Resultater fra interne turneringer i Sandnes SK, Stavanger SK, Randaberg SK og Sevland SK finner du på klubbenes egne hjemmesider :

  • Sandnes sjakklubb
  • Stavanger sjakklubb
  • Randaberg sjakklubb
  • Sevland sjakklubb

  • Se forøvrig følgende informasjonsside fra NSF med oversikt over all klubbene i Rogaland sjakkrets.

    Andre resultater finner du her, men merk at bare de 10 beste pluss spillere fra Rogaland listes opp her i turneringer utenfor Rogaland:

    
    
    	
    
    
    	
    	   
    21/9-2017 Resultat fra NM for ungdomslag 8. september 2017 NM for ungdomslag 8/9-2017

    9/8-2017 Resultat fra NM i kafésjakk i Bergen 4/8: NM i Kafésjakk i Bergen 4/8-2017

    26/7-2017 Resultater fra landsturneringen 2017 resultat fra landsturneringen

    26/7-2017 Resultater fra landsturneringen 2017, NM i lynsjakk NM i lynsjakk

    26/7-2017 Resultater fra landsturneringen 2017, NM i kafésjakk NM i Kafésjakk

    26/7-2017 Resultater fra landsturneringen 2017, NM i sjokk sjakk resultat NM i sjokk

    12/6-2017 Resultat fra Altibox Norway chess BGP-turnering 11. juni 2017 på Vitenfabrikken
    Gruppe Mikroputt
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	William Khazen		USA		  	15.0 	45.0	54.0	 54.00	 0000 ( +0)
     2 	Live Landsvik		Smeaheia SS		13.0 	46.0	54.0	 39.00	 0000 ( +0)
     3 	Martin Holten Fiskaaen	Stavanger Sku		11.0 	46.0	53.0	 25.00	 0000 ( +0)
     4 	Håvard Haug		Oslo Barnesjakklubb	11.0 	45.0	54.0	 31.00	 0000 ( +0)
     5 	Halldor Olaves Grytten	Smeaheia SS		11.0 	43.0	48.0	 22.00	 0000 ( +0)
     6 	Storm I. Narvesen	Smeaheia SS		11.0 	39.0	44.0	 26.00	 0000 ( +0)
     7 	Thomas Hansen Juvik	Randaberg Sku		11.0 	39.0	44.0	 22.00	 0000 ( +0)
     8 	Alina Shehzad		Smeaheia SS		10.0 	46.0	54.0	 24.00	 0000 ( +0)
     9 	Andreas Anfindsen	Smeaheia SS		 9.0 	46.0	53.0	 18.00	 0000 ( +0)
    10 	Nikolai Krämer		Smeaheia SS		 9.0 	44.0	49.0	 16.00	 0000 ( +0)
    11 	Vetle Bjørge Strand	Fredrikstad Fus		 9.0 	39.0	44.0	 12.00	 0000 ( +0)
    12 	Sondre Larsen		Stavanger Sku		 8.0 	45.0	52.0	 12.00	 0000 ( +0)
    13 	Felix Wølner		Smeaheia SS		 7.0 	38.0	46.0	  9.00	 0000 ( +0)
    14 	Lauren Khazen		USA		  	 5.0 	42.0	51.0	  0.00	 0000 ( +0)
    
    Gruppe miniputt 
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Berger	n-Ratingprest
     1 	Theo N. Johannessen	Haukås Skolesjakklag	14.0 	 40.00	 0000 ( +0)
     2 	Olav Dreyer		Stavanger Sku		12.0 	 30.00	 0000 ( +0)
     3 	Camilla Broch-Austvoll	Stavanger Sku		11.0 	 24.00	 0000 ( +0)
     4 	Sigurd Sagland-Jensen	Smeaheia SS		11.0 	 23.00	 0000 ( +0)
     5 	Henrik Svela		Smeaheia SS		 7.0 	  5.00	 0000 ( +0)
     6 	Ksenija Korobeinikova	Stavanger Sku		 5.0 	  0.00	 0000 ( +0)
    
    Gruppe lilleputt
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Shazil Khan Shehzad	Smeaheia SS		14.0 	43.0	51.0	 44.00	 0000 ( +0)
     1 	Alisha Shehzad		Smeaheia SS		14.0 	43.0	51.0	 44.00	 0000 ( +0)
     3 	Olav Holten Fiskaaen	Stavanger Sku		10.0 	47.0	52.0	 19.00	 0000 ( +0)
     4 	Sigurd Lye		Smeaheia SS		10.0 	46.0	51.0	 19.00	 0000 ( +0)
     5 	Lars Dreyer		Stavanger Sku		10.0 	37.0	42.0	 18.00	 0000 ( +0)
     6 	Heine N. Johannessen	Haukås Skolesjakklag	 9.0 	48.0	53.0	 15.00	 0000 ( +0)
     7 	Sverre Lye		Smeaheia SS		 8.0 	48.0	53.0	 10.00	 0000 ( +0)
     8 	Vegard Hansen Lutsi	Smeaheia SS		 5.0 	39.0	47.0	  0.00	 0000 ( +0)
    Rangering: 
     gruppe nybegynner
     Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
     Pl	Navn			Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
      1 	Are Borgar Landsvik	Smeaheia SS		14.0 	43.0	52.0	 46.00	 0000 ( +0)
      2 	Leo Myrnes		Stavanger Sku		12.0 	42.0	48.0	 30.00	 0000 ( +0)
      3 	Ingrid Anfindsen	Smeaheia SS		11.0 	46.0	54.0	 29.00	 0000 ( +0)
      4 	Even N. Johannessen	Haukås Skolesjakklag	11.0 	43.0	49.0	 26.00	 0000 ( +0)
      5 	Øivind Fagerlund	Smeaheia SS		 9.0 	45.0	51.0	 14.00	 0000 ( +0)
      6 	Eirik Bjørge Strand	Fredrikstad Fus		 9.0 	44.0	50.0	 17.00	 0000 ( +0)
      7 	Haakon Kølbel		Fredrikstad Fus		 8.0 	41.0	47.0	 12.00	 0000 ( +0)
      8 	Brage Aase Torjusen	Fredrikstad Fus		 6.0 	41.0	49.0	  4.00	 0000 ( +0)
    	   
    	   

    12/6-2017 Resultat fra Altibox Norway chess skoleturnering 10-11. juni 2017 på Vitenfabrikken
    Endelig resultatliste 
    Pl	Navn				Poeng	Ind.p	Innb.
     1 	Lura 1, Sandnes			18.0 	 17.5 	
     2 	Madlavoll 1, Stavanger		16.0 	 14.0 	
     3 	Stangeland, Sandnes		15.0 	 12.5 	
     4 	Kyrkjekrinsen, Bergen		15.0 	 11.5 	
     5 	Lassa, Stavanger		14.0 	 13.0 	
     6 	Tjensvoll 1, Stavanger		14.0 	 12.0 	
     7 	Sørbø 1, Sandnes		14.0 	 11.5 	
     8 	Bjerkreim, Bjerkreim		14.0 	 11.0 	
     8 	Røyneberg 1, Sola		14.0 	 11.0 	
     10 	Madlavoll 2, Stavanger		14.0 	 10.0 	
     11 	Hana 2, Sandnes			13.0 	 10.0 	
     12 	Lura 2, Sandnes			13.0 	  7.5 	
     13 	Bogafjell, Sandnes		12.0 	 11.0 	
     14 	Varhaug, Hå			12.0 	 10.0 	
     15 	Smeaheia 2, Sandnes		12.0 	  9.0 	+
     15 	Hana 1, Sandnes			12.0 	  9.0 	-
     17 	Iglemyr, Sandnes		12.0 	  9.0 	+
     18 	Bærland 3, Gjesdal		12.0 	  8.0 	
     19 	Smeaheia 1, Sandnes		12.0 	  7.0 	
     20 	Sandved, Sandnes		11.0 	  8.0 	
     20 	Bærland 1, Gjesdal		11.0 	  8.0 	
     22 	Steinerskolen 1, Stavanger	11.0 	  7.5 	
     23 	Hana 3, Sandnes			11.0 	  6.0 	
     24 	Røyneberg 2, Sola		10.0 	  7.5 	
     25 	Nylund, Stavanger		10.0 	  6.0 	+
     26 	Tjensvoll 2, Stavanger		10.0 	  6.0 	-
     27 	Bærland 2, Gjesdal		10.0 	  5.0 	
     28 	Vigrestad, Hå			 9.0 	  7.0 	
     28 	Gausel, Stavanger		 9.0 	  7.0 	
     30 	Sørbø 2, Sandnes		 9.0 	  6.0 	
     31 	Dirdal 1, Gjesdal		 9.0 	  5.5 	
     32 	Steinerskolen 2, Stavanger	 6.0 	  4.0 	
    	   
    	   

    12/6-2017 Resultat fra Altibox Norway Chess NGP 9-11. juni 2017
    Altibox Norway Chess NGP 2017
    Gruppe A
    Endelig resultatliste 								kvalitetsregning
    Pl	Navn				n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Med.Buc	Monr-1	Monrad	i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	FM Benjamin Haldorsen		2364	2356	Bergens		6.5 	23.0	28.5	32.0	2112	 2448 ( +5)
     2 	FM Petter Fossan		2304	2303	Stavanger	5.5 	22.0	28.5	30.5	2075	 2208 ( -3)
     3 	FM Lucas Ranaldi		2229	2278	1911		5.0 	23.5	30.0	32.5	2144	 2401 (+26)
     4 	IM Erik Fossan			2311	2347	Stavanger	5.0 	22.5	29.0	32.5	2132	 2211 ( -6)
     5 	Abyl Kizatbay			2035	2134	Stavanger	4.5 	21.5	28.0	29.0	2088	 2162 (+28)
     6 	Knut J Hjornevik		1800	1932	Sandnes 	4.5 	21.0	27.5	30.0	2090	 2151 (+26)
     7 	Raul Rosa Cintas		2100	2159			4.5 	21.0	26.5	30.0	1982	 2012 ( -8)
     8 	FM Sondre Merkesvik		2174	2220	Bergens		4.5 	20.5	25.5	28.5	1938	 2011 (-19)
     9 	John A Kvamme			2068	2116	SK 96		4.5 	18.0	23.0	25.5	1880	 2004 ( -6)
    10 	Fredrik Beer Jacobsen		2040	2072	Stavanger	4.5 	18.0	22.5	25.0	1822	 2066 ( +5)
    11 	Kenneth Brattetveit		1764	1809	Sotra		4.5 	17.5	22.0	23.0	1926	 1978 (+24)
    12 	Aksel Bu Kvaløy			1644	1750	Stavanger	4.5 	15.5	20.5	20.5	1916	 2058 (+58)
    13 	Håkon Abeland Myrheim		1690	1836	Sandnes		4.0 	18.5	23.5	26.5	1933	 1926 (+35)
    14 	Andreas Fossan			1989	2020	Stavanger	4.0 	17.0	21.5	24.0	1771	 1792 (-22)
    15 	Robin Olsen			2043	2107	Moss		4.0 	15.5	20.5	20.5	1961	 1899 (-11)
    16 	Edvin Jarve			1721	1831	Stavanger	4.0 	14.0	20.5	22.5	1790	 1797 ( +7)
    17 	Aidin Afsari-Rad		1532	1723	Lørenskog	3.5 	20.5	25.0	28.5	2047	 1851 (+20)
    18 	Aleksander Fossan		1921	1984	Stavanger	3.5 	18.5	23.5	26.0	1854	 1601 (-46)
    19 	Afras Mansoor			1876	1963	Søråshøgda	3.5 	17.5	24.0	26.5	1839	 1644 (-38)
    20 	Oddmund Sande			1863	1899	Stavanger	3.5 	17.0	22.5	22.5	1912	 1764 (-11)
    21 	Simen Sørensen			1580	1736	Sevland		3.5 	16.0	20.5	22.5	1804	 1660 ( +8)
    22 	Aleksander Flæsen		1727	1848	Stavanger	3.5 	16.0	20.5	22.5	1734	 1680 ( -8)
    23 	Benjamin Fossan			1814	1898	Stavanger	3.5 	15.0	19.0	21.0	1692	 1543 (-43)
    24 	Sander Fuglestein		1408	1627	Sevland		3.0 	17.5	22.0	24.5	1877	 1537 (+14)
    25 	Jonas August Bernstein		1435	1646	Stjernen	3.0 	17.0	21.0	22.0	1807	 1583 (+16)
    26 	Bjørn M. Ellingsen		1497	1625	Stavanger	3.0 	16.5	20.5	20.5	1821	 1764 (+18)
    27 	Zeljko Djerdj			1379		Egersund	3.0 	16.0	20.5	22.5	1742	 1602 (+22)
    28 	David Imhof			1583	1738	Sandnes		3.0 	14.0	18.5	19.5	1851	 1393 (-17)
    29 	Sverre Skjølingstad		1529	1641	Stavanger	3.0 	14.0	18.5	18.5	1712	 1519 ( -1)
    30 	Erlend Reigstad			1512	1650	Hamar		2.5 	19.0	23.5	27.0	1947	 1627 (+13)
    31 	Johannes Melkevik		1870	1929	Sevland		2.5 	16.5	21.5	23.5	1773	 1424 (-40)
    32 	Ulrikke Langvik			1478	1638	Trondheim	2.5 	15.5	19.0	19.0	1787	 1495 ( -2)
    33 	Atle Larsen			1496	1573	Stavanger	2.5 	14.5	19.0	19.0	1795	 1552 (+12)
    34 	Egil Melkevik			1577	1725	Sevland		2.5 	14.0	18.5	19.5	1806	 1282 (-28)
    35 	Mats Nærheim			1439	1515	Sandnes		2.5 	13.0	17.5	18.5	1740	 1405 ( -6)
    36 	Hallvard Haug Flatebø		1246	1455	Sevland		2.0 	16.0	20.0	22.0	1765	 1367 (+12)
    37 	Ingrid Jørdre Kvamme		1378	1496	Bergens		2.0 	15.5	20.0	20.0	1775	 1423 ( +1)
    38 	Julian Munk			1653	1768	Stavanger	2.0 	14.0	19.5	19.5	1735	 1243 (-44)
    39 	Jurij Korobeinikov				Stavanger	1.0 	15.5	20.0	20.0	1761	 1108 (+1108)
    
