      7 	Andreas Stavenes	Nyb	Smeaheia	11,0
      8 	Dmitry Rudshin		Mik	Stavanger SKU	10,0
      9 	Arne Gabriel J. LindtnerNyb	Stavanger SKU	 9,0
     10 	Julian Munk		Nyb	Stavanger SKU	 9,0
     11 	Daniel Fossan		Nyb	Stavanger SKU	 9,0
     12 	Sofie Bråtveit		Nyb	Stavanger SKU	 8,0
     13 	Mathias Man Fong Yau	06	Smeaheia	 8,0
     14 	Jone Bøe		04	Smeaheia	 8,0
     15 	Emma Gustad Myklebust	Nyb	Smeaheia	 8,0
     16 	Malin Ottesen-Fosse	03	Smeaheia	 5,0
    
    
    Group Mikroputt: 9 år og yngre (født 2002 og senere)
     Pl	Name			GP	Club		Score
      1 	Marcus Hidle-Bahreini	Mik	Stavanger SKU	15,0
      2 	Mats Nærheim		5	Smeaheia	13,0
      3 	Ulrik Auklend		Mik	Stavanger SKU	12,0
      4 	Elias Viland		Mik	Stavanger SKU	12,0
      5 	Aleksander Flæsen	Mik	Stavanger SKU	11,0
      6 	Eirik Høgmoe Kjelsnes	Mik	Figgjo		11,0
      7 	Isak Tze Tou Yau	03	Smeaheia	11,0
      8 	Benjamin S. Rettore	03	Smeaheia	10,0
      9 	Cassandra Breiland	Mik	Engelsvoll Ssk	 9,0
     10 	Erik Bøe		Mik	Smeaheia	 9,0
     11 	Torgeir Bjelland	Mik	Stavanger SKU	 9,0
     12 	Erling Steinsland	Mik	Stavanger SKU	 9,0
     13 	Thomas Sveinsvoll	Mik	Smeaheia	 9,0
     14 	Sondre Sæther Hegerberg	02	Smeaheia	 8,0
     15 	Hannah S. Stangeland	Mik	Sandved		 7,0
     16 	David Tskhovrebov	03	Smeaheia	 5,0
    
    Group Miniputt + Lilleputt
    Alle   Cl Lil   Cl Min
     Pl	Name			Cl GP	Club		Score
      1 	Matias Fredriksen	Min 01	Smeaheia	14,0
      1 	Marlene S Østebø	Lil 5	Stavanger SKU	14,0
      3 	Abyl Kizatbay		Min Min	Stavanger SKU	13,0
      4 	Hanna B. Kyrkjebo	Lil Lil	Stavanger SKU	13,0
      5 	Marte B. Kyrkjebo	Lil Lil	Stavanger SKU	13,0
      6 	Sverre Skjølingstad	Min Min	Stavanger SKU	12,0
      7 	Lucas Baumann Ranaldi	Min Min	Stavanger SKU	11,0
      8 	Morgan Mobekk		Min Min	Engelsvoll Ssk	11,0
      9 	Georg Skryten		Min Min	Stavanger SKU	11,0
     10 	Eirik Brådland Bjelland	Lil Lil	Sandved		11,0
     11 	Mathias Gunnarshaug	Min Min	Stavanger SKU	11,0
     12 	Camilla Johnsen		Lil 99	Stavanger SKU	11,0
     13 	Alexander Blonz		Min Min	Stavanger SKU	10,0
     14 	Oddmund André Alsåker	Lil Lil	Hå Skulesjakk	10,0
     15 	Ane Raugstad		Lil Lil	Smeaheia	 9,0
     16 	Albert Zhao		Lil Lil	Stavanger SKU	 9,0
     17 	Sunniva B. Engan Maude	Min Min	Smeaheia	 9,0
     18 	Guri Høidahl		Min Min	Hå Skulesjakk	 9,0
     19 	Christopher Munk	Min Min	Stavanger SKU	 9,0
     20 	Vebjørn Mysen		Min Min	Stavanger SKU	 9,0
     21 	Guro Nordbø Braut	Min 00	Smeaheia	 9,0
     22 	Karianne S. Humborstad	Min 00	Smeaheia	 9,0
     23 	Aina Ediassen		Min 01	Smeaheia	 8,0
     24 	Kristoffer R. Bjordal	Min Min	Sandved		 8,0
     25 	Martin Kvia		Lil Lil	HÃ¥ Skulesjakk	 8,0
     26 	Andreas Fjellheim	Min 00	Smeaheia	 7,0
     27 	Leo Fredsvik		Min Min	Smeaheia	 7,0
    
     Group Kadett + Ungdom
     Pl	Name			Cl  GP	Club		Score
      1 	IM Vadims Daskevics	Ung Ung	Stavanger SKU	15,0
      2 	Fredrik Beer Jacobsen	Kad Kad	Stavanger SKU	14,0
      3 	Caroline Beer Jacobsen	Kad Kad	Stavanger SKU	13,0
      4 	Magnus Aartun		Ung Ung	Stavanger SKU	12,0
      5 	Eivind Aartun		Kad Kad	Stavanger SKU	11,0
      6 	Even Emberland		Ung 3	Sandnes		11,0
      7 	Benjamin Fossan		Kad Kad	Stavanger SKU	11,0
      8 	Aleksander Fossan	Kad Kad	Stavanger SKU	10,0
      9 	Lars André Baustad	Kad Kad	Stavanger SKU	10,0
     10 	Martin Saltvedt		Kad Kad	Stavanger SKU	 9,0
     11 	Henrik G Tallaksen	Kad Kad	Stavanger SKU	 9,0
     12 	Andreas Fossan		Kad Kad	Stavanger SKU	 9,0
     13 	Kristoffer Bråtveit	Kad Kad	Stavanger SKU	 9,0
     14 	Eivind Svanes		Kad Kad	Stavanger SKU	 9,0
     14 	Erlend Haaland		Kad 97	HÃ¥ skulesjakk	 9,0
     16 	Erling S Dyrhaug	Kad 5	Stavanger	 7,0
     17 	Idar G. Nicolaisen	Kad 97	Smeaheia	 7,0
    
    	   

    8-10/4-2011 Stavanger Open
    Group A   over 1500 i elo
     Pl	Name			GP	Club		Score
      1 	IM Vadims Daskevics	M	Stavanger	4,5
      2 	IM Erik Fossan		M	Stavanger	4,0
      3 	FM Petter Fossan	M	Stavanger	4,0
      4 	Ole Emil Frisvold	1	Bergens		3,5
      5 	Stig K. Martinsen	M	Bergens		3,5
      6 	Hrannar Baldursson	1	Stavanger	3,5
      7 	Leif Trygve Hegvik	2	Stavanger	3,0
      8 	Sondre Merkesvik	5	Bergens		3,0
      9 	Lars Brastein		1	Sandnes		3,0
     10 	Evgeny Kulikov		M	Stavanger	3,0
     11 	Daniel Snerthammer	2	Sandnes		3,0
     12 	Fredrik Beer Jacobsen	1	Stavanger	3,0
     13 	Aryan Tari		1	Asker		2,5
     14 	Knut J Hjørnevik	2	Sandnes		2,5
     15 	Magnus Aartun		3	Stavanger	2,5
     16 	Sveinung Økland		2	Sandnes		2,5
     17 	Sigve Holleland		5	Masfjorden	2,0
     18 	Tahir Riaz		4	Stavanger	2,0
     19 	Simon Barane		3	Sandnes		1,5
     20 	Even Emberland		3	Sandnes		1,5
     21 	Sudhir Gupta		3	Stavanger	1,5
     22 	Hakon N Nordstrom	3	Fana		1,5
     23 	Vegard Øverås		4	Sandnes		1,5
     24 	Caroline Beer Jacobsen	4	Stavanger	1,5
     25 	Aleksander Omtvedt	2	1911		1,0
     26 	Eivind Aartun		4	Stavanger	0,5
    