    Gruppe B (under 1750)
    Endelig resultatliste  								kvalitetsregning
    Pl	Navn				n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Med.Buc	Monr-1	Monrad	i-Snittm	n-Ratingprest
     1 	Anders Ljones			1581	1740	Stavanger	7.0 	19.5	24.5	27.5	1538	 1791 (+20)
     2 	Martin Bø			1406	1674	Follo		5.5 	15.5	20.0	20.0	1534	 1666 (+22)
     3 	Jan Rune Moberg			1507	1706	Follo		5.0 	19.5	26.5	26.5	1585	 1633 (+13)
     4 	Per Tore Pedersen		1319	1552	Sevland		5.0 	19.5	24.5	27.5	1604	 1670 (+47)
     5 	Egil Arne Standal		1638	1859	Volda Ørsta	5.0 	18.5	23.0	25.0	1527	 1530 ( -7)
     6 	Sindre Fossum			1395	1583	Arendal		5.0 	18.0	25.0	28.0	1548	 1644 (+40)
     7 	Sverre Hestholm			1266	1485	Stavanger	4.5 	18.5	24.0	25.5	1571	 1669 (+56)
     8 	Snorre Kristiansen		1470	1583	Stavanger	4.5 	17.5	23.0	25.0	1485	 1437 ( -4)
     9 	John Breiland			1440	1607	Sandnes		4.5 	15.5	19.5	22.0	1495	 1467 ( +4)
    10 	Ariza Hina			1373	1519	Søråshøgda	4.5 	14.0	17.5	19.0	1440	 1537 (+17)
    11 	Oskar Feed Jakobsen		1394	1570	Jæren		4.0 	22.5	29.5	31.0	1610	 1285 (-16)
    12 	Øyvind Kongshavn Housken			Stavanger	4.0 	21.0	28.0	30.5	1599	 1244 (+1244)
    13 	André Gjestemoen-Von Hirsch			Stavanger sku	4.0 	20.5	26.0	28.0	1611	 1450 (+1450)
    14 	Per Lea				1508	1739	Follo		4.0 	17.5	22.5	25.0	1538	 1127 (-39)
    15 	Stian Auklend			1399		Stavanger	4.0 	17.5	22.5	24.0	1550	 1476 (+22)
    16 	Eirik Kyrkjebø			1474	1631	Stavanger	4.0 	17.0	22.0	23.5	1442	 1213 (-22)
    17 	Daniel Steen			1544	1685	Stavanger	4.0 	14.5	19.5	22.0	1482	 1334 (-26)
    18 	Rune Taranger			1521	1690	Nordstrand	4.0 	 9.5	14.0	14.0	1470	 1342 (-14)
    19 	Carles Bas-Coloma				Direkte		3.5 	22.5	28.0	31.0	1640	 1278 (+1278)
    20 	Linnea Larre			1295	1483	OSS		3.5 	19.5	26.5	28.5	1543	 1172 (-10)
    21 	Sidney Haubrick			1126	1534	Stavanger	3.5 	18.0	23.5	26.0	1571	 1162 ( +6)
    22 	Håkon Hembre Helgøy		1044	1353	Sandnes		3.5 	16.0	20.0	20.0	1526	 1300 (+34)
    23 	William Sandberg Olsen		1445	1744	Moss		3.5 	13.0	17.5	17.5	1478	 1339 (-15)
    24 	Alexander Tjora			1196	1416	Stavanger	3.0 	20.0	27.0	30.0	1617	 1072 (-18)
    25 	Dmitry Rudshin			 884	1243	Sandnes		3.0 	18.5	23.5	25.5	1537	 1302 (+43)
    26 	Ahmad Abdelhafiz		1253	1474	Jæren		3.0 	18.0	25.0	27.0	1577	 1332 (+11)
    27 	Lars Ziegler			1405	1582	Bergens		3.0 	17.5	22.5	24.5	1504	 1155 (-22)
    28 	Julian Lothe Ringen		1021	1429	Søråshøgda	3.0 	17.5	22.5	24.0	1536	 1124 (+15)
    29 	Olav Brattetveit		1092	1273	Bergens		3.0 	17.5	22.0	24.0	1545	 1327 (+35)
    30 	Sergey Eliseev			1247	1506	Sandnes		3.0 	14.5	19.5	19.5	1452	 1084 (-20)
    31 	Stein Å Sivertsen		1553	1553	Sandnes		3.0 	13.5	18.0	19.5	1457	 1104 (-449)
    32 	Steinar Lima			1223		Egersund	3.0 	12.0	17.0	17.0	1743	 1459 (+59)
    33 	Sofie Løfaldli			1278	1484	Sandnes		2.5 	17.5	22.0	24.0	1440	 1010 (-41)
    34 	Fredrik Lytomt Jacobsen		1179	1576	Stavanger	2.5 	17.5	22.0	23.5	1546	 1297 (+16)
    35 	Sander Joa			1183	1495	Stavanger	2.5 	 9.5	13.5	13.5	1529	 1010 (-24)
    36 	Gustav Hestholm			1108	1405	Stavanger	2.0 	17.5	22.0	23.5	1516	 0994 (-17)
    37 	Live Jørgensen Skigelstrand	1324	1527	Stavanger	2.0 	15.5	20.5	22.5	1517	 1076 (-40)
    38 	Andreas Broch-Austvoll		1053	1379	Stavanger	2.0 	13.0	16.0	16.0	1402	 0922 (-16)
    39 	Ivan Rozhko			 746	1369	Sandnes		2.0 	10.5	14.0	14.0	1506	 1218 (+20)
    40 	Lykke-Merlot Helliesen		1052	1429	Caissa		1.5 	15.5	20.0	20.0	1491	 1046 ( -6)
    41 	Roar Sola			1012	1325	Jæren		1.5 	12.0	16.5	16.5	1474	 0798 (-23)
    
    Gruppe C (under 1250)
    Endelig resultatliste  								kvalitetsregning
    Pl	Navn				n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Med.Buc	Monr-1	Monrad	n-Ratingprest
     1 	Pål Hovstad					Jæren		7.0 	22.5	27.5	29.5	 1530 (+1530)
     2 	Jiahao Eric Ji			 991	1217	Hell		6.0 	18.0	23.0	25.5	 1246 (+64)
     3 	Daniel Sinnes			1164	1670	Jæren		5.0 	24.5	31.5	32.5	 1195 ( +5)
     4 	Kristoffer Wang Strømhaug	1137	1398	Hell		5.0 	18.0	25.0	27.5	 1070 (-12)
     5 	Carlos Garrido			1228	1370	Kristiansand	5.0 	16.5	23.5	26.0	 1150 (-15)
     6 	Vetle Støren			 819	1291	Stavanger	5.0 	16.5	21.5	23.5	 0989 (+53)
     7 	Martin Vognstølen				Stavanger	5.0 	16.5	21.0	21.0	 1032 (+1032)
     8 	Andreas Jonsterhaug		 992	1306	Bergens		4.5 	23.0	30.0	33.0	 1114 (+24)
     9 	Lasse Høyvik					Stavanger	4.5 	17.5	22.5	24.5	 1124 (+1124)
    10 	Håkon Støren			 827	1347	Stavanger	4.0 	20.5	27.5	29.5	 0835 ( +6)
    11 	Kristian Holst Oord		 905	1485	Stavanger	4.0 	18.5	25.5	28.5	 1057 (+46)
    12 	Arjun Vijay Cithu		 903	1223	Stavanger	4.0 	17.5	23.5	24.5	 0987 (+41)
    13 	Thomas Kirkholm Skauen		 778	1095	Kragerø		4.0 	17.5	22.5	24.5	 0973 (+53)
    14 	Jon Albert Tveita				Jæren		4.0 	16.0	20.0	21.0	 0927 (+927)
    15 	Odd Eivind Svendsen				Haugaland	4.0 	13.5	17.5	19.5	 0939 (+939)
    16 	Olav Einervoll					Jæren		4.0 	12.5	15.5	17.5	 0941 (+941)
    17 	Alexander Skrede		 733	1157	Sandnes		3.5 	22.5	28.5	31.0	 0789 ( +2)
    18 	Kristoffer Kraft Johansen			Sandnes		3.5 	13.5	17.5	19.5	 0714 (+714)
    19 	Daniel Fossan			 789	1331	Stavanger	3.0 	22.0	27.0	29.5	 0687 (-16)
    20 	Gard Rye Høyforsslett		 893	1264	Bergens		3.0 	21.0	27.0	29.5	 0700 (-32)
    21 	Asle Ølberg					Sandnes		3.0 	21.0	27.0	27.0	 0751 (+751)
    22 	Torleiv Broch-Austvoll		 734	1392	Stavanger	3.0 	21.0	26.0	28.0	 0775 ( +1)
    23 	Arvid Feed Jakobsen		 664	1204	Jæren		3.0 	19.0	24.0	26.0	 0732 ( +7)
    24 	Ivar Håland Carlsen				Sandnes		3.0 	18.5	23.5	25.5	 0759 (+759)
    25 	Freddy Hestholm			 848	1255	Stavanger	3.0 	16.0	20.0	22.0	 0592 (-27)
    26 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	 511	1178	Stavanger	3.0 	13.5	18.0	19.0	 1076 (+144)
    27 	Vegard Joa			 624	1127	Stavanger	2.5 	20.5	25.5	27.5	 0623 ( +0)
    28 	Bjørn Tore Warland Idsø				Sandnes		2.5 	13.5	19.5	19.5	 0657 (+657)
    29 	Vilde Bjerke			 993	1425	Lillesand	2.0 	16.5	23.5	25.5	 0469 (-54)
    30 	Jiabao Eivind Ji		 527	1334	Hell		2.0 	16.5	20.5	22.5	 0602 (+12)
    31 	Titas Malaiska					Stavanger	2.0 	14.5	19.5	19.5	 0512 (+512)
    32 	Mihail Veremjov					Sandnes		2.0 	14.5	18.5	20.5	 0354 (+354)
    33 	Nikolay Rozhko			 950	1126	Sandnes		2.0 	10.0	14.0	14.0	 0549 (-26)
    34 	Odin Sørensen Bjerga				Sandnes		2.0 	 9.0	13.0	13.0	 0588 (+588)
    35 	Areeb Mansoor			 664	1085	Søråshøgda	1.0 	15.5	20.5	22.5	 0374 (-46)
     	   
    	   