     Group B   under 1500 i elo
     Pl	Name			GP	Club		Score
      1 	Morten Hamra		5	Sandnes		4,5
      2 	Kurt Normann Sevland	4	Sevland		4,0
      3 	Tomasz Krolikowski	5	Stavanger	4,0
      4 	Martin Saltvedt		5	Stavanger	4,0
      5 	Frode Merkesvik		4	Bergens		4,0
      6 	Henrik G Tallaksen	5	Stavanger	3,5
      7 	Joachim Andreassen	5	Sandnes		3,5
      8 	Amir Keadana		5	Stavanger	3,5
      9 	Andreas Fossan		5	Stavanger	3,0
     10 	Kristoffer Bråtveit	5	Stavanger	3,0
     11 	Abyl Kizatbay		5	Stavanger	3,0
     12 	Aleksander Fossan	5	Stavanger	3,0
     13 	Benjamin Fossan		5	Stavanger	3,0
     14 	Kolbjørn Bø		5	NSSF		3,0
     15 	Marcus Hidle-Bahreini	5	Stavanger	3,0
     16 	Frode Snerthammer	3	Sandnes		2,5
     17 	Eddie Caver Jr		5	Stavanger	2,5
     18 	Sverre Skjølingstad	5	Stavanger	2,0
     19 	Knut Tallaksen		5	Stavanger	2,0
     20 	Georg Skryten		5	Stavanger	2,0
     21 	Christoffer Andreassen	5	Sandnes		2.0
     22 	Roar Nærheim		5	Stavanger	2,0
     23 	Eirik Thorbjørnsen	5	Stavanger	2,0
     24 	Amalie Isabel Merkesvik	5	Bergens		2.0
     25 	Lars A Baustad		5	Stavanger	2,0
     26 	Camilla Johnsen		5	Stavanger	1,5
     27 	Mats Nærheim		5	Stavanger	1,5
     28 	HÃ¥kon Cormak Gjerde	00	Stavanger	1,0
     29 	Mathias Gunnarshaug	5	Stavanger	1,0
     30 	Marlene S Østebø	5	Stavanger	1,0
     31 	Alexander Krolikowski	5	Stavanger	1,0
     32 	Thomas Sveinsvoll	5	Smeaheia	0,5
    
    	   

    20/3-2011 KM i sjakk for skolelag
    	Barneskole:
     1. Lassa 1
     2. Sunde
     3. Vaulen
     4. Soma 1
     5. BISS
     6. JÃ¥tten
     7. Aspervik
     8. Lassa 2
     9. Vigrestad 1
    10. Stavanger Mix
    11. Lassa 3
    12. Vigrestad 2
    13. Ålgård
    14. Engelsvoll
    15. Aspervika Mix
    16. Sandved Løperne
    17. Smeaheia Mix
    18. Smeaheia 1
    
    
    Bestebord Barneskole:
    
    1. Martin Saltvedt (Vaulen)
    2. Abyl Kizatbay (BISS)
    3. Eivind Svanes (Sunde)
    4. Sverre Skjøllingstad (Lassa 1)
    
    
    Ungdomskole:
    
    1. Stavanger Mix
    2. Hinna Ungdomskole (Kretsmester)
    3. Gjesdal Ungdomskole
    
    	   

    11-13/3-2011 Fredtun sjakkleir og BGP
    Resultat Mikroputt, f 2002 eller senere
    nr      navn              gruppe  klubb       resultat    kval
    1 	Abyl Kizatbay	   Mik	 Stavanger	5,0
    2 	Mats Nærheim	   Mik	 Smeaheia	3,5
    3 	Magnus Falck	   Mik	 Stavanger	3,0 	14,5
    4 	Steinar Torkelsen   4	 Sevland	3,0 	13,0
    5 	Torgeir Bjelland   Mik	 Stavanger	3,0 	10,0
    6 	Mathias Karlsen	   Mik	 Sevland	2,0 	13,5
    7 	Kjetil Seglem	   mik	 Sevland	2,0 	10,0
    8 	Daniel Fossan	   Mik	 Stavanger	2,0 	9,0
    9 	Magnus M. Tjøsvoll Mik	 Sevland	1,0
    
    
    Resultat Miniputt
    nr      navn			klubb	     resultat    kval
    1 	Aleksander Fossan	Stavanger	4,0 	15,0
    2 	Henrik G Tallaksen	Stavanger	3,0 	14,0
    3 	Benjamin Fossan		Stavanger	3,0 	12,5
    4 	Sverre Skjølingstad	Stavanger	3,0 	12,0
    5 	Eivind Svanes		Stavanger	3,0 	10,5
    6 	Ã…dne Bjelland		Stavanger	2,5 	13,5
    7 	Ole Andre Seglem	Sevland		2,5 	9,5
    8 	Helene Garnaas		Sevland		2,0 	11,5
    9 	Alexander Cr. Blonz	Stavanger	2,0 	10,5
    10 	Fredrik Fredriksen	Sevland		2,0 	9,5
    11 	Christopher Robin Munk	Stavanger	1,5
    12 	Tobias Kvilhaugsvik	Sevland		1,0 	11,0
    13 	Even Eide		Sevland		1,0 	10,5
    
    Resultat Lilleputt
    nr      navn			klubb	     resultat    kval
    1 	Andreas Fossan		Stavanger	3,5 	13,5
    2 	Sindre Løndalen		Sevland		3,5 	10,5
    3 	Marlene S Østebø	Stavanger	3,0 	13,0
    4 	Erling Dyrhaug		Stavanger	3,0 	10,0
    5 	Camilla Johnsen		Stavanger	2,0 	11,0
    6 	Carl Andre Munthe	Sevland		1,0 	8,0
    
    Resultat Kadett
    nr      navn			klubb	     resultat    kval
    1 	Caroline Beer Jacobsen	Stavanger	4,5
    2 	Amir Keadana		Smeaheia	4,0 	11,5
    3 	Espen Andreassen	Sevland		3,0 	11,0
    4 	Jonas Andreassen	Sevland		2,0 	11,5
       

    26-27/2-2011 Karmøy hurtig-NGP
    Resultat fra gruppe B
    
    nr   navn                  gp    klubb        poeng     kvalitetsregning
     1  Odd Ristesund           3   Kampen        6,5
     2  Hanna B Kyrkjebø        4   Stavanger     5,5      26,0
     3  Eivind Aartun           4   Stavanger     5,5      23,5
     4  Didrik Braathen         5   Nordstrand    5,0      25,5
     5  Andreas Fossan          4   Stavanger     5,0      24,0
     6  Terje A. BÃ¥rdsen        3   Sevland       5,0      23,5
     7  Marte B Kyrkjebø        4   Stavanger     5,0      21,5
     8  Kurt Normann Sevland    4   Sevland       4,5      23,5
     9  Benjamin Fossan         5   Stavanger     4,5      21,5
    10  Espen Andreassen        5   Sevland       4,5      21,0
    11  Martin Don Vito P S San 5   Sevland       4,5      19,0
    12  Aleksander Fossan       5   Stavanger     4,0      24,0
    13  Amir Keadana            5   Stavanger     4,0      23,5
    14  Jøran Kvilhaugsvik      5   Sevland       4,0      19,5
    15  Amalie Isabel Merkesvik 5   Bergens       4,0      19,0 21,0 23,0
    16  Marlene S Østebø        5   Stavanger     4,0      19,0 21,0 22,5
    17  Ragnar Bråstein         5   Sandnes       3,5      23,0 26,5
    18  Henrik G Tallaksen      5   Stavanger     3,5      23,0 26,0
    19  Kristoffer Bråtveit     B   Stavanger     3,5      22,5
    20  Even Eide               5   Sevland       3,5      13,0
    21  Frode Merkesvik         4   Bergens       3,0      21,5
    22  Mats Nærheim            5   Stavanger     3,0      20,5
    23  Sindre Løndal           5   Sevland       3,0      20,0
    24  Eivind Svanes           B   Stavanger     3,0      19,0
    25  Roar Nærheim            4   Stavanger     3,0      18,0
    26  Aleksander Blonz        B   Stavanger     3,0      16,0
    27  Jonas Andreassen        5   Sevland       2,5      20,5
    28  Sverre Skjølingstad     B   Stavanger     2,5      20,0
    29  Kjetil Seglem           B   Sevland       2,5      16,0
    30  Helene Ellingsen Garnaas B  Sevland       2,0      19,0
    31  Abyl Kizatbay           B   Stavanger     2,0      16,5
    32  Tobias Kvilhaugsvik     4   Sevland       2,0      15,5
    33  Ole Andreas Seglem      4   Sevland       2,0      14,0
    34  Casper Lie              B   Sevland       1,5      18,0
    35  Carl Andre Munthe       B   Sevland       1,5      15,5
    36  Hege BÃ¥rdsen            B   Sevland       0,0      15,5
    
    
    
    Resultat fra gruppe A
    
    nr   navn                  gp    klubb        poeng     kvalitetsregning
     1  IM Erik Fossan          M    Stavanger    5,5      23,5
     2  FM Sjur Ferkingstad     M    Sandnes      5,5      23,0
     3  FM Petter Fossan        M    Stavanger    5,0      24,0
     4  Lars Bråstein           1    Sandnes      5,0      22,5
     5  Sondre Merkesvik        5    Bergens      4,0      24,0
     6  Fredrik Beer Jacobsen   1    Stavanger    4,0      21,0
     7  Oddvar Solli            2    Voss         4,0      16,0
     8  Roger Sætre             2    Bergens      3,5
     9  Vegard Øverås           4    Sandnes      3,0      22,5
    10  Rune K Sevland          2    Sevland      3,0      19,5
    11  Jan M Øverås            2    Sandnes      3,0      18,5
    12  Sudhir Gupta            3    Stavanger    2,5      17,0
    13  Eirik Kyrkjebø          3    Stavanger    2,5      16,5
    14  Simon Barane            3    Sandnes      2,5      15,0
    15  Magnus Aartun           3    Stavanger    2,0
    16  Caroline Beer Jacobsen  4    Stavanger    1,0
    
    
    
    
    	   

    11-13/2-2011 Resultat fra NM for jenter i Tromsø
    
    gruppe mikroputt
    nr      navn                gruppe klubb     poeng
    1  Ingrid Skaslien           Mik   Tiger Usk    5,0
    1  Amalie Isabel Merkesvik   5     Bergens      5,0
    3  Ingrid Jørdre Kvamme      Mik   Bergens SKU  5,0
    4  Embla Ekeland Grønn       Mik   OSSU         3,0
    5  Polina Bronder            Mik   Tiger Usk    2,0
    6  Maria Greibrokk           Mik   Alta         2,0
    7  Hannah Sesilie Stangeland Mik   Sandved      2,0
    8  Mira Pullar               Mik   Tromsø       0,0
    
    Gruppe lilleputt
    nr      navn                gruppe klubb     poeng
     1  Hanna B Kyrkjebø         4     Stavanger   5,5
     2  Marte B Kyrkjebø         4     Stavanger   4,5
     3  Christiane Moen          5     OSSU        4,0
     4  Kimiya Sajjadi           Lil   Oslo SSU    4,0
     5  Ingvild Brekke Fløtten   5     Modum       3,0
     6  Margrete Buran           Lil   Oslo SSU    3,0
     7  Marlene S Østebø         5     Stavanger   3,0
     8  Anne Margrete Myraunet   5     Frosta      2,0
     9  Emilie Tårnes            Lil   Tromsø      1,0
    10  Angie Sørum Nybakken     Lil   Tromsø      0,0
    
    Gruppene Miniputt, kadett og ungdom hadde ingen deltakere fra Rogaland
    
    	   

    9/2-2011 Resultat fra Stavanger vinterturnering BGP/UGP
    gruppe Mikroputt (f. 2002 eller senere)
    nr      navn         gruppe klubb     poeng
     1 Aleksander Flæsen  A.  Stavanger  14,0
     2 Mats Nærheim       A.  Smeaheia   13,0
     3 Abyl Kizatbay      A.  Stavanger  13,0
     4 Helge HÃ¥varstein   Mik Randaberg  11,0
     5 Elias Viland       A.  Stavanger  11,0
     6 Ulrik Auklend      Mik Stavanger  10,0
     7 Oskar K. Frøyland  A.  Stavanger   9,0
     8 Eirik H. Kjelsnes  A.  Figgjo bsk  9,0
     9 Dmitry Rudshin     A.  Stavanger   9,0
    10 Noah B. Ranaldi    A.  Stavanger   9,0
    11 Cassandra Breiland Mik Engelsvoll  7,0
    
    
    gruppe Miniputt (f. 2000 eller senere)
    
    nr      navn            gruppe  klubb    poeng
     1 Aleksander Fossan     B.   Stavanger  14,0
     2 Henrik G Tallaksen    5    Stavanger  14,0
     3 Benjamin Fossan       B.   Stavanger  13,0
     4 Alexander Chr. Blonz  Min  Stavanger  13,0
     5 Ã…dne M.Bjelland       B.   Stavanger  12,0
     6 Eivind Svanes         Min  Stavanger  12,0
     7 Kristoffer Bråtveit   B.   Stavanger  11,0
     8 Georg Skryten         5    Stavanger  11,0
     9 Sverre Skjøllingstad  B.   Stavanger  11,0
    10 Lucas B. Ranaldi      B.   Stavanger   9,0
    11 Mathias Gunnarshaug   5    Stavanger   9,0
    12 Vebjørn Mysen         B.   Stavanger   9,0
    13 Matias Fredriksen     01   Smeaheia    9,0
    14 Marcus Hilde Bahreini A.   Stavanger   9,0
    15 Arman Puskar          Min  Figgjo BSK  9,0
    15 Christopher R. Munk   B.   Stavanger   9,0
    17 Birgit Braut          Min  Engelsvoll  7,0
    18 Morgan Mobekk         Min  Engelsvoll  7,0
    19 Remy Andre Aarsberg   B.   Sandved     7,0
    20 Jonas Finjord         Min  Smeaheia    5,0
    
    gruppe Lilleputt (f. 1998 eller senere)
    nr      navn            gruppe  klubb    poeng
     1 Martin Saltvedt       D.   Stavanger  15,0
     2 Marte B Kyrkjebø      4    Stavanger  13,0
     3 Hanna B Kyrkjebø      4    Stavanger  13,0
     4 Andreas Fossan        4    Stavanger  11,0
     5 Eirik B. Bjelland     Lil  Sandved    10,0
     6 Oskar M Andreassen    5    Stavanger  10,0
     7 Marlene S Østebø      5    Stavanger   9,0
     8 Ludvig Br. Ellingsen  C.   Sandved     9,0
     9 Almir Mesihovic       C.   Figgjo      9,0
    10 Camilla Johnsen       Lil  Stavanger   9,0
    11 Oscar N. Dahle        C.   Stavanger   7,0
    12 Eivind Thu            C.   Sandved     5,0
    