    5/6-2017 Resultat fra Smeaheia masterclass BGP 21. mai 2017
    gruppe nybegynnere + mikroputt (født 2008 eller senere)
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn			Kl	Klubb	 	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Rune Mæstad		Mik	Smeaheia SS	17,0 	68,0	80,0	 72,00	
     2 	Håkon Salte		Mik	Jæren Ssk	16,0 	71,0	82,0	 68,00	
     3 	Titas Malaiska		Mik	Stavanger Sku	16,0 	64,0	64,0	 48,00	
     4 	Marton Moi		Mik	Stavanger Sku	14,0 	71,0	81,0	 48,00	
     5 	Alina Shehzad		Mik	Smeaheia SS	14,0 	69,0	80,0	 49,00	
     6 	Nikolay Rozhko		Mik	Sandved Ssk	14,0 	64,0	72,0	 46,00	
     7 	Nikolai Krämer		Mik	Smeaheia SS	14,0 	64,0	64,0	 34,00	
     8 	Leo Myrnes		Mik	Stavanger Sku	12,0 	68,0	77,0	 30,00	
     9 	Martin Holten Fiskaaen	Mik	Stavanger Sku	12,0 	67,0	77,0	 36,00	
    10 	Herman Tonning Grønlid	Mik	Smeaheia SS	12,0 	67,0	77,0	 33,00	
    11 	Andreas Anfindsen	Nyb	Smeaheia SS	12,0 	67,0	67,0	 22,00	
    12 	Noa Brakestad		Mik	Smeaheia SS	12,0 	65,0	74,0	 31,00	
    13 	Sondre Larsen		Mik	Stavanger Sku	12,0 	60,0	70,0	 32,00	
    14 	Simon H. Gustafsson	Mik	Stavanger Sku	12,0 	60,0	69,0	 31,00	
    15 	Thomas Hansen Juvik	Mik	Randaberg Sku	11,0 	68,0	76,0	 28,00	
    16 	Symre Mathea Grytten	Nyb	Smeaheia SS	11,0 	55,0	55,0	 14,50	
    17 	Øivind Fagerlund	Nyb	Smeaheia SS	10,0 	63,0	73,0	 21,00	
    18 	Ethan Solly		Mik	Stavanger Sku	10,0 	57,0	65,0	 17,00	
    19 	Ingrid Anfindsen	Nyb	Smeaheia SS	10,0 	55,0	55,0	  8,00	
    20 	Halldor Olaves Grytten	Mik	Smeaheia SS	 9,0 	57,0	65,0	 13,50	
    21 	Bjørnar Woldstad Heigre	Nyb	Stavanger Sku	 8,0 	54,0	54,0	  0,00	
    
    Gruppe Miniputt (født 2006 og 2007)
    Endelig resultatliste						kvalitetsregning 
    Pl	Navn			GP	Klubb	Land	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Sverre Lye		Min	Smeaheia SS	18,0 	61,0	69,0	 69,00	
     2 	Balder Salte		Min	Jæren Sku	15,0 	64,0	73,0	 47,50	
     3 	Jone Mæstad		Min	Smeaheia SS	15,0 	60,0	68,0	 42,50	
     4 	Arjun Cithu Vijay	Min	Stavanger Sku	13,0 	60,0	68,0	 30,50	
     5 	Camilla Broch-Austvoll	Min	Stavanger Sku	 9,0 	70,0	78,0	 14,50	
     6 	Ksenija Korobeinikova	Min	Stavanger Sku	 9,0 	70,0	78,0	 12,50	
     7 	Daniel Kjeldsen		Min	Stavanger Sku	 9,0 	61,0	69,0	 13,50	
     8 	Olav Storebø Midthun	Min	Randaberg Sku	 8,0 	64,0	73,0	  9,00	
     
    Gruppe Lilleputt (født 2004 og 2005) 
    Endelig resultatliste						kvalitetsregning 
    Pl	Navn			GP	Klubb	Land	Poeng	Berger	
     1 	Andreas Broch-Austvoll	Lil	Stavanger Sku	14,0 	 40,00	
     2 	Kevin Ersdal		Lil	Sandved Ssk	13,0 	 33,00	
     3 	Sigurd Lye		Lil	Smeaheia SS	12,0 	 28,00	
     4 	Olav Holten Fiskaaen	Lil	Stavanger Sku	 9,0 	 12,00	
     5 	Vegard Hansen Lutsi	Lil	Smeaheia SS	 7,0 	  5,00	
     6 	Deepesh Dunna		Lil	Stavanger Sku	 5,0 	  0,00	
    
    Gruppe Kadett (født 2001 til 2003) 
    Endelig resultatliste						kvalitetsregning 
    Pl	Navn				Klubb	 	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	
     1 	Shazil Shehzad			Smeaheia SS	17,0 	65,0	76,0	 68,00	
     2 	Sergey Eliseev			Smeaheia SS	16,0 	67,0	67,0	 52,50	
     3 	Mats Nærheim			Smeaheia SS	14,0 	68,0	68,0	 35,00	
     4 	Sander Joa			Stavanger Sku	13,0 	59,0	59,0	 28,00	
     5 	Alisha Shehzad			Smeaheia SS	13,0 	57,0	66,0	 37,00	
     6 	David Nesse			Smeaheia SS	12,0 	71,0	82,0	 35,00	
     7 	Ivan Rozhko			Sandved Ssk	12,0 	69,0	78,0	 32,50	
     8 	André Gjestemoen-von Hirsch	Stavanger sku	12,0 	62,0	72,0	 35,00	
     9 	Gustav Hestholm			Stavanger Sku	12,0 	56,0	56,0	 20,00	
    10 	Aksel Bu Kvaløy			Stavanger Sku	11,0 	67,0	79,0	 31,00	
    11 	Hakon Helgoy			Sandved Ssk	11,0 	66,0	76,0	 29,00	
    12 	Sverre Hestholm			Stavanger Sku	10,0 	59,0	59,0	 11,00	
    13 	Oliver Meltveit			Randaberg Sku	 9,0 	60,0	60,0	  5,00	
    	   
    	   

    23/4-2017 Resultat fra Sandnes hurtigsjakk NGP 23. april 2017
    Endelig resultatliste 								Kvalitetsregning
    Pl	Navn			Kl	n-Elo	i-Elo	Klubb	 	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	GM Jon Ludvig Hammer	M	2589	2565	OSS		5,5 	22,5	25,5	 22,75	 2644 (+7,40)
     2 	FM Petter Fossan	M	2304	2265	Stavanger	5,5 	20,0	22,0	 19,25	 2392 (+15,80)
     3 	Abyl Kizatbay		1	2035	1924	Stavanger	5,0 	21,5	24,0	 18,50	 2013 (+14,80)
     4 	IM Vadims Daskevics	M	2417	2448	Stavanger	5,0 	20,5	23,5	 18,00	 2407 (+1,20)
     4 	IM Erik Fossan		M	2311	2251	Stavanger	5,0 	20,5	23,5	 18,00	 2251 (+5,80)
     6 	Jan Vidar Vestly	M	2009	2063	Sandnes		5,0 	19,5	21,5	 17,00	 1951 (-9,20)
     7 	Oskar Feed Jakobsen	3	1300	1514	Jæren		4,5 	22,0	25,0	 18,25	 1944 (+40,40)
     8 	Rudi Sersch		1			Strand		4,5 	19,5	22,0	 15,75	 1753 (+48,40)
     9 	Anders Ljones		3	1581	1643	Stavanger	4,5 	17,5	18,5	 12,00	 1896 (+23,80)
    10 	Fredrik Lange Berge	4			Stavanger	4,5 	17,0	20,0	 15,00	 1748 (+48,80)
    11 	Aleksander Fossan	1	1921	1796	Stavanger	4,0 	22,0	24,0	 14,00	 1829 (+6,40)
    12 	Benjamin Fossan		2	1814	1753	Stavanger	4,0 	19,5	22,5	 12,00	 1748 (+1,80)
    13 	Edvin Jarve		2	1721	1804	Stavanger	4,0 	19,0	21,0	 12,75	 1663 (-13,60)
    14 	Knut J Hjørnevik	1	1814	1900	Sandnes		4,0 	18,5	20,5	 13,50	 1770 (-12,40)
    15 	Ivar Dommersnes		4		1647	Stavanger	4,0 	18,5	20,0	 9,50	 1694 (+8,40)
    16 	Jan M Øverås		2	1626	1720	Sandnes		4,0 	18,0	21,0	 14,00	 1825 (+9,60)
    17 	Aksel Bu Kvaløy		3	1587	1609	Stavanger	4,0 	17,5	19,5	 10,00	 1642 (+7,60)
    18 	Gaute Ljones		3	1408	1623	Stavanger	4,0 	17,0	19,0	 11,00	 1572 (-2,00)
    19 	Håkon Abeland Myrheim	2	1671	1668	Sandnes		4,0 	17,0	19,0	 9,00	 1672 (+4,80)
    20 	Shazil Shehzad		2	1697	1580	Sandnes		4,0 	16,5	18,5	 9,50	 1531 (-1,60)
    21 	Ahmad Abdelhafiz	3	1276	1507	Jæren		4,0 	16,5	16,5	 7,50	 1551 (+2,60)
    22 	Mats Nærheim		4	1439	1508	Sandnes		4,0 	15,5	17,0	 8,50	 1540 (+3,40)
    23 	Daniel Steen		3	1544	1586	Stavanger	4,0 	15,5	16,0	 8,50	 1477 (-11,20)
    24 	Andreas Fossan		1	1951	1796	Stavanger	3,5 	20,5	22,5	 10,25	 1647 (-18,00)
    25 	Roar Sola		5	1023	1398	Jæren		3,5 	19,5	22,0	 11,50	 1591 (+17,00)
    26 	Bjørn M. Ellingsen	3	1497	1782	Stavanger	3,5 	18,5	21,0	 10,25	 1618 (-18,00)
    27 	Stig Gyland		4	1232	1457	Sandnes		3,5 	15,5	17,5	 8,00	 1557 (+5,20)
    28 	Asbjørn Myhre		2		1728	Flekkefjord	3,0 	20,0	22,0	 8,00	 1758 (+5,00)
    29 	Stein Sivertsen		4			Sandnes		3,0 	18,5	21,5	 10,75	 1692 (+1,20)
    30 	Stian Auklend		3	1399		Stavanger	3,0 	18,0	21,0	 9,00	 1578 (+0,00)
    30 	Gustav Hestholm		5	1029	1186	Stavanger	3,0 	18,0	21,0	 9,00	 1439 (+26,20)
    32 	Kirill Shchipanov	5	 906	1274	Sandnes		3,0 	18,0	19,0	 6,00	 0944 (-6,00)
    33 	Dmitry Rudshin		5	 884	1394	Sandnes		3,0 	17,5	19,5	 7,00	 1424 (+1,80)
    34 	Sverre Lye		5	 650	1337	Sandnes		3,0 	17,5	17,5	 4,00	 1511 (+10,80)
    35 	Sidney Haubrick		4	1126	1595	Stavanger	3,0 	16,0	18,0	 6,50	 1470 (-12,60)
    36 	Pål Kjeldsen		5	 734	1358	Stavanger	3,0 	16,0	17,5	 6,00	 1314 (-6,40)
    37 	Alisha Shehzad		4	1442	1443	Sandnes		3,0 	16,0	17,0	 4,50	 1359 (-5,80)
    38 	John Breiland		3	1460	1595	Sandnes		3,0 	15,5	17,5	 8,50	 1239 (-35,00)
    39 	Andreas Broch-Austvoll	4	1053	1489	Stavanger	3,0 	15,5	17,0	 5,50	 1469 (-4,00)
    40 	Andre Gjest.-von Hirsch	5		1218	Stavanger	3,0 	15,0	16,0	 6,00	 1408 (+20,60)
    41 	Jon Albert Tveita	5			Jæren		3,0 	15,0	16,0	 5,50	 1253 (-20,00)
    42 	Ivan Rozhko		5	 746	1369	Sandnes		3,0 	15,0	16,0	 5,00	 1372 (-1,80)
    43 	Viljar A Gjerstad	5	1000	1410	Stavanger	3,0 	14,5	16,5	 7,00	 1357 (-9,80)
    44 	Bjørn-Marius Larsen	4			Stavanger	3,0 	14,5	15,5	 5,00	 1329 (-20,40)
    45 	Kasher Shehzad		3	1559	1597	Sandnes		3,0 	13,5	15,5	 7,00	 1367 (-13,60)
    46 	Per-Arvid Jakobsen	3	1389	1501	Jæren		3,0 	12,0	13,0	 6,00	 1335 (-29,20)
    47 	Sverre Hestholm		4	1294	1396	Stavanger	3,0 	12,0	13,0	 4,00	 0677 (-32,40)
    48 	Gisle Ersdal		5	 833	1220	Sandnes		2,5 	17,5	19,0	 6,75	 1387 (+15,40)
    49 	Kevin C Ersdal		5	 813	1267	Sandnes		2,5 	17,5	18,0	 4,75	 1334 (+4,00)
    50 	Alexander Skrede	5	 673	1052	Sandnes		2,5 	16,5	19,0	 6,75	 1347 (+36,00)
    51 	Ola Kvaløy		4	1067	1471	Stavanger	2,5 	15,0	17,0	 5,25	 1183 (-31,60)
    52 	Arvid Feed Jakobsen	5	 607	1265	Jæren		2,0 	19,0	22,0	 7,00	 1536 (+28,00)
    53 	Sofie Løfaldli		4	1325	1355	Sandnes		2,0 	17,0	18,0	 2,50	 1055 (-3,20)
    54 	Freddy Hestholm		5	 829	1260	Stavanger	2,0 	17,0	17,0	 3,00	 1362 (+8,00)
    55 	Sergey Eliseev		5	1241	1262	Sandnes		2,0 	16,0	18,0	 4,00	 1356 (+7,40)
    56 	Marton Moi		5		1210	Stavanger	2,0 	16,0	17,5	 3,50	 0892 (-7,20)
    57 	Sigurd Lye		5	 650	1093	Sandnes		2,0 	16,0	17,0	 4,00	 1223 (+10,00)
    58 	Olav Einervoll		4		1585	Jæren		2,0 	15,5	16,5	 3,00	 1167 (-51,00)
    59 	Asle Ølberg		4			Sandnes		2,0 	14,5	16,0	 3,50	 1172 (-2,00)
    60 	Hans Vigleik Jakobsen	5	 730	1076	Jæren		2,0 	14,5	15,5	 3,00	 0754 (-7,40)
    60 	Erlend Fjeldstad Berget	4			Stavanger	2,0 	14,5	15,5	 3,00	 1199 (-2,00)
    62 	Kristian Fjelde		5			Jæren		2,0 	14,0	15,0	 3,00	 0000 (+0,00)
    63 	Daniel Fossan		5	 789	1235	Stavanger	2,0 	14,0	15,0	 2,50	 0834 (-12,60)
    64 	Elias V. Kristiansen	5	 686	1178	Sandnes		2,0 	14,0	15,0	 2,00	 0829 (-13,20)
    65 	Eirik Thorbjørnsen	5	 858		Stavanger	2,0 	 9,5	 9,5	 0,50	 0000 (+0,00)
    66 	Titas Malaiska		5			Stavanger	1,5 	12,5	13,0	 1,25	 0000 (+20,00)
    67 	Sigurd Sagland-Jensen	5	 534	1167	Sandnes		1,5 	12,0	13,0	 1,75	 0867 (-1,60)
    68 	Håkon Salte		5			Jæren		1,5 	12,0	12,5	 1,75	 1075 (-3,20)
    69 	Balder Salte		5	 672		Jæren		1,0 	15,5	17,5	 3,00	 1071 (-7,20)
    70 	Mathias Oliver Skrede	5	 507		Sandnes		1,0 	12,5	12,5	 0,00	 0000 (+0,00)
    71 	Mihail Veremjov		5			Sandnes		1,0 	12,0	12,5	 0,50	 0000 (+0,00)
    72 	Olav Dreyer		5			Stavanger	1,0 	12,0	12,0	 0,00	 0000 (+0,00)
    73 	Lars Dreyer		5			Stavanger	0,5 	11,5	12,5	 0,75	 0000 (+0,00)
    74 	Tushar Narendra		5			Stavanger	0,0 	12,0	13,0	 0,00	 0000 (+0,00)	   
    	   

    2/4-2017 Resultater fra KM i sjakk for skolelag 1/4-2017
    Resultat fra KM is sjakk for skolelag, Varhaug 1/4-2017
    Gruppe Videregående skoler (6 lag):
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	lagnavn			Skole			Poeng	Ind.p	Berger
     1 	Hetlandgutane		Hetland vgs		10.0 	 17.0 	 20.00
     2 	Sandnes VGS		Sandnes vgs		 8.0 	 13.5 	 12.00
     3 	SK Tryggheim	 	Tryggheim vgs		 6.0 	 12.0 	  6.00
     4 	St. Olav VGS		St. Olav vgs		 4.0 	 10.0 	  2.00
     5 	Kongsgård Chess Mates	Stavanger Katedralskole	 2.0 	  6.0 	  0.00
     6 	B-gjengen	 	Bryne vgs		 0.0 	  1.5 	  0.00
     
     Bestebordspremier:		skole
     1. bord: Martin Saltvedt	Hetland vgs.
     2. bord: Benjamin Fossan	St. Olav vgs.
     3. bord: Henrik Tallaksen	Hetland vgs.
     4. bord: Kristoffer Bråtveit	Hetland vgs.		
     
    Gruppe ungdomsskoler  (7 lag):
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	lagnavn			Skole			Poeng	Ind.p	Berger
     1 	Trygg sjakk	 	Tryggheim		12.0 	 19.5 	 30.00
     2 	Håvåsen Chess		Håvåsen			10.0 	 19.5 	 20.00
     3 	FireStk			Jærtun			 6.0 	 12.0 	 11.00
     4 	Øygard United		Øygard		 	 5.0 	 10.0 	  7.50
     5 	Rookie Rooks U		Dirdal			 4.0 	  9.0 	  7.00
     6 	Kannik			Kannik	  		 3.0 	  8.0 	  4.50
     7 	HUS			Høyland (mix)		 2.0 	  6.0 	  5.00
     
     Bestebordspremier:			skole
     1. bord: Oskar Feed Jakobsen	      Tryggheim
     2. bord: Arvid Feed Jakobsen	      Tryggheim
     3. bord: Mads Even Hobberstad	      Tryggheim
     4. bord: Harald Kristian Hetland Bø  Håvåsen
     
     Gruppe barneskoler (36 lag):
     Endelig resultatliste 						kvalitetsregning 
     Pl				Skole			Poeng	Ind.p	Innb.
      1 	Lura skole		Lura			11.0 	 19.0 	
      2 	Vaulen			Vaulen			10.0 	 19.0 	
      3 	Tu skule	 	Tu			10.0 	 18.0 	
      4 	Tjensvoll	 	Tjensvoll		 9.0 	 19.0 	
      5 	Lassa Vikings mix	Lassa og Tasta	(mix)	 9.0 	 16.5 	
      6 	Lassa Tigers	 	Lassa			 8.0 	 17.0 	
      7 	BISS Chess Lovers	British Internat. School 8.0 	 15.0 	
      8 	Bogafjell Tigers	Bogafjell		 8.0 	 14.5 	
      9 	Madlavoll Galaxy	Madlavoll		 8.0 	 14.0 	
      9 	Røyneberg 2		Røyneberg		 8.0 	 14.0 	
      11 	Stangeland		Stangeland		 7.0 	 15.0 	
      12 	Hana 1			Hana			 7.0 	 13.5 	
      13 	BISS - MIX		Brit. int.Scool (mix)	 7.0 	 11.5 	
      14 	Røyneberg 3		Røyneberg		 6.0 	 13.0 	
      15 	Teinå Tiger MIX Y	Teinå m.fl. (mix)	 6.0 	 12.5 	
      15 	Røyneberg 1		Røyneberg		 6.0 	 12.5 	
      17 	Madlavoll Stars Y	Madlavoll		 6.0 	 12.0 	
      18 	Jæren MIX	    Frøyland-Engelsvoll-Motland	 6.0 	 11.5 	
      19 	Rookie Rooks B		Dirdal			 6.0 	 10.5 	
      20 	Sørbø			Sørbø			 6.0 	  9.5 	+
      21 	Høyland			Høyland			 6.0 	  9.5 	-
      22 	Resahaugen Y		Resahaugen		 6.0 	  8.5 	
      23 	Lassa Eagles Mix	diverse skole (mix)	 5.0 	 13.5 	
      24 	Hana 2			Hana			 5.0 	 12.0 	
      25 	Rocking Crew		Lillesund		 5.0 	 11.5 	
      25 	Smeaheia Y		Smeaheia		 5.0 	 11.5 	
      27 	Nylund skolesjakk	Nylund			 5.0 	 10.5 	
      28 	Varhaug			Varhaug			 5.0 	  9.5 	
      29 	Solås			Solås			 4.0 	 11.0 	
      30 	Hana 3 Y		Hana			 4.0 	  7.5 	
      31 	Jåtten og Vaulen MIX Y	Jåtten og Vaulen (mix)	 3.0 	  8.5 	
      32 	Eikenøttene Y		Bogafjell		 3.0 	  8.0 	
      33 	Kolnesgjengen Y		Kolnes			 3.0 	  6.5 	
      34 	Vigrestad Y		Vigrestad		 3.0 	  6.0 	
      35 	Jærtun1-7		Jærtun			 2.0 	  7.5 	
      36 	Teinå-Sunde Super-mix Y	Teinå og Sunde	 (mix)	 0.0 	  3.0 	
    
    Premie for beste småskolelag : Madlavoll stars
    småskole: lag med spillere bare fra 1-4. klasse, markert med Y bakerst i lagnavn)
    
    Bestebordspremier:		skole
    1. bord: Aksel Bu Kvaløy	Vaulen
    2. bord: Shazil Shehzad		Lura
    3. bord: Alisha Shehzad		Lura
    4. bord: Sindre Ræg		Tu	   
    	   

    19/3-2017 Resultat fra Stavanger SK jubileumsturnering 17-19. mars
    Gruppe A (over 1750 i rating)
    Endelig resultatliste 									kvalitetsregning
    Pl	Navn				GP	n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	IM Vadims Daskevics		M	2409	2441	Stavanger	6,5 	30,5	33,5	 31,00	 2632 (+11,10)
     2 	IM Erik Fossan			M	2308	2344	Stavanger	5,5 	28,5	31,5	 23,25	 2307 (-1,90)
     3 	CM Anders Nilsson		A		2169	Malmø Allmanna	5,5 	28,0	30,5	 21,50	 2325 (+30,00)
     4 	FM Benjamin Haldorsen		M	2360	2312	Bergens		5,5 	26,0	29,0	 20,25	 2362 (+9,80)
     5 	FM Johannes Luangtep Kvisla	M	2273	2308	Stavanger	5,5 	25,0	27,0	 20,25	 2324 (+5,40)
     6 	Abyl Kizatbay			1	1984	2084	Stavanger	5,5 	22,5	22,5	 13,25	 2265 (+56,00)
     7 	IM Johan-Sebastian Christiansen	M	2396	2426	Vålerenga	5,0 	28,0	31,0	 22,25	 2321 (-5,90)
     8 	FM Lucas Ranaldi		M	2265	2285	1911		5,0 	26,5	29,5	 19,25	 2242 (-2,80)
     9 	Ilia Kakushadze			M	2080	2093	Stavanger	5,0 	25,0	27,5	 18,00	 2209 (+24,00)
    10 	FM Petter Fossan		M	2309	2295	Stavanger	5,0 	22,0	22,0	 13,50	 2072 (-26,00)
    11 	FM Sondre Merkesvik		M	2186	2252	Bergens		4,5 	30,5	34,5	 19,75	 2247 (+3,60)
    12 	FM Ward Al-Tarbosh		1	2132	2190	OSS		4,5 	28,5	31,5	 16,75	 2238 (+12,00)
    13 	Daniel Nordquelle		M	2049	2063	Nordstrand	4,5 	28,5	31,0	 17,25	 2245 (+70,80)
    14 	Willy M Kristiansen		M	2086	2049	Stavanger	4,5 	25,5	28,0	 14,75	 2170 (+22,60)
    15 	Aleksander Flæsen		2	1687	1750	Stavanger	4,5 	18,5	18,5	  9,00	 2088 (+118,00)
    16 	Mathias Nesheim			2	1889	1986	OSS		4,5 	16,5	18,0	 11,25	 1890 (-14,20)
    17 	Mads Vestby-Ellingsen		1	2036	2086	Tromsø		4,0 	27,0	30,0	 15,00	 2038 (-12,40)
    18 	Isak Sjøberg			1	1903	1978	Nordstrand	4,0 	26,5	29,5	 15,50	 2155 (+61,20)
    19 	Roar E. Nakken			1	1814	1946	Aalesunds	4,0 	26,5	29,5	 14,50	 2003 (+12,20)
    20 	FM Eivind Olav Risting		M	2272	2283	1911		4,0 	23,5	25,5	 12,00	 2074 (-31,60)
    21 	Hanna B Kyrkjebø		1	1905	1911	Stavanger	4,0 	22,5	24,0	 10,50	 2031 (+20,40)
    22 	Aleksander Fossan		1	1899	1966	Stavanger	4,0 	22,0	23,5	 10,50	 2029 (+24,80)
    23 	Fredrik Beer Jacobsen		M	2058	2081	Stavanger	4,0 	21,5	23,5	 13,25	 2010 (-10,00)
    24 	Andreas Sebastian		2	1722	1839	Porsgrunn	4,0 	19,0	21,5	 11,75	 1995 (+52,40)
    25 	Aleksander Omtvedt		1	1812	1885	1911		4,0 	16,5	16,5	  6,50	 1847 (-7,60)
    26 	Shazil Shehzad			2	1645	1791	Sandnes		3,5 	25,0	28,0	 12,25	 2027 (+79,20)
    27 	Erlend Kyrkjebø			M	2109	2080	Stavanger	3,5 	24,5	26,0	 10,25	 1962 (-19,20)
    28 	Anton Darnell			A		1967	OSS		3,5 	23,5	26,0	 10,50	 1942 (-3,60)
    29 	Ingrid Greibrokk		1	1877	1936	Alta		3,5 	23,0	24,5	  8,50	 1915 (-10,40)
    30 	Edvin Jarve			2	1704	1809	Stavanger	3,5 	22,0	24,5	 10,25	 1916 (+35,60)
    31 	Andreas Fossan			1	1983	2056	Stavanger	3,5 	20,5	22,0	  9,25	 1820 (-75,20)
    32 	Hrannar Baldursson		M	2078	2167	Sandnes		3,0 	26,5	26,5	 11,00	 2108 (-6,80)
    33 	Johannes Melkevik		1	1887	1967	Sevland		3,0 	23,5	25,5	  7,75	 1868 (-18,80)
    34 	John A Kvamme			M	2169	2180	SK 96		3,0 	23,5	25,0	  8,75	 1842 (-56,00)
    35 	Sara Næss			2	1800	1923	Vålerenga	3,0 	23,0	24,5	  6,50	 1851 (-35,20)
    36 	Roar Flacké			3		1775	Sevland		3,0 	22,5	25,5	 10,00	 1944 (+56,00)
    37 	David Nesse			3	1604	1715	Sandnes		3,0 	22,5	24,5	  8,00	 1907 (+62,40)
    38 	Kasher Shehzad			3	1557	1687	Sandnes		3,0 	21,5	24,5	 10,00	 1915 (+36,20)
    39 	Snorre Skrede			1	1821	1915	Sandnes		3,0 	20,5	22,5	  6,25	 1861 (-14,20)
    40 	Oddmund Sande			1	1864	1893	Stavanger	3,0 	20,5	22,0	  7,50	 1836 (-13,60)
    41 	Benjamin Fossan			2	1831	1936	Stavanger	3,0 	19,5	21,0	  5,50	 1778 (-62,40)
    42 	Aksel Bu Kvaløy			3	1553	1689	Stavanger	3,0 	19,5	19,5	  5,00	 1812 (+32,40)
    43 	Mathias Lind Schouten		4	1493	1671	Tromsø		3,0 	19,0	20,5	  6,25	 1774 (+34,40)
    44 	Knut J Hjørnevik		1	1822	1930	Sandnes		3,0 	18,0	19,5	  6,00	 1784 (-29,60)
    45 	Marte B Kyrkjebø		1	1855	1870	Stavanger	3,0 	16,0	16,0	  3,75	 1656 (-35,00)
    46 	Amalie Isabel Merkesvik		3	1637	1690	Bergens		2,5 	25,0	28,0	  9,50	 1857 (+47,60)
    47 	David Imhof			2	1611	1749	Sandnes		2,5 	22,5	24,5	  7,00	 1847 (+14,40)
    48 	Simen Sørensen			4	1485	1693	Sevland		2,5 	15,5	15,5	  0,75	 1528 (-32,40)
    49 	Anders Ljones			3	1587	1768	Stavanger	2,0 	21,5	21,5	  3,50	 1841 (+17,60)
    50 	Håkon Abeland Myrheim		2	1670	1774	Sandnes		2,0 	20,5	22,0	  3,50	 1743 (-14,40)
    51 	Farhad Askari			2	1546	1680	Stavanger	2,0 	20,5	20,5	  3,00	 1609 (-10,20)
    52 	Mikael Takle			2	1605	1797	Bergens		2,0 	19,0	21,5	  6,25	 1704 (-39,20)
    53 	Per Blikra			2	1727	1888	Stavanger	2,0 	18,0	18,0	  1,50	 1595 (-45,40)
    54 	Egil Melkevik			2	1616	1762	Sevland		1,5 	24,0	26,0	  5,25	 1682 (-14,60)
    55 	Andreas Tenold			3	1538	1721	Nordstrand	1,5 	19,0	19,0	  1,25	 1507 (-44,40)
    56 	Sverre Skjølingstad		3	1561	1675	Stavanger	1,5 	18,5	18,5	  1,50	 1518 (-29,60)
    57 	Victor Havik			M	2065	2070	Stavanger	0,0 	24,5	26,5	  0,00	 1059 (-34,40)
    