    Gruppe Kadett & ungdom
    nr      navn                kl gr.  klubb     poeng
    1  9.Fredrik Beer Jacobsen  Kad 1  Stavanger   15,0
    1  1.Erlend Kyrkjebø        Ung E. Stavanger   13,0
    2  5.Caroline Beer Jacobsen Kad D. Stavanger   12,0
    2  6.Evgeny Kulikov         Ung M  Stavanger   11,0
    3  8.Vegard Øverås          Ung E. Sandved     11,0
    4  4.Magnus Aartun          Ung 3  Stavanger   11,0
    5  7.Bror Johannes Larsen   Ung E. Stavanger   11,0
    3  2.Morten Hamra           Kad D. Sandved     10,0
    4 12.Eivind Aartun          Kad D. Stavanger    9,0
    6 10.Echo Li                Ung E. Stavanger    9,0
    5 11.Lars A Baustad         Kad 5  Stavanger    9,0
    6  3.Amir Keadana           Kad 5  Stavanger    7,0
    7 13.Idar Gr. Nicolaisen    Kad 97 Smeaheia     7,0
    
    Gruppe nybegynnere
    nr  navn                gruppe  klubb    poeng
     1 Hannah S. Stangeland   F.   Sandved   15,0
     2 Markus Fjelde          F.   Smeaheia  14,0
     3 Benjamin S. Rettore    F.   Smeaheia  13,0
     4 Thea Josefine Nerseth  F.   Smeaheia  13,0
     5 Magnus Falck           F.   Stavanger 13,0
     6 Håkon Helgøy           F.   Sandved   12,0
     7 Jørgen Torheim Landa   F.   Smeaheia  12,0
     8 Mathias G. Petersen    F.   Smeaheia  12,0
     9 Aina Ediassen          Nyb  Smeaheia  11,0
    10 Eavan Thomas Pattie    Nyb  Stavanger 11,0
    11 Isak Tze Tou YAU       F.   Smeaheia  11,0
    12 Sondre S. Hegerberg    F.   Smeaheia  11,0
    13 Arne Gabriel Lindtner  F.   Stavanger 11,0
    14 Daniel Fossan          F.   Stavanger 10,0
    15 Erik Bøe               Nyb  Smeaheia  10,0
    16 Karianne S. Humborstad F.   Smeaheia  10,0
    17 Leo Fredsvik           F.   Smeaheia  10,0
    18 Torgeir Bjelland       F.   Stavanger 10,0
    19 Lea Runaninova         F.   Smeaheia  10,0
    20 Guro Nordbø Braut      F.   Smeaheia  10,0
    21 Mathias Man Fong YAU   F.   Smeaheia  10,0
    22 Julian Munk            F.   Stavanger 10,0
    23 Bendik Skarpnes        F.   Stavanger  9,0
    24 Johannes Bergersen     F.   Sandved    9,0
    25 Ulrik Tørneng          Nyb  Stavanger  8,0
    26 Andreas Stavenes       Nyb  Smeaheia   8,0
    27 Martin Egeland         Nyb  Sandved    8,0
    28 Lars Elias Bratland    Nyb  Randaberg  8,0
    29 Malin Ottessen-Fosse   F.   Smeaheia   8,0
    30 Kian Yaushanloo        Nyb  Stavanger  8,0
    31 David Tskhovrebov      F.   Smeaheia   7,0
    32 Ine Bøe                Nyb  Smeaheia   7,0
    33 Anna Maria Rudshina    Nyb  Stavanger  6,0
    	   

    24/1-2011
    Resultat fra Rotary sjakken 2011, finale 19. januar.
    Resultater fra Rotary 2011 finalen



    3/10-2010

    Rsultater fra NM i sjakk for junior- og barnelag 2010,
     10. - 12. sep 10 i Hokksund
    Resultat gruppe kadett:
    nr	lag		score	ind. p.
    1 	OSS 1		10,0 	18,5
    2 	Stavanger 1	9,0 	15,5
    3 	Bergens 1	8,0 	17,5
    4 	Hamar 1		8,0 	16,0
    4 	Nordstrand	8,0 	16,0
    6 	Strømmen	7,0 	15,5
    7 	Tromsø		7,0 	14,5
    8 	Bergens 2	7,0 	12,0
    9 	Caissa		6,0 	11,5
    10 	Modum 1		6,0 	10,5
    11 	OSS 2		5,0 	11,0
    12 	Stavanger 2	5,0 	8,5
    13 	Hamar 2		4,0 	7,0
    14 	Kragerø		3,0 	8,0
    15 	Drammen		2,0	4,5
    16 	Modum 2		1,0 	5,5
    
    resultat gruppe junior
    nr	lag		score	ind. p.
    1 	Stavanger 1	9,0 	17,0
    2 	OSS		8,0 	14,5
    3 	Bergens		6,0 	12,0
    4 	Stavanger 2	1,0 	4,5
    
    resultat gruppe miniputt
    nr	lag		score	ind. p.
    
    1 	OSS		12,0 	22,0
    2 	Nordstrand	10,0 	18,0
    3 	Stavanger 1	8,0 	15,0
    4 	Modum 1		8,0 	13,0
    5 	Tiger		7,0 	14,0
    6 	Stavanger 2	7,0 	13,0
    7 	1911U		7,0 	12,5
    8 	Tromsø 1	6,0 	12,5
    9 	Tromsø 2	6,0 	10,5
    10 	Stavanger 3	5,0 	12,0
    11 	Lindern		5,0 	11,0
    12 	Kragerø	788	5,0 	10,0
    13 	Klyve		4,0 	9,0
    14 	Modum 2		4,0 	7,5
    15 	Modum 3		2,0 	2,5
    
    	   

    14/7-2010
    Resultater fra Landsturneringen 2010 i Fredrikstad 2-10/7-2010
    resutater Elite  (20 deltakere)
     1 	GM Kjetil A. Lie		Porsgrunn	6.0 
     2 	FM Frode Olav Olsen Urkedal	1911		6.0 
     3 	FM Joachim Thomassen		Moss		6.0 
     4 	IM Espen Lie			Porsgrunn	6.0 
     5 	GM Rune Djurhuus		Akademisk	5.5 
     6 	IM Frode Elsness		Moss		5.0 
     7 	GM Berge Østenstad		Asker		5.0 
     8 	FM Kjetil Stokke		Bergens		5.0 
     9 	FM Espen Forså			Tromsø		4.5 
    10 	IM Øystein Hole			Akademisk	4.5 
    11 	   Daniel Jakobsen Kovachev	OSS		4.5 
    12 	   Ørnulf Stubberud		OSS		4.5 
    13 	IM Atle Grønn			OSS		4.5 
    14 	IM Bjarke Sahl			Asker		4.0 
    15 	FM Andreas G.R. Moen		OSS		4.0 
    16 	   Nicolai Getz			OSS		4.0 
    17 	FM Lasse Østebø Løvik		Asker		4.0 
    18 	   Sondre Waage Tofte		Stavanger	3.0 
    19 	FM Carl Fr. Ekeberg		Asker		3.0 
    20 	   Stig K. Martinsen		Bergens		1.0 
    
    resultater Mester (38 deltakere)
     1 	FM Lars Hjelmaas		Drammens	6.5 
     2 	Edwin David			Kristiansund	6.5 
     3 	Ole Christian Moen		OSS		6.5 
     4 	Ludy Helsio P Sousa		1911		6.0 
     5 	Håkon Briseid			Akademisk	5.5 
     6 	Emil Døving Agdestein		Trondheimstud	5.5 
     7 	Lars Breivik			Drammens	5.5 
     8 	Martin Valla			OSS		5.5 
     9 	Joachim Solberg			Alta		5.5 
    10 	Brede Alex. Kvisvik		Kristiansund	5.0 
    11 	Håkon Strand			Stavanger	5.0 
    
    øvrige resultat i klasse mester (fra Rogalandsklubber)
    30 	Thomas Thomassen		Stavanger	3.5 
    32 	Joar Gullestad Pettersen	Stavanger	3.0 
    34 	Raymond Boger			Stavanger	3.0 
    --------------------------------------------------
    
    
    resultater klasse 1 (45 deltakere)
     1 	Lars Erik Pedersen		Strømmen	 7.5 	
     2 	Tor Gulbrandsen			Nordstrand	 6.0 	
     3 	Kjell Magne Johnsen		Vadsø		 6.0 	
     4 	Carl Erik Horda			Caissa		 6.0 	
     5 	Håvard Skøien			Bergens		 6.0 	
     6 	Kenneth Einarsen		Akademisk	 6.0 	
     7 	Espen Thorstensen		Kongsvinger	 6.0 	
     8 	Kristian Livendahl		Fredriksstad 	 6.0 	
     9 	Espen Norberg			Fribonden	 6.0 	
    10 	Ole Jørn Gyldenås		Nordstrand	 6.0 	
    --------------------------------------------------
    
    resultater klasse 2 (63 deltakere)
     1 	Christian Grundekjøn		Tromsø		 7.0 
     2 	Svein Arne Thrana		Nittedal	 6.5 
     3 	Sigmund Lunde			Sarpsborg	 6.5 
     4 	Ole Kr Førrisdahl		Sarpsborg	 6.5 
     5 	John Kr. Johnsen		OSS		 6.5 
     6 	Geir Nesheim			1911		 6.5 
     7 	Håvard Bjerkevik		Volda Ørsta	 6.0 
     8 	Bjørn W Fosdahl			Stjernen	 6.0 
     9 	Tore Garberg			1911		 6.0 
    10 	Christoph Anderl		Stjernen	 6.0 
    
    øvrige resultat i klasse 2 (fra Rogalandsklubber)
    22 	Leif Trygve Hegvik		Stavanger	 5.0 
    49 	Jan M Øverås			Sandnes		 3.5 
    --------------------------------------------------
    
    
    resultater klasse 3 (52 deltakere)
     1 	Yngve Rasdal			Masfjorden	  7.5 	
     2 	Ryaad Aabid			Kristiansand	  7.0 	
     3 	John Ivar Brekke		Trondheim	  7.0 	
     4 	Eirik Garnås			1911		  7.0 	
     5 	Hans Joachim Aadland		Fana		  6.5 	
     6 	Bibek Liu			Lørenskog	  6.0 	
     7 	Eirik Kyrkjebø			Stavanger	  6.0 	
     8 	Rolf Livendahl			Fredriksstad	  6.0 	
     9 	Alexander Berezkin		Trondheim	  5.5 	
    10 	Sigurd Kittilsen		Elverum		  5.5 	
    
    øvrige resultat i klasse 3 (fra Rogalandsklubber)
    19 	Magnus Aarthun			Stavanger	  5.0 	
    --------------------------------------------------
    
    
    resultater klasse 4 (49 deltakere)
     1 	Christian Koyama Poppe		1911		 7.0 
     2 	Allan Lilleøren			Lørenskog	 6.5 
     3 	Michael A Meyer			Fredriksstad	 6.5 
     4 	Alise Haukenes			Hamar		 6.5 
     5 	Finn Syvertsen			Asker		 6.5 
     6 	Snorre Rygg			Nord-Odal	 6.0 
     7 	Frode Fredriksen		Stavanger	 6.0 
     8 	Ole Ivar Kjernlie		Fredriksstad	 6.0 
     9 	Bjørn Noralf Dybvik		Aalesunds	 6.0 
    10 	Gaute Ferstad			Trondheim	 6.0 
    
    øvrige resultat i klasse 4 (fra Rogalandsklubber)
    16 	Kurt Normann Sevland		Sevland		 5.0 
    38 	Arne Hallsjø			Sevland		 3.5 
    42 	Tom Steinskog			Sandnes		 3.5 
    --------------------------------------------------
    
    resultater klasse 5 (36 deltakere)
     1 	Ove Johansen			Stovner		 8.0 
     2 	Leiv Røsok			Direkte		 7.0 
     3 	Tore W. Adamsen			Fredriksstad	 7.0 
     4 	Svein Erik Kringstad		Sotra		 6.5 
     5 	Andre Midtgård			Sarpsborg	 6.0 
     6 	Aud Norunn Strand		Modum		 6.0 
     7 	Lars Rasmussen Theting		Kragerø		 6.0 
     8 	Jens Petter Olsen		OSS		 5.5 
     9 	Stein Sjuls Hansen		Kampen		 5.5 
    10 	Halfdan Holmen			Mo		 5.0 
    
    øvrige resultat i klasse 5 (fra Rogalandsklubber)
    12 	Terje Baustad			Stavanger	 5.0 
    13 	Kolbjørn Bø			Randaberg	 5.0 
    23 	Eirik Thorbjørnsen		Randaberg	 4.0 
    --------------------------------------------------
    
    
    resultater klasse senior A  (31 deltakere)
     1 	IM Terje Wibe			OSS		  7.0 
     2 	Lars Kjølberg			1911		  6.5 
     3 	FM Jarl H Ulrichsen		Trondheim	  6.5 
     4 	Per Ofstad			Fredriksstad	  6.5 
     5 	Tor Arne Hauge			1911		  6.0 
     6 	FM Ragnar Harald Hoen		OSS		  6.0 
     7 	Tom Ivar Jenkins		OSS		  5.5 
     8 	Per H. Wibe			Asker		  5.0 
     9 	Sigmund Løvåsdal		Drammens	  5.0 
    10 	Øyvin Strand			Bergens		  5.0 
    