    Gruppe B (1250-1750 i rating)
    Endelig resultatliste 									kvalitetsregning 
    Pl	Navn				GP	n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Daniel Steen			3	1501	1656	Stavanger	6,5 	29,0	31,0	 28,00	 1932 (+62,40)
     2 	Leo Andreas Giske Vatnestrøm	2	1578	1694	Stavanger	6,0 	28,0	30,0	 24,25	 1879 (+56,00)
     3 	Fredrik Lytomt Jacobsen		5	 978	1539	Stavanger	5,5 	22,5	24,0	 18,25	 2246 (+61,60)
     4 	Øyvind Kongshavn Housken	2			Stavanger	5,0 	29,0	32,5	 21,25	 1727 (+46,40)
     5 	Live Jørgensen Skigelstrand	4	1197	1422	Stavanger	5,0 	28,5	30,5	 19,25	 1762 (+126,00)
     6 	Stian Hjorteland		4	1220	1596	Stavanger	5,0 	27,5	31,0	 21,25	 1645 (+17,20)
     7 	Bjørn M. Ellingsen		3	1505	1629	Stavanger	4,5 	27,5	30,5	 16,00	 1593 (-7,20)
     8 	Einar Clausen Frøvik		3	1388	1589	Kragerø		4,5 	26,5	30,0	 17,75	 1589 (+1,60)
     9 	Gaute Ljones			3	1412	1643	Stavanger	4,5 	25,5	28,5	 16,75	 1576 (-9,20)
    10 	Kristoffer Bråtveit		3	1463	1641	Stavanger	4,5 	25,5	28,5	 15,75	 1576 (-16,80)
    11 	Sander Fuglestein		5	1128	1568	Sevland		4,5 	25,5	28,0	 16,50	 1612 (+16,00)
    12 	Jonas August Bernstein		4	1383	1604	Stjernen	4,5 	25,0	26,0	 12,75	 1464 (-18,20)
    13 	Snorre Kristiansen		4	1406	1540	Stavanger	4,5 	24,5	26,0	 15,50	 1485 (-12,80)
    14 	Andre Gjestemoen-Von Hirsch	5			Stavanger	4,5 	23,0	25,5	 15,25	 1620 (+30,80)
    15 	Alisha Shehzad			4	1465	1593	Sandnes		4,5 	22,5	24,5	 13,25	 1645 (+16,00)
    16 	Tord Tjora			4	1272	1521	Trondheim	4,5 	22,0	24,5	 15,25	 1610 (+28,40)
    17 	Mats Nærheim			4	1435	1504	Sandnes		4,5 	20,5	22,0	 11,25	 1530 (+9,20)
    18 	Alexander Tjora			5	1111	1456	Stavanger	4,0 	26,0	29,5	 16,25	 1371 (-17,20)
    19 	Ingrid Jørdre Kvamme		3	1344	1398	Bergens		4,0 	24,5	27,5	 14,00	 1602 (+75,20)
    20 	Teodor Damian			4			Stavanger	4,0 	23,5	25,5	 12,50	 1559 (+15,20)
    21 	Sofie Løfaldli			4	1328	1459	Sandnes		4,0 	21,0	22,5	 11,50	 1505 (+10,80)
    22 	Ola Kvaløy			4	1073	1441	Stavanger	3,5 	25,5	28,0	 11,25	 1520 (+14,60)
    23 	Hallvard Haug Flatebø		5	1132	1399	Sevland		3,5 	24,0	26,0	 11,25	 1585 (+29,00)
    24 	Eirik Kyrkjebø			3	1509	1631	Stavanger	3,5 	24,0	25,0	  8,75	 1422 (-26,20)
    25 	Gustav Hestholm			5	 950	1265	Stavanger	3,5 	23,5	26,0	 10,25	 1536 (+89,20)
    26 	John Breiland			3	1477	1611	Sandnes		3,5 	23,0	25,5	 11,25	 1475 (-38,80)
    27 	Kirill Shchipanov		5	 867		Sandnes		3,5 	23,0	24,5	  8,75	 1469 (+1,20)
    28 	Eivind Grunt Kreken		5	1240	1411	Nordstrand	3,5 	22,5	25,0	 10,75	 1551 (+44,80)
    29 	Sergey Eliseev			5	1180	1397	Sandnes		3,5 	22,5	24,5	 11,00	 1460 (+22,40)
    30 	Steinar Lima			5			Egersund	3,5 	19,5	19,5	  5,25	 1384 (-1,20)
    31 	David Jess Linjord		3	1486	1657	Stavanger	3,5 	18,5	18,5	  6,25	 1373 (-86,80)
    32 	Jerlow Lytomt Jacobsen		B		1444	Stavanger	3,0 	23,0	26,0	  9,50	 1472 (+8,00)
    33 	Ingeborg M Nyland		3		1429	Stavanger	3,0 	22,0	22,0	  4,50	 1322 (-25,20)
    34 	Gunnar Tungland			4	1143	1434	Stavanger	3,0 	21,5	24,0	  8,50	 1392 (-13,60)
    35 	Amelia Nordquelle		5	1263	1366	Nordstrand	3,0 	21,0	23,0	  7,00	 1481 (+40,00)
    36 	Finn Arild Wister		3	1247	1524	Kirkegata	3,0 	20,5	21,5	  9,50	 1448 (-12,20)
    37 	Jøran Kvilhaugsvik		5	1041	1576	Sevland		3,0 	19,0	20,5	  7,25	 1262 (-49,20)
    38 	Tor Harald Aa Olsen		5	1032	1273	Kragerø		3,0 	19,0	20,0	  5,50	 1360 (+22,80)
    39 	Johannes Ofstad			4	1123	1551	Trondheim	3,0 	19,0	19,0	  5,50	 1398 (-45,60)
    40 	Simon T Johannessen		5	 998	1402	Kragerø		3,0 	18,5	18,5	  4,25	 1398 (-0,80)
    41 	Tobias Kvilhaugsvik		5	 637	1285	Sevland		2,5 	22,0	23,5	  7,50	 1427 (+36,80)
    42 	Andreas Broch-Austvoll		4	1013	1407	Stavanger	2,5 	21,5	23,0	  7,00	 1423 (+2,40)
    43 	Stig Atle Ravnås		5	 913	1347	Stavanger	2,5 	19,5	21,0	  9,25	 1494 (+20,80)
    44 	Peter Scott Munk		4	1156	1482	Kristiansand	2,5 	19,5	19,5	  3,00	 1168 (-23,20)
    45 	Sverre Hestholm			4	1309	1551	Stavanger	2,5 	16,5	18,0	  4,25	 1174 (-114,00)
    46 	Roar Sola			5	 941	1452	Jæren		2,0 	22,0	22,0	  3,25	 1276 (-57,20)
    47 	Sidney Haubrick			4	1236	1558	Stavanger	2,0 	21,5	21,5	  2,50	 1297 (-34,20)
    48 	Arun Vijay Cithu		3	1292	1442	Stavanger	2,0 	17,5	17,5	  2,50	 0924 (-21,20)
    49 	Caroline Beer Jacobsen		3	1444	1557	Stavanger	2,0 	 6,5	 6,5	  1,75	 1189 (-19,20)
    50 	Eirik Thorbjornsen		B			Stavanger	1,5 	21,5	21,5	  4,50	 1282 (-1,20)
    51 	Dmitry Rudshin			5	 885	1249	Sandnes		1,5 	21,0	22,5	  3,75	 1164 (-11,20)
    52 	Pål Kjeldsen			5	 742		Stavanger	1,5 	16,5	16,5	  1,25	 0000 (+20,00)
    53 	Thomas Due Hestnes		5	 913		Egersund	1,0 	16,0	16,0	  3,00	 1254 (-4,00)
    54 	Ståle Pedersen			5	 841	1277	Stavanger	0,0 	 7,0	 7,0	  0,00	 0820 (-24,00)
    
    Gruppe C (mindre enn 1250 i rating)
    Endelig resultatliste 									kvalitetsregning 
    Pl	Navn				GP	n-Elo	i-Elo	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Julian Lothe Ringen		5	 943	1429	Søråshøgda	6,5 	30,0	33,0	 30,00	 0000 (+0,00)
     2 	Kevin C Ersdal			5	 765		Sandnes		6,0 	31,0	32,5	 26,50	 1519 (+13,60)
     3 	Vetle Støren			5	 782		Stavanger	6,0 	26,0	27,5	 21,00	 1355 (-6,40)
     4 	Bjarte Nesvik			C			Stavanger	5,5 	31,0	35,0	 25,50	 1534 (+46,40)
     5 	Kristian Holst Oord		5	 856		Stavanger	5,0 	26,0	29,0	 18,50	 1496 (+68,00)
     6 	Fredrik Nyborg Sørensen		5	 758		Stavanger	5,0 	25,0	27,0	 15,50	 1816 (+35,60)
     7 	Jens Kristoffersen		5	 698	1213	Stavanger	5,0 	23,5	25,0	 17,50	 0000 (+0,00)
     8 	Arjun Vijay Cithu		5	 923	1223	Stavanger	4,5 	28,0	31,0	 17,25	 0000 (+0,00)
     9 	Balder Salte			5			Jæren		4,5 	27,5	30,5	 15,75	 1278 (-3,60)
    10 	Sigurd Lye			5	 575		Sandnes		4,5 	27,0	30,0	 17,25	 1629 (+73,60)
    11 	Sverre Lye			5			Sandnes		4,5 	26,0	29,0	 15,75	 1418 (+33,20)
    12 	Teodor Kristoffersen		5	 726	1281	Stavanger	4,5 	25,5	27,5	 14,25	 0000 (+0,00)
    13 	Ivan Rozhko			5	 762	1369	Sandnes		4,5 	24,0	26,0	 15,50	 1437 (+8,00)
    14 	Håkon Støren			5	 797		Stavanger	4,5 	22,5	25,5	 14,25	 1277 (+15,20)
    15 	Henrik Hegle			4			Stavanger	4,0 	27,5	29,5	 13,50	 1223 (-21,60)
    16 	Fredrik Helgeland		4			Stavanger	4,0 	27,0	30,0	 14,50	 1279 (-2,80)
    17 	Elias V. Kristiansen		5	 604		Sandnes		4,0 	26,5	27,5	 12,00	 1090 (-41,60)
    18 	Hans Vigleik Jakobsen		5	 737	1274	Jæren		4,0 	24,0	26,0	 11,00	 0000 (+0,00)
    19 	Daniel Fossan			5	 804	1331	Stavanger	4,0 	23,5	25,5	 11,00	 0000 (+0,00)
    20 	Thomas Kirkholm Skauen		5	 750	1097	Kragerø		4,0 	23,0	24,0	 10,75	 1369 (+13,20)
    21 	Kasper Kleppe Tunge		5	 768		Stavanger	4,0 	20,0	22,0	 11,00	 1153 (-1,60)
    22 	Mihail Veremjov			C			Sandnes		4,0 	19,0	21,0	  9,00	 0000 (+0,00)
    23 	Harald Kittel Lytomt Jacobsen	5	 533	1178	Stavanger	3,5 	15,0	15,0	  5,50	 0000 (+0,00)
    24 	Anders Jess Linjord		5	 565		Stavanger	3,0 	25,0	26,5	  7,50	 0000 (+0,00)
    25 	Lars Idsøe Refvem		C			Stavanger	3,0 	22,5	24,0	  8,00	 1161 (+0,00)
    26 	Johannes Pundsnes		5	 519		Stavanger	3,0 	21,5	23,5	  8,00	 0000 (+0,00)
    27 	Torleiv Broch-Austvoll		5	 733	1392	Stavanger	3,0 	21,5	23,5	  7,50	 0669 (-21,20)
    28 	Kjetil Pedersen			5			Direkte		3,0 	20,5	22,5	  8,00	 1121 (-0,80)
    29 	Alexander Skrede		5	 653	1055	Sandnes		3,0 	20,5	22,5	  7,00	 0000 (+0,00)
    30 	Arvid Feed Jakobsen		5	 593	1256	Jæren		3,0 	20,5	22,0	  6,50	 0000 (+0,00)
    31 	Stig Jerlow Jacobsen		5	 872	1209	Stavanger	3,0 	20,0	21,0	  7,00	 0000 (+0,00)
    32 	Titas Malaiska			5			Stavanger	3,0 	20,0	20,0	  4,50	 0000 (+0,00)
    33 	Daniel Kjeldsen			5	 543		Stavanger	3,0 	19,5	21,0	  5,75	 0000 (+0,00)
    34 	Vegard Vaula Bråten		5			Stavanger	3,0 	18,5	19,5	  5,00	 0000 (+0,00)
    35 	Nikolay Rozhko			5		1126	Sandnes		3,0 	18,0	19,0	  5,00	 0000 (+0,00)
    36 	Håkon Salte			5			Jæren		3,0 	17,5	19,0	  6,50	 0000 (+0,00)
    37 	Vegard Steffensen		C			Stavanger	2,5 	15,0	16,5	  4,25	 0000 (+0,00)
    38 	Anna Maria Rudshina		5			Sandnes		2,0 	23,5	26,5	  8,00	 1129 (-0,80)
    39 	Elias Berge			C			Stavanger	2,0 	23,5	23,5	  4,50	 0000 (+0,00)
    40 	David Mousavi			C			Stavanger	2,0 	21,0	24,0	  6,00	 1145 (-1,60)
    41 	Sigurd Sagland-Jensen		5	 580		Sandnes		2,0 	19,0	21,0	  5,00	 0965 (-1,60)
    42 	Nora Refvem			C			Stavanger	2,0 	17,0	17,0	  2,00	 0000 (+0,00)
    43 	Live Landsvik			5			Sandnes		2,0 	15,5	16,5	  3,00	 0000 (+0,00)
    44 	Tinius Jørgensen Hagland	C			Stavanger	2,0 	13,0	13,0	  1,50	 0000 (+0,00)
    45 	Mathias Oliver Skrede		5	 507		Sandnes		1,5 	22,5	24,5	  3,50	 0000 (+0,00)
    46 	Lars Dreyer			C			Stavanger	1,5 	20,5	22,5	  4,25	 0000 (+0,00)
    47 	Fedor Rudshin			5			Sandnes		1,0 	19,0	21,0	  2,00	 0000 (+0,00)
    	   
    	   

    14/3-2017 Resultat fra Smeaheia Masterclass BGP-UGP 12/3
    Resultat fra Smeaheia - Masterclass BGP-UGP 12. mars 2017
    Gruppe nybegynner:
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	David Mousavi			Stavanger Sku	18,0 	68,0	79,0	 79,00	 0000 ( +0)
     2 	Mads Byberg			Jæren ssk	16,0 	70,0	78,0	 60,00	 0000 ( +0)
     3 	Kine Byberg			Jæren ssk	14,0 	69,0	77,0	 43,00	 0000 ( +0)
     4 	Andreas Anfindsen		Smeaheia	14,0 	69,0	76,0	 42,00	 0000 ( +0)
     5 	Lars Dreyer			Stavanger Sku	12,0 	71,0	80,0	 32,00	 0000 ( +0)
     6 	Filip Bjaanes Lemvik		Smeaheia	12,0 	64,0	76,0	 36,00	 0000 ( +0)
     7 	Oda Elisabeth Klaussen		Sandved Ssk	12,0 	62,0	69,0	 29,00	 0000 ( +0)
     8 	Theodor Håland			Jæren ssk	12,0 	60,0	67,0	 27,00	 0000 ( +0)
     9 	Ingrid Anfindsen		Smeaheia	12,0 	58,0	66,0	 28,00	 0000 ( +0)
    10 	Aron Morsdal			Smeaheia	11,0 	64,0	72,0	 23,50	 0000 ( +0)
    11 	Kasper Klinge Idland		Sandved Ssk	11,0 	58,0	65,0	 22,00	 0000 ( +0)
    12 	Eskil Falnes Wedøe		Sandved Ssk	 9,0 	58,0	65,0	 15,00	 0000 ( +0)
    13 	Mathea Nærheim			Smeaheia	 8,0 	65,0	72,0	  7,00	 0000 ( +0)
    14 	Symre Mathea Grytten		Smeaheia	 7,0 	58,0	66,0	  4,50	 0000 ( +0)
     
     Gruppe mikroputt (født 2008 eller senere)
     Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
     Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Alla Rodina			Smeaheia	16,0 	65,0	73,0	 59,00	 0000 ( +0)
     2 	Titas Malaiska			Stavanger Sku	16,0 	63,0	73,0	 59,00	 0000 ( +0)
     3 	Storm Narvesen			Smeaheia	15,0 	61,0	69,0	 49,00	 0000 ( +0)
     4 	Håkon Salte			Jæren ssk	14,0 	73,0	83,0	 52,50	 0000 ( +0)
     5 	Mathias Oliver Skrede		Smeaheia	14,0 	71,0	81,0	 51,50	 0000 ( +0)
     6 	Fedor Rudshin			Smeaheia	14,0 	58,0	66,0	 42,00	 0000 ( +0)
     7 	Mihail Veremjov			Smeaheia	13,0 	73,0	83,0	 44,00	 0000 ( +0)
     8 	Nikolay Rozhko			Sandved Ssk	12,0 	68,0	78,0	 34,00	 0000 ( +0)
     9 	Conrad Morsdal			Smeaheia	12,0 	67,0	67,0	 26,00	 0000 ( +0)
    10 	Thomas Hansen Juvik		Jæren ssk	12,0 	66,0	74,0	 30,00	 0000 ( +0)
    11 	Alina Shehzad			Smeaheia	12,0 	60,0	70,0	 32,00	 0000 ( +0)
    12 	Christopher Breiland		Jæren ssk	12,0 	56,0	56,0	 20,00	 0000 ( +0)
    13 	Live Landsvik			Smeaheia	10,0 	65,0	75,0	 22,00	 0000 ( +0)
    14 	Nikolai Krämer			Smeaheia	10,0 	62,0	62,0	 12,00	 0000 ( +0)
    15 	Runar Andreas Solheim		Jæren ssk	10,0 	61,0	61,0	  8,00	 0000 ( +0)
    16 	Halldor Olaves Grytten		Smeaheia	10,0 	60,0	60,0	 10,00	 0000 ( +0)
    17 	Baran Alturk			Stavanger Sku	 8,0 	67,0	67,0	  0,00	 0000 ( +0)
     
    Gruppe miniputt (født 2006-2007)
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Sverre Lye			Smeaheia	16,0 	64,0	74,0	 61,00	 0000 ( +0)
     2 	Rune Mæstad			Smeaheia	15,0 	62,0	68,0	 46,50	 0000 ( +0)
     3 	Endre Hegre			Jæren Ssk	13,0 	65,0	71,0	 33,50	 0000 ( +0)
     4 	Jone Mæstad			Smeaheia	13,0 	62,0	68,0	 39,50	 0000 ( +0)
     5 	Kasper Kleppe Tunge		Stavanger Sku	12,0 	65,0	71,0	 29,00	 0000 ( +0)
     6 	Sigurd Sagland-Jensen		Smeaheia	11,0 	69,0	75,0	 25,50	 0000 ( +0)
     7 	Balder Salte			Jæren Ssk	10,0 	69,0	75,0	 19,00	 0000 ( +0)
     8 	Andreas Svendsen Fischer	Stavanger Sku	6,0 	64,0	74,0	 0,00	 0000 ( +0
    
    Gruppe lilleputt (født 2004-2005)
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	Kevin Christensen Ersdal	Sandved Ssk	16,0 	67,0	78,0	 63,00	 0000 ( +0)
     2 	Ivan Rozhko			Sandved Ssk	15,0 	67,0	78,0	 61,50	 0000 ( +0)
     3 	Sigurd Lye			Smeaheia	15,0 	64,0	74,0	 53,50	 0000 ( +0)
     4 	Teodor Kristoffersen		Stavanger Sku	14,0 	68,0	79,0	 48,00	 0000 ( +0)
     5 	Alexander Skrede		Smeaheia	14,0 	64,0	74,0	 43,00	 0000 ( +0)
     6 	Johannes Pundsnes		Stavanger Sku	13,0 	63,0	63,0	 28,50	 0000 ( +0)
     7 	André Gjestemoen-von Hirsch	Stavanger Sku	12,0 	66,0	76,0	 31,00	 0000 ( +0)
     8 	Benjamin Skogen			Jæren ssk	12,0 	63,0	73,0	 33,00	 0000 ( +0)
     9 	Anna-Maria Rudshina		Smeaheia	12,0 	60,0	60,0	 21,00	 0000 ( +0)
    10 	Sindre Ræg			Jæren ssk	11,0 	69,0	79,0	 32,50	 0000 ( +0)
    11 	Daniel Spanne			Sandved Ssk	11,0 	64,0	64,0	 17,50	 0000 ( +0)
    12 	Vegard Vaula Bråten		Stavanger Sku	11,0 	60,0	60,0	 17,50	 0000 ( +0)
    13 	Ivroy Nimki			Smeaheia	10,0 	64,0	74,0	 23,00	 0000 ( +0)
    14 	Hemant Anilkumar		Smeaheia	10,0 	62,0	62,0	 10,00	 0000 ( +0)
    15 	Vegard Hansen Lutsi		Smeaheia	10,0 	55,0	55,0	 10,00	 0000 ( +0)
    
    Gruppe kadett (født 2001-2003)
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	n-Ratingprest
     1 	David Nesse			Smeaheia	17,0 	67,0	79,0	 72,00	 0000 ( +0)
     2 	Alisha Shehzad			Smeaheia	14,0 	70,0	80,0	 49,50	 0000 ( +0)
     3 	Mats Nærheim			Smeaheia	14,0 	69,0	81,0	 51,50	 0000 ( +0)
     4 	Shazil Shehzad			Smeaheia	14,0 	69,0	77,0	 46,00	 0000 ( +0)
     5 	Live Jørgensen Skigelstrand	Stavanger Sku	13,0 	67,0	75,0	 39,00	 0000 ( +0)
     6 	Gustav Hestholm			Stavanger Sku	12,0 	68,0	78,0	 35,00	 0000 ( +0)
     7 	Sverre Hestholm			Stavanger Sku	12,0 	65,0	65,0	 24,00	 0000 ( +0)
     8 	Sergey Eliseev			Smeaheia	12,0 	63,0	63,0	 20,00	 0000 ( +0)
     9 	Fredrik Lytomt Jacobsen		Stavanger Sku	12,0 	62,0	62,0	 22,00	 0000 ( +0)
    10 	Dmitry Rudshin			Smeaheia	12,0 	61,0	73,0	 36,00	 0000 ( +0)
    11 	Viljar A Gjerstad		Stavanger Sku	12,0 	54,0	54,0	 18,00	 0000 ( +0)
    12 	Kristian Holst Oord		Stavanger Sku	10,0 	58,0	58,0	  8,00	 0000 ( +0)
    13 	Marius Anfindsen		Smeaheia	 8,0 	61,0	61,0	  0,00	 0000 ( +0)
    	   