    øvrige resultat i senior A (fra Rogalandsklubber)
    12 	Magnus Monsen			Sandnes		  5.0 
    --------------------------------------------------
    
    resultater klasse senior B (21 deltakere)
     4 	Gunnar Hellem			OSS		  6.0 
     5 	Leif Gulliksen			Stjernen	  6.0 
     6 	Bernt Kirkebø			Strømmen	  5.5 
     7 	Arne Sørli			Kirkegata	  5.5 
     8 	Svein Olsen			Fredriksstad	  5.5 
     9 	Gunnar Lilleng			Strømmen	  5.5 
    10 	Birger Olsen			Kirkenes	  4.5 
    
    øvrige resultat i senior B (fra Rogalandsklubber)
    16 	Oddvar Nordmark			Sandnes		  3.0 
    --------------------------------------------------
    
    
    resultater klasse junior A (14 deltakere)
    1 	WIM Katrine Tjølsen		Bergens		  7.5 
    2 	Levi André Tallaksen		Porsgrunn	  6.5 
    3 	Espen Peder Baastø		Nordstrand	  6.0 
    4 	Vegar Koi Gandrud		Hønefoss	  5.5 
    5 	Odd Martin Guttulsrud		1911		  5.5 
    6 	Jon Kristian Haarr		Stavanger	  5.5 
    7 	Espen Haugstad			Sandnes		  5.0 
    8 	Johannes Kvisla			Stavanger	  4.5 
    9 	Pål Andreas Hansen		Verdal		  4.5 
    10 	Øystein Aagedal Skage		Bergens		  3.5 
    11 	Asbjørn O. Steinskog		Sandnes		  3.0 
    --------------------------------------------------
    
    resultater klasse kadett A (24 deltakere)
    1 	Anders Thingstad		Hønefoss	  7.5 
    2 	Ole Emil Frisvold		Bergens		  7.0 
    3 	Erlend Kyrkjebø			Stavanger	  6.5 
    4 	Sebastian Mihajlov		OSS		  6.0 
    5 	Tor Botheim			1911		  5.5 
    6 	Stian Johansen			Moss		  5.5 
    7 	Jens Hjorth Kjølberg		1911		  5.5 
    8 	Markus Moripen			Nordstrand	  5.0 
    9 	Henning Kjøita			1911		  5.0 
    10 	Arne Morten Kästel		Molde		  4.5 
    11 	Fredrik Beer Jacobsen		Stavanger	  4.5 
    
    øvrige resultat i kadett A (fra Rogalandsklubber)
    17 	Simon Barane			Sandnes		  3.5 
    18 	Vegard Øverås			Sandnes		  3.5 
    --------------------------------------------------
    
    resultater klasse kadett B (14 deltakere)
    1 	Egil Aarstad Fjeldheim		Nordstrand	  7.5 
    2 	Øyvind Hoem Vaseng		Kristiansund	  7.5 
    3 	Sigve Hølleland			Masfjorden	  6.5 
    4 	Jon Machlik			Tromsø		  6.0 
    5 	Jens Hofgaard Eikre		Halden SKU	  5.5 
    6 	Eivind Aartun			Stavanger	  5.0 
    7 	John P S Continibali		Stavanger	  4.5 
    8 	Richard Knudsen			Halden		  4.0 
    9 	Anita Gholami			OSS		  4.0 
    10 	Bjørn Sander V Bjaanes		Caissa		  4.0 
    --------------------------------------------------
    
    resultater klasse lilleputt (26 deltakere)
    1 	Johan-Seb. Christiansen		Caissa		  8.0 
    2 	Samuel Riiser			OSS		  6.5 
    3 	Lasse E Bjørn			Tromsø		  6.5 
    4 	Mathias Sætre			Bergens		  6.0 
    5 	Monika Machlik			Tromsø		  5.5 
    6 	Maud Rødsmoen			OSS		  5.5 
    7 	Martin Nilsen			Stavanger	  5.0 
    8 	Caroline Beer Jacobsen		Stavanger	  5.0 
    9 	Marte B Kyrkjebø		Stavanger	  5.0 
    10 	Sherington Amarapala		Lørenskog	  5.0 
    
    øvrige resultat i lilleputt (fra Rogalandsklubber)
    14 	Hanna B Kyrkjebø		Stavanger	  4.5 
    25 	Lars A Baustad			Stavanger	  2.0 
    --------------------------------------------------
    
    resultater klasse miniputt (52 deltakere)
    1 	Rasmus L Haugland		Modum		  7.5 
    2 	Sondre Merkesvik		Bergens		  7.0 
    3 	Ulrik Olsen			OSS		  7.0 
    4 	Benjamin Imsrud			Caissa		  7.0 
    5 	Martin B. Østby			OSSU		  6.5 
    6 	Didrik Braathen			Nordstrand	  6.5 
    7 	Arman K Ghaderi			Byåsen		  6.5 
    8 	Endre Machlik			Tromsø		  6.0 
    9 	Eskil Ekeland Grønn		OSS		  6.0 
    10 	Audun Engeset			Larvik		  6.0 
    
    øvrige resultat i miniputt (fra Rogalandsklubber)
    30 	Guri Høidahl			Hå		  4.0 
    48 	Hanne Nilsen			HÅ Ss		  2.5 
    --------------------------------------------------
    	   
    	   

    13/4-2010
     resultat fra Stavanger BGP 10. April
     
     lilleputt:                                              poeng
     1 	Caroline Beer Jacobsen	Stavanger		  5.0 	
     1 	Martin Saltvedt		Stavanger		  5.0 	
     3 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger		  5.0 	
     4 	Torje Askeland		Stavanger		  3.5 	
     5 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger		  3.5 	
     6 	Oskar M Andreassen	Stavanger		  3.0 	
     7 	Joachim Andreassen	Figgjo Bsk		  3.0 	
     8 	Arild Bråstein		Sandved Ssk		  3.0 	
     9 	Sofie Beer Wegge	Lye Ssl		  	  3.0 	
     10 	Lars A Baustad		Stavanger		  3.0 	
     11 	Ane Raugstad		Sandved Ssk		  2.0 	
     12 	Eldar Hauge Torkelsen	Stavanger		  2.0 	
     13 	Live Marie Lima		Stavanger Sku		  1.0 	
    
    miniputt:                                                poeng
    1 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku		  5.0 	
    2 	Eivind Svanes		Stavanger Sku		  5.0 	
    3 	Eirik B. Bjelland	Sandved Ssk		  4.0 	
    4 	Almir Mesihovic		Figgjo Bsk		  4.0 	
    5 	Marlene S Østebø	Stavanger		  4.0 	
    6 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku		  4.0 	
    7 	Andreas Fossan		Stavanger Sku		  3.0 	
    8 	Sven Lassen		Hå Ss		  	  3.0 	
    9 	Henrik G. Tallaksen	Stavanger Sku		  2.5 	
    10 	Oskar N. Dahle		Stavanger Sku		  2.5 	
    11 	Per Martin F. Herdlevær	Stavanger Sku		  2.5 	
    12 	Lucas B. Ranaldi	Stavanger Sku		  2.5 	
    13 	Henning Flæsen		Stavanger Sku		  2.0 	
    14 	Camilla Johnsen		Stavanger Sku		  2.0 	
    15 	Lars Johan Høie Thorsen	Sandved Skolesjakkklubb	  1.5 	
    16 	Mathias Gunnarshaug	Stavanger		  0.5 	
    
    
    Kadett og ungdom:                                        poeng
    1 	1.FM Vadims Daskevics	Stavanger		  5.5 	
    2 	5.Evgeny Kulikov	Stavanger		  5.0 	
    1 	4.Erlend Kyrkjebø	Stavanger		  3.5 	
    3 	11.Magnus Aarthun	Stavanger		  3.5 	
    2 	6.Fredrik Beer Jacobsen	Stavanger		  3.0 	
    3 	3.John P S Continibali	Stavanger		  3.0 	
    4 	10.Vegard Øverås	Sandved		  	  3.0 	
    5 	2.Eivind Aartun		Stavanger		  3.0 	
    6 	7.Echo Li		Chess school of Rogaland  3.0 	
    7 	8.Ragnar Bråstein	Sandved		  	  2.5 	
    8 	9.Christopher AndreassenFiggjo Bsk		  1.0 	
    :
    
    mikroputt:                                              poeng
    1 	Rafail Voldemars	Chess school of Rogaland  6.5 	
    1 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku		  6.5 	
    3 	Arman Puskar		Figgjo Bsk		  5.0 	
    4 	Deepthika Morkonda	Chess school of Rogaland  4.0 	
    5 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sku		  3.0 	
    6 	Jonas Mæland		Sandved sk sjakklubb	  2.0 	
    7 	Christopher Robin Munk	Stavanger Sku		  0.5 	
    7 	Remy Andre Aasberg	Sandved sk sjakklubb	  0.5 	
    
    
    nybegynner:                                              poeng
    1 	Alibek Mukhitov		Chess School of Rogaland  5.5 	
    2 	Amir Keadana		Smeaheia		  4.5 	
    3 	Ådne Bjelland		Stavanger Sku		  4.5 	
    4 	Matias Fredriksen	Smeaheia		  4.0 	
    5 	Aleksander Flæsen	Stavanger Sku		  4.0 	
    6 	Albert Zhao		Chess school of Rogaland  4.0 	
    7 	Alexander C. Blonz	Stavanger Sku		  4.0 	
    8 	Dylan Scotchmer		Chess School of Rogaland  3.5 	
    9 	Marcus H. Bahreini	Stavanger Sku		  3.5 	
    10 	Jørgen Hestnes		Stavanger Sku		  3.5 	
    11 	Tobias Andre Hansen	Stavanger Sku		  3.0 	
    12 	Ulrik Auklend		Stavanger Sku		  3.0 	
    13 	Abyl Kizatbay		Chess school of Rogaland  3.0 	
    14 	Simon Johansen		Stavanger Sku		  3.0 	
    15 	Idar Grønbech Nicolaisen Smeaheia		  3.0 	
    16 	Thomas Sveinsvoll	Smeaheia		  2.5 	
    17 	Jonas Apneseth		Hå skulesjakk		  2.5 	
    18 	Mats Nærheim		Smeaheia		  2.5 	
    19 	Jonas Finjord		Smeaheia Skolesjakk	  2.0 	
    20 	Peder Havik		Stavanger Sku		  1.5 	
    21 	Sindre Enge		Smeaheia		  1.5 	
    22 	Hannah S. Stangeland	Sandved		          1.5 	
    23 	Lukas Wærdahl-Karlsen	Stavanger Sku		  1.5 	
    24 	David Tskhovrebov	Chess school of Rogaland  0.5 	
    	   
    	   
    	   

    24/3-2010
    resultat fra KM i lynsjakk 	   
    nr   navn      	   poeng
    1    Vadim     		17.5
    2    Raymond    	12
    2    Ricardo    	12
    4    Oddmund    	11
    5    Rudi    		10
    5    Thomas    		10
    7    Victor    		8
    8    Sudhir    		7.5
    9    Eivind   		 2
    10   Kjell Terje	 0
    	   

    23/3-2010
    Resultat fra 3mannslagsjakk med tidshandicap under RSK's årsmøte 21/3
     lag stilte Berger.
    
    1. plass med 4.5 poeng:   Carstens Playboys:	 
    på laget: 	 1. Kristoffer Madland    2. Jon Kristian Haarr	  3. Johannes L. Kvisla  
    
    2. plass med 3.5 poeng:	 VEF
    på laget:	 1. Vadims Daskevics	  2. Erlend Kyrkjebø	  3. Fredrik Beer Jacobsen  
    
    3. plass med 2.5 poeng med best kvalitet:   Randaberg
    på laget:	 1. Per O. Egeli	  2. Thorgeir Harestad	  3. Jack Paulsen
    
    4. plass med 2.5 poeng:	 Craxy Statoil
    på laget:	 1. Evgeny Kulikov	  2. Knut Jarle Hjørnevik 3. Jan. M Øverås
    
    5 .plass med 2 poeng:    Gutta Boys
    på laget:   1. Stein Tore gausdal 	  2. Sudir Gupta	  3. Eirik Kyrkjebø
    
    6. plass med 0 poeng: 	  Carro & Co
    på laget:   1. Caroline Beer Jacobsen 	 2. Hanna Kyrkjebø	  3. Marte Kyrkjebø           
    
    	   
    	   

    23/3-2010
    Resultat fra KM i sjakk for skolelag på Varhaug 14/3-2010
    14 lag stilte i barneskoleklassen, 2 lag i ungdomsskoleklassen
    Resultat ungdomsskoler:
    nr      lag	     lagpoeng   enkeltscore	runde1  runde2  runde3  runde
    1 	Stavanger Mix	8,0 	13,5		  +2	  +2	  +2	  +2	 	
    2 	Lye Ung		0,0 	2,5 		  -1	  -1	  -1	  -1		
    
    Resultat barneskoler:	
    nr      lag	     lagpoeng   enkeltscore	runde1  runde2  runde3  runde4  runde5  runde6
    1 	Vaulen		11,0 	19,5 		  +04	  +07	  +06	  =02	  +05	  +10		
    2 	Våland		10,0 	15,5 		  =03	  +09	  +10	  =01	  +04	  +08		
    3 	Ålgård		8,0 	15,0 		  =02	  +14	  -08	  +12	  +10	  =05		
    4 	Vigrestad 1	8,0 	14,0 		  -01	  +13	  +07	  +06	  -02	  +11		
    5 	Figgjo Mix	7,0 	14,5 		  +14	  -06	  +11	  +08	  -01	  =03		
    6 	Jåtten		7,0 	13,5 		  +11	  +05	  -01	  -04	  =08	  +12		
    7 	Lassa Mix	6,0 	13,0 		  =09	  -01	  -04	  =11	  +13	  +14		
    8 	Lassa 1		6,0 	12,5 		  +12	  =10	  +03	  -05	  =06	  -02		
    9 	Vigrestad 2	5,0 	13,5 		  =07	  -02	  +14	  -10	  -11	  +13		
    10 	Sunde		5,0 	13,0 		  +13	  =08	  -02	  +09	  -03	  -01		
    11 	Lassa 2		5,0 	8,5 		  -06	  +12	  -05	  =07	  +09	  -04		
    12 	Smeaheia Mix	3,0 	6,5 		  -08	  -11	  +13	  -03	  =14	  -06		
    13 	Vigrestad 4	2,0 	4,0 		  -10	  -04	  -12	  +14	  -07	  -09		
    14 	Vigrestad 3	1,0 	5,0		  -05	  -03	  -09	  -13	  =12	  -07	   
    	   