    	   

    14/3-2017 Resultat fra Hå-mesterskapet i skolesjakk 11/3-2017
    Resultat fra Hå mesterskapet i sjakk for skoleelever bosatt i Hå:
    klasse mester (beste klasse, nr 1 er Håmester 2017):
    								kvalitetsregning
    Pl.	Navn				skole		Resultater	Poeng	Monr-1	Monrad	Berger
     1	Oskar Feed Jakobsen		Tryggheim u	6.0 	20.0	22.5	 22.50
     2	Roar Sola			Bryne VGS	5.0 	18.5	20.5	 14.50
     3	Jon Albert Tveita		Jærtun		4.0 	21.5	23.5	 12.50
     4	Asle Kydland			Varhaug		4.0 	19.5	21.5	 11.50
     4	Ari Maman			Nærbø U		4.0 	19.5	21.5	 11.50
     6	Adrian Svendsen			Høyland		4.0 	13.5	13.5	  6.50
     7	Leif Sverre Gimre Håland	Vigrestad	3.5 	13.0	15.0	  7.50
     8	Mads Even Hobberstad		Tryggheim U	3.0 	19.0	21.0	  9.00
     9	Arvid Feed Jakobsen		Tryggheim u	3.0 	18.5	21.0	  8.50
    10	Eirik Sunde			Nærbø U		3.0 	17.0	17.0	  5.00
    11	Anders Åserød			Nærbø U		3.0 	13.0	15.0	  6.50
    12	Sven Tobias Ueland		Varhaug		2.5 	18.5	20.5	  6.50
    13	Brian Vigre			Høyland		2.5 	18.5	18.5	  3.50
    14	Silje Rimestad			Vigrestad	2.5 	14.0	16.0	  7.00
    15	Isak Hatteland			Bø		2.0 	17.0	19.0	  5.00
    16	Simen Johansen			Nærbø U		2.0 	16.0	16.0	  2.00
    17	Livar Vigre			Høyland		2.0 	15.0	17.0	  4.50
    18	Jone Grødeland			Høyland		2.0 	13.0	13.0	  2.00
    19	Knut Morten Skrettingland	Varhaug		2.0 	12.5	12.5	  2.00
    20	William  Ben Nilsen		Ogna		0.0 	13.5	15.5	  0.00
    
    								
    klasse nybegynner:
    								kvalitetsregning
    Pl.	Navn				skole		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger
     1	Ruben Aarsland			Vigrestad	5.5 	17.5	19.5	 18.50
     2	Peder Fiskebekk Auglend		Ogna		5.0 	19.5	21.5	 16.00
     3	Arnold Johan H. Skretting	Varhaug		4.0 	19.5	22.0	 11.50
     4	Storm Lode			Høyland		3.5 	20.0	22.5	 10.50
     5	Ruben Rugland			Vigrestad	3.5 	15.5	17.5	  8.75
     6	Torstein Haugland		Høyland		3.5 	15.0	17.0	  7.75
     7	Aleksander Aarsland		Vigrestad	3.0 	18.5	20.5	  7.00
     8	Tord Emil Kvitvær		Høyland		3.0 	17.0	19.5	  8.50
     9	Toralv Friestad			Ogna		2.5 	17.5	20.0	  7.50
    10	Lukas Schmidt			Vigrestad	2.5 	14.5	15.5	  4.50
    11	Maiken Håland			Motland		2.5 	13.0	14.0	  4.25
    12	Sondre Nord-Varhaug		Ogna		2.5 	12.0	13.0	  4.25
    13	Sven Bratland			Vigrestad	2.0 	18.0	19.0	  3.50
    14	Tala Sofie Garborg		Vigrestad	2.0 	16.0	17.0	  5.50
    15	Adrian Kelly			Bø		2.0 	15.0	16.0	  4.00
    16	Dennis Kelly			Bø		1.0 	11.5	13.5	  2.00
    
    
    	   
    	   

    14/2-2017 Resultater fra NM for jenter 11. februar
    
    Gruppe miniputt (2006-2007) og mikroputt (født 2008 og senere) 
    Endelig resultatliste   15 deltakere 					kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Lykke-Merlot Helliesen		Caissa		 	5,0 	20,0	23,0	 18,50	 1377 (-9,80)
     2 	Livia Lindstad			NSKU		 	4,5 	20,0	22,0	 15,75	 1594 (+21,00)
     3 	Amelia Nordquelle		Norstrand SKU		4,5 	19,5	21,5	 14,25	 1154 (-6,60)
     4 	Linnea Larre			OSSU		 	4,5 	18,5	20,5	 13,75	 0832 (-4,60)
     5 	Elma Selvik			1911 U		 	4,0 	19,5	22,5	 13,50	 1127 (-24,00)
     6 	Sofie Kristine Ratama		Alta		 	3,5 	20,0	22,0	 10,25	 0000 (+20,00)
     7 	Ida Marie Hjemsæter Skjelbred	1911 U		 	3,0 	20,0	20,0	  6,00	 0000 (+0,00)
     8 	Emilija Vlku			Bergens SKU		3,0 	17,0	18,0	  5,00	 0000 (+0,00)
     9 	Anna Ovidia Young		Sotra		 	3,0 	16,5	18,5	  7,00	 0000 (+0,00)
    10 	Filippa Fabicius Bye		1911 U		 	3,0 	14,5	15,5	  5,00	 0000 (+0,00)
    11 	Live Landsvik			Smeaheia SK		3,0 	14,5	14,5	  3,00	 0000 (+0,00)
    12 	Selma Marie Ursin Af Sandberg	Sjakklubben Kampen	2,0 	17,0	17,0	  2,00	 0000 (+0,00)
    13 	Gabriela Lund Haugsdal		Masfjorden		2,0 	14,5	14,5	  1,00	 0000 (+0,00)
    14 	Sara Fosseng-Heidar		Tøyen sportsklubb	2,0 	12,5	12,5	  1,00	 0000 (+0,00)
    15 	Abirami Thiruchelvam		Vetveit SKU		1,0 	13,0	13,0	  0,00	 0000 (+0,00)
    16 	Emilie Esther Vitenberg		1911 U		  	0,0 	12,0	13,0	  0,00	 0000 (+0,00)
    
    
    Gruppe lilleputt (2004-2005)
    Endelig resultatliste   11 deltakere 					kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Live Jorgensen Skigelstrand	Stavanger SKU		5,0 	19,0	22,0	 17,75	 1502 (+10,80)
     2 	Linnea Garberg Tryggestad	Nordstrand		5,0 	19,0	19,0	 14,75	 1402 (-0,80)
     3 	Inga Hem			1911 U		 	4,0 	19,0	20,5	 10,50	 1278 (-24,00)
     4 	Julie Sømhovd			Nordstrand		4,0 	15,5	17,0	 10,00	 1397 (+16,40)
     5 	Emma Viktoria Lia Marthinussen	Kornerud SKU		3,5 	20,0	22,0	 10,50	 1403 (+8,40)
     6 	Eva Skaslien			Vålerenga USK		3,5 	17,5	19,0	  7,50	 1219 (+3,60)
     7 	Ariza Hina			Søråshøgda		3,0 	18,0	18,0	  5,50	 0652 (-22,00)
     8 	Amanda Hvile			Konnerud SKU		3,0 	17,0	17,0	  3,50	 0000 (+0,00)
     9 	Aurora Røste			Greveløkka sk		2,0 	15,5	15,5	  1,50	 0000 (+0,00)
    10 	Anine B. Nerland		Greveløkka Sk		1,5 	15,0	15,0	  0,75	 0000 (+0,00)
    10 	Mahrukh Tirmizi			Konnerud SKU		1,5 	15,0	15,0	  0,75	 0000 (+0,00)
    
    
    Gruppe Kadett (2001-2003)
    Endelig resultatliste   8 deltakere 					kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb			Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Thyra Kvendseth			Nordstrand SKU		3,5 	12,5	14,0	 10,25	 1725 (+15,40)
     2 	Ingrid Skaslien			Vålerenga USK		3,5 	12,0	12,0	  7,00	 1678 (-0,80)
     3 	Embla Ekeland Grønn		OSSU		 	3,0 	12,5	14,0	  7,75	 1648 (+8,20)
     4 	Ulrikke Langvik			Trondheim		3,0 	11,0	11,0	  4,00	 1628 (+4,60)
     5 	Sofie Løfaldli			Sandnes		  	3,0 	10,5	10,5	  4,75	 1604 (+23,20)
     6 	Maria Næss			Vålerenga USK		2,5 	12,5	12,5	  4,50	 1473 (-10,20)
     7 	Maria Greibrokk			Alta		  	1,5 	12,5	12,5	  1,75	 1206 (-40,40)
     8 	Margrethe Homme			Kristiansand SKU	0,0 	12,0	13,5	  0,00	 0000 (+0,00)
    
    
    Gruppe ungdom (født 1991-2001)
    Endelig resultatliste   4 deltakere 					kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb	 		Poeng	Berger	i-Ratingprest
     1 	Sara Næss			Vålerenga USK		4,0 	 10,50	 2016 (+44,00)
     2 	Ingrid Greibrokk		Alta		  	3,5 	  9,25	 1907 (+8,00)
     3 	Hanna B. Kyrkjebo		Stavanger SKU		2,5 	  7,25	 1772 (-25,60)
     4 	Marte B. Kyrkjebo		Stavanger SKU		2,0 	  6,50	 1718 (-26,40)
    	   
    	   

    22/1-2017 Resultat fra Jæren skolelagsturnering med 2 spillere på hvart lag, 22.januar 2017 på Klepp
    barneskolelag 1-4 klasse
    Endelig resultatliste 					kvalitetsregning 
    Pl	Navn					Poeng	Ind.p	Innb.	Monr-1	Monrad
     1 	Team Vaulen				17,0 	 11,0 		66,0	77,0
     2 	Team Salte				15,0 	 9,0 		69,0	81,0
     3 	Team Smeaheia III			13,0 	 7,0 		70,0	78,0
     4 	Team Iglemyr				13,0 	 7,0 		66,0	75,0
     5 	Team Bogafjell				13,0 	 7,0 		57,0	65,0
     6 	BISS4				  	13,0 	 6,5 		69,0	77,0
     7 	Lag Lunden				13,0 	 6,5 		63,0	63,0
     8 	Team Eidsvollgata			13,0 	 6,0 		67,0	67,0
     9 	Team Pokemôn				12,0 	 6,0 		69,0	78,0
    10 	Husabø 1				12,0 	 5,5 		56,0	56,0
    11 	Champions of Chess			11,0 	 5,0 		64,0	64,0
    12 	Team KleppSt				9,0 	 3,0 		61,0	61,0
    13 	Knights of BISS				8,0 	 1,5 		64,0	64,0
    