    25/2-2010
    10. febr. 2010 på Ganddal bydelshus	var det finale
            i Rotarysjakken 2010. Resultat :
    Nr	Lag	   	Lagpoeng	Spillerpoeng	Poeng 1. bord
    1.	Våland		 4,0		47
    2.	Lassa 2		 3,5		48			14
    3.	Ålgård		 3,5	 	48			11
    4.	Vigrestad	 3,5		46
    5.	Sunde		 3,5		43
    6.	Jåtten 2	 3,0		40
    7.	Lassa 1		 3,0		38
    8.	Hafrsfjord 1	 2,5		40			11
    9.	Figgjo	   	 2,5		40			9
    10.	Jåtten 1	 2,5		38
    11.	Hafrsfjord 2	 1,5		38
    12.	Hafrsfjord 3 	 1,5		35
    13.	Aspervika  	 1,0		31
    14.	Klepp		 0,5		28
    
    

    28/12-2009 Resultater fra Malmø open (Bare norske deltakere er listet opp etter nr 10)
    	   MALMÖ OPEN 2009
    
    NAMN                      KLUBB                RATING  +/-  POÄNG    KVP
    
      1 IM Nils Grandelius    Lunds ASK             2633    12    6½      29.5
      2 IGM J-L Hammer        Norge                 2638    12    6½      27.5
      3 IGM Stellan Brynell   Limhamns SK           2565    -3    5½      31
      4 Anton Frisk Kockum    Örgryte SK            2324    19    5½      30.5
      5 IGM Jonny Hector      Limhamns SK           2638    -6    5½      29.5
      6 IM Daniel Semcesen    Lunds ASK             2585     1    5½      29.5
      7 Arne Matthiesen       Danmark               2311    14    5½      28.5
      8 IGM Tiger Hillarp     Lunds ASK             2642   -17    5½      27.5
      9 Ole Christian Moen    Norge                 2179    17    5½      24
     10 Mladen Gajic          Lunds ASK             2330    13    5       30.5
    
     16 Frode Urkedal         Norge                 2409    -1    4½      31
     34 Ellisiv Reppen        Norge                 1794    32    4½      19.5
     52 Marte Egeland         Norge                 1858    18    4       18.5
     67 Fredrik B-Jacobsen    Norge                 1562    33    3½      21.5
     85 Erlend Kyrkjebö       Norge                 1608    30    3       20.5
    		
    Her er hele resultatslista!
    Resultater fra Malmø Open


    12/12-2009: Resultater fra" Christmas tournament for children" 11.desember på Sola kultuhus.

    	   klasse ungdom:
    	   1 	Evgeny Kulikov	Chess school of Rogaland
    	   2 	Jon Kristian Haarr	Sandnes Usk
    	   3 	Daniel Eikås		Sandnes
    
    	   klasse kadett:
    	   1 	Fredrik B. Jacobsen	Stavanger Sku
    	   2 	Magnus Aarthun		Stavanger
    	   3 	Echo Li	Kad		Chess School of Rogaland
    	   4 	Andreas L. Rosland	Lye Ssl
    	   5 	Erlend Kyrkjebø		Stavanger
    	   6 	Ragnar Bråstein	K	Sandved Ssk
    
    	   klasse lilleputt:
    	   1 	Martin Nilsen		Stavanger Sku
    	   2 	Eivind Aartun		Stavanger Sku
    	   3 	Torje Askeland		Stavanger Sku
    	   4 	Caroline B. Jacobsen	Stavanger Sku
    	   5 	Sergey Adyasov		Chess school of Rogaland
    
    	   klasse miniputt:
    	   1 	Martin Saltvedt		Stavanger Sku
    	   2 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger
    	   3 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger
    	   4 	Andreas Fossan		Stavanger Sku
    	   5 	Arild Bråstein		Sandved Ssk
    	   6 	Almir Mesihovic		Figgjo Bsk
    	   7 	Marlene S Østebø	Stavanger
    	   8 	David Gulaker		Hå Ss
    
    	   klasse mikroputt:
    	   1 	Eivind Svanes		Stavanger Sku
    	   2 	Kristoffer Bråtveit	Stavanger Sku
    	   3 	Arman Puskar		Figgjo Bsk
    	   4 	Rafail Voldemars	Chess school of Rogaland
    	   5 	Henrik G. Tallaksen	Stavanger Sku
    	   6 	Sverre Skjølingstad	Stavanger Sku
    	   7 	Morgan Mobekk		Engelsvoll Ss
    
    	   klasse nybegynner:
      	   1 	Henning Flæsen		Stavanger Sku
    	   2 	Camilla Johnsen		Stavanger Sku
    	   3 	Hanne Nilsen		Hå Ss
    	   4 	Even Smith-Ïvland	Stavanger Sku
    	   5 	May Helene Mobekk	Engelsvoll Ss
    	   6 	Sven Lassen		Hå Ss
    	   7 	Birgit Braut		Engelsvoll Ss
    	   8 	Cassandra Breiland	Engelsvoll Ss	


    23/11-2009: Nå foreligger resultatliste fra NM for ungdom som ble arrangert i Trondheim 17-22. November.
    Resultater ved "NM for ungdom 2009" for spillere fra Rogaland.
    	   Gruppe A - født 1983-1992:
    	   nr  7: Jon Kristian Haarr	Sandnes Usk
    	   nr 11: Asbjørn O. Steinskogm	Sandved Ssk
    
    	   Gruppe B - født 1993-1994
    	   nr 14: 	Magnus Aarthun		Stavanger Sku
    	   nr 16: 	Erlend Kyrkjebø		Stavanger Sku
    	   nr 31: 	Simon Barane		Sandved Ssk
    
    	   Gruppe C - født 1995-1996
    	   nr  6: 	Fredrik Beer Jacobsen	Stavanger Sku
    	   nr 37: 	Holger Thordal		Sandved Ssk
    	   nr 38: 	Morten Hamra		Sandved Ssk
    	   nr 49: 	Christoffer Andreassen	Figgjo Bsk
    
    	   Gruppe D født 1997
    	   nr  2: 	Martin Nilsen		Stavanger Sku
    	   nr 19: 	Lars A Baustad		Stavanger Sku
    	   nr 21: 	Sverre S Dyrhaug	Stavanger Sku
    	   nr 25: 	Joachim Andreassen	Figgjo Bsk
    
    	   Gruppe E -født 1998
    	   nr  9: 	Marte B Kyrkjebø	Stavanger Sku
    	   nr 13: 	Oskar M Andreassen	Stavanger Sku
    	   nr 26: 	Hanna B Kyrkjebø	Stavanger Sku
    
    	   Gruppe F født 1999
    	   nr  8: 	Martin Saltvedt		Stavanger Sku
    	   nr 24: 	Knut M Baustad		Stavanger Sku
    	   nr 28: 	Andreas Fossan		Stavanger Sku
    
    	   Gruppe G - født 2000 eller senere
    	   nr 10: 	Henrik G. Tallaksen	Stavanger Sku
    	   nr 15: 	Benjamin Fossan		Stavanger Sku
    	   nr 18: 	Eivind Svanes		Stavanger Sku
    	   nr 34: 	Aleksander Fossan	Stavanger Sku
    	   nr 60: 	Alice Andreassen	Figgjo Bsk 
    Her er hele resultatslista!
    Resultater fra NM for ungdom 2009