    Barneskolelag 5-7 klasse
    Endelig resultatliste 					kvalitetsregning 
    Pl	Navn		n-Elo	i-Elo		Poeng	Ind.p	Innb.	Monr-1	Monrad
     1 	Team_Shehzad	1458			17,0 	 11,0 		67,0	78,0
     2 	Team Jåtten_	 923	1192		15,0 	 8,0 		69,0	82,0
     3 	Sjampiåns				14,0 	 8,0 		61,0	69,0
     4 	Brødrene Lye	 531			13,0 	 7,5 		69,0	79,0
     5 	VARHAUG SKULE SJAKK			13,0 	 7,5 		65,0	75,0
     6 	Lag Sørbø				13,0 	 7,0 		69,0	81,0
     7 	Team Høyland				13,0 	 7,0 	+	65,0	77,0
     8 	Team OverWatch				13,0 	 7,0 	-	65,0	76,0
     9 	Team Porsholen	 867			13,0 	 7,0 		64,0	75,0
     10 	Team Vaulen		1416		13,0 	 7,0 		62,0	72,0
     11 	Team Eiganes				13,0 	 7,0 		61,0	71,0
     12 	Chess Stars				13,0 	 6,5 		66,0	76,0
     13 	Hitbros				 	13,0 	 6,0 		69,0	80,0
     14 	Team Godeset				12,0 	 6,5 		62,0	70,0
     15 	Hana Chicks				12,0 	 6,5 		59,0	69,0
     16 	Dagis Gulljenter			12,0 	 5,5 		63,0	73,0
     17 	BISS3				 	12,0 	 5,5 		62,0	62,0
     18 	Sviland				 	11,0 	 5,5 		61,0	69,0
     19 	Team KleppSt				11,0 	 5,0 		59,0	67,0
     20 	Rebellene				11,0 	 4,5 		64,0	64,0
     21 	Husabø 3				11,0 	 4,0 		62,0	62,0
     22 	BISS1				 	10,0 	 4,5 		61,0	71,0
     23 	Smeaheia Tigers				10,0 	 3,5 		60,0	60,0
     24 	Sjakkeslene				10,0 	 3,5 		57,0	57,0
     25 	Husabø 2				 8,0 	 2,0 		59,0	59,0
     
     
     ungdomsskolelag
     Endelig resultatliste 					kvalitetsregning
     Pl	Navn		n-Elo	i-Elo		Poeng	Ind.p	Innb.	Monr-1	Monrad
      1 	Team Hinna	 890	1942		16,0 	 10,0 		62,0	72,0
      2 	Team Skeiane				15,0 	 9,0 		62,0	70,0
      3 	The Kings	1412	1583		13,0 	 7,0 		65,0	73,0
      4 	Team Jakobsen				13,0 	 6,5 		65,0	73,0
      5 	The Empire		1565		11,0 	 5,5 		62,0	70,0
      6 	KNIGHTS OF BISS				10,0 	 4,0 		65,0	73,0
      7 	NorskSjakk				10,0 	 3,5 		65,0	73,0
      8 	Stasjonsguttane				8,0 	 2,5 		62,0	72,0
    
    lag fra Videregående skoler
    Endelig resultatliste 					kvalitetsregning 
    Pl	Navn		n-Elo	i-Elo	 	Poeng	Ind.p	Berger	Monrad
     1 	Svorono Fan Club1730	1915		12,0 	 7,0 	 32,00	48,0
     2 	RemaSkvadronenS	1463	1682		12,0 	 7,0 	 31,00	48,0
     3 	Team Kyrkjebø		1905		12,0 	 6,5 	 31,00	48,0
     4 	Team Sandnes	1692	1853		10,0 	 5,0 	 23,00	50,0
     5 	Alt for lett		1417		 8,0 	 3,5 	 12,00	52,0
     6 	Sandnes vgs 1				 6,0 	 1,0 	  5,00	54,0
    	   
    	   

    21/1-2017 Resultat fra Jæren januarsjakk BGP/UGP 21. januar
    Gruppe Mikroputt (født 2008 og senere)
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Alina Shehzad			Smeaheia SS	16.0 	68.0	77.0	 61.00	 0000 (+0.00)
     2 	Sondre Larsen			Stavanger Sku	16.0 	65.0	74.0	 59.00	 0000 (+0.00)
     3 	Håkon Salte			Jæren Ssk	15.0 	72.0	84.0	 61.00	 0000 (+0.00)
     4 	Mihail Veremjov			Smeaheia SS	14.0 	68.0	79.0	 49.00	 0000 (+0.00)
     5 	Titas Malaiska			Stavanger Sku	13.0 	63.0	69.0	 35.50	 0000 (+0.00)
     6 	Thomas Hansen Juvik		Jæren Ssk	13.0 	61.0	70.0	 35.00	 0000 (+0.00)
     7 	Christopher Breiland		Jæren Ssk	12.0 	64.0	73.0	 34.00	 0000 (+0.00)
     8 	Halldor Olaves Grytten		Smeaheia ss	12.0 	62.0	68.0	 24.00	 0000 (+0.00)
     9 	Aleksander Orstad		Jæren Ssk	11.0 	68.0	79.0	 28.50	 0000 (+0.00)
    10 	Levi Eldøy Salte		Jæren Ssk	11.0 	62.0	68.0	 23.50	 0000 (+0.00)
    11 	Nikolai Krämer			Smeaheia SS	11.0 	61.0	67.0	 20.50	 0000 (+0.00)
    12 	Kasper Klinge Idland		Sandved Ssk	9.0 	66.0	72.0	 10.50	 0000 (+0.00)
    13 	Runar Solheim			Jæren Ssk	9.0 	57.0	63.0	 10.50	 0000 (+0.00)
    14 	Jonas Fjelde Larsen		Jæren ssk	6.0 	56.0	65.0	  0.00	 0000 (+0.00)
    
    gruppe nybegynner
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning 
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Lars Dreyer			Jæren Ssk	18.0 	67.0	79.0	 79.00	 0000 (+0.00)
     2 	Ola Dirdal					15.0 	70.0	80.0	 55.00	 0000 (+0.00)
     3 	Erik Østbø					14.0 	70.0	79.0	 47.00	 0000 (+0.00)
     4 	Olav Dreyer			Stavanger	13.0 	69.0	79.0	 42.00	 0000 (+0.00)
     5 	Ethan Solly			Stavanger	13.0 	69.0	79.0	 40.00	 0000 (+0.00)
     6 	Arnold Johan Helgevold SkrettingHå Ss		13.0 	62.0	72.0	 38.00	 0000 (+0.00)
     7 	Mads Byberg			Jæren Ssk	12.0 	70.0	82.0	 37.00	 0000 (+0.00)
     8 	Martin Nese Johnsen		Jæren Ssk	12.0 	66.0	66.0	 23.00	 0000 (+0.00)
     9 	Noah Meinkøhn			Jæren Ssk	12.0 	65.0	74.0	 34.00	 0000 (+0.00)
    10 	Filip Bjaanes Lemvik		Smeaheia SS	12.0 	62.0	71.0	 32.00	 0000 (+0.00)
    11 	Øyvind Fagerlund		Smeaheia SS	12.0 	58.0	58.0	 21.00	 0000 (+0.00)
    12 	Einar Nese Johnsen		Jæren Ssk	11.0 	56.0	56.0	 15.00	 0000 (+0.00)
    13 	Aron Kvien			Hå Ss		10.0 	61.0	61.0	  9.00	 0000 (+0.00)
    14 	Hunter Alexander Djuve				10.0 	58.0	58.0	 10.00	 0000 (+0.00)
    15 	Tobias Hatlevik Hult		Jæren Ssk	 9.0 	58.0	58.0	  5.00	 0000 (+0.00)
    
    Gruppe miniputt )født 2006 og 2007)
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning 
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Sverre Lye			Smeaheia SS	16.0 	66.0	74.0	 59.50	 0000 (+0.00)
     2 	Anders Jess Linjord		Stavanger	15.0 	67.0	67.0	 44.00	 0000 (+0.00)
     3 	Balder Salte			Jæren Ssk	15.0 	65.0	65.0	 42.00	 0000 (+0.00)
     4 	Daniel Kjeldsen			Stavanger	14.0 	64.0	64.0	 33.50	 0000 (+0.00)
     5 	Endre Hegre			Jæren Ssk	12.0 	64.0	64.0	 18.00	 0000 (+0.00)
     6 	Emilie Kvien			Hå Ss		10.0 	65.0	65.0	 8.00	 0000 (+0.00)
     7 	Katrine Synnøve Logstein	Smeaheia ss	8.0 	67.0	67.0	 0.00	 0000 (+0.00)
    
    Gruppe lilleputt ( født 2004 og 2005)
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning 
    Pl	Navn				Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Alisha Shehzad			Smeaheia SS	17.0 	68.0	78.0	 71.00	 1939 (+2.60)
     2 	Gustav Hestholm			Stavanger	16.0 	71.0	81.0	 64.00	 0856 (-2.60)
     3 	André Gjestemoen-Von Hirsch	Stavanger SKU	14.0 	71.0	83.0	 50.00	 0000 (+0.00)
     4 	Kevin Christensen Ersdal	Sandved Ssk	14.0 	66.0	74.0	 44.00	 0000 (+20.00)
     5 	Thomas Nikolai Brekke		Sandved		14.0 	65.0	73.0	 43.00	 0000 (+0.00)
     6 	Sindre Ræg			Jæren Ssk	14.0 	52.0	58.0	 34.00	 0000 (+0.00)
     7 	Benjamin Skogen			Jæren Ssk	12.0 	69.0	80.0	 35.00	 0000 (+0.00)
     8 	Sigurd Lye			Smeaheia SS	12.0 	65.0	75.0	 32.00	 0000 (+0.00)
     9 	Asle Kydland			Hå Ss		12.0 	64.0	72.0	 30.00	 0000 (+0.00)
    10 	Leif Sverre Gimre Håland	Hå Ss		12.0 	53.0	59.0	 24.00	 0000 (+0.00)
    11 	Daniel Spanne			Sandved		11.0 	62.0	68.0	 25.00	 0000 (+0.00)
    12 	Hemant Anilkumar		Smeaheia SS	10.0 	66.0	76.0	 21.00	 0000 (+0.00)
    13 	Ivroy Nimki			Smeaheia SS	10.0 	66.0	72.0	 20.00	 0000 (+0.00)
    14 	Hristo Miloshev			Jæren Ssk	10.0 	60.0	66.0	 16.00	 0000 (+0.00)
    15 	Ola Skarding			Jæren Ssk	 8.0 	66.0	72.0	  6.00	 0000 (+0.00)
    16 	Deepesh Dunna			Stavanger Sku	 6.0 	57.0	65.0	  0.00	 0000 (+0.00)
    
    
    Gruppe ungdom og kadett (født 2001-2003)
    Endelig resultatliste 						kvalitetsregning 
    Pl	Navn			GP	Klubb		Poeng	Monr-1	Monrad	Berger	i-Ratingprest
     1 	Shazil Shehzad		Kad	Smeaheia SS	5.0 	16.0	18.5	 15.75	 1761 (-0.80)
     2 	Håkon Abeland Myrheim	Kad	Sandnes		4.5 	17.0	19.5	 13.75	 1879 (+3.60)
     3 	Aksel Bu Kvaløy		Kad	Stavanger	4.0 	19.5	19.5	 11.00	 1680 (+31.60)
     4 	Felix Ciobanu		Kad	Sandnes		3.5 	20.0	22.5	 11.50	 1660 (+19.20)
     5 	Mats Nærheim		Kad	Smeaheia SS	3.5 	18.0	19.5	 9.75	 1733 (+30.80)
     6 	Daniel Sinnes		Ung	Sandnes		3.0 	19.0	20.5	 8.25	 1578 (-13.40)
     7 	Roar Sola		Ung	Sandnes		3.0 	16.0	16.0	 4.50	 1571 (+19.20)
     8 	David Jess Linjord	Kad	Stavanger	3.0 	15.0	15.0	 4.00	 1483 (-9.60)
     9 	Oskar Feed Jakobsen	Kad	Hå Ss		2.5 	18.0	18.0	 4.25	 1512 (-3.20)
    10 	Sverre Hestholm	Kad	Kad	Stavanger	2.5 	15.5	15.5	 4.50	 1459 (-8.80)
    11 	Sofie Løfaldli	Kad	Kad	Sandnes		1.5 	15.0	15.0	 1.25	 1297 (-7.60)
    12 	Arvid Feed Jakobsen	Kad	Hå Ss		0.0 	15.0	16.5	 0.00	 0768 (-27.60)
    	   
    	   

    20/1-2017 Resultat fra Vestlandsserien sør, spilt 13-15. januar
    Resultat elite serie sør:
    
    Endelig resultatliste 				
    Pl	Navn			n-Elo	i-Elo	Poeng	Ind.p	Berger
     1 	Stavanger SK 1		1943	1941	8,0 	 17,5 	 15,00
     2 	Sandnes 1		1871	1955	7,0 	 15,5 	 12,50
     3 	Sevland 1		1871	1987	7,0 	 14,5 	 13,50
     4 	Stavanger SK 2		1789	1875	5,0 	 13,0 	  8,50
     5 	Sandnes 2		1549	1702	3,0 	  8,5 	  2,50
     6 	Sevland 2		1168	1538	0,0 	  6,0 	  0,00
    
    Resultat 2. divisjon sør
    
    Endelig resultatliste 
    Pl	Navn			n-Elo	i-Elo	Poeng	Ind.p	Innb.
     1 	Stavanger 4		1356	1557	8,0 	 14,0 	
     2 	Stavanger SKU 3		1385	1561	8,0 	 13,5 	
     3 	Sandnes 3		1254	1418	7,0 	 14,0 	
     4 	Stavanger Studentsjakk.	1122	1587	7,0 	 13,0 	
     5 	Stavanger SKU 4		1031	1491	7,0 	 10,5 	
     6 	Stavanger 3		1198	1553	6,0 	 12,5 	
     7 	Sandnes 5		 841	1346	6,0 	 11,5 	
     8 	Sandnes 4		1033	1395	6,0 	 11,0 	
     9 	Stavanger SKU 5		 769	1270	5,0 	 10,5 	
    10 	Stavanger 5		 764	1292	5,0 	  7,5 	
    11 	STVG Lassa Sjakk	 768		4,0 	  7,5 	
    11 	Sevland 3		 965	1438	4,0 	  7,5 	
    13 	STVG "Team Torleiv"	 874	1337	3,0 	  8,0 	
    14 	Sandnes 7		 507		2,0 	  6,0 	
    15 	Sandnes 6		 603	1072	2,0 	  5,5 	
    	   
    	   

    23/2-2011 Eldre resultater, se her